een nieuwe motorolie mei vee! tengere levensduur Alleen in de lichte klassen favorieten aan te wijzen Gemeenteraad van Alphen aan den Rijn BPVisco-Slafic Lonalife Ilt:r^edI^»aTiSnS I Aktieve bezorgers gevraagd ëjHJ HUIBERS ffj Gemeenteraad van Ter Aar besloot tot verbetering Korteraarseweg ZATERDAG 29 JUNI 1963 DE LETD9CHE COURANT PAGINA 13 NA TRAININGSRITTEN T.T.-ASSEN Assen kan gerust zijn. Alle trainingsrecords lijn ln de „Dutch T.T." ge broken. Niet alleen bleven de renners in alle zes klassen de afgelopen dagen beneden de toch al scherp gestelde trainingsrecords, ook de be langstelling was groter dan ooit. Alleen al donderdag bezochten 19.500 toeschouwers de avondtraining. In totaal hebben ruim dertig duizend bezoekers de renners reeds in actie gezien. Geen wonder dus, dat de TT-commissie hoge verwachtingen heeft over de wedstrijddag. Zelfs de meest bescheiden schattingen spreken van toch zeker een record-belang stelling van zo'n 115.000 a 120.000 toeschouwers. SPANNEND GEVECHT PROVINI—REDMAN? In het TT-bureau wordt dan ook elk telefoontje waarin meestal met benauwde stem gemeld wordt, dat iemand nog enkele tribune plaatsen over heeft, met grote graag te beantwoord. Natuurlijk, de te rugkeer van de Gilera's, het debuut van Nicolai Sevostianov en zijn Rus sische teamgenoten in de internatio nale motorsport, zijn troeven waar voor elke grandprix-organisator ka pitalen over zou hebben. De aandachtige bezoeker van het circuit van Drente zal echter, na de training, over de te verwachten span ning minder optimistisch oordelen, dan hij in vele voorgaande jaren gedaan zou hebben. Zeker in de lichte klassen kunnen de mannen van Su zuki de uitslag eigenlijk al bij voor baat bepalen. De motoren bezetten alle drie plaat sen op de eerste lijn van de start- opstelling. De stalorders zullen hier wel uitmaken, of Hugh Anderson, Michio Ichio dan wel Frank Perris of Ernst Degner de eer van de zege wordt gegund. Duel. Bij de kwartliters kan een duel Tarquinio ProviniJom Redman echter veel vergoeden. Provini, win naar van de Spaanse Grand Prix, is met de enige Morini, die in de strijd is, weliswaar in de training 0.3 seconde sneller geweest dan zijn con current uit Rhodesië, voor de we reldkampioen 1962, die ook nu de ranglijst voor de wereldtitel aanvoert, is een dergelijk verschil nauwelijks een probleem. Spanning kan ook het duel in de 350 cc klasse opleveren, waar het verschil tussen de nummers één en drie Jim Redman en Mike Hail- wood juist een enkele seconde be draagt. De raoe voor de halve liters moet daarentegen, als de cijfers een Ajax-spelers zetten bestuur onder druk De spelers van het eerste elftal van Ajax hebben hun bestuur voor de keus gesteld: óf salarisverhoging van 6.000,- tot 10.000,- a 12.000,- óf plaatsing op de transferlijst. Naar „de Tel." weet te melden hebben Keizer, Swart, Pronk, Henk en Cees Groot, Ouderland, Hooger- man, Muller, Schaaphok en Petersen geweigerd het aangeboden contract te ondertekenen. Het gehele eerste elftal zou hierna verzocht hebben op de transferlijst geplaatst te worden. WIELRENNEN Zoet krijgt kans voor Herenthals J. Middelink, houdt zich momenteel druk bezig met de formatie vam een equipe van vier amateurs voor de strijd om de wereldtitel ploegentijd rit op 8 augustus in de Belgische plaats Herenthals. Om de KNWU- coaoh een overzicht te verschaffen van de mogelijkheden, zal er op woensdag 3 juli in Hoofddorp een nationale ploegentijdrit worden ge houden over 100 km. Op het 25 km lange parcours zullen o.a. Cooremans (Breda), Van Ginneken ('t Schijf), Sohiuuring (Amsterdam), De Wit (Dubbeldam), Van Dongen (Made), Van der Kloot (Zundert) en Zoet (Sassenhei/m) aan de start verschij nen. werkelijk eerlijke taal spreken ten minste, een triomf voor de rode vier cylinder MV-Augusta van Mike Hailwood kunnen opleveren. Al blij ven hier de Gilera's gecoaohed door de bijna legendarische oud-wereld kampioen Geoffrey Duke, gevaarlij ke outsiders. Bij de zijspannen tenslotte, dat leerde de training, zijn de verschil len erg gering. Het zou echter in het geheel niet vreemd zijn als Flo- rian Camathias met 3.40.2 de snelste, het spel met overleg heeft gespeeld en in de race zelf zijn tegenstanders geen kans zal geven. Overigens blij ven voorspellingen gevaarlijk. Ze ker dit jaar, want d eregen is met grote overvloed gekomen en het zou gezien de weersvoorspellingen voor zaterdag zeker niet vreemd zijn als de traditie, die wil, dat de Asser-TT bij strallend zonnig weer wordt gereden, dit jaar eindelijk zal worden verbroken. PLOEGENTIJDRIT VOOR RONDE VAN MIDDEN ZEELAND Aan de vooravond van de ronde van Midden Zeeland is vrijdag op Zuid-Beveland een ploegentijdrit over 48 km gehouden. De uitslag was: 1 ploeg Van Beek (Mesters, Bert Zoet, Gerrit de Wit) 1.00.19; 2 ploeig Gerritse (Piet van Dijk, Piet Bunts, Jaap Oudlkerk) 1.00.33 3 ploeg West-Duitsland (Gei ling, Horn, Berthold) 1.01.25; 4 Zwit serland (Kaonmerer, Roland, Hofer) 1.01.29; 5 ploeg Toon Simons (Van Dongen, Wouters, Van der Kloot) 1.01.49; 6 ploeg van Maastricht (Jean Bastin, Moors en Leo Motke) 1.01.58. BILJARTEN Wijnen van eerste plaats door verlies tegen Rudolph De uitslagen van de tweede ronde van het toernooi om het Europees 0Limnrsih W km stand:~7\ \jr lx (rU&- i kampioenschap 47/1, dat in San Se bastian wordrt gehouden, luiden: Wijnen (Ned.) Aguilera (Sp.) 300 131 11 11 85 44 27.27 11.90 Grivaud'(Fr.) Galvez (Sp.) 214 300 22 22 108 46 9.72 13.63 v. Bassel (Belg.) Rudolph (Did.) 300 222 17 17 53 42 17.64 13.05 Boulanger (Belg.) Schol-te (Ned.) 300 55 14 14 104 16 21.42 3.92 Derde ronde Rudolph (Dfld.) Boulanger Belg.) 266 300 24 24 87 33 11.08 11.50 Aguilera (Sp.) v. Hassel (Belg.) 246 300 20 20 52 80 12.30 15.— Grivaud (Fr.) Wijnen (Ned.) 291 300 25 25 43 61 11.64 12.— Soholte (Ned.) Galvez (Sp.) 300 113 12 12 101 30 25.— 9.41 Vierde ronde v. Hassel (Belg.) Galvez (Sp.) 160 300 17 17 38 15 10.58 17.64 Aguilera (Sp.) Scholte (Ned.) 300 242 23 23 42 83 13.04 10.52 Grivaud (Fr.) Boulanger (Belg.) 227 300 33 33 29 39 6.87 9.09 Wijnen (Ned.) Rudolph (Did.) 266 300 18 18 126 114 14.77 16.66 R? Uitslagen Wimbledon De belangrijkste uitslag van het Wimbledon-toernooi, dat gisteren onder slechte weersomstandigheden werd voortgezet luiden: Heren-enkelspel, achtste finales: Christian Kuhnke (Did.)-Jan Erik Lundquist (Zw.) (zevende plaats) 6-3 6-4 6-2; Fred Stolle (Austr.)-An- tonlo Palafox (Mex.) 7-5 6-3 6-3; Manuel Santana (Sp.)-Adrian Bey (Rhod.) 6-3 6-1 11-13 6-3. Dames-enkelspel, 3e ronde: Lorna Cawthorn (GB)-Dorothy Knode (VS) 6-3 7-5; mevr. Fales (VS)-Vera Su- kova (zesde geplaatst); Robyn Eb- bern (Austr.)-Robyn Lesh (Austr.) 6-3 8-6. werken enz. moet worden gesteld op 21.000.-. De heer Slootjes, de enige die hierover sprak, maar overigens met Men is in Alphen a. d. Rijn de ten dragen voor de verandering van weinig woorden wilde volstaan, was laatste jaren ontwend aan openbare de gastoestellen. Het voorstel van weinig met dit voorstel ingenomen, raadsvergaderingen waarin niet een het Alphense gemeentebestuur in dit Laten wij hopen, dat G.S. het zullen raadsvoorstel ter tafel komt van eni- vlak vertoont een veel voordeliger goedkeuren is alles wat ik hier- ge importantie. Zulk een tamme ver- beeld voor de afnemers. En dit werkt omtrent wil zeggen, aldus de heer gadering was die van vrijdagavond, geruststellend. Slootjes. Het had evengoed een rustige va- De voorzitter zei, dat deze aange- kantievergadering kunnen zijn, maar legenheid in ontwikkeling is. Alphen zover was slechts de heer Duin. want a. d. Rijn dient zich op de eventuele die was afwezig wegens vakantie. realisering van de aardgaslevering, waarnaar uiteraard sterk wordt ge- N.a.v. de zich uitbreidende handel Brandblus-apparaten streefd, op de geadviseerde wijze in bromfietsen en ingevoerde auto's, voor te bereiden. Wat de toekomst in waarvan de symptomen ook in Al- Bij de ingekomen stukken was er dit opzicht zal brengen, is ook voor phen a. d. Rijn waarneembaar zijn, een verzoek van de vereniging tot het gemeentebestuur nog vaag. De willen B. en W. komen tot vaststel- bevordering van christelijk onderwijs verwachtingen zijn moed gevend. Het ling van een plaatselijke verorde- om medewerking voor de aanschaf- college wil zich in geen enkele op- ning op de opkopersregisters. het fing o.m. van brandblus-apparaten zicht door toezeggingen binden. Men bijhouden waarvan landelijk al ver- t.b.v. de scholen voor gl.o. aan de Da moet er wel rekening mee houden, plicht is voor goud- of zilversmeden, Costastraat, de Prinses Irenelaan, de dat indien de gemeente alle kosten kashouders, horlogemakers. rijwiel- Gouwstraat en de Jan Nieuwenhuij- van de op handen zijnde levering handelaren, uitdragers, opkopers of zenstraat, alle scholen die onder be- van aardgas voor haar rekening zou tagrijnen (koopmannen in oud ijzer, heer staan van genoemde vereniging, nemen, zoals de heer De Ruiter na gereedschap, oud touwwerk enz.). Dit verzoek werd conform het voor- de heer Van Leeuwen belangstellend Aan de hand van een dergelijke stel van b. en w. in hun handen ge- in vragende zin naar voren bracht, plaatselijke verordening wil het col- steld om advies. Hierop vooruitlo- dit in elk geval op den duur in de lege de genoemde handelaren de ver- pend wilde de heer Schilpzand de prijs van het gas verdisconteerd plichting opleggen in genoemd re- belangrijkheid der aanwezigheid van dient te worden. Het principe van gister in een bepaalde volgorde naast dergelijke apparaten in de desbetref- het gemeentebsteuur van Alphen a. de gewone volgens het wetboek van fende scholen met klem onderstre- d. Rijn ligt in elk geval in het onder- strafrecht vereiste gegevens ook pen. havieg voorstel duidelijk omschreven, gegevens m.b.t. de verkoop enz. van Het college heeft de rekening over Het uitgangspunt als hiervoren aan- de goederen aan te tekenen. Boven- 1962 ontvangen van de vereniging gestipt, ligt wel voor de hand. dien wil het de desbetreffende han- Alphens Zwembad „De Hoorn". Zon- De heer v. d. Akker heeft met vol- delaren verbieden andere registers der details uit het verslag nader te doening kennis genomen van 't voor- te gebruiken, dan die welke door het noemen, voelde de burgemeester er stel van b. en w. inzake de beschik- hoofd der plaatselijke politie zijn ge- behoefte aan het bestuur openlijk baarstelling van het clubgebouw van waarmerkt. De bedoeling van deze dank te zeggen voor het goede be- de v.v. „Alphen" t.b.v. het bijzonder voorschriften is, dat de politie bit de heer. gewoon lager onderwijs te geven opsporing van door misdrijf verkre- door de chr. school aan de Anna gen goederen een afdoende controle Onbewoonbaarverklaringen van Burenlaan. Spr. informeerde of zai kunnen uitoefenen. het college hem al kon vertellen Bij het voorstel tot onbewoonbaar- hoe het staat met de openbare school P? voorstel wekte in de gemeente- verklaring van een aantal woningen, aan het Thorbeckeplein. Wordt het raad enige bevreemding en zo wilde had het bij de heer De Ruiter be- houten noodgebouw spoedig door 'n °a- heer Geerlof wel weten wat vxeemding gewekt, dat het pand ruim stenen schoolgebouw vervan- de achtergronden Z1jp voor de vast- Hooftstraat 201 binnen een maand gen? De voorzitter bleef het antwoord van bedoeld? verordening, ontruimd moest worden in tegen- op deze vraag schuldig, althans in Komt de suggestie hiertoe van an- stelling tot de overige onderhavige de openbare vergadering. Spr. zei: "ere gemeente of hebben aan t licht onbewoonbaar te verklaren wonin- „Op uw vraag wil ik u graag straks f vaJ? ongewenste gen, die een veel langere looptijd een antwoord geven. Met „straks" transacties e.d. het college tot dit in krijgen. Bestaat er nu geen gevaar, bedoelde de burgemeester de na de zicht geleid. De voorzitter beant- dat de raad dan binnenkort toch weer openbare beraadslagingen te houden woordde "e me* een nader besluit moet nemen tot besloten zitting, waartoe de raad zen °b rooftelykheid, dat verkopen verlenging van de ontruimingsperio- vrijwel na elke openbare bijeen- aa" en'°f door genoemde handelaren de, zo informeerde spr. „Neen", ant- komst pleegt samen te blijven. weV, een,s verdachte achtergronden woordde bijna tegelijk de voorzitter zouden kunnen hebben. De poliue en wethouder Deerenberg „is al leeg". Aanvullende kredieten moet dan kunnen ingrijpen en trach- Het is wel van belang, aldus ver- ten. aan d'elhand van een uitvoerig volgde de burgemeester in zijn een- Middels de 9e wijziging van de register licht te krijgen in bepaalde tje, mede met het oog op de rijks- begroting van het waterbedrijf voor transacties. vergoedingen, dat zoveel mogelijk 1963 vragen b. en w. de gemeenteraad De heer Schilpzand was niet alleen hiertoe in aanmerking komende een aanvullend krediet van 6000 zonder meer voor het voorstel, maar woonruimten onbewoonbaar worden voor de verbetering van de dienst- hij bepleitte zelfs uitbreiding van de verklaard en zo mgelijk op korte ter- woning van de machinist van het bedoelde registers met gegevens om- mijn. pompstation Hoorn 15. Voor dit doel trent merken, nummers e.d., als het werd eerder 15.000 beschikbaar ge- b.v. gaat om bromfietsen e.a. voer- Aardgas steld. De laagste inschrijvingssom be- tuigen. De voorzitter voelde alles loopt 19.100, waardoor het in to- hiervoor en verzekerde hij de heer De heer Van Leeuwen toonde zijn taal benodigde bedrag met inbegrip Schilpzand te zullen proberen het belangstelling voor en zijn instem- van de verdere noodzakelijke kosten gevraagde erin op te nemen, ming met het voorstel van b. en w. wegens tijdelijke behuizing, beheers- Hierna ging de gemeenteraad in inzake de te nemen maatregelen kosten van het bedrijf van gemeente- comité-generaal, i.v.m. eventuele distributie in deze gemeente van aardgas, e.e.a. middels het lichaam „De Gemeentelijke gas- voorziening Zuid-Holland". Er heerst n.l. nogal wat ongerustheid omtrent i a i i i en men verwacht dat het nog duur- der zal worden. Voorts zullen X Voor het bezorgen van De Leidse Courant ln Leiden de verbruikers zelf de kosten moe- tn Oegstgeest vragen wij AKTIEVE BEZORGERS HOGE HONORERING. Sollicitaties abonnementsafdeling Papengracht. 32, tel. 20935. De stand na 4 ronden P- h. serie alg. gem. 1. Boulanger 8 104 12.12 2. Wijnen 6 126 14.94 3. Galvez 6 65 14.89 4. Rudolph 4 114 14.12 5. Van Hassel 4 80 11.76 6 Aguilera 2 68 12.35 7. Scholte 2 101 11.12 8. Grivaud 0 108 8.40 Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 De gemeenteraad van Ter Aar kwam vrijdagavond in voltallige zit ting bijeen om een wel zeer belang rijk besluit te nemen n.l. tot algehele reconstructie van de Korteraarseweg. Deze weg. die een ergenis is voor ieder die er over moet. zal dus in de naaste toekomst weer een goede weg worden. Want het voorstel van B. en W. was van zodanige strekking, dat de weg zo grondig wordt verbeterd dat hij ook aan de eisen voldoet, wan neer later, wat ook tot de plannen van B. en W. behoort, de verbinding tot stand zal komen van Korteraar met Papenveer. De weg in Korteraar is smal en ligt vrij hoog. De bedoeling is om de be staande uit te graven, omdat hij een veel te klein draagvermogen heeft. Met de grond van de weg, moet de sloot langs de westzijde worden ge dempt. De sloot aan de oostkant is reeds dichtgegooid in 1960. De weg wordt breder, namelijk 5 meter. Na het uitgraven van het weglichaam, wordt 50 cm zand gestort, daarop 25 cm lava en 4 cm deklaag van asfalt. De kostenraming valt erg tegen; het wordt een duur geval, maar dan is het ook goed voor de toekomst. Om de funderingen van de huizen te spa ren komt een buis van 30 cm diame ter door de weg, die het water op het gewenste peil moet houden. Om het water onder de huizen te krijgen, waar geen zijsloot langs de percelen loopt, komen infiltreringsbuizen van af de hoofdbuis. Over de aanbeste ding willen B. en W. zich nog bera den, of deze openbaar of onderhands moet gebeuren. De raad toonde zich, ondanks een hoog crediet, toch ingenomen met dit voorstel en ging daarom zhs. accoord. Ook uw adres voor Geboorte-aankondigingen (Advertentie) Voor de reconstructie van de weg in Korteraar moeten enkele kleine stukjes grond worden aangekocht van enkele particulieren. De prijs hiervan is f 3.per m2. DRIEHOEKSRUIL De gemeente gaat voorts een drie- hoeksruil voor grond aan met de pro vincie, en de heer Th. Hijdra. Voor het bedrijf van laatstgenoemde heeft de provincie wat weg te geven, en van de aangekochte grond voor de nieuwe tuinbouwschool kan de ge meente wat missen, terwijl de heer Hijdra achter zijn pakhuis wat wil afstaan. Met gesloten beurs kan iedereen hier tevreden gesteld wor den. De gemeente en de heer Hijdra zijn er mee gebaat, de eerste voor de bouw van genoemde school en de laatste voor de bouw van een woon huis. Alleen de heer A. Hoogervorst was helemaal niet tevreden, zelfs niet met het bestaande pakhuis, om dat het alle uitzicht beneemt voor de bewoners van het Sluispad en daarom stemde hij tegen. DE BAATBELASTING Opnieuw kwam de verordening voor de baatbelasting voor de nieuw aangelegde Veldweg ter tafel. In de vorige vergadering hadden de le den het voorgestelde tariefsverschil tussen tuinland en weiland te laag bevonden en nu hadden zij toegezon den gekregen een andere berekening, die meer verschil tussen beiden gaf te zien. Het tarief voor tuinland wordt nu f 45.voor weiland onmiddel lijk aan de weg gelegen f 20.en middellijk weiland f 5.per ha. f 10.- per woning en f 5.per 500 m kas. De opbrengst kwam hierdoor op het zelfde neer. De leden maakten ver schillende opmerkingen over enige percelen. De heer J. van Harten stel de voor f 10.per 500 m kas te hef fen, omdat anders de opbrengst in gevaar kon komen en de kassen ook het meeste gebaat zijn zijn bij de weg. De heer H. Egberts wilde dit liever niet doen, maar dan de prijs voor de woningen verhogen van f 10.- naar f 20.-. Het eerste voorstel van de heer Van Harten werd aangeno men op het voorstel van B. en W. met de stemmen van de heer Sassen en Egberts tegen, waarna het voorstel van B. en W. zhst. werd aanvaard. NOODLOKALEN De R.K. lagere school blijkt voor het komende leerjaar veel te klein te zijn om alle leerlingen te kunnen be vatten. Daarom wil het schoolbe stuur twee noodlokalen bouwen om ongeveer 100 leerlingen te kunnen onderbrengen. De gemeente verleen de haar medewerking via art. 72 der LO-wet. Bij de rondvraag informeerde de heer Treur naar de vaststelling van het uitbreidingsplan Aardam west en de plaats van de CVO-school. Ge noemd uitreidingsplan is nog niet goedgekeurd, maar de plaats van de nieuwe CVO-school in het plan Aar- dam I is reeds lang in overleg met het schoolbestuur vastgelegd en een wijziging van dit plan stuit op vele bezwaren, aldus de voorzitter. Maar de zaak is nog niet rond, dus een uit spraak is nog niet mogelijk. Tegen mesthopen in bebouwde kommen, waarover de heer Treur eveneens een vraag stelde, kan mo gelijk middels de politieverordening worden opgetreden. Met klem wordt spoed gezet aan de voorziening met water en licht van de bewoners van de Paradijsweg voor de winter, zo vernam de heer Sassen op zijn vraag hiernaar. De heer Heemskerk wilde wel eens wat weten van het rapport over de modernisering van oude woningwet woningen, waarvoor de raad destijds een crediet had gegeven. De burge meester antwoordde dat het rapport gereed is en nu berust bij het mini sterie van wederopbouw. De eerste indruk is, dat het veel zal kosten om deze huizen wat moderner te maken. Nadere mededelingen kunnen nu nog niet worden gedaan. Hierna sluiting. Voorzitter ANWB waarschuwt voor invoer van auto-kneusjes Ir. F. H. van der Linde van Sprank huizen, voorzitter van de ANWB, heeft tijdens de jaarvergadering van de bond in het Palacehotel in Sche- veningen gewezen op de grote mo gelijkheden tot ontspanning in het Deltagebied. Aan de suggestie van de ANWB om een tot twee percent van de normale begroting van de Delta werken te besteden ten behoeve van in te richten recreatiegebieden kon door de minister van Verkeer en Watestaat geen gevolg worden gege ven. Wel zal bij de aanleg der wer ken met die mogelijheden rekening worden gehouden. Spr. was nog steeds met zorg ver vuld over de invoer van gebruikte auto's. Het Merendeel verkeert in zeer slechte staat. Volgens de bron nen van het CBS ging het in 1960 om ongeveer 11.400 stuks. Ir. Van der Linde stelde opnieuw de vraag „parkeerschijven of par- keermeters" aan de orde. De ANWB meent nog altijd, dat de perkeerschij- ven als kosteloze hulpmiddelen de voorkeur verdienen. Parkeermeters leggen, ofschoon zij gemeentelijke budgets versterken, aan slechts één categorie van de bevolking een ex tra-belasting op. Bepaald tevreden bleek hij over de resultaten van het sinds het vorig jaar geïntroduceerde systeem van „speedzoning" of wel „afpellende snelheden" Kath. Micl(leuntand: Verticale prijsbinding niet onjuist De Nederlandse Katholieke Mid denstandsbond zegt als een eerste oordeel over het advies van de com missie economische mededinging in zake het overheidsingrijpen in de ver ticale prijsbinding dat de meerder heid van de commissie uit de alge mene beschouwingen van het rap port terecht de conclusie trekt, dat het stelsel van verticale prijsbinding in zijn algemeenheid niet als onjuist kan worden beoordeeld. Het stelsel kan derhalve slechts worden bezien in zijn concrete situa ties en toepassingen. Deze conclusie geldt zowel ten aanzien van de indi viduele verticale prijsbinding als ten aanzien van de collectieve verplich ting en handhaving daarvan. Met de commissie is de katholieke middenstandsbond voorts van oor deel, dat de overheid vooral moet toezien op de praktische toepassing van het stelsel. In voorkomende ge vallen moet misbruik worden tegen gegaan in het belang van consument, handel en industrie. Zekerheid moet er tenslotte zijn over de methodes van opsporing en berechting, die in overeenstemming moeten zijn met de Nederlandse de mocratische opvattingen. Ook op het punt van de rechtspraak zal de over heid nauwlettend moeten toezien, meent de Nederlandse Katholieke Middenstandbond, die het rapport van de commissie in nadere studie heeft genomen. Prof. Beel schrok van de stapel De kabinetsformateur prof. Beel zal thuis in Wassenaar zijn informa tie-arbeid verrichten. Hij liet mede delen, dat hy eerst enige dagen stu die nodig heeft, teneinde een over zicht te krijgen van de gehele situatie, zowel tijdens de informatie-Romme als tijdens de formatie-De Kort. Dit studiemateriaal is zeer omvangrijk. Prof Beel zei „geschrokken te zijn van de stapel". Sprekende over het woord „spoedig" in de opdracht, zei de woordvoerder van prof. Beel, dat deze in 1959 in twaalf dagen tijds zijn informatie had voltooid. Prinses Margriet heeft hersenschudding Prinses Margriet heeft een lichte herenschudding opgelopen, toen ze een paar dagen geleden bij haar grootmoeder prinses Armgard op het kasteel „Warmelo" in Diepenheim van een trap viel. Prinses Margriet wordt thuis op paleis Soestdijk ver pleegd. Zij is ten gevolge hiervan niet in staat de doopplechtigheid van het turbinetankschip „Esso Den Haag" op donderdag 4 juli te verrichten. Prinses Margriet heeft prinses Bea trix bereid gevonden namens haar de doopplechtigheid te verrichten.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 13