El r RIJMENDE PAARD V.V.V. Noordwijkerhout zonnig ondanks regenseizoen et geheim vandè blauwe trein DONDERDAG 14 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 SUNIL bleekt voor u SUNIL blauwt voor u èn SUNIL is nylon-actief SUNIL WAST STRALEND WIT (Advertentie) Op de dlinsdiag avond in hotel Van der Geest gehouden algemene verga dering mocht de voorzitter, ir. J. W. Brocades Zaalberg een wel niet zo talrijk maar wel belangstellend aantal laden welkom heten. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat wij in Noordwijkerhout in de categorie kleinere hotels en pensions iets te bieden hebben en wij moeten deze kans aangrijpen. Wij gaan op kleine schaal adverteren in Zuid-Nederlandse en Duitse bladen en de leden moeten er voor zorg dra gen, dat de prijzen hier redelijk blij ven. Ons devies moet zijn eenvoud en Haagse politierechter „Ik had nog nooit zoveel gedronken als die keer," zo bekende een 21-ja- rige arbeider uit Bodegraven. Die keer, dat was op 8 juli toen hij mis handeling pleegde, voor welk feit hij zich nu voor de Haagse politierech ter had te verantwoorden. Een autobestuurder vertelde als getuige, dat hij die avond door Nieuwveen reed, toen hij twee man nen midden op de weg zag staan. Zij gingen niet opzij, zodat getuige gedwongen werd te stoppen. Er ont stond een woordenwisseling en toen getuige uit de auto kwam, sloeg ver dachte hem, waardoor hij nogal wat verwondingen had bekomen. Overi gens had verdachte de schade, die hij had veroorzaakt aan de auto, ver; goed. Verdachte verklaarde, dat hij nergens meer van wist, zo dronken was hij. De officier van Justitie her innerde eraan, dat verdachte reeds tweemaal eerder is veroordeeld, en dat nu een flinke straf nodig was. De eis luidde twee weken gevange nisstraf. De politierechter vond het optreden eveneens ergerlijk en ver oordeelde conform de eis. ZINGEND TEN VAL Een 24-jarige schilder uit Katwijk aan Zee had op 10 jund meer bier gedronken dan hij kon verdragen. Dat zou op zichzelf niet zo erg zijn geweest, doch hij ging toen op een bromfiets rijden, die hij aan de Voor straat zag staan. Het liep toen hele maal fout uit, want nabij zijn wo ning reed hij het erf van zijn buur man op en botste tegen een gepar keerde scooter, zodat hij een stevige val maakte. Dat gebeurde al zingend en er was al spoedig veel publieke belangstelling en even daarna ook van de zijde der politie, die de schil der meenam. Verdachte bekende voor de rechter de feiten en beloof de met het drinken op te houden. Op deze goede voornemens eiste de officier 25 boete, waartoe de rech ter veroordeelde. BUREN ONDER ELKAAR De groenteboer, de bakker en de melkboer, ze hebben me allemaal te gen haar gewaarschuwd, ze maakt altijd ruzie, „zo verklaarde een ver dachte uit Leiderdorp, die terecht stond, omdat hij zijn buurvrouw had geslagen. Doch de mishandelde had nogal wat af te dingen op haar buur man, die ook nogal lastig zou zijn. Ze gooien mijn tuin vol kranten en andere papieren en ik kan dat weer opruimen," klaagde verdachte. De of ficier vond, dat ondanks dit alles er geen reden was tot mishandelen en hij eiste 40 boete, waartoe de rech ter veroordeelde. doelmatigheid, met behoud van eigen karakter. De heer Zaalberg was van mening, dtat wij onze gasten meer moeten bieden. Zou het geen aanbeveling zijn als in ons dorp een middelmatig groot hotel met restaurant werd gevestigd? Zou de Brink een vrij kale vlakte in de zomer niet wat fleuriger gemaakt kunnen worden met bloem bakken en hier en daar wat bankjes. Trouwens heel het dorp kan best een fleuriger aanzien kunnen krijgen, dan alleen met wat verschoten buiten landse vlaggen. Ook de oprichting van een nood kampeerplaats voor midden in het seizoen zou geen overbodige weelde betekenen. De voorzitter besloot met de leden alleen een goed seizoen, toe te wen sen. Aan een weersvoorspelling waag de hij zich niet meer. HET FEEST VAN HET GYMNASIUM ZATERDAG HULDIGING VAN DR. KOSTER Zoals reeds is medegedeeld, gaat het gymnasium te Leiden feest vie ren. Het bestaat als gymnasium 125 jaar. De feestviering begint op vrijdag a.s. om 16.30 uur met een ontvangst van genodigden door het gemeentebestuur in de Burgerzaal van het stadhuis. De daaropvolgende dag, zaterdag 16 maart, is de voornaamste feest dag, waarbij vooral de reünisten aan bod komen. Om tien uur des och tends gaan de schooldeuren open voor de oud-leerlingen, die na de of ficiële opening van de dag in de aula (opgeluisterd door muziek, welke door enige reünisten wordt uitge voerd) gelegenheid krijgen lessen van hun vroegere leraren te volgen. Daarna vindt in enkele schoollokalen een gem enschapelijke lunch plaats. Des middags om kwart voor drie begint de huldiging van dr. A. J. Koster gegvolgd door een receptie, aangeboden door de Vrienden van 't Leids Gymnasium. Ook het bestuur van de USA zal dan recipiëren. Om acht uur des avonds voeren de leerlingen in de Schouwburg „Our Town" van Thornton Wilder op in de vertaling van mevr. A. L. de Blieck-Kist en onder regie van Dolf de Vries. Deze toneelvoorstelling zal maandag 18 maart worden herhaald. Op 19 maart vindt een bal plaats voor de leerlingen. Toch zonnig jaar. In het jaarverslag van de secre taris, de heer P. F. W. van Buijtenen staat 1962 geboekt als een jaar van regen in alle seizoenen. En toch was het voor de VW als vereniging een zonnig jaar. In dit verslagjaar ver kreeg de vereniging rechtspersoon lijkheid, werd de subsidie der ge meente verhoogd tot 0.20 per in woner en kwam de nieuwe VW- folder in een oplage van 12.000 exem plaren van de drukkerij. Met mede werking van de gemeente-werken werden 6 richtingborden geplaatst. Het inlichtingenbureau verstrekte in 1962 ruim 1560 mondelinge inlich tingen en 757 sehriftel-ijke informa ties. Het bezoek van'vreemdelingen was beneden dJe verwachtingen, hetgeen voornamelijk aan het. slechte' weer te wijten is geweest. Het aantal leden van de VW bedraagt thans 183, waarvan o.m. 44 middenstandsbedrij - ven en 107 kamerverhuurders. Dat in het afgelopen jaar opnieuw geen mozaieken in Noordwijkerhout zijn gelegd, werd bijzonder betreurd. De proefneming met het dependance- inlichtingenbureau in De Zilk, P. J. Warmerdamstraat 20 slaagde voor treffelijk. Nit het financieel verslag van de penningmeester, de heer B. van den Hoorn bleek, dat de vereniging het nieuwe boekjaar met een klein batig saldo kan ingaan. De begroting voor 1963 geeft een totaal van uitgaven aan tot een bedrag van ruim 5.200. In de kascommissie voor 1963 werden benoemd de heren P. Beuk en V. F. Vink. Bij acclamatie werd in het bestuur de heer Jos. Broekhof herkozen en in de vacature J. Dudok van Heel en A. Buis werden benoemd de he ren G. Visser en A. E. van Amstelcuit De Zilk. Bij de rondvraag werd er op aan gedrongen in de eigen folder een in legvel te sluiten voor de buurtschap pen De Zilk en St. Voctor. Na de pauze met de traditionele koffie en gebak werden enkele inte ressante toeristische films vertoond over Zweden en Afrika. STICHTING K.M.B. Het bestuur van de Stichting Ka tholiek Maatschappelijk Beraad is van mening, dat reclame in de televisie toelaatbaar is. Indien echter de re clame in de televisie feitelijk wordt ingevoerd, moet het programma van commerciële invloeden zijn gevrij waard, zo meent het bestuur. Penningmeester KVP kreeg hartaanval De heer P. L. M. Alberts, burge meester van Rucphen en landelijk penningmeester van de KVP is op genomen in het ziekenhuis te Roo sendaal. Zondagavond is burgemees-- ter Alberts getroffen door 'n hart aanval. De behandelend geneesheer heeft later de toestand zo ernstig ge acht, dat hij het nodig vond, dat de heer Alberts bediend werd. In de toestand van Rucphens burgemeester is nog geen verandering gekomen. Postzegelvervalser verdiende15.000 „Naar schatting heeft deze man ruim duizend vervalsingen-afge leverd, waarmee hij zeker 15.000 tot 25.000 gulden heeft ver diend." Aldus sprak de officier van Justitie te Amsterdam, miy II. E. van Renesse, zijn mening uit over de lucratieve verval- singswerkzaamheden van de 75- jarige in Bussura wonende oud- KNIL-officier R. E. P, M. „Zijn vervalsingen, die zo knap wa ren, dat zelfs deskundigen se niet konden onderscheiden van echte zegels, stelden hem in staat op dezelfde voet voort te leven als voor de oorlog." Op grond van deze redenering eiste de of ficier dan ook een gevangenis straf van een jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk met 'n proeftijd van drie jaar en een boete van 5.000 of drie maan den hechtenis. De filatelie werd voor verdachte van hobby tot manie. Bij zijn aanhou ding werden in zijn woning onge veer 300 nagemaakte zegels, 1000 oude brieven met watermerk en vele zelf vervaardigde inkten en verven gevonden. Het is hem eenmaal ge lukt een postzegelhandelaar op te lichten; twee andere pogingen daar toe zijn mislukt en hem noodlot tig geworden. De raadsman van verdachte, mr. J. K. M. Mathuisen voerde ter ver dediging aan, dat zijn cliënt zijn werkzaamheden niet beschouwde als vervalsing en bedrog, maar als ver fraaiing, restauratie en vervolma king. „Hij is door zijn hobby als het ware geobsedeerd en heeft een fila telistische schijnwereld om zich heen opgebouwd." De raadsman achtte 'n psychologisch rapport nuttig en ver helderend. De rechtbank zal op 27 maart a.s. vonnis wijzen. OEFENING CAL CHE WATEREN H.M.'s Jager „Rotterdam", stations schip in de Nederlandse Antillen, neemt thans in het zeegebied rond om Porto Rico deel aan de oefening Springboard, welke onder Ameri kaanse leiding ieder jaar in het tijd svak januari tot en met maart in de Caraibische wateren gehouden wordt. Reeds eerder kon H.M.'s fregat v. Ewijck, eveneens stationsschip in de Nederlandse Antillen, aan "deze oefening deelnemen en wel in de pe riode van 17 januari tot 3 februari. De oefeningen zijn speciaal afge stemd op de training van bet perso neel, o.a. in onder zeebootsbestrij- ding, in artilleristische vaardigheid enz. enz. Het zeegebied ter plaatse biedt goede mogelijkheden voor het schieten op snelle doelen, zowel on der water, op het water, als in de lucht, t°rwijl ook de mogelijkheid voor bevoorradingsoefeningen op volle zee vanuit voorraadsohepen van de Amerikaanse marine ruim schoots aanwezig is. Op de uitreis deed H.M.'s „Rotterdam" Martinique aan, alwaar men zeer gastvrij ont vangen werd. De oefening zal tot .5 maart a.s. duren. HAZERSWOUDE SLAGVAARDIG Het eerste he renteam van de tafeltennisvereni ging „Slagvaardig" heeft ook in zijn laatste competitiewedstrijd bewezen dat het in dit seizoen zeker op de tweede plaats wil eindigen. Derhal ve ging het -.Alphsnse ATTC ten on der met 91. De negen Hazerswoud- se punten werden gescoord door Eg bert van Bennekom (8), Eriq Pietersz (3) en Jacob de Jong (2.) Ook het dubbel was voor het Hazerswoudse trio. Het damesteam forceerde een 55 gelijk spel tegen ATC. Greett Boers won twee keer, terwijl Ans van Vel- zen en Corrie Wortman elk een par tij voor hun rekening namen. Het vijfde punt werd via een zege in het dubbelspel bewerkstelligd. Wat de prestatie der junioren betreft: de meisjes kwamen een 55 stand met Baronie overeen; de jongens verlo ren met 64 van een team van de zelfde vereniging. Het programma: 18 maart: Slag vaardig (dames)Play Fair; RTC (heren)—Slagvaardig; 16 maart: 16 maart: Scylla (junioren)Slag vaardig. ALPHEN AAN DEN RIJN Gezondheidsdag in Alphen aan den Rijn De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland houdt op dinsdag 21 mei a.s. in het parkrestaurant van Avifauna te Al phen a. d. Rijn een provinciale ge zondheidsdag. Deze vergadering, waarop gesproken wordt over „ge- neesmiddelengebruik en volksge zondheid", zal onder leiding staan van de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. WOUBRUGGE Veilig Verkeer. In het gebouw Ouderweg werd dinsdagavond een geanimeerde ledenvergadering gehou den van de vereniging voor Veilig Verkeer onder voorzitterschap van de heer A. L. Louwerse. Secretaresse mevr. L. Boogaard-Blom leverde haar jaarverslag, waarin de aanwezigen ondermeer vernamen, dat het leden tal thans 123 bedraagt. Door een zoon van één der leden werd een fraaie voorzittershamer vervaardigd. Pen ningmeester G. Luiting deelde in zijn jaaroverzicht mede, dat de kas sloot met een nadelig saldo van 160 gulden. De kascommissie had de financiële bescheiden in orde bevonden. In de nieuwe kascommissie werden be noemd mejuffrouw W. S. Burggraaf en de heer P. Schraverus. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. de Jeu herkozen, terwijl me vrouw A. Bochove-Bulk gekozen zen werd in de plaats van de heer J. den Ouden. Op voorstel van het be stuur werd besloten voor de leden van 18-65 jaar de contributie te verhogen van 1 gulden tot 1.75, waarbij de leden echter het verkeersblad Weg wijzer gratis zullen ontvangen. Het punt: Nieuwe aktiviteiten van de vereniging gaf verschillende sug gesties van de aanwezige leden. Zo zal worden overwogen aan de kleu ters verkeersdoosjes uit te reiken, met de schooljeugd verkeersproble men in de praktijd te gaan behande len en een herhalings-verkeerscursus te houden. Nu enkele leden in hun vrije uren een grqio nieuwe opvouwbare ver- keersmaquette maken, blijft het pro bleem, waar dit 8 x 1.25 meter bord te zijner tijd op te bregen. Tenslotte kwam de kwestie ledenwinning nog ter sprake. een gezonde smakelijke af wisseling bij elke maaltijd. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. llFa. GEBR. TEN HOEVE DEN HAAQ (Advertentie; Aetherklanken VRIJDAG 15 MAART HILVERSUM I, 492 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend- klanken (gr.). (Om 7.35 Van de voor pagina, praatje). 8.00 Nws en soc, strijdlied. 8.18 Lichte gr. muz. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Mod. gr. muz. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Viool en cello: klass. muz. 11.40 Elektronisch orgel en zang. 12.00 Saxofoon, elektr. orgel en ritmische begeleiding. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met gr. muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. event, act. of gr. muz. 13.25 Beursber. 13.30 Licht instr. ens. en zangsol. 14.00 Koorzang. 14.25 Literair progr. 14.45 Pianorecital: klass. muz. (gr.). 15.00 Radio-Revue. 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muz. lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Tijd voor teen agers. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Ge sproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Kinderkoor. 18.50 Onder het mes, praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19,10 Muz. voor kinderen (gr.). 19.30 Kunst kroniek. 20.00 Nws. 20.05 Drie vra gen over de hulpverlening aan ont wikkelingsgebieden, lezing. 20.20 O. K. en W., cabaret. 20.40 Wereld in beweging, lezing. 21.00 Metr. show. 21.35 Zonder blinddoek: discussies. 22.15 Buitenlands weekoverz. 22.30 Nws. 22.40 Voordat de nacht valt poëtische meditatie. 23.00 Sos. nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte" gr. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, '8. m. 27 HiJmh/u fMiff/fL heeruffrouumMPrndf uefen m,tinwson freien? 7a. enerdapte tm kerel nel M it die kerel die deeriuisf 1 dier wis'M uw dm een j bsndlMdermKmm^mk^ 7.00-24.00 KRO - 7.00 Nws. 7.10 Morgenbed; *1.15 Mu ziekprogramma, strip voor de jeugd11 en event, act. 7.55 Overweging. 8.00- Nws. 8.15 Lichte gr. muz. 8.50 Voor die huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Franse chansons. 10.20 Klass. en mod. kamermuz. (gr.). 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Mod. kamermuz. (gr.). 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Caba retliedjes (gr.). 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht ens. met zangsol. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Platen-nieuws. 13.20 Dansork. en zangsol. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Klass. gr. muz. 14.15 Mod. gr. muz. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zie ken. 16.30 Mezzo-sopraan en piano: voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Mod. liederen. 17.00 Boekbespreking Beursber. 17.45 Prom.-ork. en sol. 18.20 Streekhalfuur. 18.50 Regerings uitz.: Studeren en student zijn, door mej. J. M. C. van Driel, studenten- decaan. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Boekbepsr. voor de jeugd. 19.30 Po litieke lezing: WD. 19.40 Verzoek- progr. voor de militairen. 20.30 Voor de Jeugd. 21.00 Licht strijkork. 21.20. Levensherinneringen. 21.35 Het ijse- ren paard, een quasi-historisch zang-, spel. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 De trap, hoorspel. 23.56- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20 20 Act. 20.45 De fuik, TV-spel. 21.20 Cabaretprogr. 21.50 Kinderen van ons volk, progr. voor zwakzinnigheid (6e en laatste deel). NTS: 22.25 Eurovi sie: Wereldkampioenschappen ijs hockey te Stockholm, gedeelte van de wedstrijd Zweden-Canada. Pl.m. 22.55-23.Q0 Journaal. 43) „Ik ben blij dat u het met me eens ia", zei de secretaris. „En ik voelde zo sterk, dat het dom was wat mr. Van Aid in deed dat ik naar beneden ging en met haar sprak. Ik verzachtte de boodschap een beetje. Eigenlijk braoht ik die onjuist over. Ik zei dat mijnheer Van Aldin het te druk had om haar te ontvangen, maar dat ze al le* wat ze te zeggen had aan mij kon vertellen. Daartoe kon ze echter niet besluiten en ze ging weg zonder ver der iets uit te laten. Maar ik heb sterk de indruk, mr. Poirot, dat die vrouw iets weet." „Dat is zeer belangrijk", zei Poirot. „Weet u waar zij logeert?" „Ja". Knighton noemde de naam van bet hotel. „Goed", sprak Poirot. „We zullen er dadelijk heen gaan. We moeten han delen ondanks de heer Van Aldin. Ik aal haar zeggen dat monsieur Van Al din u heeft gemachtigd namens hem te handelen en u moet u wel wachten dat tegen te spreken." Knighton keek enigszins weifelend doch dit scheen Poirot niet te zien. De danseres ontving hen dadelijk op haar kamers. Poirot nam de leiding. „Mademoisel le", zei hij, zeer diep buigend, „wij ko men in opdracht van monsieur Van Aldin. „Zo, maar waarom komt hij zelf niet?" „HU iM niet wel" sprak Poirot, „maar hij heeft mij evenals zijn secretaris, majoor Krügthon, gemachtigd namens hem te handelen. Tenzij mademoi selle liever een dag of veertien wil wachten natuurlijk." Poirot was er zeker van dat voor •en vrouw als Mirelle het woord „wachten" niet bestond. „Goed, dan zal ik spreken", riep ze uk „Ik heb geduld gehad. Maar wat is het resultaat geweest? Dat ik be ledigd ben! Ja beledigd! Denkt hij dat hij Mjrelle zo kan behandelen? Dat hij haar kan wegwerpen als een oude handschoen? Ik heb me nog nooit door een man laten wegwerpen; ik ben het altijd die hèn wegwerpt." Ze liep trillend van woede door de kamer. Een tafeltje dat haar in de weg stond nam ze op en smeet het tegen de muur stuk. „Zo zal ik met hem doen", schreeuw de ze, „en zó!" Een vaas met lelies werd nu het slachtoffer van haar woede. „Ah, dat is sohitterend", riep Poirot met fonkelende ogen. „Mevrouw heeft temperament, dat kan men wel zien!" „Ik ben artieste", antwoordde Mi relle. „Iedere artiest heeft tempera ment." Plotseling kwam ze op Poirot af. „Hij wil met dat Engelse meisje trou wen, nietwaar?" Poirot kuchte. „On m'a dit", mom pelde hij, „dat h|j haar hartstochtelijk aanbidt." Mirelle kwam noch dichter bij hem ét aan. „HU heeft zijn vrouw vermoord", gil de ze. „Daar nu weet u het. Hij vertelde me van te voren dat hij het van plan was. Hij zat in de klem en dat vond hij de gemakkelijkste uit- weg." „U zegt dat Derek Kettering zijn vrouw vermoordde?" „Ja, ja, ja, dat zei ik toch?" „De politie dient dat te weten." „Ik zag hem die nacht uit haar cou pé komen." „Wanneer?" vroeg Poirot scherp. .Juist voordat de trein Lyon be reikte." „Durft u daarop een eed te doen, ma demoiselle?" Het was nu een heel andere Poirot die sprak, scherp en beslist. .Ja". „U beseft dat dit een heel ernstige zaak is, mademoiselle?" „Zeker doe ik dat." „Dan mogen we geen tijd verliezen. U wilt wel onmiddellijk met ons mee gaan naar de rechter van instructie?" „Heel goed", sprak Mirelle, „ik zal mijn mantel halen." Ze was spoedig terug, gehuld in een zandkleurige fluwelepn mantel, afge zet met luipaardenbont. Haar ogen stonden woedend en vastberaden. Zij vonden commissaris Caux en de rechter van instructie bij elkaar. Een paar woorden van Poirot ter inlei ding en toen werd mademoiselle Mi relle uitgenodigd haar verhaal te doen. Ze deed dat ongeveer in dezelf- de woorden als tegenover Poirot en Knighton. „Mag: ik u nog vragen, mademoisel le", sprak tenslotte de rechter, „wat u bewoog uw engagement te Londen op te zeggen en naar Nice te komen?" ,Ik wilde bij de man zijn die ik lief heb", zei ze. „Is dat zo onnatuurllijk?" Nu deed Poirot nog een vraag: „Was het dus op verlangen van de heer Kettering dat u hem naar Nice vergezelde.?" Mirelle scheen niet zo gemakkelijk een antwoord te vinden op deze vraag. Ze aarzelde klaarblijkelijk eer ze zei: „In dergelijke dingen ben ik ge woon mijn eigen zin te doen, monsieur" Alle drie de mannen waren van oordeel dat het antwoord geen ant woord was, maar ze zeiden niets. „Wanneer was u er voor het eerst van overtuigd, dat madame Kettering dood was?" vroeg Carrège. „Zoals ik u reeds gezegd heb, zag ik Derek Kettermg uit het comparti ment van zijn vrouw komen. Op zijn gezicht lag toen een uitdrukking o, een uitdrukikng van schrik en angst. Toon ik later hoorde dat madame Ket tering dood was toerj de trein Lyon verliet, toen toen wist ik!" „En toch bent u niet naar de politie gegaan, mademoiselle?" „Moest ik mijn minnaar verraden?" vroeg Mirelle. „Dat kunt u van een vrouw niet verlangen. Maar nu is het heel wat anders. Hij heeft me bedro gen. Moet ik mij dat zomaar laten wel gevallen?" „Juist, juist", zei de rechter, kalme rend. „En nu wilt u wel even zien of het proces-verbaal van wat u gezegd hebt, juist is, en tekenen". Mirelle las het document niet eens door. „Zeker, zeker", zei ze, „het is juist. Heeft u me nog langer nodig?" ,Op het ogenblik niet mademoi selle. ,En Derek wordt garresteerd?" „Direct, mademoiselle". Mjrelle lachte wreed en trok haar mantel om zich heen. „Dat had hij kunnen bedenken vóór hij mij beledigde", reip ze uit. „Er is nog een kleinigheid" Poirot kuchte verontschuldigend „die ik u zou willen vragen. Waarom denkt u dat mevrouw Kettering dood was toen de trein Lyon verliet?" Mirelle keek verbaasd. „Maar ze was dood." „Hoe komt u daarbij?" „Ik heb het horen zeggen. Iedereen beweert dat". „O", zei Poirot, „ik wist niet dat' iemand anders dan de autoriteiten dat' wist". Mirelle scheen niet geheel op haar gemgk. ,Men hpprt er over praten", zei ze> onbestemd. .Iemand heeft het me ge., zegd, ik weet niet meer wie."

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2