VOORJAARSKERMIS IN LEIDEN OPBRENGST WORDT BESTEMD VOOR TOEKOMSTIG ZOMEREVENEMENT Slag om de toerist HET RIJMENDE PAARD £iefde met een MaafdCettei DINSDAG 2 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 LEIDEN krijgt dit jaar een tweede Lunaparkin de week na Pasen, dus buiten de Drie Oktoberfeesten om. Dit nieuws, dat in Leiden en vele randgemeenten met vreugde zal worden begroet, maakte de Leidse VVV -voorzitterde heer J. A. Harteloh, dezer dagen op een persconferentie bekend. Deze voorjaarskermis zal echter een voorlopig, karakter dragen. Mocht namelijk de Drie October Vereeniging schade ondervinden van een kermis in het voorjaar - de organisatoren verwachten dit niet - dan wijkt de nieuwe kermis voor de oudste attraktie: het Lunapark op drie oktober, dat in het gehele land vermaard is. De nieuwe kermis zal waarschijnlijk ook geen lang leven hebben, wanneer het doel dat de Leidse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer ermee na streeft, niet gehaald wordt. Een kermis op zich is reeds aantrekkelijk voor een stad, maar VW wil meer. Leiden mist in de zomer een groot evenement, waarmee men ook het publiek van ver buiten de stad kan trekken. Wanneer nu de nieuwe kermis in het voorjaar geldelijke winst afwerpt, dan heeft men in ieder geval een financiële basis om dit tomerevenement te gaan organiseren. LUNAPARK IN DE PAASWEEK Voorlopig concentreren de bestuur- deren van de VW rich op de orga nisatie van de kermis. En wanneer er dan een flink bedrag in de kluis ligt, gaat men rijn volle aandacht wijden aan het evenement, dat voor lopig nog in de nevelen gehuld bleef. Wat voor vormen en omvang dit groot van opzet gedachte gebeuren moet aannemen is namelijk nog niet bekend. In ieder geval moet het groots worden, van hoog gehalte en de beste adviseurs zullen daarvoor aangetrokken worden. Iets derge lijks kost - men zal dat begrijpen - heel veel geld. De kermis moet dat geld opbrengen. Het hangt er nu maar van af of een Lunapark in het voorjaar zo'n succes wordt, dat er veel geld overblijft. Dit jaar komt er natuurlijk nog geen evenement, misschien het jaar daarop. De toerist is een graag geziene gast, met in de regel een goed gevulde beurs. De toeristische oorden trek ken touw om de uitgaande Neder lander en Leiden ziet er het belang van in een groot deel van die koek binnen de eigen muren te halen. Met een zomerevenement, dat een klankbord van Leiden zal -moeten worden door geheel Nederland, hoopt men dit doel te bereiken. VEERTIG STANDS Voor het Lunapark op het Schut tersveld, dat op maandag 15 (tweede Paasdag), dinsdag 16 en woensdag 17 april wordt gehouden, hebben een veertigtal standhouders inge schreven. Om een vergelijking te maken met de drie oktober-kermis - hoewel een percentageverschil niet volledig juist is: de inschrijving ligt voor 3 oktober meestal rond de honderd attrakties. KATWIJK AAN DEN RIJN Schoolhoud De voorzitter van het bestuur der vereniging voor Ge- ref. Onderwijs, de heer C. Zuyder- duyn, kon in de ledenvergadering dezer vereniging de mededeling doen, dat zeer binnenkort de rijksgoedkeu ring voor de bouw van een school voor lager onderwijs zal afkomen. Deze nieuwe school die dan zal ko men te staan op grond gelegen ach ter de Christelijke Kleuterschool „De Kleuterhof" met uitweg aan de Nieuwstraat komt dan ter vervan ging van de Geref. school aan de Noord wij ker weg, een gebouw dat meer dan 100 jaar oud is. ALPHEN AAN DEN RIJN Schoolvoetbalwedstrijden. De school wedstrijden zullen in Alphen aan den Rijn worden gehouden op dinsdag na Pasen, nl. 16 april. De finale zal op 19 april in Leiden plaats vinden. Er werd ons verzekerd, dat de voorjaarskermis in ieder geval een verscheidenheid aan attrakties biedt: o.a. auto-scooters en race-autootjes, een cakewalk, vrolijk rad, een rups- baan en een spookhuis. Door de nieuwbouw op het Schut tersveld zal het terrein slechts be schikbaar zijn voor het gedeelte dat grenst aan de Maredijk. De toegang tot het Lunapark zal vrij zijn. OVERIGE PLANNEN Ook de overige plannen van VVV voor het a.s. seizoen zijn ontvouwd. In chronologische volgorde zijn dat: Concours hippique op 28 juli: Bloemenweek van 27 juli - 4 aug. Bloemencorso op 4 augustus, ge organiseerd door het Corso-comité Rijnsburg onder het motto: „Inter- HAZERSWOUDE Tweede Paasdag motorcross Op Tweede paasdag des middags om twee uur, zal het startsein gege ven worden op een terrein van de heer Van Vliet, ten oosten van het gemeentelijk sportpark, voor een na tionale motorcross. Dit sportevene ment vindt plaats onder de organi satie van de heer D. Plaizier c.s. ter wijl de supervisie inzake het wed- strijdverloop berust bij de Rooms Katholieke Nederlandse Motor Bond, afdeling Zuid-Nederland. De baten komen ten goede aan de wijkverple ging. Vorig jaar, in de maan^ med, had voor Aet eerst in de historie van Ha- zerswoude een motorcross plaats. Wat de wedstrijd zelf betreft betekende dit een geslaagd evenement, finan cieel bezien echter een fiasco, en derhalve de wijkverpleging wind eieren leggend, temeer, omdat de weersomstandigheden het lieten af weten en degenen, die op bezoek zouden kunnen komen, de warme kachel prefereerden De organisatoren, niet bij de pak ken neerzittend, hebben ook nu weer dezelfde crossers uitgenodigd ten- eindes een revanche te nemén op de resultaten va/n vorig jaar. Honderdveertig rijders. Aan de start komen liefst honderd- veertig rijders. Junioren in de 125- en 500-klasse en senioren in deze zelfde categorie zullen elkaar op het terrein, zoals boven genoemd, het vuur aan de schenen leggen. Namen als Albers, Regters, Lamboer en Per- lot waarborgen in deze klassen een spannende strijd, terwijl Gerrit Poel en zijn compagnon in de wedstrijden van de zijspanklassen ondanks het door hen behaalde kampioenschap van Nederland een moeilijke - strijd tegemoet gaan, te meer, omdat ver scheidene pas ontloken talenten in Hazerswoude hun opwachting komen maken en zich op hun paasbest zul len laten zien. nationale Bloemenparade 1963". Bloemenwandelmarsen voor de jeugd, ook in de bloemenweek. Er wordt nog getracht de bloe menweek op te vullen met een bloemententoonstelling en Jeugd Grand Prix zoals Leiden die jl. zomer heeft gehad op het Bevrij dingsplein. Tenslotte natuurlijk de jaarlijkse viering van Leidens Ontzet op 2 en 3 oktober, georganiseerd door de Drie October Vereeniging. VVV Leiden is door het gemeente bestuur in de gelegenheid gesteld toe te treden tot de VVV-combinatie „Holland". Deze combinatie is op gebouwd uit de plaatselijke VW's van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Haarlem, Hilversum en nu ook Leiden. In samenwerking met andere toeristische organisaties en instellingen - ANVV, vervoersmaat schappijen, hotel- en restaurantbe drijven - tracht men zoveel mogelijk gasten/vreemdelingen naar de re- LEIDEN AFSCHEID BIJ DRUKKERIJBEDRIJF Directie en personeel van het Ne- derlandsch Drukkerij Bedrijf hebben in de aula van de Leidsche Onder wijsinstellingen, waarmee het Druk kerijbedrijf nauw verbonden is, af scheid genomen van de heer A. Si mons, die na bijna 33 dienstjaren wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd, het bedrijf vaarwel ging zeggen. Namens de directie werd de heer Simons met echtgenote en verdere familie verwelkomd door de heer H. C. Lansink. De eerste die de schei dende handzetter toesprak was de president-directeur, de heer I. J. Sloos, die wees op de betekenis van het afscheid nemen, indien men, zo als de heer Simons, als toegewijd medewerker, zijn dagelijkse arbeid beëindigt. Hij ging na onder welke omstandigheden in de beginjaren van 1 et bedrijf moest worden gewerkt en welke toen de vooruitzichten wa ren. De verbeteringen zijn zo opval lend, dat het goed is daarbij even stil te staan. Hij overhandigde aan de heer Simons namens de Maat schappij voor Nijverheid en Handel de zilveren legpenning. De heer J. P. W. Weyermars, thans chef calculator, schetste de heer Si- Meg glimlachte dankbaar. Heel graag, mrg. Criffel. Zij draaide zich om en snelde naar haar slaapkamer. Hugh kwam in de keuken terwijl zij bezig was het eten klaar te ma ken. Hij keek haar hoofdschuddend aan. Ik ben blij, je weer levend en wel terug te zien. Phyl vertelde me, wat er gebeurd is. Je hebt geluk ge had, Meg. We hadden je moeten waarschuwen, hoe gevaarlijk het tij hier in Noord Cornwallis kan zijn. Hoewel Phyllis beweert, dat ze je nog heeft nageroepen om voorzichtig te zijn. Ja, zei Meg. Ik schaam me heel erg. Vooral omdat ik mrs. Crif fel zo ongerust hebt gemaakt, terwijl zij nog niet helemaal beter is. Ik hoorde niet wat zij riep de wind voerde het geluid weg. Hugh glimlachte tegen haar. Phyl was niet de enige, die zich bezorgd maakte. Ik deed dat ook. Ik ben er met een paar vissers uit de haven op uitgetrokken om naar je te zoeken, maar er was nergens een spoor te bekennen en de zee was te wild om ergens nabij die rotspunt aan land te kunnen gaan. Maar ge creatiegebieden in de Randstad te halen. De regering heeft dit jaar extra subsidies voor het Nederlandse vreemdelingenverkeer beschikbaar gesteld. Met dit geld worden akties in binnen- en buitenland onderno men om goodwill te kweken. Hier aan neemt ook de combinatie „Hol land" deel. Eind februari is er reeds een zgn. goodwill-reis ondernomen naar Schotland en Midden-Engeland. Deze aktie werd een enorm succes. Voor dit jaar staan verder nog op het programma: De Holland-week in Essen van 15 22 mei a.s., waaraan wordt mee gewerkt door ANVV - de Neder land-Duitse Kamer van Koophan del - tal van Horecabedrijven - Keukenhof en vele anderen. Een München-Beieren aktie, be ginnende op 19 april a.s. met een grote toeristische inzending op de IGAFA in München en eindi gende met een 10 dagen durend Holland Blumen-festival in maart 1964. Deze grote aktie wordt ge voerd door de ANVV in samen werking met de Keukenhof - de KLM - de Ned.-Duitse Kamer van Koophandel en de Ned. Spoor wegen - de Nederlandse Bloemis terij en de Combinatie „Holland". Gezien de ervaringen in Schotland en de Midlands opgedaan mag ook van de beide nog te voeren akties in Essen en München-Beieren een gun stig resultaat voor het aanwerven van bezoekers aan ons land worden verwacht. mons als een bekwaam en accuraat vakman, die naast zijn eigen werk de kunst verstond andere afdelingen bij te staan, zodra er speciale moeilijk heden waren. De voorzitter van de jubileumcom missie, de heer P. M. de Jong, over handigde de heer Simons een enve loppe met inhoud, hetgeen tevens ge schiedde door de heer Lansink na mens de directie. Eén der oudste col lega's, de heer F. Goddijn, besloot met een woord van vriend tot vriend deze hartelijke huldigingssamen komst. Door de heer Simons werd een dankwoord gesproken. CABARET BIJ PERSONEELS VERENIGING „SMIT-RÖNTGEN" Ter afsluiting van het wintersei zoen 1962/63 belegde de „Smit Rönt gen Ontspanningsvereniging" jl. za terdag in het St. Anthonius Clubhuis voor het personeel van genoemd be drijf een cabaretprogramma. En het moet gezegd worden, dat deze zo aktieve personeelsvereniging voor 'n uitstekend slot van een geslaagd win terseizoen heeft gezorgd. Aan het begin van de avond kon de waarnemend-voorziter, de heer M. F. M. van Remundt, een geheel gevulde zaal verwelkomen, waaron der zich een aantal leden van de di- rektie bevond. De heer Van Remundt zei, dat er alweer enkele plannen zijn voor het nieuwe seizoen, dat op lukkig ben je weer heelhuids terug gekomen. De manier waarop Hugh's warm- bruine ogen tegen haar glimlachten, verwarmde Meg buitengewoon. Hij was zo knap, en niet alleen knap, maar vriendelijk en goed. Ze zei: Dank U wel, voor voor Uw pogingen om mij te redden. Ik heb het gevoel, dat ik U afschu welijk veel last heb bezorgd. Hugh schudde andermaal het hoofd. Natuurlijk niet. Maar we maak ten ons bezorgd over die kippenpas- teitjes. Denkend, dat we die zouden moeten missen als jou iets zou over komen. Meg glimlachte om zijn geplaag en voelde zich heel wat opgewekter, nu Hugh alles zo goed opnam. De volgende middag besloot Phyl lis, dat Meg met Hugh in diens auto naar St. Alvyn moest gaan en beide oudst kinderen kon meenemen. Zij had diverse boodschappen en Meg kon dan tevens een badpak kopen. De volgende maal dat we gaan zwemmen, kunnen we je tenminste in het oog houden, zei Phylis. Haar blauwe ogen keken Meg lachend aan dat lijkt me wel zo veilig. Ben ik met je eens, verklaarde Hugh. Ben je klaar, Meg? Kom mee, jongens. 27 september a.s. zal worden ge opend met een muzikaal optreden van Sempre Avanati's Jong en Jolig. Het cabaretprogramma, onder de ti tel „Luister - kijk - 't is luisterrijk" zullen de aanwezigen ongetwijfeld hebben gewaardeerd, want het ge- bodene was van behoorlijk niveau. Het was wel bijzonder spijtig, dat 't aangekondigde optreden van tiener zangeres Willeke Alberti niet door ging. Maar de teleurstelling hierover was gauw verdwenen. Onder leiding van conferencier Frans Eycklhof trad een aantal goede artisten voor het voetlicht, waarbij het opviel, dat vooral het jeugdig talent alle kans kreeg. Zo zagen wij een uitstekend accordeonduo, de Fratelli's, dat in haar repertoire zich gelukkig niet beperkte tot de toppers van het mo ment. Verder Olga (gitaar) en Ber ry (accordeon), (goed stemmenmate- riaal), Andrea en Agaatz met zgn. internationale dansen. Van de wat oudere garde presen teerden zich mr. Fran/ly, die over een snelle tekenstift beschikt en Pie tro Nakaro met een goochelshow. Pietro zorgde voor nogal wat sensa tie, door vanuit de zaal een geweer schot te lossen op een lamp, waaruit een grandioze bos bloemen te voor schijn kwam. •Niet onvermeld mag blijven de voortreffelijke begeleiding door het trio Ferry Wieneke, bestaande uit de leider aan de piano, Wim Kasteleyns, bas, en Wim v. d. Braak achter het slagwerk. Ferry Wieneke vulde de vrijgekomen minuten op door 't zin gen van twee verrukkelijke cabaret liedjes. In de zaal heerste dan ook 'n ge noeglijke stemming, toen met 't dan sen een aanvang werd gemaakt. De muziek werd verzorgd door 't dans- orkest „The Game Breakers" van Jan de Graaf. BELANGSTELLING VOOR HANDEL OP FRANKRIJK? Jhr. H. M. J. van Asch van Wijck, directeur van de Nederlands-Franse Kamer van Koophandel te Parijs, zal voor belanghebbenden bij de handel met Frankrijk, gevestigd te Leiden en omstreken, Rijnland en de Bloem bollenstreek, een zitdag houden ten kantore van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland, Sta tionsweg 32 te Leiden, op dinsdag 16 april a.s. Afspraken voor deze zitdag kunnen worden gemaakt via telef.- nummer 0171032543. LISSE Uit de Raadsstukken. B. en w. stellen de raad voor een koudetoe- slag voor het gemeentepersoneel vast te stellen van f 50,voor het per soneel dat in de buitendienst werk zaam is; voorts voor het personeel bij de Reinigingsdienst een uitkering van f 75,aangezien dit personeel in een nog veel sterkere mate te kampen heeft gehad by de vervul ling van zijn taak. Voor gehuwde ambtenaren of kost winners wordt voorgesteld een kou- de-duurtetoeslag van f 50,waarbij bepaald wordt dat men geen hoger salaris verdient van f 8.350,per jaar. Derek en Jess waren opgewonden by het vooruitzicht van het uitstapje naar St. Alvyn en gingen op de ach terbank van Hugh's lange, grijze sportwagen zitten, het ene ogenblik voorover leunend om iets tegen Meg en Hugh te zeggen om direct daarop weer op hun knieën door de achter ruit te turen St. Alvyn is veel groter dan Pol- rennick, vertelde Hugh aan Meg, ter wijl zij over de in ontelbare bochten lopende weg voortgleden. Aan weers kanten bevonden zich sterk oplopen de bermen, vol geurige en kleurige bloemen. Het is een schilderachtig plaatsje, maar wordt een beetje te sterk geëxploiteerd. Daarom is de man, met wie ik vanmiddag een af spraak heb, van pldn een paar half vervallen hutten in Polrennick te kopen. Als de koop doorgaat, krijg ik opdracht die te restaureren. Kan interessant worden. Meg keek hem vol belangstelling aan. Dat klinkt fascinerend. Hebt U iets dergelijks al meer gedaan? Hugh knikte. Ja verschillende malen. En tot nu toe steeds met succes. Een van myn vorige opdrachtgevers heeft mij bij mr. Warren geïntroduceerd. Ik ben er op gebrand iets moois te NOORDWIJKERHOUT DIPLOMA-ZWEMMEN LEEUWENHORSTSCHOOL Zaterdagmiddag hebben een groot aantal leerlingen van de Kath. Leeu- wemhorstschool voor ulo Ln het Zee- rust-zwembad te Noordwijk aan Zee hun zwemdiploma gehaald. De voorzitter van het schoolbestuur „St. Jozef', pastoor C. C. Standen- meyer, bracht de dank va*- het be stuur over aan de rijksconsulent voor lichamelijke oefening, cte heer M. Kouwenhoven en aan mevr. M. van Tilburg-van der Niet en de heer B. van Tilburg, die deze winter met de zweminstructies zijn belast geweest. Waarderende woorden sprak pastoor Standenmeyer voor de snelle en pret tige wijze, waarop het gemeentebe stuur van Noordwij kerhout aan de plannen tot schoolzwemmen had me degewerkt en niet in het laatst dank te hij de heren Droogh, die de uit voering van de plannen hadden mo gelijk gemaakt. Namens de leerlingen boden Joke Koop en Lia Pesschier mevr. Van Tilburg een moodis fruitmand aan en Rietje Geer lings overhandigde de rijksconsulent de voorjaarsbloemen van de streek. Het schoolbestuur had geschenken voor mevr. van Tilburg en haar zoon. De examens werden op vlotte wijze afgenomen door mevr. van Tilburg en de heer Kouwenhoven, maar aan de te stellen eisen werd strikt de hand gehouden. Drie leerlingen moesten worden afgewezen. Geslaagden. Voor het diploma A slaagden: Joke Koop, Lenie van den Hoorn, Babs Giezen, Wim van den Berg, Alie Kroon, Leon Hoogervorst, Johan van Dijk, Jacq. van Wieringen, Charley Looijestijn, Eddy Beuk, Peter van den Bos, Koos de Groot, Nelly Weijers, Hanny Waltjé, Rob van der Linden, Henny Hoogervorst, Babs Heijstek, Anneke Willemse, Marcel van der Vlugt, Annemieke Bierhoff, Elise Koomen, Leo van den Berg, Marian van der Ploeg, Truus Ver- haegen, Koos de Groot, Nelly Weijers Gerard van Veen, Thea Wilson, Kees Oostdam, Nielly Balk, Eddij van den Beg, Jac. Slingerland, Fientje Schip per, Peter van den Bos, Martien van den Burg, Henny Pennings en Anne ke van den Burg. Voor het diploma B slaagden: Hen ny Ruigrok, Martien van den Beke- rom, Han Kok, Kees van den Burg, Jan Spigt, Hugo de Roode, Frans Stikkelbroeck, Rob Slingerland, Her man de Reus, Lia Pesschier, Lenie Heemskerk, Ferry Brinkman, Lia Duindam, Madeleine van Praag, Ria Warmerdam, Riet Geerlings, Wil Piek, Toos Pennings, Corry van Ber- kel, Marian Broekhof, Gé Lommerse, Joop Brama, Mia Badar, Anneke Broekhof, Monique van Parera, Ineke Conijn, Riet van Veen, Tilly Hagen doorn, Fien de Groot, Riet van Rui ten, Gerard Rotteveel, Piet Marij- nen, Corry de Klerk, Elly van Steijn, Ans Koot, Wim van der Mtèer, Jos Negenborn, Riny Wilson, Betty War merdam, Jan van Haarlem, Henk v. d. Ploeg, Lies Bakker en Rinie Berg man. De absente leerlingen zullen alsnog op woensdag a.s. 's middags om 4 u, hun proef in het Zeerust-zwembad afleggen. WASSENAAR Vier dagen B.B.-tentoonstelling. Vin 9 tot en met 12 april a.s. zal door de plaatselijke organisatie Be scherming Bevolking een tentoon stelling op het gebied van de indi viduele zelfbescherming worden ge organiseerd in het Verenigingsge bouw in de Kerkstraat. Een ruim een jaar geleden gehouden tentoon stelling in Deylerhuis over dit onder werp trok zoveel belangstelling, dat besloten werd nogmaals deze moge lijkheid tot voorlichting van de be volking over de individuele zelfbe scherming aan te grijpen. Geboren: Anthonius L. z.v. G. N. Hof en D. M. Tol; Wilhelmina d.v. C. van Ede en D. van der Kooij. Ondertrouwd: Adrianus E. W. Brama met A. W. H. Bekooij; A. F. Went (Amsterdam) met E. M. Walt- heer; F. A. van Deursen (Voorscho ten) met A. C. C. van Steen; P. J. G. van Doorne (Tilburg) met C. C. M. Duijndam. Getrouwd: W. Vegter met E. R. Nienhuys; Jkhr J. A. G. Sandberg met F. D. Mak van Waaij. Overleden: Cornelis A. Angevaren, 63 jaar; Cornelis van Aalst, 69 jaar; wed. A. N. Turf boer-Venema, 77 jr; Gerardus S. Hofman, 55 jr (Naald wijk); M. Lodewijk-Klijn, 82 jaar. maken van die oude hutten in Pol rennick, omdat mr. Warren een in vloedrijk man is, die een belangrijke rol speelt in de bouw-wereld. Wan neer hij tevreden is over mijn werk, zou hij mij heel wat opdrachten in de toekomst kunnen verschaffen. Juist, zei Meg. Ik hoop, dat U succes hebt. Ik ben daar niet bang voor. Verlegen voegde zij er aan toe: Ik zou ze graag eens zien. De hutten staan vlak bij de ha ven. Ik zal je er eens mee naar toe nemen en ze je laten zien, beloofde Hugh. Je moet echter wel beden ken, dat het nu nog een bouwvallig zootje is, maar ze hebben zeker mo gelijkheden. Hij glimlachte tegen haar. Laten we het nu voor de verandering eens over jou hebben. Hoe bevalt het je hier? Je bent een genie wat koken aangaat, Meg, maar het lijkt me een zonderling baantje voor eèn meisje voor haar zomerva kantie. Hoor je eigenlijk niet ergens in de zon te liggen braden? Zwem men, dansen, en zo meer? Nu, ik ga toch zwemmen, niet waar?, antwoordde Meg glimlachend. Zij zweeg plotseling, terwijl zij aan Adele dacht, die gezegd had: Het is belachelijk! Keukenmeisje te gaan spelen voor een vreemde familie! Ik begryp niet, wat je bezielt, Meg. 7) Doet er niet toe je bent weer hier, gezond en wel! Ik heb Hugh wel gezegd, dat ik vermoedde, dat het tij je verrast had. Hij heeft ons in de auto hierheen teruggebracht en is daarna weer naar de haven gegaan om te kij ken, of een van de vissers je vanuit zijn boot mogelijk kon ontdekken. Wie zei je, dat je thuisgebracht heeft? Een man, Guy Harlyn genaamd. Phyllis fronste nadenkend het voor hoofd. Harlyn? Ik schijn die naam op de •en of andere manier te kennen. Zy draaide het hoofd om, toen Professor Criffel uit de studeerkamer kwam. Kijk, Tom, Meg is weer veilig te ruggekomen. Een soort visser heeft haar in een geleende auto hierheen gebracht Een opluchting hè? Professor Criffel staarde Meg vaag- verstrooid aan door de dikke glazen van zijn bril, welke zijn ogen een ietwat afwezige uitdrukking gaven. Hij was een lange man, verschillende I Vertaling: J. A. W. VAN HACHT jaren ouder dan zijn vrouw, met dik, rechtoveremdstaand haar. Hij schudde het hoofd. U moet niet meer zoekraken, miss Summers. Veel te opwindend voor mijn vrouw. Hij legde zyn hand op Phyllis' schouder. Ze is nog niet sterk genoeg om zich zorgen te mo gen maken. Meg voelde zich verlegen kleuren by de lichtelijk verwijtende toon van de professor. Zachtjes zei ze: Het spijt me werkelijk heel erg. Phyllis legde haar hand op die van de professor. Maak er niet zo'n drukte over, Tom, liefste. Die arme Meg kon er niets aan doen. We zyn allemaal veel te blij, dat haar niets ernstigs is overkomen. Zy keek Meg aan. Je zult je ongetwijfeld willen opknap pen en omkleden voor het souper, dus schiet maar gauw op. Hugh zal zo wel thuis komen en dan zal ik hem vertellen, dat je veilig en wel bent teruggekomen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2