V oor j aars-ledenvergadering Bond van Huis- en Grondeigenaren Hij houdt van komkommers Voorzitter W. F. Buschman nam afscheid van woningbouwvereniging Gezinsbelang' Marktberichten Weerbericht Het weer in Europa "HBT5 WOENSDAG 10 APRIL 1963 DE LEID3CHE COURANT In de grote zaal van restaurant Van der Heyden heeft de Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren gister- teravond zijn zeer goed bezochte voorjaars-ledenvergadering gehouden. In zijn openingstoespraak wees de voorzitter, de heer J. van Iterson, er onder meer op, dat de bond weer geen gemakkelijk jaar achter zich liet, dank zij het nog steeds slepende huurvraagstuk en de nog voortduren de toename van de onderhoudskos ten, die noodzakelijk zijn om een nog grotere toename van het aantal krot woningen te voorkomen. Hij legde er de nadruk op, dat alle tot dusver toegestane huurverhogin gen weer geheel te niet werden ge daan door genoemde toename van kosten, welke toename grotendeels werd veroorzaakt door de invoering van de vijfdaagse werkweek in de bouwvakken. Ondanks deze vijfdaag se werkweek waren de weeklonen van de bouwvakkers immers dezelf de gebleven, waaruit dus noodzake lijk volgde, dat de uurlonen moesten worden opgetrokken en zowel de timmerlieden als de metselaars, die met een reparatie belast werden, aanzienlijk hogere rekeningen gingen indienen. Inzake het slepende huur vraagstuk mocht spreker tot zijn ge noegen vaststellen, dat naast vele te genstanders van huurverhogingen, eveneens vele prominente figuren in den lande toch wel zijn gaan inzien, dat de verhouding tussen de huurin komsten en de onderhouds-uitgaven niet te scheef moet worden getrok^- ken. Leidse Agenda WOENSDAG 10 APRIL Rozenkranstocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. Politiek Forum voor middelbare ccholen, 2.30 uur nam. Zuiderkerk Lei ei DONDERDAG 11 APRIL Opening instructiebad Zweiland- laan. 19.15 uur in aula Kagerstraat. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1963 Volgende week begint het bevol kingsonderzoek tuberculose 1963 in het gebouw Bescherming Bevolking, Middelstegracht 91 op: Woensdag 10 april: 9.0012.00 uur en 14 0016 30 uur. Donderdag 11 april: 9.0012.00 uur en 14.0016.30 uur. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breesfraat 74, tel. 2 05 52. Apotheek R. van Breast, Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Academiegebouw: L.A.K.-tentoon- sielling Jan Wolkers._ Tekeningen en beeldhouwwerk. Werkd. 9—5 uur. Tot 12 apri} De Lakenhal: Dag. 104 uur, zond. 14 uur. Tentoonstelling „A s aemula natu rae" Tot 21 april. Tentoonstelling „Etsen van Cha gall" (De bijbel). Tot 29 april. Legermuseum (Pesthuislaan). Ma. t/m vrijdag 104 uur, zond 14 uur Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen burg): dag 105 uur, zond 15 uur. Tijdelijke tentoonstelling; „Het dier als motief in de oudheid". Tot 4 juni. Rijksmus Geologie en Mineralogie (v d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag. 1012 en 24 uur. zon- en feestd 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur zond. 14 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat): Wisseltentoonst (Japanse) kunst van Hokusai. Dag. 105 uur, zond. 15 uur BIOSCOPEN De films in de week van 511 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Moordverhaal" (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „Eddy schiet met scherp" (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Op het altaar der liefde" (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „Als twee druppels water" (14 jaar), prol. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Gejaagd door de wind" (14 jaar), prol. Dagelijks: 2.30 uur en 7.30 uur. Zondag: 2.00 uur en 7.30 uur. Rex: „De duivelse dr. Mabüse" (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Het verheugde spreker in het bij zonder, dat zich onder deze gezag hebbende figuren eveneens de minis ter van Wederopbouw en Volkshuis vesting bevond en deze reeds positief te kennen had gegeven, dat er in derdaad nog vóór 1966 enkele huur verhogingen moeten komen om ge noemde verhouding op peil te hou den. Na de gebruikelijke notulen bracht de secretaris, de heer P. C. A. Ten Broek in zijn weer keurig verzorgd jaarverslag duidelijk tot uitdrukking, dat de Leidse Bond weer een zeer actief jaar achter zich liet en de be langen van de thans 957 aangesloten leden met een totaal aantal inge schreven woningen van 9686 weer op voorbeeldige wijze behartigde. Het jaarverslag van de penning meester, de heer A. P. de Rooy gaf eveneens aanleiding tot grote tevre denheid inzake het financieel beleid. De hiernavolgende bestuursverkie zing had tot resultaat, dat de perio diek aftredende heren Ten Broek en H. Verbeek (alg. adj.) bij acclamatie werden herkozen. Daar de heer L. Zitman reglemen tair niet meer herkiesbaar was, werd in zijn plaats op voordracht van het bestuur en eveneens bij acclamatie de heer G. Vogelaar gekozen. Na een zeer geanimeerde rond vraag sloot de voorzitter de vergade ring met een kort toespraakje, waar in hij een beroep op de leden deed om de nog ongeorganiseerde huis eigenaren te bewegen lid van de bond te worden, teneinde zo'n krach tig mogelijke organisatie te krijgen. Twee Amsterdamse studenten zijn vanmorgen om vijf uur door de po litie aangehouden, omdat zij op een bromfiets reden, waarvan de her komst nog niet bekend is. Gister avond waren zij door de wagenvoer der van de laatste trein uit Utrecht uit de trein gezet, omdat zij in ken nelijke staat de passagiers lastig vie len. Al maanden lang dringt des nachts in de Beierse plaats Hass- furt een 22-jarige loswerkman woningen binnen, waar hij zich te goed doet aan ingelegde komkom mers. De huisvrouwen zien dit met lede ogen, maar de politie staat machteloos. De jongeman legt altijd grif een bekentenis af en, aangezien er geen verduiste- rings- of vluchtgevaar bestaat, moet de politie hem steeds weer laten gaan. Z(jn snoeptochten val len namelijk niet onder de mis drijven, maar moeten als over tredingen worden beschouwd. Namens de heer B. Bakels heeft het Architectenbureau Prinsen en den Ouden uit Oegstgeest het verbouwen van de Tegelhandel aan de Oude Vest opgedragen aan de firma J. F. Wurzer te Leiden. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen in geslaagd voor het examen: kandidaats tandheelkunde: de heer F. van Hoeken (Leiden). Burgerlijke Stand Geboren: Peter Christoph z.v. M. J. Elfferich en E. Brouwer; Gerrit z.v. J. van Rijn en L. v. Duijn; Petronel- la d.v. A. v. Polanen en M. C. van Soest; Abramina Maria d.v. G. Cuve- lier en A. M. Wagemaker; Henricus Rudolf Robertus z.v. J. H. M. Feller en C. J. Nieuwenhuizen-Segaar; Jan netje Geertruida d.v. F. Kuipers en J. P. v. Oeveren; Lambertus Teunis z.v. P. v. Poelgeest en K. N. Stehou- ker. Getrouwd: J. L. Bronsgeest en J. M. van Gelderen. Overleden: C. C. J. Feskens, 65 jaar, wed. van H. E. W. Vermeulen; J. E. Steenlage, 54 jaar, echtgen. v, W. Kersbergen. Leids biochemicus promoveerde in Oxford Aan de universiteit van Oxford is tot doctor >f philosophy gepromoveerd de heer Carel Mulder op een proef schrift „the synthesis of vitamin b-6 by microorganisme". Promotor was prof. D. D. Woods. De onderzoekingen, hoe bacteriën vitamine b-6 uit eenvou dige grondstoffen opbouwen, werden door dr. Mulder uitgevoerd op de mi crobiology unit van het departement of biochemistry in Oxford. De heer Mulder werd tot zijn studieverblijf in Engeland in staat gesteld dank zij eon stipendium van de Nederlandse Orga nisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek en voorts door steun van de British Council, het Prins Bernhard Fonds, het Fonds Harald Quintus Bosz en het Van Vollenhoven Fonds der Rijksuniversiteit in Leiden. De heer Mulder is thans werkzaam op het laboratorium voor toegepaste enzymologie en radiobiologie van de Rijksuniversiteit in Leiden. Leidse universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: doet. Rechten: de hr. B. P. L. Stal ('s-Gra- venhage); doctoraal Scheikunde: de heer A. H. Huizer (Leiden); kandi daats W.-Sociologie: mej. P. W. Th. Smit (Vlaardingen). NIEUWE VLOOT AALMOEZENIER De hoofdvlootaalmoezenier, mgr J. F. M. de Sain, heeft de wens te kennen gegeven zijn functie per 17 juni neer te leggen. Als zijn opvolger zal worden benoemd de vloo t a a lmoeze nier dir L. A. m. Goossen». CEM. AANKONDIGING SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretaris en de bu reaus der gemeentelijke bedrijven, behoudens het hierna vermelde, op vrijdag 12 april a.s. de gehele dag voor het publiek gesloten zullen z(jn. Het Stedelijk museum „De Laken hal" zal op die dag geopend zijn van 13.00 tot 17.00 uur. (Advertentie). Tentoonstelling Vakschool voor Meisjes Gistermiddag heeft de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg haar poorten voor het publiek geopend ter bezichtiging van de tentoonstelling, die er gehouden wordt om de bezoe ker te tonen hoe er op deze school wordt gewerkt en welke resultaten er worden bereikt. Het doel van de vakschool is de leerlingen een vorming mee te geven voor de toekomst hetzij in beroep of in eigen gezin. Dit wordt verkregen door persoonsvorming en kennis en vaardigheid. In de klaslokalen lig gen werkstukken van leerlingen ten toongesteld en er worden openbare lessen gegeven, o.m. in kpken en bloemschikken, in naaien, handenar beid, tekenen en muziek. De meis jes tonen in een modeshow hun eigen gemaakte kledingstukken. Het doel en de resultaten van deze opleiding worden wel heel duidelijk wanneer men deze goedverzorgde tentoonstel ling bezoekt. Hartelijk afscheid voor zuster v. Remmen Gisteravond is een afscheidsrecep tie gehouden in het Wit-Gele Kruis- gebouw ter gelegenheid van 't ver trek van zuster W. v. Remmen. Zij was gedurende zes jaar wijkver pleegster in de St. Petrusparochie en treedt op 20 april in het huwelijk met de heer H. Arendsen uit Arn hem. 't Afscheid was georganiseerd door mevr. Driessen-Helversteyn, bijgestaan door vele moeders uit de wijk. Pl.m. 70 leden kwamen als af gevaardigden uit de wijk feliciteren. Aardig moment was toen de vierja rige Jacinta van Harteveld in dicht vorm geheel onbevangen een woord van afscheid en dank zei. De heren van 't comité boden een grote eiken houten tafel aan. Jacinta overhan digde bloemen en een boek met ruim 200 handtekeningen van zie ken en ouders van peuters uit de wijk. Daarna sprak zuster v. Rem men zichtbaar geroerd een woord van afscheid en dank. Zuster v. Remmen heeft de re dactie gevraagd om allen, die niet aanwezig konden zijn, via deze weg heel hartelijk te mogen bedanken. Zij vond het in een woord over weldigend. ALBERTS CORNER GEOPEND Voor genodigden was vandaag Alberts Corner'het nieuwe restaurant aan het Stationsplein, al open. Een zestigtal Lei- denaars maakte kennis met de keuken op tweeërlei wijzen bij de bezichtiging en aan tafel ii* het hypermoderne ge zellige interieur. Morgen is de zaak voor het publiek open. Alberts Corner met een Amerikaans georiënteerd ser veersysteem is een vestiging van Air bert Heyn. DIPLOMA-ZWEMMEN L.W.V. De Watervrienden hielden voor de eerste maal dit jaar weer diploma- zwemmen. Een respectabel aantal meisjes en jongens kwamen na het afleggen van de vereiste proeven in het bezit van het vurig begeerde di ploma. De voorzitter van de LWV fe liciteerde de geslaagden met het be halen van hun diploma en spoorden hen aan zich verder te bekwamen voor het behalen van volgende di ploma's. Speciaal de meisjes en jon gens die nu het A-diploma behaald hadden wees hij er op, dat dit diplo ma nog geen enkele zekerheid biedt voor de gevaren welke van de water kant dreigen. Hij wekte hen op met grote ijver te oefenen voor het B-di ploma. In het bezit van diploma A kwamen 52 candidaten, 4 werden af gewezen, voor diploma B, 26 candida ten, 2 werden afgewezen. Diploma A: meisjes: Joke Koore man, Marian Hellem, Toos de Jong, Jake v .d. Poel, The Groen, Beb Wee- ber, Dineke Weeda, Ilonka Huybers, Jos Erades, Olga Rijnsburger, Marjan Elderhorst, Elly Varik, Everdientje Kok, Janneke Voorthuyzen, Marion Otten, Marry v. d. Bos, Anja Kruy- ver, Sjaan Mast, Marjan Moolenaar, Reinie Robbers, Loes Labruyére, Jo ke de Vogel, Gonnie Gouwentak, Ti neke Redel, Nelly Veefkind, Ineke Kershof, Mieke Kluivers, Greetje Stuart, Willy Vomlehn. Jongens: Ed dy Ouwersloot, John Groen, Henk Oyendijk, Andre Haastrecht, Kees Banning, Cor Bosman, Ton Petri, Hans Been, Hans Beekman, Martin Klerks, Kees Mulder, Bert de la Rie, Peter Visser, Jan van Ginkel, Hans Franken, Bob de Water, John Vink, Bernard de Goey, Leo Rijsdam, Bram van Klaveren, John l'Ecuse, Jack Mooten, John Rijnsburger. Diploma B: meisjes: Gerda Koster Joke Vierkant, Ansje v. d. Weyden, Jeannet Mulder, Paula Teske, Ina Link, Hanneke Voskuil, Wilma de Vogel, Janny Deyn, Anita Meinders, Annie v. d. Weyden. Jongens: Wim Plasmeyer, Peter Sieval, Han Visser, Peter Boonman, Wim Stavleu, Hans Piket, Bob van 't Zelfde, Laurens Sjardijn, Henk Kijk in de Vegte, Hans Poots, Johanes Gunning, Daan Bey, Albert v. Zonneveld, Wijnand van Berkel, Dik Blansjaar. ATLETIEK TRAINING K.A.V. DE BATAVEN De trainingen op de sintelbaan vanaf 1 april zijn als volgt: Maandagavond van 18.30 tot 20.30 uur voor de dames o.l.v. de heer v. Lavieren. Woensdag middag van 16.30 tot 17.45 uur voor de meisjes en jongenspupillen o.l.v. mej. T. Hornan. Woensdagavond van 18.30 tot 20.30 uur voor de dames en de he ren o.l.v, de heer v. Lavieren. Vrij dagavond van 17.30 tot 18.30 uur voor de jongenspupillen o.l.v. de heer Th. v. Rooijen, tevens voor de heren van 18.30 tot 20.30 uur. Nieuwe leden zijn op elke training welkom, alwaar zij ook alle inlichtin gen kunnen verkrijgen bij de aanwezige bestuursleden. De trainingspakkenselectiewedstrijd is verschoven van 10 naar 17 april, aanvang 18.30 uur op de sintelbaan. blijven, ook al mag direct niet meer gebouwd worden. Hij zag in de toe komst en plaatste De Engel zelfs in het raam van de Randstad Holland. Wat hebben de oudere leden in het verleden gedaan, wat deden wij en wat gaan onze opvolgers in de toe komst doen? Regeren is vooruitzien en als we vooruitzien, dan gaan on ze blikken al naar de „Poelpolder". De heer Buschman zeide in De En gel gewerkt te hebben in aller be lang. Ontroerd nam hij afscheid van „Gezinsbelang" en De Engel. Het doktersadvies was voor hem pijnlijk, maar hij voelde, dat het nu beter is dat een jongere kracht zijn taak zou gaan overnemen. De heer Jac. van Dijk opvolger De scheidende voorzitter deelde mee, dat het bestuur na rijp beraad had besloten als candidaat voor de voor zittersfunctie voor te stellen de heer Jac. van Dijk. Het bestuur meende, dat de zaak van „Gezinsbelang" bij hem in goede handen is. Hij is op dit terrein bekend als voorzitter van de Gemeentelijke Woningtoewijzing commissie. Volgens de reglementen kiest de vergadering een nieuw be stuurslid en kiest het bestuur uit zijn kring een voorzitter, doch wan neer de vergadering de heer v. Dijk zou kiezen, stond al vast, dat het bestuur hem de voorzitterszetel aan zou bieden. Er was echter vanuit de vergade ring ook een candidaat genoemd in een voorstel, ondertekend door het vereiste aantal leden. Dit was de heer A. v. d. Ploeg, die dus als tegen- candidaat tegenover de heer v. Dijk kwam te staan. Na een kwartier pauze werd tot stemming overge gaan en was de uitslag als volgt: 45 voor Jac. van Dijk en 19 voor A. van der Ploeg. De heer Buschman sprak daarna een allerlaatste woord op ontroeren de wijze. Het was alsof er iets van het losgescheurd werd! Hij hoopte nu van de rust te gaan genieten, welke rust hij zeer nodig had met zijn vrouw. De nieuwe voorzitter, de heer Jac. van Dijk, sprak de heer Buschman eveneens hartelijk toe. Met een zeer uitgebreide rond vraag werd deze voor De Engel bij zondere vergadering besloten. LISSE (DE ENGEL) Het was dinsdagavond een belang rijke jaarvergadering voor de wo ningbouwvereniging „Gezinsbelang" in De Engel, want de heer W. F. Buschman, die niet minder dan 28 jaar de vereniging op uitnemende en zeer verdienstelijke wijze als voor zitter heeft mogen dienen, moest om gezondheidsredenen node afscheid nemen en bij de later in de vergade ring gehouden stemming is de heer Jac. van Dijk door de vergadering aangewezen als opvolger, want het bestuur had hem candidaat gesteld en reeds bij voorbaat hem 't voor zitterschap aangeboden wanneer de vergadering hem als bestuurslid zou kiezen. De heer Buschman heeft in bewogen woorden afscheid geno men. maar de vereniging heeft zich in dankbaarheid voor zijn leiding niet onbetuigd gelaten en hem als afscheidsgeschenk een prachtige hangklok overhandigd. Om klokke 8 opende de voorzitter, de heer Buschman de vergadering waarna gebruikelijke jaarverslagen volgden. Uit het verslag van de se cretaris vernamen wij, dat het voor de Woningbouwvereniging vrijwel uitgesloten moet worden geacht, dat in De Engel zelf nog gebouwd zal is men in Lisse-dorp gaan bouwen en de eerste 19 woningen zijn bijna mogen worden, omdat het uitbrei dingsplan dit niet toestaat. Daarom alle gereed. Het werd wel erg be treurd, dat in De Engel zelf geen uitbreiding mogelijk is, doch men zit niet bij de pakken neer en het be stuur grijpt elke gelegenheid aan om tot nieuwbouw te komen. Zelfs heeft men ook al de gedachten gericht naar de nieuwe dorpskern „Poelpol der" en men zal zeker de kans niet voorbij laten gaan om ook daar een contingent voor „Gezinsbelang" los te krijgen, wanneer daar met de bouw zal worden begonnen. De secretaris moest in zijn verslag ook de nood van het bestuur kla gen, dat het bestuur de laatste 10 jaar eigenlijk zich alleen maar kon bezig houden met de verzorging van de bestaande bouw. Veel pogingen zijn ondernomen om tot nieuwbouw te komen, doch deze liepen bij het begin al vast of struikelden nog in het zicht van de haven en dan werd de voltooiing van de plannen ten slotte nog abrupte afgebroken. De bouw van de 19 reeds genoemde wo ningen is voor de vereniging een kleine winst, daar 10 leden der ver eniging van deze woningen gebruik kunnen maken. Voor deze nieuw bouw in Lisse-dorp werd door bur gemeester mr. Th. J. M. de Graaf de eerste steen gelegd. Hij wees er toen op dat „Gezinsbelang" in de toekomst buiten De Engel mee kan spelen en dat de woningbouwvere niging „Gezinsbelang" een vereni ging is voor Lisse en dus: ook voor het dorp Lisse! De administrateur, de heer J. H. M. Bulten, gaf een overzicht van de gang van zaken. Door de strenge winter zijn de 19 huizen wegens ren teverlies duurder geworden in ex ploitatie. De vereniging heeft thans 161 woningen in beheer, waaraan in 1962 aan onderhoudskosten werd be taald 19.242.78. Straks komen er nog 19 in aanbouw zijnde woningen bij. In totaal werd voor alle wonin gen ontvangen S 87.920.20, uit welke post rente en aflossing betaald moe ten worden. Er zijn voor de verschild lende woningobjecten behoorlijke reservefondsen gevormd, belegd bij de Coöp. Boerenleenbank te Lisse. De heer Bulten besloot zijn over zicht met een woord van afscheid tot de voorzitter, met wie hij vanaf de oprichting prettig heeft samenge werkt. Voorzitter Buschman nam afscheid Het was de heer W. F. Buschman aan te zien dat een moeilijk moment voor hem aangebroken was, toen punt 5 der agenda aan de orde kwam, maar alles heeft zijn beloop, dus ook dit punt moest afgehandeld worden. De heer Buschman heeft de vergadering in zijn afscheidswoord heel duidelijk kenbaar gemaakt hoe zwaar het hem gewogen heeft om tot het besluit te komen als voor zitter heen te gaan, maar op me disch advies zal hij deze weg moe ten gaan. Hij zeide voorzitter te zijn geweest niet omdat hü zó maar voorzitter was geworden, maar om dat hij ondervond enhad, dat hij 't volle vertrouwen van de vergade ring had. Sprekende over de ge meenschap van De Engel zeide hij, dat hij al die jaren met buitenge woon veel genoegen in De Engel had gewoond en De Engel zal belangrijk BEURSOVERZICHT VAN WOENSDAG Unilever blijft aanhoudend vast in de markt liggen. Ook vanmiddag noteer de dit fonds hoger bij een opening op 160,40. De slotprijs van gisteren was 159,70. Amerika heeft nog steeds be- langstelling voor Unilever, zij 't mond jesmaat. De vérkooporders in deze hoek eijra echter schaars. De handel in alle hoeken van de internationale waarden was kalm. De beurs verkeerst reeds min of meer in een „paasstemming" Ook het buitenland onderneemt wei nig. De Westduitse beurzen gaven van daag lichte koersdalingen te zien met weinig handel. De inhoud van het ge publiceerde jaarverslag van de Kon. Shell-groep werd ter beurze gunstig ontvangen. De aandelen van deze maat schappij verbeterden van 172 tot 172,70, als gevolg van hoofdzakelijk lokale vraag. De slotprijs van gisteren was 172. AKU liep op van 449 tot 452 doch zakte daarna in tot 450. Hoog ovens bleven praktisch onveranderd op 537. Philips verbeterde van 155,8( tot 156 (155,90) Wallstreet nam ddnsdag een rustpau ze na de vaste stemming van de voor gaande beursdagen. Van de Nederland se hoofdfondsen ging Unilever er op nieuw omhoog. Dit was vandaag een goede stimulans in Amsterdam. Gedurende de verdere beursduur be reikte Unilever een hoogste koers van 160,70. In de Scheepvaarthoek was de stem ming zeer rustig. De koersverliezen bedroegen circa één punt. De leiden de cultures gaven weinig verandering iets aangeboden. In de staatsfondsen- hoek was de stemming wederom aan de vaste kant. De 41/4 lening 1963 „b.n.g." kwam voor het eerst in de notering. De koers werd geadviseerd op 99 5/8. De uitgifte koers was 99'/». LEIDEN, 10 april. Vee Aanvoer, prijs, handel: Stieren 3; Melkkoeien 65, 7501000, rustig; Vette koeien 20; Vare koeien 35, 475—900, rustig; Pinken 8; Vette kalveren 9; Nuchtere Kalveren 79, 0.80.00, kalm; Vette schapen 50, 100—170, redelijk; Fok schapen 55; Fokschapen met een lam 125150, rustig; Fokschapen met 2 lammeren 180—210, rustig; Varkens 8; Drachtige zeugen 300—360, rede lijk; Schrammen 84, 80100, rede lijk; Biggen 383, 48—54—60, redelijk; Geiten 7; Lammeren 82; Totale aan voer 888. LEIDEN, 10 april Kaas Er was heden geen aanvoer. WOERDEN, 10 april. Kaas (in f per kg). Aanvoer 4 partijen. Noterin gen 2.212.26. Handel kalm. PUIST „Laat ik eerlijk zijn, mijn toe stemming of jij met mijn dochter mag trouwen, hangt van jouw fi nanciële positie af." „Die hangt van uw toestemming aft meneer...." ij Medegedeeld door het KNMI, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. TIJDELIJK REGEN Hhalf tot zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Overwegend matige wind tussen zuidoost en zuidwest. Iets minder zacht. HELSINKI, zw. bew. 5 0 STOCKHOLM, licht bew. 11 —3 OSLO, zw. bew. 8 3 KOPENHAGEN, licht bew. 8 0 ABERDEEN, regen 6 2 LONDEN, geh. bew. 15 9 AMSTERDAM, onbew. 18 9 BRUSSEL, licht bew. 18 9 LUXEMBURG, zw. bew. 13 6 PARIJS, regen 13 8 BORDEAUX, mist 20 11 GRENOBLE, geh. bew. 17 10 NICE, regen 14 12 BERLIJN, geh. bew. 17 6 FRANKFORT, mist 18 6 MüNCHEN, zw. bew. 17 7 ZüRICH, mist 13 3 GENèVE, mist 9 5 LOCARNO, regen 9 5 WENEN, zw. bew. 16 6 INNSBRUCK, zw. bew. 16 4 BELGRADO, regen 14 7 ROME, zw. bzew. xx 9 AJACCIO, zw. bew. 20 13 MADRID, half bew. 15 7 MALLORCA, half bew. 23 10 LISSABON, geh. bew. 14 10 PAUZE Morgen: Witte Donderdag; het op dragen van de eerste H. Mis en de eerste communie van de apostelen. VREEMDE MAALTIJD „En nuttigen omstreeks Pasen het lichaam des Heren...." Aldus een van de vijf geboden der Kerk. Op buitenstaanders moet deze opdracht die ons, katholieken zo vertrouwd is, een verbijsterende indruk maken. Leze verbijstering was ook merk baar, toen Christus voor het eerst over zijn voornemen repte. „Velen van zijn volgelingen verlieten hem." De kern van zijn leer, van ons chris ten-zijn is echter dit vreemde, ge heimzinnige maal. „Zo gij het vlees van de Mensenzoon niet eet en zijp bloed niet drinkt, dan hebt gij het leven niet in u". Sterker nog: zoals Christus verenigd is met de Vader," zo zal ook hij, die Mij eet, leven door Mij", (zie Joh. 6, 47-72). In deze katholieke kring is het niet nodig te verklaren, hoe Christus zijn denkbeeld in praktijk heeft ge bracht. Enkele korte opmerkingen. 1. deze kern van het christendom is een niet te scheiden geheel met Goede Vrijdag en Pasen, een herden king en onderpand van sterven en herleven. 2. het denkbeeld en ten-uitvoerleg ging ervan zijn énig ter wereld en doorbreken de gevestigde schep pingsorde. Het is een echt goddelijk idee, en daarom ondoorgrondelijk. 3. het aanvaarden van dit denk beeld was voor Christus een kern kwestie en een kern-keuze. Toen ve len wegliepen, zei Hij tot de aposte len: „Wilt ook gij miscchien heen gaan?" 4. het Laatste Avondmaal was de plechtige aanbieding van het kruis offer onder de gedaanten van brood en wijn. Als zodanig als offer èn als maaltijd moest het herhaald worden. Dit geschiedt in de H. Mis. PUZZEL h 2 3 6 7 8 9 10 11 16 12 13 U H15 17 HÏ8 1^| io 2HM 23 24 25 26 27 28 29 30 Horizontaal: 1. meisjesnaam, 5. kan men iets in bewaren, 8. gem. in Z.H., 11. nobele, 13. ketting, 15 water in Z.H., 17. in het jaar onzes Heren (afk. in Lat.), 18. deel van het skelet, 20. muzieknoot, 21. nieuw (Gr.), 23. tap met sleutel, 25. ds, 27. gem. in Groningen, 29. bedehuis, 30. overal. Vertikaal: 2. soort onderwijs (afk.), 3. tweestemmig gezang, 4. giftslange tje, 5. woedend. 6. stad tussen Moskou en Charkow, 7. voorzetsel, 9. een der generaals in het Witte Leger tegen Lenin, 10. doornachtige plant, 12. ge meenschappelijke weide, 14. gem. in Gelderl., 16. tijdrekening, 19 stad in N. Brab., 22. kelner, 24. foefje (Ilndo- nesië), 26. waterdoorlatend, 27. votre excellence (afk.), 28. soort onderwijs (afk.). Oplossing no. 527. Hor.: 1. Galba, 5. den, 7. e.k., 8. adie, 10. krat, 11. v.i., 12. pret, 13. kor, 14. noot, 15. gala, 16. ent, 17. nest, 18. t.t., 13. tint, 21. jako 22. ha, 23. eva, 24. stoel. Vert.: 1. gem., 2. A. K., 3. baret. 4. adat, 5. de, 6. Neira, 9. it, 10. krot, 1. volt, 12. pont, 13. kast, 14. Netze, 15. genot, 17. niks, 19. Ta, 20. bal, 21. ja, 22. hé.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4