Verkoudheid VERFRISSEND BAD VOOR BURGERVADER VAN DER WERF WORDT KALKOEN IN DE KAZERNES „DAGELIJKSE KOST"? Vijf jaar gratis in hotels gelogeerd Gouden echtpaar Abr. Treur-Kemp DONDERDAG IR APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA J Spaarzegelbedrijf mag naam „Veronica" niet meer voeren De president van de rechtbank te Amsterdam, mr. W. H. U. Stheeman heeft vanochtend, uitspraak doende in een kort geding, een spaarzegel bedrijf in Amsterdam verboden de naam „Veronica", al dan niet in sa menstelling met andere namen, te voeren op straffe van een dwangsom van duizend gulden voor elke over treding. Dit was ook geëist door C.V. Ra dio Veronica, die het kort geding tegen het spaarzegelbedrijf had aan gespannen. Zowel de Utrechtse als de Amsterdamse politie hebben enige tijd geleden gewaarschuwd, dat de exploitanten van het spaar zegelbedrijf „van minder gunstig tot zeer ongunstig bekend staan". Na mens Radio Veronica was aange voerd dat men niet kon tolereren, dat het spaarzegelbedrijf dezelfde naam zou blijven voeren als het ra diostation. Evenals bij de behandeling van 't kort geding was de gedaagde partij ook bij de uitspraak niet verschenen. Wel heeft de advocaat van 't spaar zegelbedrijf voor de behandeling van het kort geding de president laten weten dat hij in hoger beroep zou gaan, indien de president de eis van Radio Veronica zou inwilligen. Tijdens het spelen langs de wa terkant is de 8-jarige Cornells J. Tammer uit Amsterdam - Oost in de Cruquiuskade gevallen en verdron ken. Een aantal mensen zag het ventje in 't water vallen doch zij ble ven werkeloos toekijken. De rijks politie te water heeft later het lijkje Amerikaans Sleutelspel Gisteravond om precies zeven uur hebben de Leidse padvinders, pad- vindsters, verkenners, gidsen, wel pen en kabouters hun inmiddels be roemde actie „Heitje voor een Kar weitje" ingezet met 'n grote schoon maak van het standbeeld van bur gemeester Van der Werf. Een fikse onweersbui had enige uren daarvoor de moedige jongens en meisjes al 'n handje geholpen, maar dat weer hield hen niet, het karwei groot scheeps aan te pakken. Zelfs een magyrus-ladder (die zij van de brandweer hadden geleend) ge bruikten zij, om burgemeester Van der Werf eens een goed bad te be zorgen. Onder trompetgeschal klom men een verkenner en een padvin der op de tegen het voetstuk ge plaatste ladders, terwijl enige tien tallen welpen en kabouters het voet stuk en de perken rondom het stand beeld zuiverden van alle ongerech tigheden. Bliksem verstaorde kinder-tv-plezier Een brandweerman, die vanaf de magyrusladder 't beeld nat hield, gaf hiermee ook de hardwerkende jon gens en meisjes een koude douche, maar in het vuur van hun naarstige arbeid voelden zij dit niet eens. De schoonmaakbeurt werd vanaf de Steenschuur door vele Leidenaars gade geslagen. Een goed begin voor een goede actie! Rillerig? Onprettig? Vlug: De 62-janige mevr. M. C. S.-D. is iin Apeldoorn gearresteerd verdacht van flessetirekkerijgedurende onge veer vijf jaar heeft ze in hotels en pensions gelogeerd zonder daarvoor ooit te betalen. In Apeldoorn en Twello zou zij verscheidene hotel- en pensionhouders voor vele honder den guldens hebben benadeeld. Ook in andere delen van het land, onder andere in hotels en pensions in Dor drecht, Utrecht, Rotterdam, Gouda en Den Haag, zou deze vrouw gratis gelogeerd hebben. Mevr. S., die zonder vaste woom- of verblijfplaats is, werd in Apel doorn gearresteerd, toen ze, na ge ruime tijd in een hotel gastvrijheid te hebben genoten, wilde verdwij nen zonder te betalen. Demonstratie Hovercraft op Amsterdamse IJ Een plotseling opgekomen bui, die met zware plensbuien ge paard ging, heeft gistermiddag veel kinderplezier bedorven. Uitgerekend tijdens het t.v.-kinderuurtje sloeg de bliksem in een hoogspanningsleiding en verstoorde daarmee de stroomle- vering aan Naarden-Bussum en dus ook van de televisie-studio's. Twintig minuten lang bleven de kijkkastjes duister. Daarna begonnen Mik en Mak opnieuw met hun spannend avontuur. BABY IN BEDJE GESTIKT Een baby van twee maanden van het echtpaar Germs te Musselkanaal is gistermiddag gestikt. Het lag in een bedjp met haar even oude zusje en kwam, nadat het door de moeder was verzorgd, zo te liggen, dat het tegen de zijwand van het ledikant je werd gedrukt. BRUG WERKTE ALS KATAPULT: VIER ARBEIDERS GEWOND Het onverhoeds omhoog klappen van een electrische ophaalbrug over de Zwolsevaart in de Noordoostpol der heeft gistermiddag tengevolge gehad, dat vier arbeiders, die op de brug bezig waren het wegdek te ver nieuwen, gewond zijn geraakt. De mannen, die, als uit een katapult af geschoten, door de lucht vlogen, kwa men van vrij grote hoogte op de weg terecht. Zij zijn allen naar het ziekenhuis in Emmeloord overge bracht. Voor zoVer bekend, is geen van hen in levensgevaar. Het wegdek was grotendeels van de brug verwijderd en vermoedelijk is daardoor het evenwicht verstoord. Het ophaalmechanisme werkt name lijk met een contragewicht, dat zich in de kelders van de brug bevindt. De arbeiders konden enige balken niet goed bereiken en hadden de brugwachter verzocht de brug wat omhoog te draaien. Toen de brugwachter de grendel had weggeschoven om aan dit ver zoek gevolg te kunnen geven, schoot de lichter geworden brug met een klap omhoog. De brug is hierdoor ernstig ontzet en het zal vermoedelijk enige weken duren, alvorens hij weer kan worden gebruikt. In de Nieuwe Waterweg bij Vlaardingen is gisteren het stoffe lijk overschot opgedregd van de Noorse zeeman O. M. Jansen, oud negentien jaar. De jonge zeeman was op 10 januari van dit jaar te waiter geraakt. Pater Hendriks ofm 25 jaar priester Binnenkort zal pater Wilfred Hen driks ofm., kapelaan van de St. Leo- nardusparochie te Leiden zijn 25- jarig priesterfeest vieren. De nu 52- jarige jubilaris ontving op 27 maart 1938 de H.H. Wijdingen uit handen van wijlen mgr. Lemmens, in het Franciscaner-klooster te Weert. Na zijn wijding vertrok hij voor een jaar naar Rome om daar Missiologie te gaan studeren. Daar beleefde hij het conclaaf, de keuze en de kroning van Pius XII. Vervolgens werd hij als missionaris uitgezonden naar Brits India, waar hij o.a. als leraar Latijn en vroeg-christelijke cultuur en kapelaan in een parochie even buiten Karachi werkzaam is ge weest. In 1950 keerde pater Hendriks naar Nederland, waar hij als kape laan te Amsterdam werkzaam was onder de zeelieden, bij wie hij een zeer geziene figuur was. Tenslotte kwam pater Hendriks in 1960 naar Leiden, waar hij tot op heden kape laan is aan de St. Leonardusparochie. Pater Hendriks, die ook als bij belvorser naam heeft gemakt, hoopt op zondag 82 april a.s. zijn in ver band met de Vasten uitgesteld zilveren priester-jubileum te vieren. NORMALISATIE VAN INHOUDSMATEN VOOR KOFFIEMELK Een ordening op het gebied van de inhoudsmaten der verpakking voor koffiemelk, chocolademelk en voor Bulgaarse yoghurt is, naar het oor deel van de „consumpdemelkcommis- sie" van het produktschap voor zui vel, gewenst. In de eerste plaats wordt hierdoor een eerlijke concurrentie verhouding geschapen en wordt de verwarring voor de consument ver minderd. Op de tweede plaats ziet de commissie het als een voordeel, dat het op traject van producent tot con sument een inkrimping van het aan tal inhoudsmaten 'kostenbesparend zal werken. In zijn gisteren gehouden verga dering heeft het produktschap voor zuivel over deze normalisatie nog geen definitief besluit genomen. Be sloten is tot het inventariseren van de omvang en het verloop van de afzet van deze produkten in de ver schillende inhoudsmaten. Eerst wan neer deze gegevens bekend zullen zijn zal beslist worden of tot norma lisatie moet worden overgegaan. Het aantal flessenmaten voor kof fiemelk is thans „verwarrend groot", aldus de consumptiemelkcommissie. Berekend is, dat zeer recent 35 ver schillende flessenmaten voor koffie melk voorkwamen. De variatie in de inhoudsmaten voor chocolademelk en voor Bulgaarse yoghurt is niet zo groot als bij koffiemelk. DE GAULLE OP STAP President De Gaulle zal vrijdag avond via radio en televisie een toe spraak voor het Franse volk hou den, zijn eerste sinds zijn persconfe rentie van 14 januari, waarin hij zich kantte tegen Engelamid's toela ting tot de E.E.G. Volgende week maandag zal de Franse president een rondreis door het oosten en noordoosten van het land beginnen, die een week zal du ren. Hij zal in die week ongeveer vijftig redevoeringen houden. Op het IJ in Amsterdam is gister middag een voor Nederland specta culaire nieuwigheid van Britse ma kelij gedemonstreerd de Hovercraft. Het is een amphibievoertuig, dat zich op een luchtkussen over water (Advertentie) en land kan voortbewegen. Het voer- tuig k^an snelheden van honderd ki lometer per uur ontwikkelen. Prins Bernhard zal er vandaag een tochtje mee maken. Men werkt inmiddels aan een an der plan: de zg. Hover-auto, die op een hoogte van anderhalve centi meter over een speciale weg zal moeten zweven. Men zou daarmee passagiers en vracht met een snelheid van 480 km per uur kunnen vervoeren. Voor de Hovercraft bestaat in Ne derland veel belangstelling. Het voertuig kost 6 ton en kan vier passagiers vervoeren. Gedacht wordt aan de verbindingen met de Waddeneilanden, met en tussen de Zeeuwse eilanden en over het IJssel- meer. De Hovercraft zal dan echter van een verbeterde techniek voor zien moeten worden. Een golfslag van een meter is al te veel voor het voertuig en op de grond is een opstakel van meer dan twintig centimer al te hoog. Verkoopt Dierenpark Wassenaar gorilla wijfje aan Artis? Binnenkort gaat het Koninklijk Zoölogisch Genootschap „Natura Ar tis Magistra" zijn 125-jarig bestaan herdenken. Men wil dit heuglijke feit uiteraard niet ongemerkt voorbij laten gaan, en, naar uit welingelichte kringen is vernomen, hebben Pro vinciale Staten van Noord-Holland het plan opgevat een vrouwelijke go- rill a aan Artis te schenken, om het mannelijke exemplaar uit zijn isole ment te verlossen. Voor deze aan koop, waarmee een bedrag van on geveer 45.000 gulden is gemoeid, heeft men door middel van een tus senpersoon het Dierenpark Wasse naar benaderd, of deze Zoö bereid zou zijn een van haar twee volwas sen gorilla-wijfjes af te staan voor haar jubilerende collega. Tot nu toe heeft men te Wassenaar nog geen definitieve beslissing genomen. Overval op tankstation in Denekamp opgehelderd De overval op het tankstation in Denekamp, die in de nacht van 22 op 23 december 1962 werd gepleegd, en waarbij ongeveeer duizend gulden werd gestolen, is thans opgehelderd. De daders, die volledig bekend heb ben, zijn de 20-jarige Peter M. uit Brunswijk en de 21-jarige Wolfgang S. uit Nordhorn. Beiden waren reeds eruige tijd op gesloten in het huip van bewaring in Lingen (Did.) als verdachten van een overval, die op 7 maart j.L op een vrouwelijke bankbediende in Nord horn werd gepleegd. Ook deze over val, waarbij 22.000 DM werd buit gemaakt, hebben ze bekend. De 24-jarige pompbediende G. H. A. Wiggers uit Oldenzaal herkende zijn aanvallers van hem getoonde fo to's. Weggeworpen kledingstukken, waarmee de daders zich vermomd hadden, hebben in belangrijke mate bijgedragen tot de volledige ophelde ring. In deze zaak heeft de Neder landse rijkspolitie op prettige wijze samengewerkt met de Duitse Krimi- nalpolizei. Behalve M. en S. was er nog een derde bij de overval in Nordhorn betrokken. Deze, Gerhard P. uit Brunswijk, is dinsdag in een hotel te Münohen gearresteerd. Amerikaanse meester-kok vond veel bewonderaars Als het helemaal aan kolonel Th. H. Wessels, commandant van de Koks- school te Leiden, zou liggen, zullen zijn militairen meer dan eens en zeker niet alleen met de Kerstdagen kalkoen op het dagelijks menu zien prijken. De kolonel was enthou siast, toen hij gistermiddag in een der keukens van de Doelenkazerne met een goudgeel gebraden kalkoe nebout tussen de vingers zijn com mentaar gaf op de verrichtingen van een Amerikaanse meester-kok, die buitengewoon economisch en met een bewonderenswaardige mesvaste vak kundigheid een kalkoen tot op het bot ontleedde. Herman Leis is een opmerkelijk kook-specialist, een goede veertiger van Duitse afkomst maar verder een rasechte Amerikaan uit Milwaukee. Hij schijnt een van de weinigen te zijn, voor wie een kalkoen geen en kel geheim meer bezit. Leis heeft zich dermate op de kalkoen-materie geworpen zonder zich overigens te vereenzelvigen met het dier dat hij in „de gaten" liep. Men vond, dat meester-kok Hei-man Leis een uitzonderlijke kijk op de kalkoen had en men nodigde hem uit, zich ge heel te wijden aan alles wat met dit verrukkelijke dier te maken heeft. Leis verkocht zijn florerende zaak en reist nu over de gehele wereld, om overal voorlichting te geven. Volgens de methode van deze Ame rikaanse kalkoen-expert gaaf er geen stukje vlees van de vogel verloren. De benen gaan in de soep en voor Cursisten van de koksschool kre gen gistermiddag in een van de keu kens van de Doelenkazerne al etend een visioen van wat misschien eens „dagelijkse kazernekost" gaat wor den: malse kalkoen! Hun comman dant, kolonel Wessels, genoot kij kend en proevend mee. Staand van links naar rechts: kolonel Th. H. Wessels, Herman Leis uit Milwau kee, mej. kapitein H. Stevens, voe- dingsadviseuze Luchtmacht en ge heel rechts mej. kapitein A. E. Lam- brechtsen, voedingsadv. Landmacht. de rest kan het dier in zestien stuk ken verdeeld worden die alle als een rollade worden opgebonden en na het braden in schijfjes kunnen worden opgediend; een schier volmaakte schotel, gecompleteerd met een pi kant sausje, cramberries en Preisel- beere. Tientallen lekkerbekken kun nen op deze uitgebalanceerde ma nier genieten van één „turkey" van welke vogel Amerika vorig jaar ruim 90 miljoen exemplaren voorra dig had, zodat een grotere afzet naar Europa zeer wenselijk is. Tijdens de gisteren onder auspi ciën van het Amerikaanse Pluimvee Instituut gehouden voorlichtingsbij eenkomst bleek duidelijk het voor deel van Leis' vinding. Zijn econo mische bereiding van kalkoen in gro te hoeveelheden maakte o.m. het Amerikaanse leger, naast de beroeps verbruiker in de Ver. Staten, tot een -van de grootste kalkoenafnemers. Vanzelfsprekend genoten de aanwezi gen bij deze demonstratie na af loop met grote smaak van de voor treffelijke resultaten van 's meester koks trancheer- en braadkunde. LEIMUIDEN Deze week wordt er een gouden huwelijksfeest gevierd in Vriezekoop. We brachten daarvoor een bezoek aan de gezellige woning langs de Drecht. bij het feestelijk paar Abr. Treur Kemp. De bruidegom is 77 jaar gele den geboren op de boerderij, die nu nog steeds zijn woonhuis is. Deze boerderij, die direct na de droogma king van de Wassenaarsepolder is gebouwd en dat is ongeveer 300 jaar geleden is altijd bewoond geweest door de familie Treur. Der tien jaar geleden deed de gouden bruidegom zijn bedrijf over aan zijn zoon, en betrok een gedeelte van het woonhuis. In deze vertrouwde omgeving behoeft hij zich niet te vervelen, want naast de zorg voor de tuin, zijn er voldoende dingen, die de aandacht van de bruidegom vragen. Enkele jaren geleden was hij flink ziek, maar thans mag hij zich weer verheugen in een goede gezondheid. Ook de bruid is met haar 77 jaar nog vitaal. Zij is af komstig uit Bodegraven. Zij kan de zorg van haar gezinnetje nog wel aan. Vijftig jaar lang hebben zy lief en Leed samen gedeeld, zorgzaam voor hun gezin en hun bedrijf. Het gou den bruidspaar heeft één zoon en vijf dochters, van wie er één in Ca nada woont. Allen zijn zij gehuwd en die meeste hebben een eigen bedrijf in die agrarische sector. Woensdagavond was er receptie, waar velen het gouden echtpaar kwa men gelukwensen. Aanstaande vrij dagavond wordt de feestperiode be sloten met een gezellig feest voor het bruidspaar, de kinderen, en de 27 kleinkinderen. Een tweelingzus ter van de bruidegom is voor deze gelegenheid helemaal uit California gekomen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3