Slwulgat OqjLWTQ$TAD Weerbericht 5 DINSDAG 4 JUNI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 v O lfanU BADHUIS De Directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheids dienst maakt bekend, dat de gemeen telijke badinrichting, Van der Werf- straat 39, in verband met uitvoering van werkzaamheden op dinsdag 4 juni, woensdag 5 juni en donderdag 6 juni 1963 gesloten zal zijn. Op vrijdag 7 juni en zaterdag 8 juni 1963 zal de inrichting nog ge sloten zijn van 12.30-14.00 uur; dit houdt in, dat des morgens de kassa te 11.45 uur sluit. (Advertentie) Leidse Universiteit GOUDEN DOCTORAAT. Op donderdag 6 juni 1963 zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Dr. L. de Jong, geboren te Gouda en thans wonende te Breda, aan deze Universiteite promoveerde tot doc tor in de Wis- en Natuurkunde. Het verkeer in het Pinkster- weekeinde eiste ook in de Sleutel stad enige slachtoffers. Zaterdag middag nam een fietser op het kruispunte Herensingel-Os- en Paar- denlaan de bocht wat te ruim en kwam in botsing met een bromfiet ser. De fietser, een 13-jarige Leidse scholier, kwam ongelukkig te val len en brak zijn rechterond erheen. Door de E.H.D. is hij naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Zonder voldoende op het ver keer te letten stak een 80-jarige Leidenaar, zondagmorgen omstreeks half elf de Voorschoterweg over. Een automobilist, die door krach tig remmen nog een aanrijding trachtte te voorkomen, schepte de bejaarde heer, die op een fiets reed. De fietser werd tegen het wegdek geworpen, bekwam wonden aan het gelaat en klaagde over inwendige pijn. Door de E.H.D. is hij naar het Leidse Agenda DINSDAG 4 JUNI St. Eloy Adviesavond- in het ge bouw van Chr. Soc. Belangen, van 19.30-20.00 uur. Leidse gemeenteraad. Openbare raadsvergadering. Stadhuis, 14.00 u. ARKA. Jaarvergadering in de Ja- cobazaal van „Den Burcht". Aan vang 20.00 uur. St. Augustinus Vereniging. Alge mene Vergadering in de Stadsge hoorzaal. Aanvang 10.30 v.m. Bevolkingsonderzoek Tuberculose Van 1400-16.30 en van 19.00-21.30 uur in het Waaggebouw. WOENSDAG 5 JUNI Rozenkranskruistocht. 19.00 uur. St. Petruskerk. Bevolkingsonderzoek Tuberculose Van 9.00-12.00 en van 14.00-16.30 DONDERDAG 6 JUNI Afrika Studiecentrum. Afscheid Algemeen Secretaris, mr. P. J. Iden- burg. Receptiekamers van de Rijks universiteit, Rapenburg 73. Van 15.30 tot 17.30 uur. Bevolkingsonderzoek Tuberculose Van 9.00-12.00 en van 14.00-16.30 uur in het Waaggebouw. VRIJDAG 7 JUNI Bevolkingsonderzoek Tuberculose Van 1400-16.30 en van 19.00-21.30 uur in het Waaggebouw. ZATERDAG 8 JUNI Toneelgroep Euripides. Opvoering van „de Kankanterie" in het St. An- tonius Clubhuis. Aanvang 20.00 uur. Oud-Leiden. Excursie naar Open luchtmuseum te Arnhem. Vertrek v.a. de Jan van Houtkade, om 8.15 uur. Elfstedentocht. Tegen de avond ar riveert Christel Adelaar Mameloe te Leiden, het eindpunt van het eer ste gedeelte van haar „Elfsteden tocht". BIOSCOPEN De films in de week van 31-5 tot 6-6 zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: Een fijn stel dochters, a.l. Dgl.: 2.30, 7.00, en 9.15 uur; znd.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De nacht van de kouwe neuzen, a.l. Dgl.: 2.30, 7.00, en 9.15 uur; znd.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor Summer Holiday, a.l. (prol.) Dgl.: 2.30, 7.00, en 9.15 uur; znd.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Binnen zonder kloppen, str. volw. Dgl 2.30, 7.00, en' 9.15 uur; znd.: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: West Side Story. Dgl.: 2 en 8 uur; znd. en 2e Pinksterdag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Tarzan trekt nam: India. Dgl 2.30, 7 15 en 9.15 uur. znd. en 2e Pinksterdag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Tentoonstelling „Op trek" (van nomaden, trekken en kamperen), tot 6 okt. Boerhaavezaal Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen door Ab Steenvoorden en Frans Pieck. Dag. 14 en 7—9 uur. Tot 7 juni. Sociëteit „Horus" (Rapenburg 127) Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en ceramiek van Cesare Kruijsheer en Willem Breddels. Tot en met 3 juni. De Lakenhal: Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen Talens- prijsvraag. Tot en met 16 juni. Legermuseum (Pesthuislaan) Ma t/m vrijdag 104 uur, zond 14 uur Rijksmuseum v Oudheden (Rapen burg) dag 105 uur, zond 15 uur Tiidelijki tentoonstelling ..Het di*> als motief in de oudheid" Tot 4 juni Rijksmus Geologie en Mineralogie (v d Wertpark) Geologie van Ne derland Dag 1012 en 24 uur zon- en feestd 24 uur Rijksmus Gesch Natuurweten schappen (Steenstr dag 104 uur zond. I4 uui Rijksmus. v Volkenkunde (Steen straat) Wisseltentionst (Japanse) kunst van Hokusai. Dag. 105 uur. tot eind juni. Een 16-jarige Leidse scholier gaf maandagmiddag, te 17.45 uur, geen voorrang aam een auto op het kruispunt Laemmenschansweg Le liestraat. Een hevige botsing was 't gevolg. De jongeman kreeg een lichte hersenschudding en een ge compliceerde rechterarmbreuk. Te zamen met een 8-jarig meisje, dat op de duo van de bromfiets had ge zeten en klaagde over pijn in de voet, werd de scholier overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Hedenmorgen, even na midder nacht, reden een auto en bromfiets op de Herenstraat, richting Zoeter - woudseweg. Toen de auto plotseling moest remmen vloog de bromfiets, be stuurd door een 58-jarige Leidse monteur, achterop de auto. De brom fietser viel en brak zijn linkerknie schijf. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de exa mens: Doctoraal Ned. Recht: de he ren J. H. Smits (Haarlem) en J. G. W. Vreyling (Leiden); doctoraal N. W. Sociologie: de heer Gh. W. Ligt- voet (Leiderdorp). Parochie Herensingel woensdag a.s. om half negen 's avonds plechtige Requiemmis voor Z.H. de Paus. Mej. C. Verberg t Zaterdag 1 juni is overleden mej. C. Verberg, in leven bijna 40 jaar onderwijzeres te Leiden. Zij behaalde in 1919 de akte L.O. Na een korte pe riode werkzaam geweest te zijn aan de scholen te Ooster-Blokker en Zoe- terwoude-Rijndijk, werd mej. Ver berg op 1 mei 1923 benoemd te Lei den. Hier heeft zij gewerkt aan de Mariaschool in de Haarlemmerstraat tot 1933, daarna tot 1950 aan de St. Josephschóol aan de Oude Vest en wederom aan de Mariaschool tot aan haar pensionering in september 1961. Velen zullen met dankbaarheid aan mej. Verberg terugdenken. Met eindeloos geduld heeft zij de kleu ters de eerste beginselen van lezen en rekenen bijgebracht. Vooral de voor bereiding voor de le H. Communie deed ze met zeer grote zorg. Ook buiten de school deed ze zeer verdienstelijk werk. Vooral de missie had haar bijzondere belangstelling. Jarenlang is ze de volijverige hoofd- zelatrice in de St. Petrusparochie ge weest van de Pauselijke Missiege nootschappen. Woensdag om half elf zal de plech tige H. Mis van Requiem in de St. Petruskerk worden opgedragen, waarna begrafenis op het r.k. kerk hof aan de Zijlpoort. De leerlingen van de 3e, 4e, 5e en 6e klas van de Mariaschool worden in verband met het overlijden van mej. C. Verberg verzocht morgen, woens dag 5 juni om kwart over 10 op het plein voor de St. Petruskerk aanwe zig te zijn. Van hieruit gaan zij ge zamenlijk onder leiding van het on derwijzend personeel naar de kerk om de Uitvaartmis van hun overle den onderwijzeres om half elf bij te wonen. CEES VAN O YEN GEDIPLOMEERD KLEINKUNSTENAAR Vermoedelijk zal men hedenavond in het tv-programma „Uit" van 9.15 tot 9.45 uur het eerste tv-optreden kunnen zien van de Leidenaar Cees van Oyen. Onze 26-jarige stadgenoot heeft namelijk vorige week met succes de kleinkunstcursus van de Nederland se Radio Unie beëindigd. Het tv-pro gramma van hedenavond is gewijd aan het openbaar gedeelte van het eindexamen, dat zeven kandidaten met goed gevolg aflegden. De cursus heeft bij elkaar twee jaar geduurd. Toegelaten werden 14 cursisten, die met goed gevolg een auditie hadden gemaakt. Op het openbaar gedeelte heeft de Leide naar enige liedjes van zijn reper toire gezongen, w.o. een liedje van zijn vriend Joop Stokkermans en 'n liedje van Danny Kaye in een arrangement van Joop Stokkermans. Op het examen zijn de kandidaten getest op vele terreinen van de klein kunst. Het behalen van het diploma schept daarom mooie mogelijkheden voor een carrière in het land van de lichte muze. Eindexamens Stedelijk Gymnasium Van de Groep B. 2. van de eindexamen, kandidaten van het Gymnasium slaag den de heren: J. W. Vervoort, G. C. P. van Dorp, E. Lourens, G. Nap, W. Punt. A. C. van Rhee, H. Vochteloo, J. G. van Weizen, te Leiden. L. J. Bogaards te Katwijk-zee, J. W. de Nie Kaag (dorp), T. R. Potjer te Oegstgeest, en J. H. W. Riulimanm te Leiderdorp. Van de groep A. slaagde alsnog de hr. B. S. Gans te Oegstgeest en van de groep B. 1. de hr. H. de Jong te Leiden. De examens zijn geëindigd; 22 van de 23 kandidaten zijn geslaagd. Afscheid J. Benning als wapenhersteller De heer J. Benning, burger-wapen hersteller in de Morspoortkazerne, heeft vrijdagmiddag in de kazerne kantine wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd als zo danig afscheid genomen van de offi cieren, onderofficieren en het burger personeel, alsmede van het bestuur van het studenten-weerbaarheids korps „Pro Patria". Nadat majoor J. Heller de af scheidsbijeenkomst met een hartelijk woord van welkom had geopend, schetste hij in het kort de voorbeel dige staat van dienst van de schei dende wapenhersteller. Na als ge woon dienstplichtig soldaat bij het voormalige 6de Regiment Veldartil lerie te Amersfoort te hebben ge diend, wilde de heer Benning de Mi litaire Dienst niet meer verlaten en werd daarom als burger-wapenpoet ser aangesteld en wel op de wapen kamer van de Morspoortkazerne. In 1946 werd hij tot wapenherstel ler bevorderd en kreeg als zodanig o.m. ook de zorg voor de wapens van „Pro Patria" voor zijn rekening. Met nadruk wees majoor Heller aan het slot van zijn toespraakje nog op de zeer goede verstandhouding, die er steeds tussen de heer Benning en zijn chefs en collega's had bestaan. De sergeant-majoor J. Broerse ge waagde hierna van de uitzonderlijke correctheid waarmede de heer Ben ning naar het oordeel van zijn chefs de hem opgedragen werkzaamheden steeds had verricht. Namens alle of ficieren, onderofficieren en burger personeelsleden overhandigde spre ker de heer Benning hierna een per soonlijk afscheidsgeschenk alsmede een bedrag onder couvert, waarna hij mevrouw Benning met een fraai bloemstuk je in alle haar echtgenoot gebrachte hulde liet delen. Namens het Leidse Studenten Corps sprak de heer H. Geertsma hierna nog een hartelijk dankwoord tot de heer Benning en wel voor de wijze waarop deze vele jaren lang de wapens van „Pro Patria" had ver zorgd en waar nodig correct her stelde. Als meer stoffelijk bewijs van dank liet spreker zijn woorden van een bedrag onder couvert vergezeld gaan. Nadat de heer Banning mede na mens zijn echtgenote een kort dank woord voor de grote belangstelling bij zijn afscheid en de ontvangen ge schenken had uitgesproken volgde nog een gezellig samenzijn. POSTDUIVENNIEUWS DE VRIENDENCLUB POSTDUIVENNIEUWS. Wedvlucht met oude duiven van af Tergnier; gelost te 6 uur 45 min. met z.w. wind; afstand 291 km. In concours 301 duiven. 1. L. Gijsman, 2., 10. W. Vijlbrief, 3., 4. R. Pet, 5. J v. Duuren, 6. W. Mark, 7. J. Beek man, 8. J. Vijlbrief, 9. C. P. Gijs- man. Wedvlucht St. Denis. Afstand 390 km. In coucours 275 duiven. 1. W. Vijlbrief, 2. H. Mooten, 3., 7. J. Beekman, 4. W. v. Klink, 5. R. Pet,6. W. Mark, 8. A. de la Rie, 9. P. Gijs man. Wedvlucht Chisl H. Afsteand 196 km. In concours 311 vogels. 1. G Wagemaker, 2. J. Beekman, 3. J Veilbrief, 4., 10. W. v. Klink, 5. H. Mootei, 6. R. Pet, 8. W. v. d. Hoed, 9. A. de la Rie. L.P.C. (Tergnier). In concours 324 vogels. 1., 6. W. Stouten, 2. D. v. d. Nieuwendijk, 3. D. v. d. Nieuwen- dyk, 4. G. v. Steyn, 5. W. Teske, 7., 9„ 10. M. de Lange, 8. P. Schenkeld. In concours 273 vogels (St. De- nis). 1. G. v. Steyn, 2. M. de Lange, 3., 4., 5., 6., 7., 9. D. v. d. Nieuwen dijk, 10. A. v. d. Mey. De Bonte Duif: In concours 158 vogels (Fergnier): 7 Bink v. d. IJssel, 3-7-10 Kutaler, 3 W. Siera, 4-5-8-9 J. Roest, 6 De Romeyn. In concours 159 duiven (St, Chis- tain). 1-2-3 Bink-v. d. IJssel, 4 J. Roest, 5 P. de Haas, 6-7 J. Kukler, 8-10 N. Oudshoven. De Rijnklievers: In concours 343 vogels (Denis). 1 A. G. Holland, 2 A. v. Hemert, 3-7-10 C. de Ridder, 6 Gebr. Kok, 5 F. Hoogervorst, 8 Chr. v. d. Pluym, 9 T. Pieterse. In concours 367 vogels (Tergnier). 1-8 Gebr. Kok, 2 IJ. Swart, 3 A. v. Hemert, 4 Chr. v. d. Pluym, 5 H. Bon- neur, 6 A. G. Holland, 7 C. de Rid der, 9 H. Kiel, 10 A. Voordouw. OEGSTGEEST ZILVEREN JUBILEUM Dezer dagen herdenkt de heer J. de l'Ecluse, ambulancechauffeur bij Van Niewkoop Beuk de dag, dat hij 25 jaar in dienst is. De heer de l'Ecluse, Geversstraat 67, zal het deze dagen zeker niet aan belangstelling ontbreken, want hij heeft die kwarteeuw met grote toewijding zijn taken vervuld en ge niet een grote bekendheid bij direc teuren van ziekenhuizen, doktoren en zusters tot in de wijde omtrek. Zijn werk als ambulance-chauf feur bracht hem in aanraking met veel leed, maar ook met vreugde, en ook bij de zeer veilen ctie hij in de loop van deze kwarteeuw heeft ver voerd staat de jubilaris hoogaange- schreven, zodat deze hooggewaarde kradht zeker door directie en ande ren in het zonnetje zal worden ge zet. ACCORDEON-SUCCESSEN Zaterdag hebben 3 accordeonorkes ten uit Leiden o.l.v. Joop Lancel op het nationaal muziekconceurs te Lienden (Betuwe) prachtige succes sen geboekt. De zeer deskundige jury honoreer de het optreden van de „Accorde- ana's in de ere-afdeling met een schitterende 1ste prijs 333 punten. De werken die uitgevoerd werden waren „Kalif van Bagdad" (ver plicht), „Leichte Kavallerie" (vrij). Bij deze gelegenheid werd dit or kest uitgenodigd om op het groot Nederlands concours te Wageningen in het najaar mee te dingen met de beste orkesten van het land. In dezelfde ere-afdeling honoreer de de jury het optreden van „Vivace" met een zeer goede 2de prijs 294 punten. Verplicht nummer „Orpheus in der Unterwelt". Ten slotte werd het optreden van het op 1 april 1962 opgerichte „Con Brio" orkest beloond met een 2de prijs in de 3de afdeling met 285 pun ten. Verplicht nummer „Wiener Schnitzels". ALPHEN AAN DEN RIJN Man verdronken in Oude Rijn De 43-jarige heer R. Reijn uit Woerden is zondagmiddag in de Ou de Rijn verdronken ter hoogte hout handel Herngreen. De heer Reijn is bij een ontwijkingsmanoeuvre uit zijn speedboot gegleden. Hij was de zwemkunst niet machtig. De heer Kuis, die in zijn gezelschap was, heeft reddingspogingen wegens ademnood moeten opgeven. De heer Reijn was vader van vier kinderen. BOSKOOP INBRAAK Inbrekers hebben het Pinkster weekend benut om een bezoek te brengen aan het kantoor van de fa. Kok aan de Nieuwstraat. Dit onge wenste bezoek leverde hen een buit op van circa f 1500,-. De politie stelt met behulp van een speurhond een onderzoek in doch tot nu toe werd nog geen spoor van de dader(s) ge vonden. LÏSSË Clubgebouwen Gein. Sportpark geopend Onder grote belangstelling heeft zaterdagmiddag de opening plaatsge vonden van de clubgebouwen op het Gem. Sportpark te Lisse. De heer P. van Leeuwen, voorzit ter van de Gem. Sportstichting te Lisse, mocht in zijn openingswoord welkom heten loco-burgemeester weth. A. J. Mesman, wethouder Jac. de Graaf, gemeente-secretaris M. Th. van Dijk, vele leden van de gemeen teraad, hoofden van bedrijven, leden van de Sportstichting, afgevaardig den van de Leidse Voetbalbond en de Ned. Kath. Sportfederatie, de bestu ren van de beide plaatselijke Voet balverenigingen „Lisse" en „Lisser Boys", de Atletiekvereniging „De Spartaan", de Wielrennersvereniging „De Bollenstreek", de Lissese Ten nisclub en de werkers van het eer ste en het laatste uur. De heer Van Leeuwen gaf een overzicht vanaf het begin tot het ont staan van dit gebouw Het deed hem een groot genoegen, dat alles nu tot een goed einde was gebracht en hij hoopte, dat allen die gebruik zullen maken van dit gebouwd, nog eens zullen worden herinnerd aan hetgeen door de harde werkers tot stand is gekomen. Ook de heer C. Strik, voorzitter van de V.V. „Lisse" moest zijn spijt er over uitdrukken, dat zo weinigen daadwerkelijk hebben medegewerkt. Hij wees op de grote activiteit van de animator de heer P. van Leeuwen. Naast hem zwaaide hij speciaal lof toe aan de heren Nic. Castien en J. Beijk, waarbij ook de heer A. Ho- gendoorn betrokken werd voor zijn werk op sanitair gebied. Als voorzitter van de „Spartaan" sprak de heer Strik woorden van dank, daar de Sportstichting deze nog jonge vereniging als gelijkgerechtigde wilde beschouwen. Namens „Lisser Boys" was het voorzitter J. van der Pol die zich bij de woorden van de heer Strik volko men aansloot. Hij zag het geheel als een schilderij van Rembrandt: een donkere achtergrond en lichtende personen op de voorgrond. Enige van deze personen wilde hij noemen: H. Eisbergen en G. Mol, die een toon beeld zijn geweest voor de vereni ging. Namens „Lisser Boys" bood hij een electrische wandklok aan. Aan loco-burgemeester A. J. Mes man was de eer te beurt gevallen de officiële opening te verrichten. Met het overhandigen van de sleutels aan de heer J. Beijk, sportparkbeheerder, verklaarde hij het gebouw voor ge opend. De harmonie „Canite Tuba" bracht een feestelijke serenade ten gehore. Voorzitter J. van Dijk sprak namens de gehele gemeenschap woorden van felicitatie en hoopte dat de kinderen van de ouders die dit tot stand had den gebracht hieraan nog vaak zullen terugdenken. Hij zag het geheel als een mozaiek en aan de Sportstichting was het nu gegeven de juiste combi naties en schakeringen toe te passen. De heer Verhoef van de NKS uitte zich in dezelfde geest, terwijl dr. Duymaer van Twist namens de Lis sese Tennisclub een deurmat aan bood. Tot slot sprak de heer A. Barten namens de Commissie „Bedrijfsvoet bal", waarna alle aanwezigen gele genheid kregen de mooie gebouwen te bezichtigen. BODEGRAVEN Sportdag LTJ/LTM Voor de vijfde achtereenvolgende maal werd op het Esto-terrein de sportdag ge houden van de agrarische Jongeren. De Bodegraafse afdeling van de LTM /LTJ was de gastvrouwe van de af deling Maarssen en 't Goy (U.). De dames vochten op de nummers verspringen, hoogspringen, 300 me ter hardlopen en estafette 4 x 80 m. De uitslagen waren hier: Verspringen: 1 Bodegraven 9 pnt; 2 't Goy 5 pnt, 3 Maarssen 1 pnt. Hoogspringen: 1 Bodegraven 10 p; 2 't Goy 5 p; 3 Maarssen 0 pt. 300 meter: 1 Bodegraven 7 p; 2 en 3 't Goy en Maarssen beide 4 p. 4 x 80 m: 1 Maarssen 8 p, 2 Bo degraven 7 p, 3 't Goy 0 pt. Totaal: 1 Bodegraven 33 p; 2 't Goy 14 p; 3 Maarssen 13 p. Bij handbal en volleybal zegevier de Bodegraven met 43. De wissel beker was dus voor de Bodegraafse dames. De heren moesten met een half puntje verschil de beker aan 't Goy overgeven. Hoogspringen: 1 't Goy 8 pt, 2 Bodegraven 5 p, 3 Maarssen 2 pt. Verspringen: 1 Bodegraven 8 p, 2 't Goy 4 p, 3 Maarssen 3 p. Touwtrekken: 1 't Goy 10 pt, 2 Bodegraven 5 pt, 3 Maarssen 0 p. Voetballen: 1 Maarssen 7Vj pnt, 2 Bodegraven 5 p; 3 't Goy 21/» p. Volleybal: 1 't Goy 10 p; 2 Maars sen 5 pt; 3 Bodegraven 0 p. Hink-stap-sprong: 1 Bodegraven 7 punten, 2 't Goy 4 p; 3 Maarssen 4 p. Estafette: 1 Bodegraven 10 pt, 2 't Goy 5 p; 3 Maarssen 0 pt; 1500 meter: 1 Bodegraven 7 p; 2 't Goy 4 p; 3 Maarssen 4 p. Totaal: 1 't Goy 47*/* p; 2 Bodegra ven 47 p; 3 Maarssen 25V2 pnt. NOORDWIJK Belangrijke wedstrijd, De voet balwedstrijd HVV - SJC, vastgesteld op woensdagavond op het VUC-ter- rein te Den Haag, zal aanvangen te 7.15 uur. Vertrek per bus 6.15 uur, opgaven voor supporters by de secretaris de heer Jac. Vink. Meegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. PLAATSELIJK MEER BEWOLKING Op de meeste plaatsen droog weer met voornamelijk in de noordelijke provincies tijdelijk meer bewolking. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tus sen noord en oost. In de kust streken lagere, elders ongeveer dezelfde temperaturen. BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG Unilever en Philips vast, Kon. Olie lager Vanmiddag kwam Unilever zeer sterk voor de dag met een openings- prijs op 178.50, waarna 179 werd gedaan. Een koerswinst ten opzichte van het slot van vrijdag dus van ruim vier gulden ofwel ruim twintig pun ten op de oude omrekeningsbasis. Amerika, Zwitserland en België na men deze stukken uit de markt. Ver der was er vraag van lokale zijde, terwijl er tevens hausse premies wer- afgesloten. De stukken rolden echter niet over elkaar heen, want de han del had een volkomen normaal tot zelfs zeer kalm verloop. Philips liep op van 174.20 tot 174.40 172.60). Kon. Olie stelde teleur op 171.20 172.50). AKU en Hoogovens lagen goed prijshoudend in de markt met weinig zaken op resp. 478 en 626. Later op de middag daalde Philips en Kon. Olie een paar dubbeltjes. Het Damrak ondervond de steun van de vaste stemming op de Westduitse beurzen. In de scheepvaartsector werden weinig zaken tot stand gebracht. De stemming was er echter merendeels aan de vaste kant. Dit kan niet ge zegd worden van de leidende cul tuurwaarden, die lager in de markt lagen, eveneens met zeer weinig za ken. De Staatsfondsenmarkt was vrij vast met een hoogste prijs voor de nieuwste 4 y% proc. lening op 99 5/8 gedaan en laten, sedert de uitgifte op 99^4 proc. In de lokale afdelingen lagen aan delen „Brocades" wederom gevraagd in de markt. Vandaag werd een aan vang gemaakt met de handel in aan delen- en obligatieclaims „Mees' bouwmaterialen. Dit naar aanleiding van de dubbele emissie. Deze claims werden aangeboden. Een adviesprijs was moeilijk te verkrijgen. Donder dag 6 juni begint de claimhandel in „Hero Conserven", als gevolg van de aandelenemissie groot 1.875.000, te gen 150 pet met claimrecht in de ver houding één op drie. In de oude aan delen wordt weinig zaken gedaan, doordat de meeste van deze stukken zich in vaste handen bevinden. Het weer in Europa Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur: max. temp. weer neers.l HELSINKI licht bew. 19 0 STOCKHOLM geh. bew. 20 15 KOPENHAGEN geh. bew. 22 0 ABERDEEN zwaar bew. 19 0 LONDEN licht bew. 20 0 AMSTERDAM licht bew. 21 0 BRUSSEL zwaar bew. 21 0 LUXEMBURG zw. bew. 20 0 PARIJS zwaar bew. 21 8 BORDEAUX zwaar bew. 19 9 GRENOBLE zwaar bew. 20 6 NICE zwaar bew. 22 18 BERLIJN licht bew. 23 0 FRANKFORT licht bew. 21 0 MüNCHEN half bew. 19 0 ZURICH geheel bew. 20 13 GENèVE regen 19 11 LOCARNO geheel bew. 21 6 WENEN zwaar bew. 18 0 INNSBRUCK zwaar bew. 24 6 ROME zwaar bew. 24 0 AJACCIO zwaar bew. 23 1 MADRID zwaar bew. 15 8 MALLORCA half bew. 23 0 LISSABON geheel bew. 18 10 PAUZE AMEN Het einde van de geloofsbelijdenis in meerstemmig gezongen missen krygt een langdurige nadruk. Bij het „amen!" zwelt het orgel aan en ver heft het zangkoor zich tot zijn hoog ste hoogten. Het „Amen!" uit het Hebreeuws: het zij zo: het is zo wordt gezongen, herhaald, steeds sterker herhaalden opgevoerd tot eindelijk deze plechtige bevestiging van de geloofsbelijdenis wordt afge grendeld met een fors „Amen". Het einde van onze paus Johannes is zulk een plechtig „Amen!" op zijn ge loofsleven geweest, herhaald en op nieuw herhaald, tot zijn hartelijke hart in het slot viel. PUZZEL [1 2 3 6 7 h 9 10 11 12 U 1^ 16 17 Is 19 20 22 23 24 H25 26 27 28 30 Marktberichten ROTTERDAM, 4 juni, Vee To tale aanvoer 4032, vette koeien en os sen 1080, gebruiksvee 725, vette kal veren 370, graskalveren 141, nuchte re kalv. 1031, paarden 42, veulens 2, schapen en lammeren 40, weide zuiglammeren 583, bokken en geiten 18. Prijzen resp. Ie, 2e en 3e kwal.: vette koeien 300-330, 265-295, 240-260, vette kalveren 290-320, 270-290, 240- 270, graskalveren 385, 320, 280, nuch tere kalveren 160, 150, 140, slacht- paarden 260, 240, 220, schapen 100, 90, 80, lammeren 80, 65, 55, kalf- melkkoeien 1125, 1000, 800, vare koei en 875, 725, 625, vaarzen 870, 750, 550, piinlken 520, 400, 350. Aanvoer, handel en prijzen: vette koeien ge woon, redelijk, als vrige week. Aflo pend flauw, enikele prima's boven notering, vette kalveren korter, vlug, prijshoudend. Enkele prima's boven notering, graskalveren even kleiner, tamelijk, goed prijshoudend, nuchte- No. 528. Hor.: 1. rivier in Duits land, 5. putemmertje, 8. bergketen tussen Silezië en Bohemen, 11. elk, 13. brugje over een smal water, 15. steen, 17. voegwoord, 18. priem, 20. deel van de bijbel (afk.), 21. wiel, -23. vermoeid, 25. bekoorlijk gelegen, 27. gem. in Gelderl., 29. kneep, 30. godin der tweedracht. Vert.: 2. staat meestal boven druk werk, 3. bobbel, 4. nobele, 5. onheil aanbrengende godin, 6. bedehuis, 7. voegwoord, 9. man van adel, 10. ku bieke meter, 12. inhoudsmaat, 14. meisjesnaam, 16. eind, 19. peilstift, 22. telwoord, 24. gast, 26. boom, 27. lidwoord (Fr.), 28. afkorting van nikkel. Oplossing morgenavond. re kalveren minder, flauwer, niet hoger, slaohtpaarden matig, lui ge drukt, schapen en lammeren klein, slepend, niet geheel prijshoudend, kalf- en melkkoeien matig, kalm, onveranderd, vare koeien als vorige week, slepend, constant, vaarzen matig, flauw, onveranderd, lamme ren, iets korter, kalm, onveranderd. AMSTERDAM, 4 juni, Vee Aan voer 103 runderen. Prijzen: le 325- 345, 2e 310-320, 3e 270-300. BODEGRAVEN, 4 juni, Kaas Aanvoer 57 partijen Goudse Kaas Prijzen: le kw. 2.26-2.32, 2e kw. 2.12- 2.25, extra kw. 2.43. Handel goed. KATWIJK a.d. RIJN, 3 juni - Groenten - waspeen per kist A1 18.00-20,40, A 2 13,30-18.20, B 1 20,80- 23.50, A 1 grof 13,50-14,60; Prei 34,50, A 2 21,00-21,35; BI 12,17; B2 13,00- 18,00; Spinazie 17,30; andijvie 53,00- 63,00, bospeen per 10 bos 98-99, uien per 100 bos 10; kroten per 100 bos 35; radijs per 100 bos 12,70-19,80, kervel per 100 bos 17-18, selderie per 100 bos 17-20, peterselie per 100 bos 21-22, krul-peterselie p. 100 bos, 16,80-17,00. Aanvoer waspeen 70.000 kg, waarvan 46.000 kg voor export werd verkocht.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5