ILF0RD films en camera's ILFOGHROME BERT v. d. HELM WINT DE B. EN W.-BEKER Weerbericht DE LETPSCHE COURANT PAGINA 3 Waarom zoudt U een onbekend merk REGENJAS kopen als U reeds vanaf ƒ49.75 een originele FALCON JAS kunt kopen in NOLETS Herenmodemagazijnen BOTERMARKT 8—9 FALCON-JASSEN 49.75 ƒ59.50 69.50 ƒ79.50, enz. Bovendien met 1 jaar schriftelijke garantie. (Advertentie) OEGSTGEEST tuigde de heer Schrama van een waar sociaail gevoel voor zijn mede burgers. Hij is voorzitter van de werkplaats voor minder-vahden. Vele jaren was de heer Schrama ook voorzitter van St. Jozef en de func ties en titels, die hij heeft in het verenigingsleven zijn talrijk. De R.K. Staatspartij later de KVP vond in hem een enthousiast propagandist en medewerker, als raadslid en wet houder, lid van de kieskring Leiden en statenlid van de provincie Zuid- Holland. Die burgemeester verklaarde, dat het hem een groot voorrecht was te mogen mededelen, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Schra ma te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Nadat de ver erende versierselen waren opgespeld bleef de familie Schrama en het col lege van b. en w. nog enige tijd bij- Pastoor Commandeur hield lezing over opgravingen onder St Pieter Gisteravond hield, in de Jozefzaal, Pius XI had al zijn verlangen ken- pastoor N. A. Commandeur de eerste baar gemaakt om opgravingen te la- ®€n- (Door een ongelukkige samen van een tweetal lezingen over de op- ten verrichten, met als doel 't graf l°op van omstandigheden wordt eerst gravingen onder de St. Pieter te van de H. Petrus. Onder Gregorius heden aandacht besteed aan de uit- Rome, welke het graf van de H. Pe- de Grote (600) wilde men hier nog relating van deae ondersoheidang van tras tot doel hadden. Het bestuur niets van weten. Er mocht niet aan een verdienstelijk staatsburger. Red. van het Katholiek Vrouwengilde had getornd worden. Paus Paoelli liet 't c-). dames- werk (op 28 juni 1939) beginnen. Het bijzonder graven ging in tegen eeuwenoude opvattingen. De opgravingen ge- De presidente opende de bijeen- spiedden in twee etappen, waarbij komst met een gedioht van Marie de Duitse Prelaat Dr. Ludwig Kaas - -- - en de voorstudies van Prof. Enrico hiermede voor de talrijke leden gezorgd voor een boeiende avond. Koenen „Maria Heflpt". Hierna sprak zij een kort welkomstwoord, in het J°si een grote roï hebben gespeeld, bijzonder tot rector Van Vugt, de Spfvan" zeoretaresse mej. Kellenaers en de f Iezulg «f* het ffste vice-presidente, mevr. Eerdmans, van de opgravmgen. Men ontdekte mu- - -- - -ren van de oude basiliek van Keizer de Kring Leiden van het KVG. 4 Juni a.s. gaan de leden het jaar lijkse uitstapje maken naar Stap horst en Giethoorn. Tijdens de af wezigheid van mevr. J. Staal-van Santvliet zal mevr. De Wilde als vice-presidente optreden. Lezing van pastoor Constantijn de Grote. Tevens werd de historische dwaling ontmaskerd, als zouden de zuidelijke muren van de huidige St. Pieter gebouwd zijn op de noordelijke muren van het Circus van Nero. Het bewijs echter, dat dit circus in de nabijheid moet hebben gelegen, wordt geleverd door 'n gTaf- ILFORD' Sportsman prontor 250 De ongeëvenaarde kleinbeeldcamera met „alles in één" sneltransport, 2,8 lens en grote goudgecoate lijnkaderzoeker. ILFORD'® grootste succes f. 79. vonden werd. (Mausoleum van Ubi- lius Heracla). Hierna gaf spreekster het woord aan schrift, dat ^op ^een mausoleum ^^ge- pastoor N. A. Commandeur, die bij J TTU' de aanvang van de lezing „Opgra vingen onder de St. Pieter" verklaar- de graag over dit onderwerp te wil- bewijsvoering len spreken, de aanwezigen er op Dat het graf van Petrus zich onder wijzende, dat hij het niet zou heb- het altaar van de St. Pieter bevindt ben over de kunstschatten van Ro- staat vast. Waarom heeft Constan- me, maar over het werk in de grond, tijn de basiliek gebouwd op zulk een zijnde de opgraving en, welke in de bijzonder moeilijk terrein? Hij had periode 1940-'50 hebben plaats gehad, een reden om juist daar te bouwen. De aanleiding hiertoe heeft Paus En dit kon hij alleen doen, omdat Pius XI gegeven, met de wens om hij de zekerheid had, dat daar het in de crypte van de St. Pieter be- graf was van Petrus, graven te worden, dicht bij het graf Bij de eerste opgravingen werd 'n van Pius X. Bij het maken van een dubbele rij van dodenkamers bloot nis voor de schrijn van Pius XI in gelegd, gescheiden door "een gang. deze crypte troffen arbeiders achter Hier waren twee manieren van do de muur muurstukken van antieke denbezonging te herkennen, nl. ver- Paus branding en ter aarde-bestelling. De mausolea, gelegen onder de grotten van de St. Pieter zijn rijk versierd met mozaieken. Men vindt er Bac chus uitgebeeld als de god van het hiernamaals. In de uitbeeldingen treft men sporen aan van een ver menging van verschillende godsdien sten. De kleinste grafkamer is ech ter door christenen gebruikt. De sporen van christelijke mozaieken Gisteravond -ahalf adht opende zijn hier in de muren achtergeble- de heer P. Bengsma, gemeemtesecre- grafkapelilen, aldus spreker. Gemeentesecretarissen congresseren in de Stadsgehoorzaal Lichtbeelden taris van Hilversum, in zijn functie van voorzitter, de jaarvergadering van het Landelijk Contaot-ongaam Na de pauze vertoonde pastoor Com- voor Gemeentesecretarissen, 't LCO. mandeur een aantal dia's van het Deae vngaderimg vond plaaits in de belangrijke opgravingswerk, waar- Leidse Stadsgehoorzaal. Tijdens dit mede hij, hetgeen hij verteld had, eerste gedeelte werd de genda, onder voor de toehoorders aanschouwelijk andere bevattende een behandeling maakte. O.a. liet hij zien een opname van de diverse jaarverslagen en een van het mausoleum der familie Cae- bestuursverkiezing, afgewerkt, waar- tennii. Het bleek wel, welk een na het gezelschap, bestaande uit on- enorm werk hier verzet is. De foto's geveer 200 gemeente-secretarissen van professor Kirschbaum gaven een uit geheel Nederland, in het stadhuis prachtig overzicht. Het zou te ver officiéél werd ontvangen door het voeren om de rondgang, die spreker OEGSTGEEST Raadsagenda De raad van de gemeente komt woensdag a.s. om half acht bijeen in openbare vergadering. De agenda vermeldt o.a.: voorstel van b. en w. met betrekking tot het adres van mr. G. Boomsma, namens B. Siebel, inzake grond verkoop; verkoop van bouwgrond aan: 1. Stichting „Pensioenfonds voor de vervoer- en havenbedrijven"; 2. n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten; 3. Sikkens Groep n.v.; het verlent i van uitweg op de Van Cuycklaan aan mevr. I. Tj erkstraonbewoonbaarverklaring van woningen; het doen van de ver klaring als bedoeld in artikel 36, 4e lid woningwet in verband met de voorbereiding van een uitbreidings plan; beschikbaarstelling van een krediet voor voorbereiding aanleg van sportvelden; beschikbaarstelling van een krediet voor advies over verbetering van de centrale verwar ming in het raadhuis en beschikbaar stelling van een krediet voor de aan schaffing van meubilair en inventa ris ten behoeve van de 3e openbare lagere school. Geboren: Christina Margaretha dr van T. H. Boonstra en C. M. van Rooijen. Roeland Louis zn van R. J. Bouricius en H. S. Dake. Cornelis Willem Ronald zn van N. F. vein der Meij en J. P. ten Braak. Maria Hele na dr van A. Verboon en A. A. van de Erve. Getrouwd: W. J. F. B. Boerrigter en P. C. T. Barnhoorn; L. P. Michon en W. Kramer; D. Hauwert en C. H. L van der Luit; J. N. Spruit en R. de Nooij; F. C. Maatje en E. P. Schou ten; H. Wamsteker en D. H. van Her waarden. VOORSCHOTEN Maatschappelijk werkster De katholieke maatschappelijk werkster, mej. G. Andriessen, is sedert 9 april haar werkzaamheden begonnen. Zij houdt spreekuur Leidseweg 27, tel. 2141, toestel 27, op de navolgende da gen: dinsdagavond van 19-20 uur; woensdagochtend van 9-10 uur; don derdagochtend van 9-10 uur; vrijdag middag van 14-15 uur. Op de pastorie van de parochie Ma ria Middelares, Rijndijk 281, zal zij elke eerste dinsdag van de maand spreekuur houden van 9-10 uur 's ochtends. Zakenjubileum Gisteren vierde fa. H. H. v. d. Ster het veertigjarig bestaan van de zaak. De oprichter van de zaak, de heer H. H. v. d. Ster, afkomstig uit Alphen a. d. Rijn, be gon op 1 mei 1923 in een schuur aan de Leidseweg 7 het loodgietersbedrijf uit te oefenen. In augustus 1923 ver plaatste hij zijn bedrijf naar Leidse weg 46, alwaar zijn zaak heden ten dage nog gevestigd is. In 1945 werd zijn zoon W. v. d. Ster in het bedrijf opgenomen. Enige jaren geleden werd het bedrijf gemoderniseerd. De heer H. H. v. d. Ster en zijn echtge note mevr. v. d. SterZonneveld kunnen met oprechte trots terugzien op hun verrichte arbeid. POLYETHER MATRASSEN de ideale lichtgewicht ma tras voor 'n onverwachte gast in 't week-end huisje. 80 x 190 cm Oh 95 Ook in £J\% zwaardere uitvoering m3fA 95 80x190 cm ÖHr. Haarlemmerstraat 172—174—179 (Advertentie) BROK IJS UIT DE LUCHT VERSPLINTERT TUINMEUBEL Een brok ijs, van naar schat ting twee a drie kg, is van morgen omstreeks halfnegen til de lucht komen vallen. De ijsklomp kwam terecht in de tuin van de familie J. Lange- rak aan het Cavaljeplein in Purmerend, waar het een tafeltje versplinterde. De mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat het ijs afkomstig is van een vliegtuig. Juist voor het ijs naar beneden kwam werd motorgeronk gehoord. ZOETERWOUDE gemeentebestuur Leiden. door de opgegraven mausolea maak- Hedenochtend om tien uur werd te, hier tot in details, zoals hij het de vergadering v ortgezet, mjat als op boeiende wijze deed, te beschrij- belan.grijkste onderdeel een rede van ven. De presidente bracht pastoor prof. C. H. F. Polak, over het onder werp „Bescherming tegen Gemeen ten". In zijn openingswoord verwei- Ccmmandeur dank voor zijn bijzon der interessante uiteenzetting. De tweede lezing „Op zoek naar 't graf komde de heer Bergsma het Leidse van Petrus^ wordt op dinsdag 21 mei gemeentebestuur, dat in zijn geheel gehouden. Wij kunnen dit belang- bij de vergadering aanwezig was. De stellenden warm aanbevelen, mededeling, dat prof. Polak onlangs is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, ontlok'. - aan de vergadering een hartelijk applaus. Na deze inleiding sprak prof. Po lak zijn rede uit, die met grote be- langstelling door de vergadering Schrama was maandagmiddag groot, werd gevolgd. toen burgemeester J. baron van Nieuw Gumea-kruis Aan de heer Voor vanmiddag staan nog op het Knobelsdorff midden in een verga- G- Hoogervorst is gistermiddag op programma een bezoek aan Avifauna, dering de deur opende en de familie het gemeentehuis het herinnerings waar een koffiemaaltijd genuttigd schrama uitnodigde binnen te tre- kruis N.-Guinea uitgereikt. De heer zal worden, en een excursie naar de den Wethouder Schrama, die in zijn Hoogervorst is 11 maanden als dienst- nieuwe grafische bedrijven van N. ian^g politieke loopbaan 36 jaar plichtig soldaat in Nieuw Guinea ge- SASSENHEIM Weth. Schrama geridderd De verratüng voor wethouder J. C. in levensechte kleuren... nog geen 40 ct per din. Gratis in dia-raampje gemonteerd. Toonaangevend in kleur en zwart-wit ILFORD... natuurlijk LEIDERDORP Taf eltenniskampioenschappen Samson te Alphen a. d. Rijn. LAGER DIVIDEND „GROFSMEDERIJ" In de vergadering van directie en gaan treffen". commissarissen van de N.V. Konink- - - lange politieke loopbaan is hij reeds lid van de KVP en 9 jaar weest en heeft aan verschillende pa- wethouder wel het klappen van trouilles deelgenomen. Hij was gele de zweep' heeft leren kennen, had gerd in Fak-Fak. beslist niet de nattigheid gevoeld In de burgermaatschappij weer te- van de lintjesregen, die ook hem zou rug, werkt hij nu bij Durisol als pla- tenmaker. - De burgemeester releveerde in zijn Namens de minister was aanwezig lijke Nederlandsche Grofsmederij is re£j.e grote en vele verdiensten kapitein Fraiture. De uitreiking ge- besloten aan de algemene vergade- van ^eer Schrama. 36 jaar is hij schiedde door burgemeester mr. R. ring van aandeelhouders voor te stel- peeds raadsli<j. In al deze jaren ge- M. Gallas. len een dividend van 7 procent over - 1962 uit te keren (v.j. 8 pet.). Mammaloe fietst niet alleen Mammaloe zal de elfstedentocht niet in haar eentje fietsen. De helft van de medewerkers aan haar actie, Zoals bekend voert een Wi een halve ton bijeen te krijgen voor comité op het ogenblik namens een het ogenblik gewerkt aan een betere de stichting van een jeugdgebouw in groot aantal bewoners van eigen wo- oplossing. In het algemeen merkte de Purmerend, heeft reeds te kennen ningen een actie tegen een verhoging minister op. dat Nederland een onaf- gegeven dé trip mee te willen ma- van hun aanslag in de inkomstenbelas- hankelijke belastingrechtspraak kent. ken, nu elfstedenwinnaar Reinier ting, als gevolg van een hogere huur- Wie meent onbillijk behandeld te wor- Pap'ing ook winnaar is van de wed- waarde-taxatie van hun eigendommen, den kan zich tot de rechter wenden, denschap met Christel Adelaar Het comité heeft gisteravond, op een Uit krantenpublikaties was de (Mammaloe) in 10 uur en 59 minu- openbare vergadering van de AJt. Kies- ten, de tijd die Paping nodig had vereniging in het Wassenaarse Deyler- voor de elfstedentocht, de benodigde huis de gelegenheid niet laten voorbij gaan om aan Z. Exc. prof. dr. J. Zijl- WASSENAAR DE FISCALE MOEILIJKHEDEN VAN BEWONERS VAN EIGEN WONINGEN Minister Zijlstra zegt onderzoek toe derde maatstaven berust. Er wordt op gelden in te zamelen. Het bestuur van het jeugdgebouw stra, minister van financien het pro- is evenwel verheugd over de door werking van de actie. Nog ter al bekend, dat er in Wassenaar eni ge beroering is ontstaan over de mi ter sprake gebrachte kwestie. De mi nister zegde toe op korte termijn te zullen onderzoeken of hier sprake is van een niet billijke toepassing van de bestaande richtlijnen en of in deze in- bleem van deze categorie van woning wcxnoiie -—o Steeds eigenaren voor te leggen. Minister Zijl stromen geldbedragen binnen op gi- stra zegde toe op korte termijn een on- spectie afgeweken wordt van de regels, ronummer 343579 van de Nutsspaar- derzoek te zullen instellen naar de die in het algemeen in ons land gelden, vraag of hier sprake is van een on. billijke toepassing bank in Purmerend. Maandag 6 mei komen Willeke Al- berti en Otto Sterman, Heintje Da- cale wetgeving, vids en Eddy Pieters Graafland, Ko Op de openbare vergadering van de de bestaande fis- A.R. Kiesverêniging werd voor de pau ze het woord gevoerd door Z. Exc. mr. viu» en tDe bezwaren van het actiecomité, J. van Aart sen, minister van Volks- de"kloet en' Adri~Las7erieT'Herman dat tot stand kwam onder auspiciën huisvesting en Bouwnijverheid over t Stok en Gerrit Schulte, Joop van van de buurtvereniging Deyleroord, woningprobleem. Zijl en Gerard van Kerkum en ook werden gisteravond toegelicht door de Prof. Zijlstra was als spreker aan. Pipo de clown (Cor Witsche) met heren J. J. A. ter Haar en F. L. Bode. gekondigd, -- 1Minister Zijlstra begon de beantwoor- Mammaloe opnieuw in touw om maar was verhinderd om dat zijn tegenwoordigheid in de Eerste meer dan vijfhonderd mensen te be- ding van de vragen met op te merken, Kamer noodzakelijk was. Later op de werken. dat de personele belasting op verou- avond verscheen prof. Zijlstra. Koninginnedag is in Zoeterwoude volgens traditie weer geworden de dag der tafeltenniskampioenschap pen. Het werd weer een enorm suc ces, waarop de wedstrijdleiding met genoegen kan terugzien. In verband met het grote aantal inschrijvingen werden de dubbelspelen ditmaal zon der herkansing afgewerkt, hetgeen een niet onbelangrijke verlichting van het op deze dag altijd weer zware programma betekende. Het tijdschema kwam reeds in de vroege morgen iets in de knoop door dat een aantal deelnemers vanwege de kinderoptocht van de Oranjevere niging te laat arriveerde, maar in de loop van de dag werd deze ach terstand volledig weggewerkt, zodat de voorronden 's avonds om 7 uur waren verspeeld en de finales om 8 uur konden beginnen. De finales van de dubbelspelen werden reeds tijdens de voorronden afgewerkt, waarbij de volgende winnaars uit de bus kwamen: Voorronden. Damesdubbel: A. Beereboom en J. v. d. Helm (in de finale gewonnen van H. Koek en Q. Overdevest). Herendubbel: A. v. d. Helm en H. v. Veen (door finalewinst tegen P. v. d. Raadt en C. v. Teylingen). Meisjesdubbel: Ria Ammerlaan en Marian v. d. Helm, die in de finale Anneke Koek en Lidy Heemskerk versloegen. Jongensdubbel: 1) Gerard v. Vel- zen en Bert v. d. Helm; 2) Jan Min- naard en Jan Hulsbos. Mixed-dubbel: 1) Coby en Bert v. da. Helm; 2) Corry v. Teylingen en Ton van der Helm. In de enkelspelen waren de ver rassingen zoals gebruikelijk niet van de lucht. In het damesenkelspel liet de kampioene van vorig jaar Leny Koek zich in de voorronden eerst door A. Beereboom en vervolgens door Coby v. d. Helm verrassen. Bei de laatstgenoemde dames streden in de finale tegen elkaar en daarbij ver overde A. Beereboom haar vorig jaar verloren beker terug. In het herenekelspel leden, werd Ton v. d. Helm, die ditmaal zijn dag niet scheen te hebben, verrast door P. v. d. Raadt. In de finale wist hij echter in 3 games na spannende strijd het verloren terrein terug te winnen. Voor de overige heren wist C. v. Teylingen zich het meest te onderscheiden, door in de halve fina le zelfs H. v. Veen te verslaan. Bij de heren niet-leden vielen geen verrassingen te noteren. In de finale versloeg Ph. v. Benten zijn tegen stander J. v. Gent zonder veel moei- (Meegedeeld door het KNMI, Geldig van vrijdag- tot zater dagavond, opgemaakt te 11.15 uur. VERANDERLIJK Opklaringen maar ook enkele buien. Vrij krachtige tot ma tige wind krimpend van noord west naar zuidwest. Over het algemeen iets hogere tempera turen. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max. neer- temp. slag HELSINKI motregen 8 1 STOCKHOLM 1. bew. 11 1 OSLO zw. bew. 7 12 KOPENHAGEN 1. bew. 10 0.4 ABERDEEN regenbui 8 0.5 LONDEN regen 12 0 AMSTERDAM zw. bew. 10 0 BRUSSEL geh. bew. 12 0 LUXEMBURG motregen 10 1 PARIJS zw. bew. 12 0 BORDEAUX zw. bew. 15 3 GRENOBLE geh. bew. 19 8 NICE 1. bew. 19 0 BERLIJN zw. bew. 13 3 FRANKFORT zw. bew. 10 8 MüNCHEN regen 13 10 ZURICH regen 15 21 GENèVE zw. bew. 18 10 LOCARNO regen 13 54 WENEN regenbui 23 0.1 INNSBRUCK regen 16 8 BELGRADO 1. bew. 26 0 ATHENE zw. bew. 20 1 ROME zw. bew. 22 0 AJACCIO zw. bew. 20 0 MALLORCA zw. bew. 19 0 LISSABON zw. bew. 21 0 Het meisjesenkelsped vormde op deze dag de verrukkelijkste afdeling. Het was een gunst om de meisjes te zien vechten om de ere-plaatsen. Het krachtsverschil was niet zo nale, waarin Marian v. d. Helm en Ria Ammerlaan al spoedig de harten van het publiek veroverd hadden. Marian v. d. Helm veroverde daar naast bovendien de eerste prijs. Ria Ammerlaan zag haar moeite extra beloond doordat zij de prestatieprijs van de Oranjevereniging uit de han den van diens voorz., de heer H. v. d. Bergh mocht ontvangen. In het jongensenkelspel-leden ver raste G. v. Velzen met een overwin ning op Jan Minnaard. In de finale kon hij het tegen Bert v. d. Helm niet bolwerken. Bij het junioren-niet leden ging de finale tussen Leen v. d. Hoeven en Daan Hulsba, waarbij laastgenoemde aan het langste eind trok. Veel belangstelling. Na afloop van de finales, die even als de voorronden door honderden toeschouwers werden gadegeslagen, onder wie burgemeester Detmers, ka pelaan Planken als g.a., ds. Hengst- mangers, bestuursleden van de Oran jevereniging, Effect '54 en SJZ en vertegenwoordigers van de Gemeen telijke Sportraad, reikte de voorz., van PIT '54, de heer J. W. Vink, met toepasselijke woorden de prijzen uit en bedankte daarbij allen, die aan het welslagen van de dag hadden meege werkt. Burgemeester Detmers reikte de b. en w. van Zoeterwoude-beker uit aan Bert v. d. Helm, die als junio renkampioen aan zijn broer Ton v. d. Helm als seniorenkampioen op ver rassende wijze dit kleinood wist te ontfutselen. Eén troost was er vol gens spr., voor de verliezer: „de be ker blijft in de familie". De burge meester maakte tevens van de micro foon gebruik om 't bestuur van de Oranjever. te feliciteren met de ge slaagde organisatie van Koninginne dag 1963 en de plaatselijke politie te bedanken voor het vele werk, dat weer was verzet. Als bijzonderheid dient nog even te worden vermeldt, dat de toeschou wers in de pauze konden genieten van een partijtje tafeltennis tussen de burgemeester en de voorz. van de Oranjevereniging, waarbij ds. Hengstmangers als scheidsrechter optrad. Al met al weer een buitengewoon geslaagde dag, waaraan menigeen nog maandenlang met genoegen zal te rugdenken. PUZZEL No. 506. Horizontaal: 1 vrucht, 4 artikel van een wet, 7 inhoudsmaat, 9 stad in N.H., 11 voorzetsel, 12 be drog (bargoens), 14 bekende afkor ting, 15 kloostervoogd, 16 gebod, 17 gerucht, 19 boom, 20 gem. in Gel- derl., 24 sterk oplopend, 26 klap, 27 opschik. Vertikaal: 1 rivier in Italië, 2 aan loop, 3 meisjesnaam, 4 achting, 5 iemand de achting geven, welke hem toekomt, 6 familielid, 8 oplopende rij van zitplaatsen, 9 gem. in Gelderl., 10 gem. in N. Brab., 11 voorzetsel, 13 bosgod, 18 Sluwe streek, 19 land schap op de O.-kust van Sumatra, 21 gravure, 22 spijstafel, 23 voorzetsel, 25 bijwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 505 Horizontaal: 1 hap, 3 ter, 5 ba, 6 aar, 7 eb, 9 st, 10 A.P., 12 kop, 14 alk, 15 adder, 16 Dan, 17 mes, 19 te, 21 sa, 22 kim, 24 Est, 25 ik, 26 ink, 27 aan. Vertikaal: 1 ha, 2 pat, 3 tra, 4 re, 5 bok, 8 bek, 9 spant, 11 Parma, 13 Ede, 16 dok, 18 sik, 20 eek, 21 sta, 23 mi, 25 in. PUNT Maar, mijnheer directeur! LEIDERDORP Onderlinge wedstrijden Sparta De uitslagen van de onderlinge wed strijden van de gymnastiekvereniging Sparta zijn als volgt: Meisjes 8 jaar: 1. Emilia Szitas; 2. Mieke Hendriksen; 3. Gerrie Kras- senburg; meisjes 10 jaar: 1. Bea Me- nijn; 2. Lieske v. d. Linden; 3. Wil Anker; meisjes 11 jaar: 1. Hannie Wolper; 2. Riny Andrik; 3. Marleen Bouthan; meisjes 12 en 13 jaar eer ste groep: 1. Willy v. d. Stoel; 2. Mar jan Hillal; 3. Marja Bavelaar; twee de groep: 1. Marian Vermeulen; 2. Senny Slimmers; 3. Irene Brussei. Jongens 8 jaar: 1. Rob Koebrugge; 2. Wim Roest; 3. Paul Theunissen; jon gens 9 jaar: 1. Freddy Lamers; 2. Frits Koolbergen; 3. Reindert Zaal bergen. Dames aspiranten: le groep: 1. Gerda v. Meteren; 2. Coby Plomp; 3. Marja Bosman; 2e groep: 1. André v. d. Poel; 2. Lineke v. Driel; 3. An- Doornbos; 3e groep: 1. Mieke Doorn malen; 2. Truus v. Es; 3. Ann Wal- laart Dames senioren: 1. mevr. Goud smit; 2. mevr. Rijsbergen; 3. mevr. Vochtelo. Meisjes 9 jaar: 1. Marijke de Ko ning; 2. Anneke van Raemsdonk; 3. Hanneke v. Houwelingen. Meisjes 10 jaar: 1. Corna Boon; 2. Corrie Roest; 3. Jeannette v. d. Berg.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3