VUISTJE AMERIKAANS VLIEGTUIG MET MEER DAN HONDERD INZITTENDEN VERMIST Aan de Groenendijk gaan ongeschoeide karmelieten vele activiteiten ontplooien LIJMEN? Met VELPON zie je er geen barst van DINSDAG 4 JUNI 1963 DE LEIDSC HE COURANT PAGINA 14 £en lekkere gewoonte: Kent u Schoonauwen, Bluefort Limburgse kaas? Wees niet één- kennig: houd van méér kazen Een Canadees verkenningsvliegtuig weer in het betrokken gebied is zeer heeft in de buurt van het eiland Gra- slecht waardoor de opsporing van ham voor de kust van Alaska wrak- het vermiste toestel wordt bemoei- stukken waargenomen die afkomstig lijkt. zouden kunnen zijn van een Ameri- kaanse DC-7, die sinds maandag- w> 1 avond, met 101 personen aan boord, rlvTttYIVMAOT OOr7Q9u wordt vermist. Er was geen teken 1>I UlIlVllCg UUI Zddft van leven gezien. In het vermiste x 1 vliegtuig, op weg van de Amen- Van auto-ongeluk kaanse staat Washington naar een O luchtmachtbasis in Alaska, zaten 65 De 40-jarige arts M. uit Merselo Amerikaanse militairen, 29 vrouwen bij Ven ray is zaterdagmorgen, toen en kinderen, zes bemanningsleden en hij probeerde een hinderlijke brom- een burgeremployé van de Ameri- vlieg weg te slaan, de macht over kaanse luchtmacht. Het toestel was het stuur verloren en met zijn auto van de luchtvaartmaatschappij North- ter hoogte van Den Dril te Venray west Airlines en vloog in charter voor tegen een langs de weg staande elec- de Amerikaanse luchtmacht. Het triciteibspaal gereden. De naast hem zittende 30-jarige mevrouw Van HoofGhielen uit Merselo moest met een schedeltoasisfractuur en been fracturen naar het ziekenhuis te Ven ray worden overgebracht. Het 3-ja rig dochtertje van de familie Lank- veld, ook uit Merselo, kreeg een lichte hersenschudding. Twee andere kinderen, die in de auto zaten, liepen geen noemenswaardige verwondingen op. De bestuurder werd licht ge wond. De wagen werd vrijwel totaal vernield en de electriciteitspaal VLIEGRAMP IN INDIA 29 DODEN Bij Pathankot in India zijn maan dag bij het neerstorten van een In- i_nar,t_ af disch Dakota -1 ij nvliegtuig alle 25 Knapie ai- passagiers en 4 bemanningsleden om Levend verbrand is vrijdaigmid- het leven gekomen. Het vliegtuig dag de 52-jarige ijzerwerker J. A. was onderweg naar Srinagar in Kasj- van der Meer uit de Ambonstraat in mier van Amritsar in noordwest- Amsterdam tijdens werkzaamheden India. Panthankot ligt ongeveer hon- op de scheepswerf van Versahure derd km. ten noordoosten van Amrit- en Co aan de Zamenhofstraat. sar. Onder de passagiers waren ze- De man was bezig met het los- ventien buitenlanders, 'n Poolse fami- branden van een bout in een tank lie van vier personen, een Britse fa- van een in aanbouw zijnd schip en milie van zes personen en een Ame- heeft vermoedelijk een hete brander rikaanse van zeven personen. Alle op een slang van een acetyleenfles overige inzittenden waren Indiërs. gelegd. In de nacht van vrijdag pp zaterdag heeft Z.H. Paus Johannes XXIII een ernstige crisis doorgemaakt. Pas te gen de ochtend trad in zijn gezondheidstoestand een lichte verbetering in. Foto: Familieleden van de Paus per auto op weg naar het Vaticaan, toen vrijdagnacht de doodsstrijd van de Kerkvorst leek te gaan eindigen. V.l.n.r. Alfredo Roncalli, Guiseppe Roncalli en hun zuster Assunta, die huilend de handen voor 't gelaat slaat. (Advertentie) MEER DAN 10.000 DODEN BIJ RAMP IN PAKISTAN Volgens de laatste schatting zijn bij de wervelstorm en de vloedgolf van vorige week woensdag in Oost- Pakistan meer dan 10.000 mensen omgekomen en wordt ongeveer een zelfde aantal vermist. Aan de Golf van Bengalen zijn naar schatting 300.000 mensen dakloos geworden. Over de toestand in het binnen land en op de eilanden voor de kust, waarmee de verbindingen verbroken zijn, is nog niets bekend. De vloedgolf drong tot 12 km. land inwaarts door en heeft alles op zijn weg vernield. De wervelstorm heeft ook in het aangrenzende gebied Sabroom in het zuiden van de Indische staat Tripoera verwoestingen aangericht. Tien men sen zijn om het leven gekomen en 500 gewond. Ongeveer 40.000 mensen zijn dakloos. Negentig procent der woningen is verwoest. De Verenigde Staten stellen 100.000 ton graan be schikbaar voor hen, die door de wer velstorm dakloos zijn geworden. Pater Alfons Kroese nieuwe overste Tijdens het provinciaal kapittel van de ongeschoeide karmelieten in Smakt- Paus Johannes XXHI op zijn doodsbed. Een edelman houdt de dodenwake. Ongeluk bij ballonnenactie Een ballonnenwedstrijd voor de jeugd, in het kader van de actie voor de wederopbouw van het Per zische dorp Dousadj heeft op Eerste Pinksterdag een tragisch verloop ge kregen. Enkele ballonnen waren in het hoogspanningsnet van 5000 volt van de Provinciale Limburgse Electrici- gestort. Hij is ter verpleging in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is nog steeds zorgwekkend. Door de kortsluiting viel de stroomlevering in een deel van Zuid-Limburg tussen kwart over vijf en half zes uit. Het wrak van de „Thresher" worden gevestigd, genoemd tijdschrift richt zioh op de grote massa en heeft de doelstelling onder aindere om de men» te doen opkijken naar God, teneinde <ie rijkdom van een innerlijk, eoht christe lijk leven te ontdekken. Eveneens in de Groenendijk zal de re- Vcnray is besloten om een groot ge- diactie van het tijdschrift „Innerlijk le- deelte van de werkzaamheden van ge- ven" worden gevestigd. Dit tweemaan- noemde paters in ons land te vestigen delijkse tijdschrift, dat in samenwerking in het klooster St. Bernardus in de met die Vlaamse provincie van de onge- Groenendijk. Dientengevolge is dezer schoeide karmeliten wordt uitgegeven^ dagen in de Groenendijk gearriveerd wil haar diensten aanbieden aan allen, pater Alfons Kroese OCD, die de lei- die in dit korte leven, in welke omstan- ding van de werkzaamheden opgedragen digheden dan ook, willen toebehoren aan kreeg door het provincialaat. Pater Al- de heer. Ook voor de jeugd geven de fons, die zich reeds in het verleden heeft ongeschoeide karmelieten in ons land bezig gehouden met de verdieping van een tijdschrift uit, in sameniwerkmig met het geestelijk leven van de leek in deze de Vlaamse provincie: „Diepgang". „Het tijd, werd bovendien benoemd tot over- is een tijdschrift, dat bedoeld is voor al- ste van de karmel in de Groenendijk. len, die jong van hart zijn, die zoeken naajv nieuwe vofm van christelijk De nieuwe overste van het klooster is leven", aldus pater-Alfons, diie de Neder- op 7 juli 1931 in Enschede geboren. Na iamise redacteur is van dit nog in op zijn humaniora aan het seminarie van bouw verkerende tijdschrift, de ongeschoeide karmelieten te Geleen trad pater Alfons te Waspik in het no viciaat van de ongeschoeide karmel in or*s land. De overste van het Groenen- dijkse klooster werd op 27 augustus 1953 priester gewijd. Hierna studeerde hij aan de universiteit te Nijmegen theo logie en op 9 juli a.s. zal hij aan ge noemde universiteit zijn doctoraal exa men d'oen. Zoals reeds in de aanhef gemeld, zul len diverse werkzaamheden van de on geschoeide karmelieten voortaan in de raden volgend. „Er blijkt unto de brieven Groenendijk worden verricht. „Wij wil- die binnenkomen, overduidelijk, hoeveel len de spiritualiteit van de karmel ook behoefte er bestaat bij de leken om tot m het westen en noorden van ons land verdieping te komen", aldus pater Alfons overbrengen", aldus gisteren pater Al- die vanzelfsprekend binnenkort een aan- fons. Ter verduidelijking zij gezegd, dat tal medewerkers rondom zich heen zal behalve in de Groenendijk de paters zien om het veelomvattende plan tot oraU werkzaam zijn in Geleen (L.)Smakt wikkeling te brengen. Overigens: de in- (L.) en Waspik (N.B.). stallatie van het saeculiereninstituuf in ons land heeft haar beslag reeds gekre- gen in november in Den Bosch, maar, dat uit 35 personen bestaat, bevinden ,1^® *f bJnoeI™1 to» nationaal zoals pater Alphons het gisteren zei: „wij _:_u ijv..,; directeur van de derde orde van de enge- willen zo spoedig mogelijk voor genoemd schoeide karmel in ons land. Deze orde instituut een tehuis in gebruik nemen", wordt onderscheidien in religieuzen en le ken en zij allen zoeken hun taak in de wereld in de spiritualiteit van die orde. Saeculiereninstituut. In de randstad Holland willen de pe ters ongeschoeide karmel eveneens ko men tot de verbreiding en de stabilise ring van een saeculiereninstituut, dlait de geest van de karmelieten in de we reld wil trachten waar te maken. De le den hiervan zoeken voortdurend ge meenzaamheid met God in een gewoon beroepsleven, daarbij de evangelische Soekarno in Wenen President Soekarno van Indonesië is zondagmiddag met zijn gevolg met een speciaal vliegtuig uit Tokio in Wenen aangkomen voor een privé- bezoek aan Oostenrijk. In zijn gevolg zich onder meer de minister van bui tenlandse zaken, Soebandrio, ver scheidene andere ministers, officie ren en ambtenaren. Derde orde. Op 10 juni vertrekt Soekarno voor dCTde ordekam men Bij het zeilen is zondagmorgen een officieel bezoek naar Belgrado. De Amerikaanse marine heeft za- o__terdag bekendgemaakt dat het duik- j teitsmij. in "het Witte Vrouwenveïd bootwrak, waarvan men eerder had ee~^0f fideel bezoekna ar Belgradobeschouwen 'n Plechtige hernieuwing op het Burten-IJ in Amsterdam "de te Maastricht vastgeraakt. De 12-ja- gedacht, dat het de op 10 april ver- van de doopbeloften en het plechtig voor- 18-jarige Fred Verbrugge uit Am- rige F. R. uit de Tillystraat klom gane kernduikboot „Thresher" was, UP alle vragen over een eventuele nemen om zijn gedoopt-zijn volgens een sterdam verdronken, nadat de zeil over de hoge af9luitingsmuur en m niet absoluut zeker als zodanig is ge- ontmoeting van Prins Bernhard met bepaalde spiritualiteit te beleven. boot, waarin hij zich met twee am- een van de palen van de installatie, identificeerd. Vrijdag was gemeld dat Soekarno, in Wenen of elders tijdens T... dere inwoners van Amsterdam be- Bij een scheidingsschakelaar veroor- dit aan de hand van onderwaterfoto's v.rK1i:f van qrtAua,.nri in ■E>lirfma Tijdschriften. vond was omgeslagen. De jongeman zaakte de jongen kortsluiting. Hij wel het geval was. Het wrak van de De redactie van het tijdschrift „Soa- slaagde er niet in zwemmend de werd door een steekvlam getroffen, kernduikboot moet op grote diepte werd door het gevolg „geen com- pulier", met als hoofdredacteur pater kant te bereiken. Het stoffelijk over- Met brandwonden over het hele voor de kust van Massachusetts lig- mentaar" geantwoord. Alfons, zal eveneens in de Groenendijk sahot is geborgen, lichaam, is de jongen naar beneden gen. De demissionaire minister van binnenlandse zaken mr. E. H. Toxopeus, heeft zaterdag namens de Koningin de In de Sint Lambertuskerk in Udenhout, is zaterdag de drieling De Laat Frank, Tonny en Jolanda ge- zitting van de Staten-Generaal in de oude samenstelling gesloten. De foto laat zien hoe de minister bij de Rid- doopt. De belangstelling voor deze bepaald niet alledaagse plechtigheid was uiteraard groot. derzaal aankwam.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 14