WÏR tornar UIT DE OMGEVING VRIJDAG 31 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 JONGEN GEWOND BIJ winkelruit van de fa Le Gourmet aan de Breestraat gereden. De ruit AANRIJDING De 6-jarige Isaac Bom van de Lam- mensehansweg is gistermiddag vrij ernstig gewond geraakt, toen hij door een auto werd aangereden. De jongen speelde nabij het kruispunt Tomaten- straat-Lammenschansweg. Zonder op het verkeer te letten stak hij onver wacht over. Een aanrijding kon door de chauffeur van een personenauto niet meer vermeden worden. Met een hersenschudding, een buil boven het linkeroog en gescheurde neus vleugels werd de jongen in het Aca demisch ziekenhuis opgenomen. RUIT INGEGOOID Een 22-jarige jongedame heeft vanmorgen om half zeven de grote spiegelruit van de fa. Walenkamp (sigarenmagazijn) aan de Prinsesse- kade ingegooid. Men weet nog niet waarom de jonge vrouw tot deze daad is gekomen. AUTO DOOR WINKELRUIT Door een verkeerde manoeuvre van de chauffeur is gisteravond om tien uur een personenauto door de Leidse Agenda VRIJDAG 31 MEI Gem. Bedrijfstechnische School - Tentoonstelling van werkstukken van leerlingen. Tijden: 14.0016.00 uur, en 19.0021.00 uur. Gem. Bedrijfstechnische School - Uitreiking van diploma's aan leerlin gen van de avondschool. Aanvang 20.00 uur. Pieterskerk - Interkerkelijke Pink sterontmoeting. Aanvang 20.00 uur. D'Oprechte Amateur Finale. In Kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. 7.45 uur 's avonds. Kath. Reclasseringsver., afd. Lei den Bijeenkomst. Spreker: prof. mr. D. v. Eek, 8.15 uur, rest. v. d. Heyden. ZONDAG 2 JUNI Rijksmuseum voor Volkenkunde - 3 uur n.m.: „Nomaden in Arnhem- land". Films over de oorspronkelijke bewoners van Noord-Austrailie, Als inleiding op de tentoonstelling „Op Trek". Toegelicht door dr. S. Kooij- man, hoofd van de afdeling Zuidzee. DINSDAG 4 JUNI St. Eloy Adviesavond in het ge bouw van Ohr. Soc. Belangen, van 19.30-20.00 uur. Leidse gemeenteraad. Openbare raadsvergadering. Stadhuis, 14.00 u. ARKA. Jaarvergadering in de Ja- cobazaal van „Den Burcht". Aan vang 20.00 uur. St. Augustinus Vereniging. Alge mene Vergadering in de Stadsge hoorzaal. Aanvang 10.30 v.m. WOENSDAG 5 JUNI Rozenkranskruistocht. 19.00 uur. St. Petruskerk. DONDERDAG 6 JUNI Afrika Studiecentrum. Afscheid Algemeen Secretaris, mr. P. J. Iden- burg. Receptiekamers van de Rijks universiteit, Rapenburg 73. Van 15.30 tot 17.30 uur. ZATERDAG 8 JUNI Toneelgroep Euripides. Opvoering van „de Kankanterie" in het St. An- tonius Clubhuis. Aanvang 20.00 uur. Oud-Leiden. Excursie naar Open luchtmuseum te Arnhem. Vertrek v.a. de Jan van Houtkade, om 8.15 uur. Elfstedentocht. Tegen de avond ar riveert Christel Adelaar Mameloe te Leiden, het eindpunt van het eer ste gedeelte van haar „Elfsteden tocht". werd totaal versplinterd en de auto werd licht beschadigd. De eerste dinsdag van juni, direct na Pinksteren, worden de dames van de Ver. Sancta Veronica weer uitge nodigd, om een bezoek te brengen aan het Carmelitessenklooster, Oude Vest naast de Schouwburg, ingang Hazewindsteeg, 2e deur rechts. Het bestuur is daar aanwezig van 2Vt-4 uur en rekent op een grote be langstelling, d.w.z. van dames, die materiaal komen halen, en wat ge reedgekomen is, inleveren. Een ieder, die eens een steekje wil breien of een naadje wil naaien, voor mense ndie 't moeilijk hebben, is van harte welkom. ZOMERUITSTAPJE PERSONEEL UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK LEIDEN Wie gisteren een boek uit de Univer siteitsbibliotheek tie Leiden te leen moest ontvangen, zal daar ongetwijfeld langer op hebben moeten wachten dan gebruikelijk. Traditiegetrouw gaat het personeel van de U. B. aangevuld met de mede werkers van het „Woordenboek der Ne derlandse Taal" een uitstaipje maken om elkaar ook eens te leren kennen zonder de „boekeniband". Begunstigd door zeer mooi weer stapten de bibliotheekmensen des och tends om 8 uur in twee autobussen om de dag gezamenlijk onbezorgd door te brengen. De route voerde via de Feyen- oord-stad, waar koffie werd gedronken, naar Dordrecht en Oosterhout. In dit rustige Brabantse dorpje deed men zich te goed aan een lunch. Daarna zette men koers naar de „Efteling", waar het goed toeven bleek in een sprookjes achtige omgeving. Gebronsd en wel ge bruikte men de thee om onder begelei ding van Veronicaanse muziek de koers naar Delft te zetten, waar een aperitief gebruikt werd. In hotel „Wilihelmina" werd het diner gebruikt, waar enkele speechj es ten beste werden gegeven. Aan het slot van de maaltijd werd een dror.k uitgebracht op het welznij en de be trekkelijke onvergankelijkheid van de bibliotheek. Later dan verwacht keer den men vermoeid, maar gerecreëerd .en tevreden huiswaarts. VAKANTIEHUISJES VOOR GEMEENTEPERSONEEL Het bestuur van de Personeelsver eniging Lichtfabrieken te Leiden vraagt aan de vereniging een kre diet in rekeningcourant bij de dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen te verlenen van 10.000 voor de bouw van 2 vakantiehuisjes te Otterloo. De inrichting van de huisjes kan door de vereniging uit eigen midde len worden gefinancierd. Om de vereniging in staat te stel len voor haar leden een goede en niet te dure vakantiebesteding moge lijk te maken, achten b. en w. het gewenst een in ten hoogste 10 jaren af te lossen krediet van 10.000 te verstrekken. Zij merken hierbij nog op dat bij het besluit van 16 april 1962 aan de Personeelsvereniging „Stadhuis" eveneens een rekening courant-krediet werd verleend voor de bouw van een aantal vakantie huisjes. Ten behoeve van de doortrekking van het voetpad langs de zuidzijde van de Haagweg, nabij de Da Costa- straat, welke werkzaamheden zijn begrepen in het plan tot reconstruc tie van de Haagweg c.a., heeft de ge meente enige stroken grond nodig, die thans in gebruik zijn als voor tuin. Met de eigenaren is overeenstem ming bereikt omtrent de koopprijs van f 10,- per m2, dit is plm. f 870,- in totaal. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: P. Tetenburg en G. Kramer, H. W. v. d. Wiel en J. W. M. Bink, D. Z. Zoet en E. Verbaan, W. F. Taffijn en A. Huiskes, M. Min- kes en J. J. Gijzenij, A. H. Ouds- hoom en H. F. Nieuweniburg, A. G. J. Kanbier en C. v. d. Hoeven, C. A. v. Soest en A. P. Diersman, H. W. Sohuchhard en J. Rietkerken, K. E. P. Dettmer en I. Ciabocchi, G. J. de Jong en E. Hartevel't, J. Fielemon en J. Struik, W. M. G. v. d. Broek en J. T. M. Venplamcke, J. Kruseman en G. Hoekstra, T. Brouwer en C. H. Sira. Geftiuwd: J. J. Gorlee en F. van Iterson, C. de Voeght en M. C. Strijk, J. J. Laimmers en C. C. J. Brouwer, W. G. J. v. Meegen en C. M. van Wierimgen, P. v. Aanhout eh L. F. M. Honsbeek, W. J. M. ter Haar en M. E. J. J. A. Leppers, J. Beekhui zen en G. M. Kluts, H. H. Raaphorst en A. M. HarteveM, G. G. M. Groe- newegen en C. M. J. Schrier, C. Oudshoorn en J. v. d. Meij, E. J. J. ZiQiverentant en J. B. Eschler, A. Singerling en E. M. de Tombe, F. J. Kouwenberg en C. W. Stuifzand, J. Tissmg en F. L. J. J. Dreef, J. Roef stra en C. K. de Gunst, L. C. Peters en C. J. Stapper, G. H. M. Verbeek en I. A. T. M. Jungerhans. Geboren: Josephus Johannes Wil lem z.v. B. v. Rhijn en P. J. v. Went, Albert z.v. A. Keijzer en G. v. Leeu wen, Freddy z.v. P. Kromhout en W. Slingerland, Willem Leendert z. v. J. v. d. Wel en W. v. d. Plas, Mat- theus z.v. M. v. Leeuwen en P. G. Bontje, Petronella Klazina Maria d. v. G. F. ten Brink en A. A.. v. d. Zwaan, Johanna Monique d.v. G. J. Evers en J. E. de Feij, Jacqueline d.v. G. H. Bousie en S. Beij, Char- maime Desirée Soraya Diana José d. v. H. T. v. Be.rkel en J. Stokkel, Christina Maria d.v. A. J. Hagman en C. W. Ouwerkerk, Annemieke Alice d.v. P. v. d. Kwaak en W. L. Stapel, Rosalia Helena d.v. J. W. ten Beek en A. M. V. Buskermolen, Pau- lus Cornelds z.v. J. T. ten Bosch en C. M. Caspars, Hans André z.v. A. G. Jansen en M. J. Bos. Overleden: N. Kooij 76 j., m.; S. A. Lindenburg 57 j.. m.; J. C. Ver haar 83 jm.; J. C. Roodbeen63 j. m.; C. P. Meegdes 51 j., m. ZIE OOK PAG. 7 Laatste Berichten DE TOESTAND VAN DE PAUS DE EERSTE TEKENEN VAN DE NIEUWE CRISIS De eerste tekenen van de nieuwe crisis hadden zich reeds rond het afgelopen middernachtelijk uur ver toond nadat de zieke enkele uren had geslapen. De paus kreeg pijnaanval- len en professor Mazzoni, die na het vertrek donderdag van de lijfarts professor Gasbarroni naar zijn woon plaats Bologna in het Vatikaan was achtergebleven, had hem terstond de nodige hulp verleend. Te half ze ven vrijdagochtend had de paus de Mis gehoord en de H. Communie ontvangen. Daarna was hij in gebed verzonken. Donderdagavond had de paus nog een uur lang met kardinaal Testa, zijn speciale vriend, gepraat. ROELOFARENDSVEEN INTERNATIONALE AUTOCROSS. Een voor Roelofarendsveen onge kend evenement is 2e Pinksterdag op het naast het D.O.S.R. voetbal veld gelegen terrein n.l. een inter nationale autocross. Deze begint om twee uur. Niet minder dan 33 deel nemers, waarbij de meest gevreesde coureurs van Nederland, zullen aan deze cross deelnemen. Waaggebouw, Aalmarkt, op: vrijdag 31 mei: 14.00-16.30 en 19.00- 21.30 uur. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek, Lammen - schansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waar genomen door de Zuider Apotheek. BIOSCOPEN De films in de week van 31-5 tot 6-6 zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: Een fijn stel dochters, a.l. Dgl.: 2.30, 7.00, en 9.15 uur; znd.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De naaht van de kouwe neuzen, a.l. Dgl.: 2.30, 7.00, en 9.15 uur; znd.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor Summer Holiday, a.l. (prol.) Dgl.: 2.30, 7.00, en 9.15 uur; znd.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Binnen zonder kloppen, srfcr. volw. Dgl.: 2.30, 7.00, en 9.15 uur; znd.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: West Side Story. Dgl.: 2 en 8 uur; znd. en 2e Pinksterdag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Tarzan trekt naar India. Dgl.: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; znd. en 2e Pinksterdag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. T. B. Gebbink, Rijnsburgerweg 10, Leiderdorp, Julianastr 2; M. Geb- bink-Vrins, v. Oldenb.str 35, Leider dorp, Julianastr 2; P. Slingerland en fam, Oranjegracht 111, Noordwijker- hout, Duindoornstr 6; C. N. Keur en fam, Gasstraat 74, Venray, St. Ursu- lastr 60; C. J. van de Stolpe, Timor- str 14a, Bloemendaal, Brederodeln 54; A. van Zuuren, Fagelstr 30, Den Haag, Gedempte Sloot 96; H. Z. Iem- hoff, Rijnsburgerweg 10, Lienden, Kerkpad 4; A. vom Hofe, Akkerhof 26, Rijnsburg, Narcissenstr 29; M. Ad miraal, Haagweg 13, Amsterdam, Chasséstr 62; M. W. Koopmans-de Graaf, Hoflaan 199, Harlingen, Zui derhaven 5; M. Hertogs, Rijn en Schiekade 121d, Eindhoven, Nic. Beetsstr 21; D. Meijers, Vijf Meiplein 28, Amsterdam, Duinbeek 11 HI; P. Fuchs en fam, Boerhaavelaan 230, Wageningen, Abersonlaan 15; E. W. Keij-van den Bosch, Rijnsburgerweg 10, Utrecht, Mariaplaats 44 bis; R. H. L. Spoelstra, Rijnsburgerweg 10, As sen, Nansenstr 27; D. C. Brandt, Bil- derdijkstr 12, Oegstgeest, Piet Hein- str 19; G. P. A. Luyt en fam, van 's-Gravensandestraat 121, Voorburg, Bruijnings Ingenhoeslaan 27; J. M. A. Brokken-Ketelaars en fam, Vijf Meiplein 116, Vlissingen, Anjelieren laan 34; E. C. A. Litjens, Witte Sin gel 71, Oegstgeest, Laan van Oud- Poelgeest 7; J. H. Wolterbeek, Bree- str 39, Den Haag, Trompstr 326; Ra den Soemardi Soerija Koesoema, Breestr 8, Indonesië; H. van Zwet, Kaiserstr 36, Veren, St. van N. Ame rika; H. B. S. Hemmers, Plantsoen 15, Hulst, Gentsestr 40; C. W. Heij- nis-van Ligten, 2e Binnenvestgrt 8a, Oegstgeest, Pr. Bernhardlaan 33; J. E. Clee, Nieuwe Rijn 17, Veren, St. van N. Amerika; J. M. Pijpers-Weil, Hoge Rijndijk 171, Rijswijk ZH, Ko- ninginnelaan 41, Valkenburg ZH. Hoofdstr 46; P. J. M. Rosier-Boers, Lorentzkade 52, Baarn, Bilderdijkln 45; H. Pomstra, Stieltjesstr 42, Zeist, Tiendweg 3; T. Burgmeijer en fam, Alexanderstr 22, Rotterdam, Joh. Brandstr 20a. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Legermuseum (Pesthuislaan): Ma t/m vrijdag 104 uur, zond 1—4 uur. Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen- ourg); dag. 105 uur, zond 1—5 uur. Tijdelijke tentoonstelling: ..Het diei als motief in de oudheid" Tot 4 juni. Rijksmus Geologie en Mineralogie (v. d Wertpark): Geologie van Ne derland. Dag 10—12 en 24 uur zon- en feestd 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur zond. 14 uur. Rijksmus. v Volkenkunde (Steen straat): Wisseltentoonst (Japanse) kunst van Hokusai. Dag 105 uur. tot eind juni. Boerhaavezaal Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen door Ab Steenvoorden en Frans Pieck. Dag. 14 en 79 uur. Tot 7 juni. Sociëteit „Horus" (Rapenburg 127) Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en ceramiek van Cesare Kruij sheer en Willem Breddels. Tot en met 3 juni. TER AAR BOTSING Woensdagmorgen om 7 uur vond op het onoverzichtelijke kruispunt aan Aardam een autobotsing plaats. De be stuurder van een luxe Volkswagen, ko mende uit de richting Alphen aan den Rijn, wilde dit kruispunt passeren, juist op het moment dat vanaf de Kerk weg het busje van de fa. Wijfjes het kruis punt overstak. Een botsing was niet meer te voor komen. Beide wagens werden bescha digd en van de arbeiders in het busje had slechts een bloedneus. Toen de politie ter plaatse was,, kon men de reis voortzetten. Tankauto van de weg Woensdag morgen omstreeks 11 uur reed een ge laden tankauto van de Fa. Jongenbur ger uit Alphen a. d. Rijn over de Kerk. weg in de richting Korteraar. Bij een uithaalmanoeuvre kwam de zware auto te ver in de berm van de weg en reed dwars door de doornenheg heen het land in. Nadat de stookolie was over geladen in een andere wagen, heeft een kraanwagen van Boot de wagen weer op de weg gezet. Er was alleen mate riële schade. LEIMUIDEN ZILVEREN BUSSCHAUFFEUR De populaire autobusschauffeur C. Cardol herdacht donderdag het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de autobusonderneming Maarse en Kroon. Vele jaren heeft hij de dienst Aalsmeer-Leiden gereden, zo dat iedereen in de dorpen op die route hem kent. Donderdagmorgen genoot hij veel belangstelinig van zijn collega chauffeurs, die hem complimenteer den met deze mijlpaal. Namens zijn collega's, bood de heer A. v.d. Maarel een gouden horloge-armband aan. Ook werden er vele bloemstukken aangeboden. Een der direktie-leden, mr. H. A. Hoed, bood namens de direktie een gouden polshorloge aan, alsmede een geschenk onder couvert, en sprak daarbij zeer waarderende woorden, Hij hoopte, dat de jubilaris nog een lange reeks van jaren in dienst mag blijven bij Maarse en Kroon. In de avonduren werd een gezellige recep tie gehouden in café Sneeboer. KATWIJK ULO-SCHOLIEREN GAAN NAAR LOWESTOFT In het kader van de internationale gemeente-uitwiseling gaat op tweede Pinksterdag een groep van 22 leerlin gen uit de derde klassen van de chx. ulo school naar de Engelse badplaats Lowe stoft, waarmede Katwijk sedert het vo rige jaar hartelijke betrekkingen onder houdt. De jongelui reizen onder leiding van hun leraren Engels, de heren W. Pronk en B. de Bruijn. In Lowestoft zul len de deelnemers logeren in gezinnen met schoolgaande kinderen van ongeveer gelijke leeftijd. Het gezelschap zal een week in Engeland blijven. Het gemeente bestuur van Lowestoft heeft voor die tijd een zeer aantrekkelijk programma sa mengesteld om zijn jeugdige gasten aan genaam bezig te houden. Tevens zal een basis worden gelegd voor het bezoek dat een groep jongeren uit Lowestoft te zijner tijd aan Katwijk zal brengen. Dat men in Lowestoft het contact met Katwijk op hoge prijs stelt is overigens weer gebleken tijdens de grote handels- en nijverheidstentoonstelling die aldaar van 18 tot 25 mei werd gehouden. Dit jaar was deze expositie geheel ge ïnspireerd op de relatie met Katwijk. BEURSOVERZICHT VAN VRIJDAG Internationals wederom vast Het Damrak heeft vandaag afscheid vam deze beurs week genomen met een wederom vaste stemming voor vrijwel alle internationale waarden. De handel was tamelijk levendig, niettegenstaande het Lange weekein de. De beurs blijft, wegens Pinkste ren, tot dinsdag gesloten. Het pu bliek, de beroepshandel, alsmede Zwitserland en Amerika hadden be langstelling voor de hoofdfondsen Philips and Unilever. Voor Kon. Olie kwam de vraag van lokale zijde. De beroepshandel anticipeerde op een vast Wallstreet om aldaar vandaag de in Amsterdam opgenomen stuk ken met winst te kunnen verkopen. Het Damrak was vanmiddag vrijwel geheel op zichzelf aangewezen, om dat de Newyorkse beurs gisteren, wegens „memorialday" gesloten bleef. Unilevers openden 1.60 ho ger op 173.90. Aanhoudende vraag deed de koers verder uitlopen tot 174.50. Phillips een gulden hoger op 172.20, waarna 172.50 werd gedaan. Kon. Olie voegde-op 172.50 bijna een gulden aan de winst van gisteren toe. Lichte vraag voor West- Duitse rekening deed de koers voor de AKU-aandelen twee punten op lopen tot 478Vj. In Hoogovens ging niet veel om. Dit fonds verbeterde één punt tot 624. De Westduitse beur zen gaven vandaag geen verande ringen vam enige betekenis te zien. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week boekte Unilever deze beursweek een koerswinst van ca. vijf gulden ofwel 25 punten op de oude omirekeningswaarde. Kon. Olie een gulden hoger, terwijl Philips zich ruim vier gulden verbeterde. AKU goed prijshoudend en Hoog ovens praktisch onveranderd. Na 'n zwak begin op maandag hebben Phi lips, Unilever en Kon. Olie uitein delijk toch nog een gunstige beurs week achter de rug. In de scheepvaartsector was de stemming door elkaar goed prijshou dend. Aandelen Kon. Boot verbeter den ruim twee punten. De vraag voor de leidende cultures schijnt zo'n beetje te zijn opgedroogd. Alleen cer tificaten Deli werden wat hoger ge- adiviseerd. De Staatsfondsenhoek gaf een vrij vaste stemming te zien. De zaïken waren hier ruimer dan de voorgaande dagen het geval is ge weest. In de lokale afdelingen werden aandelen van de chemische fabriek „Naarden" hoger geadviseerd. Dit concern neemt een bedrijf in Austra lië over. De nieuwe aandelen Blaa/uwhoed werden op 435/440 ge adviseerd tegen gisteren 440 bij een claim/prijs vam f 465. De zware brand in Rotterdam van dit concern, waar door de bouw van koelhuizen aldaar minstens een half jaar zal worden vertraagd, was niet van invloed op de koers van de aandelen Blaauw- hoed. „Fokker", welk fonds gisteren vast in de markt lag op het komen de bezoek aam dit concern door een Indonesische minister, werd opnieuw hoger geadviseerd. „Brocades" lag beter in de markt op de dividend- verhoging, alsmede de gunstige voor uitzichten. Over de jaarvergadering van de exploitatie maatschappij „Scheveningen" was tea- beurze nog te weinig bekend om de koers van de aandelen van dit concern, in wel ke richting ook, te kunnen beïnvloe den. KATWIJK KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 van de wederopbouwwet vergunning te verlenen tot het bouwen van: een school op een terrein aan de Commandeurslaan, kadastraal be kend gemeente Katwijk sectie B nos. 3577 en 3578, en tot het uitbrei den van de visserijschool staande aan Rijnmond, kadastraal bekend ge meente Katwijk sectie A no. 13006. De eigenaren van de aangrenzen de en nabijgelegen gronden worden tot 7 juni 1963 in de gelegenheid ge steld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergunningen schriftelijk bij hen in te dienen. (Advertentie) HOOGMADE Geslaagd. Aan de Kweekschool „Cor Mariae" te Den Haag is ge slaagd voor onderwijzeres mej. C, van der Post te Hoogmade. Marktberichten LEIDEN, 31 mei, Kaas. Aange voerd 6 partijen Goudse kaas en geen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas le kwal. 2.20-2.29. Handel ma tig. LEIDEN, 31 mei, Vee. Slacht- stieren 10 2.90-3.30, kalm, fokstieren 15 500-900, stil, melkkoeien 55 700- 900, rustig, vette koeien 3'50 2.70-3.35, slepend, vare koeien 54, 475-925, rus tig, pinken 15 250-525, kalm, graskal veren 20, 200-320, kalm, vette kal veren 90, 200-275, stug, nuchtere kal veren 107, 0.95-1.20, matig, ld. per stuk 25-42, vette schapen 550, 95-150 flauw, geiten 12, lammeren 1191, zuig-, weidelammeren 80-100, stug, weidie lammeren 65-85, rustig, Texel se lammeren 1250, 72-90, rustig. To tale aanvoer 3728. GOUDA, 30 mei, Kaas Op de kaas markt te Gouda zijn 73 partijen kaas aangevoerd. Eerste kwaliteit noteerde 2.21 tot 2.29, tweede kwaliteit 2.08 tot 2.20 en extra kwaliteit 2.30 tot 2.46, al les per kg. De handel was goed. LEID SCHEND AM, 30 mei, Eieren Aangevoerd waren 86800 kipeieren. Ge noteerd werd voor 3400 eiereen no 0 14.25-/ 16.00, 9500 no 1 13.40-14.60, 27800 no 2 12.80-14.60, 12600 no 3 12.05- 13.00, 18300 no 4 10.25-1100, 10900 no 5 9.30-10.00, 34.00 no 6 7.90-900, 90 kneus 9.80-10.70. Volgende veiling wordt ge houden op 5 juni a.s. RIJNSBURG, 30 mei, Bloemen Tulpen: Wilmot 85-90, Kleurenpracht 60-70, Mr, Moon 90-95, Iirissen: White Perfection 80-100, Yellow Queen 95- 110, Van Vliet (blauw) 75-80, Imperator 95-100 per bos. Anemonen: 280-320, Margrieten wit 280-380, Pioenen 26, De- ronicum 300-350, Violieren 14-18, Mim- mie 280-310, Sim wit 17-22, Sim rose 18. 23, Sim rood 16-22, Arthur 20-23, Shoc king Pink 17-21, Dusty 20-24 per 100. TER AAR, 29 mei, Groenten Kas- snijbonen 280-330, idem stek 210-270, kaspeulen 405-515, idem B 240-360, id. dik 155-175, rabarber 8-13, glasandijvie 46-57, idem B 21-40, spinazie 22-48, pos telein 32-44, idem afw. 13-24, komkom mers krom 39, idem stek 17-35, alles per kg. Tomaten C 720-830, idem CC 360, idem kriel 150 per bakje van 6 kg. Bloemkool A 126-136, idem B 117-122, idem C 64-81, idem stek 14, sla A 15-20, idem B 10-13, idem C 4-9, komkommers 23-38, idem stek 14-22 alles per stuk. Bospeen 93, selderij 10, peterselie 11 alles per bosje, stoofsla 70-80 per kist. doosje, inhoud 150 gram. Bloemen: Sal_ Aardbeien 59-67, idem klein 49-51 per via's 16 per stuk. Export veiling: kom kommers AA 49-52, idem A 43-44, idem B 40-45, idem C 35-39, idem D 32 al les per stuk. Komkommers krom 59 per stuk. Tomaten A 1090, idem B 1020- 1130, idem C 10-50 per kg. Aardbeien 57-60 per doosje, inhoud 100 gram. ROELOFARENDSVEEN, 30 mei, bloe men Irissen 48-76, idem Imperator 88-109, idem Prf. Blauw 145-200 per bos. Anemonen 18-32, Colvilleis 135-210, id. Nymph 240-255. Pyrethrum 70-148, Or- nithogalum 150-160, Lathyrus 30-72, Margrieten 57-67, Duizendschoon 70-121, Tulpen 70-121, per bos. Am. Anjers 16- 28. Rozen 9-31. Pioenen 15-16. Violieren 13-15 per 10 st. Aarbeienveiling Ingelegd 78-107, id. 2 ons doos 98-147, idem afw. 62-95 per dooa. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te I 11.15 uur) WEINIG VERANDERING Droog en overwegend zonnig weer met ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Ma- tige en af en toe vrij krachtige noordoostelijke wind. Het weer in Europa HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE FRANKFORT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON zwaar bew. half bew. licht bew. onbew. mist onbew. onbew. onbew. onbew. half bew. mist licht bew. zwaar bew. onbew. onbew. onbew. half bew. onbew. onbew. onbew. licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. licht bew. PAUZE Morgen is het luilak. Wie het laatst uit bed of wie te laat op zijn werk verschijnt, ontvangt een ruiker brandnetels en de begroeting: luilak! De herkomst van dit volksgebruik is ons onbekend. Er spreekt weinig waardering uit voor de van de na tuur vervreemde lieden, die, als de zon al hoog aan de hemel troont, on der muffe dekens blijven snurken. Over 't algemeen gaan we mede ten gevolge van de televisie te laat naar bed en komen dan slaperig op het werk om de nieuwe dag te be ginnen, niet opgewekt als de vogels in het park maar geeuwend en ga pend. Wij beroven onszelf van ge zonde levensvreugde, van de gouden mond van de morgenstond. Wij ver denken monsieur Sartre ervan, dat hij de gewoonte heeft lang in zijn bed te blijven PUZZEL No. 527 - Horizontaal: 1 plein in de kom van een dorp met bomen be plant, 5 optelling, 7 rund, 8 koemest vocht, 10 schaapkameel, 11 spil van een wiel, 12 vijl werktuig, 13 bundel, 14 gevoel van diepe afkeer, 15 ploeg- snede, 16 vaartuig, 17 dapper strij der, 18 waterstand (afk.), 19 meis jesnaam, 21 interval van negen to nen, 22 uitroep, 23 tweetal, 24 fabel achtig monster. Vertikaal: 1 bekend Nederlands schilder, 2 munt in Portugal (afk.), 3 nevens, 4 legerplaats, 5 sint (afk.), 6 bloeiwijze, 9 muzieknoot, 10 moe- rassig stuk land, 11 karakter, 12 knol, 13 zeker balspel, 14 soort kachel, 15 nestel met malie, 17 lichaamsdeel, meisjesnaam, 20 afval van vlas, 21 ontkenning (Eng.), 22 uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 526 - Horizontaal: 1 subsidie, 9 koe, 10 Ede, 11 al, 13 sip, 15 An, 16 lam, 18 nog, 20 maag, 22 kei, 24 raar, 26 men, 29 raam, 31 pa, 32 os, 34 stop, 36 pil, 37 stok. Vertikaal: 2 uk, 3 bos, 4 sein, 5 de, 6 Ida, 7 eend, 8 walm, 12 laar, 14 pok, 17 maar, 19 gem, 21 gaas, 23 iep, 25 rats, 27 nap, 28 hop, 30 mot, 33 si, 35 Po. PUNT S27. Gezamenlijke schipbreuk.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4