KAPELAAN M. VAN DER PLOEG RECTOR LIDWINAHUIS LEIDEN Marktberichten SLEUTELGAT Laatste Berichten Loods schuldig, maar geen straf Grote opdracht voor de N.E.M. Zeventien jaar luisteren, adviseren, helpen en geen moment werkeloos Bij het vertrek van rector L. P. M, Vester naar zijn pastoraat in Maassluis Weerbericht Het weer in Europa MAANDAG 11 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT FAG1NA 3 Kapelaan M. van der Ploeg is door de bisschop van Rotterdam benoemd tot rector van het St. Liduinahuis te Leiden, als opvolger van rector L. P. M. Vester, die zestien jaar dit ambt heeft uitgeoefend. „Ik ben enthousiast over deze be noeming", zei ons vanmorgen ka pelaan Van der Ploeg desgevraagd door de telefoon. „Ik hoop in de voetsporen van rector Vester te tre den en wat mij betreft gedurende eenzelfde termijn dit ambt uit te oefenen". Kapelaan Van der Ploeg is op 12 maart 1921 te Amsterdam (Magda lena-parochie) geboren. Zijn ge boorteplaats heeft hem een grote devotie voor het H. Sacrament van Mirakel meegegeven. Ook deze week preekt hij weer voor de Haag se pelgrims naar Amsterdam en het ligt voor de hand, dat Leiden een vurige propagandist voor de pel grimage in hem zal ontmoeten. Kapelaan Van der Ploeg heeft zijn priesterstudie gevolgd in Hage- veld en Warmond; hij werd op 31 mei 1947 in Haarlem tot priester gewijd. Hij was achtereenvolgens kapelaan in Hoek van Holland (H. Egbertus), Wormer, Heiloo (St. Wil- librord) en Den Haag. Vooral de periode in de Hofstad-, heeft een stempel op zijn leven tot nu toe ge drukt. Hij was tien jaar verbonden aan de St. Josephparochie, de zeer moeilijke en gecompliceerde paro chie in de binnenstad aan de spoor lij nzij de, waarvan de kerk dicht bij het station staat. In die tien jaar heeft hij in het bijzonder zijn werk terrein gevonden onder de jongeren en bejaarden. „Tussen deze twee vleugels dreef ik". Hij heeft het „Jongeren-contact" opgericht, dat tot grote bloei is gekomen en hij was geestelijk adviseur van de be jaardensociëteit. Augustus j.l. kreeg kapelaan Van der Ploeg zijn benoe ming aan de parochie St. Antonius Abt te Scheveningen met de op dracht zielzorg te verrichten in BEURSO VERZICHT VAN MAANDAG Onregelmatige en stille markt s' Evenals vrijdag traden ook van daag Kon. Olie op de voorgrond on der internationale fondsen. Terwijl AKU, Philips, Unilever en Hoog ovens eerder iets moesten prijsgeven, wisten olies zich voortreffelijk te handhaven, daarbij gesteund door de goede houding die Wall-Street voor dit fonds blijft vertonen. De opening was op 168 gulden, waarna de lichte vraag zich voortzette en geleidelijk de koers zich boven f 168 wist te ver heffen. Toch bleef de affaire van ge ringe omvang. In de overige inter nationals was de belangstelling zeer gering, en ook AKU wist zich niet te handhaven, ondanks de optimisti sche vooruitzichten die enkele dagen geleden door de directie zijn ge schetst. Het verlies voor AKU be droeg tenslotte vier puntén, voor Unilever nog geen halve gulden en voor Hoogovens twee punten. Phi lips bewoog zich rondom f 151.50, waarmee dit concern op deze zeer onguanimeerde beursdag geen slecht figuur sloeg. De beurs verkeert in afwachting van het dividendvoorstel der Kon. Shell, dat op 14 maart wordt bekend gemaakt. De markt kenmerkte zich de ge hele middag door gebrek aan affaire en had een bijzonder lusteloos voor komen. Stimulerend nieuws ontbrak en de buitenlandse beurzen waren niet in staat voor enige activering te zorgen. Cultuurfondsen hadden een verdeeld verloop. HVA trok aan tot 144 maar Deli reageerde tot 146. Am sterdam Rubber bleef op het vorige niveau. De Scheepvaarthoek was vrij wel verlaten. De koersen lieteh haast geen verschillen zien, uitgezonderd Kon. Boot, die drie punten moest prijsigeven. De nauwere samenwer king tussen de Nederland en de Rott. Lloyd was ter beurze nog vrijwel niet bekend. De lokale waarden ontmoetten eveneens weinig stimulans. De ho gere winst van de Drie Hoefijzers bleef zonder merkbare invloed en hetzelfde kon gezegd worden van de winststijging bij Van der Grinten, welk fonds de laatste tijd reeds vast in de markt heeft gelegen. Maat schappijen van onroerende goederen blijven in de belangstelling en waren ook vandaag aan de vaste kant. Ex ploitatie Maatschappij Scheveningen heeft vorige week zowel nominaal als reëel de grootste omzet ter beur ze gehad. Op de incourante markt was belangstelling voor Homburg in verband met de aangekondigde emis sie en introductie voor officiële no tering. Nederlandse Staatsfondsen waren over de gehele linie iets luier. De 4 1/4 procent lening 1963 deed'99 7/8, de jongste lening Amsterdam 99 3/4 en Eindhoven 99'/2. Koers van uit gifte voor deze drie leningen was 99. LEIDEN, 11 maart, Groenten Andijvie 2.50-2.85, kroten, gekookt 70, Rabarber 1.00-1.12, stoofsla 130-154, spruiten 30-72, uien picklers 28.70, idem drielingen 38.50, idem rniddel- grof 19.10-22 40, id. grof 17.70-18.60, waspeen 25-33, witlof 112-154, kom kommers 70-93, sla 51-60. ROTTERDAM, 11 maart. Vee To tale aanvoer 1953. Vette koeien en Os sen 1404; Varkens 549. Prijzen, le kwal., 2e kwaliteit, 3e kwaliteit: Vette koeien 265—285, 230—265, 210—230; Varkens (lev. gew.) 180, 178, 176; Aanvoer. Han del, Prijzen: Vette koeien, iets minder, redelijk, van vorige week konden zich goed handhaven. Enkele prima's boven notering Aanvoer, handel, prijzen. Var kens, als vorige week, tamelijk, onver anderd, Prima Vleesvarkens, boven notering Slachtzeugen boven notering. Slachtzeugen f 1.451.53 per kg. Tuindorp en het Vissershavenkwar tier. Het bleek echter, dat hier geen dagvullende taak lag voor de kape laan, met als gevolg, dat het werk in handen werd gegeven van de paters Salesianen en aldus een priester vrijkwam voor het vele werk, dat in het bisdom ligt te wachten. Hij werd benoemd tot rec tor te Leiden. In de tijd, dat pater Van der Ploeg kapelaan te Heiloo is geweest heeft hij gedurende een maand in een kapej van het Wagen werk der Oostpriesterhulp gewerkt onder de vluchtelingen in Duitsland. Het was een maand, die diepe indruk bij hem heeft achtergelaten. De nieuwe rector zal vrijdag 22 maart aanstaande zijn intrek nemen in het rectoraat aan de Zoeterwoud In de maand februari 1963 werd er bij de Leidsche Spaarbank inge legd 3.166.355 en terugbetaald 1.913.761. Het aantal nieuwe boekjes be droeg 587 en het aantal afbetaalde boekjes 294. Op 6.299 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd 172.087 bijgeschreven. Er werden 1.406 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een ge zamenlijke inhoud van 42.255. Het tegoed der 52.999 inleggers bedroeg aan het einde der maand 53.017.298. De jaarvergadering van de KAB, Wijk St. Leonardus en An tonius te Leiden, die op dinsdag 12 maart gehouden zou worden, kan in verband met onvoorziene omstan digheden niet doorgaan, en is ver plaatst naar maandag 18 maart a.s Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Lei den zijn geslaagd voor de examens: Doctoraal Engels: de heer J. M. E. Noordhof (Den Haag); prop. ex. Godgeleerdheid: de heer L. de Graaf (Rotterdam); kandidaats Godge leerdheid: de heer H. J. Adriaanse (Den Haag) cum laude; doctoraal Geneeskunde: mej. F. M. Damave (Rotterdam) en de heren G. F. Drejer (Oegstgeest), A. O. Jellema (Amersfoort), H. W. Jens (Bussum) J. J. Rasker (Oegstgeest), H. Reus (Haarlem) en L. A. G. A. Voermans (Leiden). Raadslid stelt vragen over fluor in drinkwater Leidse Agenda I VANDAG 11 MAART Bijbelcursus door pater dr. L. L. Terstroet SMM, rest. v. d. Heyden, 2 uur n.m. Ned. Reisver. voor Kath. Film avond in Jacobazaal „Den Burcht", aanvang 2 uur n.m. Jong-VKAJ (13—17 jaar), Gas- straat 36. Clubbijeenkomst, 7.30 uur nam. DINSDAG 12 MAART. Ned. Kath. Kapperspatroons. Sociale avond: H. Mis kapel Oude Vest 45 om 17.45 uur; koffietafel en lezing in Ger. Jeugdhuis, Bree- straat 19. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd Leiden, aanvang cursus 8 uur Jeugd huis, Gasstraat 36. APOTHEKERSDIENST Geopend vooi spoedeisende geval len apotheek Reijst, Steenstraat 35 tel. 20136 Apotheek R van Breest- Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. BIOSCOPEN De films in de week van 8-14 maart zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Winden waaien om de rotsen. 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „De verborgenheden van Pa rijs". 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur Luxor: „De Langste Dag", (prol), 14 jaar. Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Studio: „Eclipse", (prol.), volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Taras Bulba", 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „De piraten van de Bloed rivier", 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 üur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. F oor jaarsmode Riel-Leiden Ook Couture- Rië 1 - Leiden presen teerde haar voorjaarsshow. De modellen, afkomstig van bekende modehuizen uit Parijs en Rome, wer den door een viertal mannequins ge toond. Ondanks weinig verandering in de modelijn van de laatste jaren, worden we toch steeds weer gecon fronteerd met verrassende resultaten die de couturiers weten te bereiken. Het zijn meestal kleine details die hiet doen. Zoals o.a. het combineren van verschillende stoffen en ook de kleuren combinaties spelen een be langrijke rol. Dit seizoen zien we de kleuren vaak fel contrasterend, 'n aardig Voorbeeld hiervan op déze show waren een oranje mantel en rok, waarbij een hei-groene blouse en hoed word gedragen. De middag japonnen hebben een sportieve lijn, het overhemd model speelt hierbij een belangrijk rol. Bij de effen japonnen wordt het spor tieve karakter nog geaccentueerd door stiksels op kraag, zakken, man chetten enz. Wijde rokken komt men in dit seizoen heol weinig tegen. Zij zijn meestal klokkend, gérend, voor zien van enkele plooien of geheel recht. Tussen deux-pièces en mantel- costuums vindt men nog maar wei nig onderscheid. De deux-pièces ver tonen veel overeenkomst met het mantelcos tuum en omgekeerd ver toont hiet mantelcostuum overeen komst met de deux-pièces. 'n Schat tig costuumpje zagen we van licht grijze terlenka; de wit/grijze ruit van de blouse was diagonaal verwerkt. Dit costuumpje is wegens zijn on kreukbaarheid bijzonder geschikt als reisensemble en vraagt in de kof fer maar een heel klein plaatsje. Apart was ook het donkerkleurige, klassieke costuum van licht-gev.icht materiaal. De mantels hebben, zoals we reeds eerder vertelden, een vage taillering, vallen geheel reoht of hebben een combinatie van deze tweie mogelijkheden, zoals bij een aparte licht-grijze mantel op deze show het geval was; de voorpanden waren hier licht-getailleerd, tierwijl de rechte rug een lange split vertoonde. Voor jeug dige draagster zagen we een leuke hei-rode mantel met witte kraag en rever van wollen Shetland. De suède mantel, welke tegen woordig in veel kleuren wordt ge bracht, blijkt nog steeds een zeer po pulaire dracht. Apart waren ook de cocktail- en avondjaponnen, welke ondanks hun apartheid meestal een voudig van lijn waren, zoals o.a. een donk er-blauwe japon, waar, in de uitspringende zij plooien witte piqué was gezeten, een groen jurkje, waar van het lijfje dat tot iets beneden de taille reikt, een a-symetrische draperie had vanuit de rechterschou der, waarop een grote strik was ge plaatst. Vermeldenswaard zijn ook nog: 'n cocktailensemble van zuiver zijde organsa in een cyclame/beige des- sinen, twee ensembles geheel van kant in donkerblauw en wit. Het besluit van deze show was 'n bruids toilet eveneens geheel van kant met een korte sleep vanuit de schouders. E. M. B.-E. ZOETERWOUDE BAKKERS GAAN OP 18 MAART SANEREN De bakkerij bedrijven hebben de laatste jaren met grote personeels- moeilijkheden te kampen. Vooral in de zo uitgestrekt'liggende gemeente Zoeterwoudo is de broodbezorging met de huidige indeling van klanten in de zo veraf liggende wijken zeer oneconomisch en niet meer in over eenstemming met de geldende prijs regelingen voor het brood. Doordat steeds meer mensen, door te werken buiten de gemeente, in het middaguur niet meer thuis komen, De Rijksvoorlichtingsdienst heeft vanmiddag meegedeeld naar aanlei ding van de moeilijkheden rond de uitzending van het TV-interview met Bidault, dat de regering zich vrij dagmorgen, alvorens enige beslissing te nemen zich nader over de juri dische zijde van de zaak heeft doen voorlichten. Nadat een juridisch ad vies ter tafel lag, heeft de minister raad aan het eind van die middag een beslissing genomen. Het optre den in een volledig interview voor de televisie van een leider van een terroristische organisatie, die het staatshoofd var een bevriend land naar het leven staat, werd in strijd geacht met artikel 4, lid 1 van het „televisiebesluit". Besloten werd de KRO tevoren van de mening, dat de uitzending in strijd zou zijn met ge noemd artikel, in kennis te stellen en haar te waarschuwen, dat repres sieve maatregelen zouden worden genomen, indien de uitzending toch doorgang zou vinden. Aanvaring „Maasdam": Het Duitse Seeamt in Bremerhaven heeft vanmiddag de Duitse loods Fritz Melchers, schuldig verklaard aan het ongeluk met de „Maasdam" omdat hij heeft nagelaten de juiste positie van het schip te bepalen, na dat hij de navigatie van de kapitein had overgenomen. Zou de loods dit wel gedaan heb ben, dan zou hij gemerkt hebben, dat een route-boei en een der wrakboeien enkele honderden meters in noorde lijke richting waren afgedreven, waardoor het ongeluk naar die mening van de raad voorkomen had kunnen worden. De raad vond, dat met deze ongelukkige samenloop van omstan digheden echter ook een aantal ont lastende punten, ten aanzien van de rol van de loods naar voren gebracht konden worden. Men achtte het daar om niet juist de loods een straf op te leggen in de vorm van een intrekking van zijn vergunning. De „aanklager" had de raad een intrekking van de vergunning van de loods in overwe ging gegeven. zijn de warme maaltijden verlegd naar de avond en wordt de vraag om vers brood voor 12 uur steeds groter. Om deze en nog meer bedrijfseco nomische redenen hebben de bak kerspatroons van het Dorpsgedeelte en de Weipoort met volledige over eenstemming besloten met ingang van 18 maart a,s. over te gaan tot sanering van hun zaken. Hierdoor kan tevens bereikt worden, dat alle diëten hun brood op tijd bezorgd wordit. te Leiden Dr. S. P. Roorda, raadslid te Leiden (P.v.d.A.-fractie)heeft aan het Col lege van B. en W. te Leiden vragen gesteld over het fluor in het drink water. Fluor bevordert de gezond heid van het gebit. De heer Roorda stelt vast, dat in de memorie van antwoord op het alge meen verslag van de begroting voor het jaar 1963 het College heeft me degedeeld, dat het nog geen stand punt had ingenomen inzake een even tuele fluorering van 't Leidse drink water. Enige terzake ingewonnen ad viezen bleken nog bij het College in studie. Inmiddels is de Minister van Soci ale Zaken en Volksgezondheid, steu nende op een uitspraak van de Ge zondheidsraad en op uitspraken van tal van buitenlandse bij uitstek des kundige colleges, tot de conclusie gekomen dat de fluorering van het drinkwater nuttig, onschadelijk en wetenschappelijk verantwoord is. „Kan uw College ook mededelen", zo vraagt hij, „of de door hem inge wonnen adviezen tot eenzelfde con clusie hebben geleid. Zo ja, kunnen B. en W. dan medelen welke maat regelen zij denken te treffen tenein de de fluorering van 't Leidse drink water te verwezelijken en wanneer zij deze maatregelen denken te tref fen. Zo neen, is uw College dan be reid mede te delen op welke gron den zij tot een afwijkende conclusie is gekomen". JUDOCLUB EENDRACHT Het seniorenteam van de judo club „Eendracht" komt voor de wedstrijden van dinsdag 19 maart a.s. in de volgende opstelling uit: F. Nievaart, C. J. de Jong, B. Sprin ger, A. Siebert, A. v. d. Luit, N. Rietkerken, J. Wijling, H. Koome De pupillen t.e.m. 12 jaar: P. S. Le- get, P. v. Hooven, Ab de Groot, F. Kok, J. A. C. Kok, G. v. d. Meij, P. Roelandse, G. P. de Haas. Junio ren A. voor de wedstrijden in Rot terdam: 13 en 14 jaar: R. Groen huizen, D. B. de Lange, C. M. Mie- loo, S. Colpa, P. S. Stikkelorum, E. J. Hoevenagel, K. Spies, J. Kette- nis. Junioren B. team voor de lan delijke competitie, 15 en 16 jaar: P. Planken, J. Slingerland, J. Kaai, J. v. Wezel, W. de Rooij, C. Labru jere, H. v. d. Berg, H. Nievaart. Aan de Nedierlandsche Elektrolasch- maatschappij (NEM) te Leiden is diezer dagen de opdracht verleend tot de bouw van een opstelling voor de beproeving van stoomgeneratoren, zoals deze bij kernreactoren voorko men. Het project is voor een zes me gawattmodel van een stoomgenerator. De bouwkosten bedragen ongeveer 1 miljoen gulden. „10 maart is zeker een soort grote „ver doemdag", voegde gisteren rector L. P. M. Vester zijn bisschop telefonisch toe, toen mgr. Jansen hem berichtte, dat hij op 22 maart ge ïnstalleerd zou worden als pastoor van Maas sluis. Zeven jaar geleden was het namelijk ook op 10 maart, dat deken M. A. Jansen mededeling kreeg van zijn benoeming tot bisschop van Rotterdam. De bisschop voelde zich toen ook niet zo happy. „Na ruim 17 jaar hier gewerkt te hebben, moet ik zeggen, dat ik de benoeming met zeer gemengde gevoelens begroet heb. Na mijn installatie in Maassluis staat me daar wel het een en ander te wachten," aldus pastoor („zeg maar rustig rector, hoor") Vester. „Dit jaar heeft de kerk nogal wat brandschade geleden, er staan restauratie en uitbreiding van het gebouw op de nominatie en ik moet twee parochies in Maassluis gaan voorbereiden en één op Rozenburg, waar op het moment een slechte kerkgelegenheid is. En dan niet te vergeten de bouw van scholen. Maassluis wordt een tweede Vlaardingen." HP t- Rector Vester ontving ons vanmor gen tijdens een rustpauze van de doldrieste telefoon („zo gaat dat hier nou altijd"). Hij had het zich even gemakkelijk gemaakt in zijn eigen verkwikkende huiselijkheid aan de Zoeterwoudse singel, waar de zwa nen bijna bij hem op tafel kunnen kijken. Ontspannen gaf de rector zijn commentaar op de gebeurtenis, die, hoewel hij wist, dat hem dit jaar een pastorie te wachten stond, toch als een donderslag bij heldere hemel ge komen was. „Het 's hier een bende, zoals je ziet, maar op sommige ogen blikken komt alles tegelijk". 17-jarige arbeid Rector Vester blijft doodrustig als je hem herinneringen opdringt aan een periode van 17 jaar. 17 Jaren ./as hij te Leiden en wijde omgeving werkzaam op alle mogelijke en bij kans onmogelijke geachte terreinen. Vanzelfsprekend moest hij van ons een opsomming geven van de ver schillende rollen, die hij heeft ge speeld. En nou heeft rector in al die tijd maar erg weinig gespeeld, maar des te harder gewerkt en ge ijverd, en zeg maar rustig: soms gezwoegd. „Ik wil best een rijtje op noemen, maar je moet het me niet kwalijk nemen als ik misschien een adviseurschap over het hoofd zie". Voorlopig blijft rector Vester in zijn functie van pastoor zijn veel zijdig emigratiewerk houden. Dit jaar al is gebleken, dat de belangstelling voor de emigratie weer sterk aan het stijgen is. De rector is, dat weet iedereen, een bereisde Roel. „Ik heb nu in elk geval de wereld rondge zworven: de Ver. Staten, en ook Ca nada meermalen. Nieuw - Zeeland, Australië, Peru, Ceylon en India". De Australische ambassadeur is mis schien nog geen kind bij hem aan huis, maar hij it wel bij de rector op bezoek geweest. Geestelijke raad en maatschappelijke daad Hier is dan het rijtje: de rector was moderator van „Verbum Dei" en rector van het St. Liduinahuis, g.a. van de Kinderbescherming en Gezinsvoogdij, van de kath. Ver. van ouders en familieleden van geëmi- greerden (bisschoppelijk landelijk commissaris); hij had dn nazorg voor minderbegaafden, was g.a. van de stichting „Het zorgenkind", geest, leider van het Huwelijksbureau, waarvan hij ook nationaal commis sielij is, geest, leider van de com missie homosexuelen van de R.K. Geestelijke Volksgezondheid; g.a van de „Hanze" van de R.K. Midden stand, van „Santos" en de kruide- niersbond, van de AKWV Leiden (de afdeling heeft hij zelf opgericht), van de „St. Paulusstichting" (die 't werk van de Vrouwen van Bethanië mo gelijk maakt), oprichter, voorzitter en nu ere-voorzitter van de Kath. Technische School „Don Bosco"; ja renlang landelijk voorzitter van de Kath. Kinderbescherming; g.a. Land en Tuinbouwjongeren en LTB, dis trict Leiden; hij was mede-oprichter van ie Leidse Jeugd Actie. Rector Vester zat (bijna tot aan zijn nek) in de cursussen; gehuwden en verloofden kunnen hiervan mee praten. En dan „De Sport"; een hele wereld, waarmee hij ziin bemoeienis sen had. Zijn geestelijk leiderschap strekte zich uit van de NKS tot voet en korfbal. Hij was oprichter van de korfbal ver. „Crescendo", hij „zat" in „De Bataven" en het districtsvoetbal. Geen rustiger leven „Ik ga nu een heel andere richting op; een heel ander leven, maar zeker geen rustiger leven. En, eigenlijk nietwaar, weet de bisschop dit ook wel", regt de rector. „Er moet heel wat georganiseerd worden, zegt de bisschop, die me verzekerde: je kunt daar je hart ophalen, want stilzitten kun je toch niet". 18 januari 1946-11 maart 1963: 17 jaar en wat voor een jaren. „Ja, ik ïb nogal wat gedaan Het was vaak pionieren en als de zaak een- mral voor elkaai was liet ik 't maar aan anderen o/er; ze wisten me toch wel te vinden als er moeilijkheden waren. O ja, zet er ook maar de Ker- kenbouweommissie dekenaat Leiden bij, daar is de zelfstandige Lodewijk- parochie aan te danken" Op 11 juni a.s. is rector Vester 25 jaar pries ter; voor Leiden zal hij dan beslist wel een paar dagen uittrekken. Een man met een ontstellende hoe veelheid connecties tot op de mi nisteries toe gaat Leiden verlaten. Met zijn ervaring en deskundigheid gaat hij ergens anders zijn naasten weer helpen. „De bisschop zegt van me: rector Vester is de „schuurpaal" (om maar geen ander woord te ge bruiken) van alles; bij hem kun ie altijd terecht". Efficiënte zielzorg „Ik heb Maassluis nog niet gezien, dus weet ik niet, wat me daar bo ven het hoofd hangt. Ik heb wel al een idee over mijn a.s. zielzorg. Niet, dat ik iets heb tegen huisbezoek, maar dan niet in het wilde weg. Je kunt beter de mensen eerst bij el kaar roepen en naar ze luisteren. Dan komt vanzelf het persoonlijk contact. De zielzorg wordt pas effi ciënt, als zich bepaalde problemen opdringen. Met kletspraatjes over het weer kom je niet verder", zegt rector Vester. die zijn Mechels bu reau-van-een-hal ve-kamer („dat was me pas een occasion") meeneemt naar Maassluis Katholiek Leiden en de mensen daar buiten zullen het interparochiële nieuws van 's rectors vertrek wel even moeten verwerken. Voor de bewoonsters van „St. Lidui- na" is de hemel niet onbewolkt meer. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) ONBESTENDIG Half tot zwaar bewolkt met af en toe enige regen. Matige tot krachtige wind, aanvankelijk tussen oost en zuid, later ver anderlijk, mogelijk met rukwin den. In het algemeen iets lagere middagtemperaturen, HELSINKI licht bew. STOCKHOLM sneeuw OSLO sneeuw KOPENHAGEN mist ABERDEEN half bew. LONDEN geh. bew. AMSTERDAM licht bew. BRUSSEL zw. bew. LUXEMBURG mist PARIJS regen BORDEAUX regen NICE geh. bew. BERLIJN regen FRANKFORT zw. bew. MUNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK onbewolkt zwaar bew. regen licht bew. licht bew. mist ATHENE zwaar bew. ROME zwaar bew. AJACCIO geh. bew. MADRID motregen MALLORCA zwaar bew. LISSABON onbewolkt PAUZE VIJF SEKONDEN VAN EEN ETMAAL. In een reusachtig-lange film over het ontstaan en de ontwikkeling van de schepping een non-stop pro gramma dat een vol etmaal duurt! komen Adam en Eva op het aller laatst te voorschijn, op 't tijdstip dat de teleurgestelde bezoekers aan stalten maken op te stappen. Fluks gaan zij weer zitten om van die voorstelling van Adam en Eva voor al niets te missen. Maar na 5 sekon- den is 't al uit. Een breuk in de film? Een coupure door de K.F.C.? Neen. Op het scherm verschijnt „Einde". In de tijdsduur van een paar sekon- den is de geschiedenis van de mens heid verteld. Je ziet voor je ogen razendsnel de mensheid uitvloeien van één flauw, on-aards lichtje tot een miljarden-stad van schemer licht, de gehele aardbol rond. De stad gloeit op uit één en hetzelfde lichtje. De mensheid is één orga nisch geheel, in leed en vreugd, en ook in erfzonde en verlossing. Op die razende film is dat duidelijk te zien. (Voor alle leeftijden). PUZZEL No. 504. Horizontaal: 1 voorstad van Antwerpen, 7 per expresse (afk.) 8 meisjesnaam, 10 voorzetsel, 12 gem. in N. Brab., 14 rivier in Italië, 15 stuk stof, 17 sociëteit (afk.), 18 mon deling, 19 voorvoegsel, 21 vlakte maat, 23 spil van een wiel, 24 lat werk, 26 oude lengtemaat, 27 heden, 28 godsdienst (afk.), 30 stad tegen over Bristol. Vertikaal: 2 voorzetsel, 3 Javaan se huisvogel, 4 broeibak, 5 voeg woord, 6 apostel van de Franken, 9 riviertje uit de Drakenbergen naar de Indische Oceaan, 11 voorzetsel, 13 graafwerktuig, 14 oude inhoudsmaat (afk.), 16 aarden- of metalen vaat werk, 17 groente, 20 staatsbedrijf (afk.), 22 muzieknoot, 24 oneffen, 25 radio omroep vereniging (afk.), 27 deel van een ontkenning (Fr.), 29 vreemde munt. (afk.). Oplossing morgenavond. PUNT Op veler verzoek volgt nu ook nog de moord op de auteur.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3