Jt Welke film deze week? HUIBERS RAADSSTUKKEN VAN LEIDERDORP LIEFDE MOET VOOR DE CHRISTEN VOOROP STAAN IN COMMUNICATIE Luchtincident boven Berlijn Gif in Zuid-Viëtnam? CHILI LEVERT RAUFF NIET UIT MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 27 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 duel aan te pas vandaar de titel: „Het duel bij Silver Creek" waar bij de sheriff, dank zij de hulp van het onschuldige meisje overwint. Na een verschrikkelijk revolvergevecht TRIANON Als er een beroep is weggelopen en dat nu vervangen de «oede party gewonnen te aan te wijzen waarom heen door het wordt door de artiesten. Het slot van hebben. Een spannend, doch con ven- grote publiek naar hartelust gefan- het liedje is, dat Caterina en de ho- tioneel verhaaltje, door de KFC goed- taseerd kan worden, dan is het wel tel-directeur het eens worden met £ekeurd voor 14 jaar en ouder, de geneeskunde. De filmmaker, die vooruitzichten op een vrolijke trou- aankondigt, dat hij met zijn kijkers werij. Er wordt in deze gezellige Luxor Het verhaal van „Der Vo door het romantische en magische film natuurlijk veel gezongen door gelhandler" is ook smakelijke kost waas rond de onbekende wereld gaat Caterina Valente en met deze weten- voor een film. Conny Froboes speelt stappen, kan dus bij voorbaat al ver- schap zullen velen dez^ week de weg de hoofdrol in een op breed doek en izekerd zijn van het succes. Met „Dok- naar hotel Alpenblick wel weten te in kleuren geprojecteerde geschiede- ters zonder masker kan men dus vinden. Toegang alle leeftijden. nis van de vogelhandelaar en zijn de ^wereld van het onbekende be- zwak voor vrouwen. De kleuren van treden. Ah, en wat ziet men g,ex Djt theater biedt de Wild- het Oostenrijkse bergland lenen zich Precies wat men altijd al gedacht West-liefhebbers weer een onvervalst goed als achtergrond van dit vrolijke neeft: een stel razend knappe jonge ^rok cowboy-romantiek. Het is een verhaal. Peter Weck en de Kessler- dokters, die zich natuurlijk speciah- ingewikkelde geschiedenis rond tweeling spelen ook mee. De duo's seren. Zij lopen hondenwachten (24 een sherjff en twee meisjes, een tem- worden grappig gezongen onder meer iSS' r!rÏÏif peramentvol, maar volmaakt on- door Conny Froboes, Rudolph Vogel MhMii? wïs mïn altist?? «mfarht schuldiÊ meiske en een ander, dat en Peter Weck. De KFC keurde de SffiTde lcmg<^doktertjes kunCd^ niet, terugdeinst. Er tont een film voor alle leefden. bloemetjes buiten zetten met de verpleegstertjes. In 't verhaal mogen ook niet de conflicten ontbreken. Een co-assistent vergrijpt zich aan het vergifkastje, omdat hij een probleem de wereld uit wil helpen en een on geneeslijk zieke smeekt het einde te bespoedigen. In dit verhaal, waarin romantiek en ziekenhuisavonturen ATOOMVRIJ BESTUURSCENTRUM het huidige prijspeil ongeveer 720 zal bedragen. Desgevraagd heeft de Rijkswaterstaat zich bereid verklaard de helft van de kosten van de aan- B- en w- hebben zich beraden over leg van de beplanting voor haar re- ên"dïkwïjls ook goede"humor "de over- bet nemen van maatregelen, die tot kening te nemen en jaarlijks een handen hebben had men onzes inziens doel hebben voortgang van het be- bijdrage te verlenen van 360 voor de conflictsituaties beter niet kunnen s^uu^. 7" onder moeilijke om- het onderhoud. aanroeren.. Als men het publiek wil standigheden te waarborgen. In verband met het bovenstaande voorlichten over medische ethiek dan Het gevaar is niet denkbeeldig, dat stellen B. en W. een krediet van zijn er waarschijnlijk wel andere en bij een aanval met kernwapens op 3.500 beschikbaar te stellen voor betere manieren. De KFC keurde strategische doelen in de omgeving het aandeel, dat voor rekening van deze film voor personen boven 18 zogenaamde lage of maaiexplosies de gemeente komt. jaar optreden. Daardoor ontstaat in ver sterkte mate neerslag in de vorm VERKEERSMAATREGELEN STUDIO Achttien jaar na de ,van besmette deeltjes Zoals bekend, geldt voor het ge- Tweede Wereldoorlog wordt er nog (zgn. fall-out), die ernstig gevaar op- deeite van de Hoofdstraat, gelegen graag gelachen om een film, waarin levert. tussen de Dr. van Rijnstraat en de de draak wordt gestoken met het B- W. streven ernaar, dat in Berkenkade, een wachtverbod. fascisme. Om dit te bereiken moet zodanig geval, die openbare diensten, £,e Groepscommandant der Rijks een film van bijzondere gehalte zijn die y°or de levensbehoeften van de poiitie heeft de suggestie gedaan de of men kan nu zover af lachen om bevolking van elementair belang situatie voor dit weggedeelte zodanig het idiote van een systeem, dat ?yn> hun taak blijven verrichten. te wijzigen, dat komende van de slechts ellende heeft gebracht. We Daarom dient m de eerste plaats een Bruggestraat voor de linkerzijde geloven, dat de eerste reden door- centraal bestuurspunt gecreeerd te van de weg een stopverbod wordt in- slaggevend is; „De uitslover" („II van ^a ar int men de bevol- gesteld en voor de rechterzijde een federale") van Luciano Salce is een king die van de buitenwereld is af- wachtverbod voor langer dan een kostelijke satire op het fascimse. We gesloten en daardoor niet weet hoe ^alf uur. hebben zelden zoveel spotternijen in de situatie zich ontwikkelt, steun B en yj onderschrijven dit voorstel één film bijeen gezien en wat nog kan verlenen. Vanuit dit punt zal van de groepscommandant, waar- meer spreekt: zelfs met dit onder- men hulpacties kunnen leiden en de door jn een behoefte zal worden werp is de regisseur niet wrang ge- bevolking op de hoogte houden van VOorzien. Het wachtverbod voor lan- worden in zijn humor. Hij laat een de plaatselijke toestand. ger dan een half uur za] des te min_ hele film lang een dweperige, door Uit het ter inzage gelegde rapport der moeilijkheden opleveren nu het de leer van het fascistische regiem in ^an het hoofd zelfbescherming der betreffende weggedeelte slechts in het Italië van de Tweede Wereld- blijkt echter, dat het gemeente- de richting Berkenkade met motor- óorlog gevormde onderofficier, met £Uis dez® ®een mogelijkheden rytuigen op meer dan twee wielen een krijgsgevangene slepen. Alleen ,^4*" Daarentegen is de rein-water- mag wor(jen bereden, wanneer het op geweld"aankomt is keldermaan de Berkenkade die niet voor de zuidwestelijke zijde deze militieman de meerdere van zijn maar "J gebruik is voor het be- van genoemd gedeelte van de Hoofd- stoïcynse, professorale gevangene, oogde doel uitstekende geschikt, m- straat in te stellen stopverbod be- Zelfs wanneer de oorlog voor de fa- dien daaraan een aantal voorziemn- hoeft voor de dienstoefening van de scisten al verloren is en de Amerika- £eP_ ^,rc!fdt aangebracht. p-pT geen belemmering te vormen, nen Rome bezet hebben, stapt de Met het treffen van de voorzie- daar aan deze dienst bij beschikking uitslover door naar het vermeende een bedrag van ongeveer van de Minister van Verkeer en Wa- paradijs van Mussolini. Een lynch- 6-5ü0 gemoeid zijn. B. en W. stel- terstaat ontheffeing van zowel wacht- partij, die hij door tussenkomst van ?.tyoor a5vje een krediet be- stopverboden is verleend voor de prolessor maar nauwelijks over- schikbaar te stellen. het lichten van brievenbussen en leeft, schudt het domme, theatrale tutïm^ mi vtmnrT voor de bestelling van postzendin- mannetje pas wakker. Geslagen loopt BEPLANTING BIJ VIADUCT gen hij dan; de vrijheid tegemoet die hij Ter weerszijden van het viaduct B. en W. stellen daarom voor óm niet gewild heeft. Eerst in dit slot in rijksweg 4a over de Hoofdstraat voor het gedeelte van de Hoofdstraat voelt de bioscoopbezoeker goed, dat bevinden zich stroken grond, welke gelegen tussen de Dr. van Rhijnstr Salce meer heeft willen bieden dan rijkseigendom zijn. Deze grond mag en de Berkenkade: slechts humor Hij heeft een film ge- niet bebouwd worden en is bestemd 1. het bestaande wachtverbod in maakt, waaraan men zich niet alleen voor het aanbrengen van een beplan- te rekken; kan koesteren, maar waarover men ting. 2. voor de zuidwestelijke zijde van ook wel eens dieper kan nadenken. De kosten van aanleg van de be- dit weggedeelte een stop verbod vast Van harte bevelen wij deze film aan planting ramen B. en W. op 7.000, te stellen; voor personen boven 14 jaar. terwijl het jaarlijks onderhoud bij 3. voor de noordoostelijke zijde van Dr. Van der Hoeven voor Augustinus Lido Helemaal al in de vakan tiesfeer zoiets kunnen we met Koninginnedag voor de boeg best ge bruiken ligt de bont' en muzikale show rond een sprookje, waarin Ca terina Valente Sneeuwwitje speelt en de zeven dwergen even zoveel dwéze circusartiesten zijn, die met elkaar en met nog een paar andere hoofdfiguren voor een dwaas, maar kostelijk uitgevoerd verhaal zorgen. Caterina is hier een specialiste in het aanbrengen van centrale vervar- Ook uw adres voor mingen (hoe krijgt ze het voor 'el kaar!) en zij slaagt er tevens in, wat fleur en leven te brengen in een ho tel, waar zo wat al het personeel is Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 leiden Tel. 01710-22889 weggedeelte een wachtverbod voor langer dan een half uur vast te stellen. Raadsvergadering De raad dezer gemeente komt op maandag, 29 apr. 1963. des namiddags om 7.45 uur, in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. voorstel tot be schikbaarstelling van een krediet voor de inrichting van een noodbe- stuurpost; voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor het aanbrengen van een beplanting tus sen de Hoofdstraat en de Oude Rijn, ter weerszijden van het viaduct in rijksweg 4a; voorstel tot beschik baarstelling van een krediet voor de (Advertentie) voorbereiding van de uitwerking van Het begrip communicatie, waardoor het dynamische contact van mens tot mens mogelijk is, is de laatste jaren meer en meer in de belangstelling van de filosofen komen te staan. Immers, deze tijd is vol van „politie ke integratie", „coëxistentie", overleg in het bedrijfsleven, in de kerken is sterk de tendens gegroeid naar de open gemeenschap en met het geslo ten systeem van een denker schijnt men afgerekend te hebben. ,De wezenlijke vraag, waarom het gaat bij communicatie is de vraag, welke sfeer er van mens tot mens en van mens tot de hem omringende wereld gecommuniceerd dient te worden. Voor „St. Augustinus" behandelde het uitbreidingsplan in hoofdzaak; voorstel inzake subsidiëring van me disch opvoedkundige bureaus; voor stel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van kantoormachines; voorstel tot onbe woonbaarverklaring van de woning Achthovenerweg 45, nrs. 123 en 124; voorste] tot aankoop en pachtvrij- maken van gronden van W.B van dei Stoel te Wassenaar; voorstel tot vaststelling van een verkeersmaatre gel voor de Hoofdstraat, tussen de Berkenkade en de Dr. van Rhijnstr en voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg en in richting van een speeltuin bij het Patrimoniumpark. Geboren: Marleen Ingrid d.v. J. M. W Hoebert, 33 jaar, chef tech nische dienst en van M. M. van Gen- deren; Johanna Sjoerdje d.v. G. Nag- te gaal, 33 jaar, tuinman en S. Baart. Ondertrouwd: Kees Kranenburg, 37 jaar, en Catharina Maria Cornelia Mulder. A. Ariënsschool nam hartelijk afschéid van C. J. Wijngaards Hoofden van scholen en pastoors zijn lastige mensen, maar wij heb ben het altijd goéd kunnen vinden" zei de heer C. J. Wijngaarden, hoofd van de Alphons Ariënsschool gister avond in zijn dankwoord tot pastoor J. A. van Kleef, nadat een volle aula het schoolhoofd bij gelegenheid van zijn aanstaand vertrek hartelijk had gehuldigd. De heer Wijngaards wordt per 15 juni a.s. n.l. paedago- gisch adviseur van het Katholiek Onderwijs te Amsterdam. Zes jaar heeft hij de school in de Timorstraat geleid, even lang als het gebouw er staat. Dat hij zich in die jaren be mind heeft gemaakt sprak wel uit de oprechte afscheidswoorden. De hr. L. J. Wagenaar, voorzitter van het Oudercomité zei: „Het spijt ons dat u heengaat. U heeft de school in zes jaar zó goed doen groeien dat het jasje al te klein wordt. En u heeft een goede reputatie als hoofd der school. De verstandhouding was in alle opzichten prima. Alle ouders zijn u dankbaar. Uw nieuwe benoe ming is dan ook een duidelijke be vestiging van uw kwaliteiten", al dus de heer Wagenaar, die vervol gens schertsend opmerkte: „Alleen heeft u 't oudercomité geen toestem ming voor uw vertrek gevraagd en dat is dan ons eerste conflict". Namens de ouders van de leerlin gen kon de heer Wagenaar het schei dende schoolhoofd een vulpenset met inscriptie en een diplomatentas aanbieden. Mevrouw Wijngaards zelf onderwijzeres en haar man altijd tot steun, kreeg fraaie orchideeën aangeboden. De heer De Munk spr#k namens het schoolbestuur: „Wij zien u node vertrekken, dank voor uw uitstekende leiding". En pastoor J. A. van Kleef zei: „Ik weet nog goed dat u uw eerste vacantie helemaal opgeofferd hebt om de school van goede leermiddelen te voorzien". De samenwerking noemde pastoor Van Kleef „heerlijk" en de heer Wijn gaards kende hij nu een hele rij goede eigenschappen toe: „Hij is tactisch, diplomatiek, slim, humoris tisch, spotziek, maar nooit kwetsend" „Overdreven rapporten" De heer Wijngaarden zelf vond deze hem verstrekte „rapporten" overdre ven. „U gaf mij de gelegenheid om plezierig te werken. Uw kinderen wa ren prettig. Samen hebben we het kunnen doen. Daar dank ik u voor Ik zal dit nooit vergeten". Wel erkende de heer Wijngaards dat hem een ge voel van weemoed bekroop Zevenen twintig jaar lesgeven is geen kleinig heid, aldus het schoolhoofd. „Dat zal ik in mijn nieuwe functie zeker mis sen". Causerie Tevoren had Pater J. Aarnink s.j de vele aanwezige ouders toegespro ken over de paedagogie, ook al in ver band met de school. Hij deed dat bij zonder geestig en met een beeldkracht die de zaal herhaaldelijk deed schater lachten. Enige citaten: ,,Ouders moe ten helemaal achter het kind staan, durven eisen". Soms kan men kinde ren zelfs niet met een geluidsfilm boeien" „Durft u te laten leiden door het goede kompas van de oprechte ouderliefde". De voorzitter van het Oudercomité, de heer L. J. Wagenaar, benutte de opening van de avond door nog eens te wijzen op het grote ruimtegebrek waarmee de Alphons Ariënsschool kampt. Veel kinderen uit het Leider- dorpse Zijlkwartier trekken naar de ze school. Men wil nu zelfs al ruimte maken voor de Leiderdorpse kinderen en dan zelf „uitwijken" naar de school aan de Lusthoflaan. Dé oplossing zou natuurlijk een nieuwe school in het Zijlkwartier zijn, maar dat kan nog jaren duren. Goed jaarfeest SLF De Personeelsvereniging van de Leidse Lichtfabrieken organiseerde gisteravond in de Stadsgehoorzaal z'n jaarlijkse feestavond. Op deze avond werd in de kring van het personeel nog eens afscheid genomen van een aantal leden, dat in het tijdvak april 1962-april 1963 met pensioen is ge gaan. Deze leden zijn: W. Th. Alting, J. R. Beusekamp, P. Blankensteijn, C. Brandt, C. J. Brouwer, I. Delmeer, D. B. Derksen, P. Hakkenberg, J. B. van der Heemst, H. Lagerberg, D. P Meyer, J. C. Selier, J. Trouwee, J. N. Wittenaar, W. R. A. Zecha. Tevens werden enkele leden gehul digd voor het feit, dat zij in genoemd tijdvak 40 en 25 jaar werkzaam zijn bij de SLF, t.w. de heer L. B. van der Sar (40 jaar) en de heren 'C. J. Bies- jot, L. C. Kortekaas, H. Montagne en B. Oosterhuis (25 jaar). Voorzitter A. Crama kon aan het betgin van de avond o.a. verwelko men: de directeur van de SLF, ir. Y. Ykema, de volledige directiestaf, de wethouder voor de bedrijven de heer P. S. Harmsen en enkele afge vaardigden van zusterverenigingen. Het theaterbureau Anova uit Am sterdam presenteerde hierna een ca- baretrevue onder de titel „Anovitei- ten", welke uit afwisselende en aan trekkelijke onderdelen bestond. Deze geslaagde feestavond werd be sloten met een gezellig samenzijn, waar gelegenheid was tot dansen on der leiding van de heer J. Alphenaar en op muziek van he kwartet Tonny Bakkenes. Leidse Agenda ZONDAG 28 APRIL Burgerij toneel Sanctus Augustinus „La Dame de chez Maxim", 8 uur nam. Schouwburg. Rijksmuseum voor Volkenkunde - t Wali Bena, een film over 'n Afri kaanse huisbediende die zijn familie in de binnenlanden van Siera Leone, West-Afrika, gaat opzoeken, toege licht door drs. Gan Tjiang Tek. Aan vang 3 uur. MAANDAG 29 APRIL Bevolkingsonderzoek Tuberculose in gebouw Bescherming Bevolking 9.00 tot 12.00 u. en 14.00 tot 16.30 u. BIOSCOPEN. De films in de week van 26/4 2/5 zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Koninginnen van de nacht. (Volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Catharina en de 7 dwazen. (A.L.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Der Vogelhandler. (A.L.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De uitslover (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokters zonder masker. (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het duel bij Silver Creek. (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Boerhaavezaal: Tentoonstelling Fer. Hakkaart .Dag. 25 en 79 uur. Zondags 2- -5 uur. Tot 4 mei. De Lakenhal: Dag. 104 uur, zond. 14 uur Tentoonstelling „Etsen van Cha gall'' (De bijbel) Tot 29 april. Legermuseum (Pesthuislaan) Ma t/m vrijdag 104 uur, zond 14 uur Rijksmuseum v Oudheden (Rapen ourg). dag 105 uur, zond 15 uur Tijdelijke tentoonstelling ..Hei diei als motief in de oudheid" To+ 4 juni Rijksmus Geologie en Mineralogie (v d. Werfpark): Geologie van Ne derland Dag 1012 en 24 uur zon- en feestd 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur zond 14 uur. Rijksmus. v Volkenkunde (Steen straat): Wisseltentoonöt (Japanse) kunst van Hokusai, Dag. 10—5 uur, tot eind juni. da. J. van der Hoeven, verbonden aan de philosophische sectie van let teren en wijsbegeerte der Rijksuni versiteit te Leiden, het veelomvat tende begrip van de communicatie als basis der menselijke relatie. Dr. van dier Hoeven gaf na een uit voerige verhandeling over het wezen lijke van de communicatie een over zicht van de historische ontwikkeling van de communicatie. Aristoteles sloot het directe menselijk contact af in de polis. Het Evangelie maakte daarentegen de mens vrij uit zijn so ciaal of politiek verband. Alle men selijke betrekkingen werden samen getrokken in de gemeenschap, waar van Christus het middelpunt is. De Thomistische wijsbegeerte aanvaard de echter weer iets van Aristoteles door in het bovennatuurlijke het kerkverband als institutaire gemeen schap te voegen. Keus. Na de verlichting staat men thans voor de keus: aanvaard ik in mijn betrekkingen en mijn contact het ge loof in de alomvattendheid van mijn denken of het geloof in het laatste Woord, dat ons elkaar aanwijst en krachtens hetwelk wij saamhorig zijn. Wij behoren samen te zijn krach tens de normativiteit van dit Woord, Jezus Christus als de volle openba ring van Gods liefde. Voor de chris ten zal dit Woord, de Liefde, richting en zin geven aan zijn „dialoog" en communicatie. De volle waarheid van dit Woord is in niemands bezit en laat zich ook dus niet door niemand uitputten. Daarom moet de liefde in het menselijk contact doorslaggevend zijn, als vervulling van de integrale wet van ons bestaan. Maar die Waar heid verlangt wel mijn persoonlijke, verantwoordelijke keus, die beslis send is voor de richting van mijn ge hele leven als samen-leven. Een Russische straaljager is vrij dagmorgen boven Berlijn enkele ma len twee Amerikaanse hefschroef- vliegtuigen tot op ongeveer 500 me ter genaderd. Er is echter geen spra ke van „langsscheren" geweest en er zal van Amerikaanse zijde dan ook geen protest worden ingediend, zo heeft een Amerikaanse woordvoer der meegedeeld. De Russische verte genwoordiger bij het Berlijnse lucht- veiligheidscentrum van de vier be- zettingsmogendheden heeft „zoals gebruikelijk" tegen de vlucht van de hefschroefvliegtuigen boven Oos- Berlijn geprotesteerd, maar dit pro test is afgewezen, aldus de woord voerder. De Sowj et-Unie heeft dezer dagen een nota doen toekomen aan de Brit se ambassadeur te Moskou, sir Humphrey Trevelyan, waarin zij vraagt om een spoedig onderzoek van de controlecommissie voor Vietnam „naar feiten met betrekking tot het gebruik van vergiftige chemische produkten tegen de Zuidvietnamese bevolking", zo meldde het persbureau Tassen vrijdag. „Volgens berichten van verschei dene persbureau duurt het gebruik van vergiftige stoffen tegen de be volking voort", zo staat in de Rus sische nota. „Deze daden van de Ver. Staten en de Zuidvietnamese autori teiten zijn in strijd met de akkóorden van Geneve, met de menselijkheid en met de elementairste normen van het internationale recht". Het persbureau Tass merkte nog op, dat de Britse regering nog niet heeft geantwoord op deze nota. Een woordvoerder van de Zuidviet namese regering heeft nog onlangs meegedeeld, dat er alleen chemische stoffen worden gebruikt voor het uit roeien van bomen en planten langs kanalen en wegen en om de guerril lastrijders van de dekking die het dichte oerwoud hun biedt te beroven. Chili heeft het verzoek van West- Duitsland tot uitlevering van de voormalige SS-kolonel Walter Rauff afgewezen. Rauff wordt beschuldigd van oorlogsmisdaden. Het opperste gerechtshof in San tiago heeft de onmiddellijke invrij heidstelling van Rauf bevolen. Het zeven leden tellende rechtscollege stemde met zes stemmen tegen een tegen uitlevering. De 59-jarige Rauff zou medeplichtig zijn aan het doden van 97.000 Joden te Kief. Hij ontkent dit. Eerder was tot uitlevering be sloten, maar het hooggerechtshof in Santiago heeft in laatste instantie dat besluit ongedaan gemaakt. Wrak van Nederlands 17e-eeuws schip gevonden? Australische duikers hebben in een spelonk onder water een grote hoe veelheid ivoor en andere voorwerpen gevonden die volgens hun mening afkomstig zijn van hét Hollandse schip „De Vergulde Draeck", die in de 17e eeuw met een schat van 78.600 guldens in acht kisten bij Australië is vergaan. De spelonk bevindt zich in een rif ongeveer negen kilometer uit de Westaustralische kust; 95 km ten noorden van Perth. De duikers zeidein hun ogen niet te kunnengeloven toen zij de schat vonden. Deze bestaat uit een prach tig stuk oud aardewerk, platen lood, nog in goede staat zijnd geteerd touw en netjes opgetaste ballaststenen, en het ivoor, namelijk olifantentanden. Ook werd de ziel van een groene fles aangetroffen. Uit vergelijking hiervan met flessen uit wrakken van twee andere oude Hollandsce sche pen meent de geoloog dr. Phil Play- ford te kunnen opmaken, dat de ge vonden schat afkomstig is van de op 28 april 1656 vergane Vergulde Draeck. Leiden en Omgeving Lelden In spoedgevallen nemen waar de artsen: Van Wingerden, Bos- huizerkade 28, tel. 30791; Wydicks, Witte Singel 17. tel. 30177; Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; Mas tenbroek, Houtlaan 27, tel. 53156, Pie- terse. Hoge Rijndijk 4, tel. 24403 en Verhoef, Zoeterwnudse singel 4, tel. 32505. Tandarts: R W. Zaadnoordijk, tel. 53486; apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406. Alkemade en Leimuiden de art sen Muskens, tel. 01713-329, Roelof- aren dsveen, en Brinkhorst, telefoon 01721-269, Leimuiden. Alphen a. d. Rijn W-G. Kruis: zr. Moons, Roerdompstraat 34. Bodegraven Dkt. E M. Bol, tel. 2113; zr. P. Conradi, tel. 2086. Boskoop Dkt G. A. S. Jongeneel, tel 2019; zr. Beks, tel °141. Hazerswoude zie Leiderdorp; zr, v. d Holst, tel. 01714-255 Hillegom dkt. A v. d. Kaaden, tel. 5114; Wit-Gele Kruis, zr E. Snel lenberg, M Trompstraat 29, telefoon 6316; tandarts E P Salverda. v d. Endenlaan 76, tel. 6219. Apotheek Bal, Hoofdstraat 78, tel. 5272. Katwijk a. d. Rijn dkt. C. J. Hagen, tel, 3222; apotheek Kon. Ju- hanalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. K. J E. Slagmolen, tel 2336; apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Lei derdorp en Hazerswoude. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp dkt G A de Bruy- ne, tel. 01710-22208; zuster, zie Ha zerswoude. Leidschendam dkt. Hannig. tel, 3494; Wit-Gele Kruis, tel. 4161; zie kenauto, tel. 3923. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase jr., tel. 3685; apotheek: zie Hillegom; tandarts: zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725- 103; dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Nieuwveen zie Woubrugge. Noordwijk - dkt Goudriaan. tel. 2333; Wit Gele Kruis, zr M Hooy- mans, tel. 3388, b.g.g. 2524; apotheek alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk dkt K A. v Praag, tel. 02533-2385; tandarts, zie Hillegom; W.-G. Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest - dkt. D. Held, tel. 52255: Wit-Gele Kruis, zr. Warmen- hoven, tel. 51188, b g.g 52426. Rijnsburg zie Katwijk a. d R. Sassenheim dkt H Kwint, tel. 7253; Wit-Gele Kruis, zie Voorhout; wijkverpl zr v d Beukei. tel. 7463; tandarts, zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk a d. R. Voorhout dkt. A W Bots. tel. 02532-7393; Wit-Gele Kruis, zuster Meyssen, tel. 7796. neemt waar voor de zrs. Muhlhaus en Konijn Voorschoten Dkt. W. I. M. van Dam. tel. 3960. Warmond zie Voorhout. Wassenaar de artsen dr R S ten Cate, tel 3027. ep J H Jaarsma, tel. 9676; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge dkt J. Nooter. tel. 01729-104. Zwammerdam dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, teL 01725-103.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3