MEJ. DE PATER KRIJGT TOCH HAARSUFA-AUTO Vragen over hondenbelasting in Leiden RAAD WILDE GEEN VERPUCHTE VAKANTIE VOOR KRUIDENIERS Weerbericht Kardinaal Suenens naar Oe Thant K.V.P.-V00RH0UT Het weer in Europa Marktberichten ZATERDAG 27 APRIL 1863 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 De directeur van de SUFA, de heer A. M. Bergers, ontving van de ge meentepolitie te Apeldoorn, inzake het uitreiken van een gratis Austin A-40 auto aan mej. I. de Pater te Apeldoorn, op 26 april bericht, zulks naar aanleiding van het verzoek, dat de heer A. M. Bergers op 24 april de gemeentepolitie had gesteld, om de juistheid van de gestelde claim te onderzoeken, dat door middel van af genomen verhoren van betrokkenen geen strafbare feiten w^ren gecon stateerd. De niet-juistheden die aanvanke- m waren geconstateerd zouden vol gens de gemeentepolitie te wijten zijn geweest aan „vrouwelijke naïvi teit". De woordvoerder van de Apel- doornse politie deelde mede, dat ook voor de politie aanvankelijk was ge bleken, dat overleg had plaats ge vonden en dat het verzoek, door de organisator gesteld om een onderzoek te doen instellen, dan ook alleszins gerechtvaardigd was. De auto zal thans op grond van de verklaring van de politie aan mej. I. de Pater worden toegewezen Noot red.: Hoewel de kwestie van de auto hiermede is opgelost blijft de smak min of meer bevreemdend. Het doet wat merkwaardig aan te verne men, dat een instelling ter bevorde- Griep Migraine Reuamtiek Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit T O G A L HELPT T O G A L HELPT T O G A L HELPT T O G A L HELPT T O G A L HFLPT T O G A L HELPT T O G A L HELPT (Advertentie) Personeel HCW en NEM bood minder-validen 700 gulden aan Gisteravond vond in de grote kan tine van de HCW en NEM een feest avond plaats, aangeboden door de per soneelsvereniging DSB aan de nazorg- werkplaatsen hier ter stede. Na de ope ning door de voorzitter van het sociaal fonds, de heer G. van Kalkeren, die zich later op de avond ontpopte als een voortreffelijk conferencier, begon de avond met een grote verrassing, toen de heer Van Kalkeren aan de heer Tie- rolf, directeur van de nazorg-werkplaat- •en een bedrag van f 700 kon overhan digen, bijeengebracht door het personeel van beide bedrijven, ten behoeve van de ontspanning en recreatie van de minder-validen. In zijn dankwoord zei de heer Tierolf zeer verrast te zijn door de aanbieding van dit grote bedrag. Hij toonde zich zeer dankbaar, door te zeggen, dat dit de erkenning inhield dat de hem toevertrouwde personen niet langer als nuttelozen worden ge zien. In 1962 werd ruim 100.000 gulden uitgekeerd aan loon voor de werkpres taties der minder-validen, die hiermede een plaats in de werkgemeenschap ten volle waard bleken. Aan de feestavond werd onder an dere medewerking verleend door de Zoeterwoudse „Gold Sisters" met guita rist Jan Rijken, die enige voortreffelijke nummers ten gehore brachten. De ,3e- jojans" toonden zich ware meesters op de accordeon, terwijl de heer Bavelaar als .Mister Dixie" veel succes oogstte met zijn verbluffende goocheltrucs. De muziek werd kundig en enthousiast ver zorgd door „The Blue Strangers". Aan het slot sprak een der werk meesters van de nazorgwerkplaatsen, de heer Pauw zijn dank uit aan het bestuur van „De Stalen Band", de artiesten en de heer Van Kalkeren voor deze ge zellige avond. Hij hoopte, dat de band tussen de vrije bedrijven en de nazorg werkplaatsen mocht leiden tot een nau we onderlinge samenwerking. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmus Johannes, z.v. W. A. Westgeest en J. Kamphues; Pauline, d.v. P. de Graaf en J. E. T. Brusche; Alfredo Bartholomé, z.v. B. Ouwerkerk en J. A. Siebert; Monica Cornelia, d.v. A. Plaizier en I. A. Bo dewijk; Jolande Margaretha Johanna, d.v. J. Koevoet en M. Rijsdam; Ro nald, z.v. J. de Vogel en J. Pardon; Marianne, d.v. G. K. Swartsenburg en J. Vreeling; Fenneke Ida Marjo lein, d.v. R. Melles en J. Hommes; Richard Gerardus Johannes, z.v. C. H. Meskers en M. Letsch; Petrus, z.v. P. C. van Lierop en H. Scheepmaker; Theresia Theodora Jacoba, d.v. T. Q. Koster en M. M. J. Tuijnman; Bart, z.v. J. H. Beydals en T. C. Nederlof; Tiny, cLv. G. van Tol en H. v. d. Gaag; Arnold, z.v. H. Friedman en G. Katz. Ondertrouwd: A. J. Cambier en J. van Putten; C. J. M. Waasdorp en A. C. Pooijer; C. A. F. de Haas en A. A. Doeswijk; A. de Vink en A. G. Ten- wolde; J. Distelvelt en J. C. Leue- ring; U. W. R. Klotz en M. E. L. van Zonneveld; M. J. van den Heuvel en C. M. Steenbergen; W. D. Regeer en C J. van der Zeeuw; N. J. de Tombe en M. Teijn; W. Zandbergen en L. G. I. Bogert; P. Hereur en J. Prins; T. van Hemert en E. Delfos; L. F. Har- togs en A. M. Hermsen; U. Stoeltie en C. E. Steensma. Overleden: A. de Mooij, 56 jaar, echtgen. v. F. H. van Geenhuizen; C. A. Silverster, 66 jaar, man; P. Hagen- dijk, 60 jaar, man; R. van Vegte, 73 jaar, man; A..M. Immink, 69 jaar, man; M. J. Loedeman, 93 jaar, wed. van C. W. Baan; J. van Veen, 70 jr., echtgen. v. P. van Abswoude; C. B. Aalders, 56 jaar, echtgen. v. H. H. G. v. d. Staak; C. van den Berg, 54 jaar, man. ring van liefdadigheid er recherche methoden op na houdt als het detec tive spelen met bandrecorders. Bo vendien is de bedreiging van de di recteur der SUFA over eventuele pu blicaties in de (bevriende) pers, die de winnares in haar omgeving onmo gelijk zouden maken beneden het peil van elke kritiek. De SUFA dient zich, wil zij de sympathie van het publiek behouden, van deze keiharde zakelijkheid te distanciëren. De heer M. van Aken (PvdA) heeft het college van b. en w. als raadslid vragen gesteld ov>er een uit lating van de wethouder van finan ciën, de heer Harmsen, over de hon denbelasting. Hij vraagt: Heeft het college kennis genomen van de weergave in de pers en de mededelingen die de wethouder van financiën aan de pers heeft verstrekt terzake de inning van de plaatselijke belasting op het hebben en houden van honden? Indien bedoelde publicaties niet juist mochten zijn, waarom heeft het college dan nog geen correctie be werkstelligd? Wil het college bovendien onom wonden duidelijk maken welke rela tie er wel en niet bestaat tussen de administratie van de hondenbelasting en die welke is aarugelgd i.v.m. de rabies-en ting? Waarom is het vrsohi tussen be doelde administratieve gegevens in het geding gebracht, en hoe verdraagt zich uws inziens uw uitleg terzake met de garantie van de minister van Landbouw inzake de door de mel ding verkregen gegevens omtrent de aanwezigheid van honden? (Voor commentaar zie elders). GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Leiden is heden geveild: Huis en erf Vreewijkstraat 24, in bod 9.100.-, koper W. Oudshoorn te Leiden q.q. voor 10.700.-. Huis en erf Vreewijkstraat 26, in bod 9.100.-, koper: H van Riet te Leiden q.q. voor 10.100.-. Huis en erf Utrechtse Jaag pad 8, in bod 13.800.-, koper H. D. van Weizen te Oegstgeest q.q. voor 15.400.-. Huis en erf Hansenstraat 31 in bod 5.700.-, koper C. H. J. v. d. Drift te Oegstgeest te Oegstgeest q.q. voor 6.100.-. Huis en erf Hansenstr. 33a in bod 4.900.-, koper C. L. Mul der te Leiden voor ƒ4.900.-. Huis en erf Prinr Frederikstraat 19, in bod 8.600.-, koper L. Zitman te Leiden q.q. voor 9.550.-. Huizen en erven Hansenstraat 38-38a en 42-42a resp. na afmijning in bod 7.500 en 7.500 zijn niet gegund. Notarissen G. van Essen te 's Gra- venhage en F. K. Lagerweij te Lei den: herenhu:s en erf Utrechtse Veer 20, in bod f 21.600.-, koper L. J. Hoe- len te Leiden q.q. voor ƒ21.600.-. Notaris W. S. Jongsma te Leiden: herenhuis met tuin Zoeterwouds- sin gel 86, winkelhuis met woning 2e Groenesteeg 48, woonhuis Uiterste gracht 72 en woonhuis Rijnzichtweg 173 (Oegstgeest) resp. in bod: ƒ32.600 9.900, 2.650 en 9.800 zijn uit de hand verkocht. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Het bevolkingsonderzoek op tuber culose dat thans plaats vindt in het gebouw van de Bescherming Bevol king, Middelstegracht 91, is nu vol op aan de gang. Sedert het begin op 2 april jl. zijn tot gisteren reeds meer dan 12500 personen het toestel gepasseerd. De opkomst kan zeer goed genoemd worden en ligt waar schijnlijk boven de verwachting. Het onderzoek in het gebouw Mid delstegracht 91 duurt nog voort tot en met donderdag 2 mei. Ieder die nog in het bezit van een oproep is, maar om welke reden ook daaraan geen gevolg heeft gegeven, kan in het lokaal Middelstegracht 91 voor onderzoek nog terecht op: maandag 29 april van 9-12 en van 14-16.30 uur. bilaris werd toegesproken door burg. Van Berckel, d&e er op wees, dat het wel niet veel voorgekomen zal zijn, dat de hx Crama toegesproken wordt vanachter de tafel, omdat hij als onderwijzer in het vervullen van zijn ambt daar altijd zelf achter zit. Voor deze keer zijn de rollen omge draaid en als hoofd van de gemeente, waaronder het openbaar onderwijs valt, voelde hij het als een plicht om de dankbaarheid uit te dragen voor hetgeen de heer Cr am a als ambte naar voor het openbare onderwijs met nauwgezetheid en liefde heeft verricht Spr. sprak de .vens uit, dat de jubilaris nog vele jaren zijn krach ten zal kunnen geven vdor het open bare onderwijs in Noordwijk en over handigde hem de gebruikelijke en veloppe. Op leuke wijze bracht een kinder koortje dank aan zijn meester, het welk vergezeld ging van verschillen de presentjes. Dankwoord Hierna sprak de jubilaris mede na mens zijn echtgenote woorden van dank tot allen, die blijk van belang stelling hebben getoond ter gelegen heid van zijn jubileum. ALPHEN AAN DEN RIJN Discussie over atletiekaccommodatie hij voorstander van een regeling. Ook de kleintjes, die geen personeel hebben moeten met vakantie kunnen gaan. De meerderheid is voor, het j is volkomen democratisch, dat de Di de gisteravond gehouden ver- minderheid zich daarbij neerlegt, gadering van Alphens raad kwam (j)eze Celling werd o.a. door wet- als eerste punt, waarover enige dis- houder Deerenberg aangevochten; cussie was, naar voren de vaststel ling van het uitbreidingsplan in on derdelen „De Bijlen". De heer Duin zei, dat er reeds tal van uitbreidings- mag een meerderheid een minderheid dwingen?). De heer v. d. Lee zei voorstander te zijn van een vakantie voor ieder- zorgenkind is en hoopte dat deze zaak niet het laatste aan de orde komt. GEM. AANKONDIGING Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de bu reaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna ver melde, op dinsdag 30 april a.s. voor het publiek gesloten zullen zijn. Het stedelijk museum „De Laken hal" zal op die dag van 13.00 tot 17.00 uur geopend zijn. (Advertentie) VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Korevaarstraat, voorzover ge legen tusseh het Levendaal en de Geregracht met ingang van 1 mei 1963 voor de duur der werkzaamhe den aldaar, zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee, in beide rich tingen. De door het verkeer te volgen rou te zal door middel van orden wor den aangegeven. (Advertentie) AFHALEN HUISVUIL De directeur van de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst te Leiden maakt bekend, dat in ver band met Koninginnedag, het huis vuil van dinsdag, 30 april 1963( wordt opgehaald op woensdag 1 mei' 1963. (Advertentie) Kardinaal Suenens, aartsbisschop van Mechelen-Brussel en primaat van België, zal zaterdag 11 mei naar New York vertrekken om er, in op dracht van Paus Johannes, de en cycliek „Pacem in terris" aan de se cretaris-generaal der V.N., Oe Thant, te overhandigen. Dit geschiedt op een plechtige zitting, maandag 13 mei, in het gebouw der Verenigde Naties te New York, aldus heeft het KNP be kendgemaakt. plannen aan de orde zijn gesteld. eeni maar de overheid mag die niet Maar dit plan is wel bijzonder spec- afdwingen en de vrijheid aan ban- taculair, omdat het in verband staat den ieggen. met de recreatie van de groeiende heer Geerlof was van mening, gemeente. Het betrokken gebied da^ ^et persoonlijk element hier een krijgt een geheel ander aanzien en te grote speelt. Men had na de or- het schept ook betere verbindingen ganisaties met het verzoek moeten met Ter Aar en Aarlanderveen. Hij tornen. Overigens hebben de grotere schonk speciaal aandacht aan de bedrijven hun vakanties voor dit jaar sportvelden, met name aan de atle- a] geregeld tiekaccommodatie, die al jaren het j}e beer Wingelaar motiveerde zijn stem als minderheid in de P. v. d. A. Alle branches hebben vakantie. Dat komt ook de kruideniers toe. - De voorzitter zei, dat er op grond De voorzitter zei, dat pen graag van de winkelsluitingswet (overigens het gehele complex gelijk zou uit- nog oucj maar al wel verouderd)1 voeren, maar dat kan nu eenmaal bevoegdheid by de overheid is. Hoe niet. Mèt de atletiek zijn er ook an- meer men zich in deze materie ver dere sporten, o.a. de korfbal, die hoe meer stapelen de moeilijk- ruimtenood heeft. Overigens ver- heden zich op Genoemd is de een- heugde het de burgemeester, dat als trumfunctie van de gemeente. Hierop vrucht van voorafgaand overleg en wilde spreker nog eens inhaken, in uitzetting tegen dit uitbreidingsplan verband met de halvedag-sluiting minder bezwaren bestonden dan men van de winkelbedrijven in de ge- wel gewend is. meente. Die is niet gelijk en dat is Wat de belangen van de atletiek- onjuist. Men moet niet in de ene vereniging AAV '36-combinatie be- zaak wel in de andere niet terecht treft, verklaarde wethouder Dekker kunnen. D.m.v. de pers wilde spre met nadruk, dat er in samenwerking ker bij de Middenstandsorganisaties met Alphia en ARC wel wat te be- aandringen op een gelijke regeling, reiken is. Het gaat hier om het goe- dat men weet in Alphen a. d. Rijn de samenspel, dat teveel gemist op die morgen of nïiddag elke winkel wordt. gesloten. Het meest ver strekkende voorstel, Vakantiesluiting. verplichte sluitingsweek, hierna in stemming gebracht, kreeg slechts 4 De meeste aandacht in deze verga- voorstanders, nl. de heren Gesman, dering kreeg het voorstel van de Pennenwaard, Honout en Wingelaar; commissie voor het ontwerpen van 15 tegen. De heren Brokaar en De strafverordeningen, inzake het ver- Ruiter waren afwezig, zoek om een vakantieslnitingsrege- Tot onderwijzeres aan de openbare ling kruideniersbedrijven vast te stel- school voor GLO aan de Javastraat len. Eigenlijk was er geen voorstel, werd benoemd mej. H. I. Jansen, want de meerderheid der commissie thans tijdelijk. (Wordt vervolgd) wilde de betrokkenen het zelf maar doen eens worden. De minderheid wilde het verzoek inwilligen. 7nFTI?R WHITHF De heer Slootjes vond, dat hier van 1 kK WULUL de raad een Salomons oordeel werd Koninginnedag. Op dinsdag 30 gevraagd. Dat bestond overigens april a.s. zullen Oranjefeesten wor- voor hem hierin, niet aan het ver- den georganiseerd door de Oranje- zoek te voldoen. Geen dwingende be- vereniging „Zoeterwoude". palingen in deze. Om 10 uur v.m. zal een kinderop tocht worden gehouden met versier- De heer Duin, sprekende namens de voertuigen en rijwielen, in groe- de grootst mogelijke meerderheid P®n. van de Partij van de Arbeid, meende, Vertrek vanaf de jongensschool aan dat hier niets moet worden vastge- dé Sch^njcelweg. £)e route is als steld. Het sociale aspect, waarvan van'Banningstraat, Verlaatweg, Dorp- o.a. de Kamer van Koophandel volgt: Schenkelweg, Zuidbuurt, Jan spreekt is eenzijdig, want bij in wil- straat, Noordbuurtseweg, Miening, liging van het verzoek komen andere Noordbuurtseweg, Watertje, Zwetka- aspecten in het gedrang. Men wijst de, Schenkelweg. De optocht zal wor- op het getal 78 pet. voorstanders van den voorafgegaan door de St. Jans regeling, maar als men de totale om- fanfare en drumband, zet mee laat spreken, liggen de cij- Om 11.30 uur begint een voetbal - fers anders. Voorts wees spreker er toernooi tussen buurtelftallen tot op, dat hier geen gesloten groep is 13.30 uur. Daarna hindernisrace voor van gelijksoortige bedrijven; er is dames en heren. Om 14.30 uur de branchevervaging. Ook de centrum- finale van winnende ploegen voet functie van de gemeente staaat ver- ballers en om 15.30 uur een kruiwa- plichte sluiting in de weg. genrace voor dames en heren van De heer A. Pennewaard had graag alle leeftijden. Om 16.30 uur de fi- gezien, dat men het onderling eens nale van het voetbal, was geworden. Nu het niet zo is, was NOORDWIJK Zilveren jubileum van de heer G. Crama In de stijlvol versierde raadszaal is gisteren bij de huldiging van „meester" Crama duidelijk naar vo ren gekomen, dat deze zilveren ju bilaris niet alleen een geziene en be minde onderwijzer is, doch ook een man, die in het burgerlijke leven van Noordwijk zijn sporen verdiend heeft en een grote populariteit heeft verworven in de 25 jaren, dat hij aan het openbare onderwijs in Noordwijk verbonden is. Burgemeester Van Berckel Nadat de jubilaris met zijn faimilie in de tjokvolle raadszaal was binnen geleid, waar burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, het volle-doge college van wethouders en de gemeente secretaris, de heer B. Ike, achter de groene tafel hadden plaats genomen, terwijl in de zaail onder meer tegen woordig waren de inspecteur van het onderwijs in het district Leiden, de heer Boogaard, de gemeente-ont vanger de heer A. Dekker, de hoofd inspecteur en inspecteur van politie de heren A. N. Merkelbach en P. Verhoef en vele noofden van dienst van de gemeente Noordwijk. De ju- HAZERSWOUDE Kerkmeester W. Lommerse legt zijn functie neer De heer W. Lommerse, negenen zeventig jaar, heeft een dezer dagen zijn functie van kerkmeester van de parochie van „St. Michaël" in 't Zwaantje in verband met zijn hoge leeftijd neergelegd. Zondag aanstaan de zal pastoor Van der Ven van ge noemde parochie vanaf de kansel be kend maken, wie de heer Lommerse in diens functie zal opvolgen. In juli 1931 werd de heer Lommer se door de bisschop van Haarlem, monseigneur Callier, tot kerkmees ter benoemd. Hiervóór stelde de be woner van 't Zwaantje ongeveer tien jaar zijn diensten reeds beschikbaar aan het armbestuur van de parochie. Pastoor in 1931 was de zeereerwaarde heer Van Leeuwen. Overigens diende Op zondag 28 april a.s. zullen in de Aula van het R.K. Lyceum aan de Mariënpoelstraat te Leiden de gro te EHBO Peerke Donders-wedstrijden gehouden worden. Aanvang 14 u. pre cies. Zeven senioren- en zeven ju- niorenploegen komende uit verschil lende plaatsen, zullen dan hun uiter ste best doen om aan de geschminkte slachtoffers, in de goed nagebootste ongevallen, de juiste hulp te verlenen om daardoor de fraaie P.D.-wisselbe- kers in bezit te krijgen. Het belooft dus een zeer interessan te en leerzame wedstrijd te worden. VOORHOUT Kunt U op 15 mei a.s. uw stern- het zilveren jubileum van kerkmees- plicht niet vervullen, machtig dan ter herdacht, begiftigde paus Pius vóór 1 mei een familielid! Machti- XH zaliger gedachtenis hem met de gings-formulieren zijn verkrijgbaar kerkelijke onderscheiding „Pro Eccle- tén gemeentehuize en bij het K.V.P.- sia et Pontifioe". Naast het feit, dat secretariaat: Mgr Broerestraat 12. de heer Lommerse in het kerkelijk de nu scheidende kerkmeester bij vier parochieherders: de pastoors Van Leeuwen, Boin, Koene en thans Van de Ven. Toen de heer Lommerse in 1956 leven een vooraanstaande rol tot nu toe vervuldie, heeft hij ook in het „burgerlijk" leven verschillende func- ties bezet. Wat hy als kerkmeester att ttttwv van St. Michaël in alle eenvoud heeft meehelpen bewerkstelligen, zal de parochiaan steeds tot dankbaarheid stemmen. Andere wijzigingen. In de beide andere Hazerswoudse parochies zijn enkele wijzigingen aan- gebracht in de armbesturen. Tot le den van het armbestuur van de pa- HET BESTUUR (Advertentie) WEGWEDSTRIJD VAN A.A.V. '36 STERKE BEZETTING De 20 km.-wedstrijd, welke d AAV '36, in samenwerking met het Oranjecomité om 30 april tie Alphen rochie der Heilige Engelbewaarders a- d- Rijn organiseert, belooft een zijn dezer dagen benoemd de heren werkelijk nationaal atletiekevene- J. Timmermans en H. van der Aar. ment te worden. 70 Atleten zullen In de vacature, die in de parochie van start gaan, onder wie een groot van „St. Bernardus" was ontstaan aantal A-klassers, o.m- De Bruin, wegens bedanken van de heer C. van Boelens, Smits, Verkerk, Schoonen, Tongeren, werd voorzien door de be- v. Bleeck, Kraan, Mol, Schoonen, noeming van de heer G. Heemskerk v. Ginkel. We kunnen dus gerust Joshi. Het herensenioren team spreken van eën sterke bezetting. De van de judo- en jiu-jitsuverenning start vindt plaats in de Tan Lennep- Yoshi is er tijdens de kampioenschap- straat bij het gebouw Nabij om 13.30 pen van het Haagse district niet aan uur. De route leidt o.m. door de vol te pas gekomen. In de dojo van de gende straten: Toussaintstraat, Jong- Haagse vereniging Kagawa moesten kindt Coninckstraat, Nic. Beetsstr., de Hazerswoudse judoka's onder de Raadhuisstraat, Kanaalweg, Aar zes uit vijf personen bestaande teams kade, v. Boetzelaarstraat. Kleedge- met de laatste plaats genoegen ne- legenheid en prijsuitreiking in de men. Het Leidse Eendracht legde be- Chr. Nijverheidsschool, Willemstraat- slag op de titel. Ambonstraait. EVRAAGD Z Tweeling wandelwagen ter overname gevraagd. Brieven met prijsopgave onder nr. 4294 bur. v. d. bl. Z Student zoekt kamer. Zo spoedig mogelijk. Brie ven: A. van de Coevering, EQburgstraat 44, Loosdui- Z Oude speeldoos met metalen plaat of koperen rol. grammofoon met was- rollen, hoorngrammofoon er« oude grammofoonpla ten te koop gevraagd. Br. aan Postbus 4010, Rijswijk T Linguaphooncursus te koop gevraagd. Telef. 070 —725793. TE HUUR ?Z Zomerhuisje. Noord wij- kerhout. Wie wil zijn zo merhuisje verhuren van 22/73/8? Br. onder no. 4297 bur. v. d. blad 2 Huurt uw auto bij auto verhuur „Centraal" Opeis en Volkswagens 1962 All risk verzekerd Hooigracht 71, tel. 31607. fZ Nieuw® auto's zondei nauffeur faunus 17M Consul, Opel Rekord: Volkswagen: Anglia; VW busje met radio All risk verz. Werkhoven? garage bedrijt, Maredyk 34, telef 22300—32735, Z Uw adres voor het nu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met oetty coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in ie nieuwste modellen is al leen. Fa Sloos. Stille Rijn 11. tel. 20868. 2? Wasmachineverhuur „Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2 00, centrifuges 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur /oor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23, tel. 32039. Roeibootverhuur Zwaan. Nieuw materiaal. Mevr. Kennis, Zwanen burgerpolder 1, Warmond. 3? Zomerhuisjes t.h. met verwarming in div vaka.i tiecentra Vóór 13 juli 40% red Aanvc postbus 1251 Amsterdam. Z Kampeerders. Verhuui van meer dan 1000 tenten (van 2 tot 12 pers lucht bedden, slaapzakken, im Derials, kooktoestellen en alles zonder borg Natuur lijk weer by Kampeerpa radijs v. Delft, Steenstraat 45 Parkeerruimte aanwe zig. 2 Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-autobedrijf de nieuwe Chryslers, vr inl. De Jong, ZeemanJaan 12a, tel. 23055. medegedeeld door het KNMI, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, opgemaakt te 11.15 uur. LAGERE MIDDAGTEMPERATUREN Over het algemeen veel be wolking, hier en daar mist en voornamelijk in de noordelij ke helft van het land plaatse lijk enige regen. Vannacht ech ter in het binnenland nog wei nig bewolking en hier en daar lichte nachtvorst. Morgen lage re middagtemperaturen dan vandaag. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME AJACCIO MADRID LISSABON geh. bew. 1. bew. geh. bew. h. bew. regen mist mist onbew. onbew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. h. bew. onbew. h. bew. 1. bew. geh. bew. zw. bew. onbew. h. bew. onbew. onbew. PUZZEL Oplossing no. 541 Horizontaal: 1 Dempo, 7 Vaals, 9 op, 11 trio, 12 lak, 14 cel, 15 adé, 16 Ilm, 18 nee, 20 neep, 22 gr, 23 Geert, 25 plots. Vertikaal: 2 e.v., 3 mat, 4 Parcen, 5 olie, 6 Solling, 8 Solwerd, 10 pa, 13 kameel, 17 leep, 19 eg, 21 pro, 24 tt. PUNT Verbeeld je, hij kan nog koken ook! KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 april. GROENTEN Waspeen (per kist): A-extra 9.70—13.70; AI 11.40— 13.80; A2 3.10—8.00; B-extra 14.90— 16.00; BI 13.70—16.70; BI (grof) 7.60 —8.50; Bil 1 80—5.30; Andijvie 78.00; Witlof: I 57.00; II 20.00—53.00; Spina zie: I 29.00—38.00; II 13.00—16.00; Prei: AI 43.00—48.00; A2 23.00; BI: 16.00—33.00; B2 12.00—17.00; Rabar ber I 23.00—29.00; II 14.00—18.00; Sla (per 100 st.): Al 14.00—15.00; A2 10.0011.00; Radijs (per 100 bos) 6.0012.00; Peterselie (per 100 bos) 14.00; Selderie (per 100 bos) 13.00 14.00. Aanvoer waspeen 112.000 kg, waarvan 68.000 kg voor export en 1 000 kg voor de industrie werd ver kocht R.A.-VEEN, 29 april. BLOEMEN Lathyrus 701.20; Irissen 753.00; Anemonen 1348; Freesia's 3070; Ranonkels 7076; Dhoronicum 26 51, Narcissen 1032; Tulpen: Barti- gon 5287; Queen of the Night 70 74, Nansen 60—77; White Sail 51—73; Br. Star 1028; Overdale 5060; Bo lide 5157; Couleur Cardinal 3875; Apeldoorn 601.10; Queen Elisabeth 4882; Rose Copland 4383; Orna ment 6094; Piccadilly 4372; Olaf 6079; China Pink 5080, Lustige Witwe 6173; Paris 801.09; Edith Eddy 2768; Golden Harvest 60 1.12; Hillegarde 4866; Preludium 51—77; v. d. Eerden 48—91; Refor- ma 53-85; Purper Copland 4873; Wim. Pitt 5168; Dubbele Tulpen 2074 per bos; Am. Anjers 1126 per stuk; Rozen 1028 per stuk. TER AAR, 26 april. GROENTEN Witlof 1 0.51—0.66; idem B 0.33—0.47; idem stek 0.060.28; Spinazie 0.30 0 41; idem B 0.150.24; Glasandijvie 0.76—0.96; idem B 0.45—0.63; Kas- snijbonen 4.004.10; idem stek 2.60; U.en 0.140.15; Raapstelen 0.07 0 1; Komkommers krom 0.73; idem stek 0.22—0.47; Rabarber 0.27—0.33; Prei afwijkend 0.150.23; Tomaten A 3.10; idem C 2.20; Postelein 0.87 al les per kg; Sla A 0.15—0.20; idem B 0.10—0.13; idem C 0.06—0.10; Kom kommers A, B., C., D., en E .28 0.56 alles per stuk; Radijs 0.130.19; Raapstelen 0.05; Selderij 0.10 alles per bosje; Stoofsla 0.600.70 per kist; Aardbeien afwijkend 0 801.00 per doosje; Export veiling: Komkom mers B 0.52; idem C 0.47; idem C 0.41 per stuk. Aardbeien 1.401.65 per doosje, inhoud 1 ons.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4