ligtvoet FEESTELIJKE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN „GOUDEN ROTOGRAVURE" WIELERRONDE VAN LEIDEN ROOSEN OPTIEK Voetbaltoernooi Leidse clubhuizen OMGEVING Vaderdag Weerbericht Marktberichten Het weer m buropa DONDERDAG 13 JUNI 1963 DE LEIDSCHB COURANT PAGINA 4 Gisteravond waren er in de ge meentelijke zweminrichting ,De Zijl, meentelijke zweminrichting „De Zijl" ven de Rotogravure. De technische orgeniSatle was in handen van de zweln- en waterpoloverëiiiging „De Zijl", die alles op rolletjes heeft la ten lopen. Het programma was met zorg in elkaar gezet, men had ér dé hand aan gehouden, dat er geen te lange nummers waren. Voor het pu bliek het meest aantrekkelijke was ongetwijfeld het balkveChten. Met ware overgave streden de deelnemers om vooral toch maar niet in het wa* ter te vallen, wat vaak komische ef- fekten opleverde. De oudste deelne mer was de heer J. Rh. van der Bosch, die de leeftijd heeft bereikt van 68 jaar! Op het nummer 25 me ter schoolzwemmen eindigde hij als tweede. Hij deelde ons nog mede dat hij graag net als 25 jaar geleden had gewonnen, maar dit is hem niet ge lukt. Tot slot werd er nog een partij tje waterpolo gespeeld, 'tussen tWee combinatieploegen. Op 18 juli a.s. Eindelijk is dc toestemming binnen voor een wielerronde in Lelden, De ze zal worden gehouden op donder dagavond 18 juÜ a.s. om zes uur. Deze wedstrijd is voor amateurs en nieuwelingen over een afstand van 80 km. Er zal worden gereden in de Vijf Meibuurt. Aan de start komen ongeveer 100 renners van de navolgende verenigingen: Sparta, Spartaan, Hollandia (alle Den Haag), Avanti (Aplhen a.d. Rijn), „Westland Jong Vooruit" en de Swifteomb. Bo vendien verschijnen er enkele Engel se gastrenners aan de start. Wij komen nog nader op dit sport evenement terug. Bejaarden van Gemma Sociëteit gingen een dagje uit Men schrijft ons: Vele bejaarden van de Gemma-So- ciëteit hebben lange tijd verlangend uitgezien naar de dag van gisteren. Heel wat schietgebedjes om mooi weer zijn hemelwaarts gezonden, en dat de bejaarden boven een luiste rend oor hebben gevonden, heeft ie dereen kunnen constateren. Wat een heerlijke dag! En dat niet alleen door de zon boven de hoof den, die gouden kleuren toverde op boom en blad, maar meer nog omdat warme levenszon, stralend van bin nen uit, een vrolijke lach en heel dik wijls een vrolijk lied aan menige be jaarden-mond ontlokte. De tocht-in- vogelvlucht gaf het volgende beeld: 's morgens om acht uur start vanaf de Herensingel, met een comfortabe le bus; bezoek aan Aalsmeer; koffie met cake in „De Soesterduinen"; prachtige rit door schitterend natuur schoon naar Westerbouwing, waar een zeer goed verzorgde koffietafel werd geserveerd; een zalig boottocht je op de Rijn, met muziek aan boord: vrolijke liederen, polonaise! Een vloeibare versnapering in de Posbank, gevolgd door opnieuw een fijne rit door een der mooiste stre ken van Nederland met als voorlo pig eindpunt Montfoort. Daar stond een uitgebreid diner gereed, vooraf gegaan door een aperitief] e. Stem ming? Prima, prima! Na al deze heer lijkheden terug naar Leiden, met een bus, die wel een zangkoor leek te vervoeren. Conclusie? „Een prachtige dag", zeggen de Gemma-Sociëteiters! Jam mers, heel jammer, dat enkelen door ziekte niet mee konden. Koor uit Wiesbaden zingt in Gehoorzaal Van zaterdag 15 t.m. maandag 17 juni sal het Betriebs-Chor Fuhr-und Reini- gungsamt uit Wiesbaden te gast sijn in Leiden. Dit koor, dat vorig jaar haar 10-jarlg bestaan gevierd heeft, bestaat uit onge veer 35 personeelsleden van de stads- reinigingsdienst van Wiesbaden, die in gezamenlijke zang hun ontspanning vin den en zodoende hun steentje bijdragen aan het kulturele leven in hun stad. Samen met het Leidse koor „De Stem des Volks", dat als gastheer zal optreden, zullen zij een concert geven en aldus me dewerken aan het leggen van interna tionale vriendschapsbanden. Het gezamenlijk concert zal gegeven worden op zaterdag 15 juind a.s. om 20.00 Uur in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Medewerkenden aan dit zangersfestij-t zijn het bezoekende koor uit Wiesbaden o.l.v. Gerhard Hoffmann (solist: Lothar Wolz), het Jeugdkamerorkest o.l.v. Henk Brieer (solisten: Lenie Stevens-Ridder hof, Henny Ravensteyn en H. de Wit jr.) en de organiserende vereniging „De Stem des Volks" o.l.v. Willem Mizée. Het uitgebreide programma bevait naast werken van Mozart en Beethoven o.m. Messe in G diur van Schubert, 'n serie Duitse volksliederen en een concert voor fagot en orkest van C, H, von Weber. Al met al een gevarieerd pro gramma, dat een gang naar de Gehoor zaal stellig waard is. De zondag is gereserveerd voor enige tlrips in en om Leiden. Op het officiële gedeelte van het pro gramma staat dan nog verder de ont vangst van het koor ten stadihuize door b. en w. op maandag 17 juni dee morgens om 9.30 uur. BIJ deze gelegenheid zal het koor nog enige liederen ten gehore brengen. In de loop van ée middag zal het koor w eer n a ar Wiesbaden vertrekken. De uitslagen waren: 60 tneter schoolslagt 1 P. v. d. Lin» den 41.0; 2 J. Koevoet 44.7; 3 J. van der Linden 45.-. 25 meter schoolslag voor de oude rent 1 J. J. Vërstraaten 33.7; 2 J. v. d, Bosch 36.6; 3 P. Robbers 49.1. 60 meter vrije slag: 1 W. Wolters 35.9; 2 K. Zonneveld 38.3; 3 P. v. d. Linden 38.0, 60 meter rugslag: 1 P. Verberg 61.-. 2 B. v. d. Kaaeij 61.8; 3 J. A, M. Schouten 63.7. 3 x 50 meter estafette: 1 ploeg van der Linden 2.28.8; 2 ploeg Zonneveld 2.34.5; 3 ploeg Wolters 2.43.6. 50 meter hinderniszwemmen: 1 W. Wolters 44.8; 2 Nissing 45.5; 3 P. v. d. Linden 46.5. BalkVechten: 1 W. Deyn; 2 P. van Dam; 8 A. Faseur. Op het feestprogramma staan nog vele gebeurtenissen. Wij noemen hiervan a.s. zaterdag viswedstrijden. Verder nog kano wedstrijden en een grote puzzelrit. In verband met dit zwemfestijn zijn de polowedstrijden van de Leidse Golfbrekers uitgesteld. Voor een GOEDE ZONNEBRIL of PRISMAKIJKER natuurlijk naar uw OPTICIëN Ziekenfondsleverancier KORT GALGEWATER 1 LEIDEN TELEF. 20375 (Advertentie) Schoolsportdag Sted. Gymnasium Begunstigd door fraai spo-rtweer hebben de leerlingen van hetGym- nasium gisteren in het Sportpark van de Leidse' Hout weer volop ge noten van hun jaarlijkse school sportdag. Dank zij het initiatief van de leerkrachten in de lichamelijke oefening, mej, G. Oort en de heer L. Adriaansohe, die tevens in samen werking met de Sportcommissie van het Gymnasium de algehele leiding hadden, konden de leerlingen be halve het spelen van de gebruike lijke handbal - en softbalwedsrtrijden in de klassen teams, tevens de ver eiste vaardigheidsproeven af leggen teneinde in aanmerking te komen voor het vaardigheids diploma A, B, of C. Zoals bekend zagen deze drie diploma's vorig jaar voor het eerst in Leiden het licht op initiatief van de heer A. Lagerweij (leraar in de lichamelijke oefening aan de Prof. Van de Leeuw-ULO) en met de vol ledige medewerking van 't gemeen tebestuur - Teneinde in aanmerking te komen voor het diploma A moet de leerling aan de navolgende mini mum eisen voldoen: Jongens: 80 m. in 13 seconden; balwerpen 35 meter; verspringen 3.50 m; „hindernisbaan" (vier gymnastiekonderdelen en doel- schieten -korfbal) 9 punten (max. 15 pnt.); Meisjes: 80 meter in 14.5 sec.; balwerpen 20 m; verspringen 2.75 m.; „hindernisbaan" 9 pnt.; Diploma B.: jongens: 80 meter 12.2 sec.; balwerpen 40 m.; verspringen 4.00 meter; „hindernisbaan" 11 pnt.; meisjes: 80 meter 13.5 sec.; balwer pen 25 m.; verspringen 3.35 meter; hindernisbaan 11 pnt..; Diploma C.; jongens: 80 meter 11.3 sec.; balwer pen 50 m.; verspringen 4.50 meter; hindernisbaan 13 pnit. Meisjes: 80 meter 12.5 sec.; balwerpen 3 meter; verspringen 3.95 m.; hindernisbaan 11 punten. Dat de vaardigheidseisen voor het diploma C. allerminst gemakkelijk zijh gesteld moge blijken uit het feit dat gisteren slechts zes jongens en twee meisjes rol. de meisjes M. Ga lestin en M. Nap en de jongens N. de Water, G. Nap, G. Meelker, D. Bouman, R. de Horn en S. Kooyman dit diploma wisten te behalen. Voor het diploma B. kwamen 10 meisjes en 10 jongens in aanmerking, ter wijl 28 meisjes en 13 jongens met hun verworven A-diploma een basis legden om t.z.t. voor het diploma B. of C. de vereiste proeven af te leggen. Bij het afleggen van de vaardig heidsproeven leverden zowel de meisjes als de jongens onderverdeeld in drie leeftijdsgroepen t.a.v. van de driekamp (zonder de z.g. hindernis baan dus) nog een onderlinge strijd met als inzet een door de tekenleraar de heer L. Mac Lennan speciaal ontworpen medaille voor de drie meisjes en jongens, die de beste prestaties leverden. Het diploma C. werd behaald door de meisjes: M. Galestin en M. Nap en de jongens: N. de Water, G. Nap, R. de Horn, G. Meelker, D. Bouw man en S. Kooymam het diploma B. door de meisjes: J. Kooyman, A. Steenhauer, T. Woudstra, L. Katz, M. Steenhauer, C. Brussee, E. Roo- senschoon. A. van Raaltees, M. Smit, E. Haantjes, H. Zwolle, E. Frielink, C. Hermsen, C. v. Doorn, P. Stellwa- gen, J. Dekker en de jongens: S. Hi- larius, G. den Tex, B. Flippo, F. Kooy man, C. Saraber, R. Kasten, B. Co- hen W. Grotenhuis, B. Boeke, en H. v. Vliet; het diploma A. door de meisjes: R. Smit, E. v. Leeuwen, S. v. Veen, F. Takones, B. Schutte, I. Diakonoff, K. Andor, L. Zuidema, E. de Groot, V. Steinbach, E. v. Praag, W. Melai, E. Bachrach, N. Huising. D. v. Vliet, M. Beijers, E. Dirksen, J Tjerkstra, A. Heymans, H. ter He- ge, A. Verweij, H. Muller, A. Klerks, M. Vosmaer, E. Huisman. M. Bosch en de jongens: W. J. Claes, D. de Boer, J. Frankhuizen, A. Kist, M. Tonkers, M. Meelker, R. van der Schaaf, R. Kamminga, G. den Har- tog, G. Leurdijk, R. Hefctinga, B. de Wolf en J. v. Buuren. De uitslagen van de drie-kamp waren: meisjes (leeftijd 12 en 13 j) A. Steenhauer; meisjes (leeftijd 14 en 15 jaar) M. Galestin; meisjes (leeftijd 16 jaar en ouder) C. Herm sen; johgens (leeftijd 12 en 13 jaar) J W. Claes; jóligèns (leeftijd 14 en 19 jaar) R. Kasten;Jongens (leeftijd 10 jaar en Ouder) G. Meelker. Na afloöp reikte de tecbricè, mei. A. M. M. Smit met een toepasselijk wodfd genoemde medailles aan dit zestal kampioenen uit. De Wedstrijduitslagen luiden: soft- ball meisjes: 1 kl. 3 B.; 2 comb. kl. 5 A en B.; 3 comb. kl. 3 A én C.; 4 öortib. kl. 4 A ert B.; jöftgèng 1 fel. 5 I; 2 kl. 3; 3 kl. 4; 4 kl. 5 II; hand' bal meisjes eerste klassen: winnaar kl. 1 B.; tweede klassen: winnaar 2 Ahandbal jongens eerste klas sen: winnaar 1 B.; tweede klassen: winnaar I C. De Spreeivpot heeft twee kampioenen Het jeugdhuis De Spreevvpot heeft tot nu toe bijzonder veel succes in het voetbaltoernooi van de Leidse clubhuizen, dat deze week gehouden wordt op het sportterrein Pomona. Gisteravond veroverde het tweede juniorenteam van de heer Brouwer het kampioenschap na een spannen de finale tegen het Mierennest. De pupillen B van De Spreewpot wer den gisteravond eveneens kampioen na een 10 overwinning, die onder groot enthousiasme van vele toe schouwers werd bevochten op Het Kraaiennest. Hedenavond wordt de finale ge speeld in de afdeling junioren I. In deze finale zijn De Spreewpot en Oudevest eikaars tegenstanders. De wedstrijd begint om acht uur. De uitslagen van de dinsdag en woensdag gespeelde wedstrijden zijn als volgt: JUNIOREN n Dinsdag Poule A: Mierennest II-Spreew- pot Honk 0-0; Spreewpot I-De Mirt Poulee B: Mierennest I-Kraaien nest 2-0; Spreewpot Il-Spreewpot Honk 0-6; In de Vr. Arke-Kraaien- nest 0-3; Spreewpot Honk I-Mieren - nest I 0-1. Woensdag Poule B: Spreewpot Honk I-Kraai ennest 4-1. Finale: Spreewpot I - Mierennest 2-0. PUPILLEN B Woensdag Poule A: Spreewpot - Mierennest 1-0; De Mirt-Spreewpot 'Honk 0-1; De Mirt - Mierennest 2-1; Spreewpot - Spreewpot Honk 1-0; De Mirt- Spreewpot 0-0; Spreeuwpot Honk- Mierennest 0-1. Poule B: Kraaiennest-In de Vr. Arke 1-2; In de Vr. Arke-Leidse Volkshuis 0-1; Kraaiennest - Leidse Valkshuis 3-0. Finale: Spreewpot - Kraaiennest 1-0. PUPILLEN A Woensdag Poule A: Spreewpot-In de Vr. Ar ke 0-0; In de Vr. Arke-De Boei 1-0; De Mirt-Spreewpot 2-1; Spreewpot- De Boei 0-0. Poule B: Kraaiennest-Spreewpot Honk 0-4; Sperwers-Mierennest 0-2; Spreewpot Honk-Leidse Volkshuis 2-0; Mierennest - Kraaiennest 2-0; Sperwers-Leidse Volkshuis 0-0. JUNIOREN I Woensdag Poule A: In de Vr. Arke-Spreew- pot 0-1; Spreewpot I-Mierennest 4-1; poulewinnaar Spreewpot. Poule B: Spreewpot II-Leidse Volkshuis 2-1; Leidse Volkshuis-Ou de vést 0-2; Spreewpot II - Oudevest 0-2; Oudevest poulewinnaar. Tentoonstelling „Het dier als motief" verlengd De tentoonstelling „Het dier ails motief in de antieke kunst", wel'ke momenteel in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden wordt gehouden t.m. 25 augustus a.s. is verlengd. Tot nu toe bezochten ruim 7000 bezoe kers de expositie. VOORSCHOTEN Rector Vester-wissélbéker-toernooi Dit adspirahten-voetbalfestijn van de NKS Wordt gehouden op zondag 16 jufli a.S; op het sportveldencom plex van de gemeente Voorschoten, dus op de terreinen van Rouwkoop en SVLVi Dé belangstelling voor dit toernooi 18 enorm groot en bereikte dit jaar een maximum inschrijvin gen, n.l. 22 Verenigingen en 2 se- minarie-elftallën nemen hieraan deel. Het programma wordt in één mid dag afgewerkt. De opening van het toernooi begint om 11.45 uur. Ër wordt gëBpeeld in vier poule's. De Wedstrijden worden geleid door scheidsrechters van de KNVB, afd. Leiden. Er wordt gespeeld om de Rec tor Vester-wisBelbeker. De beker is momenteel in het bezit van de adspi- ranten van SVLV doch die zullen moeite hebben om de beker te be houden. Er zal dus gestreden moeten worden. Ouderavond In verband met de a.s. vernieuwing van de doopbelof ten was er door de drie gezamenlijke ouderverenigingen op initiatief van de ouderver. van de R.K. Bethanie- school een bijeenkomst belegd in het Cultureel Centrum. De oudervereni gingen bestaan nog maar kort. Op 4 maart 1963 startte de oudervereni ging van de Bethanieschool eh op 29 mei j.l. zijn opgericht de ouder verenigingen van de Sancta Maria- school en van de St. Jozefschool. De bijeenkomst gisteravond in het Cul tureel Centrum was de eerste activi teit, waarmede deze verenigingen naar buiten traden. De heer J. G. H. Conijn, voorzitter van de ouderver eniging van de Bethanieschool open de de avond met een woord van wel kom tot de geestelijkheid, de hoofden van scholen en hun onderwijzers en onderwijzeressen en het getal ouders, dat was gekomen om te luisteren naar de causerie van rector A. C. Raad- schelvers uit 's-Gravenhage, die het woord zou voeren over het onder werp „De groei naar volwassenheid". Spr. deed dit pakkend en op de hem bekende prettige wijze. Met voor beelden uit de praktijk van het leven schilderde hij, hoe de ouders hun kinderen met tact, raad en daad moe ten bijstaan en helpen om de stap te nemen van kind naar volwassen mens. In ieder gezin liggen de pro blemen anders en ieder zal geleid en geholpen moeten worden. Spr. schil derde de tijd van vroeger en nu. Vroeger meer beslotenheid, thans meer openheid. De ouders moeten zich aanpassen, maar ook de kinder den. Dit schept problemen, doch het goede voorbeeld en de uitleg waar om iets blijvende waarde heeft, waar om het ene goed is en het andere verkeerd, dus voorlichting op allerlei gebied, is de kinderen helpen de weg te vinden naar de volwassenheid- Na de paUze gaf rector Raadschel- ders gelegenheid tot het stellen van vragen, maar die waren er niet en toen sneed hij zelf nogmaar een aangelegenheid aan, n.l. het helpen bevorderen van priester- en klooster roepingen. Ouders helpen hun kinde ren zoveel mogelijk op de weg naar een plaats in de maatschappij. Wijs hen ook eens op de mogelijkheid van een plaats in dienst van Christus én Zijn Kerk. Avondvierdaagse De R.K. wan- delspor.tvereniging „St. Laurentius" organiseert op 18 t.m. 22 juni a.s. de jaarlijkse avondvierdaagse. Iedereen kan deelnemen, zowel individueel als in groepsverband. Er wordt gewan deld over afstanden van 4 x 10 k.m. voor de junioren en over 3x15 k.m. en 1 x 20 k.m. voor de senioren. De start is vanuit het R.K. Bondsge- bouw aan de Leidseweg 100. Aan al len, die de tochten binnen de vast gestelde tijd uitlopen, wordt een me daille uitgereikt. Men kan zich laten inschrijven bij mevr. A. v. d. Valk, Leidseweg 308, mej, A. van Rhijn, Tulpstraat 20, mevr. P. Knijnenburg, Wijngaardenlaan 58 en verder tot het uur van de start. LEIDERDORP BOTSING '2SET ONVERWACHT GEVOLG Op de kruising Mauritssingel-Tuin. straat vond vanmorgen een botsing plaats tussen een personenauto en een scooter. De scooter verleende geen voorrang aan de personenauto. Een achteropkomende betonmixer reed na de aanrijding van achteren tegen de scooterrijder op, die op de motorkap van de mixer werd geslin gerd. De bestuurder liep hierbij en kele lichte verwondingen op. De scooter werd flink beschadigd. Het huis vóór RADIO TELEVISIE Medegedeeld door het KNMI, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt te li. 15 uur. ENIGE AFKOELING Bewolkt niet vanavond en vannacht plaatselijk enkele re gen- of onweersbuien en hier en daar vorming Van mist. Morgen overdag opklaringen Zwakke Wind en lagere tem peraturen. (Advertentie) BEURSOVERZ1CHT VAN DONDERDAG Het voortgezet herstel dat Walil- street woensdag te zien gaf heeft de koersen van de internationale waar den vanmidd&g sterk opgevijzeld. In Amerika wa<s dé stemming wederom wat beter en ook voor de Nederland se waarden bestond meer animo. Unillever ging b.v. een halve dollar vooruit en deze koersstijging was voor het Damrak vanmiddag aanlei ding om de notering op te trekken tot 176.20 hetgeen een vooruitgang van ƒ2.30 betekende. Deze koers lag ongeveer 70 cent boven pariteit met New York. Ook voor AKU en Phi lips kwamen flinke winsten uit de bus. Het rayonaandeel werd gesti muleerd door het onveranderde di vidend dat de dochtermaatschappij de Verenigt e Glnnzstoff-Fabriken in het vooruitzicht stelt. Bovendien zal een bonus van twee procent in con tanten worden uitgekeerd. Geduren de het onofficiële verkeer liep de koers fors op en begin beurs bedroeg de stijging 7J/2 punt op 479. Philips startte twee gulden hoger op f 168.90 en Hoogovens was een winst weg gelegd van twee punten op 610. Na de eerste koersen boekte Hoog ovens nog enige winst maar mdjdden- beurs gaf de gehele markt 'n lichte teruggang te zien. Bij kakne handel brokkelden de koersen iets af maar de reacties bleven binnen nauwe grenzen. De staatsfondsenmanikt was vrijwel onveranderd bij geringe om zetten. De cultuursector was over het geheel iets lager. In de scheepvaart- hoek was K.P.M. wat beter evenals Rottèrdamsche Lloyd. Ook de andere fondsen waren goed prijshoudend, Op het ctaimfront waren vanmid dag enkele mutaties. Voor het laatst werden de inschrijvingsrechten Gro ninger Industriële Grediet Bank ver handeld. De adviesprijs bedroeg van middag 38 tegen 40 op woensdag. Voor het eerst werden daarentegen verhandeld de claims Drentsch-Over- ij&elsc/he Houthandel. De eerste no tering werd genoemd op ƒ50 a ƒ00. Claims Hero werd engeadviseerd op ƒ450 (woensdag 455). Op de in courante markt werden de irtschrijf- rechten synres geadviseerd op ƒ400 tegen 410 op de voorafgaande beurs- dag. Het jaalrversalig dart Wm. H. Müller vanochtend heeft gepubli ceerd had vrijwel geen invloed op de koers. De notering werd onveranderd geadviseerd op 340. Kon. Olie steeg vanmiddag tach tig cent tot 167.90 en deze notering licht vrijwel op Amerikaans niveau. LEIMUIDEN HARTVERLAMMING TIJDENS ZWEMMEN De 20-jarige Rijk de Vries is gis teravond tijdens het zwemmen in de Drecht tegenover de ouderlijke wo ning onwe! geworden en overleden. Gewaarschuwde artsen constateerden een hartverlamming. BARNEVELD, 13-6 Eieren - Aan voer pl.m. 2.050.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen p. 100 st.: eieren v. 60-65g 10.75-11.50, alg. prijs 11.10, kiloprijs 1.80 op basis 61.8 g. Henne- eieren van 39-54 g 6.25-10.50, Pluimveemarkt Aanvoer pl.m. 28.00 stuks. Handel kalm. Prijzen p. kg: slachtkippen, lichte soorten 1.50- 1.60; zwarte soorten 1.65-1.75; slacht- kuikens 1.55-1.70. 's-HERTOGENBOSCH, 12 Juni, Vee. Aanvoer 4958; runderen 1294; graskalveren 173; vette kalveren 1298; nuchtere kalveren 934; schapen 85; lammeren 483; geiten 14; slacht- runderen 677. Prijzen: melk- kalf koeien 630-1125; guste koeien 525-900; graskalveren 200-335; kalf vaarzen 725-1075; klam- vaarzen 710-925; guste vaarzen 525- 775; pinken 325-525; nuchtere kalve ren voor fok of mester ij 65-145; wei- deschapen 55-75; ooien met lamme ren 125-215; lammeren 45-80; slacht- runderen 3.25-3.45 extra kw.;:, idem 3.10-3,25 le kw.; idem -2.80-3-00 2e kw.; idem 2.65-2.80 3e kw.; vette stieren 3.00-3.25; worstkoeièn 2.50- 2.65; Vette kalveren 2.70-3.00 le kw.; idem 2.50-2.70' 2e kw.; idem 2.26- 2<45 3e kw.; nuchtere slachtkalveren 0.90-1.25; vette schapen 80-110; vet te lammeren 75-115. Overwicht, aanvoer, handel, prij zen: melkr en kalf koeien: minder, rustig, niet prijsh.; guste koeien: be perkt, kalm* stabiel; jongere koeien: minder, redelijk, prijsh.; vette kalve ren: ruim, redelijk niet gehandhaafd; nuchtere slachtkalveren: behoorlijk, trager, weinig verandering in prij zen; slachtvee: korter, matig, gehand haafd. GOUDA, 13-6 Kaas Aanvoer 139 partijen, le kw. 2.32-2.42, 2e kw. 2.25- 2.35, extra kw. 2.43-2.60, alles p. kg. Handel redelijk. RIJNSBURG, 12-6. Bloemen - Gla diolen: Pierson 10-17, Friendship 34- 37, Fair Lady 13-14, Colvilleis 12-13, Nymph 21, Amanda 18, Violieren 8- 10, Pioenen 14-16, Korenbloemen 150-170, Bruidsanjers 80-100, Lely: Oranje Triumph 22, Lely: Logiflorum 26, Oradthogalum 12-13, Eremuris 33- 35, Rozen: Baoara le soort 22, Pink Sensation, le soort 11, Super Star le soort 18, Diverse anjers 7-16, Mar grieten 80-150, diverse Irissen 40-115 alles per 100, Duizendschoon 25-37, Anrthemus 90, Latharus 20-40 p. bos. UTRECHT, 15-6. Vee Aanvoer 3306 stuks; 855 runderen, 205 vette kalveren, 28 graskalveren, 566 nuch tere kalveren, 119 schapen, 16 bok ken en geiten. Prijzen (guldens per stuk): melk- en kalfkoeien 780-1140, kalf vaarzen 800-1100, vare koeien 680 -810, pinken 320-520, stieren 480-710, graskalveren 180-360, nuchtere kalve ren 32-52, schapen 80-115, lammeren 78-100, bokken en geiten 8-43, vette koeien le kw. 2.90-3.10, id. 2e kw. 2.60-2.90. id. 3e kw. 2.40-2.60, nuch tere kalveren 2.75-3.05, id. 2e kw. 2.45-2.75, id. 3e kw. 2.10-2.45, nuch tere kalveren (lev. gew.) 80-1.40. Overzicht handel en prijzen: melk en kalfkoeien, traag, even minder; vette koeien, lui, even minder; vare koeien, slepend, prijsh.; vette koeien, vlot, even hoger; graskalveren, rede lijk, prijsh.; nuchtere kalveren, rus tig, stabiel; schapen, willig, lager; lammeren, willig, lager. Weerrapporten van hedenmorgen 7 HELSINKI onbew. 22 9 STOCKHOLM licht bew. 21 1 OSLO licht bew. 21 0 KOPENHAGEN zw, bew. 19 0 ABERDEEN geh. bew. 12 0.4 LONDEN geh. bew. 26 0.5 AMSTERDAM licht bew. 22 0 BRUSSEL zw. bew. 23 0 LUXEMBURG mist 22 0.2 PARIJS zw. bew. 24 0 BORDEAUX zw. bew. 23 0 GRENOBLE zw. bew. 24 0 NICE geh. bew. 23 0 BERLIJN licht bew. 24 0 FRANKFORT licht bew. 24 0 MüNCHEN onbew. 23 0 ZüRICH onbew. 22 0.3 GENEVE onbew. 22 LOCARNO licht bew. 23 0 WENEN onbew. 25 0 INNSBRUCK onbew. 24 0 BELGRADO licht bew. 0 ATHENE zwaar bew. 27 0 ROME Onbew. 24 0 AJACCIO zw. bew. 24 0 MADRID half bew. 26 0.3 MALLORCA zw. bew. 25 0 LISSABON onbeW. 12 PAIJZE Morgen: Basilius, bisschop van Caesarea in Cappadocië (Klein- Azië), f 397. PETRUS EN DE PAUSEN. (I) De guitige uitjes over St. Petrus aan de hemeldeur gaan uit van een verkeerde veronderstelling. De be treffende tekst is overbekend: Chris tus zeide tot de apostel Simon: „En Ik, Ik zeg u: gij zijt Petrus (d.w.z. „Rots") en op deze rots zal Ik mijn Kerk bouwen en de poorten van de hel zullen haar niet overweldigen. En aan u zal Ik de sleutels van het rijk der hemelen geven en wat gij gebonden zult hebben op aarde zal ook in de hemel gebonden zijn Het rijk der hemelen, waarover Christus herhaalde malen heeft ge sproken, is niet de hemel maar de Kerk. Dit is niet een losse bewering om er iets in te leggen of er iets uit te leggen. In vele gelijkenissen over het rijk der hemelen over het goe de zaad en het onkruid, over het mos terdzaadje, over het zuurdeeg, over het volle visnet heeft Christus dat duidelijk verteld. De aan Petrus ver leende „sleutels" is een aardse vol macht, die in de hemel wordt erkend. Maar Petrus zelf vindt de grapjes over zijn baan als portier natuurlijk prachtig. PUZZEL 1 2 3 U 5 6 7 8 9 10. 11 12 13 U 15 16 17 18 PUNT Finaio esplosivo No. 537. Horizontaal: 1 snoekbaars, 5 telwoord (Duits), 6 gevangenis, 8 muzieknoot, 9 graafwerktuig, 10 ie der, 13 academische titel (afk.), 14 spijltje, 17 rivier in Rusland, 18 echtgenoot. Vertikaal: 2 ontkenning (spreek taal), 3 jongensnaam, 4 afgesloten bebouwd veld, 6 metaalsoort, 7 gem, in Drente, 8 van het teken af te herhalen (afk. in de muziek), 11 vreemde munt (afk.), 12 overal, 15 vaarwel, 16 meisjesnaam. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 536. Horizontaal: 1 Boekei, 5 ha 6 ga, 7 als, 9 dom, 10 tor, 11 kolom, 13 Ëms, 15 aar, 17 tap, 19 Cr., 21 Aa, 22 handel. Vertikaal! 1 bal, 2 en, 3 ego, 4 lamp, 5 har, 8 stoer, 9 drost, 12 Bach, 14 Spa, 16 ara, 18 aal, 20 e.d. SCHEEPSBERICHTEN Almkerk 13 te Bremerhaven verw. Alwaki 12 vn. Aqaba nr. Port Sudan; Dinteldljk 12 vn Plymouth nr Chris- tobal; Dongedijk 12 vn Bermuda nr Chrlstobal; Kara 12 vn Yorktown nr Punta Cardon; Katelysia-t 12 vn Aalesund nr Rotterdam; Medon 13 te Brighton; Angolakust 12 vn Port Harcourt nr Douala; Banda 12 vn Bombay nr Cochin; Garoet 12 te Suez; Kalydon-t 12 te Curacao; Ka- rakorum 13 te Penang verw..

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4