MORGEN TREKT HET BOLLENCORSO VAN SASSENHEIM NAAR BENNEBROEK Het corso blijft VRIJDAG 10 MEI 1963 DB LEIPSCHE COURANT PAGINA 9 KONINGIN NET AART Sen kostelijke Kon in- ginnetaart ie vanwege Moederdag aan onze Koningin aangeboden (op vrijdag om 11.00 uur ten paleize Soest- dSjK). Dk geschiedde door bet Bedrijfschap Banketbakkersbedrijf namens de Nederlandse Banketbakkerij. De ma. ker ervan is de mees ter - vakman, de heer W. Kolk uit Amsterdam. De zeer fijne taart is gevuld met cherry-crè- me en in marasquin ge drenkte kersen. Hij is overtrokken met aman delmarsepein en ver sierd met geconfijte vruchten, marsepein bloemmotieven en met hartjes en andere orna menten van chocolade. De top is een choco- lademandrje, bezet met gebruneerde amandelen en gevuld met chocola de esoargots, die een in terieur hebben van zachte roomcaramel. Morgen zal het jaarlijkse bloe mencorso als een lang en fleurig lint weer door de bollenstreek rijden. Dat gebeurt dit jaar maar in één richting, namelijk vanaf Sassenheim naar Bennebroek. Om één uur ver trekt het corso van de Warmonder- dam, om half twee zal het door het centrum van Sassenheim rijden, een klein uur later door het hart van Lisse, om kwart over drie door Hil- legom, waarna het ongeveer een uur later hét eindpunt Bennebroek zal bereiken. In de ochtenduren zullen de ruim veertig deelnemende wagens op de Gedempte Haven in Lisse door de jury worden beoordeeld. Daarna rij den zij afzonderlijk naar de War- monderdam, waar de stoet wordt ge formeerd. Het corso heet dit jaar „Lente parade 1963, Fantasie en Werkelijk heid". Ruim twee dozijn muziek korpsen zullen het corso afwisselend begeleiden. De rijkspolitie heeft een reeks maatregelen genomen om het ver keer in zo goed mogelijke banen te leiden. Vanaf elf uur wordt het door gaand verkeer van Heemstede af in de richting Leiden—Den HaagRot terdam omgeleid naar Rijksweg 4. Het corsoverkeer wordt zo lang mo gelijk, maar niet later dan 14.00 uur langs Rijksweg 8 (HaarlemSassen heim) en Glipperweg in de richting Bennebroek doorgelaten. De strem ming zal plm. 17.00 uur worden op geheven: Het uit het zuiden komende verkeer zal tussen half 11 en 2 uur het deel van rijksweg 8 voor Sassen heim bij de Warmonderdam niet kunnen gebruiken. Het doorgaande verkeer zal van half 11 tot kwart voor 5 over rijksweg 4 worden ge leid langs Hoofddorp in de richting Haarlem. Gezien de belasting van rijksweg 4 wordt voor de route Den HaagAmsterdam het gebruik van rijksweg 4 a (Ypenburg-route) aan geraden. Voor het bereiken van en parkeren in de dorpskommen der bollengemeenten zijn uitgebreide maatregelen genomen. Reeds gisteren was men met man en macht bezig aan het „optuigen" van de corsowagens. Dat optuigen be staat uit het opsteken van de bloemen in het stro, dat om het karkas van betonstaal is gewonden. Op de foto is goed te zien hoe dat opprikken van de bloemen in het stro-omhulsel gebeurt. Van elk der rond dertig grote praalwagens moeten gemiddeld honderd vier- De geruchten, die de laatste tijd de ronde deden als zou het dit jaar wel voor het laatst z(jn, dat het corso Bollenstreek wordt georgani seerd (het zou te veel geld kosten en de propagandistische waarde zou daarmee niet in overeenstemming zijn) blijken totaal uit de lucht ge grepen. Een woordvoerder van het Centraal bloembollencomité, dat het leeuwendeel van de kosten in de vorm van subsidie voor zijn reke ning neemt, heeft gezegd, dat het corso gesubsidieerd blijft worden en rF^rHFNkrFlV. AOTT ARFï die in het kader van het tienjaren- dat er dus van verdwijnen geen nlan vam Tunesië door de Grontmi kante meters met bloemen worden bedekt. Daarbij komt dan nog de versiering van de meerijdende luxe wagens. Dat betekent dat nodig zijn plm. 6000 manden hyacinthen (2 miljoen bloemen) plus nog eens 30-40 duizend tulpen en naricssen. Duizend tot twaalf honderd grote en kleine mensen werken er aan. Koningin Juliana bezoekt de Grontmij. en het K.N.M.I. te De Bilt EN WOLKENATLAS DE MUZIEKKORPSEN IN HET BLOEMBOLLENCORSO De volgende muziekkorpsen zullen muzikale medewerking aan het bloembollencorso verlenen. Omdat de route te lang is om al blazende en trommelende het gehele parcours mee te lopen, worden de deelnemende korpsen in twee groepen gesplitst. Vanaf de startplaats in Sassenheim tot aan de Zwanendreef in Lisse lopen in onderstaande volgorde met het corso mee: Aan de kop van de stoet: IJmuider Harmonie, IJmuiden; vervolgens: R.K. Muziekver. „St. Jeanne d'Arc", Noordwijkerhout; Beverwijkse Harmoniekapel, Beverwijk; Warmond's Fanfare, Warmond; Chr. Harmonie „Crescen do", Sassenheim; Jeugdorkest „De Burcht", Leiden; „Crescendo", Alphen a.d. Rijn; Holland-Amerika Lijn, Rotterdam; „Canite Tuba", Lisse; „St. Matthias", Warmond; „De Harpe Davids", Noordwijker- hout; „St. Caecilia", Voorhout. Van Lisse tot het eindpunt in Bennebroek zijn het achtereenvolgens de korpsen: Aan de kop: Kon. Harmonie ,,'s-Hertogenbosch", en ver volgens: „Benvenuto", Voorschoten; „Crescendo", Hillegom; „Troue moet Blycken", Lisse; „Excelsior", Noordwijk; „Scheepjesharmonie", Veenendaal; „Voorwaarts", Den Haag; „Arti et Religioni", Haarlem; „De Pionier", Gouda; „St. Michaël", Heemstede; „Crescendo", Noord- wijk; „UNI", Katwijk a. Zee. In Bennebroek zal de stoet worden opgewacht door de Muziekver. „Kunst na Arbeid", Bennebroek. dat er dus van verdwijnen geen sprake is. Dit deelde de heer Harry Zwet sloot, propagandaleider van het Cor socomité gisteren mede op een bij eenkomst van de pers, gehouden in J -„.lA de kantine van het H.B.G.-gebouw te dag een bezoek aan De Bilt ge- Lisse. bracht. Haar belangstelling gold Natuurlijk is de propagandistische vo°rnamelijk de in deze plaats ge waarde moeilijk in contanten uit te ves"l>de ontginningsmaatschappij drukken, maar - matig geschat - "Pe Grontmij" en het Konink- komen jaarlijks een paar honderd- Nederlands M eterologisch In- duizend mensen het corso bekijken. st'tuut. Van deze massa zijn er een zeer De vorstin arriveerde gistermid plan van Tunesië door de Grontmij bracht is een kostelijke en rijke weten schap. De meteoroloog heeft de hele wereld nodig om te kunnen werken. Dit mondiale werken is het schoon ste en rijkste wat de meteoroloog er vaart omdat de dampkring een weef sel is zonder naad, waar geen poli tieke demarcatielij nen zijn aange- zijn voorbereid en uitgevoerd. Aan het slot van haar bezoek aan de Grontmij werd haai' namens het per soneel een door de ontwerper Jits Koningin Juliana liet zich uitvoe rig voorlichten over de to< standko- ming van de weersverwachting. Hier voor bestaat een zeer grote belang- H.M. de.Koningin heeft gistermid- B^kervervaM-digde aquarel van een bezoek aan DeB.lt kasgeltje o/akesteyS waarn. mülL^etoSe Prinses Beatrix thans woont, aange boden. De vorstin toonde zich bij: der verheugd met dit geschenk. De hoofddirecteur van het Konink- groot deel uit het buitenland afkom- dag rond twee uur aan de grens van lijk Nederlands Meteorologisch Insti- gen, die jaarlijks op 003 binnenko men. In de wintermaanden van dit jaar was dit aantal reeds 9 miljoen. Aan het slot-van het bezoek aan het KNMI nam de vorstin nog een kijkje in de seismografische afdeling van dit instituut. stig, die op hun wijze weer propa- de gemeente, waar ze werd verwel- ganda maken voor Nederland en de komd door de Commissaris der Ko- bloembollen. tuut, ir. C. J. Warnans was de twee de gastheer van dit korte bezoek Het is voor het corso-comité ove- C. Th. E. ningin in de provincie Utrecht, mr. van de Koningin De Bilt. In van Lijnden van San- zijn kamer ontving hij de hoge gaste rigens een raadsel waar het gerucht denburg. Langs de weg stonden hon- en vertelde haar over de werkzaam- zijn oorsprong vond. DE NIEUWE N.S.-MODE 'De ongeveer 8200 man van het ge- uniformeerde personeel van de Ne derlandse Spoorwegen zullen een Diamant op straat gevonden Een dame heeft aan het politietou- den de route door Bilthoven en De een ieder dagelijks, wanneer de weers reau Straatweg ails gevonden voor- Bilt. Bij de „Jan Ligthart-school" verwachtingen worden getoetst aan werp een geslepen steen gedepo- werd even gestpot. Hier mochten het weer van de dag. Ir. Warners rneerd, die vermoedelijk uit 'n ring Ferry de Virst en Tonny Renes na- verklaarde openhartig dat het KNMI of broche afkomstig is. Zij vond de mens de jeugd van De Bilt bloemen ook weieens faalt omdat men de to- steen in de Kerstant van de Berger- aanbieden. tale machinerie van wat er in de laan. Men dacht aanvankelijk te ma- dampkrnig geschiedt, niet kent. ken te hebben met een stuk gesle- derden mensen die de Koningin en- heden van het K.N.M.I. Het beroep thousiast toewuifden. Schoolkinderen van de meteoroloog noemde ir. War- met rood-wit-bl. vlaggetjes markeer- ners een moeilijk beroep. Dit ervaart Op de buitenplaats Houdringe Voorspellen kan men dan ook niet pen glas, bij nader onderzoek Bouwvakkers kwamen vervroegd uit dienst Ruim 1800 bouwvakkers hebben gebruik gemaakt van de mogelijk heid om hen, ten behoeve van de woningbouw, vervroegd uit dienst te laten gaan. Deze regeling was door de minister ingesteld om de achter stand in de woningbouw ta laten wegwerken, die door de lange en strenge winter was ontstaan. De landmacht- en luchtmachtmilitairen zijn zes weken vroeger uit dienst gekomen. Het marinepersoneel drie maanden vroeger. Ongeveer tweehonderd bouwvak kers hebben geen gebruik gemaakt van deze mogelijkheid. Ambtelijke knoeierijen in legerplaats lokken justitiële kritiek uit Gisteren is door de officier van Justitie bij de politierechter te Zut- fen fellle kritiek geleverd op toe standen, welke er bestaan in Nieuw Millingen. Uit deze legerplaats heb ben al enkele malen ambtenaren van de Technische Dienst Herstelcom pagnie voor de politierechter gestaan wegens knoeien en stelen. De politie rechter zou deze lieden te licht ge straft hebben, zo wordt hem uit mi litaire kringen verweten. De officier van Justitie kon zich het standpunt van de politierechter evenwel heel goed indenken. Giste ren, toen weer twee mannen van deze technische dienst voor de rech ter stonden wegens verduistering, zei de officier niet te begrijpen, „dat men kerels, die dag in dag uit gap pen, handhaaft. Hoe moeten wij dat saneren, als het Rijk deze houding aanneemt? Deze mensen worden ge handhaafd en alleen maar gedegra deerd". Ditmaal waren het een elektricien en een monteur, die beiden uit 's Rijks materiaalkist zich gereed schappen hadden toegeëigend of ge ruild tegen him eigen (versleten) spullen. De elektricien kreeg twee maanden voorwaardelijk en 200 gul den boete; de monteur werd 125 gul den boete opgelegd. Benoemd tot direkteur van de Stichting Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp is met ingang van 1 juli, mr. J. F. M. Homulle, sedert 1956 direkteur van het Kath. Na tionaal Thuisfront. Wie hem zal op volgen bij het Kath. Thuisfront is nog niet bekend. nieuw pak krijgen. Er waren nogal toonde Koningin Juliana zich bijzon- en men beperkt zich in De Bilt tot bleek dat het hier een 0,826 karaat bezwaren tegen het oude kostuum der geïnteresseerd in een maquette het publiceren van verwachtingen, diamant betreft. De steen is ca. dat in 1951 was herzien, zoals dé van de irrigatiewerken nabij Tunis, De meteorologie, aldus ir. Warners, 1.500,— waard, lange draagtijd, het afgeven op het overhemd, en het „aanhangen" aan de stof. De kledmgcommissie NS heeft nu een nieuwe stof uitgezocht die zowel 's zomers als 's winters ge dragen kan worden. De keus is ge vallen op een soort whipcord met een lichtgekleurde woldraad gemengd. Het uniform van de spoorwegman heeft nu een iets lichtere kleur ge kregen. In de pantalons van het nieuwe uniform zullen geen biezen meer worden aangebracht. Voorts zijn de mouwnummers in de colberts van de conducteurs afgeschaft. Bij het uniform wordt een grijs overhemd, een zwarte das en zwarte schoenen gedragen. Het model van de pet zal worden gehandhaafd. Het is gebleken dat de binnenvoering van kunststof van deze pet een goede beveiliging biedt tegen hoofdletsel. Het zal ongeveer twee en een half tot drie jaar duren voordat het ge hele personeel in het nieuwe uni form is gestoken. VERMIST JONGETJE IN BEERPUT GEVONDEN De 4-jarige Henry Geitenbeek uit Hilversum, die sinds 11 april werd vermist, is gevonden in een beerput achter een pand aan de Engelen van Pijlsweerdstraat 50 in Utrecht. Hy logeerde aan de Engelen van Pijls weerdstraat 18 bij familie. De jongen zelf is afkomstig uit Hilversum. Waarschijnlijk heeft het jongetje het deksel van de beerput gelicht en is hij voorover in de put gevallen, aan misdryf wordt niet gedacht. Bij de bouw van de Coentunnel in Amsterdam wordt met man en macht gewerkt om de tijdens de langdurige vorstperiode opgelopen achterstand zoveel mogelijk on gedaan te maken. Deze foto laat zien hoe het werk aan de zijde van Tuindorp Oostzaan vordert.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9