DUINSTREEK KATHOLIEKE HARMONIEKAPEL IN OPWAARTSE BEWEGING SjBj HUIBERS Kringwedstrijden E.H.B.O. Burgerlijke Stand Fa. H. L. V. KAMPENHOUT EN ZN. V.V. Koudekerk bestaat 25 jaar Weerbericht WACHTMEESTER C. J. OVERWEEL 25 JAAR POLITIEMAN Marktberichten Het weer in Europa ZATERDAG 23 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT Lange tijd hebt u niets meer ge hoord van de acties en activiteiten van de Leidse Katholieke Harmonie kapel. Misschien hebt u gedacht dat het een opwelling is geweest de ac tie die een tijd geleden is ingezet om de harmoniekapel weer nieuw leven in te blazen. Het tegendeel is waar. Daar is in die tussentijd heel hard gewerkt zowel door het bestuur als door de leden om weer uit de imnasse te komen. Daar is lang en voortdurend ver gaderd hoe de zaak het beste kon worden aangepakt. Vast stond als er weer nieuw leven in de harmonie kapel wil komen dan zal er aller eerst gezorgd dienen te worden dat er nieuwe uniformen komen. Nu die komen er. dat zal waarschijnlijk niet zo vreselijk lang meer diiren of de harmonie trekt de straat op uitge dost in nieuwe uniformen. Mogelijk denkt u dat al het geld dat daarvoor nodig is bijeen is gebracht, maar dat is inderdaad nog niet het geval. Nog steeds kunt u de harmonie helpen door uw geldelijke ondersteuning, waarvoor u geld kunt storten op de boerenleenbank te Oegstgeest. De loterij heeft weliswaar de har monie een flinke duw in de rug ge geven. Daar is heel wat bijeenge bracht, maar natuurlijk niet voldoen de. Bovendien is het ook nog zó als je met vernieuwing begint dan moet je niet alleen je aandacht gericht houden op de kleding, maar ook op de instrumenten. Deze hebben een dringende vernieuwing nodig. Daar om zal er over enige tijd weer een nieuwe loterij op touw gezet worden om het instrumenten-fonds wat te spekken. Waarschijnlijk hebt u hele maal geen idee hoeveel een instru ment kost. Wij kunnen u verklaren dat dit in de papieren loopt. Maar u jg Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 Ook uw adres voor Geboorte-aankondigingen (Advertentie) Leidse Agenda ZATERDAG 23 MAART Eucharistisch Trefpunt St. Lode- wijkskerk, 36 uur nam. MAANDAG 25 MAART. Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadhuis. R.K. Bond van Bejaarden. Jaarverga dering. 2 uur nam. St. Ant. Clubhuis. Expogé. Jaarvergadering 8 uur „Cen traal". Abb. Voorstelling, Schouwburg. Rot terdams Toneel. „Niemand van Ons", 8 uur nam. DINSDAG 26 MAART. DAF-avond. Kleine zaal, Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. Abb. Voorstelling. Schouwburg. 8 uur nam. Rott. Toneel „Niemand van Ons". WOENSDAG 27 MAART. K. en O. Schouwburg, „Eindsprint" door Haagse Comedie. Genootschap NederlandEngeland. 8 uur nam. Nw. Minerva. Rozenkranskruistocht. 6.45 uur. St. Pe- truskerk. Ned. Instituut voor\het Nabije Oosten. Lezing over kruisvaartsteden, 8 uur Akademie. Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Ger. Jeugdhuis. V. en D. Modeshow. 10.15 en 15 uur. Lunchroom. Academiegebouw: L.A.K.-ten toon stelling Jan Wolkers. Tekeningen en beeldhouwwerk. Werkd. 95 uur." Tot 12 april. De Lakenhal: Dag. 104 uur, zond. 14 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Ma. t/m vrijdag 104 uur, zond. 1—4 uur. Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen burg): dag. 105 uur, zond. 15 uur. Tijdelijke tentoonstelling: „Het dier als motief in de oudheid". Rijksmus. Geologie en Mineralogie (v. d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag. 1012 en 24 uur, zon- en feestd. 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur, zond. 14 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat): Wisseltentoonst. (Japanse) kunst van Hokusai. Dag. 105 uur, zond. 15 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 22 maart tot 28 maart zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Jacht op ontvoerde vrouwen (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „Als twee druppels water", Prolongatie (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Verraden in opdracht", (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „Hart tegen Hart", (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Gejaagd door de wind" (14 jaar). Dagelijks: 2.00 en 7.30 uur. Zondag: 2.00 en 7.30 uur. Rex: „Maciste Overwinnaar", (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. zult het er met ons over eens zijn, als er gewerkt wordt aan de verbe tering van de harmonie, dan moet dat ook goed gebeuren anders kun je er beter niet aan beginnen. En wat ook weer gaat gebeuren, de harmoniekapel gaat dit jaar op concours. Juist dat element van on derlinge wedstrijden animeert de le den om hun beste beentje voor te zetten. Die kant moet het ook uit. Daar moet een genrikkelde geest heersen van: We zullen eens laten zien wat we kunnen. Dat brengt ons meteen op de idee nog eens de aandacht te vragen voor muzikanten die toch wel idee heb ben zich aan te sluiten b'i de har moniekapel. Ook in zo'n harmonie, kanel moet doorstroming ziin. Fn als ie dan je oor te luisteren legt, dan hoor je dat er jonge mensen vol doende ziin die wel er iets voor voe len om zich bii d«> harmonie aan te sluiten, maar vaak weten ze geen adres. Dat is anders nog al heel een voud) e. De heer Van Wely (Firma Van Deene op de Breestraat) is al tijd bereid om nieuwe kandidaten aan te nemen. Heus met een klein beetie goede wil kunnen we hier in Leiden komen tot een katholiek Harmoniekapel die er mag zijn. Dat vraagt van ons, als katholiek volks deel, wat insDanning, maar hebt u wel eens meegemaakt dat zonder in- snanning iets tot stand is gekomen. Wii in elk geval niet. Nu er dan inderdaad kans bestaat dat de harmoniekapel weer uit de imnasse geraakt, is uw allerbelang- stelling dringend gewenst. Wanneer vandaag of morgen een nieuwe actie wordt ingezet om het doel te berei ken, houdt u dan niet afzijdig. Werkt daadwerkelijk mee. Het is ons aller belang. We willen als katholiek volksdeel goed voor de dag komen. En goed voor de dag komen bete kent intensieve belangstelling blij ven tonen. Pastoor N. J. COMMANDEUR o.f.m. De onderlinge EHBO-wedstrijden die gisteravond in de grote zaal van het Leidse Volkshuis onder auspi ciën van de Kring-Leiden van de Kon. Ned. Vereniging voor EHBO werden gehouden droegen evenals de wedstrijden op 22 februari j.l. het karakter van selectiewedstrijden. De gisteravond behaalde punten, opge teld bij die, welke in de onderlinge strijd op 22 februari j.l. werden be haald, moesten namelijk beslissen, welke wedstrijdploeg de Kiring-Lei den zal vertegenwoordigen op de dis trictswedstrijden die op 11 mei a.s. te Vianen zullen worden gehouden. Alvoren ook nu de wedstrijdploe- gen van de afdelingen Leiden, Sas- senheim (2 ploegen), Leiderdorp (2 ploegen), Voorschoten, Oegstgeest en Hillegom het EHBO-strijdperk be traden, sprak de kringvoorzitter, de heer H. van Roon, een kort wel komstwoord, waarin hij zich weer in het bijzonder richtte tot de doktoren P. van 't Woud, H. A. Reterink, J. van Hoorn, J. v. d. Linden, A. J. Sa- lome en A. A. Verduin-Czinel, als mede mevr. W. C. van Dam-Borst, die de jury vormden. De opgave wederom welwillend samengesteld door dr. J. G. Bazuin, directeur van de GGD die de wed strijdploeg, bestaande uit een leider (ster) en twee helpers(sters) kregen uit te werken, omvatte ook nu weer het verlenen- van eerste hulp aan twee slachtoffers van een bedrijfs ongeval en het vervoer per brancard complicaties eiste de gestelde opga ve weer een grote nauwkeurigheid in de behandeling en afwerking bin nen de werktijd van 20 minuten. Daar bij de eerste selectie in febru ari de ploeg van Oegstgeest met 172 punten als no. 1 was geëindigd en wel met een voorsprong van 22 pun ten op Leiden en 24 punten op Sas- senheim II droeg deze tweede gelectie een zeer spannend karakter en ging de grote belangstelling uiteraard uit naar het feit, of Oegstgeest het zou presteren om de eerste plaats te be houden. Nadat aan het eind van de EHBO-strijd dokter Van 't Woud, voorzitter van de jury, een korte re sumé had gegeven van de verrichte prestaties met een leerzame, nabe schouwing, maakte de kringvoorzit ter onder de nodige spanning van de talrijke toeschouwers en de ploegle den de definitieve einduitslag be kend. Hieruit bleek, dat Leiden dit maal weliswaar met 179 punten als no. 1 was geëindigd doch desondanks geen kans had gezien om Oegstgeest dat 170 punten haalde, van de eerste plaats te verdringen. De ploeg van Oegstgeest wist zich inderdaad met 13 punten voorsprong prachtig als no. 1 te handhaven, zodat leider W. v. d. Sleet en zijn beide kranige help sters J. Dirkse-v, d. Poel en M. Brussee-Schaart de Kring-Leiden in Vianen gaan vertegenwoordigen. Hierna had de voorzitter nog een verrassing in petto. Tot zijn genoe gen kon hij namelijk bekend maken, dat de heer W. J. van Kampenhout, oud-bestuurslid van de afdeling Lei den, mede ter gelegenheid van zijn 30-jarig EHBO-jubileum, een fraaie wisselbeker voor de jaarlijkse kring wedstrijden beschikbaar had gesteld. Nadat spreker namens de gehele kring de schenker onder grote bij val zijn hartelijke dank had be tuigd, reikte hij deze fraaie trofee, die als de Van Kampenhoutbeker de Kringgeschiedenis in zal gaan; met een toepasselijk woord aan de heer Van der Sleet uit. De uitslag werd: 1. Oegstgeest (342 pnt), leider W. v. d. Sleet (62 pnt); 2. Leiden (329 pnt), leider L. F. Gil les (95 pnt); 3. Voorschoten (322 pnt), leidster mej. G. Ypelaar 85 pnt); 4. Sassenheim II (294 pnt), leidster mej. F. Dekker (72 pnt); 5. Leiderdorp II (271 pnt), leidster me vrouw W. Leune (58 pnt); 6. Leider dorp II (260 pnt), leider G, de Jong (75 pnt); 7. Hillegom (237 pnt), lei der G. de Wagt (69 pnt); 8. Sas senheim I 224 pnt), leider A. N. de Muynck (72 jnt). 40-JARIG JUBILEUM J. W. CORNELISSE Op dinsdag 26 maart a.s. herdenkt de heer J. W. Cornelisse, technicus bij de N.V. Leidsohe Duinwater Mij., het feit dat hij 40 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. Er zal op de dag van het jubileum 's avond? van 7.30 tot 9.30 uur .^te genheid zijn de jubilaris te zijnen huize, Jan Lievensstraat 8, te felici teren. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris M. P. Kaptein te Leiden is heden geveild: woonhuis met tuin, Rijn en Schie- kade 8, in bod: 27.000, koper: P. Rijksen te Utreoht voor: 31.800.-. AANKOOP MARESINGEL 76 De gemeente heeft in openbare veiling aangekocht het huis met erf, ■staande en gelegen aan de Maresin- gel 76. Het bezit van het pand is voor de gemeente van belang, aangezien het is gelegen in een gebieden, waar reeds een aantal slechte woningen is afgebroken. B. en w. achten de prijs van 3.400.- aannemelijk, waarbij wij opmerken, dat voor aankopen in het belang van de volkshuisvesting, waaronder deze aankoop naar onze mening valt, geen registratierechten worden geheven, De leden van de R.K. Bejaar- denbond, afd. Leiden, worden her innerd aan de jaarvergadering op a.s. maandag 25 maart, des middags 2 uur in het St. Antonius Clubhuis. KLAVERJASCOMPETITIE 1962—'63 In de klaverjascompetitie 1962-'63 van de Federatie van Klaverjasver- enigingen in Leiden en omstreken legde het kranige team van MDS (Meelfabriek De Sleutels), gevormd door mevr H. Colpa-Montagne en de heren J. Waasdorp, C. de Graaf, C. Montagne, H. Colpa, H. Brakhoven, J. Boom en F. Schild, gisteravond definitief beslag op het kampioen schap van de-eerste klas met de hier aan verbonden promotie naar de ere- afdelirug. Hoewel het MDS-team gis teravond in de vijftiende en laatste ronde tegen het SLF-team een ge heel onverwachte nederlaag van 8-4 leed, had het aan de 4 behaalde pun ten nog juist voldoende om met een totaal van 102V2 punt vooi haar naas te concurrenten onbereikbaar te wor den. Dat de tweede federatie-kam pioen (Sportief II werd reeds kam pioen van de 2de klas), hard voor de titel en de promotie heeft moeten strijden en deze slechts op het nip pertje wist te behalen, moge blijken uit het feit, dat 't Centrum I 98 p. uit 15 ronden scoorden en Sportief I met nog een ronde voor de boeg 9072 p. wist te behalen. Merkwaardig ge noeg verloor MDS zowel in de eer ste als de laatste ronde van deze oompetitie en bleef in de overige ronden ongeslagen. Door dit kam pioenschap maakt het kranige MDS- adhttal na een afwezigheid van drie jaar weer een glorieuze come-back in de ere-afdeling, waar het in de volgende competitie ongetwijfeld 'n geduchte concurrent zal blijken te zijn. Geboren: Odette J. M. d.v. N. J. de Ridder en A. Ravenshorst; Paul z.v. P. Smits en M. Groenewegen; Antonia C. E. d.v. J. de Groot en A. T. L. Knijnenburg; Karin A. d.v. J. G. M. van Ouwel en A. H. Stekelen burg; Johannes W. z.v. T. A. Neder- stigt en G. v. d. Tang; Hendrika J. E. d.v. P. J. G. van Rijn en A. Pikaar; Jacobus z.v. W. J. M. Rijsbergen en T. C. Jonker; Cornelis W. z.v. C. W. Pouw en J. Robbers; Ronald z.v. T. de Roode en E. J. Hasselo; Pieter z.v. P. Hols wilder en M. Monteba; Har- mina M. d.v. N. v. d. Gugten en H. H. Rozema; Karin d.v. H. den Hoed en S. v. d. Lucht. Ondertrouwd: G. Pluijm en E. Vo gelenzang; L. Jansen en A. M. Haas noot; C. F. Nieman en M. van Tol; G. T. de Boea* en B. Poepjes; F. E. B. Sjarbaini en C. M. v. d. Boorn; J Mo lenaar en H. v. d. Boogaard; A. Pair- don en J. v, d. Holst; J. van Deventer 8CHOENHERSTKLLERS ATJEHSTRAAT 73 BON AIRESTRAAT 17 BACHSTRAAT 318 TELEFOON 29668 (Advertentie) en W. G. Eslerman; P. Pol en A. Koot; A. Pet en C. C. Leurimlk; H. Binik en A. D. Heruer; S. J. L. v. d. Linden en E. M. T. Fons. Overleden: M. van Westbroek, 60 jaar, echtg. van P. Ciere; T. A. Falke, 68 jaar, vrouw; D. van der Zee, 71 jaar, man. KOUDEKERK Op 28 maart zal het 25 jaar geleden zijn, dat de voetbalvereniging „Kou dekerk", werd opgericht. Op genoem de datum vergaderden op de boven zaal van hotel „De Bruin", een aan tal personen, met de bedoeling om tot oprichting van een voetbalver eniging te komen. Dat deze oprichting geen misslag is geweest, is uit de ver dere geschiedenis wel gebleken, want naast tal van andere verenigingen, heeft ook de voetbalvereniging Kou dekerk zich in de Koudekerkse ge meenschap een eigen plaats weten te verwerven, wat wel blijkt uit het groot aantal leden en donateurs. Momenteel heeft de vereniging een ledental van 135, terwijl een 200 tal donateurs staan ingeschreven, waar- LAATSTE NIEUWS AMBASSADEUR VAN ISRAëL OPENT LINNAEUSHOF De ambassadeur van Israël, dr. H. A. Cidor, zal donderdagmiddag 18 april de Linnaeushof met „Minicorso in tropentuin" officieel openen. De hof is echter van 12 april af reeds voor het publiek toegankelijk. bij vele supporters komen. Een kam pioenschap kunnen de le elftalspelers hun bestuur niet aanbieden, maar momenteel een 5e plaats op de rang lijst geeft toch geen reden tot onte vredenheid. Zonder in het minst te kort willen doen aan de prestaties van velen, die hun beste krachten hebben gegeven aan de voetbalver eniging Koudekerk, mogen toch wel een drietal namen worden genoemd van hen, die gedurende deze gehele periode steeds zitting in het bestuur hadden, zoals voorzitter P. van Kla veren. Hiernaast hebben thans zitting in het bestuur de heren: D. Koeman, secretaris, E. Dorrepaal, penning meester, C. de Wit, 2e penningmees ter, en A. Zweeris, W. P. v. Wetten en H. X. Knetsch, commissarissen. Op zaterdag 30 maart zal door het bestuur een receptie worden gehou den, waarna op 2 en 3 april een twee tal feestavonden voor de leden zullen plaats vinden. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) VANNACHT LICHTE VORST Wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en west. Vannacht in het algemeen lich te vorst. Morgen ongeveer de zelfde temperaturen als van daag. KATWIJK AAN DEN RIJN Ook een record Voor de vierde maal vond de heer H. Wybenga uit de Crocusstraat het eerste kievitsei in Katwijk, dat reeds dezelfde mor gen, vrijdag 22 maart, aan burge meester H. Duiker werd aangeboden Het ei werd gevonden op een perceel teelland aan de Provinciale weg bij het vliegveld. Reddingsbrigade Wegens ver trek naar het buitenland heeft de heer D. C. O. Boekhoven, voorzitter van de Katwijkse Reddingsbrigade, als zodanig bedankt. In de eerstvol gende vergadering zal een nieuwe voorzitter gekozen worden. Bridgeclub „De Brug" De uit slag van de in hotel „De Roskam" gespeelde onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" luidt als volgt I. W. Klos—M. D. Hage 128 m.p.; 2. mevr. CoenraedsH. Booij 121 m.p.; 3. de heer en mevr. C. den Duik 120 m.p.; 4. J. de JongD. van der Plas 119 m.p.; 5. A. HermansW. A. Age- ma 116 m.p.; 6. M. HermansM. van Duijvenvoorde 114 m.p.; 7. J. Parle- vlietD. Parlevliet 19 m.p.; 8. de heer en mevr. A. de Lange 108 m.p.; 9. S. VisserC. Duindam 102 m.p.; 10. dames GroeneveldGlazer 100 m.p.; II. E. van LeeuwenA. de Ruiter 95 rn.p.; 12. de heer en mevr. M. van den Anker 88 m.p. KATWIJK AAN ZEE Uitbreiding visserijschool Gis termiddag heeft het architectenbu reau ir. J. Jonkman en P. v. Dorp uit Leiden nahiens het bestuur van de Vereniging ter bevordering van het onderwijs op het Visserijbedrijf, betrekking hebbende een openbare aanbesteding gehouden voor het uit breiden van de bestaande Visserij- school aan de Sluisweg met drie lo kalen. Voor deze aanbesteding schre ven vier aannemersbedrijven in. Van hoog naar laag luidt de uitslag: Hellingman's Aannemersbedrijf, Haarlem 174.000; W. Hennipman, Leiderdorp 167.500; C. v Osnabrug- ge, Voorschoten 155.900, en M. v. Duyn, Katwijk aan Zee, 150.000. De gunning is nog aangehouden. LISSE Geboren: Antje Wilhelmina, d.v. R. Paauw en E. van der Niet, Witte de Withstr. 37; Frederik, z.v. F. Wop- penkamp en C. J. van Hoven, van Speykstraat 242; Pieter Adrianus z.v. P. Arnoldus en M. Obdam, Stations weg 78a; Patricia Johanna Quirina, d.v. H. C. Langeveld en E. M. T. Bis- schops, Laan van Rijckevorsel 14; Robertus Antonius, z.v. N. M. Mes man en E. C. Bouwmeester, W. de Withstr 47; Theodorus Hermanus z.v. Th. Wassenaar en G. M. Paardekoo- per, Broekweg 53. Ondertrouwd: Jacob Kroon, wo nende te Haarl.meer, Lisserdijk 559 en Cornelia J. Helmus, wonende te Lisse, Oranjelaan 91; Hendrik de Moed, wonende te Enkhuizen, Breed- straat 11 en Nancy H. Koster, wo nende te Lisse, Doormanplein 5; Cor nelis J. Mens, wonende te Noord'- hout, Herenweg 246 en Theodora G. van Dijk, wonende te Lisse, Emma- straat 2; Josephus Augustinus A. J. Sweekhorst, wonende te Lisse, Leid- sevaart 6 en Elisabeth M. Korsuize, wonende te Haarl.meer, Hillegomer- dijk 113. WASSENAAR BOUWERIJ OP BLAUW-ZWART- TERREIN Op het terrein van Blauw Zwart aan de Dr. Mansveltkade is nu een begin gemaakt met de bouw van nieuwe kleedkamers. De bouwcom missie heeft zich tot doel gesteld de kleedgelegenheden gereed te hebben voor het nieuwe seizoen. De bouw wordt gedeeltelijk uitbesteed en ge deeltelijk met eigen krachten uitge voerd. Geboren: Klazina d.v. K. H. Boon en P. H. Schot; Petronella J. M. d.v. P. Lemmers en M. A. A. Worms; Jost J. z.v. W. J. v. Veen en M. C. v. Hemert. Getrouwd: J. Stijnis met E. M. v. Welie. Overleden: Johan B. v. d. Wind 25 jaar (Delft); I. E. Trapman-Hagg 54 jaar (Den Haag); Adrianus Hogen birk 1 j. (Den Haag); Albertus Bouw meester 40 j. (Den Haag); Wed. M. C. J. Heijnen-v. d. Eijnden 89 j.; wed. H. M. v. Schijndel-v. d. Hoeven 88 j. (Voorburg); wed. B. H. Klaasesz-de Boer 85 j. SCHEEPSBERICHTEN Alphard 24 te Callao verw. Calamares 22 te Golfito. Graveland 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Kossmatella t- 22 v. New York n. Cauracao. Montferland 22 v. Santos naar Rio de Janeiro. Parkhaven 22 v. Antwerpen n. Bremen. Sinon 22 te Willemstad. Statendam 23 te Gibral tar. Zaanland 22 te Brake. Zeeland 23 te Duinkerken. LISSE Gisteren vond in het met bloemen versierde groepsbureau der rijks politie te Lise een feestelijke bijeen komst plaats ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van de tot deze groep behorende wachtmeester le klas C. J. Overweel, Met de alom bekende hoffelijkheid fungeerde de groepscommandant de adjudant HG. Hendrïkse, als gast heer en natuurlijk diens voortreffe lijke echtgenote, mem. Hendrïkse, als gastmouw. Om 10 uur werd de jubilaris met zijn echtgenote, 2 zoons en 2 doch ters, via een erehaag, gevormd door collega's, het groepsbureau binnen geleid. Behalve het voltallige pers ones 1 van de groep waren aanwezig mr. De Graaf als burgemeester en hoofd van de politie te Lisste, de kapitein der rijkspolitie J. Vermeulen, namens de districtscommandant Leiden en'de adjulant A. Bot, namens de rijks- politiverendging, afd. Leiden. Kapitein Vermeulen schetste in zijn toespraak de jubilaris als een rustige politieman, die zijn taak met grote plichtsbetrachting en met een zekere élan verrichtte. Hij hoopte, dat de heer Overweel ook na deze mijlpaal op dezelfde wijze zijn verdere weg zou vervolgen. De kapitein bood de jubilaris daarna de gebruikelijke en veloppe met inhoud aan. Hierna volgde de toespraak van de groepscommandant. Op de hem eigen wijze, dankte hij ook namens het personeel de jubilaris voor zijn grote hulpvaardigheid die hij zowel voor de gemeenschap als voor zyn collega's dagelijks had betoond. Adjudant Hendrikse bood de jubilaris hierna namens het personeel een elecbrisch scheerapparaat aan. Als persoonlijk cadeau ontving de heer Overweel van zijn groepscommandant een sierlijke lamp. Mevr. Overweel werd niet vergeten. Zij werd met recht onder de bloemen bedolven. Vervolgens kwaml de commandant van de verkeersgroep Leiden, de ad judant Blok aan het woord Namens de rijkspolitieveremging afd Leiden bracht hij de jubilaris dank voor zijn lidmaatschap. Ook adjudant Bot overhandigde de jubilaris de gebrui kelijke enveloppe met inhoud en wel een namens de rijkspolitievereniginig en een namens de afd Leiden. Hierna dankte de jubilaris allen voor de vele goede woorden en gaven, die hij op deze feestelijke bijeenkomst had mogen ontvangen en hoopte nog lange tijd in de zo prettige sfeer van de groep Lisse te mogen werken. RIJNSBURG, 22 maart.Bloemen, Am. Anjers: Elisabeth 2400, Sim wit 3399—3800, Sim rood 3000—3200, Sim rose 300—360, Gerbera 1 3000, Anemo nen 1 11001300 per 100. Tulpen: Oran je Nassau 9095. Prominence 150160, Paris 135—145, Edith Eddy 115—130, Apeldoorn 155170, Golden Harvest 135—150, Red. Admiral 110—130, Yellow Gem. 135—140, Sulpher Glory 115—120 Lustige Witrwe 145160, Bellona 155 175, Brillant Star 5873, v. d. Eerde 140—165, Campfire 155—160, Pax 125— 135, Peach Blossom 110. Narcissen: Flo wer Record 7580, Verger 7075, Carl ton ïpO—130, King Alfred 130—145, alles per bos. Blauw Druifjes 5058 cent per bosje. Groente. Waspeen A 1 4450 5700, Waspeen A 2 2100—3800, Waspeen B. 1 5400—6300 p. 10 kg. Knolselderie 37005000 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RUN, 22 maart Groen te. Waspeen (per kist): A extra 13.00 —16.00, A 1 20—15.30, A 2 5.80—10.30, B extra 13.50—14.20; B 1 12.00—13.40; B 2 2.00—3.50; witlof: 1 115.00—123.00, 2 92.0095.00; gele kool 69.00; rode kool 52.00—58.00, slag (per 100 stuks) 30.00 —39.00; selderie (per 100 bos) 27.00. R'VEEN, 22 maatr. Bloemen. Free- sia'a 5090, Anemonen 731.08, Irissen 1.752.05, Blauwe druifjes 2143, Nar cissen King Alfred 0.93—1.31, Early Glo ry 78—1.07, Fortuna 68—90, Whrestler 65 —83, Carlton 70—95, Buxton 58—83, Tul- pen Rose Copland 1.09—1.43, White Sail 85—1.27, Lustige Witwe 1.10—1.42, Golden Harvest 1.001.67, Apeldoorn 1.501.90, Ged. Eisenhower 1.171.55, De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI h.bew. —4 -13 STOCKHOLM onbew. 3 —8 OSLO onbew. 3 8 KOPENHAGEN 1. bew. 0 —2 ABERDEEN zw. bew. 3 1 LONDEN zw. bew. 5 0 AMSTERDAM zw. bew. 3 2 BRUSSEL geh. bew. 2 —2 LUXEMBURG onbew. 3 —4 PARIJS 1. bew. 2 —2 BORDEAUX geh. bew. 5 1 GRENOBLE geh. bew. 6 2 NICE regen 11 4 BERLIJN 1. bew. 4 —6 FRANKFORT zw. bew. 5 —3 MüNCHEN geh. bew. 0 —3 ZURICH geh. bew. 5 —1 GENèVE geh. bew. 7 1 LOCARNO 1. bew. 12 3 WENEN sneeuw 3 1 INNSBRUCK sneeuw 7 —1 BELGRADO regen 14 2 ATHENE zw. bew. 19 14 ROME zw. bew. 14 8 AJACCIO zw. bew. 12 4 MADRID 1. bew. 16 2 MALLORCA 1. bew. 14 4 PAUZE Morgen: 4e zondag van de Vasten (Halfvasten). Mis: „Laetare Jerusa lem Verheugt u, Jerusalem, en komt te zamen allen die het bemin nen" (uit psalm 121). DUIZELING IN HET LIJF! De atoomwetenschap in haar ont dekking van oneindig-kleine, ruste loze heelalletjes van protonen, elek tronen en neutronen, heeft 'n nieuw gelóóf op aarde gebracht. Het nieuwe dogma luidt, dat de stof (materie) "eigenlijk kracht (ener gie) is. Hetgeen hierop neerkomt, dat de schepping, in de vorm waar in wij haar zien, feitelijk maar een uiterst ijle, nog ondoorgrondelijke werkelijkheid bezit. Wanneer we morgen lezen, dat een paar broodjes en vissen om nauwgezet te zijn: 5 broden en 2 vis sen door O.L. Heer „betoverd" werden en toereikend bleken om de honger van duizenden te stillen, is dat ongetwijfeld 'n wonder, in die zin, dat hier de Tweede Persoon Gods de werkwijze van de schep ping in een speciaal geval demon streerde uit hulpvaardigheid! Het waren „echte" broodjes en „echte" vissen, even echt als ons eigen lichaam. Het is maar de vraag, in hoeverre, in het licht van de mo derne wetenschap, ons eigen „proto- nisoh en elektronisch" lichaam „echt" is. Je kunt er duizelig van worden! PUZZEL Oplossing, no. 513 Horizontaal: 1. pipa, 4. Eger, 7. erker, 9. perma nent, 10. pil, 11. pas, 15. kentering, 18. armee, 19. nona, 20. krul. Verticaal: 1. pope, 2. Perpignan, 3. arm, 4. een, 5. grenadier, 6. rots, 8. kan, 12. Aken, 13. rem, 14. egel, 16. tra, 17. rek. PUIST -*('-622 „Jij denkt ook altijd aan jezelf; je zult er wel voor zorgen, dat jezelf niet nat wordt, hé?". Karei Doorman 1.501.60, Golden Mea sure 1.18—1.57, Edith Eddy 78—1.08, Ibis 5883. Br. Star 5081, v. d. Eerden 1.001.45, Denbola 97—1,23, Patria 78 95, Piccadilly 951.30, White Virgine 1.001.32, Purper Copland 1.101.43, Weber 781.05, Korniforus 901.32, Dubbele tulpen 601.08 p. bas. Am. An jers 2744 p. st. Groente. Witlof I 100—110, idem II 73—95 per 100 kg. LEIDEN, 22 maart. Groente. Ap pelen 3570, Andijvie 2.302.53, Snijbo nen 4.905.00, Kroten, gekookt 70 ct., Prei 6099, Rabarber 801.18, Spinazie 2.18-^2.53, Stoofsla 1.84—2.18, Komkom mers 1.30—1.32, Tomaten A 3,00, Uien: drielingen 20 gulden, middelfijn 14 gul den, middelgrof 12.7014.10, Waspeen 10—12, Witlof 75—133 per 100 kg. Kom kommers 58—102, Sla A 38—62 per 100 stuks. Raapstelen 28, Radijs 81 per 100 bos.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3