Grote missie-fancy-fair op Bonaventura-lyceum Ernstige autobotsing: 2 doden, 4 gewonden Auto onder Holland- Scandinavië-express Eerste bos- en heidebranden visie ma W televisie Lijk lag 3 maanden in badcel HET RUMENDE PAARD £iefde met een SKaofdieUe* MAANDAG 8 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 Men schrijft ons: Op ons r.k. lyceum St. Bonaventura zit de jeugd bepaald niet stil. Dat de jongelui hard moeten werken voor proefwerken, overgangsexamens en eindexamens, dat spreekt wel vanzelf Maar, dat ze daarnaast toch ook wel de nodige tijd weten te vinden voor allerlei andere activiteiten, prettige, maar ook nuttige, dat maakt, dat Bona inderdaad BONA is. Of ze daar nu een reünie organiseren of een Sinterklaasaktie of een Bal of een basketballvereniging of een fancy fair, het klinkt allemaal als een klok, want het is BONA! En zo groeide langzamerhand een nieuwe aktiviteit: de jaarlijkse grote Missie-fancy fair. Bezoekers van vorige jaren kunnen U vertellen, hoe enorm gezellig het daar toeging! Ja, natuurlijk! Je moet je hand steeds op je portemonnaie houden, want het krioelt er van de beurzen-legers, de centen-klopers, de „zakkenrollers". Of ze nu vermomd waren als lieftallige Oosterse scho nen, of gewoon als Bonajongens rond liepen, altijd hadden zij het voorzien op je beurs. En houd die maar eens dicht, als de Missie zit te kreunen om hulp en als er bovendien zo'n macht aardige prijzen te verdienen valt! Waar ze die allemaal vandaan halen, dat is nu weer zo'n BONA- mysterie. Mogelijk kan de Leidse middenstand U daar beter over in lichten, want daar gaan ze in de ko mende week op bezoek. Die heeft zich in de afgelopen jaren van zijn allerbeste kant laten kennen! En als je eenmaal een goede naam hebt, dan wil je die ook graag houden! En waarvoor deze fancy fair ge houden wordt? Eens studeerde hier aan de Leidse Universiteit een jonge Franciscaan Indologie. Na zijn doctoraal vertrok hij enkele jaren voor de oorlog naar Java. Heeft daar in Zuid-Banten en kele jaren een wetenschappelijk on derzoek verricht, werd na het begin van de oorlog door de Jappen opge pikt, werd na de oorlog Apostolisch prefect van Soekaboemi, promoveer de tussen de bedrijven door op 16 januari 1952 hier in Leiden. Twee jaar geleden werd hij tot Bisschop van Bogor benoemd. Mgr. dr. P. Geise O.F.M.! Toen hij na de beëindiging van het eerste gedeelte van het Concilie een Zaterdagavond omstreeks 11 uur heeft op de Antwerpse straatweg ter hoogte van „De Brombeer" onder de gemeente Bergen op Zoom een fron tale botsing plaats gehad tussen een v»n de richting Bergen op Zoom ko mende auto, bestuurd door A. B. uit Goes en een van de richting Hoger- heide komende auto, bestuurd door J. van P. uit Sint Annaland. Laatstgenoemde wilde in de flauwe bocht, welke de weg hier maakt, een voorrijder passeren, waardoor hij op de rij helft van zijn tegenligger kwam. De botsing was zeer hevig. De be stuurder van eerstgenoemde wagen, A. W. Brederode, 40 jaar, bankdirec teur te Goes en één der mede-inzit tenden, de 42-jarige T. Priester uit 's Heer Hendrikskinderen (Zeeland) werden gedood, terwijl de mede-in zittende dames, Cornelia de Meester en Elisabeth de Meester uit Goes, be nevens de bestuurder van de tweede auto, J. van Put en zijn mede-inzit tende P. den Engelsman, beiden uit Sint Annaland, zwaar werden ge wond. Alle slachtoffers werden naar het Alg. Burgerlijk Gasthuis te Ber gen op Zoom overgebracht. De bestuurder van de wagen, wel ke Van P. aan het passeren was, is doorgereden. Hij wordt opgeroepen om inlichtingen te verschaffen. ZOETERWOUDE (H.R.) Schaap onder trein Onder Zoeter- wöude is gistermiddag omstreeks half zes een schaap, eigendom van de vee koopman M. J. B. uit Leiderdorp, on der de trein Leiden-Utrecht geraakt en gedood. De trein had door dit ongeval enig oponthoud. paar weken in Nederland op vakan tie was, heeft hij op de Bona-mensen een heel, heel dringend beroep ge daan om hem in zijn zeer moeilijk Missiewerk te steunen. En als een Missiebisschop om steun vraagt, dan weet u wel, hoe laat het is. Vandaar deze grote PAAS-Fancy Fair U komt toch zeker Want, al is de Fancy Fair nog be ter georganiseerd als verleden jaar, al hebben we nog zoveel prijzen, al lopen er nog zoveel bevallige Oos terse feeën rond, als u niet komt met al uw vrienden en een dikke porte monnaie, dan is alle werk nog ver geefs geweest. Helaas gaan er geruchten, dat de VVV Leiden in diezelfde week een soort Kermis organiseert op het Schuttersveld. In zekere zin pech Van de andere kant, op zo'n kermis raak je wel een hoop geld kwijt, maar je krijgt er niets voor terug. Terwijl het bij ons prijzen regent! Maar eerst en vooral, Steun aan de Missie is toch wel de allervoornaam ste reden, waarom u naar ons komt! Wij openen op vrijdag 19 april om 8.00 uur 's avonds; zaterdag 20 april van 26 en van 711 uur; zondag 21 april van 26 en van 711 uur. Mogen wij en vooral mag mgr. Geise rekenen op uw belangstelling? heeft prof. Van Holik voortgebouwd op deze reportage en nadruk gelegd op het feit, dat Jerusalem ook de stad is van alle christenen. Op de late zaterdagavond beslist niet ver langd was een politiek t.v.-debat en dat, terwijl ons op dit gebied nog wel het een en ander te wachten staat. Carell op de boerderij. Op het toneel van Concordia te Bussum had Rudi Carrell een com plete boerderij opgericht, dank zij vernuftig decor van Hans v. Lange- veld. Een geslaagd grapje was wel, dat een handige ombouw als bij to verslag een aangeklede melkbar op de planken zette. Rudi zelf had weer de nodige vondsten, maar we kunnen niet zeggen, dat deze show zijn beste was. Daarom doet hij er goed aan eens wat rust te nemen, zoals hij zelf heeft aangekondigd. En bepaald niet grappig waren de Mounties, die ken nelijk aan het einde van hun latijn zijn gekomen. Men had verder tevo ren hoog opgegeven van de 23-jarige Engelse film-ster Adam Faith, maar ook die is zeker niet meegevallen. Twee vraaggesprekken. Aan twee recente vraaggesprek ken hebben we goede herinnering, minder om de wijze van vragenstel len, dan om hetgeen geantwoord werd. Daar was vrijdag de socialis tische veteraan prof. Banning die belangrijke politieke en ook wel re ligieuze dingen zei, ook al kan men het niet met alles eens zijn en eerder heeft dokter Schreuder, hoofd van de gereatrische afdeling van „Zonne straal" sociaal zeer bewogen gespro ken over de zorg voor onze bejaar den. Het was een van de beste inter- vews die we ooit op het scherm hebben gekregen Komende uitzendingen. Vanavond draait de film „De mil- miljoenenroof", een thriller voor vol wassenen. Dinsdag bij de Vara krijgt men weer eens Rinus Ferdinandusse te horen in zijn kolder over allerlei actuele gebeurtenissen. Het gesprek over geboorteregeling is uiteraard niet voor jeugdigen bedoeld. Natuur lijk kijken woensdag allen naar Feyenoord-Benfica om de Europa cup. Op Witte donderdag wordt de Katholieke liturgie plechtig gevierd in onze kathedrale Kerk te R'dam. De bisschop zelf zal celebrant zijn. Verder is er bij de Vara een kort toneelstuk „Planten zonder wortels", een spel, dat min of meer bij Heyer- mans aansluit. Tot slot hebben we een kleine mededeling. Vanmorgen si ineen persconferentie van de KRO meegedeeld, dat nog deze week de katholieke radio- en televisiegids in een andere gedaante zal verschijnen, gekleurd en wel, Op deze plaats is het belangrijk te weten, dat ook de televisierubriek opvallend wordt uit gebreid, tegelijk met zoveel ander wetenswaardig nieuws. Op een. overweg in de vliegveldweg tussen Hengelo en Oldenzaal is vanmor gen om kwart over tien een auto tegen de Holland-Scandinavië-expres opgere den. De bestuurder van de wagen werd gewond. De auto raakte bekneld onder de lo comotief van de trein. Het ongeluk gebeurde met een grint- auto van het overslagbedrijf Van Tol in Almelo. De chauffeur, de heer A. J. -Kers, is met een shock naar het katho lieke ziekenhuis in Hengelo gebracht. De overweg werd met automatische knipperlichten beveiligd. Deze installa tie werkte volgens de spoorwegen nor maal. Bij de botsing zijn de baan en de Dui'tse locomotief van de Holland- Scandinavië-expres beschadigd. De lo comotief zal naar Oldenzajiï. worden gesleept en daar door een andere wor den vervangen. een gezonde smakelijke af wisseling bij elke maaltijd. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. ZOET FRIES BRABANTS VOLKOREN ROZIJNEN ZWART ZOUTARM IFa. GEBR. TEN HOEVE DEN HAAG (Advertentie) op „Pia's Boogie" Zondagavond gaf de Avro bij her haling 't oorspronkelijk half sept. 1962 uitgezonden programma „Pia's Boo gie", waarin de carrière van de po pulaire Pia Beck in een soort muzi kale vogelvlucht op 't scherm kwam. Het was thans echter geen volledige herhaling. Regisseur Theo Ordeman had nl. het programma, dat destijds over het algemeen zeer gunstig is ontvangen, met ongeveer een kwar tier bekort. Daardoor kreeg de jong ste uitzending naar onze smaak een nog wat sneller en flitsender karak ter. Pia, „The Flying Dutchess" ge noemd, werd door tal van musici deskundig terzijde gestaan en Hans Keiler leverde de spreekstem voor de tekst. Dit muzikale programma interessante delen voor de liefheb bers: „Kunstgrepen" van Pierre Jans sen in Egypte en het vierde en laat ste gesprek met Godfried Bomans, deze keer opnieuw met WiLlem Duys. Men zal zich herinneren, dat ook Mies Bouwman en Ageeth Scherp huis met de Haarlemse litterator heb ben gesproken. Ieder had zo zijn eigen stijl; zo was het ook tijdens het afronding op zondag jl. In elk geval horen we Godfried Bomans liever in gesprekken als deze, met een wat ernstiger en diepere toon, dan in meer oppervlakkige uitzendingen, waar men eerder de humorist bezig ziet. VPRO's zaterdag-ontspanning. Het jongste programma van de VPRO was niet bepaald vol ver wachting van zaterdagse avondont spanning. De Harlekinade „Spel der dromen" met Rob van Reyn in vijf verschillende creaties was wel stijl vol, Kees Brusse als het „mannetje" in een kronkel van Carmiggelt wel aantrekkelijk en Remco Campert's verfilmde „Oude dame" wel aan doenlijk, maar te weinig attractief voor afsluiting van de week. In het zevende cabaret van Wim lbo con stateerden Cor Lemaire en anderen een tekort aan jong talent voor de kleinkunst en bracht Henk v. Ulsen aangenaam divertissement, onder meer in een bekend zangduet met Mimi Kok. De fotoreportage van Leonard Feed over de Joodse groe pering „De Hassidim" was wel zeer bewerkt, maar korrelend van beeld, hetgeen aan de trieste uitzending met haar melancholisch klinkende Joodse muziek bepaald niet ten goe de kwam. „Aan de schrijftafel" Een korte, doch verraderlijke bos brand heeft gistermiddag naar schat ting vier hectare bos van het land goed Groot Drakesteijn in Baarn ver woest. Het vuur dat om rond half vier tientallen dagjesmensen, die een bos wandeling maakten, opschrikte, werd bestreden door de brandweerkorpsen van Baarn, Laage Vuursehe en De Bilt. Later arriveerde ook de Hilver- sumse brandweer, terwijl ook het Utrechtse korps was gewaarschuwd, omdat men geen enkel risico wilde nemen. De vele toeristen namen schoppen en takken ter hand om de brand weerlieden terzijde te staan. Op de meest onverwachte plaatsen stak het vuur steeds weer de kop op. Aange wakkerd door de wisselende winden. Tegen vijf uur was het vuur bedwon gen, hoewel de brandweer nog ge ruime tijd ter plaatse zou blijven om het terrein te controleren. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister, hoewel aangenomen moet worden, dat onachtzaamheid van een bosbezoeker 'de oorzaak is. Waarschijnlijk door onvoorzich tigheid roet vuur brak zondagmiddag brand uit in het vier hectaren grote heide- en struikgewasperceel aan de provinciale weg Venray—Horst, ter hoogte van het Schoor. Het gelukte de brandweer om een gevaar lopend boscomplex van enkele tientallen hectaren te behouden. De brandweer- en vrijwilligers waren er gisteravond Door een onbekende oorzaak is zaterdagmorgen in de Griendtsveen- sepeel te Horst brand uitgebroken. De brandweer van Horst, samen met het personeel van de dienst openbare werken, zijn de gehele dag bezig ge weest de brand te bestrijden. De brand is thans gelokaliseerd, maar men heeft niet kunnen voorko men, dat het terrein van 300 hectare bestaande uit struikgewas en hei, verbrandde. Wel kon een in de nabij heid gelegen boerderij behouden blij ven. De bestrijding van de brand werd zeer bemoeilijkt door de harde oos tenwind en door de moerassige bo dem, waardoor het terrein vrijwel ontoegankelijk was. De in het gebied nog levende reëen konden zich tijdig in veiligheid stellen. Door een felle brand is een arbei derswoning aan de Noorderdwarsvaart in Drachten gisteravond tot de grond toe afgebrand. Op een t.v.-toestel na kon van de inboedel van het huis vrij- wei.jniets worden gered, De bewoners, het bejaarde echtpaar De Haan met een inwonende zoon, waren afwezig, toen de, brand tegen tien Uur door voorbij gangers werd ontdekt. De brandweer slaagde erin een naastliggend huisvpor de vlammen te sparen. De zoons van de 74-jarige weduw naar H. J. Blok hebben zondagoch tend het stoffelijk overschot van hun ruim drie maanden geleden overle den vader gevonden in de badcel van diens woning aan de Laagte Kadijk in Amsterdam. De zoons kwamen tot hun ontdekking, nadat zij vrijdag j.l. een uit de Amstel in Amsterdam door de rijkspolitie te water opge haald lijk herkend meenden te heb ben als dat van hun bejaarde vader. Reeds in het begin van dit jaar waarschuwde een buurman van de heer Blok de politie, dat hij de oude man als sinds Kerstmis niet meer had gezien. De zoons, die geen con tact meer met hun vader onderhiel den, werden door de politie op de hoogte gesteld. Zij doozrochte de wo ning aan de Loagte Kadijk, maar vonden toen niets. In de badcel trof fen zij een hoop ouden kleren aan, die zij onberoerd lieten. Later bleek hun overleden vader daar onder te liggen. Toen de politie vrijdag een lijk uit de Amstel ophaalde, meen den de zoons hun vader te herken nen. Zondagochtend begaven zij zich naaf het huis aan de Laagte Kadijk. Evenals drie maanden geleden door zochten zij de badcel, nu met het doel de nalatenschap van hun vader vast te stellen. Onder de oude kleren lag het stoffelijke overschot van hun va der. Inmiddels heeft de politie de iden titeit van het vrijdag opgehaalde stoffelijk overschot nog niet kunnen vaststellen/'WëL identificeerde men het stoffelijk overschot, dat zondag döor dé rijkspolitie te water werd opgehaald in het Binnen-IJ. Dit bleek van de 42-jarige Spanjaard Ibanez Folch te zijn, die sinds 10 fe bruari werd vermist. De 'Jpanjaard was werkzaam bij een autofabriek in Amsterdam. 48 'Vitmmme Much dw mimintcltittntfM Aetherklanken DINSDAG 9 APRIL 1963 HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO - 7.50 VPRO 8.00—24.00 AVRO 7.00 nieuws. 7.10 ochtendgymnast. 7.20 lichte gram.muziek. 7.50 dag opening. 8.00 nieuws. 8.15 program ma-overzicht: aansl.: lichte gram- mofoonmuziek. 9.00 gymnastiek voor de vrouw. 9.10 de groenteman. 9.15 kerkorgelmuziek (gr.). 9.35 water standen. 9.40 morgenwijding. 10.00 arbeidsvitaminen. 10.50 voor de kleu ters. 11.00 radio-volksuniversiteit: er zit muziek in het ballet - maar hoe?, door N. Sickens de Wal. 11.30 voor de zieken. 12.00 licht ensemble en zangsolisten. 12.20 regeringsuitzen ding: voor de landbouw. 12.30 mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 lichte gram.muziek. 13.00 nws. 13.15 mededelingen, eventueel aktu- eel of gram.muziek. 13.25 beursbe richten. 13.30 Metropole-orkest: lichte muziek. 14.00 Radio-Filharmonisch orket: klassieke en moderne muziek, 15.00 met naald en schaar. 14.30 klas sieke en moderne kamermuziek. 16.00 voordracht. 16.10 lichte gram.muziek. 16.30 voor de jeugd. 17.30 amateurs programma. 17.55 New York calling. 18.00 nieuws. 18.15 eventueel aktueel. 18,20 orgelspel, 18.30 radio-volks-uni- versiteit: muzikale aktualiteiten en specialiteiten, door Hans Citroen. 19.00 voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 19.10 gitaarmuziek. 19,20 gastenavond: gevarieerd programma. 22.00 zang recital: moderne liederen. 22.30 nws. en mededelingen. 22.40 aktualiteitén. 23.00 klassieke gram.muziek. 23,55- 24.00 nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO 7.00 nieuws. 7.10 morgengebed. 7.15 muziekprogramma met eventueel ak tualiteiten. 7.55 overweging. 8.00 nws. 8.15 lichte gram.muziek. 8.50 voor de huisvrouw. 9.40 schoolradio. 10.00 voor de kleuters. 10.15 gewijde mu ziek (gr.). 11.00 voor de vrouw. 11.30 lichte gram.muziek. 11.50 volaan vooruit, lezing. 12.00 middagklok - noodklok. 12.04 licht lunchconcert (gr.). 12.30 mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 dansorkest en zangsol. 12.55 wereldkampioenschap pen tafeltennis in Praag. 13.00 nws, 13.15 platennjeuws. 13.30 Paris et ses vedettes (opn.). 13.55 lichte gram.mu ziek. 14.10 licht strijkorkest. 14.35 voor de plattelandsvrouwen. 14.45 piano-trio: moderne muziek. 15.20 lichte gram.muziek. 16.00 voor de zie ken. 16.30 ziekenlof. 17.00 voor de jeugd. 17.45 beursberichten. 17.50 re geringsuitzending industriebevorde ring in Suriname, door W. Bruynzeel, 18.00 licht instrumentaal kwartet met zangsolisten. 18.20 kaarten op tafel, gesprekken over aktuele problemen. 18.30 lichte gram.muziek. 18.50 van klanten en wanten weten, vragenbe- antwoording, 19.00 nieuws. 19.10 ak tualiteiten. 19.25 Lijdensmeditatie. 20.00 Cantemus Domino, een beschou wing over Gregoriaanse gezangen. 20.20 Radiophilharmonisch orkest en solist: klassieke en moderne muziek. 22.15 22.25 boekbespreking. 22.30 nieuws. 22.40 gram.muziek. 23.10 lich te gram.muziek. 23.55-24.00 nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 19.30 Sport. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 liedjes over de lente. VARA: 20.50 Spiegel der lichte kun sten. 21.20 K-wartaal, studentencaba ret. 21.55 Ouderavond. NTS: 22.30 22.35 Journaal. id Zij keek naar Iris en bedacht, hoe dwaas zulk een hoop was geweest. Het was onmogelijk dat enige man haar een tweede blik zou waardig keuren, terwijl dit lieftallige meisje met haar grote, donkere ogen en verlokkelijk glimlachje toevallig in de buurt was. Phyllis zei iets tegen haar. Men verlangde Megs opinie te horen be treffende de ontworpen keuken in de gerestaureerde woning. Meg mengde zich in het gesprek, daarbij met wrange zelfspot bedenkend dat het echt iets voor haar was om haar licht te doen schijnen, zodra het op praktische dingen aankwam. Meg had de betrokken hutten nog niet gezien, maar voor zover zij uit de blauwdrukken van Hugh kon oor delen, zou er een aantrekkelijk bui tenhuisje uit kunnen groejen. Iris was een en al enthousiasme. We zullen er van gaan houden, niet waar, vader? zei ze tegen haar Vertaling: J. A. W. VAN HACHT vader, het zal verrukkelijk zijn eën plaatsje voor ons zelf te hebben, waar wij ons kunnen terugtrekken zodra we daar behoefte aan voelen. Het is veel emusanter dan in hotels en al die heerlijke PLAATSELIJKE genoegens kunnen smaken, zoals vis sen, zeilen, kreeften vangen en zo. Mr. Warren glimlachte verdraag zaam. Ja, ik denk wel, dat jij je er zult amuseren, liefje. Hij gaf professor Criffel een veelbetekenend knipoog je. Tot aan je volgende dwaze gril. Iris pruilde. Neen maar, Paps, U weet heel goed, dat U even wild bent op het idee van deze hutten als ik. U zei, dat ze te goed waren om ze te laten lopen, toen Hugh ze voor ons ont dekte. Mr. Warren knikte. Inderdaad. Ze konden niet be ter zijn. Hij fronste even het voor hoofd. Neen dat is niet hele maal waar. Die op de hoek gelegen hut hoort er eigelijk bij, om het ge heel volmaakt te maken. Hij knikte nogmaals, als om zijn eigen oordeel te bevestigen. Zal ook in de toe komst altijd een goede prijs opbren gen. Je krijgt dan je geld terug PLUS een nette kleine winst. Hij glimlach te tegen Phyllis. Daar valt niets tegen in te brengen, wel? Iris tikte hem speels om zijn hand. - Neen maar, Paps U zit al weer te praten over verkopen, terwijl U ze nog maar net gekoch hebt. Het wordt ons vakantievei-blyf, voor nu en la ter. Zij kneep haar mooie ogen even half dicht. Hoe zullen wij het noemen? Iets ongewoons dat je doet denken aan de zee „Zee-Drift?" Neen. „Hacen Hoogten?" Dat klopt niet, omdat het aan de voet van de heuvel zal liggen. „Haven Zicht"? Oh, dat is afschuwelijk. Hugh wat kun jij bedenken?" Hugh dacht even na. Wat zou je zeggen van „Blauwe Blinden" indien deze, zoals je zegt, tenminste blauw moeten wor den geschilderd met wit? Iris schudde het hoofd. Het doet me niet aan de zee denken. Blauwe met wat anders. Blauwe wat? Blauw Uitzicht? Zij lachte luid. Wat idioot „Blauwe Zeeën"? Meg zei langzaam. „Blauwe Horizon"? Iris klapte in haar handen. Volmaakt. Wat verstandig van u, miss Summers. „Blauwe Horizon" zal het heten. Mr. Warren en Iris bleven nog een kopje thee drinken en namen dan af scheid. Zij keerden terug naar Bristol, waar mr. Warren woonde. Hij bleek een weduwnaar te zijn die een be kwame huishoudster bezat om zijn grote huis in Clifton en zijn 9taf per soneel te besturen. Iris zag er charmant uit toen zij Hugh ernstig verzekerde, dat zij er naar snakte regelmatig van hem te vernemen, hoe het werk aan de hut ten vorderde. Na een korte aarzeling inviteerde Phyllis haar, om wat later een week-and op Fern acre te komen logeren, zodat zij zichzelf van de vorderingen zou kunnen overtuigen. Iris toonde zich enthousiast. Wat lief van U, mrs. Criffel. Ik zou het heerlijk vinden. Dank U wel. Z|j glimlachte ondeugend tegen Hugh. Dan zal ik in staat zijn je alle dingen, die je al gedaan hebt, weer te laten veranderen. Ik ben zo heer lijk opgewonden over dit alles. Meg keek haar na, terwijl zij hen door het achterraampje van de auto nog eens toewuifde en toen Iris zich nog eens omdraaide, om hen voor het laatst over haar schouder toe te lachen, werd zij opnieuw duidelijk herinnerd aan het schilderstuk in Guy's kamer. Het was een mysterie, dat haar niet los liet. Guy was ken nelijk een man van opvoeding, maar even duidelijk niet rijk. Welk ver band bestond er tussen hem en Iris? Misschien was hij een excentriek va kantieganger, die er van hield de kluizenaarf te spelen? Neen, dat klop te niet met zijn kortaffe manieren, en uit de weinige gesprekken, die zij samen gevoerd hadden, had Meg de indruk gekregen, dat hij hier ter plaatse woonde. Hij scheen het gehele district goed te kennen. Phyllis keerde zich om en ging in huis. terug. Wat is miss Warren een aller liefst meisje. Vond je ook niet, Tom? De professor fronste verstrooid 't voorhoofd. Ja.—ja. Een heel gechikte man. Phyllis lachte. Ja, inderdaad. Opvallend mooi. Een Pre-Raphaelische schoonheid. Hugh begif zich weer naar de zit kamer en begon de tekeningen op te rollen, welke op de tafel verspreid lagen. Ik wil nog even naar de hutten gaan kijken, zei hij. Er is me iets te binnen geschoten, sinds ik met Iris gesproken heb. Hij keek om naar Meg. Heb je soms zin mee te gaan en ze te bekijken, Meg? Je zei, dat je er wel belang in stelde. Meg aarzelde, terwijl ze naar Phyl lis keek. Phyllis knikte. Ga maar, Meg. Je hebt het van daag druk genoeg gehad. Zij geeuw de plotseling van vermoeidheid. We zullen vanavond maar wat later souperen. Ik geloof, dat ik maar even wat ga rusten voor Josies's voeding van zes uur. Zij keek naar Derek en Jess. Wat gaan jullie doen? Wil je soms mee gaan met oom Hugh? Derek schudde het hoofd. Neen wij zijn een luchthaven aan het aanleggen. Achter de stallen. We moesten er vanmorgen mee op houden, omdat U zei, dat we ons niet vuil machten maken. Kunnen we dat daarom nu doen? Wat? vroeg Philiis glimlachend. Vuil worden, zei Derek. Hij staarde zijn moeder ernstig aan. Dat kan nu heel goed, omdat we straks toch moeten baden en wanneer we vuil zijn, is al dat water tenmin ste niet verspild, he? Phyllia haalde berustend de schou-

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2