Üi Ij BS OPNIEUW MINDER BOLLEN OP USA-MARKT GEPLAATST Op korte termijn geen verlenging van leerplicht Sigarenhandel C. WALENKAMP Landbouwschap wil geen grond afstaan aan defensie Dreigbriefschrijver gearresteerd handiger dan ooit! LEIDINGWATER HARD ALS STEEN ENTOCH.... HET RIJMENDE PAARD HoT HET OFFER DONDERDAG 20 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 Er xtfn dit Jaar opnieuw minder bol len verkocht op de Amerikaanse markt. De exporteurs op de USA zitten de leetete jaren in de hoek waar de slagen vallen. Wat is de oorzaak? We kunnen een zondebok aanwijzen en by de een heet die „ondoeltreffende reclame", bij de ander „te hoge prijzen" en bij een derde weer wat anders. Maar waar voert het bollenvak een zo veelomvat tende reclamecampagne? Waar wordt zo veel gedaan om de afnemers te hel pen? Waar gaan de beste bollen naar toe? Waar werken de vertegenwoordi gers harder? We hebben de sleutel niet kunnen vinden van het geheim hoe meer bonen ln de USA te verkopen. Dat zei de heer H. Hyikema, de voor zitter van fie Amerikaanse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren, gistermiddag ep een druk bezochte ver gadering in Treslong te Hlllegom. De export naar de Ver. Staten is dit •eizoen (van juni 1962 tot juni 1963) fors teruggelopen. Er ging anderhalf miljoen kilo (waarde bijna ƒ3 miljoen) minder heen. Kort geleden, zo deelde de voorzitter mede, hebben de betrokken commissies uitvoerig gesproken over het beleid ten aanzien van de afzet naar Amerika en Canada. Onder de loep werden geno men: een mogelijke verandering van do verschepingsdata (het stokpaardje van prof. Van Slogteren), de verpak king, het sortiment, het bruinatoken van de bollen, de prijzen, de te voeren reclamecampagnes, enz. De heer Gus Springer, de vertegen woordiger van de bond in New York, maakte hierna enkele bijzonderheden bekend over de verlagingen van de in voerrechten. Invoerrechten. Een mandaat aan het bestuur inzake het prijsbeleid in de Ver. Staten van Noord-Amerika werd vlot verlengd en ook de scheepvaartcommissie kan ver der zijn gang gaan. De heer H. Arents- horst bracht namens de laatste com missie verslag uit. Een merkwaardig voorval: bollen die in een niet-gekoeld ruim naar de westkurt van Amerika waren vervoerd en weer teruggebracht naar Holland, werden hier weer ge broeid. Men had ook bollen, die in een koelruimte waren opgeslagen. Terwijl volgens alle gangbare theorieën, de bollen die in een warm ruim waren vervoerd tot mislukken gedoemd zou den zijn, gaven die bij de broei betere resultaten dan die welke in een gekoeld ruim hadden gelegen. „We weten nu dus nog minder dan toeft we begon nen" aldus de heer Arentshorst. Het laboratorium voor Bloembollenonder- zoek zal bij de volgende proeven wor den ingeschakeld. Het transport van de grote steden in de Ver. Staten naar de kleine plaatsen vormt nog steeds het grootste probleem. Heffing op export De verkoopvoorwaarden werden op enkele punten gewijzigd en vervolgens zette men zich aan de grote „kluif" van deze middag: het bespreken van de l«/i% heffing op de export naar de USA voor reclame. Deze theffing betaalden de exporteurs op Amerika vrijwillig naast öe andere vakheffing. Het Centraal Bloembollen Comité wilde deze extra krachtsinspanning belonen door een bedrag van 560.000 extra voor Amerika beschikbaar te stellen^ Nu stelde het bestuur voor die extra heffing voor het volgend seizoen te ver lagen, en wel naar Het Centraal Bloembollen Comité zal nu de extra som ook verminderen. Vermoedelijk tot ƒ200.000 maar daarover zal in een vergadering van het CBC beslist wor den. Bij de verdeling van de beschik bare fondsen zal nu veel aandacht wor den besteed aan de bloemisten. Vroeger was daar 19.000 voor uitgetrokken, maar dat bedrag wil men nu vertien voudigen. Door de bestaande reserve van ƒ630.000 te benutten denkt men de gehele campagne te kunnen financieren. Uitvoerig sprak men over de wense lijkheid op reclamegebied al of niet overstag te gaan, maar de heer Sprin ger wees er op dat dit de oplossing niet is. Door simpelweg een handle over te halen zet men in één keer de terugloop van de verkoop niet stop. Er speelt een groot aantal factoren mee. Besloten werd tenslotte de heffing voor het volgend seizoen te verlagen tot een half procent. Het voorgelegde reclameprogramma voor 1964 werd goedgekeurd. Staatssecretaris van O., K. en W. prof. dr. H. H. Janssen, heeft bij de Tweede Kamer een nota ingediend, waarin hij zegt, dat de invoering van een algemene leerplichtverlenging met een jaar en eventueel een par tiële leerplicht, op langere termijn moeten worden voorbereid. Uit de nota van de staatssecretaris blijkt, dat ongeveer 80 procent van de leerlingen bij de huidige 8-jarige leerplicht al 9 of meer jaren onder wijs volgt. Bij een leerplichtverlen ging zou dus alleen de resterende 20 pet daadwerkelijk tot het volgen van een negende leerjaar worden ver plicht. Deze 20 pet bestaat echter voor de meerderheid uit leerlingen, die voor het huidige onderwijs niet geschikt zijn. Een leerplicht verlenging voor deze kinderen die op hun weg naar de volwassenheid bijzondere zorg behoeven acht de bewinds man beslist zinvol, mits voldoende mogelijkheden voor aangepast onder wijs aanwezig zijn. Die zijn er echter nog niet en het zal nog lang duren, voordat ze el- komen. Daarom is prof. Janssen te gen invoering van een algemene leer plichtverlenging of partiële leer- of vormingsplicht op korte termijn. Ook het tekort aan docenten en de voor lopig beperkte bouwcapaciteit spelen hier een belangrijke rol. Staatssecretaris Janssen meent, dat allereerst voorzieningen die allang 2ijn voorbereid of zelfs voor een deel tot stand zijn gekomen, moeten wor den verwezenlijkt. Hij denkt dan speciaal aan de doorvoering van de tweede fase van de leerlingenschaal- verlaging en de omzetting van de 2- in 3-jarige cursusduur van het lager technisch onderwijs. Van Nederlands grootste sigarenfabriek ontvingen wij de volgende miskleuren: FANTASTICA ƒ14.50 per 50 stuks thans 11.- PRINCE 11— per 50 stuks thans 9.50 HISTORY 14.50 per 50 stuks thans 11.— PERFECT 12.— per 50 stuks thans 9.50 Beperkt leverbaar. PRINSESSEKADE 1 TELEF. 21126 (Advertentie) uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop Een inbreker, diie in Amsterdam een pand aan de Bilderdijk geheel doorzocht, heeft door de slaapkamer van de bewoners, een 70-jarige man en zijn echtgenote, te betreden, de vlucht moeten nemen. Hij wekte hier door de bejaarde vrouw, die daar haar middagdutje deed. Er zijn een stolipklok, een telescoop-bril en twee vulpenhouders ontvreemd. Vliegshow Soesterberg trok veel belangstelling De vliegshow op Soesterberg heeft woensdag grote belangstelling ge trokken. Tot drie uur waren reeds vijftigduizend toeschouwers geteld. Het totaal aantal bezoekers op de zeven open dagen op vliegvelden van de Koninklijke Luchtmacht heeft hiermee de 200.000 overschreden. Er staan thans nog vier open dagen op het programma, namelijk op de vlieg velden Volkel (22 juni) en Ypenburg (26 juni) en op de navigatiestations Den Helder (25 juni) en Appinge- dam (28 juni). De bezoekers op Soesterberg hebben donderdag meer te zien gekregen dan op het programma stond. Vijf Zweedse Saab-„Draken"-straaljagers, die onderweg waren van Parijs naar Zweden, hebben een stuntprogramma gegeven. Deze toestellen waren te Parijs in verband met de luchtvaart salon. Verder presenteerden zich en kele „Javelins" van de Britse Lucht macht en F-101 „Voodoos" van de (Advertentie) Amerikaanse Luchtmacht. Het trajecigedeelte Leiderdorp Leiden van de Citosa-busdienst Al phen a. d. Rijn-Leiden (Lage Zijde), dat tijdelijk via de Hoge Zijde wordt gereden, zal vanaf maandag 24 juni a.s. weer hervat worden langs de Lage Zijde. Deze dienst zal echter niet meer zoals voorheen door de Haarlemmer straat rijden, doch via het Centrum van Leiden (Zijlsingcl-Plantage-Bree- straat enz.) naar het Station gaan. Zoals bekend, heeft het Ministerie van Defensie nog onlangs in principe besloten tot onteigening van boeren- grond in de omgeving van Nieuw- Millingen om deze grond een bestem ming te geven als oefenterrein voor het leger. Het gaat hier om een op pervlakte van 210 hectare. Het Land bouwschap heeft het voor de betrok ken die door deze maatregel ernstig gedupeerd zullen worden, opgenomen en zal de regering binnen zeer korte tijd vragen, van haar voornemens af te zien. Gisteren reeds heeft een de legatie van het Landbouwschap en de gewestelijke raad Gelderland ge sprekken gevoerd met de Rijksdienst voor het Nationale Plan en minister Visser. Minister Visser heeft gezegd, dat hij geen bezwaren heeft tegen aanwijzing van een ander terrein, maar dat de Rijksdienst voor het Na tionale Plan en de ministerraad zal vasthouden aan haar besluit dan kan de volksvertegenwoordiging alsnog verhinderen dat dit besluit wordt be krachtigd door een wet. Nog geen definitieve schaderegeling vóór explosie te Muiden Omtrent de oorzaak van de explo sie in een kruitmagazijn van de Ko ninklijke Nederlandse Springstof fenfabriek te Muiden, alsmede over een schaderegeling is nog niets be kend, zo blijkt uit een publikatie van de directie van het bedrijf. Pas als het onderzoek is afgeslo ten, zal een eventuele regeling van de schade ter sprake komen, zo wordt gezegd. Wel heeft het bedrijf een exper tisebureau ingeschakeld om de direc tie te oriënteren over de omvang van de aangerichte schade, maar men voegt eraan toe, dat deze oriën tering zuiver informatief is. Ieder die schade heeft, moet dit, aldus de publikatie, onverwijld melden aan de maatschappij waarbij hij/zij ver zekerd is; niet-verzekerden moeten zich wenden tot het hoofdkantoor van de springstoffenfabriek te Am sterdam. De directie voegt hieraan toe dat het bedrijf zich vooralsnog alle rechten voorbehoudt. De rijkspolitie te Dodewaard heeft gisteren de 18-jarige J. B. gearres teerd wegens het schrijven van dreig brieven. Hij had aan de 71-jarige vee- en fruithandelaar Van Tintelen uit Dodewaard een brief gericht, waarin hij deze sommeerde een enve loppe met duizend gulden in een melkbus op diens weiland te depone ren. De oude man stelde onverwijld de politie op de hoogte, die de schrij ver in de kraag greep, toen hij in het weiland naar het geld liep te zoeken. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN IN BODEGRAAFSE KUIL Op zaterdag 22 juni te 2 uur wor den op de karting-baan te Bodegra ven de internationale competitie wedstrijden in de 100 cc en 200 cc klasse verreden. Dit belooft een spannend evene ment op te leveren, aangezien de top- rijders uit Nederland, Amerika, Duitsland en België hieraan zullen deelnemen. Het gaat vooral om een uithou- dings-proef. Want iedere deelnemer moet 90 ronden rijden waarin 270 bochten voorkomen. Hierbij kunnen snelheden tot 100 km per uur worden bereikt. De verwachting is, dat het record van 22.06 seconde per baan, thans op naam van de Nederlander F. Heze- mans, zal worden gebroken. Aangezien de Nederlandse rijders in de buitenlandse wedstrijden een steeds invloedrijke rol spelen, worden deze competitiewedstrijden met span ning tegemoet gezien. Aetherklanken VRIJDAG 21 JUNI 1963 HILVERSUM I 402 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Plechtige Hoogmis. 9.30 Klas sieke muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Franse chan sons. 10.20 Klassieke kamermuziek (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassieke kamermuziek (gr.). 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12 00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte' gram. muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v, land- en tuinbouw. 12.33 Piano spel met ritm. begeleiding. 12.55 Katholiek nws. 13.00 Nws.'13.15 Pla- tennws. 13.20 Lichte gram. muziek. 13.45 Filmmuziek (gr.). 14.00 Piano recital: kl. werken. 14.25 Moderne örk. muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Sopraan, viool en piano: kl. en moderne werken. 17.00 Boekbespr. voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte ork.muziek en zangsolisten. 18.20 Lof van Valkenburg, documen taire. 18.50 Regeringsuitz.Soc. be leid in de probleemgebieden, door Een goed idee. Strips van twee! 'ASPRO' is thans verpakt in ros» cellofaan in strips van twee tablet ten, de juiste dosering om U snel van Uw pijn af te helpen. Vertrouw op 'ASPRO' de veilige doeltref fende pijnstiller, want U weet het ...2 'ASPRO's èn... U bent Zo drukt U het tablet uit het stripje.» hoofdpijn, verkoudheid, griep...? (Advertentie). WASWATER NU ZO ZACHT ALS MEIREGEN Bijna al het water, dat uit Neder landse kranen komt, brengt hardma kende bodemzouten mee. Diep onder de grond ligt het zijn oproep af te wachten. Dan komt het boven, om dienst te doen in theepot en snel- pan, in badkamer en wasketel. Het maakt zich nuttig, het is zelfs on misbaar. Maar het is hard, hier en daar zelfs keihard. Merkt U hoe Uw wasmiddelen, hoe krachtig ook, toch niet helemaal kunnen doen wat U van ze verwacht? Voelt U de stug heid van Uw was bij het strijken? Antical 3 zet daar een streep onder. Antical 3, dat in het nieuwe wasmid del Castella Actief Blauw zit, maakt van hard leidingwater een meiregen- zacht waswater. Nu haalt U de was soepel en zacht uit het sop. Nu is ze ook echt door en door schoon. Dank zij Castella Actief Blauw. (Advertentie) fïlmmnopimrpe RI/.P. I op nersmnp en sneir PMmsM 3d mus ome vu unpen sen me no memoer. Drs. H. J. H. Boderie, van het Minis terie van Maatsoh. Werk. 19.00 NwS. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Jeugd en boeken. 19.30 Politiek praatje. 19.40 VHegende sohijven: verz. program, voor de militairen. 20.30 Leeuw met humoristische fantasie. 21.35 Dans- ork. en solisten. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Métro- pole-ork. en zangsolisten. 23.25 Or- gel concert. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00 - 24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 wakker: gram. muziek, reportages, Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. muziek. 9.00 Gymn. voor de 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.16 Pianorecital (gr.). 11.40 Elektronisch orgelspel. 12.00 Carillonbespeling. 12.05 Licht instrumentaal ensemble. 12.20 Regeringsuitz.: voor de land bouw. 12.30 Medelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Sport en recre atie, afgewisseld met gram. muziek. 13.00 Nws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of gram. muziek. 13.25 Bersber. 13.30 Elektronisch orgelspel en saxofoon. 14.00 Kinderkoor met voor de jeugd. 14.40 Klarinet en pi ano: mod. muziek. 15.00 Ga9tenavond: gevar. progr. 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 Lichte ork. muziek. 17.00 Voor de zieken. 17.30 Licht instrumentaal kwintet. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen 18.20 Zangkoor. 18 50 Loon naar werken, praatje. 19.00 Paulus de boskabouter. 19.10 Zee mansliederen en -verhalen. 19.30 Li terair progr. 20.00 Nws. 20.05 Leven op het land, gespr. 20.20 Metropole» ork.: amusementsmuziek. 21.30 Su rinaams progr. 21.50 Zangrecital: opera-aria's. 22.30 Nws. 22.40 Mede burgers: De Indische Nederlanders, gesprek. 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte gram. muziek. 23.55 - 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 19.30 De graaf van Monte- Cristo, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Alles draait om moeder, TV-film. 20.45 At tentie. 21.30 Niberco's school voor goochelaars. 22.00 Vijftig jaar Ne derlandse militaire luchtvaart in vo gelvlucht. 22.25 Dagsluiting. NTS: 22.35 - 22.40 Journaal. door: E. Kraatz 14 Ze rilde by die gedachte. Wat een geluk dat Martin en zij zich in gezelschap nooit had den laten gaan. Wat ellendig om het onderwerp te zijn van alle mo gelijke praatjes en veronderstellin gen zoals die arme, rijke Renate. Ruth liep er dagen mee rond maar tenslotte bracht ze er zichzelf toe om vrij openhartig aan Annie te schrijven. Ze gaf toe dat Martin en zij zich aanvankelijk tot elkear aan getrokken hadden gevoeld en moge lijk wel getrouwd zouden zyn als de omstandigheden anders waren geweest. En ze vroeg Annie haar van een en ander op de hoogte te houden daar Martins toekomst haar vanzelfsprekend ter harte ging. Zo werd het midden september. Mevr. Varnher had zich laten over halen haar bezoek te verlengen; Wasner had haar dit dringend ver zocht met het oog op Gisela, en daar het weer zomers bleef, had ze er geen bezwaar tegen gehad. Maar toen het half september kouder be gon te worden, en het bovendien begon te regenen, pakte mevrouw Varnher en Ruth hun koffers, be dankten hun gastheer hartelijk voor alle gastvrijheid en vertrokken naar huis, nadat Ruth en Gisela afgespro ken hadden toch nog gezamenlijk te blijven werken. Gisela was geleidelijk een ware troost voor Ruth geworden en de vriendschap tussen de beide meis jes bleef dan ook voortduren. Ruth voelde zich sterk aangetrokken tot het wonderlijke en aantrekkelijke kind, en zo bleven ze elkaar dus re gelmatig bezoeken. Dr. Wasner was haar nog steeds dankbaar voor de giote belangstel ling die zij voor zijn lievelingsdoch ter toonde en zij hadden het ver warmende gevoel in hem een trou we vriend gevonden te hebben. Op een stormachtige middag in oktober had Ruth bij Gisela thee gedronken. Ze had zo levendig zit ten praten dat het al donker was toen Ruth eindelijk aanstalten maakte om op te stappen. ,,'t Is veel te sleoht weer om dat hele eind te lopen", zei Gisela, „wacht even. Ik zal zien of de auto thuis is". Maar. Ruth wilde daar niet van horen; na zo'n hele middag in huis liep ze wel graag een eind. Juist op dat ogenbik kwam Wasner thuis en toen hij hoorde wat er aan de hand was, zei hij: „Het is lang zulk slecht weer niet meer als daarstraks, Gisela. Het is droog geworden en de maan komt zelfs door. Ik zal je even thuis brengen, Ruth; ik voel zelf ook wel wat voor een wandeling". Een tijd lang liepen ze zwijgend naast elkaar. Ruth voelde zich zo vertrouwd met hem dat ze niet de noodzaak voelde iets te zeggen, voor al omdat ze zag dat Wasner kenne lijk over iets liep na te denken. En even later bracht hij die gedachten onder woorden. „Ik ben al een paar dagen op zoek naar een gelegenheid je onder vier ogen te spreken, Ruth", begon hy op een ongewoon ernstige toon. „Onder vier ogen?" vroeg Ruth bevreemd. „Gaat het over Gisela?" „Neen antwoordde hij, „het gaat over mij en jou". Ruth keek verwonderd naar hem op. „Ik begrijp u niet", mompelde ze. Wasner was onwillekeurig blijven staan. Het schijnsel van 'n lantaarn viel zijdelings op zijn gezicht en Ruth zag dat er een trek van ver wachting op zijn gezicht lag, terwijl hij naai- haar keek. „Eigenlijk had ik gehoopt dat je het wel geraden had", zei hy terwijl ze weer doorliepen. „Daar leg ik 't namelijk al verscheidene weken op aan. Heb je er werkelijk geen idee van wat wat ik je zou willen vragen?" De bedoeling achter deze woorden bezorgde Ruth een heftige schrik. Het bloed steeg haar naar de wangen en ze versnelde eensklaps haar pas tot ze bijna rende. Vergeefs vroeg ze zich af wat ze moest zeggen. Hij boog zich naar haar toe om haar in het gezicht te kunnen zien. „Ben ik werkelijk zo onhandig ge weest dat het nu een verrassing voor je is als ik je vraag mijn vrouw te worden?" „Meneer Wasner!" „Dan moet ik je om vergeving vragen, Ruth. Ik hield je voorbe reid. Maar nu is het dan toch in ieder geval gebeurd. Je houdt myn lot in je handen. Denk er rustig over na, Ruth, maar één vraag, denk je dat ik een kans heb?" Ruth was volkomeA van haar stuk gebracht. Ze zocht naar woorden, en toen ze eindelijk sprak, beefde haar stem en het was slechts een gefluis ter dat ze uit wiet te brengen: „Nooit is de gedachte bij me opgekomen dat dat u Als enig antwoord greep hij haar hand, trok die door zyn arm en hield die zo vast. Tegelijk matigde hy het tempo van hun passen. „Maar kind, je moet je niet zo opwinden, of jezelf enig verwijt ma ken", zei hij bijna vaderlijk. „Dat mijn vraag je zo onvoorbereid treft, is niet jouw schuld, maar alleen de mijne, en ik hoop dat je me dat vergeeft. Het spijt me dat ik zo met de deur in huis ben gevallen en ik hoop dat je wilt geloven dat dat m(jn bedoeling nooit geweest is. Maar je kunit er rustig over nadenken, Ruth. Probeer of je aan die gedachte kunt wennen. Ik verlang niet veel, Ruth. In vergelijking met jou ben ik een oude man, dat weet ik en ik verlang niets anders dan het recht voor je te mogen zorgen en te proberen je gelukkigte maken". „Maar u weet niet „Stil, ik weet alles, en heb er rü« pelijk over nagedacht. Wanneer Je mij je vertrouwen kunt schenken en mij werkelijk graag mag, zoü dat voor mij het hoogste geluk beteke nen. Kijk, we zijn-er al; dat heb ben we snel gedaan, meisje. Zeg nu maar niets en denk er eens óver na. Morgen kom ik dan je antwoord halen. Ik hoop dat het gunstig uit valt", voegde hij er nog aan toe, draaide zich om en was spoedig in de duisternis verdwenen. Ruth had 'n gevoel of ze gedroomd had. Maar het was te laat geworden nu nog te trachten orde te scheppen in haar gevoelens en gedachten; het avondeten stond al op tafel. Ze was evenwel zo opgewonden dat de kopjes rinkelden toen ze de thee inschonk. Haar tante deed of ze niets merkte maar babbelde op haar gewone manier over alles en nog wat. Geleidelijk begon Rufch dan ook haar zelfbeheersing weer terug te krijgen en ze vroeg zich af of ze er met haar tante over zou spreken. Maar lang hoefde zich dat niet af te vragen want toen ze na tafel naar de woonkamer waren gegaan, legde mevr. Varnher een arm om Rutha schouder en vroeg glimlachend: „En Ruth, heeft hij gesproken? Mag ik je feliciteren?" Ruth keek haar geschrokken aan. „Weet u hoe weet u stamel de ze verwonderd maar wel opge lucht. „Maar m'n lieve kind", lachte tan te Beate, „ten eerste heeft Ulrich mij natuurlijk om mijn toestemming gevraagd, maar bovendien ben ik niet blind". (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2