Daarom BP! super IMix benzine WELKE FILM DEZE WEEK Kies de soort die bij Uw auto hoort GROTE BOUWPLANNEN IN HAZERSWOUDS RHIJNENBURCH MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 23 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT hazerswoude Burgemeester en wethouders van Hazerswoude zullen de raadsleden donderdagavond voorstellen om 28823 vierkante meter grond te ver kopen in Rhynenburch (plan III). Zeven verschillende bouwbedrijven willen hier ramelijk 134 eengezins woningen, 54 flatwoningen, 1 bunga low en 29 garages bouwen. De bouw bedrijven zullen tezamen f 638.250,- moeten betaler ten einde in het be zit van de gronden te kunnen ko men. Zeven kopers De N.V. Grootstad XII te Nootdorp wil ten noordwesten van de vijver aan de Da Costa-singel, dus aan de Willem Kloosstraat, 24 flatwoningen bouwen. De kavel grond heeft een oppervlakte van 2240 vierkante me ter en het college stelt de vroede vaderen voor over te gaan tot ver koop hiervan tegen een prijs van f 48.400,-. Het bouwbedrijf Plomp uit Capelle aan den IJssel heeft het plan om in het noordoostelijk gedeelte langs de Potgieterlaan, 15 eengezinswonin gen te bouwen. De grootte van het perceel grond is ongeveer 2231 vier kante meter, terwijl de koopsom f 55.125,- bedraagt. Het college wil aan de firma Van Wieringen te Alphen een perceel grond van 2025 vierkante meter ver kopen tegen een prijs van f 47.100,-. Hier zullen dan 12 eengezinswonin gen en 5 garages kunnen worden ge bouwd. Ook de Maatschappij voor eigen woningbezit te Hilversum heeft de wens uitgesproken om ir aanmerking te komen voor grond. Derhalve is genoemde maatschappij 9671 vier kante meter toegewezen. Gebouwd zullen kunnen worden 72 woningen en 10 garages. De koopsom bedraagt f 225.350,-. De firma F. de Boer te Hazers- woude-Rijndijk wenst langs de Va lerius-, de J. P. Heye- er het ver lengde van de Jacob Reviusstraat, 37 eengezinswoningen en 6 garageboxen te bouwen. De grootte van de kavel Leiden en Omgeving Leiden dkt. Veldhuizen, Zóeter- woudsesingel 57b, tel. 20617; dkt. Gaasbeek, Hogewoerd 138 tel. 20266; dkt. Langezaal, Wittesingel 30, tel. 24855; dkt. Sohaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; dkt. Van Glabbeek, Bachstr. 39, tel. 22956. Tandarts: Ohr. A. M. Kengen, tel. 24516 Apotheek: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 2487. Apo theek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. Alkemade en Leimuiden de art sen Van der Werf, Koppoellaan 1. Rijpwetering, tel. 01712-202 en Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wett- ring, tel 01713-217. Alphen a. d. Rijn dkt. M. E. v.d. Steen. Wilhelminalaan 66. tel. 2738 Apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67. tel 3500. Bodegraven dkt. L. Kunst, Prins Hendrikstraat, tel. 2811, en zr. Fa- ber, Irenestraat, tel. 2599. Boskoop d'kt. Bom, tel. 2136 Wijkverpleging zr. De Haan, tel. 2805 Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. J. J. v. d. Andel, Van den Endelaan 123, tel. 5417 Wijkverpleging zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316 Tand arts Bollenstreek: A. Disselkuen Sassenheim, Hoofdstraat 306, tel 8166. Katwijk a. d, Rijn dkt E. E. v.d. Laan, tel. 2810 Apotheek: Princestr 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee dkt. K. J. E. Siagmolen, te. 2336. Apotheek: de Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraa7 zie Nieuwveen. Leiderdorp dkt. G. A. de Bruy- ne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208, apotheek geopend, zr Van der Leer, B. G Cortslaan 34, Leiderdorp, tel. 01710-23109 Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel 01714-278. Lisse dkt. J. M. v. Dijk, Achter weg 6, tel. 3134. Tandarts:, zie Hille gom. Nieuwkoop de artsen M. San ders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725-555, en K Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. Nieuwveen dkt. A. M. v. Don gen. tel. 01723-101. Noorden zie Nieuwkoop. Noordwijk dkt. H. Kruyt, tel. 2030. Wit-Gele Kruis, zr Hooijmans, tel. 3388 of 2524. Apotheek: De Duin rand. Noordwijkerhout en De Zilk - dkt K. A. v. Praag, Herenweg 17, tel. 02533-2385. De Zilk: dkt A G. Th v. d. Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520-5707. Tandarts: zie Hillegom Oegstgeest dkt. J B. Hug en holtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390 Wit-Gele Kruis, zr. Warmenhoven. tel. 51188 of 52426. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn Sassenheim Tandarts: zie Hil legom. Dkt. J M. v. Nes, tel. 7119. Wijkverpl. zr. v. d. Beukei, Emma- laan 2, tel. 7463. Valkenburg zie Katwijk a. d. R Voorhout dkt. A. W. Bots, tel. 02532-7393. Voorschoten dkt. J. E. James. Leidseweg 51, tel. 2520. Wassenaar de artsen E. M. N Oosterbaan, Prinses Marielaan 14A, tel. 3056, en J H Jaarsma, Witten- burgerweg 106, tel. 9676 Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Sohouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Nieuwveen. Zwammerdam dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. grond is ongeveer 6332 vierkante me ter en de koopsom bedraagt 139.575,- gulden. De heer J. J. Boers wil langs de door te trekken vijver 11 eengezins woningen en 4 garageboxen, bene vens langs de J. P. Heyestraat, 4 ga rages en 17 eengezinshuizen doen verrijzen. De grootte van de twee Dercelen grond is ongeveer 5274 vier kante meter en de koopsom is vast gesteld op f 107.700,-. Tenslotte stellen burgemeester en wethouders de raadsleden voor een perceel grond van 1050 vierkante meter te verkopen. Hier wil de heer F. v. d. Mark een bungalow bouwen; de koopsom is gesteld op f 15.000,-. hazerswoude VEERTIG JAAR KAB'ER Vrijdagavond is de heer J. Schoon- derwoerd uit de Groenendijk tijdens de vergadering van de Hazerswoudse afdeling van de R.K. Bond van Werk- ne(e)m(st)ers in de industriële be drijven gehuldigd. Genoemde per soon herdacht namelijk het veertig jarig lidmaatschap van de Katholieke Arbeidersbeweging. Tijdens de jaarvergadering van ge noemde afdeling in restaurant Groe nendijk zette de heer B. Heijnis. dis- triotsbestuurdei van de bond. de heer ^rhoonderwoei-d. die sinds zeven ïaar de voorzittershamer van de Hazers woudse. 73 leden tellende afdeling hanteert, in de bloemetjes via een welgemeend huldieineswoord Spre ker noemde de iubilans. die vroeger lid was van de landarbeidersbmrd St Deus Dedit, een van de goede pio niers in de beeiniaren der vakbewe ging en een enthousiast propagan dist. Als teken van erkentelijkheid speldde hij de feestende voorzitter de doublé insigne op de revers. Namens de leden sorak de heer W. van Es woorden van waardering. Hij (die z°if als waarnemend-voor zitter de afdeling zeven iaar leidde) besteedde er aandacht aan. dat door de activiteiten van de heer Srhoon- derwoerd de afHobng veertij? nieuwe leden kon inschrijven. ..We honen nog lang van uw diensten als voor zitter gebruik te maken", zo zei hij. De jubilaris bracht de sprekers dank voor de hem toegevallen hul diging. Eerder hadden de in niet zo groten getale ongekomer. leden het huishoudelijk gedeelte van deze bij eenkomst afgpwerkt. In dit verband zij vermeld, dat er een batig saldo in kas is en dat de herep N Boere, •Tac. Kraan en Th van Wetten zich in hun bestuursfunctie zagen her kozen. De heren T. de Vogel en C. Hos zuil e.n in de controle-commissie zitting nemen. Wat de raad fe h^hand^ten kriigt. Donderdagavond, om 19.30 uur, zal de gemeprtpr3ad in onenbare zit ting ten raadhuize biieenkomen. Od de agenda staan de volgpnde punten: voorstel aankoop grond van het R.K. parochiaal armbestuur te Rotterdam: verzoekpn om voorschotten od de vergoedingen ingevolge de Kleuter- onderwijswet: verzoeken om voor- sehottpn on de exploitatievergoedin gen ingevolge de Lager-onderwiis- wet 1920: verzoeken om voorschotten od de vergoeding voor het vakonder wijs invevolge de La eer-onderwijs wet 1920- voorstel tot het toekennen van een koudetoeclag aan het daar voor in aanmerking komend ge- meentenersonepl: voorstel tot het be schikbaar stallen van een krediet ten b°hoeve van de aanschaf van nieuwe schnifrnachines: voorstellen tot ver koop van grond aan Maatschappij voor Eigen Woningbezit firma van Wieringen. N.V. Plomp. N.V. bouw en evnloitatiemaatschappij Groot stad XIT. .T, J. Boers. F. de Boer, en F. v. d. Mark. Goed begin. Het eerste team van de biljartvereniging 't Scheepje heeft in de competitiewedstrijd tegen De Heul 2 behoorlijk van zich doen spreken door een 80 zege bijeen te spelen. Tijdens deze ontmoeting ver beterde C. v. d. Voort zijn persoon lijk record door in dertien beurten zijn partij uit te maken. Overigens debuteert dit team van het nog niet een jaar bestaan de Scheepje voor treffelijk in de competitie van de Leidse Biljartbond. De Groenendij kers, met C. v. d. Voort, G. v. Zwie- ten, N. Schoonderwoerd en W. v. d. Meij in de gelederen, bezetten met nog een ontmoeting tegen Vrienden kring uit Langeraar voor de boeg de eerste plaats met vier punten voor sprong op Katwijk. Hoewel: laatst genoemd viertal heeft nog twee wed strijden te spelen. Donderdagavond zullen de „Scheepsmensen" de wed strijd tegen de Langeraarders spe len. Geboren: Robbert z.v. C. van Dig- gele en M. A. Dirkzwager; Arjan z.v. A. Schoonderwoerd en C. van den Bergh; Catharina d.v. A. Platteel en N. Struijk; Catharina H. d.v. A. M. N. van der Haas en M. C. Vink; Ca- rola d.v. J. M. M. van Goozen en J. H. T. van Diest. Ondertrouwd: H. Valk en E. A. Ossevoort; M den Horder en C Dam. alphen aan den rijn Geboren: Leon Johan Henricus z. v. Josef H. Betendor en A. J. M. v. Erdewijk; Marinus Cornelis z.v. Ca- trinus v. d. Leij en M. Haasbeek; Ro bert Pancras z.v. Abraham G. Brand en J. de Kleer; Johanna Helene d.v. Jacob Poth en J. H. Hulscher; Mar cel Arie z.v. Arie Groenevelt en M. Oppelaar; Margaretha Adriana d.v. Nicolaas Doelman en P. Niesing; Je roen Ohristiaan z.v. Christiaan C. de Bruin en J. Verlaat; Antonius Johan nes Maria z.v. Joannes M J. Scheer der en M. J. J. Verheugt; Jacobus z.v. Dirk v. Eijk en C. M. Wijman; Annette d.v. Jan Brommers en G. Vonk; Irma Jaeoba d.v. Arie v. Donlk en C. A. v. d. Akker. Overleden: Jan v. Maasdam 49 j.; Aartje Turkenburg e.v. J. Blom 73 jaar; Jannigje Boerefijn, w.v. J. v. Vliet 81 j. Ondertrouwd: Antonius M. Groe nendijk 27 j., fabrieksarb., en Eliza beth M. G. v. Loo 27 j., hulp in de huish.; Egidius W. Noordegraaf 37 j., marktkoopman, en Adriana M. de Wit 21 j., zonder beroep. Gehuwd- Leonardus J. Westra 23 jaar, en Marijtje L. Blanken 24 j boskoop Biljarten. Voor de competitie van de Verenigde Biljartverenigingen Gouda en Omstreken wisten Boskoop A en B een 4-4 gelijk spel te be halen, resp. thuis tegen Donk A en uit tegen Centrum B. Boskoop C be haalde de volle winst met 8-0 tegen KAJ 1. leimuiden De. toneeluitvoering op vrijdagavond in zaal Sneeboer door de Naamloze To neelclub is voor de uitvoerenden be paald een teleurstelling geworden. Er was namelijk voor de uitvoering van het detective stuk „Eksterogen" van J. v. Duynen maar zeer geringe belang stelling. Waarschijnlijk was de televisie weer een grote konkurrent. Het is voor deze ijverige toneelgroep, die gestaag blijft proberen betere toneelstukken te brengen niet erg hoopgevend niet de belangstelling te krijgen, die ze stellig verdient. Aan deze teleurstelling gaf voorzitter W. Pet in zijn openingswoord dan ook uitdrukking. Desondanks heb ben „De Naamlozen" gespeeld voor wat ze waard waren en de aanwezigen met „Eksterogen" een plezierige avond be zorgd. rijpwetering NAAR DE MISSIE Binnenkort zal zuster Alfonsus (mej. Nel DongeLmans) vertrekken naar de Missie. Reeds vele jaren is zij werkzaam geweest in het Missie huis te Roosendaal en volgende maand gaat zij voor de duur van 15 jaar naar de Missie. Zij is geboren Rijpweteringse, en ook daarom kun nen wij haar niet met lege handen laten vertrekken. Morgen zal de opbrengst van de derde sdhaa?,-col- lecte voor haar bestemd wordem. Rijpwetering, geef morgen g.ufl. zoetermeer FEESTAVOND KAB De KAB-afdeling Zoetermeer heeft haar leden een feestavond aangebo den. Hoewel dit jaarlijks geforuike- lijk is, heeft deze feestuitvoei ïng dit jaar wel een bijzondere betekenis ge kregen. Bij de opening van die feest avond werd het woord gevo/jrd door de heer G. van Leeuwen, voorzitter van de afdeling Zoetermeer. Spreker wees er op, dat dit jaar wel op een bijzonder tijdstip een fi eestavond werd gegeven; het feest valt name lijk in de vastentijd, een wel zeer ongewoon gebeuren. De ocfrzaak hier van moet gezocht worden in het feit, dat er een parochieretraite gehouden is, waarbij verzocht werd gedurende die tijd zo weinig moge'lijk vereni gingactiviteiten te willen ontplooien Het verenigingswerk is hierdoor ach terop geraakt. De barre winter van 1963 heeft het verenigingsleven even eens lam gelegd. Bovendien viel het 75-jarig bestaan van de diocesane KAB in de bisdommen Haarlem en Rotterdam op 9 maai*1! jl. Al deze redenen zijn oorzaak, geweest dat eerst nu, met speciale toestemming deze avonden plaats vonden. Toneelstuk The Red Jacksons Band, die voor de muziek zouden zorgen, waren door pech niet op tijd aanwezig, zo dat men het aanvankelijk zonder deze muziek moest stelhen. Het KAB-to- neel onder regie vam de heer G. van Leeuwen voerde het toneelstuk „De Gouden Kooi" op van Hans Nesna. Het KAB-toneel met zijn jaren lange ervaring zorgde er voor, dat het niet zo bijster geslaagde stuk een goede opvoering kreeg. De toe schouwers hebben dan ook ten volle kunnen genieten van goed toneel spel. bodegraven Koninginnedag Het Oranje comité heeft in samenwerking met de damesskelterclub een aantrekke lijk programma weten vast te stel len voor de komende Koninginnedag. Des morgens zijn na de gebruikelijke aubade van de schoolkinderen de voorstellingen in hotel Van Rossum. 's Middggs is alles skelteren wat de klok slaat; o.a. wedstrijden tussen de plaatselijke onderwijzers, de brand weer en het Rode Kruis. Trapskel- terwedstrijden tussen jongens en meisjes van 13 tot 15 jaar, een zeep kistenrace voor jongens van 8 tot 12 jaar enz. De jeugd kan zich op 2 april opgeven op de skelterbaan tussen half zeven en half acht. warmond „Steeds Vooruit". Competitie- uitslagen: Heren 2de klas: Steeds Vooruit 1- DSB 2, uitslag 46. Heren 4de klas: Steeds Vooruit 3- Reflex 3 55; Steeds Vooruit 4-Ba- ronie 3 46. Dames 4de klas: Steeds Vooruit 1- SML 2 73; Baronie 3-Steeds Voor uit 2 55. Mej. M. Broxsterman en L. Post wisten ieder tweemaal te winnen. Ook werd het dubbel ge wonnen. Junioren meisjes 2de klas: Baro nie 2-Steeds Vooruit 1 64. Junioren jongens 2de klas: Steeds Vooruit 1-Effect '54 1 73. De wedstrijden voor de volgende week zijn: Heren 2de klas: (30 ma.) Salaman ders 8-Steeds Vooruit 1. Heren 3de klas: (28 ma.) ATTC 3- Steeds Vooruit 2. Heren 4de klas: (25 ma.) Steeds Vooruit 3 - RTC 5; Slagvaardig 1- Steeds Vooruit 4. Dames 4de klas: (25 ma.) Steeds Vooruit 1-Rustenburch 1; Steeds Vooruit 2-Play Fair 2. Junioren meisjes 2de klas: (30 ma.) Steeds Vooruit 1-SML 1. Junioren jongens 2de klas: (30 ma.) PIT '54 2-Steeds Vooruit 1. Aanvang der wedstrijden om half acht. Trianon „Gejaagd door de wind" zal het na zoveel jaren ook nog wel doen bij naar romantiek hun kerende mensen. Deze film naar het beroemde boek van Margaret Mit chell is reeds jaren geleden in roula tie gebracht en beleeft nu in Leiden een hervertoning. Het gepassioneer de verhaal is nog populair. Dit was wel af te leiden aan het ruime be zoek tijdens de eerste avond. Tegen het decor van de Amerikaan se burgeroorlog, waarvoor o.a. de vrijheid van de negers de inzet was, plaatste de schrijfster haar dramati sche verhaal. Deze liefdesgeschiedenis heeft me nig (vrouwen)hart geroerd en ook de film mag op die uitwerking reke nen. Regisseur Viktor Flemming heeft het zich niet moeilijk gemaakt. Hij heeft de sfeer uit het boek ge voeld en die overgezet op het bio scoopscherm. Ruim drie uur krijgt de bezoeker de gelegenheid te beoorde len of hij daarin volkomen geslaagd is. Naar ons gevoelen is hij geslaagd. noordwijkerhout KIND OP NIPPERTJF GERED De 2Vi-jarige Ansje van Duiven voorde, wonend aan de Havenstraat 13 te Noordwijkerhout, is gistermid dag met moeite gered aan de Steen- graoht bij Corneliabrug. Zij werd uit het water gehaald in bewuste loze toestand door mevr Duindam, Herenweg 3, die gelukkig al spoedig hulp kreeg van een toevallig passe rende arts uit Noordwijk. Deze braoht het kind naar het Academisdh Ziekenhuis te Leiden. Daar moest Ansje geruime tijd met zuurstof be handeld worden, maar gisteravond en vanmorgen was haar toestand ge lukkig weer redelijk weL Tegen het wat al te romantische ka rakter van deze film kan men be zwaren hebben, maar dit hebben wij ook tegen het boek. Niet iedereen zal deze film dan ook tot het laatst goed kunnen verteren. Bioscoop bezoekers boven 14 jaar kunnen deze week zelf ervaren of zij nog zoveel romantiek in een verhaal kunnen verwerken. Studio. Hart tegen hart is een geestige Franse film, die vooral in de eerste helft weet te boeien. Francois, een jonge goedbetaalde kunstschilder, is verliefd op Domi nique. Om met haar ongestoord een romance te kunnen beleven, fanta seert hij de komst van haar onbe reikbare minnaar Juan, met de be lofte de rol van haar begeleidster te spelen. In het gezellig samenzijn, dat aan het „vermeende" komst van Juan vooraf gaat wordt Dominique ver liefd op Francois. Hij heeft dus zijn doel bereikt Zij leven hopen- lijk nog lang en gelukkig. Alle elementen voor een gezellige rol prent zijn aanwezig: problemen (die geen problemen blijken) te over onder meer de pikante vraag: hoe zullen we op onkreukbare wijze de nacht doorbrengen. Leuk spel en te genspel gaven Francoise Brion en Jean Louis Trintignant. De speelse wijze waarop met de liefde wordt omgesprongen maakt voorbehoud voor achttien jaar nodig. Rex. Maciste, de grote held van het filmdoek kan alles. Zelfs een reuzenstap terug in de geschiedenis maken, want de legendarische figuur is in het Egypte van tweeduizend jaar geleden terecht gekomen. Toe vallig was het toen een tijd, waarin het Egyptische volk een hard en moeilijk bestaan had, terwijl het ko ninklijk hof in de hoofdstad Tanis in luxe leefde. Dat is net iets voor Maciste, die neemt dat niet. Van zijn avonturen vertelt deze film. Lido. Niet ten onrechte heeft dit theater de boeiende film „Als twee druppels water" geprolongeerd. De prent van Fons Rademakers behan delt een episode uit de oorlog en het Nederlandse verzet. Luxor. De film „Verrader in opdracht" handelt over een van de grootste spionagezaken van de geal lieerden in de tweede wereldoorlog. Het gegeven naar het boek van Klein biedt ruimschoots de gelegenheid tot het vervaardigen van een span nende rolprent. De Zweedse zaken man Erickson wordt door een Brits agent gedwongen zeg gerust ge chanteerd om vóór de geallieerden in Duitsland te gaan spioneren. De Zweed doet in olie en zoals dat meer voorkwam in Zweden tijdens de oor log: hij leverde ook aan de Duit sers. De geallieerden plaatsten hem daarom op de zwarte lijst. Erickson stond dus voor de keus: na de oor log een verlopen zaak of spionage voor de Engelsen en Amerikanen om van die zwarte lijst af te komen. William Holden speelt de rol van de Zweedse zakenman voortreffelijk. Trouwens, ook van Lilly Palmen za gen we groots spel in de rol van een Duitse, die in Berlijn voor Enge land spioneert. Veel meer pluspun ten hebben we echter niet ontdekt. De spanning werd vaak afbreuk ge daan door het opgelegde karakter. Bovendien kreeg ook wel eens de het spel van de hoofdrolspelers kwam het geheel soms uit boven het middelmatig niveau, waarop deze rolprent zich beweegt. Geen uit schieter dus of een produkt van hoog gehalte, die de KFC goedkeurde voor personen boven 14 jaar. Ik houd het voortaan op Super Mix 50. Die Mix van 50super en 50% gewoon is precies wat mijn motor eist. Ik ga toch weer terug op Super Mix 75. Mijn motor is dèn pittiger en feller. Dat mag ik weI - met mijn manier van rijden. Geen twee auto's, hoe gelijk van merk, type en bouwjaar ook, worden onder dezelfde omstandig heden gereden. Geen twee automobilisten hebben dezelfde rijstijl. Gevolg: elke motor ontwikkelt zich anders. Ook de uwe. Daarom ook voor u: 'motorzuiver' tanken bij een BP-pomp. Vijf verschillende soorten benzine om uw motor de meest geschikte voeding te geven. Probeer het zelf. Na twee- of driemaal tanken bij een BP-pomp merkt u als tien- en tienduizenden andere automobilisten: Ja, nu presteert mijn motor precies wat ik wens. Dank zij de juiste 'individuele' voeding! Kies zelf uit: BP benzine - BP Super Mix 25 - BP Super Mix 50 - BP Super Mix 75 - BP Super. P (Advertentie)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4