PRESBURG stijlvolle meubelen verhoqen het aanzien van uw interieur ASPIRIN© GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE PRESBURG brengt een buitengewoon-mooie Kindersandaal met ingebouwde voethoitesteun VRIJDAG 14 JUNI 1963 - DE LEID SC HE COURANT PAGINA 5 Voorafgegaan door een geheime zitting begon de openbare raadszit ting van Zoeterwoude pas des avonds Jialf tien. De raadsleden Van Vliet en Pet Jiadden bericht van verhindering ge bonden. Naar ons werd medegedeeld werd de voorafgaande geheime raadszit ting niet door burgemeester J. A. Petmers, doch door wethouder van Hofwegen geleid. Na de opening van de openbare zit ting kwam aan de orde: Verhuur van woning Miening 33 van burge meester J. A. Detmers. De heer Van der Ploeg stelde de vraag: is dit een principe-besluit en ïvordt er later een definitief besluit genomen over het plan en de begro ting van de verbouwing van bedoeld Woonhuis. De voorzitter antwoordde hierop, dat bedoeld woonhuis, in afwachting van de voorgestelde verbouwing van genoemd perceel, door het burge- meesterlijke gezin zal worden be trokken. Hiermede was het eerste agenda punt onder de hamer door gegaan ter wijl alle nadere bijzonderheden niet bekend werden gemaakt. Als tweede agendapunt kwam aan de orde: Aankoop van een houten noodwoning voor de nieuwbenoemde ambtenaar van de Technische Dienst ten bedrage van f 4500. De heer Van der Ploeg maakte de opmerking, dat het voor „krepeerge- vallen" van woningvoorziening reeds tweemaal is voorgevallen dat de bouw van een houten woning werd geweigerd, terwijl nu voor een amb tenaar zonder bezwaren door de ge meente zelf bereidheid wordt getoond nadat voor twee noodgevallen bouw van een houten woning werd afgewe zen. De heer Paardekooper bracht naar voren, dat de aangekochte woning tot dusver bewoond door de gemeen te-ontvanger, blijkbaar niet de be stemming tot ambtswoning kan ge geven worden. Op voorstel van de voorzitter ging de raad in geheime zitting. Na heropening van de raadszit ting, wees de heer Paardekooper er op, hoewel hij weet dat dit niet aan de orde is, dat de vroegere óntvan- gerswoning met als doel voor ambts woning te zijn gekocht, blijkbaar de ze bestemming niet te krijgen. Wederom ging de raad in geheime zitting. De persmannen, ten derden male binnengekomen beklagen zich bij de voorzitter voor deze vergadering geen enkel raadsstuk te hebben ontvangen waardoor het hun onmogelijk is de debatten te volgen. Zelfs een agenda ontbreekt hun, doordat zij een telefonische uitnodi ging met alleen vermelding van dag en uur ontvingen. De voorzitter toont zich zeer onte vreden dat de pers de stukken niet heeft gekregen, waarna deze alsnog ter hand worden gesteld. VERHUUR MIENING 33 Als gevolg van het overlijden van de heer N. van den Akker is de huur van de woning Miening 33 geëindigd. Het is voor de gemeente van groot belang, dat deze woning weer zo spoedig mogelijk wordt bewoond. De burgemeester is bereid deze woning te betrekken. Er zullen echter enige veranderingen moeten worden aange bracht. De burgemeester zal het op prijs stellen als het kantoor weer bij de woning zal worden getrokken en er een slaapkamer wordt bijgemaakt boven de bestaande garage. In verband met deze gang van za ken wordt nog gewezen op het vol gende. Zoals bekend is moet de woning Zuidbuurtseweg 32, thans bewoond door de heer C. J. Straathof, wor den gesloopt ten behoeve van de daar geplande woningbouw. Het gezin Straathof zal dan verhuizen naar Zuidbuurtseweg 31, welke woning thans wordt bewoond door het gezin Vogelaar, terwijl de heer Vogelaar zal verhuizen naar de Noordbuurtse- weg 1, bewoond door van Mastrigt. Hoewel het college al geruime tijd bezig is laatstgenoemde woning ont ruimd te krijgen, is dit tot dusverre nog niet gelukt. De heer Van Mas trigt zal naar de gemeente Hazers- woude verhuizen, doch het laat zich aanzien, dat deze verhuizing nog wel enige tijd moet worden uitgesteld als gevolg van gerezen moeilijkheden met de woning voor Van Mastrigt te Hazerswoude. Zolang de heer Van Mastrigt nog in Zoeterwoude blijft wonen, kan de heer Vogelaar niet verhuizen en ook Straathof niet. Aangezien zeer bin nenkort met het heien voor de nieu we woningen in de Zuidhof moet wor den begonnen, is het noodzakelijk, dat de woning Zuidbuurtseweg 32 ten spoedigste wordt gesloopt. De heer Vogelaar zou dan tijdelijk de door de burgemeester te verlaten wo ning Zuidbuurtseweg 57 kunnen be trekken, uiteraard met toestemming van de eigenaresse van deze woning, zijnde het R.K. Kerkbestuuur in de Zuidbuurt. Naar aanleiding van het voren staande stellen b. en w. voor: a. de woning Miening 33 ter be schikking te stellen voor de burge meester onder nader overeen te ko men voorwaarden; en b. het kantoor weer bij de woning Miening 33 te trekken en een slaap kamer bij te maken boven de garage. Ten aanzien van punt b stellen b. en w. zich voor de raad een nader voorstel te doen betreffende de kos ten. AANKOOP HOUTEN WONING Voor het houden van toezicht op de z.g. buitenwerken als bouwrijpmaken, aanleg en verbetering van wegen enz. kunnen wij een zeer geschikte kracht aantrekken aldus B. en W. Deze is thans werkzaam bij de Grontmij en bewoond een door de Grontmij gehuurde woning, welke hij bij benoeming op korte termijn moet ontruimen. Aangezien wij niet direct een woning beschikbaar hebben, zou den wij een houten noodwoning wil len aankopen. In verband hiermede stellen b. en w voor een krediet van f 4500 te verlenen, welke dan door de aan te stellen ambtenaar en zijn gezin tij delijk kan worden bewoond. Het agendapunt 2 betreffende de aankoop van een houten woning wordt aangehouden. AFSCHEID Alvorens de vergadering te sluiten richt de voorzitter zich tot de ver slaggever van De Leidse Courant die na op 17' november 1913 het eerste gemeenteraadsverslag te hebben ge maakt, deze avond zijn laatste raads- verslag zal maken. Spr. zegt grote waardering te hebben voor de ver slagen van de gemeenteraad en zeer in het bijzonder voor de artikelen uit het verleden van Zoeterwoude. Hierna wordt de vergadering geslo ten. Radis Ttkviiw DIT EMBLEEM in de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. levering met waarborgcertilkaat. (Advertentie) gezinsverpakking ÏOO tabletten daar staat BAYER achter (Advertentie) ZWEEDS BANKSTEL 3 zitsbank, 1 hoge en 1 lage fauteuil In teakhouten uitvoering. Gecapitonneerde bekleding van imitatieleder (in wit of 2wart) op rubber gestoffeerd. Kompleet 595 BIJPASSENDE SALONTAFEL met teakhouten blad. 59.- m „Plantage Tamarinde" Het was niet de eerste maal, toen donder dag een spel van mr. H. Keuls op het Kcherm werd gebracht. In „Plantage Tamarinde" heeft Cruys Voorbergh een herhaling gegeven van de op voering, nu zes jaar geleden door de toneelgroep Theater uit Arnhem. De f.v.-uitzending door de KRO was er een door de toneelgroep „Centrum", maar nu was de regie bij Luc van Gente terwijl Voorbergh de hoofd rol vervulde. In de KRO-gids heeft men uitvoerig over stuk en schrijver kunnen lezen. In het spel zelf werd de ondergang van het oude koloniale Curacao duidelijk voorgesteld. Ge lukkig kennen we Curasao thans als deel van het koninkrijk. „Even weg" Willy van Hemert, de bekende t.v.-regisseur van de VARA heeft een kort spel geschre ven dat hij liet opvoeren door de xijf eindexaminandi van de Amster damse toneelschool. Van Hemert wist wat zijn jonge spelers waard waren; maar voor de onbezielde inhoud van het nog al rauw onderwezen stuk konden we niet alle waardering op brengen. Was er nu werkelijk niet een meer positief gericht stuk te vinden geweest? Aan het slot van de vond werd een nieuwe Masonfilm vertoond, wel spannend zoals altijd, maar soms moeilijk te volgen. In "de rubriek „Achter het nieuws" gaf Ri- nus Ferdinandusse een kwasie-in- terview in verband met de Kabi netsformatie. Het was kennelijk in der haast opgesteld; was dat omdat Rinus stond aan de vooravond van een langdurige huwelijksreis naar Amerika? Herdenking van Joannes XXIII. De KRO heeft haast een ganse avond besteed aan de herdenking van pau§ Joannes. Hoogtepunt was dé plechti ge Mis van Requiem in de Park- itraatkerk in Den Haag met een ont roerende preek van mgr. M. A. Jan sen, bisschop van Rotterdam. Com mentaar en camera-regie leverden hoogtepunten op. Met veel waarde ring zal de kijker de herhaling heb ben gevolgd van de necrologie, welke reeds op de sterfdag van de Paus werd gegeven en die met vakman schap was samengesteld. Na afloop heeft men ons de vraag voorgelegd, of deze uitvoerige avond niet al te izeer beslag legde op de tijd van de niet-katholieke kijker. Het is mo gelijk, maar was de Heilige Vader niet een wereldfiguur, bemind bij christenen en niet-christenen! De avond eindigde met een epiloog van kapelaan C. van Nieuwenhuizen, een nieuweling in het college van epi loogsprekers, aan wie men echter nog even moet wennen. Komende uitzendingen. Van avond biedt de AVRO van allies wat: liedjes van verlangen, juniorvizier, een hartewensconcert en een t.v.- balilade. De NTS sluit met ballroom- dancinjg uit Hamburg. Hét amuse ment dat de NCRV zaterdag brengt, is de veertiende aflevering van het Fedder-mysterie, opnieuw geschre ven door de vindingrijke Jan de Kook. Pi Scheffer heeft weer muziek voor U. Zondagnamiddag brengt de NTS een galaconcert voor viool uit Brussel en ooik een kort programma over de zomer. De VARA heeft mu ziek van Chopin en een Dick Powell- Legende. Nieuwe KRO-programma's Tij dens een persconferentie van de KRO is ons meegedeeld, dat nieuwe filmprogramma's op stapel staan, nl. twee Amerikaanse en een Franse produkbie. Hitchcock komt terug met min of meer grièzeliiige verhalen, ver der een wildwest-serie „Bononza" in moderne vorm, en de avonturense- rie „Ohristobal' voor de jeugd. Het zal echter wel oktober worden, dius tot na het zomerseizoen dat nu gaat beginnen. OLIFANT IN HET DOEL? Vrijdagavond wordt in het gemeen telijk sportpark aan de AaLsterweg te Eindhoven een voetbalwedstrijd gehouden bussen een elftal van de Eindhovense journalisten en een team bestaande uit raadsleden (waar onder enkele dames) en gemeente lijke ambtenaren. Zaterdagochtend komt een team van Eindhovense redacteuren in het veld tegen een elfbal van artiesten van het circus Sarrasani, dat mo menteel in Eindhoven voorstellingen geeft. Als grenswachters zullen fun geren twee dames te paard, waar onder de hogeschoolrijdster Sahick- ler. De kans bestaat, dat het doel van het circuselftal gedurende enige tijd door een olifant zal worden verde digd. De echtgenote van de directeur van Sarrasani, mevr. Ruth-Mey, ver richt de aftrap. Politieman wilde geit redden en kreeg trap van een paard Een Haagse brigadier van politie, die bezig was in een weiland achter de gasfabriek te Den Haag een geit uit een moddersloot te redden, kreeg plotseling een fikse trap van achte ren. Hij kon nog net voorkomen, dat hij zelf in de moddersloot terecht kwam, maar hij kreeg een pijnlijk rechterbeen en linkerarm. De trap was afkomstig van een paard, dat achter hem stond. Het dier bleek een veulen te hebben en zag in de helpende brigadier kennelijk geen vriend. y Plastic w.c.-bril 3.95. In diverse kleuren. Zware kwaliteit, geheel compleet. Alleen eerste kwaliteit dus feen vlekken of foutjes 'ast op elke stenen w.c.- pot S.V-A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leidien. Aangeboden Renault Dauphine de Luxe 1960 met schuifdak, 55.000 km gelo pen. Kleppen, banden, accu nieuw. Prima onderhouden Aaneengesloten nota's aan wezig. Uiterste prijs 2850, van particulier. Te klein voor gezin. Tel. 01710-3591. Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-studio Koopman, Hooigracht 96, tel. 31701. maakt voor U mooie, vlotte briefkaart foto's v.a. 3.75 p. 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.- per 3 stuks. 3T Alt op de Mare 112, voor vaderdag, waterpasje 0.90, Bankschroef 11.60. slijpmachine 17.85, boor machine 3.30, 16.10; booromslag met ratel 7.-, gereedschap etui 2.25, 5.25, gereedschapkist 13.90, 16.50, 13 metaal- boren f 3.15. Wegens vertrek. Nieu we nog net bereden Engel se heren sportfiets met versnellingen en handrem men van 315 voor 135. Kleine Philips radio 25. Heren werkfiets f 26. Aloë- laan 18. ST Plastic tuinslang 25 ct per meter. Zware kwali teit, groen geribde slang. Het beste wat er is. Fabri kaat Meidon. Straalpijp en waterdiefje, samen 1.98. Slangklemmen 12 ct. I.V.A. Haarlemmerstraat 49, No va, Noordeinde 43. Leiden. tegen buitengewoon-lage prijs! *n Vederlicht en zeer flexibel juweeltje, met een pasvorm, die bewondering afdwingt en met ingebouwde voetholte- steun. De tenen genieten er algehele bewegingsvrijheid in. Trouwens de gehele Sandalenkollektie van PRESBURG, dus ook voor Dames en Heren, Is iets bijzonders. Komt u maar eens kijken. Prachtig rundleder. Keuze uit beige of wit Rand-genaaid. Oersterke porozool. Stevige tussenzool, dus gemakkelijk repareerbaar. Ingebouwde voethoitesteun en spotgoedkoop, slechts Een echte PRESBURG-verrassing. 25-276.95 6.95 I 28-31 7.95 23-26.. 5.95 I 32-35.. 8.95 LEIDEN: DONKERSTEEG 13 GOEDE RECLAME BRENGT WIND IN DE ZEILEN VAN UW BEDRIJF

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5