w w HET RIJMENDE PAARD DUIZEND KAJ-ERS EN VKAJ-ERS IN LEIDSE STADSGEHOORZAAL Raadslid Th. L. van der Geest in buitengewone raadsvergadering herdacht riste televisie Leidse Universiteit £iefde met een 3taafMette% MAANDAG 27 MEI 1903 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA S GESLAAGDE „SPEEL-ZELF-DAG VOOR HET BISDOM ROTTERDAM landerveen-M. v. Leeuwen, Waase- na*r. Quickstep A: 1 hr. v. Dongen, Lisse-mej. C. v. Ruiten, Sassenheim; 2 hr. C. Pont,Leiden-mej. R. de Boer, Haeerswonde. Quickstep B: 1 hr. J. Stelling, Gouda-inej. A. v. Rooyen, Gouda; 2 hr. H. Dobbe, Aarlander- veen-mej. M. v. Leeuwen, Wasse naar. Tango A: 1 hr. H. v. Dongen, Lisse-mej. C. v. Ruiten, Sassenheim; 2 hr. P. Mingers, Voorschoten-mej. E. Ouwerkerk, Wassenaar. Tango B: 1 Het grote probleem van de „Speel- De uitslagen waren: hr. J. Stelling, Gouda-mej. A. van zelfdag" van de KAJ en VKAJ in Rooyen, Gouda; 2 hr. H. Dobbe, Aar- Leiden was wel: waar moet we alle Muaiek: 1 The Seaside Rockets, landerveen-M. v. Leeuwen, Wasse- deelnemers onderbrengen? Gelukkig Westland; 2 The Royal Diamonds, naar. was daar de Stadsgehoorzaal met vele Bollenstreek; 3 The Diamonds, Lei- Weense Wals: 1 hr. H. v Dongen, zalen, waar zondagmorgen rond elf den. Lisse en mej. C. van Ruiten, Sassen- uur, de bussen vol deelnemers en Tofteel: 1 „Het gezegende schot heim; 2 hr. C. Pont Leiden en mej. supporters arriveerden, een Stadsge- Hillegom; 2 „Behang", afd. „Singel H. de Boer, Hazerswoude. hoorzaal, waarin een belangrijk deel Schiedam. Jive: 1 hr. A. Kreuger, Leiden en van de 400 deelnemers en de 600 sup- Voordracht-deklamatie: 1 Corry de mei- A- v- Dijk, Lisse; 2 hr. F. Min- porters uit het bisdom Rotterdam kon Kort, R'dlam; 2 Bllly Korsilitus, R'dam; ëers. Voorschoten en mej. N. Schra- worden ondergebracht. 3 Margriet Moeren, Hoograade. ma. Lisse. De biljarters kregen onderdak in Haarkappen: 1 mej. v. Velzen, Rumba: 1 hr. H. van Dongen, Lisse „Rutex" aan de Stationsweg en de Delft; 2 Wilrna Vogelesang, Leiden; en meJ- C. v. Ruiten, Sassenheim; 2 tafeltennissers in de school aan de 3 L Sahrama, Bollenstreek; 3 Joke hr. F. Mingers, Voorschoten en mej. Potgieterlaan. Alle andere takken van Moreheus, Schiedam. W. Schrama, Lisse. vrijetijdsbesteding kregen de ruimte Klaverjassen: 1 hr. v. Nobeden-B. Handerarbeid: 1 Clara Sikking, Lei- in Leldens grootste zalencomplex, v. d. Hoorn, Bollenstreek; 2 hr. Boeg- den- waar het vanaf elf uur een drukte heim-v. Heinen, Gouda; 3 hr. v. d. Pikolo (bandrecorder-opnamen): van belang was. Poort-L. Lansbergen, Schiedam. 1 Petrus Banden, Jos Flick, Rottèr- Tafeltennis. Dames: 1 Margreet dam; 2 KAJ-groep, Leiden De tonelisten zagen zich de foyer Koot, Vüetsbreek; idem heren: 1 hr. Twistwedstrijden: 1 C. Pont, Lei- toegewezen. Hier heerste de concen- v. d. Ploeg, Bollenstreek; 2 M. Turk, den en mej. W. Kop, Leiden, tra tie, die plankenirs zo hard nodig Bollenstreek. Foto's: 1 Hans Mol, Kruisvinding, tratie, die plankeniers zo hard nodig Dansen. Wals A-klasse: 1 hr. C. Rotterdam; 2 Sophia Hogeling, Lei zalen klonk de twist en werd er door Pont-mej. R. de Boeke, Leiden; 2 hr. den; 3 W. R. P. Kras, Delft, jongelui gedanst dat het een lieve- Kreugerleiden-mej. A. v. Dijk, Lisse. Dammen: 1 J. Bols, Rotterdam; 2 lust was. Stijldansen stonden ook op H. Hoogeboom, Hoogmade. het programma, evenals muziek, mo- Wals B: 1 hr. J. SteWing-mej. A. v. Schaken: 1 v. d. Berg, Voorhout; 2 deshow, kappen, handenarbeid, caba- Rooyen, Gouda; 2 hr. H. Dobbe, Aar- W. Siroen, Rotterdam. ret, voordracht en deklamatie. De diepste rust heerste ongetwijfeld in de zaaltjes waar geschaakt en gedamd werd. De leiding van deze voortreffelijk georganiseerde dag was in handen van mej. Anneke Crama uit Schie dam en de heer Wim van der Ploeg uit Zoeterwoude. Jury's beoordeel den de verschillende activiteiten waar soms opvallend goede prestaties wer den geleverd. Zo was het optreden van de heer Jacques van Leeuwen KATWIJK Groenteveiling De Groentevei lingvereniging „Katwijk en omstre ken" gaat woensdag 29 mei a.s. in „De Roskam" een belangrijke leden vergadering houden. Behalve de ge wone agendapunten als notulen, in gekomen stukken en mededelingen, komt het jaarverslag van de secre taris aan de orde, vaststelling van de balans per 31 dec. en jaarrekening per 31 dec. 1962, en d-an de voorstel len. Eerst diie van het bestuur nl., om over te gaan tot aankoop van de per celen Sandtlaam nrs. 6. 8 en 10, voor een totaalbedrag van 20.000,-. Deze drie panden, zo zegt het bestuur in de toelichting, zijn gelegen in de on middellijke nabijheid van de veiling en kunnen in de toekomst van be lang zijn voor eventuele uitbouw van het veiHngoomplex. Het zijn drie pandjes in het zgn. „Ashok". Dan een bestuursvoorstel waarin hel bestuur machtiging vraagt van de ledenver gadering om over te gaan van een tweede neerzethal, met een grond oppervlak van pl.m. 2200 m2 en ge pland ten Noorden van de bestaan de Hal, langs de Rijn. Verder vraagt het bestuur machtiging tot het ne men van de vereiste stappen bij de bank tot het aangaan van een cre- diet van maximaal één miljoen gul den voor de bouw van deze hal. Dan een voorstel van de Gebr. v. Egmond om de gelegenheid voor het sorteren door de kwekers in de hal wordt afgeschaft en de principalen die dit het afgelopen seizoen gedaan hebben de kosten van stroomver bruik enz. te laten betalen. In het praeadvies van het bestuur wordt dit voorstel afgewezen. ZOETERWOUDE H.R. Meerburg 2 kampioen Zaterdag avond is het tweede elftal van Meer burg op het terrein van St. Bernar- dus kampioen van de derde klasse D van de Leidse Voetbalbond gewor den. In de ontmoeting tegen St. Ber- nardus 3 zegevierden de Hoge Rijn dijkers met de oneven goal (1-2) na een enerverende strijd. De Meerbur- gers, die voor het behalen van de ti tel aan een gelijk spel voldoende hadden, stonden na twee minuten reeds met 1-0 achter, toen St. Ber- nardus namelijk de score opende. Vlak voorrust bracht Meerburg de stand in evenwicht. (1-1). Een kwar tier voor tijd scoorde Kluiters het winnende doelpunt voor zijn team. In de slotfase permiteerden beide clubs zich de weelde om een straf schop te missen. Na deze derby bood voorzitter De Vrind zijn kampioens team onder het uistpreken van felici taties bloemen aan. Ook van de zijde van Meerburgsupporters en van St. Bernardus werden bloemen overhan digd. SASSENHEIM 10 verband met het overladen van de heer Van der Geest met ere zijn voor velen ^n opmibaring. Hij bracht het ra*dslid Th. L. van der Geest kwam plaats in de raad bezet heeft en dat er Franse liedjes, meest van Jacques de raad VJU1 Sassenheim zaterdagmorgen nog dikwijls aan hem gedacht zal wor- Brell en had de leiding van het ca- 11 uur 1,1 spoedeisende buitengewone den. Tenslotte wees spr. er op, dat ook baret uit Pijnacker dat onder de titel vergadering bijeen om het ontvallen lid het werk en leven als raadslid, in de „Niemandalletjes" zeer goede dingen herdenken. kracht van ons geloof en in dienst van deed. De teksten van dit cabaret, ook Bü deae raadszitting waren aanwezig God staat- Vervolgens werd het woord van de hand van Jacques van Leeu- de echtgenote en de kinderen, en de verleend aan de nestor van de raad, de wen, waren zeer puntig en gevat, naaste familieleden van de overledene ~®®r 9 Yerschoor, die namens de Prot. De juryleden hadden het niet ge- en afgevaardigden van de Kath. Volks- c *ra e' de V.V.D en de P. v. d. A. makkelijk. Bij de toneel-groepen viel partij. woorden van herdenking wijdde aan OP op, dat zij - hoewel met enthousias- een overleden vriend, zoals hij hem me bezield, doorgaans goede leiding Bij afwezigheid van de burgemeester, noe"lde. „Een mens ontslapen in volle missen. De muzikale prestaties zijn buitenlands vertoevende, werd de ver- vrede' ««vonden door het geloof ook het vermelden waard. Natuurlijk gadering gepresideerd door wethouder Namens de K.V.P.-fractie sprak de was het getal bandjes, met opvallend A. Vogelaar, die in een korte herden- heer J. Kortekaas. „Over dingen van veel „diamond" in hun namen, het kingsrede, waarin hij zich allereerst tot alle dag praten gaat gemakkelijk, doch grootst, maar ook hier was hier en mevr. Van der Geest richtte wees op het wat ons vandaag bijeen roept is het daar belangstelling voor het semi- grote verlies dat de familie getroffen moeilijkst, door het feit, dat een zo 'n klassieke, althans wat rustiger genre, heeft. .Afgeknipt is zijn leven, verbro- sterke figuur met belangstelling voor Om zeven uur werd het sein voor ken de band der liefde die hier op aarde politieke, en sociale aspecten der ge- het dansen, onder leiding van Evert bestond. Moge het echter een troost zijn meente ons is ontvallen". Casteleyn op muziek van Louw Boe- te weten dat hij opgenomen is als kind „Er is een leegte ontstaan in de raad laards orkest, gegeven. Een gezellig van God om met Hem verenigd te wor. en-in de Katb. fractie, alsmede in di- slot van een geslaagde dag, bleek dit, den in zijh Heerlijkheid". Vervolgensversé commissies en instellingen .Zij dank zij de prettige muziek en de zich tot de raad wendend, herdacht hij zullen wel weer worden aangevuld. Dit goede leiding van de heer Casteleyn. Dirk van der Geest, die uit hun midden is echter niet het geval in zijn gezin". Later dan half elf mocht het he- was weggenomen na vanaf september Troost en opbeuring kon spr. daarom laas niet worden, omdat velen weer 1946 steeds te midden van hen te zijn de nabestaanden niet geven; „maar moesten zien thuis te komen,-met bus, geweest. „Opgeschoven naar de plaats mo6gt giji hiervoor de kracht vinden in tram of trein. der ouderen, hebben wij als jongeren uw geloof", besloot spr. waarna de raad gelegenheid gehad hem te leren kennen een ogenblik stilte in acht nam. als iemand, die zjjn mening niet onder stoelen en banken stak, maar er recht voor uit kwam en dit op zijn eigen ma. nier benadrukte. Zijn houding was meestal bedachtzaam en soms spontaan. Het werk was hem lief en in het bijzon der de belangen der gemeente, die hij uit zijn eigen standpunt bezag en bere deneerde". Spreker kon vaststellen, dat „Das Kom (m)ödchen" Half mei maakte de KRO-t.v. twee op namen van het optreden van het Duitse politieke cabaret „Das Kom (m)ödchen". De eerste uitzending hebben we zondag avond kunnen bezichtigen. Onder de titel „Tussen whisky en wodka" bracht het cabaret in vogelvlucht enkele hoog tepunten uit zijn jongste programma's. Het waren interessante proefnemingen, omdat de kijker werd geconfronteerd met een vorm van cabaret die enig kan worden genoemd. Helaas was er geen ondertiteling, zodat men met het Duits genoegen moest nemen. Kennelijk lag het tempo te hoog en nu kwam Dora Paulsen er aan te pas mét een verklarend inleidend woord. De vertoonde vrijheid van spreken en spotten heeft behoorlijk vakmanschap in grote vaart van leider en regisseur Kay Lcfrentz bewezen. Voor de Nederlandse inbreng tekenden met succes Thorvald Düdok van Heel en regisseur Ben Met- trop, welke laatste evenzeer de regie van het Mozart concert van het Am sterdams Kunstmaand-orkest voor zijn rekening had genomen. Men heeft ver der nog van een korte eenacter kunnen genieten Finse Montreux-inzending. Dorus van de Vara heeft zaterdag verstek moeten laten gaan, want de film. fragmenten die hij in zijn nieuwe show nodig had, konden niet tijdig worden verwerkt. De kijker moet nu wachten tot 22 juni. De vervanging in het pro gramma viel niet in elk opzicht mee. Het was de Finse inzending „Ahhet geld" op het t.v. festival van Montreux. Men zag het gefilmde verhaal van een munten, en bankbiljettenverzamelaar die bij een poging tot vergroting van zijn verzameling in dwaze en vrolijk-bedoel, de situaties verzeild raakte. Het was niet groots en doorgaans weinig origi neel. Bovendien bleef alles onvertaald Fins en Engels. Nee, dan was de Sonne. veld-show, die het in Montreux won derlijk niet heeft gehaald, beslist beter. Voor het eerst in de geschiedenis van Theo Eerdmans zijn twee ploegen in de quis „Wereldwijs" tot het laatste toe on. geveer gelijk opgegaan. De nieuweling wist uiteindelijk te winnen. De berichten zijn intussen niet juist, dat dit spel van de Vara nu wordt gestopt; deze zomer gaat Eerdmans er rustig mee door. Komende uitzending. De film van maandag heet „De sprong in het leven" en ze behandelt opnieuw de minachting van sommigen van de kleurling. Vooraf kan men kijken naar gefilmde levende tradities in modern Japan. De NCRV heeft dinsdag een ge varieerd programma: een wetenschappe lijk nummer, een politiefilm, geestelijke liederen door Mahalia Jackson en de laatste forumuitzending onder leiding van professor Diepenhorst. Woensdag is ér de Avro, ook al gevarieerd: een ont moeting met 't verleden, lente in Zand. voort, literaire ontmoetingen en Rondo Aan de Rijksuniversiteit te Lei den zijn .geslaagd voor de examens: d-oct. Ned. Recht: mej. J. M. van 't Hui (Haren Gr.), en de heer A. P. van Dam (Honselersdijk); doet. Op voedkunde: de heer G. H. Steffens ('s-Graivenhage), cum laiude; doet. Frans t. en 1.: de heer J. Mol (Briel- le); kand. Franse t. en 1.: mej. E. de Keijzer (Delft); kand. Ned. Recht: mej. M. P. v. d. Stok (Wassenaar), mej. C. de Sitter (Leiden), mej. C. v. Bochove (Schiedam), mej. W. Kraal ('s-Gravenhage), mej. L. E. Wytema (Hoorn), en mej. M. Duk- kers-v. Emden (Amsterdam), en de heren: C. A. Hudig- en P. Smidt van Gelder (beiden te Amsterdam), A. Tahernoff (Baann), R. W. Goud zwaard, C. v. Merkerk en J. P. Aal- ders (allen te Rotterdam). J. H. Pe ters en R. F. J. Koekebakker (bei den te 's-Gravenihage), R. J. Laan (Haarlem), P. H. Tulner (Deventer), en A. E. Geldermam (Leidschendam) kand. Notariële studierichting Rech ten: de heren S. Rob ('s-Gravenha ge), en E. P. M. Jansen (Noordwij- kerhout). KOUDEKERK Spreekuur burgemeester. Mor gen zal burgemeester Q. Waverijn geen spreekuur houden. In plaats hiervan zal hij dit houden op vrijdag 31 mei van half tien uur tot half elf uur voormiddags. PROVINCIALE BRANDWEERWEDSTRIJDEN Zaterdag jl. vonden op de sport terreinen van de Sikkens Lakfabrie ken te Sassenheim, de provinciale Brandweerwedstrijden Zuid-Holland plaats. Niet minder dan 30 korpsen hebben in onderlinge rivaliteit en onder gunstige weersomstandigheden elkander bekampt in een wedstrijd, waarbij elk korps acht taken moest verrichten om zijn bekwaamheid te tonen. De deelnemers waren geklas seerd in klasse 4 en 4 a. De uitslag luidde als volgt: Bedrijfsbrandweren: 1 P.T.T., Rot terdam 208,58 pnt; 2 PTT, Middel- harnis 204,56 pnt; 3 PTT, Gouda 202,66 pnt. Vrijwillige brandweerkorpsen: 1 Reeuwijk (wisselbeker) 208,48 pnt; 2 Moerkapelle 207,80 en 3 Gouda BB 203,83. De hoogst geplaatste korpsen ko men op 15 juli a.s. uit in de lande lijke finale te Oisterwijk. De bedrijfsbrandweer van Sikkens Lakfabrieken behaalde een eervolle vijfde plaats. Sinfonico, deze keer met het Brabant» orkest. Donderdag heeft de NCRV een lang programma met als hoggtepunt het toneelstuk „Vliegtuig in gevaar", in de Nederlandse bewerking van de oud-vlie. ger Viruly. Avro wil een algemeen programma. Zaterdag is ons gebleken, dat de Avro voorstander is van een algemeen pro gramma, óók voor de t.v. uitzendingen. Daar wordt binnenkort een rapport over uitgebracht en dat is dan de inleiding voor de komende bestaansviering. Er wordt gezegd: er zijn veel mogelijkheden van uitvoering, maar andere omroep- eiders vragen, of in elk geval geen af breuk wordt gedaan aan de samenwer king. En kan de Avro wel risico's ne men na al hetgeen in de Tweede Kamer ten gunste van 't huidige omroepbestel is gezegd? Terwijl we belangstellend af wachten, zal de Federatie van Om roepverenigingen zich dezer dagen be raden op welke wijze een dreigend ge vaar kan worden gekeerd. Aetherklanken DINSDAG 28 MEI 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Muz.progr., strip voor de jeugd en event, act. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 School adio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Mod. orkestwerken gr. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 12.00 Middagklok - Noodklok. 12.04 Fragmenten uit de operette The De sert Song gr. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte gram. 12.50 Act. en katholiek nws. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.30 Lichte orkest- muz. en zangsol. 14.00 Jazzmuz. gr. 14.20 Schotse dansmuz. gr. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tiere lantijnen: gevar. progr. (herh.). 15.45 Lichte gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gebedsdienst. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Beursberichten. 17.50 Reg.uitz.: In dustriebevordering in de Nederl. An tillen, door mr. drs. F. P. de Vries, handelscommissaris van de Nederl. Antillen. 18.00 Dansork. en zangsol. 18.25 Koorzang. 18.50 Vragenbeant- woording. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.00 Cantemus Domi no: beschouwing over Gregoriaanse gezangen. 20.20 Franse chansons. 20.45 Strijkkwartet: klass. muz. 21.10 Klein taaigeding. 21.25 Radio Filharmonisch ork. en sol.: Mod. muz. 22.15 Een ver haal uit het duizendjarig rijk van Athos, lezing. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Metropole-ork.: amu- sementsmuz. 23.20 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 De Groenteman. 9.05 Klass. gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk le ven: boekbespreking. 10.00 Arbeids vitaminen gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Elektro nisch orgel. 12.20 Regeringsuitzen ding: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansork. en zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 'Koperorkest: amus.muz. 14.00 Viool en piano: mod. muz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Saxofoon en piano. 16.00 Adam en Eva, eenacter. 16.10 Opera-aria's gr. 16.30 Voor de jeugd. 17.25 New York calling, praat je. 17.30 Lichte gram., voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Promenade-ork. en zangsol. 19.00 Pa ris vous parle. 19.05 In het vooruit zicht: zoeklicht op AVRO-40 - juni 1963. 19.45 Hawaiian ensemble met zangsol. 20.00 Nws. 20.05 Licht ork. met instrum. sol. 20.35 Operafrag menten gr. 21.40 Met het oog op het heelal (II), lezing over actuele pro blemen in de astronomie. 22.00 Bari ton en piano: mod. liederen. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Mod. gram. 23.S5-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 19.30 Onderweg naar mor gen, wetenschapp. progr. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Toonladders, licht progr. 21.05 Drie maal negen, TV-film. 21.30 Is politiek een verdachte zaak?, forum. 22.15 Altzangeres: Geestel. liederen van de Amerikaanse negers: NTS: 22.20-22.25 Journaal. 50) Maar de kapitein beschouwde het niet zo. Neen het had een averechtse uitwerking. Het bezorgde de ouwe baas een paniek en hij haastte zich in die hitte naar Penwarren, wat hem een lelijke hartaanval bezorgde. Het had veel erger kunnen zyn. En het ellendigste van alles is, dat die brief enkel maar bluf was. Je moet weten, dat Hugh een onderhoud had met Culhampton een van de groot ste zakenmensen in Penwarren, die ook een winkel in Polrennick bezit. Hij had mr. Warren al eens ontmoet en toen Hugh uiteenzette, dat mr. Warren, wanneer zij ook dat derde huisje konden bemachtigen, uiterst dankbaar zou zijn, vrees ik dat Cul hampton zich heeft laten beïnvloe den om die brief te sturen. Hopend, door zijn hulpvaardigheid, een goe de klant aan mr. Warren te krij- I Vertaling: J. JL W. VAN HACHT Meg dacht even na. Maar waarom was die brief een bluf? vroeg zij. Hadden zij de hut niet kunnen afkeuren en de kapi tein kunnen dwingen te verhuizen? Guy schudde het hoofd. Neen. Die dingen gaan niet zo eenvoudig. Kolonel Gerrans, die ook lid van de raad is en een heel goed vriend van me, heeft me de hele zaak uiteengezet. Om de kapitein uit zijn huisje te krijgen, zouden zij een Bevel tot ontruiming van de recht bank moeten hebben. De kapitein zou kunnen protesteren, en diverse van zijn vrienden zouden dat protest kunnen ondersteunen. Zijn bezwaren zouden dan moeten worden voorge legd aan de Minister van Huisvesting en dan zou er vam regeringswege een openbare zitting worden gehou den om beide partijen te horen. Het is allemaal veel te ingewikkeld en omslachtig om er zelfs maar aan te beginnen, vooral in een dorpsge meenschap als Polrennick, waar iedereen terstond partij zou kiezen. Neen, de waarheid is, dat Hugh er op gokte dat de kapitein door die brief zó angstig zou worden dat hij zou toegeven. Hij had nooit verwacht of bedoeld, dat de zaak verder zou worden doorgezet. Meg voelde een heftige veront waardiging in zich opkomen. Arme kapitein Trevose. Wat moet hij ang stig en opgewonden zijn geweest, toen hij die dreigende brief ontving. Guy had gelijk toen hij zei, dat Hugh zich in deze heel slecht had ge dragen. Zij keek Guy aan, terwijl haar een plotselinge gedachte te binnen schoot. Wat gaat er nu dan gebeuren? Wordt het huisje gerepareerd? Guy keek somber. Ik hoop het. Het is een kwestie van het benodigde geld bü elkaar brengen. Hij maakte een gebaar naar de ezel. Als ik dit snel kon afmaken en er een goede prijs voor kon maken, zou ik de reparaties zelf kunnen betalen. Het alternatief is een lening sluiten en vast met het werk beginnen terwijl de oude baas nog in het ziekenhuis ligt. Ik zal zien, wat er aan te doen valt. Meg dacht koortsachtig na. Was het mogelijk, dat ZIJ die lening kon verstrèkken? Indien zij terstond aan haar advocaten schreef etti de fèiten uiteenzette, zouden zij haar zeker een deel van haar toelage vooruit kunnen verstrekken en dan kon zij het opknappen van he thuisje beta len. Guy bezat zo weinig geld en toch bood hij aan de kapitein zo goed mogelijk te helpen. Zü opende haar mond om hem van haar plan te vertellen, maar sloot die dan weer. Zij kon beter eerst naar haar advocaten schrijven en zien, wat deze voor haar konden doen. Inplaats daarvan vroeg zij: Zal de de reparatie veel geld kosten? Een paar honderd pond min stens, antwoordde Guy. Mis schien méér. Dat is het ergste van oude huizen wanneer je begint de boel op te knappen, weet je nooit waar het einde is. Meg was zo verdiept in haar eigen gedachten, dat zü de rest van de middag ongewoon stil was. Toen zjj wegging, zei Guy: Kom morgen terug, als je kunt. Ik ga al les op alles zetten om het portret zo snel mogelijk te voltooien. Hij keek haar aan, terwijl hij stijfjes besloot: Het spijt me, dat ik je dat om trent Hugh moest vertellen. Ik ik houd «iet van het overbrengen van praatjes. Meg bukte zich om de band van haar fiets te bevoelen. Haar stem klonk gedempt. Het maakt geen enkel verschil, zei ze. Zij richtte zich weer op en schrok van de uitdrukking op Guy's gelaat, terwijl hij haar blik ontmoette. Zijn blauwe ogen waren half dichtgekne pen zijn mond één strakke lijn. Koeltjes zei hij: O juist. Hij draai de zich half om. Morgen dan, Meg. Ja. Zij staarde hem verbaasd na, terwijl hij zonder nog een woord van afscheid in zijn huisje verdween. HOOFDSTUK XIII. Even aarzelde Meg op het pad. Zij voelde zich plotseling ter neergesla gene omdat alle warmte en vrien delijkheid opeens uit Guy's houding verdwenen waren. Zij wilde hem wel achternalopen en naar de reden daarvan vragen. Dat was absurd. Waarom zou zij veronderstellen, dat de oorzaak van zijn onverwachte somberheid iets met haar uitstaande had? Die kon het gevolg zün van tal van redenen. Woede op Hugh, verstrooidheid over Iris; of zelfs een van de onverklaar bare wisselingen van zijn artistieke temperament. Zü zuchtte, terwyl rij haar fiets langs het pad naar boven duwde, zich bewust van een onverklaarbare moe deloosheid. Toen zjj op Fernacre terug was, vroeg zü Phyllis of zy Londen even mocht opbellen en tot haar geluk slaagde zij er in mr. Carrington aan de lijn te krijgen, een van de execu teurs van het testament van haar vader. Het duurde lang voor zü mr. Carrington had duidelijk gemaakt wat zij precies wilde, en deze uitte zoveel „h'ms" en stelde zoveel vra gen, dat Meg er doodmoe van werd. Tenslotte stemde hij er in toe haar iets méér te geven dan een voor schot op haar toelage en beloofde hü dat haar omgaand een chèque voor 300 pond zou worden verstrekt. Meg vroeg haar die per post te zenden, en niet via het filiaal van de bank, zulks om tüd uit te sparen. Zü voelde zich veel gelukkiger, toen zy de brede trap beklom naar haar kamer. Zodra de chèque kwam zou zy die terstond naar Guy bren gen en hy zou het werk aan het huis je regelen. Hü zou zeker blij zijn, dat zij nu in staat zouden zün kapi tein Trevose te helpen. Hü zou te vreden zijn over HAAR, dacht Meg met een blij gevoel. Zij verlangde er vurig naar, dat Guy haar weer op de oude manier zou aanltijken, rijn blauwe ogen vriendelijk en plagend, zyn stem warm en diep.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2