CHRISTENDOM IS BESTE BASIS VOOR DEMOCRATISCHE PARTU Ploegentijdrit afgelast NEDERLANDS JUDOTEAM DOOR WESTDUITSERS UITCESCHAKELD WEEKELYKSE CRONYCKE ZATERDAG 11 MEI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 13 STAATSSECRETARISSEN BOT EN DE JONG OP PROPAGANDAVERGADERING KVP-LEIDEN Het gezelschap KVP-leden - gisteravond in de Burcht bijeen op de propagandavergadering van de kieskring Leiden - dat wij vanwege de grootte selekt noemen heeft zich niet vermoeid in het verwerken van leuzen. De KVP heeft het gelukkig niet nodig een stortvloed van leuzen het land in te slingeren. Men kan daden laten spreken, want de Katholieke Volkspartij heeft het er in de afgelopen zittingsperiode van de Tweede Kamer niet slecht afgebracht. Integendeel, velen zullen met een gerust hart weggebleven zijn, nadat zy de KVP in de afgelopen weken via pers, radio en tv heeft horen verklaren, dat het beleid in de komende jaren even constructief zal moeten zijn. Geen propaganda-avond-oude-stijl; eerder een instruktieve - bijna filosofisch getinte - avond, verzorgd door de staatssekretaris mr. Th. H. Bot (Binnenlandse Zaken) en staatssekre- taris P. J. S. de Jong (Defensie), voortreffelijk muzikaal omlijst door het gemengd koor „Vox Laeta" uit Roelofarendsveen onder leiding van de heer Jan van der Meer. De KVP wil deelname van de PvdA aan de regering niet uitsluiten, maar dan zal in dezelfde geest voort- gewerkt moeten worden: gelijke kan sen, meer persoonlijke verantwoor delijkheid en meer solidariteit. LEVENDE PARTIJ De KVP mag geen statische partij zijn, maar moet levend zijn als in de verkiezingstijd. Levend in die zin, dat het partijbestuur en de afdelings besturen al hun aandacht moeten richten op het verbeteren en in stand Tiff)ff 1 fONf'ffJfT thans in de ontwikkelingslanden uit- houden van het contact parlement- gedaagd het ideaal van een betere kiezer. Mr. Bot besloot met de wens: V A TV VflY T A A samenleving te verschaffen tegen- De KVP geen partij, maar een be- /lfN f C/A 1 over de verlokkingen van het com- weging. SUCCESSEN „Vox Laeta" besloot na de pauze merk", bewerking van Kees Kef en „Schotse Vier", een bewerking van Felix de Nobel. Het laatste nummer van de „Schotse Vier", „Waarom ma ken de boeren de paaaap zo dun?" Tot de aanwezigen behoorden o.m. solidariteit waarvan in mr. T. Brouwer, lid van de Tweede et manifest van de KVP gesproken -- - Kamer burgemeester J Detmers wor<tt> moet daarom uitgebreid wor- haar optreden met „Der Lindenbaum" van ZÓeterwoude, burgemeester E den 401 solidariteit op wereldniveau, van Fr. Schubert, „My Old Kentucky J. M. Kolfschoten van Alkemade, de ™aar solidariteit op wereldniveau, Home", ,,'t Hermenieke van Berg- heer S Menken, loco-bungemeester verwezenlijken van een gelukki- eykvan A. Vörding, „Laat ons nu van Leiden en Statenlid, de heer ge gemeenschap begint in de demo- verblijden'van Jan Belle, „Jan Hi- Comelisse, toekomstig lid van de cratie van beneden af. - Tweede Kamer en prof. mr. W. L. G. Lemaire, voorzitter van de afde ling Leiden van de KVP. Na de opening door de heer B. w hierna in grote trek r Kousemaeker, voorziiter van 't kring- ken ^etge®r? m de afge'open ja- moest t koor op t klaterend applaus bestuur, trad het gemengd koor ™et krachtige steun van de KVP bisseren. Het programma dat „Vox Vox Laeta" voor het voetlicht On- stand werd gebracht. De lonen Laeta" uitvoerde is in dit blad reeds der leiding van de talentvolle en ™et 21 pct" mf* d.e bekisting- eerder uitvoerig besproken. Nog- jeuedige heer Jan v. d. Meer bracht verlaging werd een begin gemaakt, maals een woord van lof voor de uit. dit koor gaaf en bijzonder wellui- "et nationale mkomen steeg aanmer- zonderlük goede prestaties van koor dend zes nummers, welke het opzijn ,,e'ybk„J;n k™ i°ed? aan de en dirigent. Roelofarendsveen heeft repertoire van dit jaar heeft staan: f ov«besteding kon wor- een koor-van-klasset „Exsulibate Justi" van L. da Viadana, den tegengegaan, m het onderwijs „Du Hirfce Israëls" van Dimitri Bort- ™"d door. Politiek ten aan- BESTE BASIS nianski, „Bewaert Heer HoHandt en da studietoelagen gestalte zalight Leyden" van Cornells Schuyt, TP «eltjke kan en Gloria uit de „Missa Brevis" van SS voor .'fdereen, de maatschappe- W. A. Mozart. Heft mannenkoor zong tenslotte „Nobody knows" en „Mary had a baby", twee negro-spirituals. Staatssecretaris Bot hield hierna 'n pleidooi voor een meer dynamische' democratie en een meer systemati sche en principiële aanpak van de hulp aan de ontwikkelingslanden. De mens van vandaag, aldus mr. Bot, is door de verbeterde commu nicatiemogelijkheden een wereldbur ger. Wij zijn betrokken bij de we- Staatssecretaris De Jong nam hier- na stelling tegen de mening van de lijk zwakken kregen door sociale PvdA, dat een politieke partij geen confessionele basis behoeft te hebben. Het christendom, aldus de staats secretaris, is de beste basis voor de democratie, omdat in het christen dom de verhouding van de indivi du met de gemeenschap wordt gere geld. Volgens het christendom zal niemand op aarde de volmaaktheid bereiken. Solidariteit houdt voor de christenen in, dat zij eikaars fouten proberen te corrigeren. Het socialis me streeft naar de volmaakte ge meenschap, gemeten naar de vol maakte mens. In deze gedachtengang ligt uiteindelijk de dictatuur beslo ten. CHRISTEN-DEMOCRATISCHE PARTU Godsdienstige grondslag is van het grootste belang. Wellicht ware een heid beter, maar de historisch ge groeide verscheidenheid, aldus staats secretaris De Jong, moeten wij niet geforceerd en op korte termijn weg willen werken. De KVP kan in dit opzicht slechts stimuleren. Het is allereerst te hopen, dat de AR-partij en de CHU elkaar zullen weten te vinden. De KVP kan slechts samen gaan met één grote protestantse par tij, alleen al om te vermijden, dat de KVP er van verdacht wordt te wil len domineren. De staatssecretaris gaf ook een rechtvaardiging van het defensiebe leid. Oorlog is alleen te rechtvaardi gen, wanneer de vrede verdedigd moet worden. Met onvermoeibaar ge duld moet het westen nu proberen een akkoord te bereiken over een we derzijdse en gelijktijdige ontwape ning. De defensie si duur, maar, aldus de staatsecretaris De Jong, laten wij ons ook ens afvra gen, waaraan men de welvaart thans te danken heeft. De staats secretaris zei tenslotte, dat de stem te vragen, omdat de stormachti ge ontwikkelingen op vele terreinen des levens, die voor tientallen jaren de toekomst gaan bepalen, gedragen moeten worden door mensen, die de christelijke waarden kennen. Prof. Lemaire sprak het dankwoord tot „Vox Laeta" en de beide staats secretarissen. Namens de afd. Lei den overhandigde hij de beide spre kers als stoffelijk en symbolisch blijk van waardering en dank, klare en oude wijn. TOGAL tegen reumatiek - Snelle stiller van pijn Zorg dat U Togal in huis heeft. Veilige stiller van grote en kleine pijnen. Reumatiek. Ischias. Spit. Griep. Hoofdpyn. Verkoudheid. Alles verdwijnt snel. Door Togal. Maagveilig. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. (Advertentie) Ronde van Nederland De erbarmelijke weersomstandighe den hebben de organisatoren van de Ronde van Nederland genoopt óe voor vanochtend vastgestelde ploegentijdrit over twaalf kilometer af te gelasten. Men durfde het niet aan de renners op het bijzonder snelle Beverwijkse sport park Adrichem los te laten. Het was een trieste ochtend voor Beverwijk, óat duizenden guldens had' besteed aan de verbetering van de wegen naar en in het sportpark. DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Te weinig vechtlust 1. Fudoshin, Rotterdam; 2. Eendracht. Leiden; 3. Asahi, Rotterdam; 4. Guan Lin, Den Haag; 5. Rotterdam Zuid: 6. Lu Gia Jen, Den Haag. Het team van Eendracht heeft met 6 overwinningen en 1 verloren partij een eervolle 2e plaats bereikt. verrassende wijze verloren, terwijl Tini WIELRENNEN van Es de overwinningsroes van de Duit ser Miebach niet kon stuiten en even eens met „Nippon" verloor. Anton Geesink kon niet redden Vanuit het prachtige ijsstadion van Genève valt weinig succesvol Neder- reld en de wereld is bij ons betrok- 'ands nieuws van de eerste dag van de ken. Wij zijn het die de wereld moe- Enr<»Pese judokampioenschappen te mei ten vormen. Laat men de weten- den- 111 de tweede ronde van de team- schap en de techniek aan zichzelf wedstrijden verloren onze landgenoten J^Jirkorl Monczyk in een over dan kan de wereld vernietigd ondanks goede verrichtingen van de a wonden. In de hedendaagse samen- Utrechtse reus Anton Geesink RONDE VAN SPANJE Maliepaard klom wrikbare greep. Het waren prach tige staaltjes van judo die door het pu- leving is het zo, dat niet meer al- tinier Jan West- bliek met instemming wc ien begroet. leen de enkeling mag profiteren van Duitsland, zodat zij van verdere deel de gevorderde techniek en weten- nemin& waren uitgeschakeld, schap. De brede laag van de bevol- Hetzelfde geschiedde met de junioren mste' ,s- De Nederlanders kwamen king kan profiteren van de verwor- Tjima van der Lubbe en middengewicht me" niet S°ed voorbereid op de venheden, maar indien men de we- Huub Schaeffer. En het was slechts aan m reldbevolking deel wil laten hebben, de zestienjarige lichtgewicht junior dan zal het westen alles in het werk Harry van Twillerd te danken, .t Ne- moeten stellen om gelijke kansen te derland een gouden medaille veroverde, scheppen. De kansen liggen echter. Van Twillerd- zegevierde in de finale niet voor het grijpen. Er zal strijd °P beslissing van de scheidsrechter over geleverd moeten worden; toeschou- de Zwitser Tournaire. wer zijn is niet meer voldoende, men Het belangrijkste gebeuren op deze Zuid-Holland"gehouden,uitgeschreven helpt door deze houding de onvrij- eerste da§ was ongetwijfeld de 10—0 door de Nederlandse Amateur Judo As- heid en ongelijkheid in sitand hou- overwinning van Rusland op West- sociatie. den. Duitsland in de teamwedstrijden. Bij- Aan deze wedstrijden werd door 13 Al is het soms moeilijk, maar be- spann'!nd was d,e wedstrijd tussen teams deelgenomen waaronder de judo- lil i titelhouder Pmin.lrpiilr ort Rnelonil Aio „1..L TT.jt i r langstelling voor het bestuur ge meentelijke, provinciale, landelijke JUDO Gisteravond zijn in Den Haag judo wedstrijden om het kampioenschap van Aan deze wedstrijden werd door 13 :,e weasirija tussen teams deelgenomen waaronder de judo titelhouder Frankrijk en Rusland, die club „Eendracht" uit Leiden. Had ,,Een- [„V.111V..U1U iBiiimviijiMi me* ^e'n verschil door Rusland wer dracht" vorige week al het kampioen- of Europese overheid is voor een schap van het district Den Haag op dynamische democratie eerste ver- CT'° \jtj iiaiiuoLuc uiouiuwtnoic cciurc vei- 37—0 België de baas bleef. Het Neder- zijn naam, nu won zij de demi-finale eiste. Van vitaal belang is het con- landse iudoteam heeft geen belangrijke door een overwinning op Asahi uit Rot- - rfti kunnen cnoion terdam, uitslag 30—20. In deze wed strijd waren 4 partijen onbeslist en Ben Springer won met een prachtige 2de tact'tussen bestuurder en bestuur- \™a<!n spelen in de 'earmre<Mrij- den, want samen zal men moeten fen' Weliswa?r wonnen onze landgeno- werken aan de oplossing van 't grote !?n..op suPerieure wijze met 40 0 van probleem: krijgen we een menselijke Zwitserla(nd, doch tegen de keiharde schouderworp. wereld of een wereld als een ma- vec"tersmentaliteit, het snelle en gede- De judoclub Fudoshin uit Rotterdam chinehal, waarin gewerkt wordt met gen ^udo van. de Westduitse ploeg was won van Guan Lin, Den Haag met 35— gestroomlijnde robots. Nederland niet opgewassen. Reeds na 15 zodat Eendracht in de finale kwam Het westerse Christendom wordt vier minuten hadden lichtgewichten tegen Fudoshin. Deze partij werd met Coos Bonte en Anton Linskens van resp. 10 punten verschil door Eendracht ver- Schiessleder (Uchimata) en Leise op loren zodat de eindstand werd: De reikwijdte van de zender te Wezel Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft aan de Tweede Ka mer nadere inlichtingen verstrekt over de reikwijdte van de televisie zender te Wezel (W.-Dld.), die in de loop van 1964 in gebruik zal worden genomen. Volgens aan PTT verschafte tech nische gegevens zal in een zone tot 56 km rond de zender, d.w.z. tot en met Zurtphen, Arnhem en Nijmegen, regelmatig een zeer goede ontvangst mogelijk zijn. In een zone, gelegen tussen 56 en 87 kim, d.w.z. tot en met Oldenzaal, Barneveld, 's-Hertogenbosch en Sit- tard, zal door velen regelmatig een aanvaardbaar beeld kunnen worden ontvangen. In een zone, gelegen tussen 87 tot 126 km, d.w.z. tot en met Hogeveen, Lelystad, Hilversum, Woerden, Bre da en Maastricht, zal de kwaliteit van het te ontvangen beeld sterk af hankelijk zijn van de atmosferische omstandigheden. Voor kijkers, die extra antennevoorzieningen treffen, mag voor 50 pet. van de tijd 'n goede ontvangst worden verwacht. In een zone, gelegen tussen 126 en 200 km, cLw.z. de rest van het land met uitzondering van de Wadden eilanden en een gedeelte van Zee land, zal voor kijkers, die ook de ge noemde extra-voorzieningen hebben getroffen, voor 20 percent van de tijd een goede ontvangst mogelijk zijn. Daarnaast zal het sporadisch kunnen voorkomen^ dat kijkers, die dergelijke voorzieningen niet wen sen te treffen, gedeelten van 't pro gramma van de zender Wezel kun nen opvangen. 't Was weer zoo ver. De Bloemenslangh is door de streeck gekronckeld. De waeghens trocken weer, door veelen aengestaerd. 't Weêr was weer niet soo best, want 't is Hollandsche lente, die gaet nu eenmael steeds met koude wind gepaerd. In Leyden heyt de marekt vandaegh een standplaets ingenoomen waeroover was te doen al langhe, langhe tyd. Hoe 't loopen sal weet nie mand; 't kan goed of minder syn. Hanght van de toecomst af, de tyd, die wint het pleyt. De Breede Straet leyt ooverhoop daer is 't een groote rommel. Veel sand en steenen syn obstaeckelen op de wegh. 't Verkeer gaet nu syn gangh langhs straeten die te smal syn. De fietser en de wandelaer, die vinden hegh noch stegh. Wat kanker ick. Soo't moet sal't altyd k'oomen. En wat in Leyen moet, is altyd nogh gebeurd. Een auto in 't waeter meer, dan men gewoonlyck sagh: Och, waerom daer nu eyghenlyck om getreurd? naar derde plaats De Fransman Jean Stablinsky heeft de vrijdag gereden tiende etappe van de Ronde van Spanje (Saragossa-Lerida over 144 km.) gewonnen in een eind sprint van een groot peloton, waarin ook onze landgenoot Bas Maliepaard, die zich als vierde klasseerde. Bas Maliepaard heeft met zijn plaats in het voorste gelid vam een groepje uitsrtekende renners, die in de tiende etappe tot een algemeen gemiddelde kwamen van 51.556 km per uur een nieuw snelheidsrecord voor de vuelta, misschien zelfs wel voor alle grote ron den in de algemene rangschikking de Spanjaarden Perez, Frances en Barrutia overvleugeld. Nadat het tweetal Span jaarden na 29 km. betrokken werd in een valpartij sloegen Anquetil en zijn ploeggenoten aan het „muiten". Zij gin gen de slag in. Met de wind in de rug ging het reeds dadelijk na de start in Saragossa heel hard. De snelheden liepen soms op tot bijna 60 km en het kon niet uitblijven, of de sterken scheidden zich van de zwakken. In groepjes viel he' peloton uiteen. Tenslotte vormde zich de kopgroep met o.a. Stablinsky, An quetil, Maliepaard, Van Tongerloo en Sorgeloos, die onweerstaanbaar op de eindstreep afjoeg. In de sprint zege vierde Stablinsky. De uitslag luidt: 1. Jean Stablinsky (Fr.) 3.47.35 (met bon. 3.46.35); 2. Col- menarejo (Sp.) z.t. (met bon. 3.47.05); 3. Sorgeloos (B.) 3.47.36; 4. Maliepaard (Ned.) z. t; 5. Van Tongerloo (B.) z. t. 6. Suarez (Sp.) z. t. Het algemeen klassement na de tiende etappe luidt: 1 Anquetil (Fr.) 42 uur 6 min. 49 sec; 2. Colmenarejo (Sp.) 42.08.22; 3.Maliepaard (Ned.) 42.10.14; 4. Pacheco (Sp.) 42.11.02; 5. Gabica (Sp.) 42.12.11; 6. Velez (Sp.) 42.12.18; 7. Perez Frances (Sp.) 42.12.25; 11. Stablinsky (Fr.) 42.14.06; 13. Van Tongerloo (B.) 42.14.46; 14. Aerenhouts (B.) 42.20.17. De Belg Gilbert Desmet heeft vrij dag de derde etappe van de Vierdaag se van Duinkerken gewonnen. Hij reeds de 201 kilometer van Duin kerken via Lens naar Duinkerken in 5 uur 20 minuten en 45 sec. Ruim een minuut na Desmet ging de Spanjaard Otano als tweede over de streep ter wijl Wouters (Belg) de derde plaats veroverde. In het grote peloton, dat dezelfde tijd (5.23.50) kreeg toegewezen als de als vierde geëindigde Belg Beheydt, be vond zich ook de Nederlander Ab Gel dermans. Het algemeen klassement luidt na de derde etappe: 1. Junkerman (Did) 16. 11.13; 2. Planckaert (Belg) z.t.; 3. Mes- selis (Belg) 16.12.21; 4. De Wolf (Belg) 16.13.06; 5. Debruecker (Belg) z.t.; 6. Delberghe (Fr.) z.t.; 7. Mahé (Fr.) z.t.; 8. Elena (Fr.) 16.13.14; 9. Ongenae (B.) 16.14.03; 10. Everaert (Fr.) 16.14.14; 20. Geldermans (Ned.) 16.18.19. PRAAG-W ARSCHAU-BERLIJN De Italiaan Antonio Tagliani heeft vrijdag de tweede etappe van de weg wedstrijd Praag-Warschau-Berlijn ge wonnen. Tagliani zegevierde in de eindsprint van de 220 kilometer lange rit van Praag naar Brno over een groep van tien renners, die allen de zelfde tijd: 5 uur 40 minuten en 58 se conden kregen toegewezen. De Belg Haezeldonkx, die als tweede eindigde, veroverde de leiding in het algemene klassement. De bestgeplaatste Neder lander was Toon Rutte, die als negen de finishte. Het ploegenklassement van de twee de etappe werd gewonnen door Oost- Duitsland met een totaal van 17 uur 2 minuten en 54 seconden voor Rus land en Polen, die beide dezelfde tijd noteerden. België, Italië, Nederland en Roemenië werden in 17.03.12 resp. 4de, 5de, 6de en 7de geklasseerd. Het algemene ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Oost-Duitsland 26. 20.33; 2. Rusland z.t.; 3. Polen z.t.; 4. België 26.20.51; 5. Nederland z.t. Na de tweede etappe luidt het alge meen klassement: 1. Haezeldonkx (B.) 8.45.51; 2. Tscherepowitch (Rusland) 8. 46.09; 3. Laczo (Tsj.sl.) z.t.; 4. Schur (O.-Dld) 8.46.21; 9. Toon Rutte (Ned.); 17. Huub Harings 8.46.51; 39. Eugene Beckers 8.47.40; 51. Rein de Jong 8.51.05; 54. Frans Balvert 8.51.24; 89. Theo Rut ten 9.08.19. In het puntenklassement dat met 24 punten door Haezeldonckx wordt aan gevoerd deelt Huub Harings de achtste plaats met de Duitser Ampler. Zij ver zamelden elk zeven punten. AUTOBILISME RUIM 200 DEELNEMERS SLS-RIT Donderdag 16 mei start om vijf des middags de eerste deelnemer aan de 24 uurs rit Scheveningen-Luxemiburg- Scheveningen op het parkeerterrein voor het Grand- Hotel aan de Boulevard. Er zijn tot heden ruim tweehonderd deel nemers in super- en sportklasse inge schreven, waarbij zich zeventig debu tanten bevinden. Vorig jaar waren er totaal 206 deelnemers. Het gemiddelde voor de deelnemers in de sportklasse in dit jaar is beduidend lager gesteld dan dat voor de superklasse, zulks in ver band met de veiligheid op de weg. JUDO TENNIS Het is te hopen, dat de vierde com petitiezondag goed tennisweer met zich mede brengt. Daar haperde het ver leden week wel aan. Op 12 mei begint de eerste serie van de tweede helft waarin de return-wedstrijden verspeeld worden. Voor Roomburg 1 (Overgangs klas „A") betekent dit, dat het sterke Groen Geel uit Wassenaar op bezoek komt. De Leidenaren verloren de eer ste ontmoeting met 63, maar met Ka- ramoy in de gelederen is er een ge rede kans, dat het deze maal op een kleine zege uitdraait waardoor Room burg de onderste plaats kan verlaten. LLTC (Overgangsklas ,.B") speelde gelijk (44) tegen Thor R.W. 6, maar Punt'en Temminck zijn nu zeker in staat de volle winst naar Leiden te brengen. Zij hebben dan goede kam pioenskansen. Huis ter Duin en Noord- wijk kunnen winnen van resp. Thor R.W. 4 en Leimonias 3. Roomburg 2 is versterkt met de heer Benninga en kan tegen Thor R.W. 5 gelijk spelen. De Leidse Hout kampt met een grote inzinking. Het moet echter van Toeg- Hillegersberg 4 in Rotterdam Winnen om niet in ernstig gevaar te geraken. Tweede klasser Unicum ontvangt Metselaars 4 aan de Haarlemmertrek vaart. Zoals de zaken nu staan zien we een kleine, maar belangrijke overwin ning voor Har Meyer en zijn ploeg waardoor het kampioenschap vastere vormen gaat aannemen! Programma zondag 12 mei: Overgangsklas „A": Roomburg 1— Groen Geel 1, Kanaalweg, Leiden. Overgangsklas „B": Thor R.W. 6— LLTC 1, Den Haag; Leimonias 3-Noord- wijk, Den Haag; Thor R.W. 5—Room burg 2, Den Haag: Toeg Hill. 4—De Leidse Hout 1. Rotterdam. 2de klas: Metselaars 5-Roomburg 3, Scheveningen; Leidse Studenten 1-OTC 4, De Kroght, Oegstgeest; Noordwijk 2- Katwijk 1, Casino Noordwijk; Leidse Hout 2-Victoria 4, Leidse Hout, Leiden; Unicum 1-De Metselaars 4, Haarlem mertrekvaart, Leiden. 4de klas: Oud Wassenaar 7-De Mun- nik 1, Wassenaar. Aanvang der wed strijden 10.00 uur des morgens. VOLLEYBAL Kangoeroes (dames) en VVS 2 weer geen winst De beide gisteravond in het Gym nasium gespeelde overgangsklasse-wed strijden eindigden in een nederlaag voor de Leidse teams Kangoeroes (da mes) moest met 13 haar meerdere er kennen in ZVC 2 (R'dam), terwijl VVS 2 niet opgewassen bleek tegen het Haagse Syrena, uitslag eveneens 13. KangoeroesZVC 2 Aanvankelijk gaf Kangoeroes haar tegenstandster goed partij. Wel bleek vanaf het begin de R'damse aanval veel sterker, maar door uitstekend verdedi gen konden onze stadgenoten lange tijd gelijke tred houden met ZVC 2. Maar toen de R'damse aanval eenmaal op volle toeren ging draaien, waarbij voor al mej. Klip tot prachtig aanvalsspel kwam, sloeg de balans naar R'damse zjjde door: 10-15. In de 2e set kreeg Kangoeroes niet weer de kans. Wel verdedigden de Leidse dames uit alle macht, maar tegen de gloeiende smashes van de ZVC-dames was geen kruid ge wassen: 5-15. Toen Kangoeroes in de 3e set een 6-3 voorsprong wist te nemen, veerde het team op. Prachtig serveren en goed benutten van de aanval leverde pun ten aan de lopende band op en met 15-4 schreven Suze Verhoekx c.s. deze set op hun naam. Maar het antwoord van ZVC 2 liet in de 4e set niet lang op zich wachten. Keer op keer sloeg de R'damse aanval gaten in de Leidse verdediging en met 215 moest Kangoeroes zich gewonnen geven. WS 2—Syrena Het dappere volhouden van VVS 2 in de strijd tegen een sterkere tegen stander werd in de 3e set beloond met een 15-11 setzege. Vooral Bas v. Gelle- cum had met zijn vele keiharde smash es een groot aandeel in deze winst. Met resp. 8-15 en 5-15 schreef Syrena de le en 2e set op zijn naam. Maar In de 4e set tenslotte hebben de Hagenaars zich tot het uiterste moe ten inspannen om WS 2 van de winst af te houden. Vervoort en Van der Le lie wilden aanvallend niet onderdoen voor Van Gellecum, maar na een ge- lijkopgaande strijd tot 9-10, drukten de Hagenaars toch door naar een 1015 setzege. OPSTELLING LFC Zondag a.s. komt LFC tegen Excel sior '20 als volgt uit: Van Leeuwen, N.N., H. Sira, Van der Zeeuw, L. de Jong, Van der Heijden, Rietkerken, H. Heij- mame, A. Heijmans, P. de Jong, D. Sira. UVS. De opstelling van het UVS- elftal tegen SVW luidt als volgt: Doel: Vermeer; achter: v. d. Berg en v. d. Kaaij; midden: Van Duijl, Lardé en Balk- hoven; voor: Veefkind, Zuma, Van Leeuwen. Witteman en Koren. DRIE KINDEREN VAN NIJMEEGS GEZIN BIJ BRAND OMGEKOMEN Bij een felle brand in een kleine woning aan de Valkenburgseweg in Nijmegen zijn gisteravond drie meis jes om het leven gekomen, 'n twee ling van acht jaar en een meisje van vier jaar. De slachtoffers zijn kinde ren uit het gezin van de 46-jarige schillenophaler M. F. Smits, die het kleine huis bewoonde mef zijn vrouw, moeder en twaalf kinderen. De brand is ontstaan in de buurt van de schoorsteen. Het staat niet vast of de oorzaak is gelegen in spelen met vuur of in een defect aan de schoor steen. Toen de beide jongens, die dicht bij de trap op zolder sliepen, de brand ontdekten, zijn ze in paniek naar beneden gerend. Direct daarop zijn ze echter teruggekeerd, maar toen was hert al be laat om de meis jes, die op een afzonderlijk zolder kamertje sliepen, dat hert verst van die trap was verwijdierd, te redden. Ook buren hebben nog pogingen daartoe gedaan, maar vergeefs. De heer Smits was niet thuis toen de brand uitbrak. De slachtoffers zijn José en Ans, beiden 8 jaar, en Beppie (4). De moeder, in verwachting van haar dertiende kind, heeft voorlopig on derdak gevonden bij haar oduers in Nijmegen; de andere kinderen zijn ondergebracht in het jeugdhuis „Graalburcht" te Nijmegen. De burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. Hustinx, de hoofdcommissa ris van politie, mr. F. Prick, de com missaris van politie, de heer Gielens, en de officier van Justitie, mr. F. Pfeil, hebben zich ter plaatse van de situatie op de hoogte gesteld. DE NTS EN DE VERKIEZINGEN Het NTS-programma op woensdag 15 mei is van 19.50 uur tot ongeveer middernacht gewijd aan de verkiezin gen voor de Tweede Kamer. In sa menwerking met het Alg. Nederlands Perbsureau worden uit studio Irine te Bussum in hoofdzaak de stembus uitslagen gegeven van de grote ge meenten, afgewisseld met tussentijdse totaaloverzichten. Bovendien worden in Amsterdam op zeven plaatsen camera's opge steld, namelijk op de Dam en in de zes zalen waai- de vergaderingen worden gehouden van de KVP, de P. v. d. A, de VVDe de AR-partij, de CHU en de PSP. Na het bekend worden van de eind uitslag zullen belangrijke vertegen woordigers van de politieke partijen worden geïnterviewd. JUBILEREND KRUISHEREN-GYMNASIUM Maandag 13 mei bestaat het gym nasium van de Kruisheren in Uden 75 jaar. Na een hoogmis volgt een academische zitting, waarop onder meer zal worden gesproken door de bisschop van 's-Hertogenbosch, mgr. W. Bekkers. Verder wordt een re ceptie gehouden en brengen eigen krachten 's avonds de operette „Spaghetti". Het gymnasium heeft thans 250 leerlingen, van wie 200 intern zijn. TWEE HAAGSE SPECIALISTEN GEARRESTEERD. Naar de Haagse politie thana heeft medegedeeld zijn half februari in Den Haag een vrouwenarts en een zenuwarts gearresteerd op verden king behulpzaam te zijn geweest bij het plegen van abortus.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 13