Kamerconcert van „St. Adelbert" in Warmonds Philosophicum Leidenaar bij Amerikaanse expeditie Leidse Universiteit Dr. J. van de Poel BEURSOVERZICHT Wassenaars „St. Adelbert-college" gaf een heerlijk griezelstuk Spoorbomen in Delft bleven open Marktberichten Weerbericht Het weer in Europa Rechtzetting zaterdag-puzzel MAANDAG 25 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA I Zaterdagavond vond in de aula van het Philosophicum in Warmond een muzikale ontmoeting plaats tussen leden van de St. Adelbertsvereniging en studenten van het Philosophicum aldaar. Men mocht zich, terecht, ge lukkig prijzen tot de kleine kring ge nodigden te behoren, die dit concert mochten beluisteren. Onder de aan wezigen waren de hoogeerw. heer deken Haring, mevr. Jo Vincent en de professoren van het Philosophi cum. Deze avond bewees n.l. tot welk een muzikaal hoog niveau de vertol kingen kunnen stijgen van hen, die de muziek beleven als een puur ge not naqst een dagtaak op een geheel ander terrein. Het concert begon met het „Tema con Variazioni" uit Trio A mineur Opus 50 van P. Tchaikovsky, uitge voerd door het Trio „Kerkmeester", bestaande uit dr. A. B. Ruigrok, vi ool, dr. M. A. van Dongen, cello, no taris A. W. C. Verhees, piano. Schoon - was het samenspel; in sublieme harmonie-techniek en sen timent. Vervolgens zong de alt, me vrouw Truus van Dongen, wier stem ook buiten onze landsgrenzen al be kendheid verwierf, enige liederen van Annie van Ommeren op tekst van H. Hesse. De componiste begeleidde de zan geres aan de piano, Hun vijrfijnd en xo sprekende vertolking vormde te gelijkertijd de première van de uit voering van deze mooie liederen. Speels in variatie zette het concert zich nu voort in het Menuet Antique van M. Ravel, een pianosolo door no taris Verhees. Dit ragfijne menuet, warm en kleurig als het Spaanse land zelf, vond vooral in de sequensen zijn juiste vertolker. Het volgende programmapunt, en onzes inziens het hoogtepunt van de avond, vormde de Alt-rhapsodie uit Goethe's „Harzreise im Winter" van J. Bramhs. Truus van Dongen zong ook hier de altpartij. Zij werd ge- secundeerd door het koor o.l.v. A. J. M. Feenstra, met pianobegeleiding van J. P. A. M. Raas. De rahpsodie toonde ons de stem van Truus van Dongen in al zijn gunstige kwalitei ten. Leidse Agenda - MAANDAG 25 MAART. Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadhuis. R.K. Bond van Bejaarden. Jaarverga dering. 2 uur nam. St. Ant. Clubhuis. Expogé. Jaarvergadering 8 uur „Cen traal". Abb. Voorstelling, Schouwburg. Rot terdams Toneel. „Niemand van Ons", 8 Uur nam, DINSDAG 26 MAART. DAF-avond. Kleine zaal, Stadsgehoor- zaal, 8 uur nam. Abb. Voorstelling Schouwburg. 8 uur nam. Rott. Toneel „Niemand van Ons". Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Aanvangscursus 20 uur in 't gebouw G.G. en G.D. aan de Mare. WOENSDAG 27 MAART. K. en O. Schouwburg, „Eindsprint" door Haagse Comedie. Genootschap NederlandEngeland. 8 uur nam. Nw. Minerva. Rozenkranskruistocht. 6.45 uur. St. Pe- truskerk. Ned. Instituut voor het Nabije Oosten. Lezing over kruisvaartsteden, 8 uur Akademie. Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Ger. Jeugdhuis. V. en D. Modeshow. 10.15 en 15 uur. Lunchroom. K.A.B. St Jozefwijk Herensingel - Paaskla ver jas wedstrijd in de zaal Maria Gijzensteeg, aanvang 20 uur. DONDERDAG 28 MAART Jong-VKAJ Bijeenkomst in het Juliana van Stolberghof om 17.30 u. VRIJDAG 29 MAART VKAJ en KAJ Bijeenkomst in de Kleine Burcht om 20 uur. Academiegebouw: L.A.K.-tentoon- stelling Jan Wolkers. Tekeningen en beeldhouwwerk. Werkd. 95 uur. Tot 12 april. De Lakenhal: Dag. 104 uur, zond. 14 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Ma t/m vrijdag 104 uur, zond. 1—4 uur. Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen burg): dag. 105 uur, zond. 15 uur. Tijdelijke tentoonstelling: „Het dier als motief in de oudheid". Rijksmus. Geologie en Mineralogie (v. d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag. 1012 en 24 uur, zon- en feestd. 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur, zond. 14 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen- straat): Wisseltentoonst (Japanse) kunst van Hokusai. Dag. 105 uur, zond. 15 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 22 maart tot 28 maart zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Jacht op ontvoerde vrouwen (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „Als twee droppels water" Prolongatie (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Verraden in opdracht", (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „Hart tegen Hart", (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: „Gejaagd door de wind" (14 jaar). Dagelijks: 2.00 en 7.30 uur. Zondag: 2.00 en 7.30 uur. Rex: „Maciste Overwinnaar", (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Het zeer gedisciplineerde koor pas te zich voortreffelijk aan. Direkt na de pauze volgde een werkje van C. Saint-Saëns, het Al legro appassionato, waarin wij het prachtig geheel, dat cello en piano samen kunnen vormen, weer eens konden vaststellen. De solisten wa ren dr. Van Dongen en notaris Ver hees, respectievelijk cellist en pianist. Alle eer voor de voortreffelijke uitvoering van de solist op z'n prach tig instrument. Het 6e nummer van het programma vormde de Petite Suite - en bateau, corte'g, menuet, ballet van de Franse impressionnist Cl. Debussy. Deze compositie werd op de piano vertolkt door de studenten in de phi- losophie J. P. A. M. Raas en W. J. J. van Velzen. Technisch waren bei den dit werkje volkomen meester, en zij brachten het met veel verve. De volgende solisten waren: de violist dr. A. B. Ruigrok en de pia nist notaris Verhees. Zij brachten het zeer moeilijke stuk van Pugnani- Kreisler „Preludium et Allegro" ten gehore. Het slot van dit wel overladen programma vormde het „Domine Deus" uit het Gloria van A. Vivaldi. Truus van Dongen zong met het koor o.l.v. A. J. M. Feenstra en be geleid door de pianist Raas, intens en devoot. Het publiek toonde zich op zeer originele wijze enthousiast over het gebodene door na het dankwoordje van de directeur van het Philosophi cum en de persoonlijke huldiging van de solisten spontaan het lied „Lands of Hope and Glory" aan te heffen. Gisteren is uit Leiden een werk groep vertrokken onder leiding van de Amerikaan prof. H. Fwright jr., geoloog aan de universiteit te Minne sota, die gedurende drie maanden een geologisch onderzoek in Perzië zal verrichten. Als botanicus neemt daaraan deel de heer M. Jacobs, we tenschappelijk ambtenaar bij het .tijksherbarium te Leiden, die de ve getatie en flora zal bestuderen en met het inzamelen van planten is be last. Een andere deelnemer is dr. W. van Zeist van het archeologisch in stituut te Groningen, die het paly- nologisch onderzoek voor zijn reke ning zal nemen, onder meer door het doen van boringen in meerafzet- tingen. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: doc toraal Duits: de heer N. Th. J. Voor winden (Leiden); kandidaats Frans: mej. Y. S. Roodenburg (Den Haag) en de heer L. L. van Maris (Haar lem); doctoraal Frans: de heer B. D. v. d. Mark (Leiden). Voor de Oegstgeester jongeren van zeventien jaar af hoopt de heer E. nampi>nli>CPnr»tanC Gulje, secretaris van het bisdom Rot- HCIIlcCIllChCLFclctl lo terdam, vrijdag om acht uur in Irene een voordracht met lichtbeelden te geven over het tweede Vaticaans Concilie. De heer Guljé is daartoe uitgenodigd door de Hervormde Jeugdraad, de Gereformeerde Jeugd verenigingen en de Katholieke Jeugd Actie. Na afloop van de causerie is er gelegenheid tot discussie. Namens de organisatoren nodigen de heer D. W. de Haan, ds. J. H. Kap pers en kapelaan G. van Slobbe de jongeren uit, de bijeenkomst bij te wonen. „THE BELLBOYS" MAAKTEN EERSTE PLAAT De vyf leden van de ongeveer 2V« jaar bestaande Leidse amateurband „The Bellboys" hebben voor His Masters Voice hun eerste plaat ge maakt. Opgenomen werd het lied „Ruby Ann", een Engelse song, dat de leider van de band, Tony Light, zingt met gitaarbegeleiding. Naar wij vernemen heeft de band met deze plaat reeds veel succes. ZWEMMEN FINALEWEDSTRIJDEN VAN DE NKS Zaterdag 20 april organiseert de N.K.S. de gewestelijke finalewed strijden van haar zwemcompetitie. De Leidse Golfbrekers nemen aan deze wedstrijden deel en hebben hiervan de beste papieren. De wedstrijden zullen gaan tussen Wilskracht uit Utrecht, Watertrap pers uit Haarlem, het Delftse Raket, Baronie uit Breda, het Rotterdamse LAC en de LGB. LEIDSE GOLFBREKERS NAAR MAASTRICHT Zondag 31 maart a.s. gaat de zwem ploeg van de Leidse Golfbrekers naar internationale wedstrijden te Maas tricht. Heeft men zondag j.l. al sterke weerstand ondervonden, hetgeen ie beste stimulans is voor goede pres taties, deze wedstrijden zullen nog zwaarder worden. Aan deze kamp om de „Maastro fee" nemen naast onze stadgenoten namelijk nog verder deel: organisa tor Kimbria, de Belgische vereniging Scaldis uit Antwerpen, Merwede uit Dordrecht, PSV uit Eindhoven en het Nijmeegse NZC. LEIDERDORP DUBBEL 50-JARIG JUBILEUM MELKHANDEL JANSEN Op 27 maart a.s. herdenkt de heer W. Jansen het feit, dat hij vijftig jaar geleden in Achthoven een melkhan del overnam van de fam. Jongeneel. Dezelfde dag trad hij in het huwe lijk met een dochter van deze fam. zodat de heer en mevr. Jansen dus een dubbel feest herdenken. Het beroep melkhandelaar was vroeger niet gemakkelijk en de heer Jansen heeft in die tijd heel wat aan moeten pakken om zijn gezin te kun nen onderhouden, 's Winters baan vegen voor een gulden per dag werd niet versmaad. De werktijd was ook niet min en zijn leven lang was de hr. Jansen van 's morgens vier tot 's avonds zeven in touw. In 1931 be trok de hr. Jansen een nieuw pand aan de hoofdstraat, hoek Koningstr, waar het bedrijf nog gevestigd is. Sinds 1 januari 1963 heeft hij zijn Nummer twee van de aanbeveling van b. en w. voor de vacature-Bool in Leiden is hedenmiddag met 19 van de 36 uitgebrachte stemmen door de Leidse raad gekozen. Het is dr. J. v. d. Poel, die per 1 juli de functie van gemeentesecretaris te Leiden zal krijgen. Dr. Van de Poel is thans loco-secretaris en chef van het kabi net van de burgemeester van Leiden. Johannes van de Poel is op 13 no- vcember 1922 te Groenlo geboren. Hij studeerde aan het gymnasium te Venray en rechten in Leiden, de plaats waar zijn vader het ambt van hoofdonderwijzer bekleedde. In 1949 haalde hij zijn doctoraal, in 1960 pro moveerde hij tot doctor in de Rechts wetenschappen op een proefschrift over de gemeentewet onder de titel „Het Staatsrechtelijk labyrint". In 1959 werd hij gekozen tot voor zitter van de KVP afdeling Leiden, welke functie hij onder moeilijke om standigheden uitstekend vervulde. Zijn benoeming aan het Instituut van Bestuurswetenschappen van de Ver eniging van Nederlandse gemeenten te Den Haag maakte een eind aan enige jaren lidmaatschap in de KVP- fractie van de Leidse raad. Toen hij in 1961 werd benoemd aan de ge meentesecretarie te Leiden achtte hij het moment gekomen voor het voor zitterschap van de KVP-afdeling te bedanken om zelfs maar de schijn van partijdigheid te vermijden. De heer Van de Poel heeft ook muzi kale kwaliteiten, die tot uiting kwa men onder meer in het feit, dat hij vele jaren directeur van de „Schola", het kerkkoor te Oegstgeest is ge weest. Hedenmiddag nog nam de per 1 juli benoemde secretaris even plaats achter de tafel van b. en w. in de raadszaal. Dit om de hartelijke ge lukwensen van de voorzitter van de raad in ontvangst te nemen, geluk wensen, welke door een hartelijk applaus van de raadsleden werden ondersteund. Daarna nam de huidige secretaris, mr. J. Bool, zijn plaats weer in. bedrijf over gedaan aan zijn zoon, de hr. Jansen Jr„ maar toch is de hr. Jansen Sr. zijn zoon behulpzaam bij het bezorgen van melk en zuivelpro ducten. Ter gelegenheid van dit jubileum is er morgen, dinsdag 26 maart, een receptie in gebouw Irene des middags van 15.3017,00 uur aan de Hoofd straat. VAN MAANDAG INTERNATIONALS VAST Het Damrak is vandaag de nieu we beursweek begonnen met een vaste tot zeer vaste stemming voor de meeste internationale waarden. De handel was gedurende het eerste beurshalfuur tamelijk levendig als gevolg van lokale vraag, terwijl de arbitrage wat stukken uit de markt nam voor rekening van het buiten land. Aangezien er weinig aanbod was, liepen de koersen voor vrijwel alle hoofdfondsen na de opening ver der op. Philips ontmoetten goede belangstelling waardoor deze aande len uitliepen tot f 154.40, na een opening op f 153.80 en een vorige slotnotering van f 152.70. Unilevers waren favoriet met een prijs van f 151.70, na een openings koers op f 151.10 (f 148.20). De koerswinst bedroeg hier circa f 3.50, ofwel bijna achttien punten op de oude omrekeningssbasis. Unilevers sloten vrijdag in Wall Street een volle, Kon Olies een halve dollar hoger. Amerika had vandaag belangstelling voor de Unilever waarden. Het derde hoofdfonds dat vandaag vast in de markt lag, was Kon. Olie op f 169.70 (f 167.90). De vorige week gepubliceerde gunstige cijfers van de Shell Oil, waarin de Kon./Shell groep een groot belang heeft, droegen tot de vaste stem ming voor aandelen Kon. Olie bij. AKU en Hoogovens gaven weinig verandering te zjen op resp. 444 en 525. Wallstreet sloot de vorige beurs week af met iets hogere koersen als gevolg van gunstig bedrijfsnieuws. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er vast in de markt. De Westduitse beurzen gaven vanmiddag iets ho gere koersen te zien. Gedurende de verdere beursduur liepen de koersen, zoals gezegd, ver der uit. In het laatste beurshalfuur moest iets van de eerder op de mid dag behaalde koerswinsten worden prijsgegeven als gevolg van licht aanbod, waartegenover niet voldoen de vraag meer aanwezig was. Winkeliers en aquisiteurs, die voor nemens zijn relaties aan te knopen met het spaarzegelbedrijf „Veronica" doen er goed aan van tevoren even contact op te nemen met de Leidse recherche. De politie heeft reden aan een degelijke zakelijke opzet van dit bedrijf te betwijfelen. Het verkeersteam van de Chr. LTS, dat enige tijd geleden winnaar werd van de plaatselijke competitie is za terdag vierde geworden in de com petitie van het district Zuid Holland- Noord. De winnaar, de ploeg van Pijn. acker gaat over naar de landelijke wedstrijd. De 28-jarige heer H, M. v. Leeuwen werd gistermiddag aan zijn oog ver wond door een kogeltje uit het lucht- pistool van een 14-jarige jongen. Het ongeluk gebeurde doordat het kogeltje uit het gevaarlijke speeltuig afketste op een lantaarnpaal. De hr. Van Leeuwen wordt thans verpleegd in het Academisch Ziekenhuis. Het is nog niet bekend of hij blijvend nadeel of gebrek zal overhouden. Een 22-jarige student wekte in de nacht van zaterdag op zondag de ach terdocht van een surveilerende agent. De jongeman werd mee naar het bu reau genomen en na een eerste ver hoor bekende hij de diefstal van een scooter op de Morsweg. Op de kamer van de student trof de politie boven dien een groot aantal voorwerpen van uiteeaiopende waarde aan, hor loges, koffers en grammofoonplaten, die afkomstig waren van diefstal. Het bestuur van de KAB St. Josef - wijk Herensingel organiseert voor haar leden en echtgenoten een Paas kla ver jas-wedstrijd over drie avon den. De eerste wedstrijd vangt aan op woensdag 27 maart, des avonds om 20.00 uur in de zaal Maria Gijzen steeg. De twee andere avonden wor den gehouden op de maandagen 1 en 8 april a.s. Hat bestuur rekent op een grote deelname. Een afgelegen landhuis, met ge heime gangen en een listig achter een schilderij verborgen kluis, met een mysterieuze Chinees en een even ge heimzinnige negerin als huisperso neel, met een legende waarin een zwarte kat de dood van een der be woners aankondigt, ziedaar de entou rage rond het toneelspel „De fatale datum" dat drie avonden achtereen door de toneelgroep van de leerlin genvereniging van net St. Adelbert- college te Wassenaar in de aula van de school aan de Stadhoudersweg werd opgevoerd. Een „thriller" heet zo'n stuk in de toneeltaal, 'n „knijp- stuk" werd het in origineel Neder lands in het keurig verzorgde pro gramma genoemd. Welnu, de leerlingen en hun ouders en de docenten en leden van het be stuur en de genodigden die een van de drie toneelavonden bijwoonden - burgemeester en mevrouw Geertse- ma waren zondagavond onder de gasten - hebben heerlijk gegriezeld van wat er allemaal in dat landhuis gebeurde. En genoten van het spel van de jonge Adelberters en van het zeer bijzondere decor, dat tekenleraar J. Smolders op het betrekkelijk kleine toneel gebouwd had. Rob Vriens oogstte veel succes met zijn vertol king van Fu Wang, de Chinese huis bediende die het op het leven van zijn meester voorzien schijnt te heb ben. Marianne de Rooij was het ne germeisje Zuli Mah, dat ook in het complot scheen te zijn. Hans Dieck- man en Patrick Raken waren de 2 artsen, die tengevolge van een auto ongeluk een nacht in het landhuis logeerden, zich eerst schenen te ont poppen als inspecteurs van Scotland Yard, daarna als rovers, maar ten slotte toen de boze droom - want dat was het - voorbij was toch echt twee artsen bleken te zijn. Kostelijk spel leverde Jan Vinke- steijn als de kandidaat-notaris, die in de droom ook al een boef leek. Dan was er de onbekende dame, Cia van Oerle en het echtpaar Parker - Kees Scholtes en Lila van Beek - die al len een aandeel hadden in de merk waardige gebeurtenissen op „Drin- mere Hall". Zoals gezegd, het spel werd door de leden van de toneelgroep - onder wie niet minder dan 5 debutanten - vlot en goed voor het voetlicht ge bracht. Zondagavond na de laatste voorstelling werd hartelijk dank ge bracht, ook door rector drs. Boeze- man aan allen die tot het welslagen van deze toneelavonden bijdroegen, in het bijzonder regisseur N. Duister en tekenleraar J. Smolders en de technische staf, de heren M. Smits en Koos v. d. Meer. VOORSCHOTEN BEHEERSVERORDENING BEGRAAFPLAATS „ROSENBURGH" De algemene begraafplaats op de Ro zenburgerlaan is bijna gereed en zal binnenkort in gebruik genomen kunnen worden. Daarom is het noodzakelijk 'n verordening vast te stellen, regelende het beheer en het gebruik der begraaf plaats. De verordening telt 11 paragra fen en 41 artikelen, omvat regelingen aangaande het beheer en de taak van de Beplantlngedienst, de tijdvakken van openstelling, de handhaving van de or de, de indeling der graven, de forma liteiten, welke vervuld moeten worden om te kunnen begraven, de uren welke begraven kan worden, het plaatsen van gedenktekenen en beplantingen op of bij de graven en het onderhoud van de graven. Een indeling der graven naar ver schillende klassen Is niet toegepast. Dit moet gezien worden als een verouderde instelling. Het Kerkbestuur van de Moeder Godsparochie heeft reeds de wens te kennen gegeven zo spoedig mo gelijk te kunnen beschikken over een voor deze kerkelijke groepering aan te wijzen gedeelte van de begraafplaats. Waar is het tennispark? In de raads vergadering van februari is b. en w. verzocht de ligging van het tennispark aan te duiden met borden. B. en w. zijn van mening, dat hiertoe niet dient te worden overgegaan om aesthetische redenen noch afgezien van de aanschaf, fings- en onderhoudskosten. B. en w. staan op het standpunt, dat de inge zetenen het park wel weten te vinden en dat het bereiken van bezoekers van buitenaf ook geen moeilijkheden op levert. LAATSTE NIEUWS DAVEY MOORE OVERLEDEN De Amerikaanse bokser, Davey Moore, ex-wereldkampioen in het vadergewicht, die in de tiende ronde van het geveaht tegen de Cubaan Sugar k.o. werd geslagen en sinds dien buiten bewustzUn in een zie kenhuis was opgenomen, is maandag aan zijn verwondingen overleden. Davey Moore was 28 jaar oud. In een tijdsbestek van 62 jaar, van 1900 tot 1962, zijn ongeveer 450 bok sers overleden aan de gevolgen van verwondingen, opgelopen tijdens een boksmatch en daarvan zijn 200 ge vallen bekend in de periode na de tweede wereldoorlog, aldus kan men lezen in Nat Fleischer's Ringrecord- boek, ee- jaarlijkse uitgave van 's werelds grootste bokskenner. Op de drukke spoorbaan Den Haag Rotterdam is gisteravond bij de Schoolpoort in Delft een overweg geopend gebleven, toen omstreeks kwart over acht een trein uit de rich ting Rotterdam naderde. Voorbij gangers, die het gevaar bemerkten, konden het wegverkeer waarschuwen en daaraan is het te danken, dat er zich geen ongelukken hebben voor gedaan. De overwegwachter kon geen verklaring voor zijn verzuim geven. De waarschuwingsinstallatie had nor. maal gefunctioneerd. De overweg- wachter is tijdelijk van zijn functie ontheven. In verband met het onderzoek heeft de politie te Delft getuigen opgeroe pen. AMSTERDAM, 25-3. Vee Aan voer 254 runderen; le kw. 320-330, 2e kw. 290-310, 3e kw. 240 280; aan voer 144 varkena: le kw. 215-220, 2e kw. 208-212. ROTTERDAM, 25-3. Vee Totale aanvoer 2152; vette koeien en ossen 1613; varkens 539. Prijzen: vette koeien, le kw. 270-290, 2e kw. 235- 270, 3e kw. 215-235. varkens (lev. gewicht): 176, 174, 172. Vette koeien, aanvoer ruim, handel goed, prijshou dend, prima exemplaren boven note ring; varkens (lev. gew.): ieta min der, tamelijk, onveranderd, prima vleesvarkens boven notering, slacht- zeugen van 1.43-1.48 per kg. PUNT Zonder woorden (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond, opgemaakt te 11.15 uur.) PLAATSELIJK ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking en plaatselijk enkele buien. Ma tige tot krachtige, tijdelijk harde wind tussen zuidwest en noordwest. Minder koude nacht Morgen ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. HELSINKI onbewolkt STOCKHOLM sneeuw KOPENHAGEN regen ABERDEEN licht bew. LONDEN regen AMSTERDAM geh. bew. BRUSSEL zwaar bew. LUXEMBURG 1. bew. PARUS half bew. BORDEAUX mist GRENOBLE onbew. NICE onbewolkt BERLIJN zwaar bew. FRANKFORT onbew. MüNCHEN onbew. ZURICH onbew. GENèVE onbew. LOCARNO onbew. WENEN onbew. INNSBRUCK onbew. BELGRADO onbew. ATHENE zwaar bew. ROME licht bew. AJACCIO half bew. MADRID licht bew. MALLORCA licht bew. LISSABON onbew. 7 1 4 4 7—0 11—2 8 3 14 5 5 0 6—5 5 - 2 7—5 7—4 12 —10 6-2 7 6 3—3 18 10 PAUZE Heden: Maria Boodschap. Mis:„Vul- tum tuum De vooraanstaanden van het volk zullken uw welwillen de blik afsmeken" (uit psalm 44). „Hoe kan dat nu?" De onbevangen-verbaasde en twij felende vraag van Maria op de bood schap van de engel, woelt en worstelt deze vraag niet in het verstand van velen? Zij klampen zich vast aan hun geloof. Zij willen niet twijfelen. ZU zijn daar bang voor. Deze kramp houding midden in een veranderende wereld daar moet men uit zien te springen!" Maria en Jozef hebben hun moei lijkheden gehad („zij begrepen niet wat Hij zeide'"). Johannes de Doper („zijt Gij het die komen moet?"), de apostelen, met de weifelend in het water zinkende Petrus voorop, en, 't meest tragisch, Christus zelf („waar. om hebt Gij Mij verlaten?"), zij heb ben allen hun twijfels gekend. Met deze voorbeelden voor ogen 'tzjjn de eersten én de besten kunnen we de sprong in het geloof veilig wagen. We weten wel uit de lering, dat het geloof een genade is. Het is dus geen rekensommetje Het is een gave, die soms bijtend getoest wordt met twijfels om onze overgave vol komen te maken. PUZZEL Horizontaal: 1 uitroep, 3 muziek instrument, 7 voegwoord 9 bloei wij ze, 11 waterkering, 12 onbep. voor- naamw., 14 jongensnaam, 16 water in Friesland, 18 rekening, 20 buitenpla neet, 22 de oudste (afk.), 23 foefje (Indonesië), 25 meisjesnaam, 27 fa milielid, 29 boom, 30 schaapkameel, 32 nu en dan, 33 deel van een ont kenning (Fr.). Vertikaal: 2 familielid, 3 uitroep, 4 zangwijs, 5 term bij het schaakspel, 6 bijwoord, 8 openbare betrekking, 10 zoon van Jacob, 11 de fijnste ve deren, 13 meisjesnaam, 15 zeldzaam, 17 riitak Douro, 19 ridderteken. 21 overal, 24 rustig, 26 gegwicht, 28 bos god, 29 lidwoord. SI spil van 'n wiel. Oplossing morgenavond. In de opgave van do zaterdag puzzel is een regel uitgevallen. Men voege horizontaal toe: 51. lidwoord (Fr.), 52. lastig werk. No. 28 hori zontaal, opgegeven als „gebed", moet zijn gebod.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3