mn Eén lm ÈmêÊI i,parel per dag! r éi Peking wil met Moskou praten over ideologisch geschil Ingrijpende gespreksstof NIEUW De Gaulle zaterdag naar Soestdijk u 911 DONDERDAG 14 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT NIEUWE PARTIJ: YOLKSREFERENDUM" De Kiesraad heeft besloten in het kiesregister als 31e politieke groepe ring in te schrijven de groep: Refe rendum en Initiatief welke groepe ring zal worden aangeduid als V olksref erendum. Snuif en wrijf I Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met 'ijf I eus met (Advertentie) (Advertentie) De Chinese communistische partij heeft premier Chroesjtsjov, of enige andere hoge Sowjet-leiders, uitgeno digd voor een bezoek aan Peking ter bespreking van een regeling van het ideologisch geschil tussen de Russi sche en Chinese communistische par tijen. De Chinese communistische partij heeft dienaangaande een brief gericht tot die van de Sowjet-Unie. In deze brief, die op 9 maart aan de Sowjet-ambassadeur ih Peking werd overhandigd, biedt de Chinese partij aan om, als geen fowjet-dele gatie naar Peking mocht kunnen ko men, een delegatie voor besprekingen naar Moskou te sturen. Voorts bieden de Chinese commu nisten aan het antwoorden in dag bladen en tijdschriften op recht streeks tegen de Chinese communis tische partij gerichte aanvallen tij delijk te staken. De voorgestelde besprekingen zou den alle geschilpunten tussen China en de Sowjet-tTnie, punt voor punt, moeten omvatten. Tot de te behandelen punten, die ook onderwerp vari bespreking in een wereldconferentie van commu nistische partijen zouden moeten uit maken, noemt de Chinese partij: strategie en taktiek der revolutie; het verzet tegen het imperialisme en verdediging van de wereldvrede; de bevrijdingsstrijd van onderdrukte landen en volkeren; versterking van de macht en eenheid van het socia listische kamp; versterking van de eenheid van de internationale com munistische beweging, en andere aangelegenheden van gemeenschap- pel ijk belang. Deze punten zouden tot in details op vriendschappelijke wijze, punt voor punt, moeten worden bespro ken in overeenstemming met de fun damentele leerstellingen van het marxisme-leninisme en met de revo lutionaire beginselen, vastgesteld in dë verklaring van Moskou. DRIE JAAR VOOR MESSTEEK Overeenkomstig de eis van de of ficier van Justitie heeft de recht bank te Haarlem vanmorgen de 52- jarige los-arbeider J. K. uit Bever wijk veroordeeld tot een gevangenis straf van drie jaar met aftrek van voorarrest en ter besohikking stel ling van de -egering. Op 20 augustus van het vorige jaar kwam hij in beschonken toe stand thuis en trof daar zijn huis houdster aan, die enkele dagen te voren haar bétrekking had opgezegd. Hij ontstak in woede en bracht de vrouw een messteek in de rug toe. Vervolgens stak hij de flat in brand, wellke geheel uitbrandde. De Vrije Universiteit van Amster dam heeft dokter A. Klapwijk een lec toraat aangeboden in de leer van de revalidatie. Dokter Klapwijk heeft zelf aan de Vrije Universiteit gestudeerd. Hij heeft nog niet besloten, of hij het aanbod zal accepteren of niet. In Lei den is hem enige jaren geleden een- aelfde aanbod gedaan. Topniveau In haar uitnodiging van 21 febru ari had de Sowjet-communistische partij, blijkens een bericht van Tass, bi-laterale besprekingen met de Chi nese partij voorgesteld. Met het oog op het belang van een dergelijk ge sprek en om te verzekeren, dat het beoogde doel zou worden bereikt, zouden deze besprekingen op „top niveau" moeten worden gehouden. Deze zouden ook van belang zijn voor het voorbereiden van een alge mene conferentie der marxisitisch- leninistische partijen en voor het scheppen van een gunstig klimaat, zonder hetwelk het onmogelijk zou zijn deze taak tot een goed einde te brengen. Tass meldde niet, wanneer premier Chroestsjov naar Cambodja zou gaan. A Cf. PERFECT L ACVI AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT (Advertentie) NIEUWE BEWIND IN SYRIë ERKEND De Verenigde Staten hebben dins dag bekendgemaakt, dat zij 't nieu we bewind in Syrië hebben erkend. Ook Engeland en West-Duitsland deelden mee, dat zij tot erkennning waren overgegaan. GEHEIMZINNIGHEID ROND BEZOEK Volgens de huidige plannen zal president De Gaulle zaterdag aan staande bij koningin Juliana lunchen, aldus meldt de correspondent van het Britse persbureau Reuter uit Pa rijs. De correspondent voegt eraan toe dat men geheimzinnig is over het vertrek van de president. Als rede nen noemt hij, dat het hier om een geheel particulier bezoek gaat en dat de politie van mening is dat er nog alle reden is voor zeer grondige vei ligheidsmaatregelen om de president te beschermen tegen een moordaan slag. TAFELHEER De president heeft de koningin 32 jaar geleden voor het eerst ontmoet, namelijk aan een lunch ten tijde van de opening van de koloniale tentoon stelling van 1931 in Parijs. De toen 41-jarige De Gaulle zat aan die lunch naast prinses Juliana, die koningin Wilhelmina naar Parijs vergezelde voor de opening van de tentoonstel ling. Volgens de correspondent van Reuter verstaat president De Gaulle Vlaams. De Vatikaanse en Romeinse auto riteiten zijn bereid gevonden hun toestemming te verlenen de bruik leenovereenkomsten betreffende de kunstwerken geëxposeerd op de ten toonstelling „Vroeg-Christelijke Kunst uit Rome" met 14 dagen te prolongeren. Hierdoor is het mogelijk de duur van de tentoonstelling te verlengen tot en met 31 maart a.s. Deze verlenging biedt diegenen die de tentoonstelling wegens de wel zeer brarre weersomstandigheden van de laatste maanden niet konden bezoeken, alsnog de gelegenheid de boeiende kunst van de eerste chris tenen in haar oorspronkelijke vorm te zien. HET HUWELIJK TUSSEN SOPHIA LOREN EN CARLO PONTI De Italiaanse filmster Sophia Lo- ren en filmproducent Carlo Ponti hopen dat zij met behulp van een Mexicaans document het gevaar van een veroordeling wegens bigamie kunnen afwenden, zo bericht 't Ro meinse blad „II Tempo" vandaag. Zij moeten op 21 maart voor 'n recht bank te Rome verschenen. Hun ad vocaten hebben, aldus het blad, een authentieke kopie van de uitspraak van een Mexicaanse rechtbank over gelegd waarin het huwelijk van So phia Loren en Carlo Ponti ongeldig wordt verklaard. In juni jl. is een gerechtelijke vervolging ingesteld te gen Ponti op beschuldiging van bi gamie en tegen Sophia Loren we gens medeplichtigheid. Zij waren in 1957 in Mexico met de handschoen getrouwd, nadat Ponti in Mexico echtscheiding had verkregen van zijn eerste vrouw. In Italië is echtschei ding echter niet mogelijk en het eerste huwelijk wordt daar dan ook nog steeds als van kracht beschouwd. Carrie Hart weg uit Rotterdam van nacht overleden. Het jongetje werd bij het oversteken gegrepen door een personenauto en moest met ern stige verwondingen naar een Rot terdams ziekenhuis worden overge bracht. LEIDSCHENDAM Geboren: Jeroen J. M. z. van A. G. Hutten en C. M. van Deursen. Adria ns E. M. d. van A. A. van Rijn en M. C. T. Langelaan. Lucien N. z. van B. J. L. Bolleboom en G. G. M. Zandber gen Christianus R N. z. van C. J. B. van der Kolk en M. J. L. Spruyt. Diserée Th. M_ d. van P. L. Hekkema en J. J. M van der Pijl. Frans J. z. van J. W. Kronenberg en F. Makkelenberg. Mar lies d. van R. van Maaren en L. de Ruiter. Ondertrouwd: J. C. Jaakke te Kat wijk en P. J. Noz. F. L. P. Schraage en J. H. Mandema te Groningen. Getrouwd: M. J. M. de Meij en P. J. A. van der Zalm. D. A. Evans te Lon den en L. E. J. Kutsch. Overleden: Johannes C. M. van der Drift 24 Clasina M. F. Ammerlaan 39 jaar. LEIDERDORP BURGEM. GALLAS BIJ BB Het hoofd Zelf-Bescherming te Leiderdorp, de heer E. Kronenburg, opende gisteravond de bindings- avond van de BB in het paviljoen van het tennispark. Deze avond werd bijgewoond door burgemeester en mevr. Gallas, de heer J. P. van der Meulen, districtshoofd A-kring Zuid- Holland, dr. P. van t Woud en vele belangstellenden, o.a. de heer P. J. Andrik. De heer Kronenburg heette allen welkom en memoreerde enkelis hoogtepunten in het jaar 1962. Bur gemeester Gallas zei steeds op een prettige wijze kennis te maken met de BB en herinnerde aan zijn instal latie, toen hij de pas gewonnen beker kreeg aangeboden. De winteroefening die hij heeft meegemaakt, was prima verlopen. Op dezfè avond mocht hij enige diploma's uitreiken. Voor vijf jaar trouwe dienst reikte hij diplo ma's en sterren uit aan: mevr. W. Leune-v. d. Neut; mevr. v. d. Ploeg- Tysma (wegens ziekte verhinderd) en de heer W. v. Hemert. De heer C. de Ruiter werd een speldje uitge reikt, omdat hij al voor de 18e maal de vierdaagse heeft meegelopen. De heer De Ruiter is 69 jaar. Vervolgens werden twee kleurenfilms vertoond, nl. „Rembrandt" en „Traddtievol Afrika". Geboren: Hendrik zn van C. K. Hensing, 42 jaar, glazenwasser en van G. van der Maas, Hoofdstraat 236, Leiderdorp; Johannes Cornelis zn van A. de Lange, 30 jaar, chauffeur en van A. Nagtegaal, Mauritssingel 52, Leiderdorp. Ondertrouwd: Gerrit van der Put ten, 75 jaar, metaalbewerker en Vre- deline Hoffman, 51 jaar, zonder be roep, wonende te 's-Gravenhage. Getrouwd: Johan Wernsing, 24 jr, en Loes van der Wegen, 24 jaar; Al- bertus Cornelis Kleijn, 18 jaar en Jeannette Louise van Olst, 18 jaar. OEGSTGEEST AANBESTEDING RECONSTRUCTIE MARELAAN Gisteren heeft de dienst van ge meentewerken namens b. en w. een openbare aanbesteding gehouden voor het verrichten van grond- en wegenbouwwerken ten behoeve van de reconstructie van de Marelaan. Voor deze aanbesteding schreven zes tien aannemersbedrijven in. Van hoog naar laag waren dat: fa. Veld huizen en Van Hoften, Haarlem 188.500; D. Bos, Amstelveen 178.000; P. Bos, A'dam 173.000; N. Smit, Vijfhuizen 172.000; J. C. Ko- ridon, Vinkeveen 170.000; fa. Bak ker en Van der Klok, Hoorn 163.000 fa. A. Th. Stuifzand, Leiden 150.000; J. Mens, Lisse 145.000; C. A. Lange- veld, Alphen a. d. Rijn 142.000; n.v. G. Hulsebosch, Bloemendaal 133.600 Reef's Aannemings Mij., Voorburg 132.400; fa. Wiersma, Winkel 131.000; A. Versloot, Bodegraven 130.000; n.v. Gebr. Schouls, Leiden 128.500; n.v. Hogenbirk, Laren 126.200 en n.v. N.B.M., Zaandam, Den Haag 123.500. De begroting was 122.300. De gunning is nog aange houden. Veel mond- en klauwzeer in Tubbergen Rondom Almelo wordt het aantal gevallen van mond- en klauwzeer nog steeds groter. Een zeer sterke haard van deze veeziekte werd geconsta teerd in de buurt van Albergen (gem. Tubbergen), waar op achttien bedrij ven 334 varkens moesten worden af gemaakt. Elf gevallen dateren van enige dagen geleden, gisteren kwa men er zeven nienwe gevallen bij. In de gemeente Vriezenveen werd een nieuw geval gemeld: 22 varkens moesten worden afgemaakt en in de gemeente Wierden werden drie nieu we gevallen gemeld, waarbij zestig varkens waren betrokken. Doordat geen varkens over de IJssel mogen worden gebracht is men in Overijs sel ondermeer aangewezen op de ex portslachterij te Wierden, waardoor dit bedrijf een dubbel aantal varkens te verwerken krijgt. Dodelijk verongelukte gister avond de 58-jarige accountant Sj. R. Schaafsma uit Zeist, toen hij op de Driebergseweg van zijn fiets viel en werd overreden door een personen auto. Het slachtoffer was gehuwd en had vier kinderen. Bij een verkeersongeluk op de Monsterseweg te Poeldijk is de 37- jarige radiomonteur A. P. Freeken- horst uit Monster zeer ernstig ge wond. Het slachtoffer reed met zijn scooter tegen een tankauto, die van plan was een links gelegen uitrit in te rijden. De man kwam te vallen en is op weg naar de Ursulakliniek te Wassenaar, overleden, vermoedelijk ten gevolge van een schedelbasisfrac- tuur. y Met alle vitaminen onmisbaar voor uw gezondheid! Bij prikkelbaarheid, over- vermoeidheid en neerslachtigheid. j UMBO-SAN per flacon van parels f 1.SB Bij apotheker en droglsï 100 PABEli j (Advertentie) Een zestigjarige dame, mevrouw S., die een jaar lang in Wolfheze woon de, heeft kans gezien een groot aan tal middenstanders in de gemeente Renkum en elders op te lichten. Zy maakt een betrouwbare en vriende lijke indruk en spreekt met een Duits accent. Momenteel is zy spoor loos. De politie stelt een onderzoek naar haar verblijfplaats in. Verkeerde klep open Nederlandse kustvaarder bijna gezonken De Nederlandse kustvaarder „Cor- rie Broeren" is woensdag bijna in de Antwerpse haven gezonken. Bij hot blussen van een door onbekende oorzaak ontstane brand opende een lid van de bemanning een verkeerde klep, waarmee water in de ballast- tanks wordt ingenomen. Het water stroomde met grote hoeveelheden naar binnen en het schip dreigde te zinken. Met grote moeite slaagde men er in het behulp van pomp instal laties van de wal en van nabij liggen de schepen de „Corrie Broeren" drij vende te houden. Het schip zou ech ter toch gezonken zijn, indien op het laatste moment niet een duiker in het ondergelopen ruim de klep had kunnen sluiten. De Antwerpse brandweer heeft 't schip leeggepompt. De schade aan de machinekamer is aanzienlijk. De 700 ton chemicaliën aan boord kon den worden behouden. Aan de verwondingen die hij gisteravond opliep toen hy op de Napels heeft de 35-jarige mevr. Rosa Rea Guadagnl gisterochtend het leven geschonken aan een vierling, Katendrechtse Lagendijk in Rotter- twee jongens en twee meisjes. De gelukkige moederomklemt hier haar vierdubbele schat. Van de vader dam werd aangereden, is dis 5-jarige wordt bericht dat hij zonder werk is.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3