HET RIJMENDE PAARD £iefde met een Moofdiettet WOENSDAG 10 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAt, .A 2 land door het vestigen van deze ba sis. die een bezettingskarakter heeft, militair en politiek ondergeschikt aan Opgewonden publieke tribune reageerde II -mr n 1 het nabuurland. Wij worden daardoor op goedkeuring door Kamer van „Budel - .rWwÏÏ&X Meubelen in moderne kleur met Ceta Bever PPAnUTRI ITQISSfcF Zo makkelijk 18 fraaie houttinttn I l\MUI I I UIJ I U publiek. Gezien de gebiedseisen, die verve stelde, dat het grote militaire de bondsrepubliek stelt, komt onze gevaar voor Europa niet Rusland is, veiligheid door de legering in Budel maar dat het enige militaire gevaar in direct gevaar", uit Bonn komt. Applaus van de tri bunes, die voor het grootste deel door Groter wordt dit gevaar door het „Daar heb ik mijn hele familie geestverwanten van de heer Bakker Frans-Duitse vriendschapsverdrag, voor verloren en mijn man in het bevolkt schenen, begroette deze per- zo meende de heer Bakker. Ontdaan Grote meerderheid maar niet enthousiast Twee kinderen in Utrecht na ongelukken overleden Twee zeer jonge kinderen uit - -■ ,T c TÜfi+ovan Amerikaanse Polaris-raketten Deze kamers*waren nóg op"het gas- Utrecht hebben maandag j.l. tenge- voor de vrouwen die vóór hebben ^n laïn'ontru^ên r^^hi'eld zich Doo? legering van Duitsers in Budei ?an JnfKla.nd' als bewapening voor net aangesloten. Vermoedelijk is er yolge van noodlottige ongelukken het ten ïaien ontruimen, men nieia zien jjuur legeiing v«ui kernduikboten, is gisteren m Londen een lek in de gasleiding ontstaan en leven verloren. Maandagmorgen gestemd Deze en andere kreten voorlopig nog even rustig verder. gaat Nederland automatisch met die eeDubliceerd. Over het aantal raket- ,„ns; t. voordat dp dronk de 2-jarige Adri van Wiin- verzet", „Schande", „Ik schaam me tinente mededeling. Voorzitter Van van franje is hierdoor binnen de Een gasontploffing, die zich dinsdagmiddag voordeed in het hof je achter de Paardensteeg in Rot terdam heeft een 72-jarige zwerver, vermoedelijk Lichtenberg geheten, gedood. De man bewoonde met een 60-jarige vriend twee kamers in een Het akkoord betreffende levering huis, dat voor de sloop bestemd was. Polarisraketten voor Engeland klonken als reactie op het aanvaar- as jn ,de ,pas loPeiV Het ^aj* ten dat Engeland zal kopen en over óntDloffina zich voordeed den van hèt reeerimrsvonrstel Duit,* De.heer Bakker verklaarde voorts, wederkerige legeringsmogelijkheden de kosten «Qrdt niets d ontplolting zien vooraeea. aen van nei regenngsyoorsiei, uuuse dat deze vrijwel demissionaire rege- noemde hij een „rookgordijn Het iigt in de bedoeling van En- bevoorradmgs- en opleidmgstroepen rjng het recht mist deze overeen- Met de communist Bakker stemde gejand vjer atoomduikboten in de in Budel te legeren. De Tweede Ka- komst er door te drukken. Het volk de pacifisten en drie PvdA'ers, n.l. vaart te brengen. Deze zullen naar mer besloot de Duitse troepen toe te tegen. de beren Schurer, Franssen en Koop- verwachting ieder zestien raketten laten met 102 stemmen voor en 8 tegen. Een grote meerderheid dus, maar geen enthousiaste. Toen Kamer voorzitter Van Thiel de vergadering voor een theepauze had geschorst, begon de publieke tribune vooral de vrouwen daarop zich te roe ren, Al tijdens de vergadering had „Internationaal bezien wordt ons man, tegen het verdrag. RAAD VAN HILLECOM SPRAK OVER SUBSIDIE VOOR MALS. TE LISSE Gevechten in Laos ten einde? bergen uit een flesje met wasbenzi ne, dat in de keuken van het ouder lijk huis stond. De kleuter verloor het bewustzijn, werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis, waar hij overleed. 's Middags kwam het 10 maanden oude dochtertje van de familie Herm- sen om het leven. Het kind stikte in meevoeren. Engeland zorgt zelf voor duikboten en de kernkoppen. Het zal 5% van het aankoopbedrag bijdragen in de kosten van het onderzoek in jn Laos zijn de neutralistische en een kussen, toen de ouders even af- Amerika dat verbetering van de Po- pro-communistische Pathet-Lao-troe- wezig waren. laris ten doel heeft. pen overeengekomen, de vijandelijk- Amerikaanse deskundigen schatten heden te staken en de normale toe- B.,. dat een Polarisraket van het thans stand in het gebied van de Vlakte ~7 Pe 2:Ja"Se Esther de Ridder +11 f monn „nnr rio 8angbare type A-3 een miljoen dol- der Kruiken, waar de afgelopen week *s gieren in Amsterdam in een wa- gemeenteraad van Hillegom verstrekken van f 10.200 voor de lar kost Britse deskundigen menen, hevig gevochten is te herstellen, zo ter achter de ouderlijke woning aan onder voorzitterscliap^van de burge- bouw van een clubgebouwtje op het dat Engeland er tussen de 80 en 100 heeft het persbureau Nieuw-China Nieuwendammerdijk geraakt en zal kopen. van de tribunes bijval geklonken meester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van terrein van de speeltuin, voor de communist Bakker, die he- Nispen tot Pannerden. Afwezig wa- Het krediet werd ter beschikking vig van leer trok tegen de komst ren de heren J. J. Kok en W. Imt- gesteld. Voorts volgde de mededeling, dat b. en w. voorstelden het verlenen Kleuteronderwijs van subsidie aan de bejaardenbon- van de Duitsers. De leden van de Rijkspolitie die in dp Kamer aanwezig waren om de den te beperken tot de leden die 65 t,=nrth»vpn 8wi«t™ nipt. wat P.e exploitatievergoeding voor het jaar zijn en ouder. 0ok worden hier- orde te handhaven wisten niet wat kleuterönderwijs in een lokaal i moesten beginnen met het kabaal v.nrmali„ ,,,st„hn;s in de si Fransen in Spanje gearresteerd dinsdagavond gemeld. verdronken De kleine die even aan TT die aandacht van de moeder was ont- Volgens het persbureau, dat de snapt werd na een kwartier onder radio van het Pathet-Lao aanhaalde, een ^eiboot gevonden. was de overeenkomst gesloten tussen generaal Kong-Lea, de bevelhebber van het neutralistische troepen en 4 horlclnn l-on Singkapo van de Pathet-Lao. fUSMerKlUTlKen - voormalig zusterhuis in de St. op de tribunes aan weerszijde van de Werd indertyd niet zijn, als één van de echtge- ,n Spanje zjjn drie Frans0 mar. zaal en bleven verbaasd staan toe- goedgekeurd omdat het lokaal niet noten maar ]aar - chisten" aangehouden. Zij worden kijken. Tenslotte gelukte het aan een Voldeed aan' de eisen van de kleu- De heer E- Spilker zou de gepen- beschuldigd van het plaatsen van paar Kamerbodes de woedende de- teronderwijswet. Daarvan is thans sioneerden, ook als zij nog geen 65 bommen in een passagiersschip en monstranten met zachte hand van dispensatie verleend door de inspek- ïaar zDn> hiertoe willen rekenen. jn de kantoren van de Spaanse lucht- de tribune te verwijderen. De Kamer- trice van het kleuteronderwijs, zo- B- en w- handhaafden echter hun vaartmaatschappij „Iberia" te Valen- voorzitter kon op dat moment geen dat ajsn0g tot vaststelling van' een voorstel, dat daarna werd aange- cia> aidus het Spaanse ministerie van ontruiming gelasten, want de verga- lokaalvergoeding mogelijk is gewor- nomen. voorlichting. dering was toen al geschorst. den B en w stellen voor dit bedrag Er volgde nog een mededeling De drie aangehoudenen hebben te bepalen op 850. aangaande de bouw van 21 en 27 verklaard, dat zij Spanje vanuit Gevoelens van onbehagen fot leden van de instelling voor woningwetwoningen en de mogelijk- Frankrijk zijn binnengekomen. Zij maatschappelijke zorg werden her- heid van de bouw van nog 5 wonin- hadden helse machines en geld bij Voor zover de Kamerleden niet benoemd de heren H. Buurman en gen aan de Brouwerlaan. De overige zich, die hun waren verstrekt door tegen het regeringsvoorstel stem- jj w. Piket. 16 mededelingen werden zonder be- leden van de „Franse anarchistische den, hadden alle sprekers in het de- 'qp voorstel van b. en w. wordt be- spreking voor kennisgeving aange- federatie" en van het „Iberische ver bat toch begrip voor de gevoelens sloten tot de aankoop van een be- nomen. Daarna volgde sluiting. bond van jeugdige anarchisten' van onbehagen over de legering van stelauto met aanhanger ten dienste - Duitse eenheden in Budel, maar per Van het bedrijf van gas en water. De slot van rekening zagen zij de nood- geraamde kosten zijn 9.000. zakelijkheid er van in. Geen subsidie voor MMS Anders gesteld was het met de heer Bakker (CPN), die niet veel De onder wijsstichting „St. Bonaven- tura" te Lisse heeft de gemeente Hillegom verzocht subsidie te ver VERRASSENDE VINDING MODERNISEERT WASDAG! CHURCHILL AMERIKAANS EREBURGER Waswater nu zo zacht als Meiregen lenen voor aan de HBS te Lisse te verbinden afdeling middelbare meis jesschool (M.M.S.). Hoewel b. en w. de oprichting van een middelbare meisjesschool in de Bet leidingwater is in Nederland streek toejuichen en hun adhaesie bijna overal hard. Het wordt opge- hebben betuigd in een adres aan de pompt ujt de grond, en neemt dan e:r Winston Churchill is dinadae- ?inistef "f1. subsidiering te bevor- bodemzl>uten mee, die het water veel ..fair Winston cnurcnill is dinsdag deren (wat inmiddels is afgewezen) hard make achten b..enw. de oprichting en in- normale wasmiddelen deren (wat inmiddels is afgewezen) te hard maken. Daardoor kan de was- T»r-+i tt - achten b. en w. de oprichting en in- tuin jan _het_ Witte _Huis jjtgeroe- standhouding van middelbare scho- niet volledig worden benut, en wordt pen tot ereburger van de Verenigde len een Hjkszaak. Staten. Daarom zijn b. en guur noemde, die de geschiedenis van onze tijd kent. De Britse oud-premier liet zich op de plechtigheid vertegenwoordigen door zijn zoon Randolph en zijn kleinzoon Winston. het gewassen textiel vaak stug. De Voordat hij Sir Winston ereburger uaarom zijn D. en w. van oordeel enige oplossing zou zijn, om voortaan verklaarde, ondertekende president dat het in de huidige financiële om- regenwater te gebruiken, maar wie Kennedy het wetsontwerp, dat met standigheden van de gemeente Hil- in Nederland heeft nog een regenton? algemene stemmen door beide huizen legom, niet verantwoord is het risico Castella brengt nu op een grandioze was goedgekeurd. Hij hield vervol- Xan een langdurige subsidiering te gens een toespraak, waarin hij de dragen. De kosten met 16 maanden oude Britse staatsman, die de plech- gemeentesubsidie zou reeds een be- tigheid tezamen met zijn vrouw bij dra§ van f 10-000 a 15-000 kunnen het televsietoestel in Londen volgde, vorderen en daarom hebben b. en w. de meest geëerde en rechtschapen fi- e"1 voorstel ingediend om een sub- - - - - sidie te verlenen gedurende een pe riode van 4 maanden, van 1 septem ber tot 1 januari, voorafgaande aan het jaar waarin voor het eerst rijks subsidie zal worden genoten, zijnde een evenredig deel van de kosten in die periode. Het voorstel van b. en w. werd zon der hoofdelijke stemming aangeno men. De voorzitter had nog enkele mede delingen. Daar waren een paar voor stellen bij, die nadat de agenda voor deze vergadering was gereed geko men nog waren binnengekomen en door b. en w. waren besproken. De heer Th. Bakker (KVP) had hier- ff, tegen toch wel enig bezwaar. De gen heben gisteravond het dorp Boe- portefeuille „mededelingen" wordt mak m Senegal^ gebombardeerd, zo wel wat te dik. Deze avond behan delen wij onderwerpen „van de wieg tot het graf". Hij wenste dit, beperkt te zien tot uitzonderingsgevallen en tot minder zware gevallen. De voorzitter wees er op, dat het hier gevallen betrof, die niet zo be langrijk zijn dat zij een prae-advies nodig maken. Dat b. en w. deze r~ manier uitkomst. In haar laboratoria is een zachtmaker ontwikkeld, die het leidingwater zo zacht maakt als Meiregen. Deze zachtmaker draagt de naam Antical-3 en is toegevoegd aan het nieuwste Castella wasmid del: Actief Blauw. De resultaten zijn opzienbarend. Met Castella Actief Blauw wordt 100% waskracht ontwikkeld. In het Mei regen-zachte sop wordt het goed veel schoner, en van stugheid is geen sprake meer. In massa moderniseren de vrouwen nu de wasdag: alom wordt Castella Actief Blauw gevraagd en enthou siast gebruikt! (Advertentie) -N Niet in de „kuip" ivel in de cel De liefde voor Benfica is een 30-jarige Portugese zeeman noodlottig geworden. Al maan denlang wordt hij door de Rot terdamse politie gezocht we gens een zedendelict en hij had dus kunnen weten dat één stap op Nederlandse bodem verve lende gevolgen zou krijgen. Maar uit hartstocht voor zijn Benfica nam hij het risico: maandag stapte de Portugees in toestel met bestemming Ne derland om er woensdagavond met al zijn zuidelijk tempera ment toch maar bij te zijn. Jammer voor de Portugees, maar hij zal zijn favorieten niet kunnen aanmoedigen. Bij de aankomst op Schiphol werd hij door de Koninklijke Mare chaussee uit de groep gehaald en op transport gesteld naar Rotterdam. Op de dag van het grote duel zal hij voor de Offi cier van Justitie worden geleid. De enige troost, die hij nu nog kan krijgen, is een overwin ning van Benfica. Maar veel vertrouwen heeft hij daar niet meer in, nu hij kennis heeft gemaakt met de hardnekkig heid van de Neder1 anders Portugezen bombarderen in Senegal Vier Portugese militaire vliegtui- dorp is officieel in Dakar bekend gemaakt. President Senghor van Senegal heeft onmiddellijk de veiligheidsraad hier van in kennis gesteld. Boemak ligt dicht bij de grens met Portugees Guinea. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt in Senegal vernomen, dat één inwoner van Boemak licht werd ge- kan "op'dèzë manier trachten af te wond en dat er één hut is vernield. De Portugese vliegtuigen hebben yier kleine bommen of granaten la ten vallen. Er bevinden zich in Boemak vluch telingen uit Portugees Guinea. Por tugal heeft enkele malen geklaagd over „terroristische aanvallen" van uit Senegalees gebied. doen is alleen gedaan in het belang van degenen, die ze bij b. en w. aan hangig maken. „Mededelingen" Als eerste „mededeling" volgt een voorstel om aan de speeltuinver eniging „Weerestein" een lening te DONDERDAG 11 APRIL 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overzicht. Aansl.: lichte gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Pianoduo: mod. muz. 11.40 Klarinet kwartet: mod. muz. 12.00 Dansork. en zangsol. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfs leven, lezing. 12.43 Lichte gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Pro- menade-ork. en fluitsol.: Klass. en mod. muz. 14.00 Pianorecital: Mod. muz. v. Nederl. componisten. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Zing met ons mee. 15.30 Voordracht. 15.45 Licht instrumentaal ensemble. 16.00 Van vier tot vijf, radioprogr. in een Note- dop. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Gram. 18.25 Gesproken brief. 18.30 Die Matthaus- Passion, stereofonische uitzending v. h. Oratorium in de Grote Kerk in Naarden. <20.15-20.20 Nieuws; 20.20- 20.25 Gram.). 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Muzikaal progr.. event, act. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Franse ork.werken gr. 9.00 Godsdienstige uitz. 9.30 Mod. gram. NCRV: 10.00 NCRV-lied. 10.03 Klass. gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestel. liederen gr. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Lichte muz. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mederl ten behoeve van land- en tuinbouw 12.38 Lichte gram. 12.55 Wereldkam pioenschappen tafeltennis te Praag 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 13.50 Godsdienstige uitz. NCRV- 14.00 Klass. gram. 14.30 Luitspel gr. 14.35 En Hij hief zijn hand op hoorspel (herh. v. maandag 8 april jl.). 15 3° Vocaal ensemble: geestel. liederen 16.00 Bijbellezing. 16.20 Gewijde mu ziek. 16.50 Gram. 17.0CL Voor de jgd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Licht instrument, trio. 18.15 Zendtijd politieke partijen: CHU 18.25 Gram. 18.30 Matthaus-Passion (in de pauze: 20.15 Voordracht). 22.30 Nws. 22.40 Radiokrant. 23.00 Platen- nws. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pauze. 15.30-17.45 Voor de kinderen. KRO: 18.0019.25 Plechtige viering van de liturgie van Witte Donderdag. VARA: 19.30 Tijdschetsen. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.45 Thuis bij21.10 Planten zon der wortels, toneelstuk. NTS: 22.50- 22.55 Journaal. 13) U bent dus aan boord Ferna- cre. hè? Bevalt de reis U nog al? Meg wist even ndet wat zij van hem moest denken, tot het tot haar doordong, dat hij zijn gedachten in termen van de zeevaart had uitge drukt. O ja, heel goed, dank U. Het is een heel mooi oud huis. Aai Kapitein Trevose keek Guy schalks aan. Dat heb ik ge hoord. Guy droeg weer zijn visserstrui en hij had zijn grove donkere broek in hoge zeemanslaarzen gepropt. Meg keek hem aan en moest onwille keurig aan het contract denken tus sen de ruwe werkmansfiguur voor haar en de delicate schoonheid van Iris. Het leek onmogelijk, dat zij el kaar zouden kennen vrienden zou den zijn. Misschien had hij het por tret wel gekocht of cadeau ge kregen. I Vertaling: J. A. W. VAN HACHT Op het stenen pad achter haar klonken voetstappen en Hugh ver scheen. Zo, ik ben klaar. O goede mid dag, kapitein Trevose. Hoe vQelt U zich vandaag? De oude man hief met een ruk het hoofd op. Zijn gelaatsuitdrukking veranderdé volkomen, terwijl hij snel antwoordde: Ik maak het be6t. Uitstekend. Nooit beter gevoeld. A 1-kleur van Llyods. Ik ben blij, dat te horen. Hugh keek Guy onderzoekend aan. Kaptein Trevose had het hoofd weer laten zakken en staarde op zijn grove, zwarte schoenen, zodat Meg na een korte aarzeling maar zei: Hugh dit is Guy Harlyn. Hij hy heeft me thuisgebracht, toen ik onlangs door de vloed verrast werd. Mr. Harlyn mr. Criffel. Hugh glimlachte vriendelijk. Het was gelukkig, dat U bij de hand was. U woont hier ergens voor bij die landtong, ie het niet? Guy wierp Hugh een korte blik toe. Hij knikte. Ja. Daar bleef het bij. Hugh keek een tikje verrast. Hij probeerde het nog maals. Ik vermoed, dat het daar aardig eenzaam zal zijn. Een eind buiten de gewone koers. Ja, zei Guy. Hij wendde zich tot kapitein Trevose. Ik kom eind van de week nog eens langs om U een nieuw zootje vis te brengen, Kap'tein. Pas goed op U zelf. Hij knikte kort tegen Meg, en maakte een stijf gebaar met die onhandelbare rechterhand, welke Meg al eerder had opgemerkt. Dag miss Summers. Het knikje in Hughs richting was zelfs nog korter Goe de middag. Weg was hij.: Langs het stenen trapje naar de straat beneden, en daar vandaan met een paar grote sprongen uit het zicht op het strand. Hij IS werkelijk grof, dacht Meg, verontwaardigd ter wille van Hugh. Hugh doet zich uiterst vriendelijk en aangenaam voor en hij snauwt precies drie woorden tegen hem en gaat er vandoor, alsof hij zich niet snel genoeg kon verwijderen. Hij gaf me zelfs geen kans iets van het pakje te zeggen, dat hij in de bus liet lig gen. Hij verdient niet, dat hij het terug krijgt. Hugh grijnsde tegen Meg. Rare klant. Niet bepaald gezel lig, hè? Was hij even weinig spraak zaam, toen hij jou redde? Meg knikte. Scheelde niet veel. Zij ontmoette de blik uit de flets- blauwe ogen van de oude kapitein en besefte, dat zij in zijn aanwezigheid geen kritiek hoorde uit te oefenen op Guy, die blijkbaar een vriend van hem was. Hij scheen haar gedachten te raden, want hij zei langzaam: Dat daar is een beste kerel. Zo zee waardig als je maar vinden kunt, bestand tegen alle storm en vuil weer. Hugh keek een beetje verrast over de door de kapitein gebruikte beeld spraak. Meg zei vriendelijk Daar daar ben ik zeker van. Kapitein Trevose's vuilige baard je stak horizontaal naar voren, toen hij er heftig aan toevoegde: Aai, en een ware scheepsmakker is hij voor me geweest. De keren zijn niet te tellen, dat hij me een maaltje vis komt brengen, of een konijn, dat hij heeft geschoten. En ik zou nog veel meer kunnen vertellen, als ik dat wilde. Hij draaide zich met een ruk om en begaf zich naar zijn huisje. Hugh deed haastig een tsap naar voren. Kapitein Trevose, kan ik U mis schien even spreken? Hij liep op de oude man toe, terwijl hij vriend schappelijk tegen hem glimlachte. Mijn cliënt, mr. Warren, vraagt zich af, of U nog eens hebt nagedacht over de mogelijkheid om Uw huisje te verkopen. De magere, gebogen figuur vaii de kapitein in zijn afgedragen marine- uniform, bleef met een ruk staan. Alle verontwaardigde felheid ver dween uit zijn gelaat, terwijl hij hul peloos naar links en naar rechts staarde, zonder Hugh aan te kijken. Neen, ik doe het niet. Het is mijn thuishaven geweest, zolang ik mij kan herinneren. Heb mijn vrouw Emily als bruid hierheen gebracht en nooit verzuimd, tussen twee reizen door, hier anker uit te werpen. Moet mijn ligplaats zijn, tot ik voor de sloper ga. Natuurlijk kan ik mij uw stand punt heel goed indenken, stemde Hugh vriendelijk in. Hoewel ik moet zeggen, vervolgde hij overre dend, dat mr. Warren's aanbod zeker het overwegen waard is. Het bedrag, dat hij wil betalen, is hoog. De kapitein liet het hoofd nog wat dieper zakken en leek een gevangen diertje, dat wanhopig een uitweg zocht. Stel er geen belang in, zeg ik toch. Begrijp niet, waarom jullie mij voortdurend moeten lastig val len. Goeiemiddag, samen. Hü liep snel langs hen heen en verdween in zijn huisje, waarvan hij de deur met een dreun dicht- wierp. Hugh haalde de schouders op. Een beste, brave oude baas maar een tikje moeilijk. Kom mee. Meg, we moesten maar teruggaan. Hij sloot de deur van het huisje en volgde Meg naar de atuo. Terwijl hij wegreed, zei Meg langzaam: Is dal het huisje, waar mr. Warren ovei sprak het hoekhuisje, dat het ge heel volmaakt zou maken? Hugh knikte. Ja, het ligt het mooist van de drie, maar de oude baas heeft zich er stevig ingegraven en weigert koppig te verkopen. Als we dat er maar konden bij krijgen, zou het iets verrukkelijks worden. Er ligt een fraaie tuin achter, en er is ruimte voor een dubbele garage, wat van de twee, die mr. Warren bezit, niet kan worden gezegd. Meg staarde hem aan. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2