GAS (€sso) Als u snel heet water wenst... DINSDAG 7 MEI 1963 DE LEIPSCHE COURANT PAGINA 7 Maandagmiddag arriveerde op Schiphol de eerste retourvlucht uit Djakarta sinds het hervatten van de dienst van de KLM op Indonesië. Onder de passagiers, die met deze eerste vlucht naar Nederland kwamen, bevond zich broeder Aofridus, die dertig jaar lang in Indonesië gewerkt heeft. Hem wachtte op Schiphol een hartelijk welkom in de stationshal (foto). Goochelkampioenen getuigden a décharge voor het gerechtshof „Zo'n vingervlugheid is onmogelijk" Wereldkampioen goochelen Fred Kaps en de in Amsterdam wonende Finse goochelkampioen Sabuh heb ben gisteren als getuigen deskundi gen en getuigen a décharge voor het gerechtshof te Amsterdam verklaard, dat zij geen kans zien iemand elf briefjes van 100 gulden afhandig te maken op de wijze als de 44-jarige koopman Answarrayasat H. uit India dat volgens politie en justitie op 22 november 1962 bij een winkelier op de Nieuwedijk in de hoofdstad zou hebben gedaan. „Dat is een vingervlugheid die oiv mogelijk is. Je moet de biljetten echt wel even in je handen kunnen vast houden," zei Fred Kaps, die geen ver- Lof kreeg van de president van het hof om voor te doen hoe het wel zou kunnen. Dat wilde de procureur ge neraal mr. W. B. J. Aberson graag, die de door Sabuh ter sprake ge brachte truc met een kflem „heel mooi vond om te oefenen". De presi dent van het hof mr. J. Brongers gaf hem evenwel in overweging dat maar thuis te gaan doen. De Indiase koopman ontkende aan de winkelier te hebben gevraagd een groen bankbiljet te laten zien. „We wilden slechts prijzen vergelijken", zei de beschuldigde koopman. De winkelier getuigde, dat hij ten slotte voor de aandrang was bezwe ken en een dikke stapel bankbiljet ten uit zijn broekzak had gehaald om de groene biljetten aan zijn nieuwsgierige klanten te kunnen to nen. De koopman zou het bundeltje biljetten (tezamen 4000 gulden) uit zijn handen hebben gegrist, waarna de winkelier zijn geld weer aven vlug terugpakte. Deze manipulatie herhaalde zich enkele malen, tot de winkelier zijn geld weer terug meende te hebben. Koninklijk paar bezoekt haven van Rotterdam H.M. de Koningin en Z.K.H. prins Bernhard zullen dinsdag 14 mei ter gelegenheid van de nationale haven dag deelnemen aan een' tocht van Rotterdam naar Hoek van Holland aan boord van de „Pieter Caland", zo meldt de rijksvoorlichtingsdienst. Nader vernemen wij, dat dit een bezoek geldt van het koninklijk paar aan de Rotterdamse haven. De tocht met de „Pieter Caland" zal het ko ninklijk paar o.a. langs de Europoort- werken voeren. Toen de buitenlanders weg waren miste hij evenwel 9 bankbiljetten van 100 gulden uit zijn zak en twee uit de kassa. „Een dergelijke vingervlugheid zou ik beslist niet kunnen nadoen',, ge tuigde Fred Kaps. „Het kan alleen maar als je de bankbiljetten even in je handen kunt houden, maar dat bleek niet het ge val te zijn geweest." „Nou als u het dan niet kunt, dan is het wel onmogelijk," reageerde de president van het hof, die tijdens deze geanimeerde hofzitting enkele ma len zijn grote bewondering uitte voor de goochelprestaties van zijn naam genoot met de toneelnaam Kaps. De procureur generaal dacht er even wel ander over, want hij eiste een gevangenisstraf van een jaar met af trek, dezelfde straf die destijds de officier van justitie eiste. Uitspraak 20 mei. Narcissen spelen nog steeds eerste viool op Haarlemse keuring Ook gisteren speelden de narcissen weer de eerste viool op de wekelijkse keuring in Haarlem. Daarnaanst zag men er een mooi sortiment bijgoed en tulpen. G. Lubbe Zn., Oegstgeest, presen teerde een mooie collectie narcissen met de gele trompet Candlestick, de idem Gold Medal, de kleinkronige Margeret Mitchell en de stervormi ge gele New Gold als uitblinkers. Heel mooi materiaal bracht ook Zandbergen-Terwegen uit Sassen - heim. Naast de alleraardigste klein- bloemige aanwinsten waren het voor al de groot kronige Forewall, de rein- witte Acropolis met iets oranje in het hart, de aparte Ambergade, waarvan het oranje der kroon zich voortzet op het bloemdek en de fraai gebouw de bioolor Clipper het meest de aan dacht trokken. Olympic Fire is de naam van een opvallend narcisje met fonkelend oranje kroon, die War- naar Co, Sassenheim, naar voren bracht. De Sassenheimse firma bracht meer mooie narcissen: de regelmatig gevormde gele trompet Atlas, met een getuigschrift eerste klas bekroon de Calabas, de fraai gebouwde Gle- nervan, waaraan een getuigschrift van verdienste werd toegekend en nog verschillende andere. Een getuig schrift eerste klasse werd ook toe gekend aan de gevuldbloemige Uni que die de zo even genoemde -fa. Zandbergen-Terwegen etaleerde. Een heel mooi narcisje vonden we ook de dubbele Tahiti, geel met een iets oranje in het centrum.: Inzender: C. A. van Paridon, Noord wijkerhout. Ook Konijnburg Mark, Noord wijk, brachten mooie narcissen voor het voetlicht. We noemen o.m. de groot- kronige Sarasade, deel bloemdek met stervormige oranje cup, de vrolijk getinte Caroll Bells en de gele trom pet Louis d' Or. J. Gerritsen Zn., Voorschoten, waren o.m. present met een groep narcissen waarvan de kro nen zeer plat op het bloemdek lagen en bovendien gespleten waren. Bizar van vorm en compositie. Meer eigen aardig dan mooi, maar niettemin boeiend. Gebrs. de Graaff S. A. van Konijnenburg Co, Noordwijk, weten op narcissengebied ook van wanten. Dat is bekend en de Noord wij kse firma liet gisteren iets uit haar rijke arsenaal zien. We noemen de immense witte trompet White Tartar, de bekende dubbele witte White Lion, de aparte Apricot Beau ty en de voorname grootkronige Os- wega, wit met citroengele cup. Van de nieuwe narcissen van J. W. A. Lefeber, Lisse, waren diverse zeer aantrekkelijke bloemstukjes gemaakt. Ingrid Weldon en Sweet Harmony deden het heel goed. Bijgoed. Bijgoed was er ook heel wat: de beste ixia's van het Proefstation v. d. Bloembollenteelt te Lisse met de pri ma gele Holandse Glorie als het gro- van de fa. van Nieuwkerk uit 's-Gra- te paradepaard, amarylis hippeastrum vezande, het welriekende en zeer houdbare bolge wasje Leucocorine ixioides odorate van de fa. M. van Staaveren uit Aalsmeer, de mooie rq- se gladiool Ravissante van Preijde, Breezanid en de gladiool Judith Paris en de aparte Beautifull Dreamer van De Groot Co, Hillegom. Wat de tulpen betreft: dive de sports uit de darwinhybriden van C. Nieuwenhuis, Lisse, een collectie nieuwe tulpen van C. Colijn Zn., Voorhout, voor een deel wat dof van kleur, maar in hun genre zeer goed, best van steel en bouw en verder een „rijke" collectie nieuwe Greigii's van J. Uitenbogaard Zn., Oegst geest. Van de „enkelingen" verdienen Texas Flame, diep geel met rood en goed parkiet van vorm van Gebrs. Lefeber, de parkieten uit Kornefo- ros en Erna Lendgreen van de fa. E. v. d. Zaal, Lisse, en de grappige ingesneden Humor van D. Nieuwen huis, Sassenheim, zeker vermelding. Laatste Vliegende Hollander herdrukt en in Amersfoort gedropt Georganiseerd door een Amers- foortse winkeliersvereniging vond gistermiddag in Amersfoort een spec taculair evenement plaaits ter herin nering aan de bevrijding van ons land op 5 mei 1945. Omstreeks half vijf verschenen er twee sportvlieg- tuigen boven de stad, die overdruk ken uitwierpen van het laatste num mer van „De Vliegende Hollander", het tijdens de oorlog regelmatig bo- vens ons land afgeworpen periodiek, waarin de geallieerden ons een hart onder de riem staken met foto's en artikelen uit de vrije wereld. „Duits land capituleert", stond op deze her druk, die foto's laat zien van de on dertekening der capitulatie in Reims door generaal Eisenhouwer en Kei tel. Op de achterzijde was een sa menvatting gegeven van wat bezet ting en bevrijding voor ons land be tekenden. Elk exemplaar was genummerd en 200 nummers boden de vinder een levensmiddelenpakket, dat dezelfde inhoud had als de pakketten, die rond de bevrijding boven ons land werden gedropt. Op het moment dat de vliegtuigen boven de stad ver schenen, bood het bestuur van de organiserende vereniging het college van burgemeester en wethouders een pakket aan. Diefstal van 4000 te Rotterdam Een 66-jarige bankwerker uit Rot terdam heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van 4.000,-. Men vermoedt dat het tot voor kort bij hem inwonende echtpaar, de 24- jarige Italiaan F. R. en de 33-jarige K. P. Z. er met het bedrag vandoor zijn gegaan. De vrouw, pas 'rt week met de Italiaan getrouwd, liet de bankwerker onlangs weten dat zij binnenkort, samen met haar man, naar Italië zou vertrekken. Toen de bankwerker de vermissing ontdekte, was het tweetal verdwenen. wendU dan tot een Esso Gas depothouder.... voor het veilige gas in de veilige fles! Ontdek zélf hoe snel U met Esso Gas stromend, héét water hebt! Esso Gas is ook ideaal om op te koken en voor extra verwarming. voor meer comfort (Advertentie) „Harten Vijf'-actie van Zonnebloem en KRO voor chronische zieken De stichting „De Zonnebloem" en de KRO zullen in de periode van 12 mei tot 1 juni gezamenlijk een nationale actie voeren onder het mot to „Harten Vijf". Het doel van de actie is: een groot aantal bedlegerige, chronisch zieken in de gelegenheid te stellen een va kantie van acht dagen door te bren gen in vele in de zomermaanden daarvoor gratis beschikbaar gestelde inrichtingen en tehuizen. Deze actie van de stichting „De Zonnebloem" wordt ondersteund door KRO-radio en -televisie. In de programma's voor radio en televisie zal regelmatig aan dacht aan deze actie worden be steed. Officiële gegevens hebben aange toond, dat jaarlijks ongeveer 51/:- miljoen Nederlanders met vakantie gaan. De stichting „De Zonnebloem" gaat nu op een half miljoen vakan tiegangers een beroep doen om, van het bedrag dat ze voor hun vakantie hebben uitgetrokken, vijf gulden voor deze actie af te staan. Aan de vakantiekampen van „De Zonnebloem" kunnen, zo is ons op een persconferentie meegedeeld, deelnemen: alle bedlegerige chro nisch zieken van alle godsdienstige richtingen in de leeftijd van 25 tot ongeveer 70 jaar. Vooraf is echter wel toestemming van de huisarts no dig. Om een massa-organisatie te vermijden en ook om de persoon lijkheid van de zieke zoveel mogelijk tot haar recht te laten komen, kunnen aan ieder vakantiekamp slechts 24 patiënten deelnemen. Op zondag 18 mei zal bij alle ka tholieke kerken een propagandakrant worden uitgereikt. Het in deze krant opgenomen „geheim" wordt zondag 26 mei in het KRO-radioprogramma om acht uur en in het KRO-televisie- programma om half negen voor de luisteraars en kijkers ontsluierd. De totale opbrengst van de actie „Har ten Vijf" wordt in een slotradiouit- zending op zaterdag 1 juni 's avonds om tien uur bekend gemaakt. PATER TOT EEN MAAND VOORWAARDELIJK VEROORDEELD Het gerechtshof in 's-Hertogen- bosch heeft overeenkomstig het von nis van de rechtbank te Maastricht en de eis van de advocaat-generaal de Maastrichtse pater F. van der Z. veroordeeld tot een maand voor waardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van twee jaar. Hij stond op 22 april in hoger beroep terecht we gens huisvredebreuk en verzet tegen de politie. Pater van der Z. had zich wederrechtelijk bevonden in het klooster van de Sociëteit der Afri kaanse Missie te Hulsbeek en had verzet gepleegd tegen de politie, toen die hem uit het gebouw verwijderde. Acht auto's door brand verwoest Maandagavond is de landbouw- schuur van de heer A. Barendrecht aan de Toelaverweg in Vierpolder door brand geheel vernield. In de schuur bevonden zich zeven bestel auto's van het GEB van Rotterdam en drie auto's van particulieren. De brandweer van Brielle was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinde ren diat vijf bestelauto's en een luxe auto eveneens verloren gingen. Ook een grote hoeveelheid goederen die in de schuur lag opgeslagen, werd een prooi der vlammen. De brand ontstond doordat kinderen met luci fers speelden in een aangrenzend schuurtje. In een sloot langs de Lange- voortseweg in Enter is gisteren de lVa jaar oude Dirk Klein Nagel voort in de nabijheid van de ouderlijke wo ning verdronken. De kleuter was van huis weggelopen om naar een tante die im de buurt woont te gaan. Maandagmiddag zijn twee straaljagers van de vliegbasis Twenthe met elkaar in botsing gekomen en neer gestort. De beide piloten hebben zich met behulp van hun schietstoelen in veiligheid kunnen stellen. Op de foto zien we de wrakstukken van één van de toestellen in een boomgaard in de buurtschap Langeveen bij Tubbergen. Op verzoek van het comité voor de bouw van een jeugdhuis in Purmerend zet Cristel Adelaar (Mamaloe) haar telefoonaktie voort om te trachten de 50.000 gulden toch nog bij elkaar te krijgen. Ditmaal is haar woning in Amsterdam ingericht als een kleine telefooncentrale. Op de foto wordt Cristel Adelaar geassisteerd door de Wama's...

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7