OUD-LEIDEN VERTELT VAN TOEN Nieuwe uitgaven DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE DINSDAG 25 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 9 DE POLDERMOLEN „DE STADS MOLEN'' Nu wilde ik eens een uitstapje ma ken naar een mooie poldermolen. 1736 wegens ontvangst en uitgaaf be- ari 1735 132 14; in maart 1735 treffende de vier molens „de Veg- 143 8. ter", „de Papegay", „de Vroegop" De molen „de Papegay" is in en „de Koe", die afgebroken zijn om 1726 gesloopt. Uit de rekeningen daar uit te vinden de Lasten, waarme- van het Molenaarsgilde: „ontvangen In 1608 vroeg de stad Leiden aan de deze vier molens blijven belast van de stad Leiden, uit handen van het Heemraadschap van Rijnland en welke lasten de molenaars aan- het molenaarsgilde voor een erken- een sloot te mogen graven in de genomen hebben altijd te betalen, tenis van de molen „de Papegay", ■tadssingels tussen de Mare- en He- Ontvangst van de halve stuiver van 18 maar 1750 tot 7 juni 1751" renpoorten tot aan de Slaegh, wel- iedere zak koren, dne gemalen werd Leonard de Mayne, clerc ter se- ke sloot nog bestaat. De streek, die om de lasten der genoemde vier mo- cretarie van Leyden. thans tot de polder behoort, stond lens, daaruit te voldoen, ingegaan Dit had betrekking op het wind- yroeger bekend onder de naam 't met Maart 1726. reoht waarvoor de molenaars jaar- Volgens het boek ontvangst voor- lijks aan de stad Leiden een bedrag zegde. verschuldigd waren. In januari 1735 160 8; in febru- W. van Rhijn. Marenbos. Op 2 augustus 1608 verleende dijk graaf en Hoogheemraden van Rijn land aan de stad Leiden content tot het graven van een sloot en tot het stellen van een poldermolen aan de Slaegh tot verversing van de grach ten der stad. De Slaegh kreeg lang zamerhand de naam van stinksloot. In het jaar 1609 werd voor het noordelijk einde van deze sloot een poldiermoien gebouwd. In 1644 komt de commissie van onderzoek naar die srtankontwikkeddng, met het plan om een tweedie molen aan de Slaegh- sLoot te bouwen. Aan deze sloot wordt 50 roeden bezuiden de bestaande mo len in 1649 een tweede poldiermoien een zg. wipmolen gebouwd eveneens met een molenaarswoning. In het jaar 1716 is aanbesteed om gedurende 5 jaren de verversinigsmolen aan de -- - - - Slaeghsloot te bemalen voor 2.15 reis te mogen maken door de geschie- mende dwaasheden, en leerrijke ver- wekelijks, ter verversing van de denis en langs de grote cuituurmonu- maningen, die zich bewegen op het ter grachten 'der stad. In 1804 is be- menten van het eens zo glorierijke Por. rein der liefde en min. Sentimentaliteit bloten om door de geringe diensten higal. Met de schrijver doorkruisen we gelardeerd met humor en moraal. De van deze 'molen ter verversing der het land 'm aUe richtingen. We leren de lezing van dit boek verschaft u enkele stadswateren, de molen te doen stil- bevolking kennen, de cultuur, sociale kostelijke ogenblikken, staan. Voor 1806 stonden aan de verhoudingen, kunst en folklore. Een Stink- - of Slaeghsloot enkele kleine kostbaar bezit, niet alleen voor de toe- Caesar was hier, door Her molentjes, deels voor de waterverver- r'st- maar zeker ook voor hem die be- bert Leupen Uitgegeven sing van de stadsgrachten, deels voor tengstelling heeft voor dit land. door Heynis N. V., Zaandijk, bemaling van de polder. In 1806 Vier Hollandse jongelui maken een werd een nieuwe grote molen ge- De oorlog van een arts, door tocht door Italië, bouwd die in 1856 werd vereangen Hans von Lehndorft. Schrijver geeft een zintuigelijk ver- door de huidige stenen molen, die Uitgegeven door Fontein Boe- siag van hun doen en laten. Aan ^aptein is geJ?°uwd voor kerij Utrecht. woorden schiet 't boekje niet te kort; j r?eze mol'enheeft een buik- De sch0kkende belevenissen van een aan inhoud echter wel. De matige hu- model. Er is een ijzeren scheprad ar^s die aan het ein(je van de ooriog mor en de nietszeggende belevenis- binnen m de molen, waar oorspron- de bezetting van de Russen meemaakt sen had de schr.ver ons beter kunnen kelyk een woning m was Thans is zijn in dexe aangrijpende roman over tui- besparen, een gerief ajke woning naast de mo- gend en diep<ioorieefcl weergeven. Ang_ Len gebouwd. Deze molen, die men in rtig echt zien we ]eed en ellende Portret van Portugal, door dr. E. Brongersma. Uitgegeven door de N.V. Spaar, nestad, Haarlem. Het is een ongekend genoegen een eengebracht en verzameld door Wouter Dekker. Uitgegeven door Broekman en de Meris, Amsterdam. Een kostelijke bloemlezing van rij- ningen van de Sow jetcommunisten zelf, dat zij imperialisten zijn, betoogt schrijver, dat zij op grond van bepaal de onderstellingen als imperialisten aangeduid kunnen worden. Op de onvermijdelijke vraag wat imperialisme is, geeft de schrijver echter vaag antwoord. Het nieuwe imperialisme zou zijn inziens de ver vanger zijn van het wegkwijnende Europese imperialisme, dat in Rus land stevig wortel heeft geschoten en zijn afkomst te danken zou hebben aan de arfenis van het grote Russische rijk en aan de communistische ideologie. De Bijbel over ..Mensen in bekoring", toegelicht door dr. B. v. Iersel S. M .M. Uitgegeven door J. Romen en Zonen, Roermond. Schrijver doelt met zijn onderwerp minder op verleiding en zonde, dan op een op de proef stellen. Zo beschouwt hij het offer van Izaak, dat Jaweh aan Abraham vroeg, evenals de ver telkens in een „testsituatie" brengt, zoekingen waardoor God zijn volk als een gelegenheid om zichzelf te verwerkelijken. De situatie van de verzoeking, met het menselijk be staan zelf gegeven, toont schrijver als een opgave van God; de naaste gelegenheid tot zonde, is ook een naaste gelegenheid om met Gods ge nade ons woord jegens Hem gestand te doen. Dit boekje is een voortreffe lijke les voor denken en leven uit de Bijbel. Drie dagen in de Leidse straat, door Noud van den Eerenbeemt Uitgegeven door Uitgeverij Heynis Am sterdam. Wanneer er tussen de grote we reldmachten een atoomoorlog uit breekt vinden twee personen elkaar in een schuilkelder. Schrijver leeft in zijn verhouding met Sheila, Ineke en Jikke om dit verhaal heen. Het boek is omschre ven met een vlotheid van pen en een raakheid van schets, die de lezer, on voorbereid, wellicht zal schokken. de trem van Warmond naar Leiden het bMette volk Uit het bMk kt Z,H ^v> n groene hej oprKhte godsgeloof van een chris- TS ,n 0lr!!!u!i" tenmens. Een roman die u niet onbewo. dom vam de stad Leiden geworden. _An De molen wordit sedert 1947 bema len door J. C. van der Pouw Kraan, die ook in het naast die molen ge bouwde woonhuis woont. W. van Rhijn. DE KORENMOLEN „DE PAPEGAY" Op het bastion ten oosten van de Marepoort, gebouwd in 1664 en ge sloopt in 1864, stond reeds in 1625 een korenmolen „De Papegay" ook wel verkort „De Gay" genoemd. In „De gids voor Leiden en omstreken" van 1905 staat op blz. 95 een afbeel ding van de houten Marepoort uit 1625 en ten noorden van de poort een houten wipmolen. Op de kaart van C. Hagen van 1675 is deze molen afgebeeld als gesloten standaardmo len. In de 18de en 19de eeuw was er een begi aafplaats van kleine afme tingen, op het Papegay-bolwerk, de begraafplaats aan de Marepoort. In de rekeningen van het mole naarsgilde (1726-1810) in het Leidse gemeentearchief komt voor: Jan Kok, deken en Abraham Se- losse en Willem Rietveld, hoofdman nen van het korenmol enaarsgilde in Het nieuwe imperialisme, door Hugh Seton- Watson Uitgegeven door Nijgh en Van Ditmar, Den Haag. Een historische en politieke uiteen zij het soms op oppervlakkige doch Een weesmeisje op het Kerk- zetting over de Sowjet Unie waarin, hof,merkwaardige gevallen van interessante wijze, de hoofd- en richt - liefde en min bezongen door lijnen van de Russische politiek wor- Nederlandse straatzangers. Bij- den uiteengezet. Ondanks de ontken- Straatbevuiling strafbaar? Het is niet uitgesloten, dat in Den Haag het bevuilen van de straat bin nen afzienbare tijd strafbaar zal worden gesteld. De burgemeester deelde namelijk in de gisteren ge houden vergadering van de gemeen- teraar mede, dat het college van B. en W. bereid is aan de commissie voor de strafverordeningen te ver zoeken daarvoor bepalingen te ma ken. Deze suggestie was gedaan door mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke (VVD), gezien de steeds toe nemende vervuiling van de straten door het achteloos wegwerpen van papier enz. Overeenkomstig het voorstel varf B. en W. besloot de raad intussen om aan de centrale werkgroep van de nationale campagne tegen de veront reiniging „opgeruimd staat netjes" voor 1963 een bedrag van 15.000 beschikbaar te stellen. De heren K. J. Nieuwkerke en D. W. Dettmeijer (beiden VVD) spraken zich tegen het voorstel uit, omdat zij er niet van overtuigd waren, dat deze bij drage nuttig effect zou sorteren. Huzaar met geladen pistool verdwenen De 19-jarige dienstplichtige huzaar A. H. W. K. uit Rotterdam is maan dagmiddag na zijn weekeindeverlof niet bij zijn onderdeel, het tweede es kadron huzaren „Prins Alexander" te Amersfoort, terug gekeerd. Hij is maandagmorgen vroeg op de fiets met onbekende bestemming vertrok ken, omdat hij, naar hij tegen een fa milielid zei: „Er genoeg van had". De huzaar heeft een aantal uitrustings stukken waaronder een FN.-pistool met 50 patronen meegenomen. Voor de commandant van K. kwam het niet geheel onverwacht. Al eer der had K. in een gesprek te kennen gegeven dat hij niets meer voor de dienst voelde. De ritmeester had hem toen op de gevolgen van een eventu eel wegblijven gewezen. De marechaussee is direct na de vermissing van de huzaar naar diens huis gegaan. K. was echter al ver dwenen. Wel werd een uzipistoolmi- trailleur gevonden, dat hij eveneens uit de kazerne had meegenomen. De vermiste huzaar staat niet als agressief bekend. Men neemt dan ook aan, dat hij er in een avontuurlijke bui met het pistool van door is ge gaan. De marechaussee en de politie trachten hem op te sporen. Het tweejarige jongetje Peter Scheepstra van de Panamakade in Amsterdam, dat sedert vrijdagmid dag werd vermist, blijkt te zijn ver dronken. Het lichaampje is gisteren door de rijkspolitie, na dagenlang dreggen, uit het water van het spoor wegbassin bij de Rietlanden opge haald. W)N GCCFV! HB8T1/ REM MISSCHIEN COX GE Z/EN NV/ 7'M VMFHDFK AJ X/ETS „HERT/GS". MSN EIGEN XECEPT WEL, EO/i BINNEN! /Eten we semen een Stcjeve btbn.' FR HEER 1 BERE/P (J/T STROOP EN mje/j/t7 Igeutjes stev/ge edst. \LJKU"//0EE /E EGET N/ET lWX 1//T M'JN 3COM TEXOMEA/-' Speciale demonstratie voor boomkwekers Voor de boomkwekers met mecha- nisatieplannen gaat eindelijk iets gebeuren. Tot nu toe zijn ze er be kaaid afgekomen, want de werktui gendemonstraties voor land- en tuin bouw, die op gezette tijden in ons land worden gehouden, zijn te alge meen van karakter om voor hen veel op te leveren. Een boomkweker krijgt daar met name op het gebied van planten, zaaien, onkruidbestrij- ding, rooien, sorteren en binden maar bitter weinig te zien dat voor hem geschikt is. De mechanisatiecommissie voor de boomkwekerij van het Landbouw schap heeft het gemis aangevoeld, is plannen gaan smeden, en het resul taat is dat op 18 september een ma chine- en werktuigendemonstratie speciaal voor de boomkwekerij wordt gehouden, georganiseerd door de Al gemene Nederlandse Bond van Boomkwekers en de Nederlandse Boomkwekersfederatie, in samen werking met het Landbouwschap, het instituut voor Tuinbouwtechniek in Wageningen en het proefstation voor de boomkwekerij in Boskoop. De demonstratie wordt gehouden in de Flevopolder, op het boomkwe- kerijbedrijf van de rijksdienst voor de IJsselmeerpolders bij Roggebot- sluis. Het Landbouwschap heeft een paar maanden geleden ook al iets voor ie mechanisatie in de boomkwekerij in Boskoop gedaan: het kende aan het proefstation voor de boomkwekerij in Boskoop een subsidie toe om een ro- zenontbladermachine en een plant- machine „op zicht" naar Nederland te laten komen. De beide machines zijn nog niet gearriveerd, want de toekenning van de subsidie is pas onlangs definitief geworden. De ont- bladermachine zal in het komende najaar, de plantmachine in het ko mende voorjaar beproefd kunnen worden. TOELATING BONAVENTURA Geslaagd 2e toelatingsexamen le klassen: Mare Bergmeijer, Oegstgeest; Tho mas Cuppen, Oegstgeest; Ton Dieben, Voorschoten; Henny van Dijk, Lei den; Kees Epskamp, Leiden; Ronny Faase, Hazerswoude; André v. d. Hel den, Leiden; Leen v. d. Hoeven, Zoe- terwoude; Harry de Klerk, Noord wij kerhout: Arthur Liem, Alphen a. d. Rijn: Willy Nagel, Oegstgeest; Pe ter Neve, Leiderdorp; Kees Pouw, RoelofarendsveenJan In den Rie den, Noord wij kerhout; Bert Sala, Leiden; Ton Schamper, Leiden; Jan Bierman, Katwijk; Piet Topper. Kat wijk. Scheveningse strand blijft schoon Q. en w. van Den Haag hebben de verzekering gegeven, dat het Scheve ningse strand ook in de toekomst verschoond zal blijven van hinder lijke verontreiniging. Met het oog hierop verklaarde de Haagse gemeen teraad zich gisteren akkoord met het voorstel van het college het riool water van Den Haag via een pijp leiding op een afstand van 1500 me ter uit de kust in zee te lozen. Het afvalwater wordt voor het in de pijp wordt gestuwd nog langs twee be- zinkingsbekkens geleid. NAAIMACHINES OCCASIONS Pfaff handnaaimachine 30.Naumann handnaai machine, als nieuw 115.Singer handnaaimachine 55.Kohier 85.1 electrische Singer 145.1 electrische Naumann 165.Alle naaimachines met 5 jaar garantie. A. F. BROEKHUIZEN Herenweg 179 Rijnsaterwoude Telef. 01721213 Z 12 Lesuren van j 49. Modern lesmateriaal ge- .1ipl instructeurs Halen en brengen gratis Theorie avonden met lichtbeelden Erk Bondsautorijschool De Centrale. Veerstraat 31 Leiden, tel 24600. /Autobedrijf, Nieuwstraat 33-41, Leiden, tel. 30600. Gevr. wegens huwelijk der tegenwoordige een fl. zelfst. nulp in de huishou ding, in- of extern, v. d. Kooij, Plantsoen 45, Lei- Z Draagbare autoradio te koop nieuw, van 248.- voor 150.-. le Binnenvestgracht 26 (bij de Morspoort), Leiden. X Kinderfietsen tn vele maten er. kleuren. Prijzen vanaf 46.50. Van Zijp, Haarlemmerstr 295. Kore- vaarstraat 6. Z Dames. Wij hebben een enorme sortering dames- pantalons (tot maat 50). Dames jacks, zeilkleding, tenniskleding. Natuurlijk weer bij K ampeerparadij s Van Delft. Steenstraat 45. Parkeerruimte aanwezig. W ederopbouwwet Het hoofd van 't gemeen tebestuur van Voorschoten brengt ter openbare ken nis, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn met toepassing van artikel 20 der Wederop- bouwwet aan de n.v. Bouw- en Handelsmaat schappij „Waddinxveen" te Waddinxveen vergunning te verlenen tot oprichten van 30 eengezinswoningen aan de Chopinlaan, de Handellaan en de Willem Pijperlaan in Adegeest, zulks met afwijking van het uitbreidingsplan in on derdelen „Adegeest". Belanghebbenden kunnen hun eventuele bezwaren tegen het realiseren van bovengenoemd bouwplan binnen één week gedu rende welk tijdvak het bouwplan ter gemeente secretarie ter inzage ligt schriftelijk ter kennis van burgemeester en wet houders brengen. Voorschoten, 26 juni 1963 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. Z Solex de Luxe brom fiets compleet Contant 417.-. eerste betaling 125.-, 18 maanden 23 50. incl AU Risk-verzekering. Ge broeders Huisman. Hoge- woerd 66-68 Z Puch bromfiets. Con tant 680 - Eerste betaling 194.-, 18 maanden 36.-, in clusief AU-Risk-verzeke ring. Gebr. Hulsman. Ho- gewoerd 66-68. Z Gaat O trouwen of heeft U een nieuwe wo ning? Kredieten voor iedereen tot 1 5000.- voor aanschaf meubilair, wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U alge hele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. Z Hard- en zachtboard, tegelboard, spaanplaat, ge perforeerd hardboard, tor- mica, kastplanten, trap pen, hout in alle maten en lengten. Houthandel „De Burcht" C. J. v. d. Geest, hoek Nieuwstr.-H. Kerkgr. tel. 01710—33078. Z V.W., koopje, uiterlijk en mech. in prima staat 575.-. Ter Weerlaan 98, Wassenaar, Z Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal. De groot ste sortering. De laagste prijzen. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte. Z Wij geven 25.- tot 200.- bij aankoop van wasmach. of combinatie Keuze uit alle bekende merken. Ook op termiin. Na 7 uur: Van Ëersel. Ravelstraat 25. tel 30963. Wat kor het bed denreparatie; 1-pers. v.l. 18.50; 2-pers. v.a. 24.90 met damast. Desgrwe si in een dag gereed. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111 telef. 23867 Z A.s. jong echtpaar zoekt woongelegenheid op ka mers of grote zolder; be schaafde omgeving. Br. on der no. 48 bur. v. d. blad. Z In- en verkoopc jntrale koopt alles, zoals radio's pick-ups, langspeelplaten motorfif tsen, auto's, enz. Tevens zolderopruimingen G. van Vliet, Janvossen- steeg 20. tel 30184 Z Postzegels. Verzame laars, onze winkel is da gelijks geopend van 8 tot 6 uur, dinsdag tot 1 uur. Dus volop tijd om rustig te kopen. Van Leeuwens postzegelhandel, Lokhorst straat (Pieterskerkgr.) Z Sleutels bijmaken! Lips-, Yale-, auto-kontr kt- en voordeursleutels Klaar terwijl U wacht' Tuinban ken, tuinstoelen, tuintafels grasmachines en alles voor uw tuin. Hartwtiks Ijzer handel, Nwe Beest^nr ark' 7-9-4. Lei-'«n te' 26627 Z Een nieuwe woning? voor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. Z Solex -oto bromfiets v.a 375.- le betaling 110 Be taling in 3 maanden zonder kosten Van Zijp, Haarlem merstraat 295. Korevaar- straat 6. Hoera! Geslaagd! Nu een horloge als beloning, maar. kopen bij een betrouwbare zaak waar men zelf repareert. Altijd betere service en prettige bediening bü de Uurwerk kliniek. Alléén Lage Rijn dijk 8. Z Puch in 8 modellen v.a 680.- le betaling 194- Be taling in 3 maanden zonder kosten Van Zijp. Haarlem merstraat 295 Korevaar- straat 6 Z Aangeboden: Engelse kinderwagen 50.- en pr. hemel van 10 meter nylon 20.-. Brucknerstraat 2. Z RAP bromfietsen vanaf 625 - lt betaling 180 Be taling in 3 maanden zonder kosten Van Zijp. Haarlem merstraat 295. Korevaar- straat 6. Z Te koop: Volkswagen, bouwjr '57, de Luxe: zeld zaam mooi en motorisch 100% en Volkswagen de Luxe. bouwjr 1953-l54, als nieuw. Z Berini M21 559.-. le be taling 150 Betalim in 3 maanden zonder kosten Van Zijp, Haarlemmerstr 295 Korevaarstraat 6. Z Mercedes 190 benzine bouwjaar 1956, in staat v. nieuw. Zien is kopen. Z Batavus, Berlnl, Puch Solex, RAP, Gazelle. Mo- narscoot, Locomotief, Mag neet bromfietsen. Voor de grootste keuze. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295. Kore vaarstraat 6. Z Te koop: Fiat 500, 2- pers. linnen dak 475.-. Te bevr.: Rijndijk 34, Voor schoten, na 5 uur. Z Gevr. eerlijkewerkster voor meerdere ochtenden per week. Mevr. v. Bellen, Pr. Irenelaan 27, Oegst- Z 500 Merkfietsen in vele kiemen en uitvoeringen voorradig. Prijzen vanal 125.- kompleet. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Kore- Z Kredieten tot f 4000.- voor aankoop meubelen woningtextiel Vraagt gra tis folder Discrete behan deling en zeer lage aflos singen Postbus 1083. Rot terdam Z „Rosine" geeft de hoog- snte prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16. telef. 26854. Z Hulp in de huishouding gevraagd voor hele of hal ve dagen of enkele dagen per week. Hooigracht 66, Leiden. Z Woensdagmarkt. Spe ciale aanbieaing: 2-pers. lakens van 8.98 nu 5.98; 1- pers. lakens van 7.98 nu 4.98; grote slopen van 1.98 nu twee stuks 2.98. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. Z Kampeerders! Verhuur van meer dan 1000 tenten (van 2 tot 12 pers.), lucht bedden, slaapzakken, im periaals,, kooktoestellen en alles zonder borg. Natuur lijk weer bij Kampeerpa- radijs v. Delft, Steenstr. 45 Parkeerruimte aanwezig. Z Markiezen, rolschermen al. jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Pri ma afwerking. Vraagt in- Lichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Mel- cher's markiezenfabriek C. E. Jedeloo, Oegstgeest. Juffermansstraat 35. telef 01710-53105. Z Naaimachines, ucca sions: Lewenstein, Singei en Kohier 45. 65.- 85 - trapnaaimachines 60 - 80.- 1 iaar schr garantie Bel of schr(if Vri'blijvend be zoek aan huis Verk kant Haagweg 172a Leiden te lef 32833 Z Naaimachines, impor teur biedt aan: nieuwe electrische naaimachines met kleine lakbeschadi ging voor slechts 195.-. 3 jr schr. gar. Bel of schrijf Vrijblflvena bezoek aan huis. Verkoopkantoor: om?we L*ld,n- Z Kampeershow 1963. Iedere dag van 9-6 u. heb ben wij een uitgebreide kampeershow in onze enorme showroom achter onze winkel. Natuurlijk weer bij Kampeerparadtfs Van Delft, Steenstraat 45. Parkeerruimte aanwezig. Z Originele Amerikaanse spijkerbroeken o.a. Lee, Wrangier, Apache, Ameri kaanse spijkeroverhemden ook voor dames 6.95. Nar tuurlijk weer bij Van Delft Steenstraat 45. Z Tenteninruilcampagne 1963. Is uw tent te klein of heeft U liever een bunga lowtent? Wij ruilen iedere tent in! Natuurlijk weer bij Kampeerparadijs Van Delft, Steenstraat 45. Z Gebruikte bromfietsen voorradig. Dooi inruil ver kregen. Door vakmensen nagezien. Van Zijp, Haar lemmerstraat, 295, Leiden, telef. 22082. Z Gevr. Ruteck's Lunchroom en Cafetaria. Stationsweg 7-17. Leiden net persoon ln alg. dienst; net persoon v. spoel- en af- ruimwerkzaamh. Prettige werkkring. Goede verdien sten. Gunstige arbeidstij den. Voor inl. kan men zich dagel. wenden tot de gérant op bovenst, adres Z Gevraagd: net meisje als hulp voor enkele och tenden per woek. Mevr. Duindam, Oranjelaan 22 Zoeterwoude H.R. Z Puch eri Zun- aapp-dealer voor Leiden: Motorhandel Piet v. Schie v/h Dolf v. d. Linden, Nieuwstr. 40, Leiden, tel. 21077. Bij ons steeds uit voorraad leverbaar in diverse kleu ren en modellen. Motor handel Piet van Schie, Nieuwstraat 40. Leiden, telef. 21077. <5* Voor uw vakantie een nieuwe camera. Foto van Bemmelen. Zoeterwoude, tel. 01715—353. Z Woensdagmarkt. Leuke damesbadpakken, merk Tricobest. w.o. van 25.98 nu alle maten 5.98: leuke damesbikini's van 17.98 nu 5.98; kinderbikini's van 9.98 nu 2.98. Nieuwe Rijn. Japie. Z Gevr. v. Ruteck's Lunchroom en Cafetaria. Stationsweg 7-17. Leiden ^erkoopster buffetbedien- de, serveerster en kelner. Prettige werkkring. Goede verdiensten. Gunsti ge arbeidstijden Voor inl kan men zich dagel wen den tot de gérant op bo venst. adres Z Haard defect? Kolen of oliestook. Ook voor repa raties kunt U op Ouds hoorn rekenen. Haarlem merstraat 160-165b, telef. 25799—25791. SF'n Foto Is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-studio Koopman, Hooigracht 96. tel. 31701. maakt voor U mooie, vlotte briefkaart foto's v.a. 3.75 p. 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.- per 3 stuk». Z Woensdagmarkt. Komt nooit meer, Leuke voetbal- badhanddoeken, fl. maat, UVS, Leidse Boys, Docos, SJC, Noordwijk, Quick Boys, van 2.98, nu 1.25 p. stuk. Nieuwe Rijn over KI. Burcht. Japie. Z Woensdagmarkt. Ter kennismaking onze pracht super wit rib heren sport- Êoed, het goed dat zo mooi lijft in de was. alle maten 1.98; elk tweede stuk 0.98. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. cobest zwembroeken van 7.98 nu 2.98; kinderbadpak- jes 3.98; frisse badlakens 2.98, twee stuks 5 gulden, Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. Z Gevraagd door dame een zit- en slaapkamer met keuken, Leiden of om geving. Br. onder no. 59 bur. v. d. blad. Z Aangeb.: Taunus 12M, bouwjaar 1957. Morslaan 17, Leiden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9