ROTOGRAVURE 1 I GROOT RIJWIEL NIEUWS ƒ122,50 Firma H. WALENKAMP ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER vraagt enkele geroutineerde steno-typistes GALGEWATER 22 - LEIDEN ZATERDAG 16 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 AANGEBODEN Postzegels. Wij zijn ruim gesorteerd in pakket- ten, series en nieuwe post- z^geluitgiften. Vraagt even inl.chtingen over onze nieuwtjesdienst. v. Leeu- wens postzegelhandei, Lok- horststr. (Pieterskerkgr.) Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824. Trompstraat 66. SP Voordeel voor L. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-2, tel. 34824. Trompstra 6 fWü verzorgen al uw ukwerk tegen zeer scherp concurrende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul penservice. Haarlemmer straat 64; naast muziek handel Ge Hofenk. g* Stofzuigers v.a. 115.-. ij aankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude. Fa, Dusoswa, Turfmarkt, 1-3. Leiden. Jï 200.- goedkoper, de awa brommer, 2 versnel lingen, voor- en achter wielvering. Met snelheids meter, compleet 475.-, ook inruil. Firma Dusoswa, Turfmarkt 2, Leiden, tel. 24409. staat. Deskundig onderzoek toegestaan. Haagweg 166. Leiden, tel. 23162. 's Avonds na 7 uur. SP Kredieten tot ƒ4000.- voor aankoop meubelen, woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083, Rot terdam. G? Gootstenen, aanrecht bladen en keukenkasten feheel pasklaar. erste las materialen, zeer lage prijzen. Jac. Amoldus r-» Zn. Minnebroersgracht 9 Accu, accu, accu accu. accu, accu, accu, accu. accu, accu, accu, accu. Reeds meer dan 15 jaar dc enige erkende accu si cialist. Groenen, Nieu we Rijn 106, Leiden, telef 23140. 5P Postzegels. Buitenge woon koopje. Republiek In donesië, Aziatische Spelen. Compleet 24 stuks onge bruikt. Nu geen 6 gulden maar 2.25. Zolang de voorraad strekt. Van Leeu weins Postzegelhandei. Lokhorststr. (Pieterskerk- gracht). G? Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder rijwielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbelebuurt 11, Riihs- burg, tel. 01718-2967. SP Gelden beschikbaar zonder borg voor iedereen Kant.uren van woensdag t.m. zaterdag van 10 tot 3 u. of br. Adm.kant. Koe dam, Middelharnisstraat 150b, Rotterdam. SP Een aluminium Para- lux jalouzie van b.v. 220 br. en 175 lang kost slechts 69,10. ,Te leveren in di verse niaten. Vraagt in lichtingen en prijsopgaaf bij v. d. Klugt, Haarlem- merstr. 256-258, tel. 22154. tuinland met warenl groot 960 ramen, 600 ra- men platglas, 'n schuurtje enz. Te bevr. bij C. J. Huigsloot, Mgr. Noordman- laan 96, De Kwakel. tel. 02975-1671. SP Te koop: t.v. 43 cm. z.g.a.n., prachtig beeld 250.-. Telef. 070—725793. SP Een nieuwe woning? Voor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. G? Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal De groot ste sortering. De laagste nrijzen. De Lichthal. Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte. SP Divanbedden, wentel- bedden: stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51 Leiden. SP Gordiinband, singel band, meubelkoord, vitra geband, kromme naalden, tapijtgaren, tapijtnaalden, Terienkagaren voor vitra ges, vulwatten. Fournitu- renhandel Mol, Hooigracht 26 t.o. Elisabethziekenhuis. Accu Service „Actavta" voor betere kwaliteit. Re Daratie. laden, service, con. tole. Meer dan 50 iaar ver trouwen. Vraagt uw han delaar of bel „Actavia" K. Raamsteeg 67. Telef. 21427, Leiden. Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange Pie terker kkoorsteeg 24, telef. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. SP Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-autobedrijf" 12a, tel. 23055. fg Accu's Acifit voor service en garantie 'n be grip. Nu verlaagde prijzen. Revisie overbodig. Vraag uw handelaar of bel Acifit Leiden 24850 dag en nacht. Acifit accu-service, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwoude bfj Leiderdorp. SP Lederen damesjas aan geboden, z.g.a.n., maat 42, na 6 uur van 't Hoffstr. 11, tel. 32735. Vespa '58 525,-, 35.000 km., prima conditie. Te bevr. v. 13.0014.00 u., tel. 31201, Oude Vest 199. SP Pracht T.V., 59 cm. mo del '63, als nieuw met an tenne, grote Gründig bandrecorder met 3 spea kers, pracht geluid. IJze- lenburg, Mariënpoelstraat 17a. SP Alt op de Mare 112. Robuste bankschroeven 22.50, boormachines 10 mm. 12.60, 13 mm. 16.10 handzagen 4.40 en 4.80, cirkelzaagaösen 18.50, enige 5-aelige rijwielrek- ken, lijmtangen v.a. 2.25, occasion: gassnijdoos 1 45,-. 3? Alt op de Mare 112. Werkfietsen v.a. 25,-, oc casion Burgers ENR da rn essport, knijprem, ver snelling 115,-, Elswick D. 95,-, heren geëmailleerd 115,- tandem 85,-. SP Wegens sterfgeval. Pia no 20 gulden, Secretaire, diverse kasten, toilettafels, bad. dressoir 10 en 15 gul den, tafels, kleden vast ta pijt, tuinstel, tuinbank, boekenkasten, gasfor nuis, spiegels, haarden (zelfvullers), banken, Pluym, Hoogewoerd, Tel. 21266. SP Wilt U veel plezier en weinig zorgen, laat dan uw tuin door ons verzor gen. Nu is het tijd om een afspraak te maken voor het snoeien van heesters en rozen, het mesten van uw tuin, enz. Tuinbouwbe drijf C. L. Muidér, Haar lemmerweg 21, Leiden, tel. 20550. SP De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958 Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. Gp Gevraagd geroutineer de modinettes. Wegens uit breiding, kunnen wij nog 20 modinettes plaatsen. Komt U eens praten. Goed loon en 5-d. werkweek. Aanm. maandag tot vrij dag van 8—17.30 u. Heren- fracht 84, Leiden, telef. 0268. SP Koffiebranderij vraagt Agent (es)-bezorger voor verkoop van haar produk- ten aan particulieren tegen hoge bijverdienste. Wedu we of invalide komt ook in aanmerking. Br. onder no. 500 Boekhandel Jan Haan n.v., Nw. Ebbingestr. 21, Groningen. GP „Zoekt U bijver- aienste-avondwerk?" Ook U helpen wij hieraan! N.i. Postbus 21, H.I.Ambacht. 3p Nette jongen gevraagd, leeftijd 14-16 jaar. Aan melden van 812 en 25 uur. Boekbinderij W. God- dij n, Vrouwenkerkkoor- straat 9, Leiden. SP Boekbinder gevraagd, 20-25 jaar. Aanmelden van 812 en 25 uur: Boek binderij W. Goddijn, Vrou- wenkerkkoorstraa't 9, Lei den. Gevr.: zelfst. werk. kok of aide de cuisine; van be gin april tot half mei (of langer). Hotel „De Nach tegaal", Lisse, telef. 3400 (02530). SP Gevraagd voor tijdelijk wegens ziekte der tegen woordige hulp in de huis houding voor hele, halve of enige dagen per week. Bakkerii Diisselbloem, Ho- gewoerd 128, Leiden, telef. 20331. SP Nette werkster gevr. voor 1 dag per week, mo dern huis. Hoog loon. Aan melden mevr. B. Mulder, Roomburgerlaan 24, Lei' den. Katholieke Gezinszorg Morssingel 8 te Leiden vraagt r.k. helpsters voor de bei aard on zorg voor he le dagen of enige uren oer dag. Aanmelden maandag t.m. vrijdag 9-10 u. en 1-2 TE HUUR SP Wasmachineverhuur „Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2.00; centrifuges 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23, tel, 32039. SP Zomerhuisjes t.h. met verwarming in div. vakan- tiecentra. Vóór 13 juli 4(1% red. Aanvr. postbus 1251, Amsterdam. SP Huurt uw auto bij auto verhuur „Centraal". Opeis en Volkswagens 1962. All- risk verzekerd. Hooigracht 71, tel. 31607. PERSONEEL SP Net r.k. meisje gevr. 17 jaar, van 92 uur. Br. onder no. 9355 bur. v. d. blad. SP Net meisje gevraagd van 8.30 tot 1.30 uur. Mevr. Duinhoven, Herenweg 38, Warmond. SP Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty - coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen. Fa. Sloos, Stille Rijn. 11, tel. 20868. 4LPHEN AAN DEN RIJN J. RAATGEVER 25 JAAR BIJ SAMSOM De cantine van het productie gebouw aan de Prinses Margrietlaan, van Sam- som N.V., was gisteren overvol, toen de heer J. Raatgever, die 25 jaar in dienst van deze onderneming was werd gehul digd. Directie en commissarissen en een groot deel van het personeel waren aanwézig, toen de jubilaris met z(jn echtgenote en kinderen werd binnen geleid. Namens de directie voerde m-r. R. H. Samsom 't woord. Hij schetste uitvoerig de loopbaan van de heer Raatgever, die in vroeger jaren optrad als chef van wat men toen noemde „het grote kantoor" en later de functie van hoofd der administratie heeft verworven. Voor alles bracht de heer Samsom de dank der directie over en hij liet zijn. huldigingswoorden vergezeld gaan van een stofeflijk blijk van waardering. Aan mevr. Raatgever, die méde in de hulde van haar man werd betrokken, werd een prachtige bloemenmand als symbool van de erkentelijkheid der di rectie geoffreerd. De heer J. Huissoon, die gedurende de gehele diensttijd van de jubilaris met hem heeft samengewerkt en bo vendien in het persoonlijk léven zeer sterke vriendschapsbanden met hem heeft onderhouden, sprak vervolgens warme woorden van waardering en sympathie. De heer H. L. Bruning sprak namens de collega's en hij bood een cadeau aan. Daarna kreeg de jubilaris gelegen heid te danken. Geboren: Dirk zn van Pieter de Jong en A. Timmer; Marjolein Ingrid dr van Cornelis N. den Uijl en G. P Heemskerk; Yolanda Eleonore dr van Leonard M. Glazener en W. J. Arons; Gijsje Wilhelmina Theodora dr van Catharinus van den Boom en A. W. Houtman; Jacob zn van Reinier W. Verkade en M. Blanken; Robert Jan zn van Cornelis J. de Kloet en P. C. van Vliet; Ben zn van Jan Nijland en W. J. Timmers; Elizabeth Johanna Veronica dr van Adrianus Henricus Blakenburg en G. T. Kuipers; Helena Eveline dr van Hendrik van de Wa ter en J. E. Teijn; Alida Maria Cor nelia dr van Joannes P. Meijer en C. M. Hij dra; Ingrid dr van Thomas Zui- dam en A. Wolvers; Godfried zn van Cornelis A. ter Wal en J. van Ooste- rom; René zn van Clement Noten boom en H. Bax. Ondertrouwd: Frederik J. van den Heuvel, 20 jaar, militair en Willy Boon, 18 jaar, hulp in de huishouding Cornelis van den Hoek, 25 jaar, ijzer- werker en Marian van Enkhuizen, 18 jaar, ateliernaaister; Jacobus A. van Popering, 22 jaar, chauffeur en Ever- dina Russchenberg, 16 jaar, hulp in de huishouding; Jelle Post, 38 jaar, papiersnijder en Theodora E. van Blitterswijk, 23 jaar, kraamverz. Gehuwd: Jacob Hekkema, 33 jaar en Johahna M. Houtman, 23 jaar. Overleden: Grietje van Beusekom, w. v. P. Sijpestijn, 84 jaar; Adriana Ooms, 86 jaar; Jan Tellingen, 73 jaar; Catharina Stolwijk e. v. J. Versluijs, •70 jaar; Johannes P. Kortmann, 68 jaar; Cornelia van Klaveren e. v. A. van den Hoek, 61 jaar; Cornelia den Hertog e. v. G. van Leersum, 51 jaar. ZWAMMERDAM Geboren: Jacob Jan z. v. S. Davids en A. N. Kat. Overleden: Willem Verburg 61 j, geh. met J. Överviiet. Ondertrouwd: Rommert Doop, 31 j. wonende te Bodegraven en Maria De genhart 26 j. Gehuwd: Gerrit Langejans 24 jaar wonende te Alphen aan den Rijn en Neeltje Broere 19 j. HAARLEMMERMEER Geboren: Robert Alexander z. v. T. Hofman en H. F. Schraa. René Ja cob z. v. M. de Jong en B. Otten. Con stance Catharina Agnes Maria d. v. J. J. Pijnaker en M. Nibbering. Peter z. v. G. de Haart en E. W. Verhoeve. Gonda d. 'v. H. van den Haag en J. H. Hoogenboom, Frank Robert z. v. D. van den Berg en B. Leuvekamp. Eric z. v. H. van Es en A. G. Duig. Jacque line Henriëtte d. v. H. Nauta en W. Taconis. Ilse, d. v. A. Hij-stek en F. Hoogenboom. Henriëtte Petra d. v. H. A. Weiman en C. H. van de Sande. Ro land z. v. P. V. R. van Roy en J. Haan- stra. Hans z. v. H. Weime en J. C. Strackx. Cornelis Petrus z. v C. J. Koek en A. G. van Schie. Wilhelmina Dingema d. v. J. A. Touw en W. A. Groot. Johannes Teunis z, v. J. Ca-r- doel en B. C. Langhout. Sonja d. v. L. Moedt en W. Molenaar. Leo z. v. J. van Emden en J. van Noorloos. Be-rnt Ivar z. v. H. J. Hageman en G. Luxen. Joost z. v. L. Horst en J. Over- beek. Eveline Petronellt d. v. J. C. Boekman en A. Bruins. Linda d. v. H, Meijer en M. Offerman. Marco, z. v. C. Boersma en J. Kemp. Martina Jo hanna Marina d. v. N. Post en C- van Schaik. Linda Cornelia Ja-hanna d. v. P. J. van der Gaag en J. A. van der Eist. Cornelia d. v. C. ygn Oene en E. G. Raaphorst. Ondertrouwd: Dirk Maria van der Eerde 25 j. en Cornelia Anna Maria van Es 20 j. Horst Wilhelm Faust 23 j. en Gerda Idune de Ceuninck van Ca- pelle 21 j. Pieter Zegstroo 29 j. en Jo hanna Christina Brunei 21 j. Johannes Cornelis Aut 27 j. en Gijsberta Betjes 23 j. Cornelis Bras 30 j. n Gijsberta Bijl 28 jaar. Gehuwd: Luis Batista Samora en Wil helmina Johanna van der Meij. Albert Vaatstra en Wilhelmina Geertruida Sluijmer. Hendrik Boersma en Lena Adriana Schijff. Hendricus Wilgenhof en Gerarda Maria Goes. Antonius Ar- noldus Verbeek en Catharina Corne lia Helena Huurman. Johannes Cornelis van Staveren en Alida Catharina Ma ria de Boer. Wilhelmus Theodorus de Bruijn en Johanna Hehdrina Maria Tijs- sen. Cornelis Johannes Maria Noz en Elisabeth Maria Kramer. Overleden: Everdina Koekkoek 81 j. wed. v. E. F. Koster. Pieter Vorst 84 j. w. v. N. Molenaar. BODEGRAVEN Stille Omgang. Onder leiding van voorzitter J. Verkley kwamen de leden van het genootschap van de Stille Om gang bijeen voor hun jaarvergadering in het Parochiehuis. De voorzittre begroette in het bij zonder de pastoor. Uit het jaarverslag van secretaris J. Regtvoort bleek dat het ledental thans 175 bedraagt. Pen ningmeester F. Zwanenburg kon een ba tig saldo laten horen. De hoofdmoot van de agenda was het overzicht van de op 24 maart voor Bodegraven te houden ommegang. De heer Verkley deed vooral een beroep op de jongeren om zich dit jaar in gro tere getale aan te sluiten. De alge mene intentie is: Dat wij in Christus' nederigheid mogen groeien door 't con cilie naar een geloof, een doopsel, een God en Vader voor allen. Om 11 uur zal er een kort Lof wor den gehouden in de Parochiekerk. De extratrein start om half twaalf. Aan komst Amsterdam half een. Om circa 1 uur vertrekt de ommegang vanaf het Spui. Om 2.15 uur begint de H. Mis in de kapel van de Eerw Zusters op de Nieuwe Gracht. Gelegenheid tot ont nuchteren. waarbij voor koffie wordt gezorgd. Zelf voor brood zorgen Om 4.38 u-ur vertrekt de trein naar Bodegra ven. zodat de deelnemers om 5,25 uur thuis zijn. Opgeven voor deelneming bij de heer F. Zwanenburg. Overtocht. Kosten f4.25 voor leden; ƒ4,75 voor-niet-leden. KOUDEKERK Geboren: Yvonne d.v. B. Jansen en M. J. Weijgertse. Overleden: Gerrit v. Egmond 69 j e.v. M. v. Drie], "■EVRAAGD G? Te koop gevr.: hoorn grammofoon, oude speel doos met metalen plaat, of koperen ról, en grammo foon op rollen. Telef. 070 —725793. fP Linguaphone-cursus te koop gevraagd. Telef. 070- 725793. G? Gevraagd in (onder) huur of te koop flat. Brie ven onder nr. 3908 bur. v. d. blad. GP Nieuwe auto's zonder chauffeur. Taunus 17M, Consul, Opel, Rekord; Volkswagen: Anglia; VW busje met radio. All-risk verz. Werkhovens garage bedrijf, Maredijk 34. telef 22300—32735. 3? Rustige studente (cand. med.) zoekt in beschaafd milieu kamer met kookge legenheid. Brieven onder n-r. 3905 bur. v. d. blad. DIVERSEN GP Het telefoonnummer voor uw huweliiksrepor- tage is 01715—353. Foto van Bemmelen, Zoeter woude. GP Het adres voor alle sierteeltve^gunningen is J. v. Paridon Jz. Noord wij - kerhout. Inkoopbetaling bii het tekenen: van. het for mulier. Verkoop na over-, dracht. Tel. 02533-2205. Gp 10 Rijlessen 60 minuten voor 55.— in Peugeot 403 Erkende bondsautorijschool Joop Groenendijk. Spoorlaan 17, tel. 02532—8611. Voor hout; Morsweg 135, Leiden, tel 31283. GP Voor het invullen van aangiftebiljetten inkom stenbelasting of het ver zorgen van administraties, stelt zich beschikbaar een gepensioneerde belasting ambtenaar. Br. onder no. 3918 bureau v. d. blad. G? Sierteelt. Het adres roor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest, Roel of arends veen, tel. 01713-291. GP Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000; .dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. GP 12 Lesuren voor 49. Modern lesmateriaal, gedipl instructeurs Halen en bren gen gratis Theorieavonden met lichtbeelden Erkende bondsautoriischool De Cen trale, Veerstraat 31. Leiden, tel 24600 (na 19 uur). GP Autorliden leren? Frans Goddijn erkende rij school geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, Leiden, tel 34430. GP Helpt mee een kerk boutven ter ere van Sint Jozef. Elk dubbeltje i? welkom, giro 227223. A. A J. Buys, bouwpastoor, Leidscnendam. G? Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi, Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave mevr. J. Hovius, Suringarstr. 17, tel. 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen. WONTNGRUÏL G** Mooie flatwoning in 's-Hertogenbosch, best. uit gr. woonkamer met centr. verw., 3 slaapk., douchecel, hal, gr. keuken, voor- en achterbalkon; le etage en sousterrein; nabij station. Te ruilen tegen een soort gel. woning in Oegstgeest of Leiden. Br. onder no 329 Adv. Bur. „Rijnland", Lei den. Plaats» een Telefoontje! MIDDELGROOT BEDRIJF IN LEIDEN vraagt per 1 mei a.s. een Voor iemand met organisatorische kwaliteiten, die zelfstandig kan corresponde ren en tevens over goede omgangsvormen beschikt, is dit een goed gehonoreerde functie met uitstekende perspectieven. Opleiding tenminste Mulo of enige jaren H.B.S. Maximum leeftijd 22 jaar. Brieven onder no. 9342 aan het bureau van dit blad. Voor een belangrijk katholiek INSTITUUT zoeken wij in alle delen van het land actieve r.k. dames en heren, die overdag of 's avonds hun vrije tijd rendabel willen maken tegen een zeer ruime vergoeding betreft het plaatsen van kleinere coupures als onderdeel van een aanzienlijke obl. lening. Inlichtingen: Kath. Bureau voor Organisatie en Propaganda Hoornestraat 20, Arnhem. Enige ervaring in de moderne talen strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van personalia, opleiding en ervaring te richten aan de afdeling personeelszaken Nederlandsche Rotogravure Maatschappij N.V. De grote kruideniersbedrijven kunnen hun volle aandacht weer besteden aan hun KRENTEN EN ROZIJNEN. GEEN FIETS zal er door hen meer verkocht worden nu wij een le KLAS MERK SPORTRIJWIEL leveren van een der GROOTSTE NEDERL. RIJWIELFABRIEKEN voor Deze sportry wielen zijn geheel compleet met lamp, slot en jasbeschermer. VOLLEDIGE SCHRIFTELIJKE GARANTIE. Uitmuntende service door ervaren vakkundig personeel. Alleen verkrijgbaar bij: ZIE ONZE ETALAGES Haarlemmerstraat 1 Prinsessekade 2 Toonkamer Turfmarkt 8 Telefoon 23784

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5