N M B. VRIJDAG 19 APRIL 1963 DE LEID SC HE COURANT PAGINA 12 Op zijn Amerikaans Kamerkandidaten KVP op verkiezingstoernee De bevolking vam oostelijke Noord- Brabant zal tijdens de komende pe riode van verkiezingscampagnes op onverwachte momenten, op pleinen, in straten, in supermarkets enz., Ka merkan lidaten voor de KVP zien verschijnen die speeches zullen af steken of zo maar iemand op straat zullen aanspreken om hem of haar een cadeautje te overhandigen en de aandacht voor de KVP te vragen. Vijftien Kamerkandidaten zullen op deze Amerikaans aandoende wijze trachten stemmen voor de KVP te werven. Zij zullen er op uit trekken in een speciaal voor dit doel gehuur de autobus, die uiteraard met ver kiezingsleuzen zal worden beschil derd. In hun wervingstaak zullen de Kamerkandidaten bijgestaan worden door zes zogenaamde present-girls die met de bus meereizen en een me nigte kleine geschenken, zoals bal- puntpennen, bierglazen, sleutel-étui- Hat is Jiet plan van da Katholieke we* vrijgemaakt voor een oplossing Volkspartij in de rijkskieskring van de crisis in de vereniging en voor 's-Hertogenbosch, die tot deze pro- de verkiezing van een nieuw bestuur. pagandatochten heefit besloten, dat het gezelschap ook bezoeken zal brengen aan bejaardencentra, kinder- De voorzitter en de secretaris, de STuTzen SlSSaSiïïiutaS: here" J' Broersma en A. J. Dalloy- waar bloemen en versnaperingen au*, die aanvankelijk geweigerd had- zullen worde naangeboden. De beide ^en .°Yer«nk?)J?,s'18 Lf .o VM1 blindeninstituten te Grave rulleen elk de. door de MiYy ingestelde com- een bandrecorder ten geschenke krij gen. missie hun mandaat ter beschikking te stellen, werden door de vergade- De tochten van de bus met zijn r|n« voor de keus gesteld een voor- propaganda-makende passagiers zul- yan .e j00?11^1531^ ,v?n ^oede len op de komende zaterdagen plaats diensten uit de leden, dat hun roye- vinden. De propagandisten zullen men* beoogde, in stemming te bren- ook aktief deelnemen aan de verkie zingsbijeenkomsten, die de komen de weken door de KVP in Oost-Bra bant worden gehouden. Conflict bij V.V.V. Bergen opgelost gen of vrijwillig heen te gaan. Nadat zij zich lange tijd beraden hadden, deelde de voorzitter mee, dat hij wenste heen te gaan. Ook de se cretaris en het bestuurslid de heer P. Briefjes volgden dit voorbeeld. Uit de vergadering werd een com missie van vijf leden benopmd die met het demissionaire bestuur de In een bewogen vergadering van vrije verkiezing van een nieuw be- ie Vereniging voor Vreemdelingen- stuur Z?1 voorbereiden. Deze verkie- zing zal plaatsvinden op de leden- verkeer te Bergen (N.H.), welke door vergadering van 7 mei. MET RECHTS EFFECT, MONSEIGNEUR In Grave is donderdag het 52e r.k. militair tehuis officieel geopend, o.a. in aanwezigheid van de bisschop van' Den Bosch, mgr. Bekkers. Na het officiële gedeelte van dte plechtigheid kon de bisschop de verleiding niet langer weerstaan om het biljart eens te beproeven. Een en ander onder de goedkeurende blikken van de militaire gasten. De VPRO bracht donderdagavond een uitzending onder de naam „onder vuur", waarin een vraaggesprek werd gehouden met de lijstaanvoerders van verschillende politieke partijen. Op de foto zien we vlnr: mr. G. H. J, veldkamp (KVP), de heer J. G. Suurhoff (PvdA), mr. E. H. Toxopeus (VVD), de heer B. Roolvink (AR), mr. H. K. Beernink (CH) en de heer H. J. Lankhorst (PSP). PRINSES BEATRIX GASTE OP WITTE HUIS Husqyarna Zweedse naaimachines Moderne Zweedse vormgeving. 7 Typen vanaf ƒ285.-. Vraag demonstratie - het verplicht U lot niets. (Advertentie) Anneke Grönloh is té populair Anneke Grönloh zal ook de volgen de week nog niet kunnen optreden. Op advies van de haair behandelende geneesheer heeft zij ook al haar con tracten voor die week moet n annu leren. Zoals bekend heeft dit teenager idool Eerste Paasdag een auto-onge luk gehad. Haar grote populariteit -was er oorzaak van, dait zij op dok tersadvies naar rustiger oorden is gebracht: zij had thuis (in Amster dam) een te overweldigende belang stelling en medeleven, die een spoe dig herstel in de weg stonden. Anneke Grönloh zal dus ook aanstaande dinsdag in Veghel niet de commissa ris van de Koningin in Noord-Bra bant ontmoeten. Zij zou aan de lan cering van de „zingende glazen" in Veghel meewerken, en de eerste set van deze glazen op de grote Minij- to-expositie in Veghel, die geopend wordt door mr. dr. C. N. M. Kort- mann, aan de commissaris verkopen. Een ander teenageridool, Wilke Al- berti, zal er nu de honneurs waar nemen. Herman Stok van de VARA is de man, die dit per saldo nog heeft mogelijk gemaakt, door haar vrij te stellen van een reeds contractueel geplande NRU-studiorepetitie. De „zingende glazen" zijn gedeco reerde drinkglazen, met afbeelding en originele handtekening van An neke Grönloh, de Blue Diamonds, Mieke Telkamp, Johnny Lion, Wil lek» Alberti en Wiïly Alberty, die geheel belangeloos voor dit doel" hum medewerking verleenden. De glazen zullen namelijk ver kocht worden als bouwstenen voor een contaotcentrum in Centraal 'In dia (in Jamtarra), een klooster voor Indiërs, Paiter Werenfried Stokman O.Praem. lanceert deze glazen. Jongen door melkauto overreden en gedood De tienjarige Jacobus -Langenberg uoit Landsmeer is donderdagavond op de Buikslotermeerdijk im Am- dam-Noord door een melks ifc> over reden. Hij was op slag dood. De jongen, die bevriend was met de bestuurder van de melkauto, had deze geholpen met het laden van melkbussen. Daarna was hij op de laadbak geklommen. De chauffeur moest een dertigtal meters achter uit rijden en zag toen de jongen voor de auto op straat liggen. Vermoede lijk is de knaap van de laadbak ge vallen en heeft hij zowel de dubbe le achterwielen als het voorwiel over het hoofd gekregen. NARCISSEN BLOEIEN Het koude weer van de afgelopen periode heeft de bloei van de bolge wassen aanmerkelijk vertraagd, waardoor er in de bollenstreek tij dens de Paasdagen, nog maar weinig te zien was. Het ziet er echter naar uit, dat in het komende weekend de eerste narcissenvelden zullen bloei en, terwijl de crocussenvelden daar bij nog voor wat afwisseling zorgen. Op de Keukenhof komt steeds meer kleur. Hier bloeien nog vele crocus- sen. Ook de skilla's, tulipa's en de eerste narcissen beginnen te kleuren. De grote verwarmde tulpenkas is nog steeds een belevenis voor elke be zoeker. Haarlem is zuinig op zijn raadsleden Indien de gemeenteraad van Haar lem het voorstel van burgemeester en wethouders aanvaardt, zullen de raadsleden verzekerd zijn tegen on gevallen in de uitoefening van hun functie overkomen. Als een premie betaald wordt van 2062 gulden, zul len zij verzekerd zijn voor 50.000 gld. bij overlijden, 100.000 gulden bij blijvende invaliditeit en 30 gulden per dag voor bijkomende kosten. In de polisvoorwaarden zal worden be paald, dat de raadsleden onder an dere verzekerd zijn bij het gaan en komen van bijeenkomsten, die zij als raadslid bijwonen. NU KOPEN LATER BETALEN I PERSOONLIJKE LENING Wilt LI iets weten? In uw rubriek „Wilt u iets we ten?" is het antwoord onder bijver dienste aan M. v. d. H. n.m.m. niet volledig. Er is n.l. geen rekening gehouden met de reeds sinds 1 januari 1962 geldende regeling terzake van de ar beidsinkomsten van de gehuwde vrouw, welke eveneens aanleiding kunnen geven tot een aftrek op het belastbare inkomen. Deze aftrek is minimum f 500,van het netto-ar beidsinkomen, dus bruto f 600,om dat op het onzuivere inkomen een vaste aftrek geldt voor „verwervings kosten". Daarbij komt nog dat een hogere aftrek wegens inkomsten uit arbeid van de gehuwde vrouw mogelijk is, n.l. bij f 500 tot f 1500 één derde dus f 500,- en boven f 1500,- eveneens voor één derde tot maximum het be drag van f 2000,- dat eveneens voor hoger inkomsten geldt. Het leek mij niet van belang ont bloot, hierop uwe aandacht te vesti gen, aldus schrijft een abonnee. V oor uitiver pende schaduwen Woensdag 15 mei gaan we stem men voor de Tweede Kamer en wordt vooraf de nodige tam-tam ge slagen. Ook voor de t.v. is het een heel gedrang als we constateren, dat drie achtereenvolgende avonden belangrijke politieke figuren op het scherm zijn verschenen om een steentje bij te dragen in de politieke propaganda. Zelfs onze minister-pre sident prof. J. de Quay heeft biet ont broken en hij was stellig niet de minste in de rij. Donderdag heeft de VPRO onder de suggestieve titel „On der vuur" vraaggesprekken laten voeren met de lijstaanvoerders van de zes grootste politieke partijen. Voor de KVP was minister Veld kamp er bij, die men kent wegens zijn sociale inslag. Dinsdag was er „politiek debat" tussen KVP en P. v. d. A., met de burgemeester van Hil versum als tam leider van het ge sprek, en eerder had de VVD tien minuten uitzending, waarin ze haar zwaarste geschut in stelling bracht; we denken aan figuren als minister Toxopeus en mevrouw Van Someren. Volgende week wordt de zaak voort gezet, hopelijk ook voor de kijkers op spectaculaire manier. Alvast van avond geeft de AVRO een documen taire over een „kabinet zonder so cialisten". „Het woord" van Kaj Munk. De VPRO heeft nu al enkele toneelwer ken van Kaj Munk op het scherm gebracht, helaas niet alle even sterk, maar toch indrukwekkend om het woord dat gesproken werd en de wijze waarop aan dat woord gestalte werd gegeven. Donderdag wred „Het woord" vertoond, waarin Munk de opstandig heeft behandeld en als het ware geobsedeerd bleek door het vraagstuk van de dood. Dit stuk speelt onder de boeren en ver plaatst ons naar het huis van de oude Mikkel Borgen, indrukwek kend voorgesteld door Joris Diels. En dan werd de kijker geconfron teerd met de drie zoons: de een on gelovig, de ander godsdienstig on trouw en de derde krankzinnig. Deze krankzinnige nu, gespeeld door de jonge Peter Oosthoek, werd allengs hoofdpersoon in dit verhaal; het was een zware rol, die lovenswaardig werd vervuld. Regisseur Jack Dixon zelf had deze rol destijds bij het Nederlands Volkstoneel meer dan 160 maal gespeeld. Het tienjarig dochtertje van Dixon en zijn echt genote de omroepster Vertie hadden in dit stuk een aardig rolletje te ver vullen. Ter inleiding van AVRO'S jongste amusement werd 'een korte reportage gegeven van het huwelijk van Ria Bouma, die bij de actie „Open het dorp" spontaan haar bruidstoilet had aangeboden. Het was een feeste lijk gebeuren met een hartelijke zoen van Mies Bouman. In „Rondo sinfo- nioo" kwam het Residentie-orkest op het scherm, op het ogenlik, dat de musici een concertreis door. de Ver. Staten ondernemen; helaas dus niet „life", 's Avonds tevoren had de KRO enkele nummers van België overgenomen; het was bepaald niet Nederlandse stijl. Gelukkig werd de uitzending artistiek besloten met temperamentvolle dansen van het Spaanse paar Susanna y José. Komende uitzendingen. Van avond is er opnieuw de AVRO, on der andere met Anneke Grönloh in Music-hail. Anneke ligt weliswaar met een hersenschudding thuis na een hevige auto-aanrijding, maar het programma was tevoren opgenomen en dus behoeft niemand van de tee ners iets te missen. Zaterdag vanaf drie uur is de NCRV aan bod. Swie- bertje wordt allengs meer populair, terwijl nog pas deel zes te gebeuren staat. In de avond treden enkele Denen op, gevolgd door de Lucille Ball-show. „Duister duel" is de titel van een spannend t.v.-spel, dat de NTS zondagavond laat opvoeren. Nationaal programma. Nu alvast geven we enkele programma-onder delen van het nationale programma op de verjaardag van koningin Ju liana, 30 april a.s. Daar is het tra ditionele défilé langs paleis Soest- dijk; prinses Beatrix houdt een korte toespraak; er is film en muziek en Jan Cottaar leidt een quiz met ver pleegsters van Juliana-ziekenhuizen. PRINS MAAKTE ZWEEFTOCHT OVER HET WATER (en beeld van het besoek van prinses Beatrix aan Washington: de aankomst van de prinses aan het Witte Donderdag heeft Prins Bernhard in de haven van Amsterdam een proeftocht gemaakt met de V A -2 Hover Huis, waar ai) de lunch gebruikte met president Kennedy en mevrouw Lyndon Johnson, echtgenote vu de craft", welke op het ogenblik voor demonstraties in Nederland is. De foto toont de prins aan boord van hat AnMfikaanse vice-president, die bij afweaigheld ven mevrouw Kennedy ale peet vrouw fungeerde. sweeftuig voor het begin van de proeftocht

Leidse Courant | 1963 | | pagina 12