m goed hè die HET RIJMENDE PAARD yBjïg Leidse Universiteit Huisknecht weg met 2,3 miljoen Scheepsberichten Het raadsel van de gevonden vinger viste televisie £iefde met een MoafdCettei MAANDAG 1 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 VOOR EEN ALCOHOLIST IS DE EERSTE STAP STEEDS FATAAL Lezing en film „Kinderbescherming" In een bijzonder pakkend betoog heeft dr. J. van der Grient (alge meen inspecteur bij het Gevangenis wezen van het Ministerie van Ju stitie) in de St. Liduina-school ge sproken over „De alcoholist, zijn on dergang, of herstel". De avond was belegd onder auspiciën van de Con tactcommissie Kinderbescherming Leiden en Omstreken. Alcoholisme zag spreker als een bewuste poging tot zelfbevrijding, 'r« ontsnapping aan dé levensrealiteit. Primitieve volkeren hebben de sa crale betekenis van drank en dans behouden, om collectief con tact te verkrijgen met de goden. Bij de moderne mens is deze geheiligde betekenis volledig verdwenen. Hier is de bedoeling een beter sociaal con tact te beleven of bij heviger ge bruik een greep naar de roes. Redenen om alcoholist te worden zijn er evenveel als alcoholisten zelf, aldus dr. v. d. Grient. Typerend voor hen is, dat zij naar redenen zoeken om hun gedrag te rechtvaardigen. Tenslotte worden zij er bezeten van. En de tragiek is dat één glas voor deze mensen fataal is: zij kunnen dan niet meer ophouden. „Het ver schil tussen een genezen alcoholist en een dronkaard, zit 'm in één bor rel", aldus spreker. De enige remedie voor dezulken is, aldus dr. v. d. Grient „nooit meer een druppel alcohol". De verslaafd heid aan de drank, die diverse fa sen kent, tast eerst het gezinsleven grondig aan. Vervolgens gaat 't werk er onder lijden en de alcoholist zelf wordt 'n eenzame, die helaas slechts in het café nog vrienden heeft met wie hij op gelijke golflengte kan praten. Dr. v. d. Grient is er van overtuigd, dat men tegen deze men sen vooral niet moraliserend moet optreden. Men dient hen vooreerst uit hun eenzaamheid te bevrijden. In dit verband wees spreker op de vele instellingen, die zich het lot der al coholist en zijn gezin aantrekken. Hij noemde ook de organisatie van Ano nieme Alcoholisten, die zich over de gehele wereld uitstrekt en waarin men elkaar tracht te helpen. Neder land kent tien afdelingen. Film Vervolgens werd de film „Café Pa radis" vertoond waarin uit de doe ken werd gedaan hoe ontzettend moeilijk het voor de alcoholist is, zelfs na een kuur, de drank te laten staan. Een jonge man wordt er door zijn kranige vrouw en een dokter doorheengesleept, maar men ziet ook VOORZITTERSCHAP K.V.P. LEIDEN Op de jaarvergadering van de KVP te Leiden, die gehouden wordt vrijdagavond te 8 uur, wordt door 't bestuur voorgesteld, in plaats van dr. J. v. d. Poel, tot voorziter te be noemen prof. mr. W. L. G. Lemaixe. Aan de Rijksuniversiteit te Lei den zijn geslaagd voor de examens: doctoraal Rechten: mej. M. W. J. Bechger (Weerselo) en de heer J. W. Buitendijk (Rijswijk). Kandidaats Nederlands de heer N. Smeele (Den Haag); Kandidaats Frans: mej. M. W. P. Huizer (Voor schoten); Kandidaats Psychologie de heren Th. W. H. van Noort (Leiden) en A. Sneep (Rotterdam). De Italiaanse politie zoekt ijverig naar de 32-jarige butler Angelo Va- lentini die voor 2,3 miljoen gulden aan juwelen en goud- en zilverwerk moet hebben gestolen van zijn werkgever en diens vrouw. De butler werkte bij graaf Al- brecht von Bismarck, een kleinzoon van de ijzeren kanselier, Otto von Bismarck. Graaf Albrecht woont met zijn vrouw in Rome. De diefstal is ontdekt door de vrouw van de butler, die ook bij de Von Bismarcks werkte. dat een directeur, ondanks medische hulp en „dank* zij" het feit dat zijn vrouw hem in de steek laat, ten gronde gaat. De voorzitter van genoemde com missie, de heer A. J. D. van Oosten, sloot deze bijzondere avond. De tal rijke aanwezigen uit het maatschap pelijk werk, personeel van kinder tehuizen en vele belangstellenden, toonden er nadrukkelijk hun waar dering voor. ALBERT VOGEL OVER COUPERUS „Ais ik iets ben, dan ben ik een Hagenaar heeft Couperus eens gezegd en hij was het dan ook in die mate, dat zijn naam alleen al, nu nog het beeld oproept van wat men het klas sieke Den Haag zou noemen", aldus Albert Vogel gisteravond in de Leidse Schouwburg voor de leerlin gen aan de Middelbare Scholen. Albert Vogel leverde een grote prestatie, van half acht tot tien uur heeft hij op onnavolgbare wijze voor gedragen uit het werk van Louis Couperus (1863—1923). Tegen een sober maar Zeer sfeervol decór werd de hele sfeer van Den Haag rond de eeuwwisseling opgeroepen. De grote tijd van de Witte Sociëteit op het Plein, waar Indische oud-ambtenaren komen. Een Den Haag, dat opge bouwd is uit cöterietjes die elkaar op het Kurhausterras, in de Franse Opera, bij de muziek in de tent m het Haagse Bos ontmoeten, maar die toch strengere scheidingslijnen ken nen dan het meest stringente kas tenstelsel. Vogel tekende aan de hand van correspondentie, anekdotes en zijn werk als dichter en essayist een por tret van Louis Couperus. Hoewel de schrijver in bepaalde sociëty-kringen hoog werd gewaardeerd, was er ook kritiek op zijn werk. Een boek van G. Hulsman uit 1896 is hiervan het bewijs. Zijn pessimisme, zijn geloof in het noodlot, in het onafwendbare gebeuren in een mensenleven was het dat gevaarlijk werd geacht. Vóór de pauze droeg Vogel op su blieme wijze de gedichten, „Nacht- bloesem" en „Baadster" voor, en fragmenten uit o.a. uit „Van Oude Mensen, de dingen die voorbijgaan". Na de pauze het verhaal over „De Binocle". Misschien wel het meest gecomprimeerde voorbeeld van het uit de mens zelf voorkomend, maar zich als iets van buitenaf voor-doend noodlot, aldus Vogel. Het karakter van een lezing zoals men wellicht aanvankelijk zou verwachten, droeg deze avond niet. Veel meer een voortdurende mono loog, waar bijzonder veel aandacht besteed is aan de bewegingen, into naties en mimiek van de voor drachtskunstenaar. Vogel geeft ge stalte aan de verschillende persona ges in de verhalen van Couperus. Dan weer de fijnbesnaarde schrijver zelf, dan weer natuurlijk als Kees, de kachelsmid in het gelijknamige verhaal. Na de oorlog kreeg Couperus een aanbieding van de Haagse Post om naar Noord Afrika te reizen; op de terugreis doet hij Engeland aan waar „Een Oscar Wilde-Vrouw" aan te danken is. Een schets van de vrou wen, die hy regelmatig op recepties pleegde te ontmoeten. De avond werd besloten met de voordracht van „De krekel". De aanwezige scholieren brachten aan het eind van de avond Albert Vogel een ovationele hulde. Aalsum (t.) 30 te New Bedford; Alphacca 31 v. Port Said n. Ham burg; Calamares 1-4 te Cristobal; Gaasterkerk 29 v. Chalna, 31 te Ran goon; Kermia (t.) 1-4 te Aalborg; Korenia (t.) 30 v. Puerto Miranda n. Hamburg; Xosiria (t.) 30 te Balti more; Nieuw Amsterdam 31 v. St. Thomas n. Bermuda; Rotterdam 1-4 te San Francisco; Senegalkust 30 te Lagos; Statendam 30 v.. Mikonos n. Alexandrië; Vivapara (t.) 30 tePun- ta Cardon n. Rotterdm; Waibolong 1-4 v. Aden n. Mombasa; Waikelo 30 te Mtwara; Kelletia (t.) 31 van Rotterdam n. Stockholm; Koratia (t.) 30 v. Rotterdam n. Curasao; Park haven 31 te Rotterdam: Scheldelloyd 30 te Schiedam; Westerdam 30 v. Rot terdam n. New York. De eerste paal voor het nieuwe ge bouw van de Sociëteit Minerva zal morgenmiddag om twee uur gesla gen worden. De president van de So ciëteit, de heer S. W. Schalm zal de eerste „mijplaal" in de nieuwe ge schiedenis van het gebouw slaan. De gebeurtenis zal een feestelijk karak ter hebben. OEGSTGEEST Reconstructie Marelaan Namens het college van b. en w. heeft de dienst van gemeentewerken de re constructie van de Marelaan opge dragen aan de n.v. N.B.M. Zaandam te Zaandam voor een bedrag van 123.500,—. Zoon vindt vader dood in zijn woning Toen een zoon van de 73-jarige, alleen-wonende heer H. J. Vegter z'n vader gedurende 't afgelopen week einde een bezoek wilde brengen in zijn woning te Groningen, trof hij hem daar levenloos aan. Men ver moedt, dat de man reeds óp 20 maart j.l. is overleden. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Lezing over pater Teilhard de Char- din Pater Teilhard de Chardin (18811955) is een van de grootste geleerden van onze tijd. Zijn meest bekende boek is „Het verschijnsel mens". Over deze grote geleerde met zijn totaal nieuw zicht op de evolutie zal pater dr. J. van Rooijen a.s. woensdagavond 3 april om acht uur een lezing houden, in het parochie huis „De drie eendjes" in de parochie van de Meerburg. Pater Van Rooijen is een goed kenner van Teilhard de Chardin. Degenen, die belangstelling hebben deze lezing bij te wonen zjjn welkom. Bij voldoende deelname zal er een serie lezingen gehouden wor den. „SANCTA VERONICA" A.s. dinsdag 2 april is er weder bijeenkomst van de dames van de ver. Sancta Veronica. Is het adres U nog bekend? Bij de Zusters Carmeli- tessen, die haar kamer spontaan be schikbaar hebben gesteld, Oude Vest naast de Schouwburg, ingang Haze- windsteeg, 2e deur rechts, tussen 24 uur. De vorige maand waren er weer enige nieuwe medewerksters. Moge 't ditmaal ook zo zijn. Er ligt vol doende materiaal gereed. TYPHOONS DOOR HARD SPEL WINNAAR TEGEN BONA STARS Het is het Haarlemse Typhoons ge lakt hun laatste competitiewedstrijd tegen The Bona Stars ln winst om te zetten, hetgeen de degradatlecandidaten twee zeer kostbare punten heeft op geleverd. Zaterdag 30 maart, gevonden voor werp: een vinger. De politie inLeid- schendam dacht eerst aan een ma cabere grap toen iemand via de tele foon meldde dat er op de Veurseweg een vinger lag. Voor de zekerheid ging men toch maar even kijken: in derdaad, er lag een vinger op de weg. De voorbijganger, die hem tot zijn schrik had zien liggen, had er niet aan durven komen er kon mis daad in het spel zijn en was naar de dichtstbijzijnde telefoon gehold. De politie sloot de mogelijkheid van misdaad niet uit. Het ongewone gevonden voorwerp werd naar een huisarts gebracht. Deze kon alleen vaststellen, dat de vinger kort gele den was losgeraakt. De politie bleef geruime tijd met het raadsel zitten. Eerst vanmorgen kwam er klaarhèid in de zaak: de vinger behoort aan de 28-jarige chauffeur Rudolf Weekhout uit Voor burg. Zaterdagmorgen reed hij met zijn vrachtwagen op de Veurseweg. Hij merkte, dat een dekzeil los zat en stapte uit. Toen hij op de wagen geklommen was om het zeil vast te maken, gleed hij uit en viel. Met zijn trouwring bleef hij achter een spijl haken. De vinger werd afgerukt. Iemand verbond haastig de hand en bracht de chauffeur naar het Sint Anthonius-ziekenhuis in Voorburg. De ring raapte men en passant op, maar de vinger liet rnen op de weg liggen. Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier De eerste helft van de wedstrijd gaf een gelijkopgaande strijd te zien van twee erbarmelijk slecht spelende teams. Het gebrek aan techniek, dat Typhoons demonstreerde werd gecompenseerd door een zeer hard spel, hetgeen de te zwakke arbitrage maar al te veel ont ging. The Bona Stars liet zich be ïnvloeden en kwam slechts zeer spora-' disch tot goed spel. Na 5 min. was de stand 78, na 12 min. 1612 en door dat The Bona Stars in de resterende 8 min. geen kans zag ook nog maar één doelpunt te scoren brak de rust aan met de stand 1621. Stemming slechter. Toen na 7 inm. in de tweede helft The Bona Stars nog niets van hun ach terstand hadden ingehaal d (2229) veranderden ze van taktiek en gingen over tot een pressing-man-to-man over het gehele veld. Langzaam maar zeker werd de achterstand ingelopen, maar' even langzaam als zeker werd de stem ming in het veld slechter. Toen met nog 4 min. te spelen The Bona Stars de achterstand hadden verklein tot slechts één punt (3839) gingen zij weer over tot een zone-verdediging, waarmee zij het aanzien van de wed strijd weer een basketbal-idee tracht ten te geven, maar waardoor Typhoons Het was een wedstrijd van twee ge lijkwaardige teams, waarin de meest harde ploeg de overwinning behaalde. Scores The Bona Stars: W. Stol 13, C. Pley 7, N. Overdevest 6, A. de Jong 5, H. v. Haver 4, H. Wallaart 2 en W. Bailey 2 punten. Spit, Spierpijn op „De Strop" bij de KRO. De sterk dramatische eenakter „De Strop" van de grote dramaturg Euge- ne O'Neill is door de KRO gelukkig gesteld na het midden van de zondag avond, want de uitzending leek ons allerminst geschikt voor de jeugd. En de ouderen zullen de inhoud van dit korte drama niet bepaald opwekkend hebben gevonden. Gelukkig werd veel vergoed door het strakke spel van de vyf tonelisten die de uitbeel ding van de sinistere, maar boeiende geschiedenis hebben gedragen. Het was verder niet overbodig, dat Jan Willem Hofstra het stuk bij de vol wassen kijkers inleidde. We kunnen nog meedelen, dat de uitzending reeds het vorig jaar op de beeldband was vastgelegd. Radio-luisteraars hebben zondag bij de KRO wellicht de opvallende uitzending van „Een omstreden huwelijk" gevolgd. Het ging over de tweede echtgenote van koning Willem I die de katholieke godsdienst beleed. We vernemen, dat de KRO-t.v. begin augustus een do cumentaire over dit onderwerp zal verzorgen. Driemaal varia bij de Vara. Tom Manders is met zijn „Avond in Saint Germain de Prés" bij de VARA teruggekeerd en dat is bovendien een hernieuwde ontmoeting met meneer' Cor Steyn geworden, inclusief de taartsmij tery> soortgelijk als die in „Drie is teveel". Verder werd de kijker een serie bikini-meisjes niet bespaard. Er werd tweemaal kwasi ruzie gemaakt en dan werd gedemon streerd met het bijzondere orgel van de heer Keizerswaard uit Berkel, dat tegelijk klanken van piano en spinet kan voortbrengen. Verder moet ons van het hart, dat het „mannetje" van Dorus nog niet is teruggekeerd op het vroegere peil. De quiz „Wegwijs" van (Advertentie) Theo Eerdmans was deze keer wel bijzonder spannend, omdat de kansen tussen Arnhem en Amstelveen sterk wisselden. Uiteindelijk was de AKU winnaar voor de derde maal, zodat de glazen trofee definitief naar de kunst zijde-mensen is gegaan. Onbetwist hoogtepunt van de avond was een uitvoerige reportage van de 33ste Grand gala des artistes in Parijs, waar beroemdheden buiten het vak om circus speelden ten behoeve van oude artisten. Het was compleet vak werk; en dan bedoelen we niet het optreden van Maurice Chevalier als spreek-stalmeester en Mariene Diet rich als baanveegster, maar wel dat van Gina Lollobrigida als behendig paardendresseerster, van de filmar- tist Je^m Paul Belmonde als motor rijder op het staaldraad en van nog een artist, geblinddoekt en gitaarspe lend, eveneens op het stalen koord, van de koelbloedige leeuwentemmer, van de kippige scherpschutter en nog enige topartisten van toneel en film. Het spreekt, dat er -toch ook enige circus-vaklieden bij de hand waren om in te grijpen indien nodig. Ten slotte: we kunnen ons wel de veront waardiging van sommige kijkers be grijpen wegens de reportage „Achter het nieuws" over het handjevol nazi's in Amerika. Was het wel nodig, het publiek zo te irriteren, ook al had Theo Kool verklarende zinnen bij de hand? Komende uitzendingen. De film die vanavond draait, heet „Het wonder van Milaan" en is bin nen de maand een nieuwe Italiaanse prestatie van het duo Vittorio de Sica en Cesare Zavattini. Vooraf gaat een politieke uitzending vanwege de KVP. Dinsdagavond bij de NCRV is professor Diepenhorst opnieuw voor zitter van een forum. Ditmaal gaat het over „Christendom en kernbe wapening", een onderwerp dat by onze reformatorische broeders bijzon der actueel is gemaakt. Vooraf wordt een korte politiefilm vertoond. De Avro heeft woensdag twee sterke programmanummers: een nieuwe af levering van Rondo Sinfonico, en een show van Dina Shore met populaire Amerikaanse gasten. Het toneelstuk, dat de NCRV donderdag vertoont, heet „Spel van liefde en toeval", .net jonge tonelisten in de hoofdrollen. Prinses Beatrix naar Japan. Wanneer prinses Beatrix vandaag voor een tiendaags bezoek aan Japan vertrekt, zal zich in haar gezelschap ook cameraman Ruud van Buren be vinden, die voor het NTS-journaal opnamen van het bezoek van de prin ses maakt. De filmflitsen zullen di- recht na binnenkomst in het jour naal worden uitgezonden. Openbaar Kunstbezit. Van het uit twee afleveringen be staande programma, dat de Stichting Openbaar Kunstbezit aan het leven van Vincent van Gogh wijdt, is 25 maart jl. abusievelijk het tweede deel het eerste uitgezonden. De NTS zal nu op maandag 8 april van 19.30 tot 20.00 uur beide delen in één pro gramma uitzenden. Het werd samen gesteld door dr. W. Jos de Gruyter. Het water in de ketel begon te zin gen. Zij ging er naar toe, greep de ke tel en schonk wat warm water in de bruine theepot. Zij zette thee en ter wijl die even stond te trekken, begon zij een kop en schotel af te wassen. Meg keek om zich heen, terwijl zij met welbehagen van de warme drank genoot. Zij had het koud gekregen, terwijl zij daar in haar natte onder- kleding stond. Er was een deur in de muur tegenover haar naast de haard. Die voerde ongetwijfeld naar de slaapkamer. Zou het daar net zulk een rommel zijn als hier? Wat een vreemde manier van leven, dacht Meg peinzend. Ruw, bijna pri mitief. En toch scheen die Guy Har- lyn een beschaafd man. Haar ogen zochten het portret weer op. Zij voelde zich geïntrigeerd door de diepe stra lende ogen, de zachte glimlach, het hele effect van die delicatie, uiterst- vrouwelijke liefelijkheid. Er was nog warm water in d« ketel I Vertaling: J. A. W. VAN HACHT over. Gevolg gevend aan een impuls, waste Meg haar kopje opnieuw af en begon dan net zoveel van de opgesta pelde vaten af te wassen als haar mo gelijk was. Het leek een bescheiden vergoeding voor de gastvrijheid, hoe ongewoon ook, welke zij had genoten. En, dacht Meg, terwijl zij vuile scha len en borden van de grond bleef opra pen, hij HAD haar uit een gevaarlijke situatie gered. Zij wierp het vuile wa ter en de theeblaren op het vuur en begon dan automatisch wat orde te scheppen in de chaos van boeken en papieren, welke overal verspreid la gen. Haar jurk was vrijwel droog. Aan de zoom nog een *je k'^mmig, maar ze besloot toch haar maar aan te trek ken, daar de man elk ogenblik kon te rugkomen. Zij was maar net op tijd. Er klonk een bons tegen de deur, ge volgd door een schraperig geluid, en de volgende seconde stormde Jet naar binnen vlak voor Guy. De wanden van de hut schenen ineen te schrompelen, terwijl hij daar in de deuropening stond met zijn enorme lengte alles overheersend, en zijn brede, machtige schouders in de donkere vissertrui het daglicht buitensloten. Bent U weer helemaal opge droogd? Het is me gelukt de auto te lenen hij staat hier boven, aan het begin van het pad. Zoals gewoonlijk sprak hij kortaf bevelend. Indien U klaar bent, zullen we gaan. Meg volgde hem zwijgend over een slingerpad naar boven, waar aan het begin van een primitieve weg een gammele auto stond. Het portier, dat Guy voor haar open hing half uit zijn scharnieren. Stap maar in. Hier blijven Jet! Maar Jet was al in de auto gespron gen en zat met uit zijn bek hangende tong op de achterbank, waar een zak bloem of koren in een hoek stond. De veren staken door het kussen van Meg's plaatsje heen. De wagen was vuil en stoffig. Guy zette de rem los, startte de motor en zei, zonder haar aan te kijken: Niet bepaald een Rolls Royce, hè, maar hij moet ons naar Polrennick kunnen brengen. Meg slikte. Het is buitengewoon vriendelijk van U, dat U zich al die moeite wilt geven, zei ze beleefd. Hij schakelde op een vreemde ma nier in, waarbij hij zijn linkerhand gebruikte terwijl hij daarbij met zijn rechter elleboog het stuurwiel vast hield. U vroeg om mijn medewerking, was het eenige dat hij zei. Meg wierp een blik achterom en zag de zee blauw en glinsterend ver bene den hen een diep, groenachtig blauw en de schaduwen van de donkere rot sen. Dan zette de auto zich ramme lend en zuchtend in beweging, en de zee was uit het gezicht verdwenen. Waar moet ik U in Polrennick afzetten?, vroeg Guy. Het is een huis, dat Fernacre heet, antwoordde Meg. Ik weet niet pre cies waar het ligt, maar het is vóór je Polrennick binnenkomt. FERNACRE. Hij draaie zich half om en staarde haar aan de juweel- blauwe ogen vreemd dwingend in het sombere bruin van zijn gelaat. U bedoelt U komt werkelijk van Fer nacre? Er er woont daar een dr. Criffel met zijn gezin, is het niet? Meg beantwoordde zijn blik. Professor Criffel. Ja. Waarom kent U hem? Neen nooit ontmoet. Zijn stem klonk kort. Ik hoorde dat zij daar woonden. Hij keek Meg andermaal aan, terwijl zijn mond vertrok tot een lichte glimlach. En U bent daar keu kenmeisje? Ik hoop, dat U goed kookt! Dat probeer ik tenminste, zei Meg een beetje stijfjes. Hij stuurde de wagen om een vol gende bocht, waarbij hij het stuur met zijn linkerhand vasthield, terwijl de rechterhand slapjes op het stuurwiel rustte. Zy hielden met een ruk stil. Hier bent U er. Dit is het begin van de oprijlaan. Hij bukte zich voor haar langs en duwde het portier open. Meg klom er uit. Ze zei aarzelen.Dank U wel voor het terugbrengen. En dat U mij van middag ge-gered hebt. Hij sloeg het portier dicht. Dat is in orde. Doe voortaan al leen niet meer zo gevaarlijk. Adieu. Goeden middag. Met veel lawaai reed de wagen weg. Meg bleef hem even nakijken, maar Guy keek niet meer om. Weer dacht zij: Wat een vreemde man. Wat had hij kort, nors bijna, gesproken. „Doe voortaan niet meer zo gevaarlijk". Als of zij het expres had gedaan. HOOFDSTUK II. Meg wendde zich om. Er was nu geen tijd om over haar vreemde avontuur na te denken. Zij moest zich naar het huis spoeden om de Criffels te laten weten, dat zij veilig terug was. Fernacre lag aan het einde van de lange daan. Bloeiende clematis kleur de warm purper tegen de lage, witge kalkte muren. Meg moest wederom denken: het is een schattig huis. Het was ietswat bouwvallig, ouderwets, maar het bezat een zekere bekoring. En de tuin, hoe wild en verwaarloosd ook, lag daar in geurende rust onder het late zonnetje. Phyllis Criffel kwam uit de studeer kamer te voorschijn, toen Meg de be timmerde hall betrad. Zij staarde haar verbaasd aan. Maar liefje wat is er GEBEURD? We hebben ons zo ongerust over je gemaakt. Hugh is nog aan de haven om een redings-expeditie te organise ren. Meg begon haastig te vertellen wat haar de paar laatste uren was overko men, waarna zij verontschuldigend be sloot Het spijt me, dat ik U zoveel last bezorgd hebt, mrs. Criffel. Phyllis glimlachte vriendelijk. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2