Afscheid van „St. Willibrord in Katwijk HARTELIJKE HULDIGING VAN BURGEMEESTER L. DE KOOL MAANDAG 24 JUNI 196S DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 JARENLANGE ONDERWIJSTRADITIE GEBROKEN VOOR NODIGE REORGANISATIE Zondag 23 juni was dan eindelijk de dag waarop het definitieve af scheid zou plaats vinden in het Fran ciscaanse St. Willibrordcollege in Katwijk, dat meer dan 34 jaar talrij ke priesters heeft voortgebracht voor vaderland en missie. Reeds enige maanden geleden was in de hoogste regionen van de Franciscaner-orde deze moeilijke beslissing gevallen, en nu was de dag daar» waarop ouders en jongens, leraren en medebroeders Katwijk voor het laatst zagen zoals het geweest is en zoals het hun dier baar was. Om elf uur celebreerde de huidige rector, pater Drs. Otto Thomaasse, geassisteerd door zijn conrector, pa ter Antonius Walenkamp en Pater Drs. Richard van Zaaien, een plech tige H. Mis, om God te danken voor het vele vruchtbare werk, dat jaren lang binnen deze muren was verricht. De ouders, van bijna alle leerlingen vulden de mooie na-oorlogse kapel geheel. Nadat men de inwendige mens had verstrekt, vond om klokke 1 uur de officiële zitting plaats, in de aula van het college, in tegenwoordigheid van de hoogeerw. pater Sigibald Hoogen- boom, provinciaal van de Nederland se minderbroeders, bijna alle oud rectoren, vele voormalige leraren en van de ouders met hun jongens. PATER RECTOR: HET WAS GOED JULLIE RECTOR TE ZIJN Als eerste spreker voerde het woord de huidige rector. Pater Tho maasse merkte op, dat in de geschie denis van de welsprekendheid de lijkrede altijd een heel voorname plaats had ingenomen. Maar met een lijkrede zouden zijn woorden alleen gemeen hebben: samenvatting, beoor deling en waardering. Van oudsher was het college het buiten van de adellijke familie Van Wassenaer, uit de 18e eeuw. In 1831 kocht mgr. Van Wijckersloot het landgoed met zijp bos en zijn visvijvers, en maakte er een kostschool van voor „jongelie den uit de gegoede stand, die zich wilden voorbereiden op de universi taire studies". In 1842 werden school en internaat overgedragen aan de pa ters Jezuieten. Onder hen werd „Kat wijk" in den lande een begrip, en be gon een roemrijke onderwijstraditie, welke vandaag werd afgesloten. Op 21 febr. 1929 werd het college overge nomen door de Franciscanen, aan wie het spoedig duidelijk werd, dat de Jezuieten lang, reeds zeer lang eraan gedacht hadden dit college te verla ten. Het gebouw werd bestemd als missie-college, en als zodanig bleef het ingebruik tot 1942. Tien jaar stond het gebouw toen leeg tengevolge van de oorlog en de konsekwenties daarvan. Tussen ha ken wilde de rector in ieder geval opmerken, dat het, ondanks dit af scheid, een troost was voor de blij vende vijfde klas, dat - volkomen gerechtvaardigd - het volgend jaar dus het vijf en twintigjarig bestaan gevierd gaat worden. Bij de overname, van het Jezuïeten college werd de HBS-erkenning van „Katwijk" overgebracht naar datgene wat jarenlang de RKHBS in Leiden zou heten. In zoverre kan „Katwijk" met recht beschouwd worden als de Alma Mater van het Bonaventura-Lyceum in Leiden. Wat men nu nog in „Katwijk" te rugvindt, is de sfeer van een oud landhuis uit de 18e eeuw, van een i9e eeuwse deftige herenkostschool en van een Franciscaans college uit onze dagen, drie elementen, voor ieder die „Katwijk" kent, een tref fende karakteristiek. Vervolgens besteedde de Rector uitvoerig aandacht aan het corps van oud-rectoren en oud-leraren. De eer ste rector, pater Mr. Ezechiël van der Helm, heeft het huis gemaakt van ra riteitenkabinet tot college, dat vol gens de toenmalige begrippen „bij" mocht heten. Bijzondere vermelding verdienen de namen van rector Ve- nantius Wortelboer en zijn conrector, Patritius Mikx, die na de oorlog en de verwoesting niet alleen het uiter ste gedaan hebben, Katwijk als ge bouw hersteld te krijgen, maar die er ook in geslaagd zijn een paedagogi- sche ruimte te scheppen, die up to da te was. Zij hadden daarbij geenszins de wind in de zeilen, en wat er tot stand kwam, was niet zelden het re sultaat van teleurstellende kompro- missen. Maar dit vergroot slechts hun verdiensten. Vervolgens besprak pater Thomaas se enkele karakteristieke leraarfigu ren en het stille alledaagse en pro- zaische werk van de vele broeders, die in Katwijk gewerkt hebben. De dag van vandaag is het afscheid van een stuk leven, waarbij ieder van hen ten nauwste en heel aktief betrok ken geweest is. Van de 1300 leerlin gen traden 300 in het klooster, en ieder jaar nog opende „Katwijk" zjjn poorten voor ongeveer 40 jeug dige leerlingen. Belangrijke woorden wijdde de rec tor aan de problemen rondom het klein-seminarie. Hij schetste, hoe op allerlei wijzen getracht is, de school te doen beantwoorden aan de eisen van deze tijd: de mogelijk heid tot het behalen van een erkend diploma, eerst door opleiding tot staatsexamen, later door een schoolkombinatie aan te gaan met het Boneventura-Lyceum in Lei- dep. Andere eisen werden ook gesteld aan de internaatsopvoeding, waarop men zich steeds is blijven bezinnen. Het seminarie-internaat mocht niet langer zijn kracht zoeken in de ver zorging der leerlingen, het moest ook prikkelend, lokkend, aktiverend en wekkend werken op heel het paeda- gogische vlak, niet in het minst ook op dat van de godsdienstige opvoe ding. Natuurlijk kan men hier eerder spreken van idealen dan van echte verworvenheden. Maar alleen tegen waren de ouders en jongens op dit wonderlijk toeval voorbereid door een brief van 23 juni 2063, geschre ven vanuit het Bejaardencentrum St. Willibrord te Katwijk aan den Rijn Een tikeltje weemoed om wat voor bij is, sprak natuurlijk uit de vele teksten en liedjes die de jongens on der leiding van Pater Simons hadden ingestudeerd. Vlot, eerlijk en sportief werd er veel gezegd, goed gezongen en hartelijk gelachen. AFSCHEIDSGESCHENK Na afloop nam een der ouders, de heer Bijvank uit Amsterdam, het woord om allen, rectoren, leraren en broeders, te danken voor het goede, dat „Katwijk" hun kinderen geboden had en om het vertrouwen van de ouders uit te spreken in de moeilijke stap, die de franciscaanse overheid had moeten nemen. Hij riep nog een maal de rector voor het voetlicht en overhandigde hem een spontaan in gezameld cadeau, dat een blijk mocht zijn van dank, waardering en vertrouwen in de toekomst van de jongens, die wij, aldus spr. bij u vei lig weten. Zo was aan deze laatste dag een einde gekomen. Nog enkele weken van examens en overgang staan te wachten en dan zal „St. Willibrord college" een begrip zijn, dat historie is geworden. U kimt ons geloven of niet, maar dat tikkeltje weemoed uit dat laatste schetsje heeft velen toch wel iets gedaan en, al gaat de francis caanse orde in Nederland een nieuw tijdperk in zijn priesteropleiding te gemoet, velen zullen nog dikwijls met het gedachten verwijlen in het oude, vertrouwde Katwijk en stra- rend in de Neptunusvijver denken: Nooit zal ik jou vergeten, Katwijk aan de Zee; Eig'lijk heb ik je te laat bemind. Zo mooi was je niet, maar je had veel dingen mee. Daarom was ik je welgezind. Jij was mijn beste vrind. Jij had ons altijd veel te geven, Voor sportslui was jij 'n paradijs; Je gaf ons RUIMTE OM TE LE VEN, 't Is daarom, dat ik je prijs. Katwijk, je houdt steeds een plaats je in mijn hart; Ik ga nu elders wonen, ver van hier. Iedeeren verlaat je, 't is voor jou wel hard. Maar ginds denk ik aan jou ple zier, Met héél veel plezier Ds. De heer Bijvank uit Amsterdam overhandigt rector Otho Thomaasse een blijk van waardering en dank voor het vele, dat „Katwijk" aan zo- I velen heeft gegeven, en van vertrou wen in de toekomst van de Francis caanse priesteropleiding. (Foto: Hooy Sojnmeling). deze achtergrond is de reorganisatie van de franciscaanse seminaries, waaraan dit college ten offer valt, te begrijpen en te rechtvaardigen. In verband met deze reorganisatie be sprak de Rector tenslotte de begelei ding en de overgang van Katwijk naar Venray. Solidariteit in dit ver band het eerst-gebodene. Er zal aan dacht besteed moeten worden aan zelfs individuele studieleiidng, en het internaat van Venrajr zal niet slechts verzorgend mogen zijn; het zal ook stimulerend moeten werken. Maar daarbij zal ook Venray en zijn lei ding moeten kunnen rekenen op de solidariteit en het vertrouwen van ouders en jongens bij de aanpassing en het oplossen van kleine oneffen heden, die zich soms bij een derge lijke overgang voor kunnen doen. Tot de jongens zei de rector: „Hier was je huis en een stuk van je we reld, dat je meeneemt voor heel je leven. Venray wordt wat jullie er van maken, wat jullie inbrengen van uit Katwijk: je kameraadschap, je goede bedoelingen, je vermogen om enthousiast te zijn, het vertrouwen dat je ons gegeven hebt, en bovenal: je ideaal. Het was goed om jullie rec tor te zijn, en ik hoop dat men ditzelf de in Venray zal mogen ondervin den". Vervolgens kwam pater provinci aal Sigibald Hoogenboom aan het woord. Hij verzekerde, dat de beslis sing „Katwijk" op te heffen, een zeer zware en zeer moeilijke geweest was. Om vele, vele zware redenen was uit eindelijk die beslissing toch geval len, al was het met pijn in het hart. Uitvoerig dankte de Provinciaal allen, die zich voor „Katwijk" verdienste lijk hadden gemaakt, en wier enthou siasme en goede wil deze beslissing alleen maar moeilijker hadden ge maakt. In het bijzonder dankte spr. de rector, omdat voor hem al huidi ge rector dit besluit dubbel zwaar moest geweest zijn, maar dat hij met zoveel bereidwilligheid heeft voorbe reid en uitgevoerd. De komende ver andering is mede in het belang van de jongens, die naast een volledig geoutilleerd internaat voldoende on- derwijs-differentiatie zullen vinden in een eigen huis, in een hun ver trouwde omgeving van toegewijde le raren, zonder het bezwaar, verbonden aan het bezoeken van een vreemde school. Hij sloot met het uitspreken van de hoop en het vertrouwen, dat de genomen beslissing in het belang moge zijn van de toekomst van Kerk, Orde en Provincie. eisen gesteld worden, harde eisen, want die alleen vermogen een elite te vormen. Gezin en seminarie samen zijn de enige waarborg, dat er een generatie priesters wordt afgeleverd,, waar de wereld en de mensen op kan vertrouwen. Dit zal onze dagelijkse bezorgdheid zijn, behoeden, vol zorg staan over de schat, die u, ouders, aan ons, aan de Kerk, aan God toe vertrouwt. Een dagelijkse zorg dus voor het heil van de kerk, met name voor degene die nu zijn de opgroeien de generatie Harde eisen zullen zo begrepen moeten worden uit deze zorg voor de jongens zelf, voor hun hoge roeping en uiteindelijk voor de Kerk van Christus. Zo wil „Venray" werken aan de opdracht die het van de Provincie ontving. Zo wil het de grote toewijding van de vele vdorgan- gers in Katwijk en Venray een waar dige voorzetting geven. Spr. sloot met de oprechte bede, dat God dit voorne men en dit werk zou zegenen. GALGEMAAL Om half drie kregen de ouders van de leerlingen een warme maaltijd voorgeschoteld, waarbij de sfeer nu niet direct die was welke men bij een galgemaal zou verwachten. Pa ters en jongens hadden reeds tevoren de tafels ere aangedaan en nu was het de beurt aan de ouders. Onmogelijk kon de jongenseetzaal alle hongeri- gen. bevatten, zodat het noodzakelijk bleek ook de binnen het slot gelegen communiteitsrefter voor dit doel te gebruiken. Het was voor de vele va ders en moeders wel even wennen op de harde houten kloosterbanken aan de gladde tafels, maar al spoedig bleek, dat de bekende franciscaanse gastvrijheid ook deze laatste keer de juiste toon precies had weten te tref fen. TONEELSCHETS RONDOM DE NEPTUNUS-VIJVER Om half vijf werd in de aula een komische schets op het toneel ge bracht rondom de bekende Katwijk- se Nep tunes vijver, voor iedere oud- Kat wij ker dé enige echte vijver ter wereld. Door een wonder toeval van lot en tijd troffen elkaar hier rondom een levende Neptunus: Johan, Baron van Wassenaer en zijn gode Elf ride, uit de 18e eeuw, een Jezuietenprefect en twee van zijn leerlingen anno 1875 en de huidige rector met twee van zijn knapen, dus anno 1963. Tevoren NOORD WIJKERHOUT Dodelijk ongeval op voorrangskruispunt In die nacht van vrijdiag op zater dag jl. omstreeks 12 uur, is op het kruispunt Gooweg-Langelaan onder Noord wij kerhout een personenauto in botsing gekomen met een grote truck met oplegger. De met haring geladen vrachtwagen van de fa. Ouwehand was op weg van IJmuiden naar Kat wijk, toen op het voorrangskruispunt in de Gooweg vanaf de Langelaan 'n personenauto de Gooweg overstak. Precies op het snijpunt greep de zwa re vrachtwagen de personenauto. De naast de bestuurder van de perso nenauto zittende 26-j. ongehuwde H. L. uit Hillegom werd uit de auto geslingerd en kwam onder de wielen van de aanhanger terecht. Hij werd op slag gedood. De 28-jarige onge huwde bestuurder van de personen auto,- eveneens uit Hillegom, is met een lichte hersenschuding naar het ziekenhuis vervoerd. De personen auto werd totaal vernield. SASSENHEIM De bouwpastoor van de Willibrord- parochie te Hilversum, Henricus Jo annes van Nobelen, geboortig van Sas- senheim, heeft j.l. zondag in de feeste lijk versierde St. Vituskerk een plech tige hoogmis opgedragen ter viering van zijn zilveren priesterfeest. Verschillende van zijn familieleden maakten deze plechtigheid mee. Rector G. V. Nijman van Bennebroek heeft de predicatie gehouden, waarin "hij op mo derne wijze de betekenis van het pries terschap in onze dagen schetste. Na' afloop hield de bouwpastoor re ceptie in de kleuterschool aan de Van Riebeeckweg, waar thans ook zijn kerk met pastorie in aanbouw is. Over een jaar hoopt pastoor Van Nobelen hier de zielzorg te kunnen beginnen. Voor lopig verleent hij zijn priesterlijke zor gen vanuit de kapel van de St. Ludge- ruskweekschool en de St. Vituspastorie, waar hij tijdelijk intrek heeft genomen. Pastoor H. J. van Nobelen werd op Nieuwjaarsdag 1911 te Sassenheim ge boren. Op 11 juni 1938 werd hij door mgr. J. P. Huibers priester gewijd. Hij was achtereenvolgens kapelaan te t Veld, Volendam en aan de Agnesparo- chie te Amsterdam. Daar verbleef hij dertien jaar. In oktober 1960 ontving hij van mgr. E. A. J. van Dodewaard opdracht tot 't stichten van de zevende parochie te Hilversum, in het in aanbouw zijnde Van Riebeeckkwartier. De benodigde grond was reeds in het bezit van de moederparochie van St. Vitus. Nadat de bouwplannen waren gemaakt, werd kort geleden met de bouw begonnen. De actieve pastoor heeft verschillende activiteiten opgezet om de bouw te kun nen financieren; zo is nu een bloembol lenactie gestart. Op de dag van zijn feest heeft pas toor Van Nobelen een gift van de St. Vitusparochie ontvangen voor de aan kleding van de nieuwe pastorie. SASSENHEIM Geboren: Geranda Alada Johanna d.v. H. M. A. Wouters en Th. J. M. v. d. Meij; Helena Elisabeth Maria d.v. P. C. H. RoeJiandse en Th. M. Bakker; Franciscus Jozef Petrus z.v. F. W. Smit en C. C. v. d. Togt; Ar nold Nicolaas z.v. C. P. v. Eijk en E. P. Vonlk; Wilrna d.v. A. Colijn en E. I. Verhoog; Gijsberta Hendrika d. v. P. J. Hoogervorst en J. v. d. Niet; Monique d.v. J. Roggeveen en E. Buddiingh. Ondertrouwd: J. C. v. Rijn 27 j. en H. M. C. v.d. Salim 22 j., te Voor hout. Getrouwd: W. P. den Elzen 24 j., te Noordwijk, en M. P. H. v. Nobe len 24 j.; L. C. v.d. Lans 31 j. en J. A. Constandise 26 j.; J. A. Huis kamp 25 j. en C. L. D. Vendrig 29 j., te Oudewater. NOORDWIJK Schietwedstrijden Op de avond in dit seizoen werden bij de wedstrijden van de schietvereniging „Blijft voor 't Land" de wissedtme- daiilles gewonnen door: met de buks: J. P. Goudriaan 44 p., Ie klasse; P. Slingerland 49 p., 2e klasse; A. F. v. d. Beng 43 p., 3e klasse; met KSO: J. P. Goudriaan 60 p. (maximum) le klasse; N. W. Caspars 55 p., 2e klasse. In de tweede klasse behaalden N. W. H. Lindhout beiden 55 p., door het beste laagste schot wend eerstgenoemde winnaar. CHRISTELIJK LYCEUM TE LEIDEN EINDEXAMEN HBS-A Er waren 33 kandidaten, waarvan er 4 werden afgewezen. Corry van Anrooy, Jannie Baalber- gen, Pim van Bemmel, Lauw Boel- laard, Nico Bruidegom, Addy van Egmond, Nico Eikerbout, Emmy van den Eykel, Nel van Gosliga, Jan Heidsma, Rudi van der Lip, Hans Lugthart, Kees van Nieuwkoop, Ma- rie-Louisse Otto, Jaap Par lev liet, Jan van der Plas, Roel Riphagen, Riet Schrier, Marieke Schut, Maarten Si- rag, Marien Swaneveld, Cor Zand bergen, Iet Zuidbroek, Willeke Be- tram, Gretha Broks, Nelleke van Dijk, Ineke van Spronsen, Liesbeth Stoute, Irene Visser. ROELOFARENDSVEEN MOOI SUCCES VOOR „LIEFDE VOOR HARMONIE" Terwijl het actie-comité van de muziekver. „Liefde voor Harmonie" reeds actief werkzaam is met de viering van het 75-jarig bestaan de zer vereniging, heeft het jubilerende corps zelf reeds voor een prachtig jubileum-cadeau gezorgd. Op het muziekconcours te Wateringen be haalde het een le prijs met 304 pun ten en promoveerde naar de le afde ling. Dit is voor het eerst in het 75- jarig bestaan dat men in de le afd. een plaats heeft weten te veroveren. Vorig jaar was de drumband reeds gepromoveerd naar de le afdeling. Gisteren (zondag) behaalde de drum band in Wateringen met 126 punten in deze le afd. een 2e prijs en bleef daarbij slechts 2 punten vam een le prijs af. Een prachtig resultaat voor de directeur de heer J. L. Cornelis- sen uit Den Haag en de instructeur van de drumband de heer G. Weijers uit Den Haag. Op het jubileum van deze misschien wel een van de oud ste plaatselijke verenigingen komen wij t.z.t. nog nader terug. ZOETERWOUDE Succes St. Jans Drumband De Sint Jans drumband nam gisteren deel aan het federatief bondsconcours te Wateringen. Door het succes van vorig jaar was zij gepromoveerd naar de eerste afdeling waarin zij giste ren debuteerde. Onder de bezielende leiding van de heer W. K. van Bohe- men werd in de laatste weken een intensief oefenprogramma afgewerkt, wat resulteerde in een fraaie eerste prijs met 134 punten. Dit puntento taal betekende een gedeelde 2de plaats van alle korpsen uit de le en 2e afdeling. Na terugkeer in Zoeter- woude maakten de fiere le prijswin naars een ere-rondgang door het dorp, waarbij bloemen werden aan geboden, terwijl aan het slot tam- boer-maitre W. K. v. Bohemen op de schouders ging. VOORSCHOTEN VEERTIG JAAR IN OVERHEIDSDIENST Zaterdagmiddag om 2 uur werden burgemeester en mevr. de Kool-Uyt- tenbogaard door de twee vrouwelijke raadsleden van de gemeente Voor schoten mevr. de Waal Malefijt- Spruit en mevr. Stoker de met vele bloemstukken versierde zaal van het Cultureel Centrum binnengeleid, waar in een informele raadszitting, in aanwezigheid van familieleden, het huldigingscomité en ambtenaren van de gemeente en de provincie de fees telijkheden een aanvang namen rond het feit, dat burgemeester De Kool 40 jaar geleden in dienst van de Overheid kwam. Wethouder G. Schrama deelde in zijn feestrede mede, dat men, na overleg gepleegd te hebben met het „senioren convent", de voorzitters der raadsfracties, besloten had om dit heugelijke feit zowel van gemeente wege als van de zijde der burgerij te herdenken, en dat de burgemeester zich aan deze huldiging had te onder werpen. De nestor van de Raad. de heer C. Fortanier bracht in een histo risch overzicht betreffende de levens loop van burgemeester De Kool voor al tot uitdrukking, wat de jubilaris Als laatste spreker trad op de jeug dige pater dr. Donulus van Munster, de onlangs benoemde regent van het franciscaans klein-seminarie in Ven ray. Hij stelde, dat het belang van de jongens, de toekomst van „Ven ray" en franciscanen in Nederland alleen maar veilig zijn, als er een sfeer van wederzijds vertrouwen zal heersen, dat diep menselijk is. Omdat het hier gaat over idealen, die de op voedingscapaciteiten van vele ouders te boven gaan, is het noodzakelijk, dat de jongens en hun idealen worden toevertrouwd aan mensen, voor wie beiden heilig en bij wie beiden veilig zijn. In Venray heeft ruim drie eeu wen een bezorgdheid geleefd voor jongens piet deze de idealen en voor de Kerk, waarvoor zij willen leven. Het seminarie is echter niet alleen verantwoordelijk voor het geluk van de jongen, het is ook verantwoorde lijk voor de toekomst van de Kerk zelf. Het moet steeds vijftien, twintig jaar vooruitzien en voor die toe komst een elite klaar maken, die de Kerk kan leiden. Het mag als „vak school" voor deze elite niet volstaan met het scheppen van een gezellige leefruimte, het mag zelfs niet blijven staan bij de gestelde onderwijsnor- men, het moet een plaat® zijn, waar in deze 40 jaren heeft gepresteerd en heeft bereikt, waarbij hij in het bijzonder wees op het feit, hoe be langrijk de eerste stap op 14 juni 1923 is geweest, toen hij zich als vo luntair op het gemeentehuis te Rid-, derkerk liet inschrijven. In 1932 volgde zijn aanstelling als gemeentesecretaris in Heerjansdam. In 1943 werd hij door de bezetter ontslagen, waarna een onderduikperi ode volgde. In 1947 werd hij burge meester en secretaris van de gemeen te Zuidland, na voordien nog enige jaren te zijn „uitgeleend" aan Bin nenlandse Zaken. In maart 1960 zette hij zijn eerste schreden in Voorschoten, waarvan hij onmiddellijk zei: „van deze gemeente is iets moois te maken". Namens de raad bood de heer Fortanier de ju bilaris een vulpenset aan en mevr. De Kool een fraaie boeket bloemen. Een meer collegiale en van vriend- schapsgetuigende felicitatie kwam bij monde van burgemeester J. P. van Bliek uit Spijkenisse. In zijn dankwoord gaf de jubilaris aan, welk stempel de tijd heeft gedra gen, welke men thans heeft herdacht. De eerste 20 jaar stonden duidelijk in het teken van een zwaar bewolkte hemel, de laatste 20 steeds meer in het teken van opklaringen. Hij sprak de wens uit om in grote samenwer king van allen met allen, in Voor schoten te komen tot een goede sa menleving. Hij prees het als een bij zonder voorrecht, dit feest te moeen meemaken met een ongeschonden gezin en met een innige omhelzing van zijn vrouw gaf hij uitdrukking aan zijn behoefte, ook zijn vrouw in deze hulde te betrekken. Hierna concerteerde de beide har monieverenigingen van Voorschoten Benvenuto en St. Laurentius met de drumband op het plein voor het Cul tureel Centrum voor de jubilaris en zijn gasten. Om half vier begon de re- cenptie, waarin door vele inwoners van Voorschoten, in een lange rij hun beurt afwachtend werden deelgeno men. Tijdens deze receptie werd door de voorzitter van de huldigingscomi té, de heer Hoogwerff Kroon, die in zijn toespraak de burgemeester ty peerde als een man, die de kunst ver staat met zijn medemensen om te kunnen gaan, enige fraaie cadeaux aangeboden, namens de burgerij. Mevr. De Kool een frigidaire, burge meester De Kool en radio en piek up- combinatie en samen een antieke klok. De jubilaris was zichtbaar on der de indruk van dit warme en har telijke medeleven van een bevolking, waarvan hij toch eigenlijk nog maar zo kort burgervader is. De heer Hoogwerf Kroon (rechts) biedt burgemeester en mevr. De Kool als voorzitter van het huldigingsco mité namens de burgerij van Voor schoten enkele geschenken aan, w.o. een antieke klok.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4