OUDERS VAN DE CORRESPONDENT VIEREN GOUDEN HUWELIJKSFEEST Gouden bruidspaar Jac. v. d. Poel- Laurentia v. d. Poel-v. d. Geest WEEKELYKSE CRONYCKE LISSE START MAANDAG MET EEN WEEKMARKT ZATERDAG 6 APRIL 1963 DE LEID SC HE COURANT PAGINA 10 WASSENAAR Na de kwam de jeugd werd is deze trofee nu definitief weer bijeen in de Europaschool waar eigendom van de huishoudschool ge- een film werd vertoond en ook ver- worden. Op de tweede plaats ein- snaperingen werden uitgereikt. digde de St. Jan Baptistschool met 44'/2 pnt. Derde werd de Chr. school Bloembollen op de scholen. Om- aan de Bloemcamplaan met 41 pun- dat het na de lange winter moeilik ten, vierde de St. Willibrordusschool was de bollen op tijd uit de grond met 37 punten. De St. Annaschool en Gisteravond is in gebouw Sion de toond, die gemaakt werd door de te krijgen heeft de jury twee keer de Chr. school aan de Heerenweg jaarvergadering van het Bouwfonds heer Ch. C. van Esch, lid van het gekeurd. Het resultaat v^i de school- die resp. 35/2 en 33Vs punten behaal- BOUWFONDS „ST. JOSEPHBRACHT IN VIER JAAR 85.000 BIJEEN der St. Josephparochie gehouden on- kerkbestuur, der voorzitterschap van de heer J. P. M. Siegers. Op deze vergadering werd het verslag over de resultaten van het werk van het fonds in 1962 uitgebracht. In de samenstelling van het be stuur van het Bouwfonds kwam eni ge wijziging door het vertrek uit de gemeente van de heer D. J. Knijnen- VROUWEN ADVIESCOMMISSIE VOOR WONINGWETBOUW GEÏNSTALLEERD Op het raadhuis is gistermiddag door de wethouder van woningbouw ir. M. Elion een nieuwe Vrouwenad viescommissie voor de bouw van wo- wedstrijd was, dat de R.K. Huishoud- den werd een troostprijs toegekend, school het hoogste aantal punten Daarnaast werden aan 192 inzen- kreeg, n.l. 46 en daarmee de wissel- ders van thuis in bloei getrokken beker en de eerste prijs won. Omdat bollen persoonlijke prijsjes toege- de beker ook vorig jaar gewonnen kend. burg. In zijn plaats werd benoemd nmgwetwomngen geïnstalleerd, de heer P. Blom. Door het wegens De meuwe commissie bestaat uit drukke werkzaamheden aftreden mevr- A- M- Meyer Wiersma-Wester- van de heer J. v. d. Kooy kwam er kamP. voorzitster, mevr. L. Boender- ook een wijziging in de wervings- leenman en mevr. A. Hoogeveen-v. commissie, die thans bestaat uit me- Doorn. Plaatsvervangende leden zijn vrouw A. M. H. Wolfs-Eurlings en mevr- A- H- I'iemeyer-Van Nahuys, de heren B. J. M. Hoogkamer, P. mevr- z- Dane-Mulder en mevr. A. Karremans eh Jac. Driessen M- Rossenschoon-Stolk. Wat de resultaten over 1962 he- De installatieplechtigheid werd o. treft: in totaal werd een bedrag van bijgewoond door mevr. mr. C. M. f 19.695,62 bijeengebracht. Daarvan s'Jacobs-des Bouvrie, die in de ge werd f 14.819,- ontvangen aan vaste naeenteraad het voortbestaan van bijdragen f 1842 aan bijzondere gif- deze commissie warm heeft bepleit en ten, f 2418,75 uit de in de kerk ge- door de dmecteur van gemeentewer- plaatste offerbussen en f 615,87 dank ken- b"' li- de Kiewit. zij bijzondere acties. De opbrengst over 1962 is iets lager dan over 1961, SCHOOLJEUGD VIERDE toen f 20.586,87 bijeenkwam. In 1959 BOOMFEESTDAG en 1960 werden bedragen van ruim Gisteren is in Wassenaar de jaar- f 23.000,- per jaar bijeengebracht. lijkse „boomfeestdag" gevierd door Al is er dus sprake van een daling een honderdtal kinderen van drie in de opbrengst een daling die scholen, die daarvoor voor dit jaar van 1961 op 1962 betrekkelijk gering aan de beurt waren: de Chr. school was toch mag gezegd worden, al- Heerenweg, de Nutsschool en de St. dus het jaarverslag, dat een jaarlijkse Jan Baptistschool. vrijwillige bijdrage van om en nabij Gisteren kwam de jeugd bijeen in f 20.000,- door een betrekkelijk klein de gymzaal van de Europaschool aantal gezinnen n.l. ongeveer 600 'n waar na een inleidend woord door waardevolle prestatie is. In het afge- de heer A. Vaandrager, hoofd van de lopen jaar het jaar waarin de plantsoendienst, wethouder ir. G. A. nieuwe St. Josephkerk gereed kwam P. de Kort een toespraak hield. heeft het Kerkbestuur voor het De heer De Kort vertelde de jeugd, eerst een beroep gedaan op het bouw- dat de boomfeestdag niet zo maar fonds: een bedrag van f 60.000,- werd een verzinsel is van enkele mensen, overgedragen voor de inrichting van maar een dag die op de gehele we de nieuwe kerk. De exploitatie-reke- reld wordt gevierd, op initiatief van ning over 1963 is geopend met een de Wereldvoedselorganisatie, saldo van ruim f 21.000,-. De heer Vaandrager vertelde daar- Pastoor H. F. Jansen sprak op deze na wat er geplant zou gaan worden: jaarvergadering van het bouwfonds laanbeplanting in enkele straten van een woord van hartelijke dank voor Wassenaar, waar deze laanbeplan- het werk, dat door de bestuursleden ting als gevolg van de wind veel ge en andere medewerkers van het leden heeft. En daarna begaf de jeugd fonds wordt verzet en voor de bij- zich onder leiding van personeel van dragen van de parochianen. de plantsoendienst naar die verschil- Na dit huishoudelijke gedeelte van lende plaatsen waar een soort lijster- de vergadering werd een film over bes, kleine iepen en berken en po- de bouw van de nieuwe kerk ver- pulieren werden geplant. OUD ADE Minervae kreegh haer eerste pael weer deese weeck geslaeghen. Dat sal die Leydsche „schickgodin" wel heemelhoogh behaeghen. Natuurlyck was daerby een feest sooals studenten pleeghen. Met hooghe hoed en Hollandsch glas gingh men de „woleken veeghen". Een ander feest wasser oock nogh van Leydsche studentinnen, die trocken vol van jongh jolyt het nieuwe schoolhuys binnen. Se ginghen in een „langhe sliert" onder veel juyehend singhen de stad door naer de nieuwe school met hun herinneringhen. Eerlangh viert Augustinus feest die gaet syn lustrum vieren met jool en wysheyd by de vleet en met veel tierelieren. 't Begin is aen de lol gewyd sooals men wel kan gissen. En aen het eynde van de pret gaet men oock nogh ter misse. Dat's Roomsche Blydschap op syn best: Het eynde goed, oock goed de rest. Lisse was tot in het begin der vijf- ten buigen. De cijfers vertelden n.l. tiger jaren het koopcentrum van de duidelijk, dat de rol van Lisse over bollenstreek. Men heeft in Lisse de tien jaar uitgespeeld zou zijn als men fout gemaakt door te veel gevestigde nu geen maatregelen nam. roem te gaan teren. Daarvan hebben Hillegom en Sassenheim een dank- TERREIN HERWINNEN baar gebruik gemaakt. Terwijl er in Lisse geen grote, nieuwe zaken bij- „We hebben beseft", aldus de heer kwamen, spande men met name in v.d. Mark, „dat de aanval de beste Sassenheim al^e zeilen in de mast en verdediging is. Willen we het verlo- de laatste drie, vier jaar is ook Hil- ren -gegane terrein herwinnen, dan legom als koopcentrum belangrijk zullen we de zaken groots moeten toegenomen. Lisse is nog wel het ge- aanpakken. De markt is een van de ografisch centrum van de streek, pijlen die we op de boog hebben, maar de plaats waarheen men trekt We willen die een vliegende start om inkopen te gaan doen niet meer geven. Niet alleen zullen, zoals we - althans in veel minder sterke ma- reeds meldden, de marktbezoekers te dan vroeger het geval was. vier maandagen achtereen gratis naar Lisse worden vervoerd en ook OP DERDE PLAATS weer terug, maar er is nog veel meer. Maandag wordt een groot standwer- Op het moment is het zo, aldus de kerscoucours gehouden, waaraan alle voorzitter van „Lisse Vooruit", de hr. kampioenen op dit gebied deelnemen. C. v. d. Mark, dat Lisse op de derde De Lissese VVV-meisjes zullen er plaats staat. Sassenheim bestrijkt een voor zorgen, dat er bloemen zijn en gebied, dat rond 20.000 personen telt mr. X deelt maandag met milde hand (Voorhout en De Kaag haast vlak waardebonnen uit. Verder wordt vier naast de deur). Hillegom komt aan weken lang en speciale marktkrant 22.000 (De Zilk, een deel van Ben- door de gehele streek verspreid, nebroek, de Hillegommerbuurt en De vierde marktdag - op maandag een behoorlijk persentage Nieuw 6 mei - komen twee figuren-van- Vennepers komt naar Hillegom), ter- naam naar Lisse: Pipo de Clouw en wijl Lisse zich mét ruim 10.000 af- Rita Corita. Ze zullen de markt op- TwaaHa PaacHacr rai >w fnemers tevreden moet stellen. Het luisteren op een manier, die „Lisse iit huize v. d. Poll, want dan zullen 33 j^religieuse T In yackterkmd" ^isse is niet groot. Vooruit'' nog niet wil prijs geven. dA hans" An riin popdp v »-v j rengieuse^ is in In de buurschap Halfweg vlak over Maandagmiddag om één uur zal tarup7ien cm 50 veTukkiee htrwe- ÜLj 4° de Leidsevaart komen nog veel rij- de burgemeester van Lisse, mr. Th. liiksfaren ^let huweliik werd eeze- °P ge~ dende winkels en alleen in Lisser- M. J. de Graaf de markt officieel eend met 9 kinderen waarvan een P* bruidegom (72^ jaar) ligt op broek wonen mensen die in Lisse de starten. Ruim vijftig kooplieden zul- sinds 6 iaar het ouderliik bedriif ogenblik royaal in de bloemetjes inkopen plegen te doen. Gemeente len zeventig stands hebben. Tot voortzet De overiven wonen ver m «mS en „Lisse Vooruit" hebben deze voor marktmeester is benoemd de heer L. SSSÏÏU JE Maandag. 28 januari, kwam hy door Lisse minder piezierige ontwikke- v. d. Voort te Lisse. spreid tot zelfs in Canada. Een pries- de gladheid op weg naar de kerk te ling in studie genomen. En die sa- ECHTPAAR B. v. d. MEER-KOEK Wij hebben voor onze krant reeds vele malen een bezoek mogen brengen aan een gouden bruidspaar om d.m.v. een gezellig praatje de benodigde gegevens te verzamelen om een dergelijke feestelijke gebeurtenis in het „nieuws" te kunnen brengen. Echter nimmer hebben wij daarbij gedacht, dat wij dit ook nog eens zouden mogen doen voor onze eigen ouders. Begrijpelijk, dat wij dit thans dan ook met des te groter plezier gedaan hebben. Jmmers, wij zien het altijd als een groot voorrecht een gouden huwelijksfeest te mogen beleven. Een voorrecht, dat wij thans ook nog van meer nabij mogen gaan meemaken. Een voorrecht ook omdat het gouden paar B. v.d. Meer Corsz. en A. M. v.d. Meer-Koek dit feest in tamelijk goede gezondheid mag beleven. voorzitter van de Stille Omgang. Vanaf de oprichting van deze pjlaat- selijke afdeling is hij ook 40 jaar lang voorzitter geweest. Bij zijn af scheid werd hij tot ere-voorzitter benoemd en bij het 30-jarig bestaan der afdeling werd hem reeds de pauselijke onderscheiding „Pro Ec clesia et Pontifice" verleend. Voorts heeft hij zijn gouden feest als kerk zanger gevierd en is hij 40 jaar se cretaris van het kerkkoor geweest. Veel heeft hij als lid van het comité geijverd voor de oprichting van een H. Hart-monument. Noemen wij uit vroegere jaren nog: secretaris van de toenmalige KSA (Kath- Sociale Aotiis) en wijkmeester van het "kerk bestuur (inzamelen van gelden voor de kerk). Ook van de plaatselijke toneelvereniging „St. Pancratius" is hij een der mede-oprichters geweest en in de eerste jaren heeft hij vele malen als actief lid pok in d« hoofdrol op de planken gestaan. Ver in het verleden kende men ter plaatse ook nog een geitenfokvereni- ging, aangezien men toen geiten hield voor eigen melkvoorziening en natuurlijk was Bert van Corzen, zo als men de gouden bruidegom plaats- selijk meer algemeen kent, secretaris van deze vereniging. Intussen zijn de bruidsdagen reeds ingegaan en heerst er op Noordeinde 153 al een feestelijke stemming. Op woensdag 24 april hoopt men het gouden feest te gaan vieren. Des morgens te 10 uur de gezongen H. Mis uit dankbaarheid in cle parochiekerk „St. Petrus Banden", waarna men met de familie de dag verder ge zellig hoopt door te brengen in hotel „De Vier Heemskinderen" VOORHOUT VaUJ\.^et een gebr0ke1 heup5een inwerking reciteert nu in d« sürt groot-seminane van de paters v. d. werd hy opgenomen in het zieken- van dp t^ooaoa weekmarkt maand»? H. Geest te Norwalk <U:SA->- Tot huik. Al« alles goed mag blijven gaan a s De middenstand in het dorp van d' rljkdom m'.SÏL kom' hü Paaszaterdag naar huis. De burgemeester De Graaf heeft zich fel V AC ANTIEBONNEN Op woens- «°ïden bruidegom is druk aan het tegen het stichten van een markt dag, 10 april 's avonds half 8 tot half fe^-d - - - j y, - A ,°®J®nen on} .d® 011 weer inJte verzet. Men kreeg visioenen van negen is er in café „Welgelegen" ge- naar lichaam en geest. Regelmatig krijgen en hy is vol vertrouwen, dat marktkooplui, die de artikelen voor legenheid tot het verzilveren van va- het lukken zal. We wensen het gou- de bekende appel en het even be- cantiebonnen van het boekjaar 1962 den paar een prettig feest en nog faamde ei verkochten. Maar nu heeft vele jaren. men Voor de cyfers het hoofd moe- Wat lezers schrijven NEDERLANDSE RUNDVEE HOUDERS DE DUPE VAN TE GROTE VLEESINVOER. Zevenhoven, 30 maart 1963. Tegen een steeds groter verbruik van vlees staat de ineenstorting van de markt! De cyfers geven aan, dat er by een produktie van 216.000 ton een verbruik is geweest van 239.000 ton. Door velerlei transacties met het buitenland wordt er een grote hoe veelheid vlees ingevoerd; dit gebeurt tot steun aan de „industrie". Na de oorlog heeft de regering de industrie heipén opbouwen met de viezen van de uitgevoerde zuivel- en landbouwprodukten. Nu loopt een ieder met grote woorden als „hoog conjunctuur" en „welvaart". Maar wat zien wij in de veehouderij? Bit tere nood! Zeer grote onbetaalde re keningen, verouderde bedrijfsgebou wen en geen kapitaal voor investe ring! Door maatregelen van de overheid mogen b.v. de prijzen van consump tie-artikelen niet omhoog en het le- vén wordt met de dag duurder. Naast een gezónd bedrijfsleven behoort ook eén gezonde boerenstand. Van iedere weldenkende Nederlander verwach ten wij ook begrip voor de veehou derij! De eerste levensvoorwaarde is voor een ieder: melk, vlees, boter, kaas en brood. Laat dan ook een ieder Dc Rudi Carell_shoWj weike gisteravond door de VARA-televlsie Is uit- houderi/?11611 V gexonden onder regie van Dick Harris, speelde sich af op een boerderij. u P. A. v. d. HULST, De foto toont Rudi die een konijn imiteert tot groot vermaak van Louise Zevenhoven. Rettich, een zangereeje dat haar televisiedebuut maakte. 1963 tot een bedrag van ten hoog ste f 80.—. Bonnen die niet in de opplakboek- jes van het vacantiefonds voor de Landbouw zijn geplakt, worden niet ingenomen. Deze boekjes zijn verkrijgbaar by de pinningmeester van de R.K. Land- arbeidersbond St. Deus Dedit, de hr. C. van Dam, Prins Bernhardstraat 43. WARMOND EEN STERKE VADER Trouwens van de bruidegom mag gezegd worden, daf wij hem in feite nooit ziek gekend hebben. Wij heb ben altijd tegen hem op gezien als een sterke grote vader, die aan alle moeilijkheden het hoofd kon bieden. Gelukkig heeft hij ons hierin nim mer teleurgesteld en heeft hij ons misschien vermetel vertrouwen niet beschaamd. Anders was dit met de bruid. Ruim twintig jaar geleden zag het er niet naar uit, dat zij voor haar gezin behouden zou blijven. Een ernstige ziekte bracht haar zelfs in stervensgevaar. Het mag dan ook een wonder genoemd worden, dat zij iri de Tbop der jaren weer zover her stelde dat zij de zorgen voor het gezin weer geheel ter hand kon ne men. Rijke kinderzegen Wel heeft zij zich altijd wat moe ten ontzien, maar thans mag zij er met haai' 75 jaren beslist nog wel wezen. Overigens zijn deze vijftig jaren voor het gouden paar niet al tijd over rozen gegaan. Naast de lang durige ziekte van moeder hebben zij ook voor de kinderen de dokter nog al eens in huis gehad. Van de elf kinderen, die uit hun huwelijk wer den geboren hebben zij er twee weer aan God moeten afstaan. Overigens zien zij met trots neer op het rijke nageslacht van 37 kleinkinderen. Tuindersbedrijf De gouden bruidegom is al die 50 jaren en natuurlijk ook thans nog werkzaam op zijn eigen tuinders- bedrijf. Natuurlijk moet hij het thans begrijpelijk wat rustiger aan doen, maar in de afgelopen „zomer" kon men hem niettegenstaande zijn 78 jaren des morgens te 5 uur toch nog dagelijk naar de tuin zien gaan. Ook dit bedrijf heeft hem wel eens zor gen gegeven, vooral als wij nog te rug denken aan de zware crisisjaren. Ongetwijfeld is het voor hiem ook een teleurstelling geweest, dat niet een van zijn zoons het tuindersvak am bieerde, en hij dus geen opvolger voor zijn moeizaam opgebouwde be drijf heeft verkregen. Over deze zorgen en teleurstellingen moet men thans niet meer praten. Zij zyn nu vervuld van dankbaarheid voor het vele goede, dat ook zy in het leven hebben weten te waarderen. Sociale functies. Van de gouden bruidegom kunnen wij nog vermelden, dat hij zich ook op ander terrein zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Enkele weken gele den heeft hij afscheid genomen als STEEDS VOORUIT" Uitslagen van de competitiewedstrijden (Heren 2de klas). Salamanders 3Steeds Vooruit I, uitslag 64; (Heren 3de klas) ATTC 3Steeds Vooruit 2 9— 1; (Heren 4de klas) Steeds Vooruit 3—Baronie 2, 4de klas 46; Steeds Vooruit 4Tennico I, 4de klas 6—4; (Junioren Meisjes 2de klas) Steeds Vooruit ISML I 2de klas 8—2; (Ju nioren jongens 2de klas) Pit 1954 2— Steeds Vooruit I 64. Er zijn twee vriendschappelijke wedstrijden op zaterdag 6 april tegen Slagvaardig in Hazerswoude. SCHEEPSBERICHTEN Amman 5 te Santo Domingo. Ker- mia t. 6 v. Shelhaven n. Killinghol- me. ëesor 6 te Barbados verw. Wil lem Ruys van 5 op 6 v. Singapore n. Melbourne. Drente pass. 5 Tanger n. Malta. Grebbedyk pass. 5 Scilly eil. n. New York. Stentor pass 5 Wight n. Londen. Zuiderkerk 5 v. Duinkérken n. Rotterdam. Drs. Barkman naar Nederland vertrokken Drs C. D. Barkman, Nederlands zaakgelastigde in Peking, die is be noemd tot zaakgelastigde van Neder land in Djakarta, is vanochtend uit Peking naar Nederland vertrokken. Hij zal een kort bezoek aan Neder land brengen, alvorens naar Djakar ta te vertrekken. Drs Barkman, die via Moskou reist, wordt zondagavond in Nederland verwacht. Tot degenen, die op het vliegveld afscheid van hem namen, behoorde ook de Indonesische zaakgelastigde in Peking, Soeffri Yoesoef. In de buurt van Metz is een massagraf met een 150-tal lijken van Russische militairen gevonden, die in de oorlog door de nazi's werden te rechtgesteld. Het graf werd ontdekt door arbeiders, die bezig zijn met het aanleggen van een nieuwe verkeers weg. Kort geding over woon schepen te Breukelen Plassenschap wijzigde verordening na uitspraak De jachthavenexploitant A. J. Sin gels te Breukelen heeft de rechtbank in Utrecht verzocht de door het plas senschap Loosdrecht en omstreken op 21 juni afgekondigde wijziging van de verordening bescherming piassen- gebied onverbindend te verklaren. De jachthavenexploitant werd het vorige jaar gesommeerd enkele in zijn haven in aanbouw zijnde woon schepen te verwijderen. Zou dit niet geschieden, dan zou het plassenschap zulks doen op grond van zijn veror deningen. De heer Singels spande een kort geding aan tegen het plas senschap en de president van de rechtbank bepaalde dat de in aan bouw zijnde schepen mochten blijven liggen, omdat het plassenschap op grond van zijn verordeningen de be voegdheid tot verwijdering van in aanbouw zijnde schepen miste. Tegen het vonnis in kort geding te kende het plassenschap appèl aan en net wijzigde tevens binnen dertien dagen na de uitspraak de tekst van zijn verordening, waardoor het verbo den werd, dat ook in aanbouw zijnde schepen zonder ontheffing ligplaats kozen in het gebied van het plassen schap. Het door het plassenschap bij het Hof in Amsterdam aangetekende appèl werd tussen beide partijen ge regeld, maar de heer Singels zag zich door de wijziging, van de verordening in de uitoefening van zijn bedrijf ge schaad. Bouwde hij het vorig jaar nog vijf A zes woonschepen, dit jaar maakte de plassenschapsverordening hem het bouwen totaal onmogelijk. Voor de rechtbank werden gister middag de pleidooien in deze zaak ge houden, waarbij de raadsman van de heer Singels, mr. J. J. M. van Breu kelen, kritiek oefende op de gang van zaken by het plassenschap. De uitspraak igestelde op 3 mei.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10