VIER JAAR GEEIST TEGEN ZEEMAN DIE 4000 VAN DODE STAL Acrobate gedood door val in circus Melanesische topconferentie? Agent die fototoestel afnam berispt ST. DEUSDEDIT VERONTRUST OVER „LANDVLUCHT" VRIJDACM9iAPRIL<i1963i DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 7 WAS HET ZELFMOORD? De officier van justitie bij de recht bank in Amsterdam heeft gisteren tegen de 28-jarige zeeman E. S. we gens diefstal van een portefeuille met f 4000 van een kleermaker die kort tevoren waarschijnlijk zelfmoord had gepleegd de maximum-gevangenis straf van vier jaar met aftrek van voorarrest geëist. „Walgelijk", noem de de president deze diefstal, die tij dens de langdurige zitting slechts zij delings ter sprake kwam, omdat de rechtbank kennelijk meer belangstel ling had voor de omstandigheden waaronder de 55-jarige ongehuwde kleermaker J F. W. van Dam op 2 december jl. in zijn bovenwoning aan de Overtoom is overleden. Een etmaal later werd de alleen wonende kleermaker met een schot wond achter zijn linkeroor op de di van in zijn woning dood aangetrof fen. Het pistool was niet te vinden. „Moord", zo luidde de eerste conclu sie van justitie en politie, die als verdachte aanhielden een 14-jarige jongen, die bevriend was met de kleermaker. Na een paar spannende dagen van politieonderzoek meldde zich de zeeman S. bij de politie. Hij had in de kranten een en ander over de aanhouding van de 14-jarige jon gen gelezen. „Die jongen heeft er niets mee te maken, want ik was er bij toen de kleermaker zelfmoord pleegde", verklaarde hij toen en ook gisteren voor de rechtbank. In paniek heb ik het pistool mee genomen en in de singel gegooid, om dat ik bang was dat ze mij wel eens van moord zouden kunnen verden ken", verklaarde de zeeman, die als enig motief voor de diefstal van de portefeuille met f 4000 opgaf, dat hij er zo gauw mogelijk vandoor wilde gaan. Daarvoor had hij geld nodig, want hij had geen cent op zak. In het bureau van de kleermaker vond hij het geld. De officier van justitie mr. W. K. baron van Dedem, die persoonlijk wel aan de zelfmoord geloofde, ba seerde destijds zijn vordering tot ge rechtelijk vooronderzoek op moord of doodslag c.q. diefstal met geweld pleging, doch in de dagvaarding had hij alleen de diefstal gehandhaafd. Ook de president gaf te kennen, dat hij wel in de zelfmoordplannen ge loofde gezien de zwaarmoedige toe stand van de kleermaker, „maar het is nog een open vraag of hij het ge daan heeft". Nauwkeurig werd nagegaan wat de Yetta Wallenda, een lid van de be roemde acrobatenfamilie, is donder dagavond in een circus te Omaha, in de Amerikaanse staat Nebraska, door een val van 20 meter om het leven gekomen. Een kreet van ontzetting ging door de 5000 toeschouwers-toen zij Yetta een kwartier na het begin van de circusvoorstelling, in 't twee de nummer van het programma, op de top van een mast zagen wankelen waarna zij achterover viel. Zij raakte tijdens haar val nog een koord en kwam daarna in de piste terecht. On der doodse stilte renden collega's naar de vooroverliggende acrobate toe, die zeer ernstig gewond bleek te zijn. Op weg naar het ziekenhuis overleed zij. De voorstelling werd voortgezet. Tijden een optreden in een circus te Detroit in januari van het vorig jaar, vielen zeven Wallenda's van een op grote hoogte gespannen koord naar beneden. Twee van hen werden toen gedood en twee gewond. De onderministers van buitenland se zaken van Indonesië, Malakka en de Philippijnen hebben in een slot communiqué na hun besprekingen be kendgemaakt, dat zij hun regerings leiders zullen aanbevelen een topcon ferentie te houden. Vooraf zullen de ministers van buitenlandse zaken van deze landen midden mei in Manilla bijeenkomen. In het communiqué werd geen ge wag gemaakt van de federatie Ma leisië, hoewel de president van de Philippijnen, Macapagal, aanvankelijk had gevraagd om een bespreking tus sen de drie landen over de vraagstuk ken rond deze voorgenomen federatie. Malakka is een vurig voorstander van deze federatie, Indonesië en de Philippijnen zijn er tegen gekant. Amsterdams hoofdcommissaris van politie deelt in een communiqué me de, dat de agent, die op dinsdagavond 19 maart op het Spui het toestel van een 22-jarige fotojournalist afnam toen deze de overbrenging van een dronken en vermoedelijk beroofde man had gefotografeerd door zijn chef voor dit optreden is berispt. Op het afdelingsbureau Warmoesstraat is het fototoestel geopend, waarbij een groep agenten betrokken is ge weest, die in verband hiermede zijn overgeplaatst, naar andere afdelings bureaus. verdachte van twaalf uur tot twee uur 's nachts in het huis heeft uitge voerd. De bovenburen hadden tegen een uur of een twee doffe ploffen gehoord. Een daarvan zou het schot kunnen zijn geweest, maar een raad sel bleef de andere plof. Paniektoestand? De raadsman mr. N. J. Geleijnse pleitte vrijspraak c.q. ontslag van rechtsvervolging, omdat de bekente nis van de verdachte als enig bewijs middel onvoldoende is. Zijn verzoek tot onmiddellijke invrijheidstelling werd evenwel afgewezen. Indien de rechtbank voldoende bewijs aanwe zig acht, wenste mr. Geleijnse een deskundige te laten verklaren, dat het wonderlijke gedrag van de zee man na de zelfmoord van de kleer maker (meenemen pistool, geen G.G. en G.D. waarschuwen, stelen terwijl een mens sterft e.d.) mogelijk te wij ten is aan een paniektoestand, omdat de verdachte met zyn lange strafblad het ergste vreesde. De rechtbank zal op 2 mei vonnis wijzen. LISSE Ren- en Tour ver. Bollenstreek In café-rest. „De Beurs'' aan de Haven te Lisse werd een ledenver gadering gehouden door de Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" De heer Egbert van 't Oever zat de ze vergadering voor en kon tot zijn genoegen vaststellen, dat de vereni ging in het wedstrijdleven een betere plaats gaat innemen naar buiten uit Medegedeeld werd, dat op Konin ginnedag in het Lisser Sportpark een wielerwedstrijd wordt gehouden waarin da renners C. Oele, L. v. d. Berg, W. Aarts en J. Aarts zullen uitkomen tegen renners van de „Kampioen" uit Haarlem. Op die zelfde dag zal men 's middags in Haarlem tegen de „Kampioen" kun nen strijden! Voorts werd medegedeeld, dat de penningmeestersfunctie vacant is ge worden en het bestuur gaarne candi- daten genoemd zag. De heer Stroombergen neemt deze functie tijdelijk waar. HULDIGING RENNERS Voorzitter Van 't Oever huldigde hierna de jeugdige renner Siem van der Ham met het behalen van de prestatie^ om als nieuweling .deel te nemen aan de amateurs wedstrijd op de lange afstand en deze nog heeft gewonnen ook! Met deze prestatie wenst hij hem van harte geluk en bood hem een keurige kampioens shirt aan met inscriptie: Kampioen 1963. De woorden van de voorzitter werden onderstreept met een warm applaus. Voorts ontvingen de ren ners T. Zeldenthuis uit de C-klasse en G. Rusman uit de Jeugdklasse een mooie beker als winnaars in deze af delingen. Na de pauze werd rondvraag ge houden met vragen over interne aan gelegenheden, waarna voorzitter Van 't Oever een causerie hield over het feit hoe men het beste trainen kan om met succes deel te nemen aan al lerlei wedstrijden. KONINGINNEFEESTEN Het Gemeentelijk Sportpark zal te Lisse op Koninginnedag weer het centrum zijn waar de meeste feeste lijkheden zich afspelen zullen. Het Oranje-Comité heeft een programma samengesteld op de volgende wijze: 7.30 uur trekken herhauten te paard door het dorp ter aankondiging van de feestdag. Dan zullen om 8 uur ko raalklanken te beluisteren zijn vanaf de toren van de R.K. Kerk aan de Heereweg. Burgemeester mr. Th. de Graaf zal om 10 uur een aubade in ontvangst nemen van de schooljeugd met medewerking van de harmonie Canite Tuba, waarna de kinderen de balonnen zullen loslaten voor de wedstrijd, welke daaraan verbonden is. Om 10 uur vangen in het Gem. Sportpark de feestelijkheden aan met wielerwedstrijden op de sintelbaan, waaronder ook een wedstrijd met 100 ronden! Verschillende bekende ren ners zullen hieraan deelnemen. Des middags om half 2 marcheren vanaf Rehoboth de gymnastiekverenigingen naar het Sportpark voorafgegaan door „Trou moet Blycken" met een demonstratie op het veld. SPORTWEDSTRIJDEN Door „De Spartaan" worden daar na interessante wedlopen gehouden, waaraan kampioen uit het gehele land zullen deelnemen. Om kwart voor drie voetbalwed strijd tussen het Bollenstreek-elftal tegen „Hollandia" uit Hoorn. In de „Bollenstreek" zullen uitkomen: A. Hogedoorn, J. v. d. Poel, A. Bon en H. v. Kesteren van de V.V. „Lisse" en G. Hagen, B. Mondriaan, J. Roem en A. Imanse van „Lisser Boys", C, Malema en A. Molenaar van Ter Lee- de en H. v. Paridon van VVSB. Tijdens de pauze wordt een 3000 meter hardloopwedstrijd gehouden. Om kwart voor vijf vangt een wed strijd ringsteken voor paren aan op bromfietsen, waarvoor men zioh tot 27 april kan opgeven bij fa. Bronk- horst, Kanaalstraat 133. Mooie prij zen zijn beschikbaar gesteld. Des avonds zal het Koninginne- feest met een groot vuurwerk inr^et Sportpark worden besloten. ZOETERWOUDE (H.R.) Diploma-uitreiking van Landbouwschool Met een H. Mis van dankbaarheid werd woensdag de eindles van de r.k. Lagere Landbouwschool begonnen in de kerk aan de Meerburg, waaronder pastoor Kouwenhoven een afscheids woord tot de jongens richtte. Bij de daarna volgende eindles wa ren aanwezig de Commissie van Toe zicht en de ouders van de leerlingen. Van de heer Onderwater uit Lisse, lid van de Onderwijsvereniging van de L.T.B. en de heer J. Schouten was bericht van verhindering gezonden. Burgemeester Detmers als voorzit ter van de Commissie van Toezicht sprak een welkomstwoord tot de in specteur ir. Doorenbos en de heer Heeze, die namens de directeur van de Middelb. Landbouwschool kwam en tot pastoor Kouwenhoven, die ook van zijn belangstelling deed blijken. Met een toepasselijk woord werden aoor ir. Doorenbos de diploma's uit gereikt aan: C. Berg te Zoeterwoude. Joop Borst, Rijpwetering, Bert Borst Hoogmade, W. Bouwmeester, Oude Wetering, Th. Clemens, Sassenheim, Jac. v. d. Geest, Oud Ade (met lof), Chr. v. d. Geest, Theo v. d. Geest en P v. d. Geest, allen te Oud Ade, Mart. Heijker, Hazerswoude, Math. Hille- brand, Oegstgeest, S. Hoogeveen, Ha zerswoude, Leo Koot, Voorschoten, J. J". Maastricht, Noord wijk aan Zee, Sj. van der Salm, Zoeterwoude, Arn. v. Swieten, Stompwijk, Sj. Veldhuizen, Zoeterwoude, N. van Wieringen, NOORD WIJKERHOUT Raiffeisenbank viert jubileum De algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank Noordwijkerhout, welke woensdag avond in de zaal Brama, onder de ge bruikelijk grote belangselling gehou den werd, stond dit jaar in het teken van het 60-jarig jubileum dezer in stelling, waarvan de viering is vest- gesteld in oktober van dit jaar. Bij akte van 22 september 1903 werd de Bank notarieel opgericht en op 8 oktober daarop volgende werd de eerste bestuursverkiezing gehou den. Na de eerste jaren kwam voor de jonge coöperatie de moeilijke tijd. De eerste wereldoorlog brak uit en vervolgens moest de Bank de crisis jaren doorstaan, die weer gevolgd werden door de Tweede Wereld oorlog. Stormachtig. In de jaren na deze oorlog ontwik kelde de Bank zich stormachtig. Een gevolg hiervan was, dat naar nieuwe huisvesting moest worden omgezien. In 1950 namen de plannen van Ir. Alph. Siebers voor een eigen bank gebouw vastere vormen aan en in augustus 1953 nam de Bank haar in trek in het gebouw waar zij nu ge vestigd is. In 1962 kreeg de Bank een filiaal in De Zilk en in de zomer van dat jaar vestigde de Bank een wisselkan toor in het bungalowkamp Oostdam in het duin. In de 60 jaren van haar bestaan heeft de Bank een groot aandeel ge had in de economische ontwikkeling van de gemeente. Van een omzet in 1903 van 18.500,en een spaarbedrag van nog geen 10.000,groeide de Bank tot een omzet in 1962 van meer dan een miljard gulden en een spaarbe drag van bijna vijf en een half mil joen gulden, een tegoed van bijna 5000 spaarders. 1962 topjaar. Het jaar 1962 is in velerlei op zicht een topjaar geworden. De te rugslag, waarvoor in 1962 gevreesd werd is niet gekomen. De economi sche toestand in ons land kan be vredigend genoemd worden. Wel is het tempo van de economische groei veel geleidelijker geworden en de spanningen op de arbeidsmarkt ver minderen slechts zeer langzaam. Van groot belang is de vraag of in de naaste toekomst het peil van de in vesteringen gehandhaafd kan wor den. De aanpassing van de landbouw bedrijven aan de nieuwe verhoudin gen blijft grote investeringen vra gen, die voor de individuele bedrij ven van uiteenlopende aard zijn. Meer dan in enig vroeger jaar heb ben de raiffeisenbanken er daarom in 1962 naar gestreefd hun krediet verleningsmogelijkheden aan te pas sen aan de speciale behoeften van de individuele agrarische bedrijven. De spaargelden liepen in Noord wijkerhout op met bijna f 800.000,-, de uitstaande voorschotten waren f 115.000,- hoger dan het vorige jaar, het debetsaldo in rekening-courant liep op met f 70.000,-, terwijl het kreditsaldo vermeerderde met 324.000 gulden. De reserve beliepen per ul timo 1962 byna f 213.000,-. Aan het einde van zijn openings speech memoreerde de voorzitter, de heer J. R. Zonneveld, het overlijden in het begin van dit jaar van het ere-lid, de heer G. Bouwmeester Jaarverslagen De balans en verlies- en winstre kening werden zonder op- of aan merkingen door de leden geaccep teerd. Door een wijziging van het huis houdelijk reglement werd het moge lijk gemaakt, dat het bestuur van de bank kredieten en voorschotten kan verlenen tot een bedrag van f 25.000,- per geval, terwijl voor ho gere bedragen eerst de toestemming van de raad van toezicht en daarna nog van de centrale bank vereist is. Zowel de heer Th. P. Warme rp als de heer P. N. van Eeden werden bij acclamatie herkozen respectieve lijk tot bestuurslid en lid van de raad van toezicht. Na een korte rondvraag volgde de traditionele verloting van gereed schap en planten, waarna in een ge zellig samenzijn alvast een begin werd gemaakt met de viering van het 60-jarig jubileum van de Raif feisenbank Noordwijkerhout. BOSKOOP Rijksmiddelbare tuinbouwschool - Het einddiploma met aantekening voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen, behaalden: L. F. E. Kloet (Frans, Duits, Engels) te Arnhem; W. G. M. Spees (F.D.E.) te Beek (Limburg); B. Mekking (F.E.) te Bennekom; mej. P. P. H. Hallmann (F.D.E.) te Bergschenhoek; mej. L. G. Gerrit sen (F.D.E.) te Bilthoven; A. H. Bak- huijzen (F.D.E.), J. v.d. Kloes (F.E.) en H. G. J. Slootjes (F.D.E.) te Bos koop; H. J. Ph. M. Nyst (F.D.E.) te Gouda; F. J. Haver-Droeze, E. A. J. M. Hendrks (F.D.E.), K. Jansma, J. S. Jennisen (F.D.E.) en G. J. Po litiek (D.E.) te Den Haag; W. M. A. v.d. Poel (F.D.E.) te Hazerswoude, J. K. A. Smook (F.E.) te Heerenveen, F. H. Boddeke te Hilversum, A. W. v. Hoven (F.D.E.) te Hoornaar, D. J. Verwoert (F.D.E.) te Kesteren; H. J. J. Terburg (F.D.E.) te Leiden; W. v.d. Bosch (D.) te Loenersloot; N. Booster (F.D.E.) te Maassluis; M. Mannington (E.) te Marden (Kent, Engeland); H. D. v.d. Kamp (F.D.E.) en O. R. Krijgsman (F.D.E.) te Oegst geest; J. L. Herberts (F.D.E.), W. C. J. Jungheim (F.D.E.), G. R. v. Ooy (F.D.E.), C. K. Spijker (F.D.E.) en R Wor6eling (F.D.E.) te Rotterdam; J. W. Blacquière (D.E.) te Rijswijk (Z.H.); J. G. Haselager (E.) te Sant poort; G. S. Wilts (E.) te Voorburg; J. G. Kwast (F.D) te Wierden (O.). KORTE GOLb De Amerikaanse luitenant-gene raal Robert M. Lee zal omstreeks 31 juli van dit jaar generaal Ander son opvolgen als bevelhebber van de geallieerde luchtstrijdkrachten in Europa. Dit is woensdag officieel in Parijs bekendgemaakt. KG De 71-jarige Oekraiense bisschop mgr. Josef Slipyi,die in februari door de Sow jets na een gevangen schap van bijna achttien jaar werd vrijgelaten en naar Rome kwam, is door de paus benoemd tot raadsman bij de Vaticaanse congregatie voor de Oosterse Kerk, aldus is meege deeld. In het dorpje OLlasta Usellus, op Sardinië, werden dirie mensen ge wond door het instorten van het dak van zes huizen, dat door witte mie ren was aangevreten. Door het laten aanrukken van versterkingen in de vorm van een verdelgingsmiddel werd de term ie tenin v as ie tot staan gebracht. De Italiaanse filipproducejrt Carlo f*onti, neeft de filmrechten ge kocht van Boris Pasternak's roman „Dr. Zjivago'V irbbr W61K böek de schrijver in 1958 de Nobel-prijs werd toegekend, die hij echter als gevolg van felle kritiek in eigen land latei- weigerde. Ponti heeft met Russische en Zuidslavische autoriteiten bespre kingen gevoerd over de mogelijkheid van het doen van opnamen voor de film in deze landen. Hoogmade en Alfret IJone uit Nige ria (tijdelijk te Zoeterwoude). Dankwoorden. De heer Alfret IJone uit Nigeria (een neger) die 5 jaren in Londen geweest is en gastvrij in Zoeterwoude was ontvangen sprak in de Engelse taal woorden van dank voor de vrien delijke wijze, waarop allen hem wa ren tegemoet gekomen, hij was zeer dankbaar voor het onderwijs, dat hij had ontvangen en hoopte de gedachte van deze school, wanneer hij binnen kort weer naar Nigeria gaat, daar te kunnen uitdragen. Een der ouders, de heer N. Berg, sprak zijn dank uit voor het onder wijs, dat de jongens haaden genoten- De heer Heeze sprak namens ir. Buck die verhinderd was, woorden van ge lukwens en hoopte, dat verscheidene van de jongens zouden doorgaan en ze nog eens op de middelbare land bouwschool te mogen ontmoeten. Tenslotte dankte de directeur de heer Van Vliet vpor de prettige sa menwerking. NOORDW1JK PROGRAMMA ORANJEFEESTEN Door het bestuur van de Oranje- Ver. Noordwijk-binnen is 't program ma der feestelijkheden ter gelengen ma ter gelegenheid van de verjaar dag van H. M. Koningin Ju liana op dinsdag 30 april a.s. als volgt samengesteld: 8 uur Koraalmu- ziek vanaf de toren. 10.00 uur aubade en défilé van alle schoolkinderen van Noordwijk-binnen voor het gemeen tehuis aan het gemeentebestuur, waarna rondgang door het dorp en tractatie in de scholen. Te twee uur kinderspelen in de straten van het Calorama-plan: blokjesrapen voor kinderen van 67 jaar; hardlopen met hindernissen voor jongens van 89 jaar, baldragen voor meisjes van 810 jaar; kruiwagenrace voor jongens van 1011 jaar; ringrijden op de fiets voor meisjes; puzzelrit op fietsen voor jongens van 1214 jaar: opstellen Irisplein. Verplicht papier en potlood meebrengen; Opgeven voor alle spelen alleen op zaterdag 27 april van 5.30 tot 7 uur n.m. in de Wilhelminaschool, daarna is opgaaf niet meer mogelijk. De deelname aan de kinderspelen is gra tis. ORGELDRAAIEN 's Avonds te half acht zal een bij zondere attractie plaats vinden voor het raadhuis, een wedstrijd in orgel - draaien. Het bestuur is er in geslaagd een geheel nieuw en modem orgel ter beschikking te krijgen, waarop de deelnemers(sters) een proef kunnen afleggen in de vaardigheid van het orgeldraaien, waarvoor enkele prij zen beschikbaar worden gesteld. Dit belooft iets unieks te worden. Hier aan kunnen deelnemen leden boven 16 jaar, inleggeld f 0,50, bij opgaaf lidmaatschapskaart medebrengen. RIJPWETERING Wit Gele-Kruis. In verband met de a.s. verbouwing van het wijkgebouw van het Wit Gele-Kruis wordt het consultatie-bureau tijde lijk niet meer op Past. v.d. Plaat - straat 13 gehouden, maar in de spreekkamer van Dr. v. d. Werf, Kóppoellaan 1. Het zuigelingenbureau is voortaan op afgesproken tijden, waardoor de wachttijd aanmerkelijk verkort wordt. Volgnummers, waarop de af spraaktijden staan aangegeven, kun nen 's maandagsavonds tussen 7 u. en half 8 afgehaald worden op Kop- poellaan 1. Men verzoekt in verband met deae moeilijke omstandigheden iedereen mee te willen werken door zich aan genoemde tijden te houden en ook op de afgesproken tijd op het bu reau te verschijnen. Magazijnartikelen kunnen dgs avonds tussen 7 en half 8 uur op hetzelfde adres afgehaald word op (behalve des zaterdags). Ieder dje nog magazijnartikelen in zijn bezjt heeft en deze niet meer nodig heeft, wordt verzocht deze zo spoedig mo gelijk terug te bezorgen. Een andor kan er dringend behoefte aan heb ben. Stemmen bij volmacht. Aan vraagformulieren om bij volmacht te stemmen zijn tot woensdag 24 april a.s. te verkrijgen op het adres Oud-Adeselaan 28. Dat nog steeds een groot aantal losse en ook vaste arbeiders de land en tuinbouw verlaat om in indus trie of nijverheid emplooi te zoeken heeft de Nederlandse Katholieke Landarbeidersbond „Sint Deusdedit" verontrust. Dit blijkt uit het zojuist verschenen jaarverslag 1962 van deze boud. „Als wij deze ontwikkeling, waar door het tekort aan goede en ge schoolde arbeidskrachten in de agra rische bedrijven vr(j grote vormen aanneemt, gadeslaan, dan moet het ons bevreemden, dat de werkgevers in de landbouw niet meer effectieve maatregelen nemen om deze land vlucht een halt toe te roepen door het sociale klimaat in de landbouw fneer te verbeteren", aldus het jaar verslag, Hierin wordt o.m. gewag gemaakt van de achterstand in de beloning van de landarbeid. „Wij erkennen, dat er spelregels en richtlijnen in de loonpolitiek noodzakelijk ziin, maar het gaat ons toch te ver als daarin op geen enkele wijze ruimte wordt gelaten om aanwijsbare onbillijkhe den te corrigeren", In het jaarverslag van „Sint Deua- dedit" wordt voorts o.m. ingegaan op de samenbundeling van de katho lieke georganiseerde werknemers in de zuivelindustrie, die over een vijf tal vakbonden zijn verdeeld. De or ganisatie van alle werknemers in de zuivelindustrie in één katholieke vakbond wordt noodzakelijk geacht. Glas S 1204 1963 Goggomob. T 400 1963 Isar T 700 1963 VW schuifd1962 Isar T 700 USA 1961 Isar T 700 schuifd, 1961 VW de Luxe rad. 1961 Ford Consul 1700 1960 Citroën 2 CV 1959 VW USA raddo.. 1959 VW Standaard.1959 Renault Dauph... 1958 Ford Cusomline 1957 Ford Taunus 15M 1956 Opel Rekord.... 1954 VW de Luxe 1954 Ford Taunus 12M 1954 Citroën 2 CV 1954 Inkoop Garantie Inruil Financiering Official öealei Lelden e.o Isar Goggorpobi) Kort Galgewater 14-16 Leiden Tel 3 33 55 aiii»»"""* y Gevraagd verkoopster en jongen voor winkehverk in nieuwbouw Leiderdorp. Groenten en fruitbedruf Kouwenhoven. Fred. Hen driklaan 1, tel. 30364. y Voor enige dagen per week gevraagd flinke werkster. Aanmelden tus sen 4-6 uur. Hooigracht 58. y In doktersgezin net meisje gevraagd voor de ochtenduren. Lief voor kinderen. Mevr. Loeliger, Floralaan 33, Oegstgeest, telef. 52975. y Teakhouten motorboot je 4 mtr, lang, t.e.a.b. Steenschuur 14. tel. 25050. y Te koop aangeboden Ford Taunus, bestel. 1958, kan ook geruild worden. tel. 3546. y VW bestel 1957, in zeer goede staat, km-«tand pl. m. 50.000. Lage Mors- weg 67, tel. 30692. y Aangeboden wegens plaatsgebrek een Erres wasmachine, langzaam wasser in prima staat. Magdalena Moonstr. 11, Leiden. y Jongen gevraagd pl.m. 16 jaar, voor rijwielstalling, halve dagen zaterdags en zondags. Garage de Groot, Beestenmarkt 3. y Te koop Opel Olympia '59, in prima staat en Borg- ward Isabel '56 met kleine aanrijdingsschade. Te be vragen Valeriusstraat 86, Leiden. y Fiat 600, type '58 1850 VW bestelwagen '60 2750 VW bestelwagen '59 2500 Taunus m. roldak '57 1950 Gar. v. d. Meer, H. Rijn dijk 4a, tel. 25259. y Mercedes 180D '60 6250 Mercedes 190 '57 3500 Opel Record '58 ƒ3100 Volkswagen '60 3300 Gar. v. d. Meer, H. Rijndijk 4a. Leiden, tel. 25259. y Aangeboden beneden huis, kamen en suite, 2 slaapk., grote hal, keuken, tuin, achteruitgang. Profw. Gevraagd grotere woning. Brieven onder nr. 4213 bur. v. d. blad. y Aangeboden Avada bromfiets,, compleet met duo. NSÜ compleet met beenscherm. Beiden met all risk verz. Steenschuur 14, tel. 25050. y Voor autoplaatwerk. Blonk's Autobedrijf. Nieuwstraat 33-41. Leiden telef. 30600. y Televisietoestel in no tenhouten staande salon- kast. Prachtig beeld en ge. luid. Twee luidsprekers. Prijs 325. Te bevragen Haarlemmerstraat 307. Lei. den, telefoon 30979. y 3 kop en schotels 98 ct. Sterke kwaliteit plastic, geeft geen bijsmaak. Mooi hoog model, drie verschil- einde 43, Leiden. y Gemak en steunschoe- nen vanaf 16.95. met brede blokhak 21.90. Plasticsan. daLen vanaf 1.95,leren slip. pers 30-39 6.95, 40-45 7.95. Pantoffeltjes in étui 2.95. Slippers 1.95. Leuke muil tjes tijdelijk 4.95. Schoen-, handel „Brabant", Noord, einde 36, Leiden. y Bon. Pedaalemmer 3-48. Prima constructie. Geheel compleet. Stevige uitvoering. Onbreekbaar plastic. Normale prijs 5.75. Uitsluitend met inlevering van deze bon slechts 8.48. Victorie Mag. Hogewoerd 22. y „Rembrandt" omlijst Uw platen, foto's, diplo ma's enz., smaakvol, vak kundig en voordelig. Is do lijst om Uw schilderstuk ouderwets? Koopt een mo derne. Ook voor 't schoon maken van schilderstukken „Rembrandt". Haarl. straat 208-223. y Zaterdagmarkt. Bij aan koop tien gulden textiel- goeöeren een paar prachti ge nylons cadeau. Leuke jongens en meisjespyama's vanaf 1.98. Dames en he- renpyama's 7.98 nu 5.98. Korenbrugsteeg, over mu ziekhandel Servaas. Japie. LFC, Docos, UVS, Leidse Boys, Noordwij k. Quick Boys, DOS. El ink wijk, Ve- lox, SHS, BI. Wit. Fortuna. VI., ADO. Kleurecht 2.98. Korenbrugsïeeg, over mu ziekhandel Servaas, Japie. y Zaterdagmarkt. Vlotte nachtjaponnen tot 42. nu 3.98. Losse dames en he- renpyamabroeken K Wda 50, 5.98, nu Korenbrugsteeg, over mu ziekhandel Servaas. Japie. y Zeemlappen tegen hal ve prijs!!! Prima kwaliteit zeemleder van zeemleerfa- briek „Roorda" Alleen he le huiden, grote maat 2.98 4.50, 5.98 Nu met ad vertentie voor 1.49. Z2.25 2.99. I.V.A. Haarlemmer straat 48, Nov8 Noordeinde 43. Leiden. y Aangeboden enkele merk-wasmachines en cen trifuges. Gebruikt, doch in prima staat. Desgewenst ook op termijnen v.a. 45. M. Barning, Korevaarstraat 6a, Leiden. Telef. 24398. y 10 rijlessen a 60 minu ten voor 55.- in Peugeot 403. Erkende bondsautorij- school. Joop Groenendyk, Spoorlaan 17. tel. 02532 8611, Voorhout; Morsweg 135. Leiden, tel. 31283. y Grammofoonplaten ge vraagd, 33 en 45 toeren. Kopen ook oude 78 toeren en Edison of Pathé-platen. Brieven aan: Postbus 3845, Voorburg. y Kastpapier, per rol, di verse kleuren, 5 m. 19 cent, afwasbaar, per rol 29 cent. Metalen strijkplank, ver stelbaar, zwaar buismate riaal nu 12.95. Kleding - zakken, grote maat, 3 stuks 68 cent. Metalen droogrek. kan overal opgehangen worden 2.96. Victorie Mag. Hogewoerd 22. y Bon. Kindertrompet 49 cent. Flinke maat, 40 cm groot. Uitgevoerd in stevig onbreekbaar plastic. Diver se kleuren. Normale prijs 1.10. Uitsluitend met mie- vering van deze bon 4© cent. Victorie. Speelgoed Mag. Hogewoerd 81. y Vier fauteuiltjes, ameu blement. dressoirs, schuif tafels, hang-legkasten, schemerlampen. boeken- rek, 40 archiefdozen, schrijfbureaus, kinderwa- fens, bijzettafeltjes. Jan 'luym, Hooigracht 51, tel. 25955. y Vrijdag en zaterdag bij contante aankoop van tuin- artikelen voor 15.00 of meer een gazonsproeier ca deau. Gazonmaaiers vanaf 36.50, harken, schoppen, heggescharen, kantscharen. schoffels. Ziet onze specia le tuinetalage. Bernard Schulte, Voorhout. y Te koop 2 CV, 1960, in prima staat, km-stand 45.000, kleur rood, met ver zekering tot aug., prijs 2450. Te bevr. vrijdag 19-4, tussen 7 en 8 uur. Leeuwerikstraat 11. Lei den. y Leids Onderling Zieken - fonds. Filmavonden op 22 en 24 april in „Den Burcht". Aanvang 19.30 uur. Kaarten verkrijgbaar kantoor Zoeterwoudsesin- gel 2 en 's avonds aan de zaal. y Filmavonden van het Leids Onderling Zieken fonds od 22 en 24 april in „Den Burcht". Aanvang 19.30 uur. Kaarten ver krijgbaar kantoor Zoeter- woudsesingel 2 en 's avonds aan de zaal. y Te koop zeilboot, kleine BM. Moet opgeknapt wor den. Compl. 100. Tevens een in goede st. zijnde mo torcarrier. merk Batavu», 3 versnellingen vooruit. 1 achteruit.. Emmalaan 5. Oegstgeest. y Wegens vertrek dames fiets, merk Magneet, mot 3 versnellingen en hond- remmen v. 295 voor 88. Herenfiets met lamp enz. 25. Philips radio, klein model, pracht toestel 4(5. Aloëlaan 18. y Glazen bloemvaas 69 ct. Fraai bewerkt importglas. Stevige kwaliteit. Grote maat, mooi hoog bol mo del, voor grote bloemen. Alleen met advertentie voor 69 ct. I.V.A.Haarlem merstraat 48. Nova, Noord- einde 43, Leiden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7