(2)lqmpia's "Tour EINDZEGE Ontluistering VOOR SLIMME DRIES van Martin van Ginneken BATAVEN ORGANISEREN IN LEIDSE HOUT NKS-BEKERWEDSTRUDEN DEM KIMBRIA LEIDSE GOLFBREKERS HALEN DE VOLLE WINST BINNEN VRIJDAG 31 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 17 (DOOOOOOOOCXXXIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO De ware grootmachten in Olympia's Toer door Ne derland spaarden hun krachten voor de laatste dag. Alles, wat de volgers in de zes voorgaande etappen te zien hadden gekregen, bleek slechts kinderspel ver geleken bij wat zich op het 191 kilometer lange trajekt van Grouw naar Amsterdam voordeed. Daar werd de wil van de sterksten wet, daar vond de totale ont luistering plaats van Martin van Ginneken, twee dagen lang fier drager van de oranjetrui. Van Ginneken ging, met vele anderen, volkomen „af" onder het tomeloze offensief, dat de zo slimme Belgen van René Janssens reeds op de Afsluitdijk inzetten. Het „uur der waar heid" was daar. Kleine Arie den Hartog kreeg hele- Mechelen. maal gelijk. „In de laatste rit valt de beslissing", ver telde hij dagen geleden reeds aan ieder die het maar horen wilde. Den Hartog was er nu bij en zag dit, mede door een knappe ritzege in Amsterdam, gehono reerd met een derde plaats in het eindklassement van deze ronde, die door de amateurs werden gereden met de ongelooflijk hoge gemidr> de snelheid van 41,793 km per uur. De grootste triomf oogstten echter de Belgen, met een eerste en een tweede plaats in de totaalrangschikking en een eerste in die der ploegen. Voorwaar winst dus op bijna alle fronten voor René Janssens, de 38-jarige, reeds kalende café-houder uit WIELRENNEN DE RONDE VAN ITALIË De ronde van Italië heeft op Zwitsers grondgebied een nieuwe leider gekregen. Franco Balnvamon, de Italiaanse winnaar van de vorige Giro naim aan het einde van de twaalfde etappe van Biella naar Loeehe-les-Bains de rose leiderstrui van zijn landgenoot Diego Ronchinl De rit zege ging naar Vito Taccone, die hier mee zijn derde achtereenvolgende etappe overwinning behaalde. De uitslag van de twaalfde etappe was: L Taccone, 214 km in 6.18.19; 2. Vitto- rio Adorni; 3. Giorgio Zanoanairo; 4. Gui- do de Rosso; 5. Balmamion z.t. Het algemeen klassement luidt: 1. Balmanion 68.28.7; 2. Zancanaro op 4 sec.; 3. De Rosso op 17 sec.; 4. Roa ch ini op 53 sec.; 5. Burgnama op 2 min. 7 sec. Donderdagavond vond Olympia's Toer door Nederland een groots einde in Amsterdam, waar aan het einde van de laatste etappe toerwinnaar Jos Dries, uit St. Peterslille in België, op grootse wijse werd gehuldigd. Hier groet hfj, zwaaiend met *Un fraaie beker, de vele enthousiaste bewonderaars KARSTENS VIERDE IN EINDKLASSEMENT Hoewel Grouw, waar een vrien- snipperdag, vertoonde de karavaan reed die Belg gemakkelijk. Maar het meteen reeds een opmerkelijke ging alleen maar om een premie, die haast om in Amsterdam terug te ko- Arie Drop tenslotte nog voor Ste rnen. Acht renners werden al in de vens neus zou wegkapen, Drop liet eerste kilometers, toen tegen de wind toen pas definitief zijn kopman van deliik zonnetje gisteren het verblijf moest worden gereden, definitief ge- Ginneken aan zijn lot over, door - zonne je g Ye J. lost, voor zij eigenlijk goed besef- meteen driftig door te gaan. De Bel ten wait er gaande was. gen bleken nog altijd op hun hoede Zes van hen zochten na zeer korte en de Vlaardinger werd rap terug- tijd reeds de bezemwagen op, de an- gehaald. Nog tien kilometer naar deren volgden niet veel later. Toch Amsterdam. Was er dan helemaal bleef het nog betrekkelijk rustig tot geen kans om weg te komen? „Wacht de Afsluitdijk waar de kara- maar", gromde Arie den Hartog in- vaan net was opgeschrikt door het wendig. Ongemeen grimmig stond bericht, dat de ijdvolle Eindhove- de doorgaans zo olijke snuit vaan de naar Ad van Hemenade bij een val Zuidlaarder, die zeven kilometer zijn sleutelbeen had gebroken. De voor de hoofdstad zijn zin kreeg, dijk zou ditmaal niet zoveel moei lijkheden opleveren, was de ver- Even gunde de Belgen zich rust en wachting, immers, de wind waaide meteen was er een gat. Den Hartog bij uitzondering niet uit het westen, grijnsde, ook toen De Rooy zich by De renners werden daarentegen ge- hem vogede. De Brabander alleen steunid door een stevige bries in de zou Den Hartog in de sprint niet rug. meer van de zege afhouden. Er was Julien Stevens en Jos Dries, bei- niet eens een spurt nodig, ver voor den kansrijk geklasseerd loerden de streep had Arie den Hartog reeds schichtig over hun schouder om te vele meters voorsprong op de meer zien waar Martin van Ginneken en dan tevreden De Rooy. Jan Pieterse, de voornaamste con currenten, zaten. „Wat, ergens in Bijna zeven minuten na de winnaar UITSLAGEN VAN DE TOUR De uitslag van de laatste etap pe luidt: 1 Den Hartog (pl. Ger- ritse) 4.21.45 met bon. 4.20.45; 2 De Rooy (pl. v. Steenbergen) z.t. bon. 4.21.15; 3 Drop (pl. Paul Peters) 4.22.04 met bon. 4.21.19; 4 Cornelisse (pl. v. Heusden); 5 Karstens (pl. Snijder); 6 Fransen (pl. Snijder-); 7 v. Dongen (pl. Simons); 8 Boog (pl. Gerritse); 9 Stevens (Belg, pl. Janssens; 10 Dries (Belg, pl. Janssens). Eindklassement: 1 Jos Dries (Belg, pl. Janssens) 27.32.24; 2 Julien Stevens (Belg, pl. Jans sens) 27.33.23; Arie den Hartog (pl. Gerritse) 27.35.01; 4 Gerben Karstens (pl. Snijder) 27.35.48); 5 J. Boog (pl. Gerritse) 27.36.32; 6 Jan Fransen (ploeg Snijder) 27.37.17; 7 Van Dongen (pl. Si mons) 27.37.56; 8 Cornelisse (pl. Van Heusden); 27.38.16; 9 Van Ginneken (pl. Peters) 27.38.16; 10 Pieterse (poeg Gerritse) 27.39.21; 11 Drop (pl. P. Peters) 27.40.15; 12 De Wit (pl. Gerritse) 27.40.17; 13 Schuuring (pl. Van Heusden) 27.40.54; 14 Haest (pl. Simons) 27.41.04; 15 Duyker (pl. P. Peters) 27.41.10; 16 Paul (pl. Van Heusden) 27.41.31; 17 Heyns (Belg, pl. Janssens) 27.41.36; 18 Hoekstra (ploeg Ammerlaan) 27.42.05; 19 Van Espen (pl. G. Peters) 27.42.17; 20 Visser (pl. G. Peters) 27.43.06. Het premieklassement werd gewonnen door Buuts (pl. Ger ritse). Het dagploegenklassement luidt: 1. Ploeg Janssens 13.06.25. 2. Gerritse 13.12.11. 3. Snijder 13.12.21. 4. Vain Heusden 13.19.10. 5. Ploeg Peters 13.19.10. Eindploegenklassement: 1. Jans sens 82.43.59. 2. Gerritse 82.46.36. 3. Paul Peters 82.50.50è 4. Snij der 82.54.22. 5. Van Heusden 82.56.52. De prestatieprijs van de laat ste rit werd toegekend aan de Belg Julien Stevens. De door de journalisten toe te kennen prijs voor de meest strijdlustige ren ner van Olympia's tour ging naar Cees Haest (ploeg Simons). Het puntenklassement werd een overwinning voor Visser (ploeg G. Peters) 78 punten, vóór De Wit (ploeg Gerritse) 87 putnten en Rinus Paul (ploeg van Heus den) 92 punten. HELMUTH RAHN IN ONGENADE HeLmuth Rahn, de beroemde Duit se voetballer, die zijn land in 1954 aan de wereldtitel hielp, is bij zijn huidige vereniging, de Nederlandse eredivisieploeg Sportclub Enschede, in ongenade gevallen. De commissie Betaald Voetbal van de Sportclub heeft besloten hem dit seizoen niet meer op te stellen. De Duitser, die een contract heeft afgesloten voor twee jaar, zal, ook het volgende sei zoen naar alle waarschijnlijkheid niet meer voor Enschede uitkomen. Rahn zal vermoedelijk naar Duits/land te rugkeren. Zoals bekend dateert de nieuwe controverse tussen de commissie Be taald Voetbal en de wispelturige Duitser reeds van enige weken ge leden. Rahn was ai enkele wedstrij den om „disciplinaire redenen" niet in het eerste elftal van de Sportclub opgesteld. De 31-jarige Franse wereldkam pioen skiën, Charles Bozon, is ingaande 22 mei jl. voor een jaar geschorst we gens deelneming aan een wedstrijd voor uuix enten, ioren. „wao, ci gciu in uij na 'even iiimutcii na uc wiiuiacu On/IDT1 V 7V7 9 T ¥T d~\ T professionals op 20 januari 1963 in Val het midden van de groep, weg wezen arriveerde het moegefietste peloton. Ginneken, in Grouw nog leider, in ortf|\ f/\ IviJlxl David in Canada, dan". Als een schicht schoot de rode In het midden reed een gebogen fi het eindklassement slechts negende, trui van Stevens de ruimte in, ge- guur in de oranjetrui. Martin van Het wielermetier kan keihard zijn volgd door een tweede, die van Jos Dries. Alarm in het peloton, maar te laat, veel te laat. Met uitzonde- 1 ring van de onvermoeibare Braban der Cees Haest en Adrie Drop, de trouwe, dappere adjudant van Mar tin van Ginneken, werd iedreen ver rast. Nog bestond er een mogelijk heid om de schade te herstellen. Ger ben Karstens toonde dit aan door met het bravour van een kwajongen luchtig naar de leiders te springen, maar snel werd het moeilijker. Steeds harder. WATERPOLO Boroush United heef: zich gisteren In de eerste "edstrijd van de tweede geschaand in de rij illustere namen van rond<! vali hf terno»' om tic Europese Britse voetbalgrootheden als Tottenham ^ker voor landenteams hebben Spanje Hotspur, Glasgow Celtic en Manchester nUited. Het buiten Wales volslagen on bekende clubje heeft namelijk de beker m Wales gewonnen door in de finale Newport County uit te schakelen» DE GOUWE 4 VERSLAGEN MET 5-4 (Van onze zwemmedewerker Gisteravond speelde het eerste he renteam van de Golfbrekers tegen de Gouwe 4. Zoals wij reeds vermeldden Toen Den Hartog en Boog die zich bij de kop hadden gevoegd, hun wan hopige pogingen om het tempo te A. den Hartog was de triomfantelijke drukken staakten de positie van winnaar van de laatste etappe van Olym- hun kopman Pieterse was inmiddels na wedstrijd tegen DKD moesten pia's Toer door Nederland, welke gister- hopeloos geworden ging het steeds onz® stadgenoten het tegen deze ge- avond in Amsterdam zijn einde 'vond. harder. Een plaagstootje van Stevens, routineerde ploeg in snelheid zoeken. Hier gaat hij over de finishlijn, luide die 20, 30 meter wegliep zonder Men heeft dit ook gedaan, en men aangemoedigd door de enthousiaste merkbare inspanning; Den Hartog en hee^t _op deze wijze met 5-4 kunnen hoofdstedelingen Boog wisselden een korte blik: wat zegevieren. Grote voorsprong Voor de rust had de ploeg van de Golfbrekers een groot overwicht, en het waren Piet Verburg en Hans Weyermans, die hiervan profiteerden door hun team aan een 3-0 voorsprong te helpen. De technisch betere ploeg van de Gouwe kreeg geen kans het spel op te bouwen, daar LGB het initiatief volledig in handen had ge- noemen. Gouwe in offensief Na het draaien was het jeugdige vuur van de Golfbrekers enigszins ge blust, en de gastheren wisten hier ogenblikkelijk gebruik van te maken. In een minuut tijd kwamen zij terug tot 3-2, en weer leken de kansen ge lijk te liggen. De Leidenaars beseften echter dat die enkele punt voorsprong niet voldoende was om de winst vei lig te stellen en maakten er 4-2 van. Onmiddellijk had de Gouwe echter zijn antwoord klaar: 4-3. In de laatste minuut schoten beide zeventallen er nog een doelpuntje bij, zodat de eind stand 5-4 werd in het voordeel van de Leidse Golfbrekers. De Nederlandse wereldkampioen achtervolging Henk Nijdam, die ruim een week geleden op de weg vam Potenza Exbury van baron "Guy de Rotschild naar Bari een ernstige val maakte en in en gereden door de jockey J. Deforge, een ziekenhuis moest worden opgeno- ploegen van „De Zijl" en Zwemclub heeft woensdagmiddag te Epsom zonder men, zal waarschijnlijk zondag het hospi- Residentie, werd afgelast. veei strijd de Coronation Cup gewonnen, taal van Bari mogen verlaten. Tweede Pinksterdag weer topatletiek in Leiden Toshihiro Taguchi, zwemtrainer aan de universiteit van Tokio (achter grond), die in de Japanse hoofdstad in het huwelijk trad met mej. Mizuho Atarashi, dook na de voltrekking van het huwelijk met zijn bruid in vol ornaat een zwembad in (foto). Dat was overigens allemaal niet zo erg toevallig, want Taguchi, die kandidaat was voor het zwemmen op de Olympische Spelen van Melbourne, heeft de laatste acht jaar zijn huidige vrouw gecoacht in dezelfde sport. De wedstrijd, die gisteravond op het programma stond tussen de dames- VOETBAL KNVB houdt leergang voor trainers De KNVB heeft een cursus georga niseerd voor de trainers van de se mi- profclubs. Op 24, 25 en 26 juni zullen ongeveer 50 trainers uit het betaalde voetbal in het Sportcentrum te Zeist bijeen zijn voor een leergang, waar voor de voetbalbond zich van de me dewerking van enkele deskundigen heeft verzekerd. De FIFA-voorzitter sir Stanley Rous zal een lezing komen houden evenals de beroemde oud-coach van het En gelse elftal Walter Wjnterbottom. Voorts treden als docent op de Duitse sportfysioloog dr. W. Hollman, de Duitse trainer Demat Cramer, ir. A. van Emmenes en de oefenmeesters Van der Leek, Schwartz en De Wolf. Kimbria is bij de heren uitgespro ken favoriet. In deze sterke Limburg se formatie staan o.m. opgesteld Ser- vee Wijssen, de Ned. recordhouder op polshoog, Joep Delnoye, die de natio nale records 3000 en 5000 meter op zijn naam heeft staan, Herman Tim- me, Olympisch deelnemer op de tien kamp, en nog meer topfiguren uit on ze nationale atletiekwereld. A.Z.O., de Rotterdamse vereniging, die de laatste jaren sterk naar voren is gekomen, brengt o.m. in het veld Peter Neder- hand, na Eef Kamerbeek Nederlands beste hordenspecialist en Van Lies hout, een veelbelovende jongere at leet op de technische nummers. D.E.M.-finaliste in P.J. komt met de sterkste bezetting naar Leiden. Thea Postma op de 80 meter horden no teerde in 1962 12 sec, wie zal haar bedreigen? Corrie Duyn sprong eveneens in 1962 1.57 meter hoog, 'n prestatie die voor weinigen is weg gelegd of het zou clubgenote Thomas moeten zijn. Deze homogene dames- ploeg is op de technische nummers ook goed vertegenwoordigd met Corrie van Wijk, al jaren deel uit- INTERESSANTE DEELNAME naar de le klasse. Jammer genoeg is (Van onze atletiekmedewerker) makend van de Ned. ploeg en re- de Winter vanwege een voet- cordhoudster op de kogel. Haar voor- operatie ruet in staat de nodige pun- Tweede Pinksterdag om 12 uur naamste tegenstandsters zullen waar- ten voor haar club te veroveren, schijnlijk zijn de meisjes Burghout ™aar mogelijk weten de andere pei- begint od de smtelbaan in de en Toussaint van het Haagse L.D.A. lers van de Leidse ploeg o.a. Gerda Leidse Hout weer een groots Kraan, Wil Hulshof, Ton Homan enz. atletiek-evenement. Zeven dames IJ A A "V/"U jVT genus goe e ma en zeven herenploegen zullen de Oili 1 l\ Ijl N De jeugdige ALO-atleet Van Lieshout strijd aanbinden om de N.K.S.- 196J Nederlands beste junior ko- De Bataven-dames Willen deze gelstoten. Zondag zullen in oudere rl- beker (clubkampioenschap voor wedstrijd benutten om, door een vaien behoorlijk voor de dag moeten r.k. verenigingen). Totaal dus 14 ^oog puntentotaal, een plaats in de komen willen se met de zege naar hul. finale tweede klasse veilig te stellen, gaan. ploegen, een verrassend groot aantal. Vermoedelijk is de prima Leidse sintelbaan, die als een zeer snelle baan bekend staat, hier wel debet aan.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 17