HERO GOLF VAN VERNIELING OVER SLAPEND LEIDEN In de avond en nacht van de brand HOOFDPIJNPOEDERS DONDERDAG 20 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 In de avond en nacht van 1819 juni, waarin ook de Leidse Cou rant in brand stond, is een spoor van vernieling door de stad ge trokken. Bij de Leidse politie zijn thans niet minder dan acht mel dingen van vernieling en poging tot brandstichting binnengeko men. Uit de avond van de achttiende juni dateert de melding van een poging om een scooter in brand te steken op de Rijn en Schie- kade. Om half twaalf van diezelfde avond hebben onbekende (n) een steen door een ruif gegooid van een perceel aan de Boisotkade. Uit de meldingen bleek tevens, dat een auto was aangekomen en snel daarna vertrokken. Een auto speelt ook een rol bij de aangifte van het vernielen van een spiegelruit tussen half twaalf en twaalf uur 's avonds van een viswinkel aan de Kraaierstraat. De schade wordt hier geschat op 150 gulden. Men maakte melding van de komst en het vertrek van een auto. In dezelfde tijd moet de achterruit guldens. De betimmering in de hal van een auto, geparkeerd aan de en by de balie van het kantoor die- Callandstraat, vernield zijn. Om- nen vernieuwd te worden. De snij- streeks kwart voor twaalf van die machine mag als verloren worden avond moest een grote spiegelruit beschouwd. Vborts werd gereed van een kruidenierswinkel op de drukwerk ter waarde van enige dui- hoek van de MauritsstraatMolen- zenden guldens vernield. De herstel straat het ontgelden. De waarde van werkzaamheden zijn met voortva- de ruit bedraagt 170200. In de renheid ter hand genomen. Gelukkig winkel werd een lege Colafles ge- zijn geen vitale delen van het bedrijf vonden. Samen met de branden op lam gelegd. Het personeel van de de Leidse Courant, met de verbran- administratie moet zich met een be de bromfiets aan de Rodenburger- perkte werkruimte tevreden stellen straat en met de brand in de brieven- hetgeen mogelijk enige stagnatie bus van het Leidsch Dagblad be- geeft, draagt tot op heden het getal mei- Tieners en twens en Ieder die jong van hart Is, drinkt van harte Hero! De meest ver kwikkende, de verrukke lijkste vruchtendranken. En volop keuze: Sinas* Citrosn* Perl* Fram bozen* Appelsap* Cerise Cassis Ananas Grapefruit i *Ook In extra voordelige oezlnsflessen favorieti helemaal uw smaak! (Advertentie) dingen acht. Naar getuigen verklaren zouden de vernielingen in de Mauritsstraat gedaan zijn door jongelui in een auto. Schimmige figuur. Over de brand bij de Leidse Cou rant valt nog te melden dat een van de brandweerlieden, die zich naar de tweede brandhaard spoedde een ^chimmige figuur heeft gezien tus sen de zet bokken. Schade bij de Leidse Courant. Nadere taxatie van de brand schade bij de Leidse Courant heeft het bedrag doen stijgen van enige duizenden tot enige tienduizenden AUTO IN BRAND OP VROUWENKERKHOF Leiderdorp won na spannende strijd finale van de B.B.-wedstrijden Koudekerk-Hazerswoude 2e, Rijnsburg 3e tijd van 25 minuten tot een zo goed mogelijk einde moesten brengen, be stond ook ditmaal weer uit eenvoudig blussings-, reddings- en EHBO-werk. De jury, gevormd door drie deskun- Kwajongens hebben gisteren een De selectiewedstrijden voor de zelf- digen uit elk van de drie districten t.w. sloopauto op het Vrouwenkerkhof in beschermingsploegen de districten dr. J. Hoeing (EHBO), de heer N. J. brand gestoken. De brandweer moest West, Lelden en Oost i de A-Kring van der Kley (brandweer) en C. v. d. er aan te pas komen. De wagen Zuid-Holland a, vormden in mei J.I. een Kraan (reddingswerk), had de niet brandde geheel uit. RIJNLANDS LYCEUM Geslaagd voor het diploma MMS de dames: L. v. d. Berg; W. Bierens- de Haan; D. M. Bloemendal; A. E Dickinson; M. A. de Groot; Jkvr S. M. R. de Jonge; M. M. Kerkhoven Y. M. Klatt; U. Ligberingen; M. Niks L. Opstelten; E. C. B. J. M. Phaf Politie roept getuigen op Naar aanleiding van de brand bfj de Leidse Courant en de vernielingen en brandstichting in de stad vraagt de Leidse po litie getuigen. Zy, die in de late avond en nacht van 18 en 19 juni j.l. personen en ge beurtenissen hebben gezien, die voor het onderzoek van be lang kunnen zyn, worden ver zocht zich met de recherche in verbinding te stellen, bureau Zonneveldstraat, tel. 22244. J alleszins geslaagde afsluiting van het gemakkelijke taak een en ander te be- oefenprogramma 19631963. Op het BB. oordelen en op punten te waarderen, oefenterrein aan de Middelstegracht Alvorens de uitslag bekend te maken te Lelden bonden gisteravond de zelf- en tot de prijsuitreiking over te gaan, beschermingsploegen van Leiderdorp, sprak de heer Bruins Slot, ingeleid Koudekerk-Hazerswoude en Rijnsburg, door de heer Paling, nog een kort slot- die als finalisten uit deze selectiewed- woord. Hierin drukte hij o.m. zijn groot strijden naar voren waren gekomen, een respect uit voor de leden van de BB, spannende eindstrijd aan met als Inzet die vrijwillig de taak op zich hebben het Kringkampioenschap en de daar- genomen hun medemensen in tijden van aan verbonden BB-wisselbeker. nood te helpen, voor welke taak zij zich Onder de velen, die deze eindstrijd ten koste van eigen vrije tijd zo des- bijwoonden bevonden zich onder meer kundig mogelijk voorbereiden. Helaas de voorzitter van de Kringraad de bestaat er, aldus spreker, slechts ge- heer Z. Bruins Slot, burgemeester van ringe belangstelling voor deze taak en Alphen a. d. Rijn, de burgemeester van is men er nog te weinig van doordron- Leiderdorp, mr. B. M. Gallas, het plv. gen, dat de BB geen nodeloze organi- Kringhoofd, de heer A, J. Paling, de satie is en er in tijden van nood altijd hoofden van de districten „West" en nog veel te redden en afdoende te hei velden", de heren J. Jansen Manen- pen valt. Hierna maakte spr. onder schijn en J. P. van der Meulên, als- grote bijval van de betreffende ploeg- mede een aantal leden van de Kring- leden en hun supporters, 'waaronder staf. burgemeester Gallas, bekend, dat de De opgave die de drie finalisten-ploe- ploeg van Leiderdorp met 43»/i punt gen elk bestaande uit een comman- (maximum 50 p.) wederom kampioen dant en veertien leden binnen de was geworden en dus in het bezit van - de wisselbeker bleet Dat de strijd om De film-acteur Charlton Heston, die in Nederland vertoeft voor het by- wonen van de première van zyn nieuwste film „55 Dagen in Peking" en om zyn bijdrage te leveren aan de actie Dousadj, heeft woensdag tijdens een rondvaart door de Amsterdamse havens en grachten een persconferentie gehouden. Heston, die we hier aan het stuurrad van de boot zien, is door prinses Beatrix in het kasteel Drakestein ontvangen. Donderdagavond ty- dens de première van zyn film in Rotterdam zal hij steentjes verkopen ten bate van de opbouw van het Perzische dorp Dousadj. de tweede plaats bijzonder spannend was geweest bleek wel uit het feit, dat de ploeg van Koudekerk-Hazerswoude met 33'/i p. beslag op deze plaats legde en slechts 2 punten meer dan de ploeg van Rijnsburg behaalde. Nadat de heer Bruins Slot met een toepasselijk woord die de laatste jaren tot een bijna de wisseltrofee aan de Leiderdorp se astronomische hoogte zyn gestegen, commandant, de heer Th. J. C. Schmid, had uitgereikt, mochten de 45 finalisten Uitgaven allen uit handen van de heer Paling 'n herinneringslegpenning in ontvangst Op vragen kwam onder meer aan nemen. Tot slot sprak de heer Gallas De voorzitter van de Raad voor het het de loonl«?sten per werk- nog een kort woord, waarin hij o.m. en kleinbedrijf, een PBO- ^e^e^9m jaar wm z®n grote waardering uitt€ voor de FELLE KRITIEK OP UITGAVEN VAN RAAD MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF SALARISSEN STEGEN IN TWEE JAAR MET MEER DAN 40 PCT H. E. Reidt; Tj. de Sitter; A. Steenstra- Toussaint; M. H. Trost; midden- - --- C. H. M. van der Vlies; A. H. Wen- orgaan, heeft gisteren tydens een de.ld Pp* tl6*!», inflft H saamhorigheid en bundeling nink; A. M. Mey. vergadering een"storm van kritiek te thans 12.300 tot ten in de BB en namens de Leiderdorpse Er zijn drie kandidaten afgewezen, verwerken gekregen op de uitgaven, 17 500 per werknemer. Hoewel het ploeg de toezegging deed, dat in 1964 aantal vergaderingen van de Raad alles op alles zal worden gezet om de en de commissie sterk was vermin- wisselbeker definitief te winnen, derd, werd het personeel toch uitge breid van tien tot dertig man. Het structuur rapport, waaraan door vijf wetenschappelijke ambtenaren is ge werkt heeft bij elkaar 260.000 gekost. De twee ambtenaren, die op het Eurobureau werkten, kosten samen rond 105.000. Israëliërs worden in W.-Duitsland opgeleid ,_r__ Twaalf officieren en manschappen Het' was de heer F. D. Bastet, die van het Israëlische leger bevinden over deze feiten en bedragen „op- rich °P ,het ogenblik in Rendsburg Sleeswijk-Holstein), waar zy by een Westduits legeronderdeel een oplei ding volgen voor een 40 mm-anti- tankwapen, zo wordt uit bevoegde brond vernomen. Op het Westduitse ministerie van Beide Russische ruimtevaarders zyn behouden geland. De foto toont de mi lil vrouw, terug uit de ruimte, Valentin* Teresjkova, keurig veraozgd met bloemen na de landing. heldering" vroeg aan de voorzitter, mr. dr. A. F. H. C. Schrijvers. Geen maatstaven. De voorzitter zei hierop, dat hij niet precies wist wat er door het per- defensie werd nader vernomen, dat soneel van de Raad verdiend werd. hof sanbod aan het Israëlische leger Hij wilde dit desgewenst wel in een om stagiaires naar Duitsland te zen- brief meedelen. Op de vraag of de ver- den is uitgegaan van het opperbevel hoging van 40 pet. nu wel gerechtigd van het Westduitse leger. De oplei- was, antwoordde de voorzitter, dat d*ng valt niet binnen het kader van er bij hogere ambtenaren, die aan de nulitaire hulp die door de rege- wetenschappelijk werk doen, niet aan ring in Bonn aan bepaalde Afrikaan - tijdschrijverij gedaan wordt. Het is se staten wordt verleend. Men wei bovendien moeilijk een maatstaf aan gerde echter op het ministerie van te leggen voor de salariëring van een defensie te zeggen of er nog andere wetenschapper. groepen Israëliërs bij de „Bun- Over het woord tydschrijverij ont- deswehr" een opleiding volgen. stond een felle discussie tussen de heer Bastet en de voorzitter. De heer Een lyk is gisternacht aange- Bastet bleef echter hameren op de spoeld op 't noordelijk gedeelte van hoge kosten en vroeg zich af of het het Zandvoortse strand. Het is het opstellen van een rapport over de stoffelijk overschot van een naar gemeenschappelijke markt niet be- schatting veertig jaar oude man, ter uitbesteed had kunnen worden wiens indentiteit nog niet is vast- bij een bureau. gesteld. By een verkeersongval op de Maatregelen. Sleohterhorsterweg te Nijkerk is gis termorgen de 17-jarige Joh. van 't De heer Schryvers zegde tenslotte Hof uit Nijkerk om het leven geko- toe, dat er een uitvoerige nota zal men. Hij gaf bij het oversteken van komen over de salarissen; in septem- de Sleohterhorsterweg geen voorrang ber volgt een uiteenzetting over de aan een bestelauto, gestegen personeelskosten. Een ac countant zal nagaan of de kosten van De Londense politie heeft het de Raad berekend kunnen worden, fotomodel Christine Keeler, vriendin De begroting werd tot september van oud-minister Profumo, speciale aangehouden. bescherming gegeven na verscheide- ne telefonische dreigementen, dat zij van het leven zou worden beroofd. Op het N.S.-emplacement te Arnhem is gistermiddag omstreeks Op een openbare verkoping in half vier een kleine locomotief in een Fairy se kunsthandel heeft een botsing gekomen met een leeg trein- pastel van Toulouse Lautrec, „Dan- stel. Het treinstel werd licht bescha- seuse aux bas roses", 943.000 fr (on- digd, de locomotief kwam met alle geveer 700.000 gulden) opgebracht, drie de assen buiten het spoor te Dit is het hoogste bedrag dat tot staan. Er deden zich geen persoon- dusver voor een pastel of aquarel Kjfce ongelukken root, is betaald. STADSNIEUWS R.K. Brugschool voor meisjes Geslaagd voor het Lingerie-diplo ma van klas IIA: G. v. d. AJcker, L. Boere, A. v. Dam, F. Dubbelaar, C. Eikenbroek, J. v. d. Haak, R. Hooy- mans, J. Huigsloot, W. de Jong, J. Kerkvliet, C. Kluivers, R. Kok, T. Le lieveld, C. Lieverse, P. Oudshoorn, N Schouten, N. Steenbergen, I. Turk, T v. Veen en R. Vlemmings. Afgewezen 1 leerling. Van klas IIB: G. Bavelaar, R. Boers, J. de Does, I. Guley, T. v. d. Hoeven, N. Hoogeboom, H. v. d. Horst, C. Ko renhof, R. de Laaf, E. v. Marwijk, L. Nyhof, B. v. d. Poll, R. v. d. Reyden, L. Rotteveel, J. Scheffers, A. Strijk, J. v. Velthuizen, C. v. Velzen, E. v. Velzen, N. Vonk, J. Voordouw, R. de Waal, I. Zirkzee en J. Zwetsloot. Af gewezen geen. Geslaagd heel de derde klas voor het Costumière-diploma: H. v. d. Boog, A. Elfering, T. v. Haastregt, W. v. Kins, N. Rodenburg en J. Sloos. Naar eerst thans bekend is ge worden heeft de politie in Den Haag zaterdag drie arrestaties verricht op verdenking van een zedenmisdrijf, gepleegd met een minderjarig meis je. Gearresteerd werden de 21-jarige mevr. J. S. S., geboren van den B, de 30-jarige vrouwelijke kantoorbe diende M. P. en de 39-jarige direc teur van een n. v. in Den Haag, H. J. D. S. Zij zyn gisteren voor de officier van Justitie geleid. Het slachtoffer, een 18-jarig meis je, had in een ijssalon in de binnen stad kennis gemaakt met mej. P. Deze deed haar verhalen over gezel lige avonden met vrienden en vrien dinnen. Vorige week donderdag ging het meisje eigener beweging met D. S. en mej. P. mee naar een wo ning, waar zij kennis maakte met mevr. S. Het „gezellige avondje" is voor het meisje erg onplezierig af gelopen. Hevig overstuur is 't meis je naar huis gegaan. Pas zaterdag deed zij aangifte bij de politie, die daarop tot arrestatie van het drietal overging. Het meisje werkt in Den Haag, haar ouders wonen in Leiden. KATWIJK AANBESTEDING KANTOORGEBOUW GEMEENTEBEDRIJVEN Ten kantore van de dienst van openbare werken werd gistermorgen openbaar aanbesteed de bouw van 'n nieuw kantoorgebouw t.b.v. de ge meentebedrijven voor gas en elek triciteit. Er werd als volgt ingeschre ven: A. Verdoes, Katwijk 329.460; B. v. der Plas, Katwijk 343.850; A. de Waard, Katwijk 353.000; M. v. der Bent, Katwijk 368.000; N.V. J. v. Riet Zoon, Ledden 368.000; firma De Lange Van der Plas, Oegstgeest 333.000; firma G. W. Kramer, Am sterdam 405.000; firma J. Kley- wegt Zoon, Hoek van Holland 407.400; Jansen* Aannemingsbedrijf, Velp 4)11.000; J. Vink, Noordwyk 414.000; V. de Vries' Bouwbedrijf, Haarlem 415.000; N.V. Bovrie, Sant- 422.500; N.V. Bouwm Noordwyk 4124.700; J. Hel lingman, Haarlem 444.050; Aanne mingsbedrijf Togni, Leidschendam 455.000. De gunning werd aange houden. Uitslaande brand Gisteravond qm half negen is brand uitgebroken in een opslagplaats voor steigerma teriaal aan de Dwarsstraat. De brand weer bestreed de brand met vier stralen en was het vuur spoedig meester. De helft van het steigerhout ging verloren. De schade kon nog niet worden vastgesteld. De oorzaak is onbekend. WASSENAAR Blauw Zwart De op het Wasse naar-terrein gespeelde beslissingswed strijd tussen Blauw Zwart 3 en HBS 4 om uit te maken welk elftal het vol gende seizoen genoegen moet nemen me een plaas in de eerse klasse van de afdeling s-Gravenhage is in een 62 overwinning voor Blauw Zwar geëin digd. In het eerste half uur wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Het dichtst bij e endoelpunt kwam Blauw Zwart, toen Braun na een solo-rush enorm hard inschoot, maar de HBS- goalie redde op miraculeuze wijze. Toch ko Blauw Zwart wat optimistisch van de rust genieten, toen eerst Gerwers een fraai doelpunt liet noteren en korte tijd later good-old N. van Leeuwen met een laag schot in de hoek succes had. Na rust keerde al spoedig de span ning terug toen v. d. Vegt HBS naar 21 schoot. Na goed aangeven van N. van Leeuwen zorgde Gerwers voor 31 en toen Braun na een goede combi natie met E. Seysener voor 41 zorgde was de strijd beslist. H. v. d. Ploeg zorgde met een 20-meter schot voor 51, waarna Ohr voor HBS 52 op het scorebord bracht. Tenslotte kreeg E. Seysener loon voor het harde werken toen de HBS-doelman een inzet van Gerwers ten dele kon afweren en hij kon doelpunten. Blauw Zwart 3 blijft hierdoor in de res. 3e klas van de KNVB. LANGERAAR AMATEUR DANSEXAMENS De dansschool Evert Castelein - Mar- tien Visser uit Leiden, welke al jaren de danslessen verzorgt in deze paro chie, heeft het mogelijk gemaakt, dat de leerlingen een examen konden af leggen in amateur-dansen. Ze heb ben daartoe niet alleen de beginners danslessen gevolgd maar ook een ge- vorderdendanscursus, waarin speciaal de Zuid-Amerikaanse dansen werden onderwezen. Het examen werd afgenomen door het Katholiek Cultureel Verbond van Dansleraren „San Filippo Neri". Exa minator was de heer P. Verbiest, dansleraar te Castricum. Alle deelne mers slaagden. De namen zijn: dames Ria Hoogervorst, Nel Hoogervorst, Lia Splinter, Corrie Keijzer, Nel van Rijn, Gatha Lek en Mop Lek, allen te Langeraar. Leny Theuns en Ria van der Hoorn, allen Ter Aar. Alle dames slaagden met lof. Heren: A. Wassenburg, Jan van der Hoorn te Langeraar, Th. Hoogenboom en P. Lauwers te De Kwakel. Met lof bovendien de heren W. Woltering, C. Valentijn, J. Keijzer te Langeraar, H. Pieterse te Ter Aar, S. van Capel en C. de Boer te Nieu\ween. De geslaag den werden door pastoor A. v. d. Hoe ven gefeliciteerd en de pastoor was Hy dat dit examen gehouden kon worden omdat beschaafd dansen door hem op hoge prijs gesteld wordt.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4