i HUWELIJKSFEESTEN IN BOSKOOP Stille Omgang ;ATERDAG 23 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT 55 JAAR GETROUWD Woensdag 27 maart a.s. zal het echtpaar T. Slingerland-K. Schoorel zijn 55-jarig huwelijksfeest herden ken. Op verzoek van het bruidspaar zal dit op zeer bescheiden wijze ge schieden. De bruidegom, 79 jaar, is boomkweker van zijn vak, doch kon tengevolge van een slepende ziekte de laatste 30 jaar vrijwel geen arbeid meer verrichten. Desondanks heeft hij altijd zijn goed humeur weten te bewaren. De 75-jarige bruid is nog vitaal genoeg om haar echtgenoot nog in alles te steunen, terwijl bei den nog altijd gereed staan om an deren te helpen. Het huwelijk werd gezegend met 9 kinderen, waarvan er twee in Australië en één in Enge land wonen. Het bruidspaar heeft 21 kleinkinderen en 2 achterkleinkinde ren. 50 JAAR GETROUWD Donderdag 28 maart a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat Willem Ver- waay en Antje Akerboom in het hu welijk traden. Beiden zijn nu 71 jaar en hopen binnenkort een bezoek aan hun zoon in Zuid-Afrika te gaan brengen. Reeds een jaar na het hu welijk moest de bruidegon in mili taire dienst en toen hij na onge veer twee en een half jaar was af gezwaaid, was er in de boomkweke rij weinig te verdienen. Hij besloot toen om schouwen specifiek Bos- koopse vaartuigen te gaan repare ren en andere timmermanswerk zaamheden te gaan verrichten. Dit leverde echter ook maar een karig bestaan op, doch na de tweede we reldoorlog werd dit belangrijk beter mede doordat Verwaay oude schou wen kocht en deze vakkundig repa reerde en weer verkocht. Momenteel heeft hij, zoals hij het zeide „meer dan werk zat". Dit zal wel een ge volg zijn van de „ijstijd", waardoor vele schouwen schade hebben opge lopen. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Onder leiding van de voorzitter, de heer G. H. Slootjes, werd in het RK Verenigingsgebouw aan de Ro- zenlaan de jaarvergadering gehouden van de Vereniging Boerenleenbank, aangesloten bij de Coöp. Centrale Boerenleenbank Eindhoven. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter de aanwezigen en in het bijzonder de heer P. Ideler de districtsinspecteur van de CCB. Het afgelopen jaar is voor de bank zeer bevredigend geweest. De omzet ten zijn gestegen, terwijl de toena me van de spaargelden verheugend is te noemen. De bestuursverkiezing bracht geen wijziging, aangezien de heren G. H. Sloootjes en C. Fase werden herko zen. De balans- en de verlies- en winstrekening werden goedgekeurd terwijl besloten werd de winst over te boeken naar de reserve. STOMPWIJK Vandaag kunnen nog kaar ten gehaald worden voor de Stille Omgang aan liet adres Sandhorststraat 7, Stompwijk. ZOETER WOUDE GEMEENTERAADSAGENDA De raad der gemeente Zoeterwou- de vergadert op vrijdag 29 maart. De agenda bevat o.m; voorstellen van b. en w. tot vaststelling van de ver goedingen voor het onderwijs; met betrekking tot het maximaal toe te laten aantal woonwagens in het re gionaal woonwagenkamp; tot ver koop van een strook grond aan de Jan van Banningstraat; verpachting grond aan de H. Rijndijk; benoeming van een geaneente-ontvanger. Verkoop grond aan de Jan van Banningstraat De eigenaren-bewoners van de wo ningen Jan van Banningstraat no. 4, 6, 8, 10, 12 en 14 (naast het postkan toor) hebben verzocht een strook grond tot een diepte van 2l/sm, ge meten vanaf de voorgevel, aan hen te verkopen. Verzoekers wil'len dit als voortuintje inrichten. B. en w. hebben geen bezwaren, omdat het overblijvende trottoir toch ruim vol doende van breedte blijft en 't aan zien van de huizen aanzienlijk wordt verhoogd. Voorgesteld wordt de prijs te stel len op /5,- per m2, terwijl de ge meente een afscheiding zal maken en onderhouden. Gedacht wordt aan eenzelfde afscheiding als bij 't wijk- gebouw van Wit-Gele Kruis. De verzoekers hebben schriftelijk medegedeeld, dat zij akkoord gaan met de prijs en voorwaarden. In dit verband stellen b. en w. voor te ver kopen aan: L. J. J. Hoogeveen 20.00 m2, P. Hagendij'k 14.63 m2, R. A. J. Boon 14.63 m2, H. J. Koppelman 14.63 m2, G. P Paardekooer 14.63 m2, A. G. Hofland 8.75 m2. Verpachting weiland Ben en w stellen voor de percelen weiland van d-. gemeente in de Gro te Polder voor 1963 te verpachten aan: A. G. J. Noordman ad 165.51, Th. W. v. d. Salm ad 231.90, E. J. Kraan ad 226.37, H. J. v. Rijn 317.59, J. A. Mooyman 292.04, J. P. v. Rijn ad 35.-. NOORDWIJKERHOUT Rector Raadschelders en kapelaan A. Brans spraken voor Wij-Jo Heelt rector Raadschelders in de eerste van de drie contactavonden, die Wij-Jo voor de jongeren en de ouderen in de St. Victor parochie or ganiseerde, gesproken over de ge meenschap in de Kerk, woensdag avond kwamen mej. M. v. d. Loo en mevr. C. J. M. Pijnacker-Kirch de in wat groter getale opgekomen Vic- torianen vertellen van hun werk voor de zoveel minder met aardse goede ren bedeelde gemeenschapsleden in een parochie van Amsterdam, de pa rochie van de staatsliedenbuurt. De nuchtere, maar in harde on weerlegbare taal sprekende cijfers van de armoede, de onkerkelijkheid, de zorg voor de bejaarden en de wo ningnood troffen kennelijk de meren deels jeugdige aanwezigen. Mevrouw Pijnacker sprak in het bijzonder over het werk voor de bejaarden in de parochie. Over hun eenzaamheid, hun armoede, die juist deze winter zo extra zwaar woog. Mevr. Pijnacker sprak ook over het work van de vrijwilligsters in en bui- DEN HAAG MAG GEEN ELEKTRICITEIT LEVEREN AAN LEIDSCHENDAM EN RIJSWIJK De minister van Binnenlandse Za ken zal het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland om hun goedkeuring te onthouden aan de contracten tot levering van elek triciteit door Den Haag aan Leid- schendam en Rijswijk niet aan de Kroon voordragen ter vernietiging. De gemeenten Rijswijk en Leid- schendam krijgen hun elektriciteit van Delft. Zij hadden echter besloten de stroom in het vervolg van Den Haag af te nemen, een beslissing die Gedeputeerde Staten afkeuren. Rijs wijk legde zich daarbij neer, maar Den Haag en Leidschendam stelden een beroep in bij de Kroon. Dit be roep is niet ontvankelijk verklaard, zodat in de bestaande situatie geen verandering kan komen. ten de parochie. Over het bezoeken, helpen en verzorgen van deze dik wijls hoogbejaarde oudjes. Mej. v. d. Loo, diie als maatschap pelijk werkster der parochie in zo veel noden en niet te vervullen ver wachtingen moet trachten van advies te dienen en daadwerkelijk te helpen, beschreef de moeilijkheden, die dik wijls het gebrek aan behoorlijke woonruimte als basis hebben. De beide dames, die van hun wierk en de omstandigheden waaronder ge werkt moet worden ook reeds in grotere kring voor radio en tele visie verteld hadden, sloegen onder de aanwezigen niet alleen medege voel, maar ook dia den los. In de parochie van de H. Maria Magdalena in Amsterdam zal men nog van de St. Victorparochie in Noordwijkerhout horen. Vrijdagavond, de laatste van de drie contactavonden, leidde kapelaan A. Brans van de parochie van de H. Familie in Rotterdam het onderwerp „de verhouding ouderen-jongeren" in. De wisselwerking tussen de ouders en de kinderen, diie moet zijn als een soepel lopendtè estafette, waarin de ouderen op de juiste tijd de wissel moeten doorgeven aan de jongeren en deze jongeren niet te vroeg moe ten willen starten, loopt nogal eens uit op kortsluiting en dam spreekt men van het generatie-conflict. Dikwijls vergeten de ouderen, dat het geheim van de opvoeding de her innering aan hun eigen jeugd is. De jongeren op hun beurt moeten be seffen, dat zij positief gestalte moe ten gaan geven aan dse toekomst van de wereld'. Zij moeten vooral ook hun geloof niet te verstandelijk bezien. De ken nis van het geloof is niet het weten van waarheden, maar het zoeken naar de werkelijkheid ervan. Het zoe ken naar de wil van God in hun leven. Op vele wat verstarde begrippen legde kapelaan Brans de vinger om de jongeren beter het wezen van de dingen te tonen. De belangstelling van vooral de jongere Victorianen was diiit maal verheugend groot en uit de gestelde vragen bleek de aandacht, waarmede de inleiding van kapelaan Brans was gevolgd. Was de belangstelling van de pa rochie op vooral de eerste avond niet bijster groot, dit drietal avonden is bij de wél aanwezigen van de con- taotweek ingeslagen en uit dit ge zichtspunt heeft Wij-Jo met dit ini tiatief zeker succes geboekt. UEIDERDORP UITVOERING HARMONIEKAPEL Gisteravond gaf de Leiderdorpse Harmoniekapel, o.l.v., kapelmeester J. Boelhouwer, het jaarlijks concert in het Dorpshuis. In verband met het overlijden deze week, van de pachter van het Dorpshuis, de heer G. J. Di- seraad, had men dit concert willen uitstellen, maar dit bleek niet mo gelijk. Voordat met het programma een aanvang werd gemaakt verzocht de voorzitter, de heer P. Roodenburg, staande enige ogenblikken stilte in acht te nemen ter gedachtenis aan de overledene. Vervolgens heette hij de aanwezi gen welkom in het bijzonder burge meester en mevr. Gallas en deelde mede, dat burgemeester Gallas bereid was gevonden het ere-voorzitterschap te aanvaarden. Op het podium werd burgemeester Gallas de oorkonde overhandigd. Burgemeester Gallas zeide dit ere-voorzitterschap gaarne te aanvaarden en beloofde de vereniging alle mogelijke steun te verlenen. Aan burgemeester Van Diepeningen is be richt gezonden, dat hij benoemd is tot ere-lid. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma door de Harmoniekapel, die een opmerkelijk groot aantal jongeren in de gelederen telde. Veel ouderen hadden moeten bedanken en sléchts 11 leden zijn nu boven d« 1<8 jaar. Het jongste lid, dat deze avond debuteerde is Greet je Pelk, 11 jaar oud. De verjonging heeft overigens geen afbreuk gedaan aan de kwaliteiten van het korps en er bleek weer aan zuiverheid gewonnen. De zwaarste opgaaf voor de kapel Was wel het nummer „Louise de Montfoort" met de niet minder zware solo voor de alt-saxofoon. Het werd echter goed ten einde gebracht. De heer G. Aal- ders toonde zich hier een zeer ver dienstelijk alt-saxofonist en mocht terecht 'n extra applaus in ontvangst nemen met de complimenten van de dirigent. Zoal^ gewoonlijk werd Desloten met 't gezamelijk optreden met de Drum band. Na afloop werden mevr. Jagel en mevr. De Zwart gehuldigd voor het vervaardigen van de nieuwe uni formen van de leden van de Drum band. Zowel bestuur als de drum band-leden boden bloemen en ge schenken aan. De heer Boelhouwer ontving van de leden van de kapel een metronoom als dank voor zijn ^prestaties. Mevr. Boel houwer deelde in de bloemen hulde en ook mevr. Gallas en de twee majorettes. Ter ere van de heer Boelhouwer speelde de kapel een extra mars, ditmaal onder leiding van onderkapelmeester Springer. Het cabaretgezelschap van de KNK uit Leiden, dat na de pauze optrad, had geen moeite de vrolijke stemming te handhaven en tenslotte werd het ge heel besloten met een dansje. WASSENAAR Aan de Handelsavondschool onder directie van de heer Q. H. J. Calis slaagden voor diploma MBA de heren: A. Hoogeveen en J. van Delft voor associatie boekhouden M. Ran- dhani, voor associatie Engelse han delscorrespondentie mej. A. Ouwer- kerk en de heer A. P. Kouwenhoven voor praktijkexamen Engelse con versatie de dames N. l'Ami, J. Win- nubst, M. Kukler, P. Will, N. de Roos en E. Sirre en voor machineschrij- ven M. Groenendijk, L. Sleeking, L. de Kort, N. van Leeuwen, C. Ver beek, C. Vroom, E. Ouwerkerk, T. Scholten, J. Veltman, A. v. d. Gar de, R. Coenen, E. v. d. Holst, Th. l'Ami, M. van Hoof, Y. van Leeuwen E. Marbus, M. de Roos en C. Ver- kleij. Aan allen die op enigerlei wijze huh medeleven hebben betoond, bij het overlijden van onze zoon en broer THEO betuigen wij onze welgemeende dank. Fam. R. DE VROOMEN Herenweg 59 Warmond :t GEVESTIGD: Dr. D. Suurmond HUIDARTS Plantsoen 75 Spreekuur ma., wo. en vri van 13-14 uur en volgens afspraak. Telef. 23766, b.g.g. 57222 Banketbakkerij STEINE- BACH vraagt nette winkeljuffrouw Leidseweg 145, Voorscho ten, tel. 2867. Ie dameskapster (cheffin) Goed loon, eventueel reis geldvergoeding. J. P. VAN LEEUWEN Herenstraat 96, Voorburg Telef. 070—865116 Geslepen glas VOOR MODERNE INTERIEURS V LEIDEN Spiegels Glas in lood Glasplaten Moderne en klassieke glassoorten - Bezoekt vooral eerst onze interessante toonzaal! KORTE MARE 2 Telefoon 22368—22468 b.g.g. 23406 AANGEBODEN G? In hongerstaking, om dat ik volgende week de straat op ga. Alles moet weg. Ziekenhuisledikanten, schrijftafels 7.50, bankstel, dressoirs, tafels, stofzui gers, opklapbedden, spie gels, matrassen, radio, gas stellen, haarden, enzovoort. Pluym, Hogewoerd, Tel. 21266. fS? Stofzuigers v.a. 115. Bij aankoop van een nieu we geven wij 25.- voor uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Leiden. 5T Accu's Acifit voor service en garantie n be grip. Nu verlaagde prijzen Revisie overbodig. Vraag uw handelaar of bel Acifit Leiden 24850 dag en nacht. Acifit accu-service, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwoude bij Leiderdorp. De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958 Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. S? Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-autobedrijf' de nieuwe Chryslers. Vr inl. De Jonv. Zeemanlaan 12a. tel. 23055. Te koop Opel 1200 de Luxe Deskundig onder zoek toeegstaan Br. onder no. 8274 bureau v. cL blad. Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij ha. Van der Vaart, Lange Pie- terkerkkoorsteeg 24, telef. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 3? Een nieuwe woning? Voor al jw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.- Haarlemmerstraat 293. Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal. De groot ste sortering. De laagste prijzen De Lichthal. Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte. Te koop: televisie 43 cm. Philips, in prima staat, met binnenhuisantenne 275.-. B. F. A. Veenhof. Or. Nassaulaan 3, Voorhout. 3? Hard- en zachtbord, te gelboard, spaanplaat, ge perforeerd hardboard; for mica; kastplanken; trap pen; hout in alle maten en lengten. Houthandel „De Burcht". C. J. v. d. Geest, hoek Nieuwstr-H. Kerkgr. tel. 01710—33078. Gevraagd oer 1 mei of eerder: cheffin verkoop ster. Fa. Leon, damesmode, Breestraat 147, Leiden, tel. 02520—7378. Te koop een in goede staat zijnde Ford de Luxe. Tevens 600 meter ijzeren warenhuisgoot. Tel. 01712 —218. 3? Te koop: kinderwagen. Lage Morsweg 3, Oegst- geest (De Slaag). Wilt U veel plezier en weinig zorgen, laat dan uw tuin door ons verzor gen. Nu is het tijd om een afspraak te maken voor het snoeien van heesters en rozen, het mesten van uw tuin, enz. Tuinbouwbe drijf C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21, Leiden.,, tel. 20550. S? Voor metsel- en tim merwerk en tegelzetten, stucadoorwerk, winkelbe timmering en div. repara tiewerkzaamheden, uw adres: n.v. Hoogduin, Dr. v. Noortstraat 168, Stomp wijk, tel. 01761—4365. F Een aluminium Para- lux jalouzie van b.v. 220 br. en 175 lang kost slechts 69,10. Te leveren in di verse maten. Vraagt in lichtingen en prijsopgaaf bij v. d. Klugt, Haarlem- merstr. 256-258, tel. 22154. Q? Pullman-, Auping- en kapokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prijs bij: De Kleipe Winst. Haarlem merstraat 51, Leiden. Aangeboden riante be nedenwoning met voor- en achtertuin in de Professo renwij k. Gevraagd: heel huis eventueel met garage. Genegen in verhuiskosten bij te dragen. Br. onder no. 3926 bur. v. d. blad. Tegen goede prijs ter overname gevraagd enig oud kristal, als schalen, ka raffen, gemberpotten, drinkglazen en bokalen enz. Br. onder nr.3965 bur. v. .d blad. <3? Alt op de Mare 112. Nog enige robuste bank schroeven 22.50; flinke handzagen 4.20 tot 4.80; 6 schroevendraaiers met rekje 6.60; booromslagen met ratel 7.-; bussen Teo- flux met 30% korting. <3? Alt op de Mare 112 Occasions: Heem electr. boortol 6 mm. 62.50; prima Philips autoradio met an tenne 120.-; ruime rijwiel- rekken 5 pi. a 15.-; gassnij- ijzer 14-1" 45.-. 3? Accu-service „Actavia" Voor betere kwaliteit. Fa briek- en inbouwbatterijen Reparatie, service, contro le, garantie, laden. Meer dan 50 jaar vertrouwen. Vraagt uw handelaar of bel: Accu-service „Acta via", K. Raamsteeg 67, tel. 21427, Leiden. 3? Aangeh.: B.M W. 500 cc 1600.-. Sparta 250 sl. 950.-. Zeer goed en snel. Herengracht 1, Warmond. 3? Te koon van particulier Opel Kapitan. bouwir 1955 in prima conditie, deskun dig onderzoek toegestaan. Kaapweg 166, Leiden, tel. 23162. 3? Er is maar één Van der Berr. die in eigen stoffeer- cjerii stoffeert, repareert, overtrekt, liimt. Gerrit Doustraaf 1-27 tel 3AR24 Trompstraat 66. Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder rijwielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbelebuurt 11, Rijns burg, tel. 01718-2967. 3? Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-2, tel. 3^824. Trompstra 6 3? Gootstenen, aanrecht bladen en keukenkasten feheel pasklaar, erste las materialeh, zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus n Zn. Minnebroersgracht 9. 2* Gelden beschikbaar zonder borg voor iedereen Kant.uren van woensdag t.m. zaterdag van 10 tot 3 u. of br. Adm.kant. Koe dam, Middelharnisstraat 150b, Rotterdam. 3? Accu, accu, accu accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, Reeds meer dan 15 jaar dc enige erkende accu- sj cialist. Groenen, Nieu we Rijn 106, Leiden, telef 23140. Golfplaten, houten werktafels, stalen drijf assen, binten, pijpen, elec- tromotoren, closetpotten, stortbakken, vloer-, kraai en sponninghout, baddings, rasters, ramen, deuren, tuile du nord- en kruis- dakpannen, eiken kinder binten. Fa. H. de Bolster, Overrijn 8, Leiden, bij de Zijlsingel. 3? Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank. en uw zakendrukwerk enz, Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul penservice. Haarlemmer straat 64. naast muziek handel Ge Hofenk. ƒ200.- goedkoper, de Jawa brommer, 2 versnel lingen, voor- en achterr wielvering. Met snelheids meter, compleet 475.-, ook inruil. Firma Dusoswa, Turfmarkt 2, Leiden, tel. 24409. 3? Goedkope vakantie auto's, door inruil verkre gen. Renault Fregate rui me 4-5 pers. auto' prima motor en banden, lederen bekleding en schuifdak. Haast U. prijs slechts 750.-, Gar. v. d. Meer, Hoge Rijn dijk 4a, Leiden, tel. 25259. 3? Morris Minor 4-deurs 1955, keurige wagen, mo tor geheel gerevideerd pr. 1350.-. Opel Rekords, in uitstekende staat 1958 van af 2700.-. Garage v. d. Meer, Hoge Riindijk 4a, Leiden, tel. 25259. 3? Renault 4 1960, slechts 55.000 km. gereden, aan rijding vrij loopt 1 op 16. laagste wegenbelasting 1950.-. Volkswagen 1958 standaard, luxe uitvoering 2250.-. Bevr.: Gar. v. d. Meer, Hoge Riindijk 4a, Leiden, tel. 25259. 3? Mah. klaptafel; mah. fauteuils stoelen; tafels; antiek kabinet; mah. se cretaires; antieke kisten; mah. Frans bankstel; fr. mah. Engelse hoekkast; kristal; koperwerk; schil derijen, enz. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigr. telef. 22150. 3? Kredieten tot ƒ4000.-. voor aankoop meubelen, woningtextiel. Vraagt gra tis folaér. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083, Rot terdam. 3? Te koop: Skoda Octa- via b.j. '61, 28.000 km. gel. Opel Caravan b.j. 61; BMW 600 b.j. '58; Opel Kapitan b.j. '55. Te zien: Klooster 20, achter Rex- bioscoop. 3? Bromfietsen: Puch sport 350.-; RAP z.g.a.n. 395.-; Solex auto, bijna nieuw 290.-; 30 andere brommers, ook motorrij wielen en onderdelen voor alle merken. Middelweg 29 (centrum), Leiden. 3? Citroën 2 C.V. aangeb. 1425.-; Fiat 1100, in prima staat, slechts 1250.-; zuini ge 4-deurs wagen; Vespa- scooter 350.-. v. d. Meij, Hooigr. 66, Leiden. 3T Bandrecorders, grote sortering grote Grundig m. 3 speakers; pracht Philips recorder met 3 snelheden; Sa ja met 2 speakers; re corders vanaf 225.-, met garantie: radio's v.a. 49.50; gracht Erres t.v.; modern, igen rep.afd. Nieuwe Rijn 60. OFVRAAGD 3T Kosthuis of kamer. Voor een jonge drukker zoeken wij een kosthuis of kamer van maandags tot vrijdags. Drukkerij van Elburg. Warmond, telefoon 01711-215. 3? Ruime zit-slaapkamer, zonder pension, gezocht door heer, geen student, b.b.h.h. Brieven met op gaaf van prijs onder no. 3993 buri v. d. blad. 3? Te huur gevraagd met ev. overneming van good will en inventaris winkel huis in dichtbevolkte wijk. Brieven met opgave van opp. enz. onder no. 9787 bur. v. d. blad. W Oudere iaars-studenten echtpaar zoekt woonruim te in Leiden of omg. Br. onder no. 3949 bur. v.d. bl. PFRSOIVF.FI <7? Katholieke Gezinszorg. Morssingel 8 te Leiden vraagt r.k. helpsters voor de bejaardenzorg voor he le dagen of enige uren oer dag. Aanmelden maandag t.m. vrijdag 9-10 u. en 1-2 uur. „Zoekt U bijver- dienste-ayondwerk?" Ook U helpen wij hieraan! N I Postbus 21, H.I.Ambacht. 3? Gevraagd geroutineer de modinettes Wegens uit breiding, kunnen wij nog 20 modinettes plaatsen. Komt U eens praten. Goed loon en 5-d. werkweek. Aanm. maandag tot vrij dag van 817.30 u. Heren gracht 84, Leiden, telef. 30268 3? Boekhouder i.b.v. dinl. MBA heeft nog enkele da gen of gedeelten daarvan beschikbaar voor het in lichten of bijhouden van boekhoudingen. Zeer rui me ervaring. Br. onder no. 3974 bur. v. d. blad of tel. 01714—460. 3? Bijverdienste. Algemeen Dagblad vraagt lopers voor ochtendwijk. Bescnuitsteeg 7. Personeel gevraagd voor seizoen werkzaamheden in bloemisterij zowel hele als halve dagen, mnl. of vrl. Leeftijd vanaf 14 jaar. Ook vast personeel kan ge plaatst worden. Th. J. v. d. Zwet, Noordeinde 153, Roe- lofarendsveén, tel. 01713- Koffiebranderij vraagt Agent es-bezorger voor verkoop van haar produk- ten aan particulieren tegen hoge bijverdienste. Wedu we of invalide komt ook Ln aanmerking. Br. onder no. 500 Boekhandel Jan Haan n.v., Nw. Ebbingestr. 21, Groningen. 3? Gevraagd timmerlieden, constructie- en mach. bank werkers, pijpfitters voor montage, tel. 01714-342. 343 tot 5 uur. Tel. 01717-2115, na 6 uur 01728-498, na 6 uur 070-324775 na 6 uur. <2 Winkeljuffrouw en flinke jongen gevraagd. Lampenkoning, Haarlem merstraat 141 t.o. Hema. 3? Gevraagd in gezin van 2 personen een flinke hulp in de huishouding, van 9 tot 12 uur, 3 of 4 maal per week. Hoge Rijndijk 35, Leiden. <3? Werkster gevraagd, 1 of ll/s dag per week. Meer dere hulp aanwezig. Mevr. Van Woerden, Rhijngees- terstraatweg 38, Oegst- geest, tel. 52190. <3? Banketbakkerij Steine- bach vraagt nette winkel juffrouw. Leidsewee 145, Voorschoten, tel. 2867. 3? Wegens teleurstelling contact gezocht met tact vol en handig meisje voor verzorging van de baby en het verrichten van huish. werkzaamheden v. 8.30-17.30. Br. onder no, 339 Adv.bur. „Riinland", Leiden of tel. 01710-51654. 3P Gevraagd 'n net meisje voor hele dagen. Hotel- café „De Plas". Lange- raarseweg Langeraar, tel. 01722—120. 3? Wordt gevraagd een schilder voor onderhouds werk. Gevorderde leeftiid geen bezwaar. Zich te mel den: Bronkborststr. 24 of Genie-werkplaats, Doe lengracht 4. 3? Gevr. in gezin met kin deren beschaafde huish. hulp, zelfst. kunn. Mevr. v. d. Putten. Wijt- tenbaohw 69. Oegstgeest telef. 50536. TF RTTTTR 3* Wasmachineverhuur „Edv voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2 00: centrifuges 1.50 en 1 75: wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden Bern- hardkade 23, tel, 32039. 3? Aangeboden: zitkamer 2x2'/2 m. op 't zuiden; slaapkamer 2x2'/* m. op t noorden: beide kamers gemeubileerd. Te bevr. v. 18-19 uur P. de la Court- straat 28. chauffeur. Taunus 17 M, Consul, Opel, Rekord- Volkswagen; Anglia; VW- busje met radio. All-risk verz, Werkhovens garage bedrijf, Maredijk 34, telef. 22300—32735. fZ Huurt uw auto bij auto- Verhuur „Centraal". Opeis en Volkswagens 1962. All- risk verzekerd. Hooigracht 71, tel. 31607. Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids- toilet compleet met petty- coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen. Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. Zomerhuisjes t.h. met verwarming in div. vakan tiecentra. Vóór 13 juli 40% red. Aanvr. postbus 1251, Amsterdam. 3? Huur nu 59 cm. super t.v. met 2e programma voor 5.- per week: 4 jaar volledige garantie. Gratis een week op proef Avond servicedienst tot 23 uur Voor proefplaatsingen en inlichtingen: Kraaierstr 2a. Leiden, tel. 33805. Te huur gedurende voor- en naseizoen diverse zomerhuisjes, gelegen in verschillende streken van het land. De huisjes zijn volledig ingericht voor 6 personen en bevatten woonkamer, 2 slaapka mers, keuken en toilet. Br. onder no. 3995 bur. v. d. blad Roeibootverhuur Zwaan. Nieuw materiaal. Mevr. Kennis, - Zwanen burgerpolder 1, Warmond. WONmGRUIL 3? Woningruil. Klein lief huisje helemaal opgeknapt goed onderhouden bev. 2 kamers, keukentje, larjge gang, zolder met gr. slaap kamer en bergruimte, huur 4.80; voor iets groter, ho gere, huur geen bezwaar onverschillig waar. 2e Ha- verstraat 55. 3T Woningruil. Aangeb.: I zonnige bovenwoning, be staande uit 2 kamers, zol der met zolderkamer, keu ken met groot balkon. Ge vraagd: heel huis, centrum stad. Br. onder no. 3973 bur. v. d. blad. <3? Het telefoonnummer voor uw huwelijksrepor tage is 01715353. Foto van Bemmelen, Zoeter woude. <3? Sierteelt. Het adres rooi in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest, Roelofarends- veen, tel. 01713-291. Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van Sint Jozef. Elk dubbeltje is welkom, giro 227223. A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leidschendam. Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27. 10 Rijlessen 60 minuten voor f 55.— in Peugeot 403. Erkende bondsautorijschool Joop Groenendijk, Spoorlaan 17. tel. 02532—8611, Voor hout; Morsweg 135, Leiden, tel 31283. tg Het adres voor alle sierteeltvergunningen is J. v. Paridon Jz. Noordwij- kerhout. Inkoopbetaling bij het tekenen van het for mulier. Verkoop na over dracht. Tel. 02533-2205. ff? 12 Lesuren voor 49. Modern lesmateriaal, ge- dip]instructeurs. Halen en brengen gratis. Theorie avonden met lichtbeelden. Erk. bondsautorijschool De Centrale. Veerstraat 31. Leiden, tel. 24600 (na 19 uur). Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi, Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave mevr. J Hovius, Suringarstr. 17, tel. 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen. fl Postzegelverzamelaars Is u nog geen lid van onze rondzenodienst? Waarom piet? Geen lidmaatschap Geen contributie. Geen kos. een, wel korting! Vraagt in lichtingen Van Leeuwens postzegelhandel Lokhorststr (Pieterskerkgi JST Autorijden leren? Frans Goddijn erkende rij school geeft lea in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5. Leiden, tel 34430. OP Betaal minder belas ting. Laat uw aangiftebil jet Inkomstenbelasting '63 invullen door een deskun dige. Schrijf aan bureau van dit blad onder vermel ding van no. 9547, en U wordt thuis bezocht. 'K Ook voor opleiding rij bewijs A (motor of scoo ter) en C.D.E. (vrachtwa gen en autobus) naar de Leidse Autorijschool v. d. Meij. Hooigr, 66, Leiden, tel. 21280. Leiden. De rij school waar ook uw vader reeds leerde rijden. WoninPTU'l-centrale voor reheel Nederland. Stationsstraat 20. Utrecht, tel 03011831, oostbus 2006. Adressen met huis- nummer in dp handige gids V8h 't grootste ruilbureau mot officiente service. ADVERTENTIES in: ABONNEMENTEN op: HANDELS DRUKWERK bij: 0«' I.fiflsp Courant P. WORTMAN ZUID WEG 8A Plaatst een Telefoontje!

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5