©IMS LM® LEIDEN ZORGT ALLEEN DAT JAAGPAD „JAAGPAD" BLIJFT GRONDZAKEN HOOFDMOOT VAN RAADSAGENDA VAN TER AAR „St. Bonifacius" kon tevreden zijn IW: WOENSDAG 10 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 7 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Plan voor verbetering hof" werkelijk een rusthof te maken door dit complex te verbieden voor bromfietsen. Nu de woningen in St. Victor I voor een groot deel bewoond zijn is het noodzakelijk, aldus de heer Timmer, dat de bestrating daar in orde ge maakt wordt. Hier en daar komen vereniging VVSB voortvloeien uit nogal diepe putten voor. Spr. vroeg de ontvangst van de Duitse voetbal- mede of het niet mogelijk is wat meer vereniging Viktoria '20 uit Schwerte, eenheid te brengen in de afzetting met welke vereniging WSB en GIOS Van de voortuinen in dat plan. Er is In de dinsdagavond onder voorzit- reeds erikeie jaren banden van wei wat erg veel variatie, terschap van burgemeester P. M. M. vriendschap onderhouden. h"frdfoa/vfnt'LdwUke": „Bij de rondvraag vroeg de heer De afgebrande boerderij, hout wederom een stap vóóruit gezet puivenvooide om maatregelen tot Qp een vraag van de heer De Win- op de weg naar de totstandkoming wat meer stuifvrij maken van de ter (groep Duivenvoorde) antwoord - van een sportcommissie. In het voor- bermen van de Kerkstraat bij het voorzitter, dat er zijn inziens stel van b. en w. tot vaststelling van ei? 7*:* heer geen bezwaren meer bestaan tegen een verordening op de samenstelling Timmer (kvp) pleitte voor het op een si00p van afgebrande boerde- en de werkkring van de sportcom- andere wijze afschermen van de rjj Wassenaar. Tegenover het voor missie was alleen sprake van „bui- Guldemondsloot daar. Het gevaar stel van de heer De Winter om de tensporten". De raad wenste echter vror de daar spelende kinderen om in ornamenten van het toegangshek unaniem - en b. en w. konden daar- die sloot te £eraken 1S niet Senng. van de vroegere boerderij Wassenaar mede accoord gaan dat van „sport De heer Beekman vroeg b. en w. na restauratie te zijner tijd op te in het algemeen" gesproken zal wor- om eens de mogelijkheid te bezien stellen bij het nieuwe sportpark in den, zodat in de sportcommissie ook bij bruggen over brede sloten en De Zilk en om in de naam van dit de huidige en toekomstige binnen- vaarten van gemeentewege reddings- sportpark de naam „Wassenaar" tot sporten een plaats zullen krijgen. haken en -lijnen op te hangen. Spre- uitdrukking te laten komen, stond de In plaats van 2 vertegenwoordigers ker vroeg tev.ens om van het „Rust- voorzitter sympathiek, krijgen de sportverenigingen nu 4 vertegenwoordigers in de commissie, maar om de sportcommissie niet te log te maken worden in plaats van 4 slechts 2 leden door de raad be noemd, die als bevorderaars of be langstellenden zijn aan te merken, t.a.v. alle takken van sport, die op de gemeetelijke sportterreinen beoefend kunnen worden. Voorstel ingetrokken na geheime zitting van een vol uur Het werd in de vergadering Rijwielpad bij de Langevelderweg. Bij de ingekomen stukken was ge voegd het besluit van de Ged. Staten van Zuid-Holland tot goedkeuring van de reconstructie van het 2e ge deelte van de Langevelderweg. In dit verband vroeg de heer Dui venvoorde (groep Duivenvoorde) of doen, waarbij ook verschillen van me- aan het rijwielpad langs het le ge- ning naar voren kwamen, die van fun- deelte van die weg nog wat wordt ge- damentele betekenis bleken te zijn. Bij daan. Het verkeert in een werkelijk het punit aankoop gronden voor de aan- slechte staat. Omdat ook de voorzitter leg ontsluitingsweg voorstel in deze vorm verdween van de tafel en de behandeling werd uitge steld tot een nader onderzoek is inge steld. Hoge prijzen (je Aan de gebroeders P. M. en B. W. Sas- sen zal bouwgrond worden verkocht in gemeenteraad van Ter Aar op de duur T - het uitbreidingsplan Langeraar. Voor een dubbel woonhuis is 2x215 m2 nodig, gronderige bedoening. Er was grondaan- en verkoop te van mening is, dat dit rijwielpad nog kanaalweg, vroeg de heer J. niet „af" is,, zal hij daarnaar infor- ten geheime bespreking. De meren. hierna in geheime zitting. tegen een prijs van 4250,- per per ceel. Niet voor het eerst maakte de heer P. J. Uyttewaal bezwaar tegen en vuui ue aan ^eze hoge prijs en zijn verzet werd Paradijswee-West °Pnieuw duidelijk bij de verkoop van crmnR oon Ha Vi por P TT. v T nl Da7A Har- Srond aan de heer C. E. v. Tol. Deze wil in het industrieplan Langeraar 1170 m2 van de gemeente hebben voor de w bouw van een werkplaats of fabrieks- Het gaat hier om de nieuwe weg, die p 1fiA87S0 Haarlemmertrekvaartweg. langs de Keetsloot is aangelegd en die alleen maar verbinding heeft met de Bij het debat hierover bleek wel, dat Bij de raad is een verzoek inge- Bloemenstr. Het gebruik van deze weg de heer Uyttewaal, die tegen beide ver- komen van bewoners van en belang- zal intensief wordeii, omdat de kopen stemde, het onjuist vond, dat de hebbenden bij de Haarlemmertrek- daaraan gelegen bedrijven van alles particuliere bouwer meer moet betalen vaartweg. Vanwege de gemeente Lei- m0eten worden voorzien en ook de be- om de prijs van de grond voor woning den de onderhoudsplichtige van de WOners van de reeds voltooide huizen wetwoningen laag te houden. Hij zag weg is de slechtste en grofste ver- uit wat we nog publiek hoorden bleek, o°k n°g het gevaar, dat de laatste ko- harding aangebracht, die de weg dat b. en w. een voorstel hadden om Per eventueel een huis bij zijn bedrijf voor elk vervoermiddel praktisch on- deze weg aan te leggen over grond, die ëaat bouwen op veel goedkopere grond, begaanbaar maakt. De requèstranten in eigendom is van de heren W. v. d. Deze praktijken konden zijn goedkeu- verzoeken de raad om.daar op korte Hoorn en C. v. Zaal, waarvan de laatste rinS niet verkrijgen, termijn verandering in te brengen. land heeft, dat aan de Westkanaalweg De voorzitter maakte duidelijk, dat B. en w. erkennen, dat de situatie uitkomt. B. en w. wilden deze grond deze grondprijzen reeds zijn klaar ge- op dit moment werkelijk ernstig is aankopen tegen 2.25 en 2.50 per m2 maakt, toen het hele plan werd opgezet, en zij stellen de raad voor een kre- om daarover een ontsluitingsweg aan Toen moesten b. en w. deze prijzen diet van 5.000.uit te trekken voor te leggen. Uit wat we niet hebben ge- vastellen, omdat de totale kosten voor het laten maken van een plan voor hoord, bleek wel, dat de raadsleden deze plannen uit de grondprijs terug verbetering door de Cultuur Techni- van andere gedachten waren, want het moeten komen Anders is er geen goed- sche Dienst - -y -r De raad kan hiermede wel accoord jaan, maar verschillende leden drin gen aan op het treffen van voorlopige voorzieningen. Aan de gemeente Lei den zal met klem worden verzocht de nodige maatregelen tot verbetering te treffen. NIEUWKOOP BEROEPSKEUZE ULO - LEERLINGEN Het was een goede gedachte van het hoofd van de kath. ulo-school, de heer J. P. Smit, een avond te beleggen voor de derde klassers van zijn school met de ouders, waarop van deskundige zijde voorlichting zou worden gegeven over de kansen, die het bezit van het ulo- diplome biedt m verband met het te kiezen beroep. De praktisch algehele opkomst van de oudiers 'beweeft, dat het onderwerp hun belangstelling had. Na een welkom van het hoofd van de school, in het bijzonder aan de voor zitter van het schoolbestuur, pastoor A. C. J. van Rooyen, verleende hij 't woord aan de spreker van deze avond. drs. W. E. H. Beyers, directeur van de Stich ting Kath. Bureau voor Beroepskeuze Het is, aldus spr., van het grootste be lang een beroep te kiezen, waarin we ons zelf tot ontplooiing kunnen brengen en tevens de maatschappij van nut kun nen zijn. Velen mislukken doordat, zij van te voren de mogelijkheden, die er voor hen bestaan, niet kenden. Sprekers aanwezigheid hier is dan ook enig in zicht te geven over de veelheid van kansen, die onze maatschappij de be zitter van het ulo-diploma biedt. Het a- diploma met wiskunde geeft de meeste kansen. Het diploma met boekhouden enz. is vooral voor hen, die handel en kantoor kiezen. Ulo-b is vereist voor hen, die de technische richting uit wil len, met name de HTS. Al naar gelang het behaalde diploma, aanleg en karakter, kan men slagen en heeft men een uitgebreide keus, hetzij in technische beroepen, in land- of tuin- bouwrichting, diverse handelsberoepen, maatschappelijk werk, tal van vormen van onderwijs enz. Zelfs kan de ulo diploma-bezitter de kunstrichtinguit, „maar dat moet je alleen doen, als je keuring te verwachten Een wijziging door de raad van deze prijzen zou de goedkeuring van deze grondverkopen eveneens in de weg staan. De heer J. van Harten zou de raads leden graag van kaarten voorzien, om een beter overzicht te hebben van de uitbreidingsplannen. De heer van Rijn uit Alphen a.d. Rijn gaat 1271 m2 grond van de gemeente overnemen m het industrieplan aan de Leidse Vaart tegen een prijs van 9.50 per vierkante meter. De fa. v. d. Pijl moet voor de 530 m2 grond, die ligt voor de exportslacht plaats, in ditzelfde plan 6504.00 beta len. Hierop komt een woonhuis te staan voor een van de firmanten. Een subsidieaanvrage van de Chr. Leesbibliotheek Jonathan werd op nieuw vjn de hand gewezen, om de zelfde redenen als bij de vorige aan vrage, namelijk dat men tot een fusie moet komen met de andere Chr. Biblio theek, alvorens men subsidie kan ver wachten. De raad stemde hier mee in. (Wordt vervolgd). het niet laten kunt", waarschuwde spr. eventuele optimisten. Tijdens de koffiepauze gaven enkele vrouwelijke leerlingen van de school met de accordeon een gewaardeerde muzi kale bijdrage. Daarna beantwoordde drs. JJeyers enige gestelde vragen. Ook beval hij, wanneer er moeilijkheden bij de be roepskeuze bestaan, het Bureau voor Beroepskeuze aan, dat kosteloze advie zen verstrekt en dat, voor deze streek belangrijk, iedere eerste en derde woens dagavond van de maand in Leidien spreekuur houdt. De school geeft des gewenst nadere informaties. Ingeval geschiktheid voor een bepaald beroep dient te worden vastgesteld, is een psychologisch onderzoek gewenst; ook 'daarvoor kan men op het Bureab worden voorgèlioht. Het dankwoord van de heer Smit aan - het eind van de avond was zeer terecht. Raadvergadering;. De raad van deze gemeente komt donderdag 11 april (dus morgen) des avonds om 7 uur in open bare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.a.: subsidie aanschaffing red dingsmateriaal Woerdens Verlaat; sub sidie Kath. Militair Vormingscentrum; subsidie Oranjeveren.; verkoop grond Geref. kerk; overdracht en reconstructie Meyepad; aankoop eigendommen erven C. Breedijk in dorpskern; verkoop grond ontginningsbedrijf P. Sehepp; aankoop land W. Stigter voor sportvelden; rech ten voor hebben van benzinepomp op gemeentegrond; creddet inrichting chr kleuterschool. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder voozitterschap van de heer Th. van Leeuwen is in de Sint Jo- sephzaal de jaarvergadering gehou den van de R.K. Gemengde Zang vereniging „Sint Bonifacius" te Al phen aan den Rijn. Behalve door een groot aantal le den werd de vergadering o.m. ook bijgewoond door deken E. A. M. Paap geestelijk adviseur en de heer Chr A v. d. Mark uit Utrecht, directeur der vereniging. Er heerst al aanstonds bij de aan vang van de besprekingen een pret tige stemming. Wellicht heeft hier toe ook bijgedragen de mededeling van de voorzitter, dat de vereniging nu haar 19e jaarvergadering hield en dat het vierde lustrum derhalve heel nabij is. Het enthousiasme van bestuur en leden, en zeker niet in de laatste plaats van de directeur, waar mede „Sint Bonifacius" wordt geleid, gestuwd en bekwaamd, zal er niet vreemd aan zijn, dat deze vereniging die haar wieg in de oorlogsjaren in de Sint Josephzaal had staan het in deze bijna twintig jaren tot 'n glans rijk hoogtepunt in de muziekwereld heeft gebracht. Hieraan werden wij nogmaals herinnerd, toen voorzitter Van Leeuwen enkele waardevolle in stemmingen naar voren bracht met betrekking tot de vertolking in con- certvorm van de Weense operette „Wiener Café" van Robert Stolz, het vorig najaar. Dit betekende behalve een plaatselijke-, een streek- en ook een landelijk evenement, want het betekende een primeur voor Neder land. LEDENWINST Het gaat ook met de ledenwerving best. Mede dank zij de welberekende systematische activiteit van een daar toe ingestelde commissie. Heeft Sint Bonifacius tijdens haar bestaan veel rijkdom aan cultureel genot kwistig rondgestrooid, finacieel is ze even arm als bij haar oprichting. Hoofd zaak is, was de conclusie, dat men draait! Mevrouw Klink en de heer Dijkman werden benoemd tot leden van de kascontrole-commissie voor 1963-1964. De periodiek aftredende bestuurs leden mejuffrouw-rBoer en de heren Koelman en Habers werden herko zen. Het bedrag van de contributie is gehandhaafd. Wat het eerstvolgend concert betreft wordt gewerkt aan een leuk en mooi programma. Mevrouw G. Verkerk-Ruijssenaars en de heer H. van Zeijl, beiden 12*/* jaar lid van het koor, kregen na een complimenteus woordje van de voor zitter elk een artistiek uitgevoerde kop en schotel ter herinnering. De heer Van Leeuwen bracht tijdens de ze vergadering voorts dank aan het gemeentebestuur en de culturele raad voor de genoten financiële steun, zonder welke het Sint Bonifacius niet mogelijk zou zijn geweest tot haar huidige ontplooiing en prestaties t« komen. WASSENAAR TENTOONSTELLING OVER IN DIVIDUELE ZELFBESCHERMING - In het verenigingsgebouw in de Kerkstraat wordt tot en met vrijdag avond a.s. een tentoonstelling gehou den over de individuele zelfbescher ming: de maatregelen die men thuis kan nemen tegen de gevolgen van eventueel oorlogsgeweld. De tentoon stelling is ingericht door de Wasse- naarse BB-organisatie en gisteren in tegenwoordigheid van de burgemees ter en van vele andere genodigden geopend door kolonel G. J. Wulf horst, kringhoofd van de BB in de A-kring Zuid Holland a waartoe Wassenaar behoort. Hoofdinspecteur G. J. Boven, waar nemend hoofd van de zelfbescher ming in Wassenaar zeide in een in leidend woord, dat deze tentoonstel ling bedoeld is als een nadere toe lichting op de „wenken" die in 1961 door de regering werden verspreid. Subsidie in de praalwagen- kosten. Een minder gunstig lot onderging het verzoek van de afd. Noord wij ker- hout van de Kon. Alg. Vereniging v. Bloembollencultuur om een subsidie in de kosten van het vervaardigen van een praalwagen voor het bloe mencorso. De afdeling grondt zijn verzoek op de overweging, dat dit bloemencorso door zijn artistieke op bouw in het culturele vlak van onze bevolking een zo grote plaats is gaan innemen, dat subsidieverlening uit een oogpunt van culturele ontwikke ling der gemeente in het belang der gemeenschap gerechtvaardigd zou zijn. B. en w. zijn echter van mening, dat de deelname van de afd. van bloembollencultuur aan het corso in de allereerste plaats een zakelijk be lang is. De heer Blaauw brak nog een lans voor het verzoek van de afde ling, maar het mocht hem niet ba ten. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad overeenkomstig het afwijzend advies van b. en w. Verkoop van grond. Het voorstel tot verkoop van grond in plan St. Victor II aan een tweetal particulieren gaf de heer Schaap aanleiding omtrent de verkoop van bouwpercelen aan particulieren en kele vragen te stellen. Gezien Ai e aard van deze vragen gaf de voorzitter er de voorkeur aan deze in geheime ver gadering te beantwoorden. Eenzelfde lot onderging een op merking van de heer Van Amersfoort bij het voorstel tot onbewoonbaar verklaring van de woningen Dorps straat 17a en 17b. De heer v. Amers foort meent, dat de achtergrond van dit voorstel is het verschaffen van ruimte voor de melkfabriek „De Landbouw". Als wjj niet oppassen staat direct de gehele dorpskern vol met vrachtwagens en aanhangers". Het besluit van de raad tot het in voorbereiding verklaren van een uit breidingsplan in hoofdzaken voor de gehele gemeente gaf de heer Beek man (pvda) aanleiding te verklaren, dat hij het van essentieel belang vindt, dat de raad vóóraf dit plan be ziet en niet slechts kanttekeningen kan maken bij een plan, dat praktisch al gereed is Bij de vaststelling van een nieuwe verplaatsingskostenregeling voor personeel bij het bijzonder onderwijs merkte de heer Schaap op, dat het bijzonder gewenst is eens aan de orde te stellen het systeem van woning- verstrekking aan het onderwijzend personeel. Nu nog een sneeuwploeg. Aan het einde van de vergadering voteerde de raad gelden voor de aan koop van een sneeuwploeg, de inrich ting van een 4e kleuterlokaal in „De Voorzienigheid" en een bijdrage in de kosten, welke voor de r.k. sport- Een nieuwe brug brengt mensen nader tot elkaar. Overbrugt scheidingen, verbindt het land met nieuwe welvaart. Een van de pijlers voor plaatselijke bruggenbouw is de Raiffeisenbank. Ondersteunt deze plaatselijke bouwobjekten om in de lokale sfeer de leefbaarheid van het land te vergroten. Voor bruggenbouwers en voor ieder ander is het doen van betalingen per bankgiro zeer gemakkelijk. Bovendien houdt de bank uw administratie met dagafschriften bij. Ook relsdeviezen voor vakantie kunnen worden opgenomen. En wanneer gewenst, schrijft de bank een spaarboekje uit. Met een dagelijks tot ieder bedrag opvraagbaar tegoedl Dat is volledige baakservice van de Raiffeisenbank. Voor 1H miljoen spaarders. Voor iedereenl RAIFFEISENBANK DE SPAARBANK MET VOLLEDIGE BANKSERVICB Aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank te Utrecht

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7