MAANDAG 1 JULI 1868 PB LWPaCM COURAJfT *Aam« VOLLEYBAL SVL-DAMES KUNNEN ZICH HANDHAVEN IN OVERGANGSKLASSE De uitslagen van de in de afgelo pen week gespeelde wedstrijden in de promotie-degradatie-competitie wettigen de verwaching, dat het da mesteam van SVL erin zal slagen haar plaats in de overgangsklasse te behouden. Zelf bereikten onze stad genoten in Schiedam een gelijkspel tegen medegegadigde SVC, maar deze zelfde club verspeelde daarvoor nog 1 punt aan Jodan Boys, zodat SVL uit de nog te spelen wedstrijden te gen TNO slechts 1 punt behoeft te behalen om onbereikbaar voor SVC te worden. SVC-SVL 2-2 Voor deze belangrijke wedstrijd moest SVL aantreden met reserves voor Xandra Kikkert en ELs Ver woerd-de Wit, maar wij kunnen hieraan direct toevoegen, dat zij ze ker niet onverdienstelijk werden ver vangen door Wil van den Wijngaard en Hanna Bosboom. De betere techniek van onze stad genoten kreeg in de le set duidelijk gestalte door een 6-15 zege. Heiaas werkte een verslapping van de ar bitrage in de 2e set een grote inzin king van onze stadgenoten in de hand. Het gevolg was een pijnlijke 15-1 nederlaag in de 2e set. Hoewel de arbitrage in de 3e set wederom veel te wensen overliet, was het mo reel van de SVL-dam es nu weer op het goede peil gekomen. Met uitste kende aanvallen van Hanna van Gel- lecum en Ali Zonderop verzekerden onze stadgenoten zich al spoedig van een 0-7 voorsprong en toen ook Wil van Galen en Marjan Wilschut zich aan het net gedruobt gingen roeren, kwam de 7-15 setzege in het geheel niet meer in gevaar. In een vertwijfelde poging alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen zette SVC in de 4e set al'les op alles. Bij de stand 14-8 kreeg SVL nog één kans. Ali Zonderop aan opslag bracht onze stadgenoten op 14-11, maar helaas werd een service-serie afgebroken, doordatde scheidsrech ter niet affloot voor 'n wel zeer duide lijke „plakbal", waarna SVC de set uitmaakte: 15-11. ZWEMMEN. Goede prestatie van Hans Dieben Onze stadgenoot Hans Dieben, lid van de Leidse Golfbrekers, heeft za terdag een fraai succes behaald in Ouderkerk aan de Amstel. Op de twee kilometer wedstrijden georga niseerd door de vereniging „de Snip pen" wist hij zich als vierde te klas seren bij de schoolslag. Eerste op deze slag werd Rob v. Altena in 31.82. Bij de dames was het Rite Kroon, dde de zege verkreeg in een tijd van 81.28.5. De vrije slag dames werd een over winning voor Judith de Nijs, tijd 27.36.3, Tino Janssen leverde deze prestatie bij de heren in de tijd van 26.47.8. Deze wedstrijd telde mee voor de Zwemkroniekbeker. Judith de Nijs en Tino Janssen zegevierden zondag in een zweniwed- str.d in de Lek over 6 km. Judith de Nijs won voor de derde maal en kreeg daardoor de beker defenitief in haar bezit. Tino Janssen kwam in 1962 eveneens als eerste aan. Tijdens de internationale zwem wedstrijden in het Olympische zwem bad van Rome, eindigde onze landge noot Jan Jiskopt op de 100 meter ylinderslag en de 400 meter wissel slag persoonlijk als tweede. WATERPOLO Jeugd toernooi De Zijl H.Z. P.C. winnaar (Van onze waterpolomedewerker) Het jeugdteam van het Haagse H.Z. P. C. is er zonder een enkel ver- liespunt in geslaagd .het nationale toernooi van „De Zijl" te winnen. Door twee overwinningen op de or ganiserende vereniging ende finale- winst op stadgenoten Zian namen zij de Anton Ladan wisselbeker mede naar de residentie. Zian kwam op de tweede plaats en in het bezit vin de W. de Gunst-wisselbeker en H.P.C. uit Heemstede legde beslag op de derde prijs. Begunstigd door redelijk weer werd het programma vlot afgewerkt. Twee Leidse ploegen waren bij de eerste wedstrijden betrokken. De Zijl 2 be haalde een 32 overwinning op R. Z. P. C. uit Rotterdam, L.W.V. lever de een onverwachte prestatie door met 11 gelijk te spelen tegen H.P.C. Ook de twee volgende wedstrijden brachten stadgenoten in het water. Het onervaren team van de Sleutel stad kreeg een 80 pak slaag van Zian. De Zijl I werd met 53 terug gewezen door H.Z. P.C.. In de vol gende match werd L.W.V. met 21 door D.V.Z. uitgeschakeld, de Zijl 2 plaatste zich voor de halve finale door gelijkspel tegen R.Z. P.C. De Zijl I en Sleutelstad kregen opnieuw een nederlaag teslikken. De Zijl van H.Z. P.C. met 50, Sleutelstad werd met 111 door Zwemlust verslagen. Van deze overwinning had Zwemlust niet veel plezier, op haar beurt werd het door Zian met 4—0 teruggewe zen. H.P.C. speelde zich door winst op D.V.Z. in de halve finale. De eerste ontmoeting in deze halve finale was tussen H.Z. P.C. en de Zijl, Op ondubbelzinnige wijze stelde de Hagenaars hun kandidatuur voor de hoogste eer: 101. In de andere ontmoeting zegevierde de eveneens Haagse ploeg Zian. De strijd om de derde en vierde plaats ging derhalve tussen H.P.C. en de Zijl. Verdiend won de ploeg uit Heemste, al moest dit dan ook door strafwor- pen beslist worden. In de eindstrijd speelde een H.Z. P.C., dat een ldesse beter was dan Zian. Zian wist door nare trucjes de staixl beperkt te houden tot 52. Oud-international Friits Smol was te vreden over zijn ploeg, en deelde nog mede, dat we ze in de wintercompe titie terug zuilen vinden in het eer ste en het tweede zevental. HONKBAL SVL 2-RVC 7-9 Hiet tweede team van SVL leed een geheel onnodige nederlaag van 7-9 tegen de Rijswijkse club RVC, die op fraaie wijze van de geboden kansen gebruik maakte. Hoe onnodig het verlies wel was, moge blijken uit het feit, dat die gast heren in de eerste innings reeds een voorsprong van niet minder dan 6-0 kondien nemen en de overwinning dus praktisch in „hun zak" hadiden. Me de hierdoor ging SVL zich daarna echter te buiten aan zeer slordig spel en maakten RVC-pitcher en -catcher korte metten met de vrij riskante honikliopen van hun gasthe ren. Het gevolg was, dat RVC met de regelmaat van de klok kon sco ren en daar de slagploeg van SVL het na de eerste innings totaal liet afweten de achterstand uiteinde lijk kon omzetten in een overwinning van 7-9. Wederom dus een SVL-nederlaag die praktisch geheel aan eigen schuld te wijten was en twee winstpunten kostte. KON. NED. KORFBALBOND Kampioentschap van Nederland: Rohda-Het Zuiden 8-7 (Rhoda kam- CRICKET AJAX I SLAAT HBS II Het eerste elftal heeft opnieuw een overwinning op HBS II behaald. Het is wel een bijzonder spannende wed strijd geworden, waarin de Leidse battingside liet zien, wat zij waard is. Ajax won de toss en ondanks de natte mat en dito veld gingen de rood zwarten eerst fielden. De start was om kwart over elf en om tien voor vier viel het laatste HBS-wicket. 148 Runs stonden toen in de boeken, na dat op 103 pas drie wickets down waren. HBS scoorde derhalve zeer langzaam en alle Ajax fielders heb ben op voortreffelijke wijze in het veld stand gehouden. Catches van Huib de Goey (2x) en Louis van Mei. sen ondersteunden het constante bowlen van G. Spiering 4 voor 39 (in 27 overs!) en C. Bouman (4 voor 43) in 30 overs! P. van Ameron 1 voor 15 en R. Veldhuizen 1 voor 16. In precies 148 minuten kreeg Ajax de tijd om 148 runs te slaan of om op een draw te spelen. Uiteraard werd het eerste gekozen en werden de openingsbowlers door H. de Goey en R. Veldhuizen danig vermoeid. 'Han Willink, als drie ingaande, speel de daarna de wedstrijd van zijn le ven, uitstekende getimede drives aan off, en te korte ballen aan leg af straffend bouwdo hij zijn score op, eerst gesteund door Han de Jongh (19), doch later in het bijzonder door Kees Smits (24 not out); aanvanke lijk lag de score iets achter op het tijdschema van 1 run per minuut, maar precies uitgerekend werd het tempo opgevoerd, terwijl de span ning bij het inmiddels talrijk gewor den publiek (ook het elftal van de Kieviten, dat op LMHC speelde gaf van zijn opwachting blijk) met de minuut steeg. Uiteindelijk kwam Han Willink als grote overwinnaar uit de strijd, dankbaar het gulle applaus van „vriend en vijand" in ontvangst ne mend. 78 Not out was zijn persoon lijke score. Ajax had haar vierde overwinning daarmede binnen, dit maal bereikend een score van 149 voor 4. Een prachtige overwinning, die door de Leidenaren behaald werd door het spelen van aanvallend cri cket. A.s. zondag VUC-Ajax I, in Den Haag. Aanvang 11 uur. Om de Holland-beker Jonge Nereus-acht won hoofdnummer Groot was de vreugde van Nereus- coach Bloemendal toen de eerste- jaarsploeg van Nereus in een enerve rende wedstrijd de jonge acht b, het hoofdnummer, won. Coach Bloemen dal omhelsde zijn mannen toen de zegevierende boot aan het platform lag. Angstwekkend hoog was het starttempo van de Nereïden. Met 44 slagen joeg de -eerste ploeg van Ne reus weg, Nereus 2 deed er, met 43 slagen, nauwelijks voor onder. Pro teus en Nereus maakten het gevecht. Halverwege de race lagen de ploegen nog steeds gelijk. Zelfs .het 1250 me ter-merkteken werd gepasseerd zon der dat het verschil waarneembaar was. Nereus 2 en Njord waren op dat moment al uitgeschakeld. De eerstejaars grepen echter hun kans. Het tempo ging omhoog tot 41 sla gen en dat was Proteus (37) te mach tig. De Skadi-Willem Ill-combinatie Alwin-van der Togt zorgde nog voor een sensatie door in een spannende race de Franse wereldkampioenen Duhamelen Monnereau te verslaan. Zij moesten in deze race echter hun meerderen erkennnen in de Tsjechi sche dubbel twee van Dukla Praag. De Aegir-skiffeur Rob Groen won zonder enige moeite de Holland beker. Tegenstanders van formaat, zoals Suart Mackenzie, voor wie hij vorig jaar het hoofd moest buigen, waren er deze keer niet bij. De Portugese voetbalbeker is ver. overd door Sporting Lissabon, dat deze trofee verwierf na een 40 zege op Guimares. Ad Biemans is tijdens wedstrijden in Rijckevorsel, j.l. zaterdag, tweede geworden achter de Belg Rik Luyten, die de 180 km aflegde in een tijd van 4 uur 35 min. Piet Rentmeester werd vijfde. De jeugdploegen van Ajax en Feyenoord zullen a.s. zaterdag in Apeldoorn gaan uitmaken, 'wie zich kampioen van Nederland mag noe men. Ajax won dit weekend met 70 van Heerenveen, Feijenoord met 40 van Fortuna '54. 17-JARIG MEISJE VERMOORD In he>t Sint-Liduinaz>iekenhuis un Hulst is gisteravond sectie verricht op 't lichaam van de 17-jarige Marie Louise Duerinck uit Walsoorden (ge meente Hontenisse), dat gistermorgen door een paar jongens dood in een droge sloot is gevonden. Over het re sultaat van de sectie is nog niets be kend gemaakt, maar aangenomen mag worden dat het meisje om het leven is gebracht. Haar hoofd vertoonde slagwonden. Nabij een loods van een in de buurt gelegen be ton fabriek zijn bloed sporen gevonden. Over de omstandigheden waaron der het drama zich heeft afgespeeld is nog niets bekend. Het meisje is eergisteravond omstreeks half tien thuisgekomen om haar fiets weg te zetten en is daarna, zoais zij iedere avond deed, naar het vijf minuten verderop gelegen huis van hoar grootmoeder gegaan om er de nacht' door te brengen. Zij is niet bij de grootmoeder aan gekomen. Deze heeft pas gistermor gen tegen vijf uur alarm geslagen. Het lichaam van het slachtoffer werd tegen half elf gevonden langs een zij pad van de weg die zij naar haar grootmoeder moest volgen. Het omgekomen meisje is het oud ste uit een gezin met drie kinderen en stond als zeer rustig bekend. Het onderzoek in deze zaak wordt ge leid door de officier van justitie te Middelburg, mr. Rosingh. Verkeer in Nijmegen eist twee slachtoffers In de nacht van zaterdag op zondag hebben in Nijmegen twee dodelijke verkeersongelukken plaats gehad, naar de oorzaak waarvan men slechts kan gissen. Omtsreeks 23.30 uur werd op de Weurtse Weg, bij de grens van de gemeente, de 31-jarige uit Keulen afkomstige matroos Joachim Frei- mark aangereden door een uit de richting Weurt komende personen auto. Freimark was ongehuwd en op varende van het schip Luxor. Hij liep een schedelbasisfractuur op en over leed op weg naar het ziekenhuis. De chauffeur van de personenauto ver klaarde op de plaats van het ongeluk die slecht verlicht is, met gedimde lichten te hebben gereden. Op een gegeven ogenblik zag hij plotseling de schim van een voetganger en di rect daarop had de aanrijding plaats. Bij de botsing werd de voorruit van de auto vernield. Het is niet bekend of het slachtoffer aan de rechter dan wel aan de linkerzijde van de weg heeft gelopen. In dezelfde nacht vonden voorbij gangers op de vijfsprong van de Ma- rialaan en de Oude Heeselaan langs de weg het stoffelijk overschot van de 21-jarige bromfietser M. J. W. Hees akkers. De overledene bleek, ernstig aan het achterhoofd te zijn gewond. Vermoed wordt,dat hij slingerend door de bocht is gereden en dat zijn pedaal met de trottoirband in aan raking is gekomen, waarna hij van het rijwiel is gesmakt. Weer een ernstig ongeluk op beruchte „Dodenweg" Omstreeks kwart over elf gister- morg is op de driebaansweg Breda- Tilburg onder Huiten een zeer ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een Belgi sche personenauto, bestuurd door de in Anderlecht geboren en in Ukkel woonachtige Belg P. Collin, rijden de in de richting Tilburg, botste daar bij frontaal op een hem tegemoetko mende auto, bestuurd door de Til- burgse arts F. Lemmink. De botsing ontstond, toen de Belgische auto, die op de middelste baan aan het passe ren was, zich weer in de file wilde voegen. De wagen begon toen te slin geren en belandde op het linker weg gedeelte, waar hij tegen de auto van dokter Lemming opvloog. De arts werd bij deze botsing zwaar gewond en zijn 37-jarige echtgenote, mevr. J. J. M. Lemming, die onder meer een schedelbasisfractuur had opgelopen, overleed kort daarop. Beide kinde ren van de arts, een 5-jarig meisje en een 2-jarig jongetje, werden lich ter gewond. De Belg werd zwaar ge wond en zijn 16-jarige dochter en 14- jarige zoon liepen minder ernstige blessures op. De rijksweg Breda-Tilburg staat in de omgeving bekend als de „doden weg", vanwege de vele aanrijdingen met dodelijke afloop die daar plaats vinden. De bij deze botsing betrokken auto's zijn totaal vernield. Penningmeester er met de kas vandoor? Sinds vrijdag is de boekhouder van de N.V. Ruban-rubberfabriek te Oudeschoot, die tevens penningmees ter is van de voetbalvereniging Hee renveen, spoorloos. Aangezien het be stuur van de voetbalvereniging tot de ontdekking was gekomen dat de heer E. K. de zaken verwaarloosde, was hem medegedeeld dat hij de ad ministratie moest inleveren. Donder dag bracht hij de helft terug en deel de mee, dat vrijdagavond de rest zou volgen. Vrijdagmorgen moest de heer K. een cheque van ongeveer 2500 gulden verzilveren voor uitbetaling van -lo nen aan de arbeiders van de rubber fabriek. Hij is sindsdien verdwenen. Men vermoedt dat hij de grens over wil vluchten. Men vreest, dat de heer K. heeft gemanipuleerd met enige duizenden guldens bestemd voor con tractspelers. Het gaat hier dus niet om grote bedragen. IN FRANKRIJK VERONGELUKT. Bij een verkeersongeluk in Beaune (Frankrijk) is het echtpaar Van dei- Sluis uit Delft omgekomen. Hun auto kwam in botsing met een vrachtwa gen. De heer W. L. van der Sluis was 49 jaar, zijn vrouw een jaar jonger. Samen met burgemeester Sean Casey (met ambtsketen) en twee van diens historische „scepter-dragers", poseerde president Kennedy vrijdag, op de laatste dag van zijn bezoek aan Ierland, op de trappen voor het stadhuis van Cork. De Amerikaanse president, die later naar Engeland reisde, werd bij zijn bezoek aan Cork tot ere-burger van de stad benoemd. Reclame-vliegtuigje op Eelde neergestort Een Tigermoth van het Nederlands luchtreclamebedrijf is gistermiddag omstreeks twaalf uur op de luchtha ven Eelde neergestort doordat een sleepkabel rond het voetenroer sloeg. De bestuurder, de heer F. F. Tijurg uit Naarden liep slechts een schaaf wond op aan een been. Van het toe stel werd een vleugel vernield De motor sloeg uit het motorblok. De Groninger brandweer, die pa raat is wanneer er op Eelde gevlo gen wordt, zag dat er iets mis ging en was direct ter plaatse. Het toestel vloog niet in brand. In verband met de TT is Assen wer den door het Nederlands luchtrecla mebedrijf allerlei reclamevluchten bo ven Noord-Nederland gehouden. Er zijn rond twintig toestelletjes op Eel de gestationeerd. De Tigermoth bestuurd door de hr. T. zou een sleepkabel oppikken toen de kabel om het voetenroer sloeg en da troer blokkeerde. De bestuurder probeerde de kabel tijdens de vlucht los te trekken, maar toen hem dat gelukte was het toe stel al zo dicht bij de grond, dat het neerstortte. Vliegen is goedkoper dan u denkt „Wij wensen U een aangename vlucht naar Moskou", sprak gister middag de stewardess van het KLM- toestel „Electra" kort na de start van Schiphol. „Ja maar", klonk er toen uit de mond van de 83-jarige Haagse weduwe E. Vorstenbos-Ebeie „ik moet helemaal niet naar Mos kou. Ik wil naar Münehen". Grote verwarring aan boord van de KLM- vogel, waarvandaan men onmiddellijk naar Schiphol seinde, dat men een passagier voor Münehen aan boord had. Daar had men reeds ontdekt, dat er een passagier voor Münehen ontbrak. Een onderbreking van de reis was ook niet mogelijk omdat de voorschriften voor een landing in Moskou geen enkele onderbreking of tussenlanding toestaat. Derhalve was de enige oplossing, dat mevrouw Vorstenbos de reis naar Moskou meemaakte en 's avonds met hetzelfde toestel naar Schiphol terugvloog. In Moskou werd het haar niet toegestaan het vliegtuig te verlaten, zodat zij niet meer heeft gezien dan door de raampjes van het toestel te zien was. Na een tweede vlucht, die eveneens vier uur duurde keerde de vitale dame op Schiphol terug, waar zij onvermoeibaar haar ervaringen besprak en door de KLM met alle mogelijke zorg ontvangen werd. Zij vertelde dat zij op familie bezoek in Münehen had willen gaan, maar in de drukte het bordje Moskou voor Münehen zal hebben aangezien. De ambtenaar, die de passagebiljetten controleerde heeft ook niets gemerkt van het verkeerde vluchtnummer. Mevrouw Vorstenbos werd tenslotte door een KLM-Mercedes, vergezeld van een stewardess, naar huis ge bracht, waarvandaan zij woensdag morgen, wederom met een speciale KLM-auto, naar Schiphol zal gaan en vervolgens hopelijk naar Mün ehen, waar haar bagage reeds ligt te wachten. In ieder geval kunt U met een beetje medewerking van één KLM-employé „goedkoper dan U denkt" tot ver achter het IJze ren Gordijn vliegen. Voor een ton aan juwelen gestolen Opnieuw hebben inbrekers hum slag geslagen in de -aan de Arnhem se Vijzelstraat gelegen juwelierszaak van de heer Th. Kalleveen, waar al eerder is ingebroken. Het was raak. In de nacht van zaterdag op zondag zijn voor vele tienduizenden guldens aan kostbare juwelen ontvreemd. De waarde van het gestolene is nog niet precies vast te 9tellen, maar zal vol gens de politie een bedrag vam hon derd-duizend gulden wel overschrij den. Trap De kostbaarheden zijn zowel geroofd uit de etalages als uit de winkelkas ten. Onder de gestolen grote hoeveel heid sieraden zijn ringen, velen met briljanten bezet, armbanden en hor loges. De minder kostbare voorwer pen lieten de daders liggen. Zij zijn de juwelierszaaik binnen gedrongen via een brandtrap aan de achterkant en de daken van belen dende percelen. OEGSTGEEST Geboren: Thomas Joseph Francis- cus, z.v. H. A. Reterink en A. L. F. M. Schellart; Fre.derik Petrus, z.v. M. C B. van Rheede van Oudtshoorn en 'A. Hoogenboezem; Geeltje, d.v. T. van Delft en P. H. Schipper; Gerrit Joost z.v. A. C. Jöbsis en A. M. van Roijen. Ondertrouwd: D. A. van Driest en H. J. Veldhuijzen. Getrouwd: B. A. Thijssen en N. Hartemink; J. Wunnubst en M. E. T. Fles. Overleden: M. van der Kwaak, vr. v. W. C. van Evert; T. C. Esseveld, w. v. H. van der Leeden; P. den Hartog. LEIDERDORP Bejaarden brachten bloemen mn jarige prins.Zaterdag j.l. was voor de bejaarden van Leiderdorp weer „de" dag van de jaarlijkse autotocht. 160 Bejaarden stapten opgewekt in de 4 autobussen die in de Eikenlaan stonden te wachten, en aanvaardden hoopvol gestemd de plm. 250 km lange tocht, de zeventiende in suc cessie. Het ging door de polder en de Haarlemmermeer naar Hilversum en Soestdijk, waar de tocht werd onderbroken om de jarige prins bloe men aan te bieden. Hiertoe werden burgeipeester Gallas, het comité en vier bejaarden, uit elke bus één, ont vangen door de secretaris van de prins, mr. Van Braam Houckgeest, en werden de felicitatie-registers ge tekend. Na dit onverwachte opont houd ging het naar Otterloo waar in „De Waldhoorn" verversingen wer den rondgediend. Nadat hier de stijve benen weer een beetje los waren ge worden, werd de tocht voortgezet door het prachtige Gelderse o.a. Ede en Barneveld, de huidige standplaats van Leiderdorps voormalige burge meester, de heer K. van Diepeningen. In Avifauna te Alphen werd het diner gebruikt. Burgemeester R. M. Gallas roemde de prettige stemming bij het comité en verklaarde dat het steeds duidelijker wordt dat de ont spanning van de bejaarden wordt ge dragen door de hele gemeenschap. Een bijzonder woord van dank richt te hij tot het comité dat voor de 17e maal een tocht heeft georganiseerd. Voorts roemde hy de uitvoerige route beschrijving van de heer Kronenburg waarin alle bezienswaardigheden van de tocht waren aangegeven. Verder dankte spr. de zusters Hoogvliet en Vermeulen ds. Honnef en ds. Min- nema zomede kapelaan Van den Bosch, dr. Bakema en ook de bus chauffeurs. Namens de geestelijkheid sprak kapelaan Van den Bosch de bejaarden toe. De voorz. van het co mité, de heer Reyerse, toonde zich eveneens verheugd over het welsla gen van de tocht en zei dat men aan vankelijk bang was voor een breuk in de gemeenschap omdat de tocht nu met bussen geschiedt waardoor de voormalige chauffeurs zich uitge schakeld zouden kunnen voelen. Ge lukkig is dit niet het geval gebleken. De heer Kronenburg zei dat men weer met voldoening op het werk kan terugzien en hij altijd met ge noegen de reisbeschrijving samen stelde, hetgeen een hobby is van hem. Hy zei ook dat er verlangens waren om naast de Herv. en Geref. bejaar densociëteit te komen tot een alge mene sociëteit. De mogelijkheid tot stichting daarvan wordt overwogen en belangstellenden kunnen zich daarvoor opgeven bij de heer Bave- laar. Tenslotte sprak Kees Nielsen een dankwoord namens de bej aai den. Op het Burgemeester Brugplein stond de Leiderdorpse Harmonieka pel geduldig te wachten om de be jaarden, ondanks het verlate uur, toch een vrolijke ontvangst te berei den. Ondertrouwd1: Jacobus Potters 26 j., Leiden, en Mangje Moraal 19 j., toek. adr.: Verl. Bloemistenlaan 41, Leiden. Getrouwd: Dink Henri Fuchs 25 j. en Sonja Gerardine Charlotte Smit 23 j.; Hendrikus Theodoras de Goeij 28 j. en Paula Maria v. Beers 33 j. ZOETERWOUDE KOUDE ORANJEFEESTEN Vrijdag en zaterdag waren de feest dagen van het jaar voor de Hoge Rijndijk. Di/t feest begon aan de grens der gemeente, op het terrein van De Jong's maohinefabrieken. De prijzen werden toegekend: Voor de leukste groepen: 1. de kin deren v. d. Heijden; 2. kinderen Bruinas; 3. kinderen Vervoorn; 4. kinderen Berk; 5. kinderen v. d. Zwaan, Hulst en de Jeu en 6. kinde ren Rijsdijk. Versierde ry wielen: 1. Magda Nijenhuis; 2. Henriette Menenga; 3. Inga Lemmerraal; 4. Walda de Greaf 5. Annemieke Timmermans; 6. R*y- iTbont en Henny Turnhout; 7. Bee Schijf; 8. Ellen Koning; 9. Rob een ufoort; 10. René van Vedzen. Versierde step: 1. Hanneke Riet veld; 2. Ria Freeken; 3. Fer Tim mermans; 4. Marcel van Diemen; 5. Huubje van Mil; 6. Henny Schijf. Vierde wagens: 1. Liesbeth Voor- douw; 2. Mieke Verkerk; 3. Loeky de Jeu; 4. Atae Verkerk; 5. Josie Zandbergen; 6. Beppy Sprerenbuapgtv; 7. Marianne Zitman. Na de beoordeling volgde de tra ditionele tractatie der kinderen van wege De Jong's machinefabrieken. In optocht, voorafgegaan door de Leiderdorpee drumband en besloten door de Zoeterwoudse drumband en fanfare, trok de lange stoet onder grote belangstelling langs de drukke Hoge Rijndijk naar het feestterrein gelegen langs de Oramjelaan. De voorzitter, de heer v. d. KroJ, riep allen het welkom toe, in het bij zonder burgemeester en mevr. Detmers. Door de kleine Annemieke Timmermans werden aan mevrouw Detmers bloemen aangeboden. De burgemeester zeide met vreug de de uitnodiging te hebben aan vaard, ook omdat de viering vain dit feest, op de verjaardag van Prin6 Bern-hard getuigde van de liefde voor het huis van Oranje, hij dankte na mens zijn vrouw voor de bloemen en besloot met een driewerf „Leve de Koningin". Kinderspelen De zaterdag was de dag voor de kinderspelen om 10.30 uur begonnen met meisjes van 6 en 7 jaar. Vlaggetje steken: 1. Anneke ven Dijk; 2. Jolanda van Mil; 3. Liesbeth Voordouw4. Marian van Harteveld; 5. Lia Freeken. Vervolgens voor meisjes van 8 en 9 jaar: was ophangen: 1. Leny Rys- dijk; 2. Nelli van Diemen; 3. Janneke Vreeburg; 4. Anneke Vlasveld; 5. Marian Berk. Daarna meisjes van 10 en 11 jaar Ringsteken: 1. Tinè Wassenburg; 2. Nelly Groen; 3. Leny Groen; 4. An- geline Hermans en 5. Astrid van Rooijen. Meisjes van 12, 13 en 14 jaar: 1. Eliy Freeken; 2. Marian Zevenho ven; 3. Jeanne de Groot; 4. Judi Zwetsloot; 5. Annelies van der Hoe ven en 6. Ans van Diest. Jongens van 6 en 7 jaar: hardlo pen: 1. Paul van der Heijden; 2. Loek de Jeu; 3. Peter Romijn; 4. Henry Turnhout; 5. Jos Vermeulen. Jongens van 8 en 9 jaar: vlaggetje steken: 1. Benny Hogervorst; 2. Piet van Maasdam: 3. Wim Roest; 4. René van Velzen; 5. Hans Cabalt. Jongens van 10 en 11 jaar: be schuit happen: 1, Maarten Hol; 2. Rob van der Voort; 3. Co Omtzégt; 4. André Berk; 5. Adri Splinter. Jongens van 12, 13 en 14 jaar: langzaam rijden op de fiets: 1. Kees Zwetsloot; 2. Chris van Mil; 3. Frans Krone; 4. Bert Hulst en 5. Frans van der Hoeven. Met een welgeslaagd vuurwerk werd het feest besloten. Geslaagd Aan de Landbouwho geschool te Wageningen is geslaagd voor het kandidaatsexamen veeteelt de heer J. G. den Blanken. Het achtjarig dochtertje Willie van de fabrieksarbeider H. Rabbers uit Hoogeveen is zondagmiddag in de Hoogeveensevaart verdronken. Het meisje fietste met een vriendinnetje en probeerde met de handen los van het stuur te rijden. Hierbij slipte de fiets over een bananenschil waardoor het meisje in het kanaal terecht kwam. Enkele omstanders doken haar na, maar slaagden er niet in haar te vinden. Toen ze na enige tijd door de poliite met een haak werd opgehaald, bleek ze te zijn overle den. De 48-jarige F. Lammerts uit Roermond is gisteren het slachtoffer geworden van een verkeersongeval. Tijdens het nazien van zijn motorrij tuig werd hij in Weert gegrepen door een personenauto, bestuurd door een 19-jarige scholier uit Besta De heer Lammerts werd door de auto een aantal meters meegesleurd en moet onmiddellijk zijn overleden. De schipper van de Schevening- se logger „Condor" Sch. 97 heeft gis termiddag omstreeks een uur gemeld dat hij in de positie 53 graden 50 mi nuten noord en 01 graden 50 minuten oost een lichaam drijvend in zee heeft aangetroffen en aan boord ge nomen. Het betreft een man van omstreeks dertig jaar. Hedenochtend om elf uur werd de „Condor" in de Sciheveningse vissershaven ver wacht.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11