ENGELSE LABOURLEIDER WILSON IN MOSKOU DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE CONCOURS VAN DE R.K. BOND VOOR MUZIEKGEZELSCHAPPEN Grote belangstelling en veel cadeaus op receptie van S.J.Z. DE KABINETS FORMATIE AMSTERDAM GEEFT 9 MILJOEN VOOR OMLEIDING MINDSZENTV IS NIET ZIEK Gesprekken met Chroesjtsjov DINSDAG 11 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT GESLAAGDE DAG Het Federatief Bondsconcours van 4e R.K. Bond van Muziekgezelschap pen in Zuid-Holland wordt dit jaar gehouden te Wateringen. Aanleiding tot de keuze van deze plaats was het 40-jarig bestaan van de bij deze bond aangesloten vereniging „De Phoenix". Zondag werd dit concours geopend met een ontvangst op het gemeen tehuis door het gemeentebestuur. Hierbij waren aanwezig leden van het ere-comité en het uitvoerend co mité, het bestuur van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Z.H., de leden der jury H. M. Scheifes, mu sicus te Leur (N.B.), F. J Vermee- ren, kapelmeester Luchtstrijdkrach ten B.D. te Breda en S. A. Noom, musicus te Nieuwendam. Verder wa ren aanwezig het bestuur van „De Phoenix", afgevaardigden van vere nigingen, die aan het concours deel nemen e.a. Zij werden verwelkomd door de burgemeester van Wateringen, dr. M. P. A. Meissen. Hij verklaarde, dat het gemeentebestuur er prijs op had (gesteld dit concours van de R. K. Bond van Muziekgezelschappen in Z.H. te openen met een officiële ont vangst ten gemeentehuize. Toespraken Hierna sprak de voorzitter van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Z.H. Hij dankte de burgemeester voor deze ontvangst op het gemeen tehuis, waarin spr. meende te mo gen zien. dat de burgerlijke over heid volledig inziet hoe belangrijk 't is voor de gemeenschap een muziek vereniging te bezitten. Dit is In deze tijd van groot belang nu het voort bestaan van onze verenigingen vaak zoveel problemen heeft. Verder feli citeerde hij de jubilerende vereni ging. die reeds vanaf de oprichting van de bond tot haar trouwe leden behoort. Verheugend Na hem werd nog het woord gevoerd dooT de heer Ch. A. Willemsen, voor zitter van „De Phoenix", de heer March al, seor. van de Ned. Unie van Muziekverenigingen, de heer v. Vree, voorzitter van Sint Gregorius te Kwintsheul en de heer B. v. d, Gu- luk. voorzitter van het uitvoerend comité. Nadat de ere-wijn was rondge diend en een dronk gewijd was aan het welslagen van het concours, be gaf het gezelschap zich, hierbij voor afgegaan door de drumband van „De Phoenix", naar de veiiliwgh allen. Een der hallen was voor deze gelegen heid ingericht als concertzaal. Op merkelijk was en dat was zeer verheugend dat de prestaties, zo wel in de lagere als de hogere afde lingen, konden worden aangemerkt als „vrij goed tot zeer goed", om de betekenis der cijfers te volgen. Deze goede prestaties waren temeer ver heugend, omdat het doel van *de or ganisatie toch is het peil der harmo nie en fanfarecorpsen op te voeren. De gestelde eisen zijn zwaar, en om te komen tot een goede uitvoering is een gedegen voorbereiding nood zakelijk. Een stap in de goede rich ting is ongetwijfeld, dat steeds meer verenigingen de noodzaak gaan in zien van vakbekwame dirigenten. Uitslagen De volgende resultaten werden be haald': 4e afdelang Harmonie. Westlands Jeugdorkest. Verplicht werk 141 p. Keuzewerk 138 p. Totaal 279 p„ le pr. 3e afdeling Harmonie. R.K. Leidse Harmoniekapel, Leiden. Verplicht werk 131 p. Keuzewerk 134 p. To taal 265 p., le prijs. 2e afdeling Fanfare. Liefde voor Harmonie, Roelofarendsveen. Ver- pi. werk 153, Keuzewerk 151 p. To taal 304 p., le prijs met promotie naar die le afd. fanfare. le afdeling Harmonie. St. Lauren- tius, Voorschoten. Verplicht werk 132 p. Keuzewerk 133 p. Totaal 265 p„ le prijs. Afdeling Uitmuntendheid Harmo nie. St. Caecil'ia, De Lier. Verplicht werk 153 p. Keuze werk 153 p. To taal 306 p., le prijs met promotie naar de Ere-afdeling Harmonie. Ere-afdeling Fanfare. Godsdienst en Kunstzin te Berk-el. Verplicht werk 150 p. Keuzewerk 144 p. To taal 294 p., le prijs. Ere-afdeling Fanfare. Arti et Re ligion! te Langeraar. Verplicht werk 164 p. Keuzewerk 144 p. Totaal 308 p„ le prijs met promotie naar de Superieure afdeling fanfare. Ere-afdeling Harmonie. St. Adria- nus te Naaldwijk. Verplicht werk 147 p. Keuzewerk 146 p. Totaal 293 p.. le prijs. De dagprijs, welke wordt toege kend aan de vereniging die 't hoogst aantal punten van de wedstrijddag behaalt, viel ten deel aan Arti et Re ligion! te Lanigeraar. Boedhist liet zich levend verbranden Tijdens een betoging in de Zuidvietnamese hoofdstad Sai gon heeft een boeddhistische monnik zich op straat levend laten verbranden. Dit gebeur de voor het gebouw van de Cambodjaanse ambassade, ter wijl honderden andere monni ken toekeken. Naar bekend, voeren de boed dhisten al geruime tijd een campagne voor godsdienstvrij heid. Volgens hen bedrijft de katholieke Zuidvietnamese re gering discriminatie op het godsdienstig vlak. Het jongste incident deed zich voor tijdens een optocht van ongeveer 500 monniken naar de Zo-Loipago- de om daar de negen mensen te herdenken, die de vorige maand tijdens een boeddhistische de monstratie in de stad Hue om het leven kwamen. De auto, die aan het hoofd van de stoet reed stopte plotseling en er stapten enkele monniken uit. Een van hen ging midden op de rijweg zitten. Volgens ooggetuigen goten zijn metgezellen een blik benzine over hem uit terwijl het slachtoffer zelf een lucifer aanstak. Alles ging zo vlug in zijn werk, dat de politie niet kon ingrijpen. Wel zouden na afloop enkele arrestaties zyn verricht. HOE WARM HET WAS ZOETERWOIIDE De voorzitter van de supportersver eniging overhandigt de aanvoerder van het kampioenselftal de beker, die werd geschonken bij de promo tie naar de eerste klas van de LVB. (foto „Van Bemmelen") In de door vele vlaggen getooide tesecretaris, de heer Friebel. Ook 'n zaal van het parochiehuis recipieer- groot gedeelte van de raadsleden gaf de het bestuur en eerste elftal van acte de présence. Uit de voetbalwe- in Holland en brachten die felicita SJZ bij gelegenheid van het kam- reld was de voorz/iter van de LVB, pioenschap van de 2e klasse van de mr. J. J. de Jonugh aanwezig. De heer Schrader, die naar Nieuw-Zeeland is geëmigreerd. Zij zijn nu op vakantie ties van de gehele familie over. Mr. de Jongh, voorzitter van de strijdsport, ook nu men de kans krijgt aan te kloppen aan de poort Het was warm, gisteren in Sittard. LVB en de promotie naar de eerste P. Biegstraten vertegenwoordigde 't L.VB, spoorde aan tot zuivere wed Zelfs zo warm, dat een 16-jarige las- klasse. De vele bloemstukken op het bestuur van de NKS en de heer Le- 1 1 M' 1 Zondag 16 juni wordt de concert- sei 'le,t onverantwoord achtte, maat- podium en de fraaie cadeaus, die lie de scheidsreohtersorganisatie wedstrijd voortgezet. Zondag 23 juni reêe'en ter lichamelijke afkoeling werden aangeboden, getuigden van Voorts hadden vele verenigingen uit van de KNVB. wordt de Drum band wedstrijd gehou- achterwege te laten. Daartoe stopte de grote vreugde in eigen kring en de LVB voor een afvaardiging zorg- De heer P. Biegstraten zeide, dat den. ij een zuurstofleiding in zyn broek, de warme genegenheid ver daarbui- gedragen. Ook de andere Zoeter- de 9portvreugde dezelfde blijft bij 'n maar het resultaat bleek omgekeerd ten. woudse sportverenigingen waren topprestatie. evenredig aan de gestelde verwach- Onder de receptiegangers waren aanwezig. Het weerzien van de he- De kabinetsformateur dr. W. L. P. M. de Kort heeft vanmorgen om 9.35 uur luitenant-generaal le Fevre de Montigny, voorzitter van het Co mité Verenigde Chefs van de staven, ontvangen. Om 11.30 uur had hij een onderhoud met de minister van de fensie ir. S. H. Visser en om 17 uur heeft hij een onderhoud gehad met de minister van landbouw en visse rij, mr. V. G. M. Marijnen. KONINGIN ONTVANGT RECHTERS Het maakt geen ver schil of deze nu geleverd wordt in tingen. Na korte tijd ontplofte de ojn. deken v. d. Berg en kapelaan ren J. Brusse en F. v. d. Leeuw als de eredivisie of in de 2e klas LVB. leiding, en de naar verkoeling Planken, pastoor Emmen en Pater oud-trainers, werd bijzonder gewaar- Hy sprak de wens uti, dat het vele smachtende lasser moest in allerijl v. Beurden. Het voltallig gemeente- deerd, terwijl ook de heer Kruyt, die werk voor de jeugd en de promotie met ernstige brandwonden naar het bestuur, bestaande uit burgemeester per 1 augustus a.s. als oefenmeester van het le elftal beloond mogen wor- Sittardse ziekenhuis worden over- Detmers, de beide wethouders Van is aangesteld, aanwezig was. Vele den ©en spoedige betere sport- gebracht. Hofwegen en Kraan en de gemeen- supporters en belangstellenden lieten accommodatie. Spr. bood een wed- -i - niet na spelers en bestuur te feli- strydibal aan. citeren. Diverse sprekers voerden nog het Het is ons onmogelyk de vele spre- woord en vele cadeaus werden aan- kers van deze avond te noemen, maar geboden. Een hoogtepunt brak aan, enkelen willen we toch wel naar vo- toen de heer J. Paardekoper het ren halen. woord nam namens de supporters, Onder luid applaus van de aanwezi- ToesDraken gen deelde hij mede, dat een gevoer de actie tot gevolg had gehad, dat aam elke speler een fraai trainings- De spoorlijn Schiphol-Leiden-Den Haag Deken v. d. Berg zag grote beiam- en w. van Amsterdam hebben nieuwe Haagse weg, vanaf de' knar sing met de weg Haarlem-'t Gooi en heid krijgen zich op sportieve wijze namens zijn teamgenoten voor Aanvoerder Louis Bosman dankte timens zijn teamgenoten voor de grote belangstelling en de fraaie ca- H.M. de koningin heeft gisteren op Huis ten Bosch rechters ontvan gen die een leidende rol vervullen Haag. op het tweede internationale rechters gen fri onze eigen kath, sportvereni- ^on worden aangeboden. ging, waar de jongeren de gelegen- AJ~~ thans de gemeenteraad het definitie- sing met de weg Haarlem-'t Gooi en heid krij ve voorstel doen toekomen 9 miljoen de Schinkel. te uiten, gulden beschikbaar te stellen ten be- Een beslissing over de aanleg van Kapelaan Planken, de geestelijke dieaus. Hij sprak zijn grote waarde- hoeve van een deel der werkzaamhe- de rechtstreekse spoorlijn is nog niet adviseur van SJZ, sprak de verwach- ring uit voor de stimulans, die tel den in verband met de aanleg van genomen. Wel staat reeds vast dat ting uit, dat bij het gereedkomen van kens weer uitging van de grote sup- een rechtstreekse spoorverbinding het enig aanvaardbare tracee Am- het sportcomplex aan de Nieuwe weg portersschare, die het elftal steeds Amsterdam - Schiphol - Leiden - Den sterdam-Schiphol van de spoorweg het eerste elftal klaar zal zijm voor vergezelde, samenvalt met het nieuwe tracee van de KNVB. rijksweg nr. 4, welke thans ten be- De heren J. v. d. Helm en J. v. d. Voorzitter v. d. Geest wilde in zijn slotwoord ook niet met lege handen STEREOFONISCHE RADIO-UITZENDING IN NEDERLAND Het ziet er haar uit, dat Neder land binnenkort stereofonische radio uitzendingen zal kunnen beluisteren. Dat zal dan kunnen zowel via de draadomroep als via de ether. Voor lopig zijn de experimenten van de draadomroep voor het publiek het meest concreet. Met ingang van 22 juni zal de draadomroep elke zater dagochtend van ongeveer 10 tot on geveer 12 uur een Frans stereofonisch programma relayeren. Deze programma's worden in Frankrijk door gescheiden zenders (in de fm-band) uitgezonden en door de Nederlandse PTT in Domburg op gevangen, vanwaar zij per draad naar de huiskamers gaan. Met behulp van de door de PTT aan te brengen tan- demaansl uiting voor draadomroep (een tweede programmakiezer naast de eerste) kan men thuis stereofoni sche weergave krijgen door een luid spreker resp. op kanaal drie en vier van deze programmakiezers aan te sluiten. De PTT is al geruime tijd benaderd door abonnees met bandrecorders voor stereofonische registratie met het verzoek stereofonische uitzendin- lijkgen te verzorgen. Zij had dit na tuurlijk kunnen doen door het weer geven van stereoplaten via twee draadomroepkanalen, maar gezien, de beperkte tijd voor eigen PTT-pro gramma's (zes uur in de week) was het weinig aantrekkelijk dergelijke programma's te verzorgen. Nu door het in gebruik nemen van een stereo fonische zender in Lilile een echt stereofonisch radioprogramma kan worden doorgegeven, wil de PTT het verzoek van haar abonnees graag in willigen. Men heeft hiervoor de za terdagmorgen gekozen, omdat over de andere kanalen dan toch lichte programma's uitgaan. Experiment. Intussen gaat woensdag ook de eerste experimentele stereofonische radiouitzending van de Nederlandse radio-omroepen de lucht in. Het verschil van deze uitzending met die van de door de draadomroep gerelayeerde Franse uitzending is, dat men hier gaat werken met één zender. In dit geval is voor stereo fonische wergave thuis een speciale ontvanger nodig, die er op de Ne derlandset markt nog niet is. De uit zending van woensdagmiddag zal wel gewoon (monofoon) zijn te beluiste ren als onderdeel van het normale radioprogramma. congres. Dit congres, waarvan de ko- Het êaat met name om de kosten hoeve van de uitbreiding van Schip- Drift boden namens de donateurs 'n aankomen en bood namens de var- ningin beschermvrouwe is, is gister- van het aanbrengen van een brede hol in noordwestelijke richting wordt beker van kolossale afmetingen aan. eniging aan iedere speler een inge- avond in de Ridderzaal in Den Haag middenstrook en viaducten in de verlegd. Mocht onverhoopt de spoor- De nieuwe oefenmeester, de heer lijste foto van het kampioensedftal geopend. Dit congres gaat uit van de Interna tionale Bond van Rechters en wordt gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging voor Recht spraak. Drenkeling niet blij niet redding AUSTRALISCHE DIPLOMAAT PERSONA NON GRATA IN RUSLAND lijn te zijner tijd niet worden aan- Kruyt, sprak zijn vreugde er over uit aan- Onder leiding van de „Kame- gelegd, dan zal aldus b. en w. te mogen beginnen bij een gepromo- leons" ving daarna het grote kam- van de uitgespaarde baan gebruik veend elftal en bood een trainings- pioensfeest aan, dat tot ver over kunnen worden gemaakt voor de aan- bal aan. twaalven duurde en bijzonder ge- leg van een verbinding van het Pater v. Beurden, wiens „brief- slaagd mag worden genoemd, stadssportwegnet met Schiphol. Dit kaartje" in Sursum Corda de laatste Toen de 23-jarige militair C. van Ekeren uit Woerden gisteren bij de TT,° - russische ministerie v «ui uuiiciuuiuoc Cafe.rljnebruj; Utrecht. 1«P, zaken heeft Morrison niet alleen in- De eerste secretaris van lische ambassade in Moskou, W. Mor rison, is door de Russische regering wegens spionage tot „Persona non grata" verklaard. Dit heeft het Rus sische persbureau „Tass" maandag gezegd. Volgens een verklaring van het M van buitenlandse A voorstel zal in de raadsvergadering weken nog ad eens in het teken van Qe T T in MrnonuJo rr nrArJ^n KntinnAAU HlA nraotütiAc i,n« OT7 ntnn/I van woensdag worden behandeld. de prestaties van SJZ stond, erkende zich een paar jaar geleden wat te- Een dodelijk ongeluk gebeurde BESCHERMING VAN KUNSTWERKEN IN DUITSE KERKEN ruggetrokken te hebben bij SJZ. De gisteren in de tunnel onder het spoor - goede prestaties van het afgelopen wegemplacement te Dordrecht, dat seizoen hadden echter opnieuw zijn aan de 36-jarige tuinman J. ten Braak aandacht getrokken. Hij zag goede het leven heeft gekost. De heer ten Braak, die op een bak- kansen voor de toekomst van jonge elftal, mits men in dezelfde fiets reed, werd van achter aangere- ,-u ageest doorgaat en zich iets weet te den door een auto waarvan de be- De Christendemocratische bonds- „„„„oen e *t„,,r,w stuurder vermoedelijk door de zon t*ir dv« 11 Jn0tO n'v/r™ a rJT^onkhhiiWrfp lichtingen verzameld, maar ook bui- afgevaardigde Ewald Bucher heeft de drenkeling achterna en na enigeJtijd JS!^S?fc3?IOCht "met SP6" binnenkomst van twee zonen van de kenhuis vervoerd'waar hij korte tijd haH hn hAm hiiln van pati vnnr- culatieve oogmerken den waarin hy aandringt op het uit- va,„ J had hij hem, met hulp van een 1 bii eanêer weer od hét droee Het Russische ministerie van bui- vaardigen van een wet ter bescher- iff J*1? tenlandse zaken zegt te verwachten, ming van kunstwerken, met name in De drenkeling toonde Zich echter AnctralisrhP amhassadp stren. WlT™ AiMal n* lrimsthAn- Een bijzonder intermezzo was de verblind werd. Hij werd naar het zie- snkoms ouds bekende voetbalfamilie later overleed. i j„„ KC niacin cgtricit oül nemen «Jm m ueidi CI1 iUUUCIl illöicn Vdil ddugc- Lr. mLw Ha, hii Wor L »»n 'oek.°7st degelijke ontoelaatbare kochte werken moeten aanleggen en handelingen door ambassade-functio- m geval van twijfel de herkomst verre van dankbaar: hij voer uit te- den bleek, dat hij liever nog tijdje in hét water had willen rond- poedelen. De heer Van Ekeren spoed de zich daarop naar het politiebureau, waar hij vertelde, wat er gebeurd was. Enkele agenten vonden de ex- drenkeling enige tijd later in de Lan ge Koestraat. Zij stelden vast, dat de man „in kennelijke staat" verkeerde, en namen hem mee naar het bureau, ter ontnuchtering. dat de Australische ambassade stren- kerken tegen diefstal. De kunsthan- ge maatregelen zal nemen om in de delaren zouden lijsten van aange- narissen te voorkomen. Mond- en klauwzeer in de Rijnstreek De leider van de Britse Labour- niet in Moskou is voor onderhande lingen. Wel heeft hij te kennen ge geven, dat hij een beter inzicht hoopt te krijgen in de Russische overwe gingen ten aanzien van een kern- stopverdrag. Verschillend standpunt. Wilson zei, dat uit besprekingen van de kwestie-Berlijn was geble- moeten nagaan. Bucher wijst er op, dat vele gees telijken vanwege kunstdiefstallen van de laatste maanden hun kerk niet meer buiten de uren der godsdienst oefeningen durven open te houden. De dieven hebben het vooral voor zien op afbeeldingen van heiligen in de kerken, die als decoratie van woonhuizen tegenwoordigd nogal ge- De Hongaarse kardinaal Mindszenty ZOcht zijn. heeft in een telefonisch vraaggesprek Alleen reeds in Beieren zyn sedert met die in Rome verschijnende „II 1958 meer dan vijfhonderd kunstwer- Tempo" die geruchten tegengespro- ken uit kerken verdwenen, waarvan ken, dat hij ziek of verzwakt zou de meeste spoorloos. Een opzienba- zijn tengevolge van vasten na de rend geval was de diefstal van de uit partij, Harold Wilson, heeft maandag In verband met mond en klauwzeer dood van de paus. „Mijn gezond- de zestiende eeuw daterende „Maria in het Kremlin 'een onderhoud met is een vervoers- en marktverbod af- heidstoestand is uitstekend en ik heb im Rosenkranz" van Tilman Riemen- premier Chroesjtsjov gehad. Het was eekondied voor de gemeenten Kou- niets gedaan wat mijn gezondheid scheider uit een bedevaartskerk bij zijn eerste ontmoeting met de Sow- ken, dat beide standpunten „geheel dekerk a.d. Rijn, Alphen, Hazers- ^an benadelen," aldus de Hongaarse Volkach, welk beeld door bemidde- jet-premier sinds hij partijleider verschillend" waren, woude Benthuizen Zoeterwoude, primaat. Op een vraag of hij aan het ling van de redacteur van een tijd- werd. Wilson, die onlangs in Was- Waarnemers veronderstellen, dat Leiden LeiderdorpAlkemade en conclaaf zou deelnemen wilde de kar- schrift voor honderdduizend mark hington ook met president Kennedy de Russische premier bij zijn stand- Wnuhrutrtre dinaa niet antwoorden. van de dieven werd teruggekocht. overleg pleegde, heeft gezegd, dat hij punt is gebleven, dat de westerse 66 -troepen West-Berlyn moeten ver laten, hoewel hy geen datum noem de. Chroesjtsjov zou niet tegen over plaatsing zijn van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenig de Naties naar Berlijn. Dit zou ech ter pas kunnen geschieden na een overeenkomst inzake deze stad. De Britse Labourleider zei ook dat hij „zeer vriendschappelijk en op bouwende besprekingen" met Chroesjtsjov had gevoerd over Zuid- Oost-Azië, in het bijzonder over Laos. Premier Chroesjtsjov heeft maan dag ook tegen de Britse Labourleider Harold Wilson gezegd, dat Rusland de vervaardiging van strategische bommenwerpers en oppervlakte- oorlogsschepen heeft gestaakt, we gens de algehele kwetsbaarheid van deze wapens. Wilson zei, dat hij eind van deze week verdere besprekingen met Chroesjtsjov zal hebben.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8