ILFOCHROME Ligstoelen 7.25 10.50 Gezellige sluitingsavond van de Mater Amabilisschool te Lisse GRATIS HARTSCHOOL VOETBALKAMPIOEN VRIJDAG 31 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 9 met armleuning OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172174179 MIDZA (Advertentie) gen. Voor de bejaarden maakten zij met Kerstmis „Kerststukjes" voor hun kerst-diner, maakten zij menu- Op de sluitingsavond van de cur- kaarten, breiden voor de St. Elisa- sus van de Mater Amabilisschool tebethvereniging babykleertjes, naai- Lisse vond in Treslong te Hillegomden voor gezinnen op verzoek van de uitreiking van de diploma's plaats, de maatschappelijk werksters, pasten Gisteravond had in Treslong te Greetje Weijers en Ineke Zeestraten Or. W.A. Terwijn, voorzitter van het op in gezinnen, enz. enz. De direc- Hillegom de uitreiking plaats van de uit Hillegom; Nel v. Beek, uit Nieuw schoolbestuur, kwijt zich op deze foto trice vond het jammer dat er voor diploma's aan de leerlingen van de Vennep; Nel Meulblok uit Haarlem- van taak. de jongens niet een dergelijk vor- Mater Amabilisschool „Oase" het mermeer; Ans Rotteveel en C. Schol- nungsinsti-tuut is in de streek. De vormingsinstituut voor de Bloembol- ten uit Sassenheim en Netty Schra- D J^eisjes missen daardoor een „klank- lenstreek gevestigd te Lisse. Het ma uit Rotterdam. Mevrouw C. Weij- melJ, Bakker mededeelde dat de bord werd wederom een feestelijke ge- ers-Kroon kreeg een extra applausje, derde klassers van dit jaar zich voor 31 Meisjes ontvingen hun einddi- beurtenis, deze sluitingsavond van t daar zij ondanks haar huwelhk enige deze gemeenschapsdienst verdienste- ploma 80 meisjes haar overgangsge- schooljaar 1962-1963. maanden geleden de school toch !ljk hebben gemaakt door zich gratis tuigschrilt naar het tweede jaar en uuuzjiuu Awv«-a.vwv. maanden geleden, de school toch - Na een muzikale inleiding door het trouw was gebleven en trouw bleef ter ^schikking stellen voor werk- 48 meisjes hun overgangsdiploma eigen bandje van de school, de M. A. bezoeken. Mej. W. van Aart, uit Hil- zaam €n m verschillende mstellin- naar het derde jaar. Sisters, waarbij de leerlingen het legom, ontving een aardige verras- - M. A.-lied zongen, sprak dr. W. A. sing omdat zij in de drie jaren van Terwijn, hoofd van HBS te Lisse, de cursus geen enkele dag had ver een woord van welkom. Hij vond het zuimd. De dames Ineke Zeestraten een genoegen deze avond „een belo- en Ans van der Linden waren drie ning naar werken" te kunnen geven, jaar trouwe leden van het „bandje" Hij dankte het bestuur, docenten en dat voor de feestelijke evenementen ouders, die allen hadden medege- een grote steun is geweest. Om dit werkt in het belang van de meisjes, nog eens duidelijk te onderstrepen Hij hoopte dat deze ook in de toe- toonden de M. A. Sisters met het komst blijvend zal zijn. Bijzondere volgende nummer „Kampvuur", dank bracht aan de directrice, mej. Tijdens de daaropvolgende pauze B. M. Bakker, die zich met haar ge- werd aan de le en 2de jaars leer- hele persoon voor deze zaak inzette, lingen hun overgangsdiploma uitge reikt. Diplomering Daarna voerden de eerste jaars m leerlingen een sketch op: „Hazenpe- Daarna ging de neer Terwijn over per„ 0ender leiding van de heer J. tot de uitreiking van de diploma s Bemelmans. Het werd met veel elan aan de 31 leerhngen van het derde gebracht Na enige Uedjes van de jaar. Henny ran Beek, Henny Bee- M A Sisters leiden de derde-jaars len, Ans Buyck, K. van Gerv - bet ^lot in met een omgewerkte „Do ry van Kesteren, Corry Onderwater, miné Pardoe» waarin alle goede en ?n aS„t i or, minder goede hoedanigheden van de Lisse; Willy van der Aart, Tiny van docentenE wcrden teBcShl Etten, Lucy Hulsebosch Ria van Netty sprak daarna een Kempen, Mia van der Klugt mevr. woord van dan]t namens de gediplo- Weijers-Kroon, Ans van der Linden, meerden derde klassers in het bij- Leny van d^ Lmden, Riet Lommer- zonder tot mej Bakker, <ye wk S' ,?ljna^ u' kaar vrije tijd bereid was te helpen. To Rotteveel, Henny Spienngs, S- Alg bbjk van waardering overhan- ny Spienngs, Elly van Tongeren, digde zjj baar een lieren reisca- chette. Ook voor de andere docenten had zij een verrassing. De heer Ter- wijn dankte de aanwezigen voor hun komst. De school telt op het ogenblik 180 leerlingen. Er is een zomer- en win- terprogramma, waarbij het laatste verplichtend is. Naast koken en naai en wordt les gegeven in theoretische vakken, opvoedkunde, kinderverzor ging, medische raad, inmaak ontwik keling, godsdienst, muziek, enz. Door de school zijn vele meisjes tot vele goede dingen gekomen. Het „bandje" wordt geheel door de meisjes in stand gehouden en dan is er de „Gemeen- KOSTUUMS Haarlemmerstraat 87 Leiden in levensechte kleuren in dia-raampje gemonteerd projectieklaar nog geen Donderdagmiddag vond in Den Bosch de plechtige inzegening en ingebruik neming plaats van het nieuwe kantoorpand van het landelijk sociaal cha ritatief centrum. De inzegening vond plaats door mgr. W. M. Bekkers, in aanwezigheid van o.a. minister Klompé. De bijgaande foto werd ge maakt tijdens de toespraak van de minister. Jaarvergadering van de Kon. Ned. Grof smederij sprak over investeringen In de gistermiddag gehouden jaar-te financieren. Hierop werd geant- lijkse algemene vergadering van woord, dat men zulks nog niet wist. aandeelhouders der Kon. Ned. Grof- De liquiditeit is wat teruggelopen en smederij werden naar aanleiding van het ligt mede aan de voorraden. Of het jaarverslag door een der aanwe- het van blijvende duur is, valt nog zigen verschillende vragen gesteld, niet te zeggen. Een daarvan betrof de opdracht voor Indien nodig. zuSlen daarvoor de de levering van ankerkettingen van nodige maatregelen ook worden ge- de in Italië in aanbouw zijnde pas- troffen, b.v. in de vorm van n le- sagiersschepen Michelangelo en Raf- ning. T.a.v. het betoog, dat t blijkt, faello, alsmede voor de anker- en dat de schommelingen in de voorra- kettinguitrusting voor een 87.500-tons den nogal groot is, werd geantwoord, tanker, welke te Triëst voor reke- dat zullks inderdaad zo is. doch dit ning van Armatrice Sancta Lucja in hangt ten nauwste samen met het- aanbouw is. Gevraagd werd, of men geen op een bepaald moment voor deze opdrachten niet verkregen had de uit te voeren werken nodig is doordat een zeer kleine winstmarge Geconstateerd werd tenslotte, zulks was berekend. Hierop antwoordde de in aansluiting op hetgeen reeds in directeur, de heer ir. M. C. de Jong, het jaarverslag is gemeld, dat de dat voor deze opdracht de normale orderportefeuille geenszins is afge- winstmarge in rekening was ge- nomen en dat men ook voor het ko- bracht, terwijl daarnaast de presi- mende jaar op goede bedrijfsresul- dent-commissaris, de heer ir. A. H. tafen hoopt. Ingen Housz opmerkte, dat men in Wat de personeelsvoorziening be- deze opdracht tevens wel een zekere treft, werd medegedeeld, dat indien reclame mag zien, omdat de uitrus- er meer arbeiders komen, de reser- ting nodig is voor schepen van de ves ongetwijfeld beter kunnen wor- Italiaanse koopvaardijvloot. dien benut. Even zag het er naar uit, dat in de person eels to es ta nd verbe- - gevraagd, of dein tering zou komen, maar de kans opgeleverde Dat heeft men niet in werken van invloed zijn geweest op de hand de bedrijfsresultaten, waarop de pre- toonaangevend In kleuren zwart-wit ILFORD .natuurlijk sidenit-oommissaris zeide, dat 't hier een toevalligheid betreft, dooh de 'hoofdoorzaak ligt in een verkleining van de winstmarge. In verband hier mede sprak directeur ir. De Jong zich uit voor niet al te veel inves teringen. Goedkeuring voor CAO's grafici en slagersbedrijf (Advertentie) schapsdienst" waarover de direotri- Advertentie) Nu de organisaties van werkgevers Wat de pensioenverplichtingen be- en werknemers zijn overeengekomen werd geconstateerd, dat deze de extra-snipperdag, die in de ontwerp- c.a.o. was opgenomen, te schrappen, treft J H minder zijn dan vorig jaar, waarte- Weer orgelconcerten in Pieterskerk nv „De Leidsche Courant" rt genover de directeur opmerkte, dat heeft de Stichting van de Arbeid de De verleden jaar zo mer voor het eerst tot stand gekomen samen werking tussen het Col lege van Kerkvoogden der Nederlands Her vormde Gemeente te Leiden en de Leidse Volksuniversiteit K O bij het organiseren van een serie orgelconcer ten in de Pieterskerk, wordt dit jaar voortge zet. Vooral gezien 't suc ces, dat de concerten verleden jaar oogstten, hebben bovengenoemde instanties gemeend aan de reeks van 5 orgel bespelingen in de maanden juli (2), aug. (2) en sept. (1) nog meer allure te verlenen. Er zijn namelijk meer organisten en solisten geëngageerd en het ge heel krijgt een inter nationaal karakter door de medewerking van de beroemde Parijse orga- niste Marie-Claire Alain Zij zail in Leiden con certeren op vrijdag 26 julii. Marie-Glaire Alaiin is een zeer bereisd mu sicienne (tournees door USA, Europa en Canada) en kreeg ook grote bekendheid door opnamen op de plaat van werken van Bach en de Franse klassieken. Deze Fran se organiste zal vrijdag 26 juli in het 'haer een toevoeging^aan de pen- drie collectieve arbeidsovereenkomsten voor het grafische bedrijf goedgekeurd. Ook de c.a.o. voor het slagersbedrijf oude is inmiddels goedgekeurd. Hier zal met ingang van juli a.s. de wekelijkse ar- heren A vain Dijk A P. van sioenreserve betreft, welke kan wor dier Weijdien en A Sohlatmawn, plaats- den aangewend om nieuwe verplich- Op de aandeelhoudersvergadering van vervangers de heren pater dr. W. G-eurts, tingen, b.v. t.a.v. toeslag op de N.V. „De Leidsche Courant'' werden F- s- I- Knaapen en W. Schinok. pensioenen op te vangen. de balans en de winst- en verliesrekening De aftredende commissarissen, de he- Nadat jhr. mr. F. H. v. Mnschot beidstijd worden verkort tot 45 goedgekeurd en het dividend vastgesteld ren M. P. van der Weijden, J. C. J. Lam- als commissaris was herkozen, werd Aan het plaatselijk overleg wordt over. op 9 pet. bermont en H. Vreeburg, werden her- bij de rondvraag nog geïnformeerd gelaten, deze 45 uur te verdelen over De president-commissaris, de heer M. kozen. hoe men diepte-investeringen dacht 5 of 6 dagen. P. van der Weyden, gaf in zijn openings- woord een globaal beeld van de guns- correspondenten, de agenten en de be zorgers. Door de directeur, de heer J. F. J. M. Koens, werd een uitvoerige toelichting gegeven op de jaarstukken en werd een prognose gegeven aan die hand van de reeds bereikte resultaten in het lopende jaar. De financiële commissie uit de aan deelhouders bracht bij monde van de heer W. F. Schmck goedkeurend verslag uit. In de nieuwe commissie werden be- Bij de foto: De Parijse organiste Marie-Claire Alain In de slagerij zal de 45-urige werk week worden ingevoerd. Tot nu toe werd in deze bedrijfstak 48 uur ge werkt. De nieuwe CAO, waarin deze arbeidstijdverkorting de belangrijk ste wijziging vormt, gaat op 1 juli in. Zij is reeds door de stichting van de arbeid goedgekeurd. Aan het plaatsëlijk overleg wordit het overgelaten, of de 45 uren over vijf of zes dagen verdeeld zullen wor den. Bij de foto: Het kampioenselftal H. Hartschool, gevormd door willekeu- Overzicht van de reeks concerten rig op foto) doel: Adri Steen-bergen; de Pieterskerk een programma uit- in de Pieterskerk: achter: Huib v. Egmond en Gerar» voeren van merendeels bekende wer- dinsdag 16 juli: Albert de Klerk, Dubbeldeman; midden: Adri Strijk, ken uit de orgelmuziek-'litteratuur. mw.v. Max v. Eg-mond (barilton); Bert Goddijn en Leo Dickhoff; voor: De serie orgelbespelingen wordt vrijdag 26 juli: Marie-Claire Alain; Bram Franken, Bert Jansen, Joop op dinsdag 16 juli geopend door de dinsdag 13 augustus: Simon C. Jan- Ravensbergen, Aat Janssen, en Han x gen. v Kempen# op de foto staat eveneens de heer Lippits en twee supporters met een spandoek, waarop staat: „Hup Os en Paardelaan, op naar de Haarlemse stadsorganist Albert de HPI HHHHH Klerk. Aan dit openingsconcert van dinsdag 27 augustus: Bernard Barte- de Leidse reeks wordt medewer- ilirik; king verleend door de bariton Max dinsdag 10 september: A. Blanken van Egmond uit Leiderdorp. stein m.m.v. Jaap Stoten (hobo). Cup.'*

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9