ILF0CHR0ME GRATIS in dia-raampje gemonteerd WIJ WETEN HET.. DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE VEEL DUITSERS voor het zelfde geld als Uw zwart-wit foto's nu in levensechte kleuren DONDERDAG 18 JUNI W1* TM LETD9CHE COURANT PAGINA 12 De sluiting van de Grevelingen wordt vertraagd: de kabelbaan, die een zeer belangrijke rol speelt in de aanvoer van stenen is nog steeds niet ge reed. Alles staat op zijn plaats, doch de bakken, waarin de stenen vervoerd worden, en die uit Frankrijk moeten komen zijn nog niet gearriveerd, zodat de gehele constructie werkeloos staat. Men vreest dat tengevolge van deze vertraging de sluiting eerst het volgend voorjaar zal plaatsvinden. Op de foto zien we een van de grote torens, welke de kabels draagt waar langs de bakken (iedere bak bevat tien ton steen) naar de plaats van bestemming zullen worden gebracht. Koningin nam loopje met het protocol Terwijl koningin Julie ana over het terrein van het jubileren de kinderdorp Neerbosch wan delde stond plotseling een oud baasje voor haar. „Ik ben Leen Elzerman, 82 jaar oud en heb een snipperdag genomen om u ,te zien, mevrouw", zo lachte hij de vorstin toe. De koningin, die de olijke oude baas wel modht, begon ondanks de aan drang van haar gevolg om door te lopen, een babbeltje met de heer Elzerman. Hij praatte hon- derui't over de tijd die hij nog onder de eerste directeur, J. van 't Lindenhout, had meege maakt. „Er is veel veranderd, mevrouw", zo zei hij, „het is veel moderner geworden, maar aan de Neerbosch bewaar ik de fijnste herinneringen". Maar nauwelijks had de koningin zich aan een als maar vasthou dende hand van de oude baas ontrukt, of er ontstond een olijk twistgesprek tussen de heer Elzerman en de heer K. Wessels uit Utrecht, die scham per opmerkte, dat hij van een nog vroegere lichting van Neer bosch was. „Als de koningin dat had geweten, had ze met mij wel over de historie van Neerbosch gepraat", zo zei hij schamper tegen zijn vroegere klasgenoot. In Wageningen is vandaag ter gelegenheid van de viering van het 700-jarig bestaan als stad een maaltijd in de openlucht gehouden, waarbij alle deelnemers zich in Middeleeuwse kledij hadden gestoken. Er waren autori teiten en minder prominente eters, doch allen haddeneen ding gemeen: een onverwoestbaar goed humeur, dat de gebeurtenis tot een vrolijk feest maakte. Op de kunstveiling Sotheby te Londen hebben dinsdag 48 schilde rijen van impressionisten uit de na latenschap van de Schotse scheeps- AMSTERDAMSE SEMI-ARTS IN magnaat Will Cargill het recordbe- APPèL drag van ruim 10 miljoen gulden op- Mr. H. A. Kater heeft namens de gebracht. Een doek van Degas, ge- voriige week gearresteerde 29-jarige titeld „Danseuse basculant en vert", Amsterdamse semi-arts Bart H., in bracht het meeste op: het ging weg wiens woning een half ons marihua- voor ruim 1 miljoen gulden. na werd gevonden, bij het gerechts- VERWACHTING VOOR KOMENDE DAGEN: „FroniTeichroam" Sacramentsdag wordt in Duitsland gevoerd met een algemene vrije dag. In verband hier mee verwachten deskundigen van vandaag af een grote stroom van voornameltijk Duitse toeristen, die eerst zondag a.s. naar huis zuillen terugrijden. Het Verbond voor Veilig Verkeer verzoekt de weggebruikers begrip te hebben voor sommige, naar ons be grip wellicht wat wonderlijk aan doende verkeersmanoeuvres van deze Duitsers. Zo kan het voorkomen dat deze toeristen op de zgn. verkeers pleinen menen voorrang te hebben in hun land luidt de voorrang- regeling op deze pleinen anders terwijl voetgangers wordt aangera den voorzichtig te zijn met overste ken als een Duitse auto nadert: in Duitsland geldt ook ten aanzien van d'e zebra's een andere regeling. Ondanks het feit, dat het verbond in samenwerking met de Esso wederom een folder „Wllilikommen in Holland", waarin voor Duitsspre kenden voorlichting wordt gegeven over de specifieke Nederlandse ver keersregels, bij de grens doet uitrei ken, zal het toch voorkomen dat buitenlanders niet op de hoogte zijn van de in ons land geldende bepa lingen. Noorse zeeman verdronken Het stoffelijk overschot van een ongeveer twintigjarige jongeman is gisteravond door de gemeentepolitie te Terneuzen uit een der kanaalar- men gehaald. Vanaf een brug hadden voorbijgangers het lichaam in het water zien drijven. De politie is er bijna zeker van, dat het een 22-jarige Noor, Knut J. Heimnes uit Herdia, betreft, die sedert zondag is ver dwenen. Toen z'n schip, de kustvaar der Rhino, in de nacht van zondag op maandag op het punt stond naar Antwerpen te vertrekken, verklaar de de kapitein, dat een zijner be manningsleden het schip zonder zijn toestemming had verlaten. Het in het bezit zijnde paspoort kon geen defi nitief uitsluitsel geven, evenmin als een film, die in zijn zakken werd ge vonden. De jongen droeg verder slechts een klein bedrag aan Nederlands geld bij zich en een polshorloge, dat om vijf minuten over één was blij ven stilstaan. natte zomer en de lager prijzen voor het rundvee. Over het tijdvak april 1062-63 is het ond ernem ers inkom en ap de wei- debedrijven op de klei- en veengron den ongeveer 4.00 gulden lager uit gekomen dam over de periode april 1961-62. Het arbeidsinkomen op de Friese zandgronden bleef op hetzelf de niveau gehandhaafd. Het instituut merkt op dat het gemiddelde ar beidsinkomen van de ondernemer op de gemengde bedrijven in Oost- en Zuid-Nederland niets verbeterd is ten opzichte van het lage niveau vam het voorgaande jaar. Auto met fabrieksmeisjes tegen boerderij: een dode Bij de Lokbrug te Havelte is gis teravond een personeelsauto van een farmaceutische fabriek te Meppel te gen een boerderij gereden. Van de 14 inzittenden, bijna allen fabrieksmeis jes, werd de 24-jarige mej. H. Ded- den uit Darp op slag gedood. Vijf an dere inzittenden werden gewond. Mej. D. vloog met het hoofd door de voorruit en raakte bekneld tussen de auto en de muur. Het ongeluk ont stond doordat de bestuurder van een personenauto, die voor de personeels auto reed, links afsloeg, op het ogen blik, dat de chauffeur van de fa- brieksauto begonnen was de perso nenauto in te halen. dia s Z4 x 36 mm projectieklaar nog geen cent per dia. toonaangevend in kleur, zwart-wit eri camera's ILFORD natuurlijk hof in de hoofdistad appèl aangete kend tegen die beslissing van die raadkamer van de Amsterdamse rechtbank, die dinsdag heit voor arrest vain H. met 30 dagen verleng de. De semi-arts blijft van oordeel dat hij met het gevonden verdovend middel niéts te maken heeft. Strenge winter kostte Den Haag miljoenen Over het eerste kwartaal van 1963 is op de gewone dienst van de ge meentebegroting van Den Haag, zon der de bedrijfsuitkomsten, een nade lig verschil in vergelijking met de ra ming te constateren van f 2.700.000. De in verband met de strenge winter gemaakte kosten zijn hierop van in vloed geweest, zo delen b. en w. van Den Haag mee. De investeringen beliepen in deze periode rond 9y2 miljoen, waarvan f 1.1 miljoen voor de woningbouw. Mede ten gevolge van de weersom standigheden zijn de investeringen bij de raming ten achter gebleven. Amerikaanse filmster wordt kloosterzuster iDe Amerikaanse filmster Dolores Hart heeft woensdag bekend ge maakt, dat zij haar filmcarrière heeft opgegeven. Zij is in een klooster in Connecticut gegaan en aangenomen als novice. De 24-jarige filmster heeft onder meer een rol gespeeld in de film „St. Franciscus van Assisië", waarin zij als non optrad. De eerste film, waarin zij een rol kreeg was „Li- (Advertentie) ving you" met Elvis Presley. Schijn bedroog inbrekers WILT L IETS WETEN De dieven die in Amstelveen op het „Binnenhof" de deur van een foto-zaak kapotsloegen dachten een grote slag te slaan toen zij er van door gingen met twee camera's dde er zeer duur uitzagen. In oorspron kelijke uitvoering waren deze toe stellen inderdaad enkele duizenden guldens waard, maar de inbrekers troffen het ongeluk, dat zij tot in de kleinste details nagebootste „dum my's' stalen. Uiterlijk geleken zij als twee druippels water op de echte ca mera's, maar mechaniek en optiek onitbraik en, Arbeidsinkomen van boeren in 1962 lager Het arbeidsonkomen van de on der - neamer op de weide- en gemengde landbouwbedrijven in Nederland is volgens het Landbouw-eoonomisch instituut vorig jaar ongunstig beïn vloed door het koude voorjaar, de De befaamde Engelse vierling Goods van de „Elm tree farm" in Nettleton in het Engelse graafschap Wilt shire vierde gisteren woensdag zijn vijftiende ve rjaardag. Natuurlijk hoort bij zo'n feest een goed ver zorgd kapsel. De foto toont v.l.n.r. Bridget, Jennifer, Frances en Elizabeth bij de kapper in Bristol. De meis jes namen vier verschillende kapsels, die echter in grote lijnen wel op elkaar geleken. F. J. M. J. te Voorhout Route van Voorhout naar Rothem (Meerssen):: Voorhout, Leiden Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Houten, Culern- borg, Zaltbommel, Den Bosch, Eeind- hoven, Weert, Roermond, Susteren, Sittard, Beek, Rothem, totaal ong. 234 km. Een kortere route voert over België (besparing 14 km.) van Weerv naar Stramproy, Kinrooi, Maaseik, Susteren enz. Vlekken. In een lichtgeruit ter- lenka rokje zitten vlekken van paar debloemen. Ik heb al van alles ge probeerd, maar het gaat er niet uit. Wat te doen? vraagt W. v. D. Antwoord: De vlekken zijn waar schijnlijk het gevolg van een aan tasting van de kleurstof door bepaal de zuren uit het plantensap. U heeft dan een goede kans dat u het zuur kunt neutraliseren door te betten met wat ammonia, Daarna met niet te warm water goed uitspoelen. Ontslag. Ik heb met mijn werk gever onenigheid gehad over een snipperdag en kreeg nu mijn ontslag. Wat te doen, vraagt T. v. R. Antwoord: In kwesties van ontslag moet de werkneemster zich onmid dellijk in verbinding stellen met het Gewestelijk Arbeidsbureau. Zonder vergunning is ontslag n.l. veelal niet mogelijk, maar u staat niet sterk, omdat u het ontslag als het ware zelf hebt aangeboden en ook zelf bent weggebleven. Bespreekt u de hele kwestie met het Gewestelijk Arbeidsbureau, hier kan men u goed van advies dienen. Wijnvat en houtworm. Ik heb een houten wijnvat gekregen dat ik als regenton gebruik. Ik heb van alles geprobeerd om de lucht weg te krij gen, maar niets helpt. Weet u raad? 2. Ik heb houtworm in het laatje van mijn dressoir wat te dpen? aldus mevr. W. B. Antwoord: 1. Een eenvoudige, maar vrij langdurige methode om van deze wijnlucht af te komen is het vat ge heel te vullen met water en dit zo lang te laten staan en af en toe te verversen, totdat het hout geheel is verzadigd met water, zodat de wijn deeltjes die in het hout zijn doorge drongen in het water oplossen. Als u dit enige malen hebt herhaald, ver dwijnt de wijnlucht op tijd van duur. 2. Bij de drogist kunt u een goed houtwormverdelgingsmiddel kopen in tube met spits, waarmede u de gaat jes kunt inspuiten. Volgt u nauw keurig de gebruiksaanwijzing op, dan is succes verzekerd. Een ernstig ongeluk vond gis teren plaats in Blerick, waar de 25- jarige heer G, Idink uit Veailo met zijn auto tegen een geparkeerde vrachtwagen reed. Zijn naast hem zit tende echtgenote werd op slag ge dood. De heer Idink werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Vertlo overgebracht.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 12