Feest op 10-jarige Alphense markt B. van Neerbos f SCYLLA VERLOOR VAN AMVJ 2 Spanning in Laos neemt toe Grote brand Gevechten met negers in Alabama Leider van de Argentijnse opstand gearresteerd SPORT GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT te Borne DOCOS Goudse Voetbalbond MAANDAG 8 APRIL 1863 DE LEID SC HE COURANT PAGINA IS ALPHEN AAN DEN RIJN tie zal blijven. Hij lichtte toe, dat minister zonder portefeuille Krone en de secretaris der bondsdagfractie Rasner dr. Ade nauer er bij hun recente bezoek aan de bondskanselier in zijn Italiaanse vakantieoord Cadenabbia aan hebben herinnerd, dat zijn partij geen re kening houdt met een verschuiving van dit tijdperk. Groot-Brittannië en de Verenigde Staten hebben zaterdag een overeen komst ondertekend waarbij Groot-' Brittanië tot honderd Polarisraket- ten kan kopen ter bewapening van de Engelse onderzeebootkernmacht. De overeenkomst werd in december te Nassau op de Bahama-eilanden tussen president Kennedy en premier Macmillan aangegaan. Sir David Ormsby Gore de, Britse ambassa deur, en de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, hebben er zaterdag hun handtekening onder gezet. Onder de overeenkomst zal Groot- Brittannië zijn eigen onderzeeërs bouwen en de raketten van eigen kernkoppen voorzien. In Parijs, waar hij juist tot voor zitter van de Ufemat, de Internatio nale Federatie van Bouwmaterialen- handelaren, was gekozen, is vrijdag avond overleden de heer B. van Neerbos uit Vlaardingen. 's Middags na zijn verkiezing werd hij getroffen door een hersenbloeding. De heer Van Neerbos heeft in 1931 Van Neerbos' Bouwmaterialen- handel opgericht, een bedrijf dat thans een vooraanstaande plaats in de Nederlandse bouwmaterialenhan- del inneemt. Tot voor enkele maan den was de heer Van Neerbos voor zitter van de Vereniging van Han delaren in Bouwmaterialen in Ne derland. De begrafenis zal geschieden vrij dag 12 april om 14 uur op de alge mene begraafplaats te Vlaardingen. Een losschietende aanhangwagen van een veeauto is in Roosendaal op twee voetgangers ingereden. De 78- jarige heer C. van Overveld werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. De 65-jarige heer C. Die- lisse liep enkele ribfracturen op. TAFELTENNIS Het feit, dat de Alphense markt tien jaar geleden werd opgericht, gaf het gemeentebestuur en de markt- commissie zaterdag aanleiding dit tweede lustrum op enigszins feeste lijke wijze te herdenken. Daarvoor was in de eerste plaats de markt met 25 kramen uitgebreid, wapperden langs het gehele terrein tal van vlaggen en was tevens een standwerkersconcours georganiseerd. Zowel het een als het ander bleek een stimulans op het bezoek, want vrijwel de gehele dag was het op vallend drukker rondom de vele kra men en de standwerkers. Ook de burgemeester met zijn echtgenote en wethouder Ph. H. Ro gaar en later ook wethouder A. J. Dekker bevonden zich onder het ko pende publiek. In hotel Centraal heeft burgemees ter Bruins Slot namens het gemeen tebestuur de markcommissie dank gebracht voor het onvermoeide wer ken van de heren om de Alphense goederenmarkt tot een der beste in de naaste omgeving te maken. Wethouder A. J. Dekker huldigde de marktmeester de heer M. Dave- laar die reeds tien jaar tevens als marktmeester optreedt, welk werk hij tot volle tevredenheid van de marktkooplieden en het kopende pu bliek vervult. Als blijk van waarde ring bood wethouder Dekker de heer Davelaar een kist sigaren aan. Voorts ontvingen de heren P. Ko ren en J. van Elk uit Alphen aan den Rijn, de heer A. Eijkelenboom uit Aarlanderveen en de heer Aartsen uit Capelle aan de IJssel een atten tie van het gemeentebestuur omdat zij gedurende alle tien jaar zonder mankeren steeds de markt met hun koopwaar bezochten. - Het standwerkersconcours werd gewonnen door de heer Van Leeuwen tweede werd de heer Brederhof en derde de heer Morreau uit België. Er namen zeven standwerkers aan deze wedstrijd deel, die beoordeeld wer den door de heren C. A. Bos, W. Geerlof en W. S. van der Meent. Zondag is te Vientiane van zeer gezaghebbende zijde vernomen, dat de schermutselingen tussen eenhe den der Laotiaanse neutralisten en troepen, die door de communistisch gezinde Pathet Lao worden gesteund, aanhouden. De gevechten vinden plaats in de Vlakte der Kruiken, in Midden-Laos. „De toestand is gespan nen", aldus werd in hoge regerings kringen verklaard. De berichten, die te Vientiane wor den ontvangen, zijn zeer verward en moeilijk op hun waarde te schatten. Men vreest, dat de neutralistische eerste minister, prins So'evanna Poe ma, die de Vlakte der Kruiken had willen bezoeken, zijn reis zal moeten uitstellen. De gevechten zijn verleden week uitgebroken. Prins Soevanna Poema had de Vlakte der Kruiken, tezamen met zijn halfbroer prins Soevanna Vong, die plaatsvervangend premier en leider der Pathet Lao is, willen bezoeken, doch het schijnt, dat laatst genoemde niet veel voor dit bezoek gevoelt. De schermutselingen vinden plaats tussen eenheden van de neutralisti sche parachutisten-generaal Kong Lae en gedeserteerde neutralistische militairen, die door de communisti sche Pathet Lao worden gesteund. Marktmeester M. Davelaar, die mee- jubileerde, en de heer G. J. G. Ver schuur, die reeds tal van jaren het secretariaat van de marktcommissie beheert. In Birmingham in de staat Alaba ma in het zuiden der V.S. zijn zon dagavond gevechten uitgebroken tus sen meer dan 200 negers, die voor ophefing van de rassenscheiding in deze stad betoogden, en blanken en politie. Een dertigtal negers werd gearresteerd. De negers trokken in optocht naar het stadhuis, ondanks een verbod van de burgemeester. De politie gaf de demonstranten opdracht zich te ver spreiden maar deze weigerden, kniel den op straat en hieven liederen aan. De politie ging daarop tot arres taties over. Toen een der negers een politiehond, die hem aanviel een messteek wilde toebrengen, werd hij door zes politiemannen op de grond gegooid. Zijn medebetogers kwamen hem te hulp. Een honderdtal blan ken, die op een afstand toekeken, stortten zich daarop in het gewoel. Nadat politie versterkingen waren aangekomen kwam er een einde aan het handgemeen. Dit was de vijfde betoging in vijf dagen, die door de negers was geor ganiseerd om kacht bij te zetten aan hun eis dat de rassenscheiding wordt beëindigd. De l^urgemester noemde de beto gers na. de ongeregeldheden „nietg. anders dan communistische agita tors". ADENAUER IN NAJAAR GEEN CDU-VOORZITTER MEER Een woordvoerder der parlemen taire fractie van de Westduitse Chris ten Democratische Partij heeft zon dag medegedeeld dat met bondskan selier Adenauer overeen is gekomen, dat hij niet na de overeengekomen tijd van het komende najaar in func- President handhaaft verkiezingsdatum Schout-bij-nacht Isaac Rojas, een der leiders van de opstand, die de marine de vorige week in Argentinië pleegde, is zaterdagavond in zijn wo ning te Buenos Aires gearresteerd. De voormalige vice-president zei tegen de politie, dat hij hetzelfde lot wilde ondergaan als zijn kameraden, die zich aan de regeringstroepen heb ben overgegeven. Vice-admiraal Carlos Kolungia is benoemd tot minister van marine, als opvolger van schout-bij-nacht Carlos Garzoni, die vorige week aftrad. MILITAIRE RECHTBANK Van militaire zijde wordt verno men, dat de vorming van de mili taire rechtbanken, die de deelnemers aan de opstand zullen berechten, al gaande is. De processen zullen achter gesloten deuren worden gevoerd en de uitspraken zullen geheim worden gehouden. Voorts wordt in kringen, die in nauw contact staan met het bureau van de Argentijnse president, geziegd dat de algemene verkiezingen op 23 juni zullen wórden gehouden, zoals oók het plan was. President Guido zou vastbesloten zijn, de voor af vastgestelde datum en vorm te handhaven, waartegen de aanstich ters van de opstand en enkele kleine politieke partijen zich, naar bekend, hebben verzet. De opperbevelhebber van het Argentijnse leger heeft in middels in een communiqué laten weten, dat hij met deze datum en vrije verkiezingen akkoord gaat, maar dat het leger niet zal dulden, dat er weer een totalitair regime zal komen. In overeenstemming met de capi tulatievoorwaarden heeft een 30-tal Argentijnse marine-officieren, die 'n leidende rol in de opstand hebben gespeeld, zich bij de wettige overheid gemeld. Zij zijn geïnterneerd. De verblijfplaats van de revolutio naire leiders generaal Menendez en admiraal Rojas is niet bekend. Com modore Lentino, die zich tot com mandant van de opstandige lucht macht had uitgeroepen, heeft een toevlucht gezocht in de ambassade van Uruguay te Buenos Aires. Overal in het land worden burgers en militairen aangehouden wegens deelneming aan het verzet. De Chileense regering heeft poli tiek asiel verleend aan acht Argen tijnse officieren, die woensdag naar Chili waren gevlucht. ZELFMOORD? Onbevestigde geruchten willen, dat admiraal Rojas zelfmoord heeft ge pleegd. Aan deze geruchten wordt voedsel gegeven door het feit, dat admiraal Rojas na het verlaten van de hoofdstad sinds tVee dagen niet meer is gezien. Ook van generaal Montero is de verblijfplaats onbe kend. Naar schatting zijn bij de opstand veèrtig mensen gedood en is een honderdtal gewond. Verwacht wordt, dat het Algerijnse kabinet zal wor den gereorganiseerd. Zaterdagavond omstreeks half tien is brand uitgebroken in de meubel fabriek van een modelmakerij Nij- hoff en Kwast in het centrum van Borne. Het vuur greep, aangewak kerd door de felle Oostenwind, ra zendsnel om zich heen. De brand weer, die van verschillende zijden de vuurzee aanviel, kon ondanks assis tentie van de brandweer uit Hengelo, waar zeer veel hout lag opgeslagen, niet meer redden. Met veel moeite wist men de omliggende huizenblok ken van brand te vrijwaren, maar de fabriek is geheel verloren gegaan.. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De scha de bedraagt minstens enkele tonnen. Het bedrijf was verzekerd. Btf het spelen in een roeibootje in de vluchthaven van Lobith-Tolkamer is zaterdagavond het zesjarige zoontje van de heer Berends te water geraakt en verdronken. Het lijkje werd later door de vader gevonden. De raad van Voorhout vergaderde met afwezig wethouder v. d. Lans en het lid G. v. d. Tang Gzn. De voorzitter bur gemeester Smolders heette bijzonder welkom de heer W. v. d. Ploeg. Deze was enkele malen absent geweest we gens ziekte. Bij de ingekomen stukken was een goedkeuring van Gedep. Staten dat zij instemmen met 1880 per jaar als salaris voor de wethouders. Ben ver zoek van de plaatselijke Oranjevereni ging om subsidie, voor de traktatie der kinderen ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin, werd In gewilligd tot 600.- (v,j. 500). Een voorstel van B. en W. tot le wijziging van de beheersverordening voor het wo ningbedrijf werd z.h.st. aangenomen. Het betrof hier een verandering in het fi nanciële beleid. Verkoopprijs gronden Binnenkort zal men beginnen met het bouwrijp maken van 10 ha. grond gele gen tussen Boekhorstlaan, Oranjelaan, Leidsevaart en de boerderij van P. v. d. Hulst. B. en W. vinden het noodzakelijk dat zij de beschikking zullen krijgen over enige prijzen, waarvoor de bouw rijp te maken grond kan worden ver kocht. Zij stellen voor een prijs te stel- lfn per m2: voor de woningwetbouw op 27; premiebouw 31; vrije seotor-bouw 37; scholenbouw 30,50 en voor be drijfsgebouwen op 15. Nog dat jaar zal men voor een 40-tal woningen grond be schikbaar hebben. Over dit punt werd wel even gediscussieerd wat de prijs van 15 betreft. Daar dit maar richt prijzen zijn en B. en W. enige vastig heid wensen, ging de raad akkoord. Ter vervolmaking van een plan tot bouw van 10 premie woningen en 10 vrije sec torwoningen, moet 150 meter straat méér worden aangelegd. Onlangs stelde de raad op verzoek een crediet beschikbaar van 205.000. B. en W. vragen nu nog 66 mille, hetgeen de raad ook goedkeur de. Een voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan, regelende de bestem ming in onderdelen van gronden gele gen aan de Prof. Nolenslaam en Heren straat, werd ook z.h.st. aangenomen. Hoofdzakelijk betreft het hier het be drijf van de heer P. J. Warmerdam. Op de gronden achter dtiens gevestigde melkinrichting, hebben B. en W. enkele eengezinswoningen, geprojecteerd, met daarvoor een groene strook. Ook hier werd in het geheel geen discussie ge voerd omtrent het vaststellen van een plan tot onteigening, van wat wel en kele raadsleden „het halve dorp Voor hout" noemden. Waar het hier om ging plaatsten we reeds eerder in ons blad. Een voorstel tot het bouwen van 12 woningwetwoningenmet al wat daarbij komt, kosten totaal 249.131,20 werd ook z.h.st. aangenomen, en eveneens de aankoop van een „Agria" benzinemotor 7 pk., kosten 3500.-. Roltrommelauto Ook werd besloten om van de gemeen te Bazerswoudie een roltrommelauto voor ophalen huisvuil te gaan huren, zolang totdat er voor eigen rekening 'n roltrommelauto zal zijn aangeschaft. De kosten van deze huur zijn 150 per dag of wel 15.000 per jaar. De heer Huig- sloot merkte laconiek op om direct zelf zo'n auto aan te schaffen en deze dan voor die prijs te gaan verhuren. Hij zag daar een aardig handeltje in. Kosten van een nieuwe auto zijn 45.000. B. en W. ach te. i de huur van deze wagen nood zakelijk, omdat een nieuwe een lange leveringstermijn heeft en de grote uit breiding der gemeente een betere op haaldienst van het huisvuil vereist. Bij deze wagen wordt een chauffeur be schikbaar gesteld. De voortuinen van de woningen van Boerhiaavestraat en Mgr. Broerestraat zullen gaan verdwijnen en plaats maken voor vernieuwde. Dit alles op kosten van de gemeente. De raad vind dit zeker goed. Kosten 4500, te putten uit de reserve van het gemeentelijk woning bedrijf, waaronder de woning ressorte ren. Wel was men het niet eens over de vraag of de bomen welke net een leef tijd van 15 jaar hebben, ook zullen moe ten verdwijnen. Voor- en tegenstanders hieromtrent zullen er ook wel bij de bewoners zijn, dus beloofden B. en W. dit zeer ernstig nader te bezien. De heer W. v. d. Ploeg had zich aan de laatste vergaderingsnotulen (hij AvaS toen wegens ziekte afwezig) enigszins geërgerd. Er was toen gediscussieerd over de onderhandse aanbesteding van de keukens aan de huizen van de Juli- analaan. Spreker meende hier in te vin den een zekere aantasting van het be leid van het bestuur der Woningvereni- ging. Burgemeester Smolders ontzenuw de op zeer taktische wijze het "z.i. ver keerd inzicht van de heer v.; d. Ploeg. Ook wethouder de Groot vuldê de voor zitter aan. Als laatste vraagsteller der rondvraag vroeg de heer v. Schooten te komen tot een wacht- en pensioenregeling voor de wethouders. Als voorbeeld stekje ^Hij de gemeente Sittard. De voorzitter zOgde toe dese zaak te zullen bezien. NIO VERSLOEG KOPLOPER DSO 5—1. In een felle, soms wat ruwe wec^- strijd heeft NIO een klinkende 51 zege behaald op de koploper van de afdeling DSO. Het spel was nog maar enkele minuten oud, toen Jeanne Jansen met een prachtig doelpunt haar club de leiding gaf 10. Nog voor het verstrijken van de eerste helft zag NIO kans om de voorsprong met een fraai doelpunt van Nel v. d. Poel te vergroten 20. In de tweede helft bracht Jopie Weenink al spoedig de score op 30. Hierna was het dan eindelijk DSO, dat uit een van haar aanvallen een tegenpunt wist te maken 31. Fel streden de meisjes van DSO om toch nog '.en overwinning uit het vuur te slepen, hetgeen jammer genoeg nog al eens gepaard ging met onspor tieve gedragingen. Het baatte echter niet. Integendeel, NIO wist zelfs nog twee maal de roos te treffen, zodat tenslotte de leidsters van de afde ling met 51 het hoofd moesten buigen. ForeliolteHercules II - Evenals vorige week het geval was. leden de JForeholte-dames deze week een ne- derlaag, na met de rust te hebben voorgestaan. In de eerste speelhelft konden de Hercules-dames de Fore- holters niet bedwingen en de strijd ging op en neer met een mooi doel punt van Foreholte. Na de rust nam de strijd echter een wending. Het werd gelijk en daarna nam Hercules het heft in handen. Het kon dan ook niet uitblijven, dat er gedoelpunt werd. Twee, voor de doelvrouwe van Foreholte onhoudbare, ballen brach ten evenzovele doelpunten. Daar Foreholte hiertegenover niets wist in te brengen verloor zij met 13. LZC. Zaterdagavond speelde 't handbalteam van de Leidsche Zwem- club in een toernooi, georganiseerd door het Centraal Instituut voor Op leiding van Sportleiders (CIOS) te O ver veen. Van de drie wedstrijden wisten onze stadgenoten er twee tot een overwinning te brengén. Door deze resultaten eindigden zij als tweede in hun poule. SPORT IN 'T KORT Schotland heeft zaterdagmiddag voor ruim 100.000 toeschouwers in het Londense Wembley stadion het Britse voetbalkampioenschap behaald. De Schotten, die 48 minuten met tien man speelden, versloegen het team van En geland met 21. De ruststand was 20. Leo Canjels, de middenvoor van het Bredase NAC is de laatste tijd wel bij zonder ongelukkig. Nog niet zo lang WILL VAN ZOELEN STOPT ERMEE „Old soldiers never die", veohtjaseen sterven niet, ze verdwijnen in het niet; zo zegt een bekend Amerikaans solaten- lied. Zonder veel ophef kondigde Will v. Zoelen, vóór de slotwedstrijd der tafel- tennis-competitie, Scylla-AMVJ 2, zijn voornemen aan om niet meer in de top- competltie uit te komen! Dit betekent echter niet, dat de oud-internationaal uit de tafeltenniswereld verdwijnt. In tegendeel, zijn vereniging rekent er stel lig op hem nu als coach voor de jongore spelers te mogen inzetten en indien wij ons niet vergissen, zal hij de verleiding om in een ander team als spelend aan voerder de jeugd wat spelinzicht bü te brengen, ook niet kunnen weerstaan. Het was bijzonder jammer, dat de wedstrijd tegen de Amsterdamse bezoe kers die alle drie, Goudsmdt, Claessens en d'Haenes evenals hum vroegere trai ner Van Zoelen, uit het roemruchte Sparta nest stammen, voor Scylla een 37 nederlaag werd. Van Zoelen ver sloeg slechts Claessens, Verkerk alleen d'Haenes, terwijl zij samen het dubbel op hun naam brachten. Bakker speelde te Praag mee in de nationale ploeg. In valler Kanbier stelde wat teleur door met lege handen te blijven staan, hoe wel zijn 1421, 2422, 1921 nederlaag tegen Claessens evengoed op een zege had kunnen uitdraaien. Goed seizoen Scylla mag op een goed seizoen terug zien. Alle teams eindigden aan de goede zijde van de degradatielijn, sommigen werden zelfs kampioen, terwijd 't eerste damesteam ail gepromoveerd is naar de hoogste damesafdeling in Nederland. De wedstrijd Docos-Wilskracht was zaterdag nauwelijks een uur aan de gang of de Docos-aanhang kon zich al van angstige spanningen ontdoen. Docos ging de wedstrijd zeker winnen: de Utrechters waren beslist te zwak om voor een verrassing te zorgen. Bijzonder jammer was het daarom, dat van Docos- zi.jde slechts twee spelers meewerkten aan de victorie. Zowel Van Steenbergen als Vam Veen bleven in de enkelspelen ongeslagen, waarbij dan nog hun dubbelzege komt. In totaal dus 7 winstpunten. Docos' „third man", Arnold Bisschop, stelde echter flink teleur. Opnieuw miste hij G. BOCXE KAMPIOEN VAN „BOLLENSTREEK" In Royal in Noordiwijk is G. Bocxe kampioen driebanden van de Bollen streek geworden. Hij werd dat met een gemiddelde van 0,615 en dat zegt reeds genoeg voor zijn speelkracht. Trouwens er werd over het geheel genomen zeer sterk gespeeld, want het toernoolge- middelde lag met 0,508 aanzienlijk ho ger dan verleden jaar. De eindstand luidt: G. Bocxe (Soldaatje) 12 208 338 5 0,618 A. Alkemade (Northgo) 10 207 379 5 0,546 J. Diederiks (Vios) 9 173 382 6 0,452 W. de Ridder (Flora) 7 161 352 6 0,457 H. v. d. Voort (Flora) 6 185 311 8 0,594 J. v. d. List (Flora) 6 183 362 6 0,500 W. v. Nassau (Amicitia) 3 171 350 5 0,488 J. v. d. Berg (Flora) 3 162 380 3 0,425 Het toernooigjemiddelde bedroeg 0,508. N. WARMERDAM WON GEWESTELIJKE TITEL De voorzitter van de biljartvereni ging „Soldaatje" uit Voorhout, Nol War merdam, heeft zijn club een glorleuse dag laten beleven. Enkele uren nadat zijn clubgenoot G. Bocxe in Noordwijk districtskampioen bij driebanden werd, legde hij in Vlaardingen beslag op de gewestelijke titel eerste klasse libre klein biljart. Een opmerkelijke presta tie van een biljarter, die enkele maan den geleden nog in de tweede klasse Deeindstand luidt; A. Warmerdam (Bollenstreek) 10 1295 189 57 6,85 E. Hekman (Schiedam) 10 1288 189 69 6,81 C. Spoel (Gouda) 10 1296 233 49 5,56 J. v. d. Brugge (Den Haag) 8 1212 191 41 6,34 C. Aantjes (Krimpenerwaard) 8 1278 222 48 8.75 J. v. d. Nieuwenhuizen (Rotterdam) 6 1249 212 56 5,89 L. v.Roon (Leiden) 2 1135 246 37 4.21 A. Dingenouts (Delft) 2 891 224 29 3,98 geleden hersteld ven een knieblessure en onlangs genezen van een hernia, heeft hij zondag tijdens die eredivisiewedstrijd Fortuna '54-NAC kort na het begin van de tweede helft een enkel gebroken, toen hij over een oneffenheid in 't veld kwam te vallen. Het nationale voetbalteam van Luxemburg heeft zondagmiddag in de hoofdstad van het Groot Hertogdom voor amper 6000 toeschouwers met 20 verloren van een Italiaanse c-ploeg, De ruststand was 1—0. Ter gelegenheid van het 78-jarig bestaan heeft Quick (Nijmegen) zater dag een wedstrijd gespeeld tegen een elftal van oud-internationals. De jubile rende vereniging won met 65. De rust stand waa 4—1 in het voordeel van Quick. het zelfvertrouwen en daarmee de kracht om door te zetten. Want tegen deze te genstander had hij, zonder bovenmatige verrichtingen, tenminste twee maal kun nen winnen. De Leidenaars kunnen nu de uitslag van de wedstrijd Wilskracht-Dordrecht afwachten, waarna ze op 20 april a.s. in Dordrecht tegen de club van die naam aantreden. Juniorenteam kampioen Het le juniorenteam is er na «en be slissingswedstrijd tegen Sparkler in ge slaagd het kampioenschap 2e klasse te behalen. Het 4e juniorentearn startte de wed strijdserie om het kampioenschap (waar aan alle kampioenen van de afdelingen deelnemen) met succes. Hoewel Se4t 3 weinig onderdeed voor de Leidse jeugd, bleven Peter Brouwer <3x), Cor v. Zijp (3x) en Rob Devilee (lx) met 82 ki de meerderheid. WATERPOLO KRINGJEUGDZEVENTAL STELDE TELEUR Zaterdagavond organiseerde da Zwembond voor Rotterdam en om streken een drie-kringen waterpolo- toernooi voor een dames en heren jeugdteam. De Kring Gouwe-RJjn- streek had zowel een meisjes- als een jongensteam afgevaardigd, maar tot prestaties van een behoorlijk niveau konden vooral de heren niet komen. Alleen de wedstrijd tegen de Haagse dames kon in winst worden omge zet, terwijl de heren geen enkele wedstrijd konden winnen. Bij de jon gens kon de score beperkt worden gehouden door het opvallend goede keepen van Joop Bodt. (De Zjjl). De eindstand van het toernooi was; Heren jeugd: 1. en kampioen van Zuid-Holland: Zwembond Rotterdam en Omstreken 4 pmt (9-3); 2. Kring 's-Gravenhage 2 pnt (7-8); 3. Kring Gouwe-Rijnstreek 0 pnt (2-7). Dames jeugd: 1. en kampioen van Zuid-Holland: Kring 's-Gravenhage 4 pnt (23-2); 2. Kring Gouwe -Rijn streek 2 pnt. (79); 3. Zwembond Rotterdam en Omstr. 0 pnt. (423). De uitslagen van de eerste klasse van de KNVB, afdeling Gouda lui den: WaddinxveenGróót Ammers 11; Nic. BoysNieuwkoop 0—2; MoerkapelleWSE Scheidsrechter niet opgekomen); RVCEsto 13; NSVGroeneweg 04. De stand luidt: Groeneweg 11 8 2 1 18 2911 Nieuwkoop 11 7 3. 1 17 33—17 ESTO 10 5 2 3 12 16—15 Nic. Boys 9 5 1 3 11 21—17 Waddinxv. 11 3 5 3 11 12—12 WSE 10 2 5 3 9 18—20 NSV 11 2 4 5 8 15—23 RVC 10 1 4 5 6 16—22 Moerkapelle 8 2 1 5 5 20—20 Gr. Ammers 9 0 3 6 3 12—25 GD S-Bodegraven. Door deze overwinning op de naaste concurrent voor de eerste plaats ligt de terug keer van GDS naar de le klasse in het verschiet. De nog resterende wed strijden tegen de drie laagst geplaats ten op de ranglijst mogen geen hin derpaal meer vormen. Gedurende de eerste helft speelde GDS met de vrij sterke wind in de rug en was mede daardoor geregeld voor het doel van de gasten te vin den. Na 25 minuten leidde een aanval via de linkervleugel tot het eerste doelpunt, toen v. d. Nieuwendijk van verre afstand op het doel schoot en de bal via die staander in het doel kaatste. 1-0. De bezoekers gaven zich echter niet gewonnen en hun volhou den werd beloond door een doelpunt van Cassé na ruim een half uur spe len. 1-1. Kort voor de rust wist GDS echter opnieuw de leiding te nemen na een mooie open aanval, welke door J Bontje werd afgerond. 2-1. Na de hervatting werd het spel van GDS, dat nu tegen de wind in speelde veel beter en menige aanval werd op het doel van Bodegraven onderno men. In de 23e minuut was het J. Bontje, die na 'n vrije trap de bal kreeg toegespeeld, de hal goed op bracht en zeer tactisch de bal achter doelman Struyk plaatste. 3-1. Hoewel Bodegraven wel trachtte het spel weer te verplaatsen leverden hun aanvallen niet het gewenste succes, mede doordat de bal met de wind mee niet goed werd geplaatst of te hard werd gespeeld. Bij GDS lukte dit beter en na 35 minuten was het Vermeulen die op handige wijze de bal vrij maakte en onhoudbaar in schoot. 4-1. RVCESTO Nog steeds met en kele invallers o.a. voor Jacobi trok ken de Bodegravers naar Reeuwjjk, waar eerst om 3 uur begonnen werd. RVC koos eerst met de wind in de rug en was meteen in de aanval. Doelpunten kwamen echter aan de andere kant. Toen W. van Doorn keurig voorzette, kopte Weerdenburg net onder de lat in (01). Vijf mi nuten later passeerde v. Liempt han dig de RVC-backs en schoot in de uiterste hoek (02). Kort voor de rust misten de Esto-backs een lage voorzet en Blom kon ongehinderd Wieman passeren (12). In de tweede helft hadden de be zoekers de wind mee. Maar toch was de thuisclub niet minder in de aan val. Een tweetal kansen vlak voor het doel werden door slordig schie ten om zeep gebracht. De gasten trokken zich in de verdediging terug, geheel onnodig overigens. Er was voor RVC geen doorkomen aan. Na een half uur zigzagde Van Liempt doodleuk door de Reeuwijkse verde diging heen en zijn schuiver was on houdbaar voor Schoonderwoerd (1— 3).

Leidse Courant | 1963 | | pagina 15