KO VAN DIJK Voorzitter verwacht ook voor komende maanden weinig aanvoer en hoge prijzen MEDISCHE DIENSTEN Dit weekeinde nog beperkte NS-dienst Kapperspersoneel steunt verzoek aan b. en w. voor vrije maandag VRIJDAG 8 MAART 1983 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 Op vergadering Leidse groente-veiling De Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingsvereniging „Leiden en Omstreken" hield op donderdag 7 maart in de Kleine Zaal van de Stadsgehoorzaal haar voorjaarsver gadering. Nadat de voorzitter, de heer B. van Vliet, de aanwezigen, waaronder de ere-voorzitter en de vertegenwoordiger van de Coöp. Raiffeisenbank „Leiden-Oegstgeest", van harte welkom geheten had, gaf Gecompliceerde botsing eist drie gewonden Drie chauffeurs zijn vanochtend gewond bij een gecompliceerde bot sing op de oprit aan de stadszijde van de Burg over het Buiten-IJ bij Schellingwoude. De 56-jarige textiel - verkoper H. Kars uit Zwanenburg Werd met ernstige verwondingen naar het O.L.V. Gasthuis in Amster dam overgebracht evenals de 42-ja- rige chauffeur van een tankauto, A. Kleinveld uit Woudenberg, die ech ter minder ernstig letsel had opge lopen. Tenslotte moest de 20-jarige militaire chauffeur H. C. Kwakman wegens een shock worden behan deld. De botsing ontstond, om acht uur tien de textielverkoper met zijn Ford Taunus 17 m een voor hem rijdende vrachtauto inhaalde te laat bemerk te, dat uit de richting Schellingwou de de tankauto, bestaande uit een trekker met oplegger, naderde. Waar schijnlijk uit angst is de textielver koper naar rechts uitgeweken en raakte de vrachtauto. De tankauto was door de botsing gekanteld. De chauffeur zat in zijn cabine beklemd en kon pas na een kwartier worden bevrijd. Inmiddels waren duizenden liters stookolie uit de tank over de weg gestroomd, die voor het verkeer in beide richtingen gesloten moest wor den. De militaire chauffeur kreeg 'n shock, toen zijn vrachtauto door de kantelende tankwagen werd geraakt en in de berm van de weg tot stil stand kwam. Zijn wagen en de eerst ingehaalde vrachtauto werden slechts licht beschadigd. Door de olie met zand te vermengen en daarna de substantie op te scheppen heeft men de weg weer vrij kunnen maken. Te gen elf uur werd het verkeer hervat. Leiden en Omgeving Leiden Tijdens het weekeinde nemen de volgende artsen waar: Van Leeuwen, v. d. Branaelerkade 28, tel. 20412. Van Leeüwen, Haag- weg 60, tel. 26509, Pleiter, Fruin- laan 11, tel. 31337, Jaspers», Witte Singel 72, tel. 24961, Coutmho, Mors singel 6, tel. 30363. Tandarts: R. Schreuder, tel. 32828. Apotheek. Doeza Apoth., Doezastraat 51, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085 (Neemt ook waar voor apoth. Van Breest, Leiderdorp). Alkemade en Leimuideen Dr. van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712-202 en dr. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713-217. Alphen aan den Rijn Wit-Gele Kruis. Zr. van Dommelen, Jacob Catsstraat 17, tel. 3882. Katwijk a. d. Rijn Dr. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Princes- straat 3, tel. 2755 (2755). Katwijk aan Zee Dr. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Apotheek: zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Dr. Hennink, Mauritssingel 166, Leider dorp, tel. 33686. Zr. van der Holst, Hoge Rijndijk 200, Hazerswoude, tel. 01714-255. Bij ongevallen aan de Rijndijk: tel. 01714-278. Langeraar Dr. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. Leiderdorp Voor dokter zie Koudekerk. Voor apotheek zie Lei den. Hillegom Dr. J. J. Versluys, straat 142, tel. 5121. Wijkverpleging Wit Gele Kruis: zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Tand arts Bollenstreek: A. de Wilde, Weeresteinstraat 127, Hillegom, tel. 5992. Nieuwkoop Dr. M. Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725-555; dr. K. Gill, tel. 01726- 2527. Nieuwveen Zie Langeraar. Noorden Zie Nieuwkoop. Oegstgeest Dr.J. H. Meissner L. de Colignylaan ld, tel. 53865. Wit Gele Kruis: Zr. Warmenhoven, tel. 51188 b.g.g. 52426. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dr. G. L. van van Raaij, J. P. Gouveneurlaan 40, tel. 7777. Voor tandarts zie Hil legom. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dr. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 22, tel. 02532-7393. Warmond Wit Gele Kruis: Zr. Konijn, Herenweg 77, Warmond, tel. 250 heeft dienst voor zr. Meijs- sen-Mühlmans. Voor dokter zie Voorhout. Wassenaar Dr. H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075 en K. T. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Wassenaarse Apotheek, Schouw weg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar. Zwammerdam Dr. K. Gill, tel. 01726—2527. hij een overzicht van de situatie in de tuinbouw. Hij wees er met na druk op, dat hierbij drie faktoren bepalend zijn, namelijk de koop kracht, de politiek-economische ont wikkeling en het weer. De koop kracht was in 1962 groter dan in 1961, al gaf het laatste kwartaal een kleine terugslag te zien. De winsten van de industrie zijn gedaald, waar door ook de expansiemogelijkheden beperkter geworden zijn, hetgeen waarschijnlijk een ongunstige in vloed op de koopkracht in 1963 zal uitoefenen. Op het politieke vlak zal het niet toelaten van Engeland tot de EEG zijn uitwerking niet missen. Spreker verwacht niet, dat deze toestand bestendig zal blijken, maar voor 1963 zijn de vooruitzichten in de EEG be paald niet gunstig. Vooral de weersomstandigheden hebben de laatste maanden een gro te rol gespeeld. De vollegrond-pro- dukten zijn praktisch weggevroren en spreker verwacht dan ook voor de eerste maanden weinig aanvoer, waardoor de prijzen hoog zullen blijven. Het doen van voorspellingen blijft hier echter een moeilijke zaak. Hierna was het woord aan de be taalmeester, de heer K. Cebol, voor het lezen van zijn jaarverslag over 1962. Dit uitgebreide verslag, waarin naast de ernst ook de humor door klonk, werd, blijkens het applaus, door de vergadering zeer' gewaar deerd. De balans en winst- en ver liesrekening over 1962 werden hier na besproken en, overeenkomstig het rapport van de Raad van Toezicht, zonder stemming goedgekeurd. Vanzelfsprekend kwamen uit de vergadering verschillende vragen los, welke door de voorzitter uit voerig behandeld werden, waarbij hij toezegde, dat in de najaarsver gadering verdere mededelingen zul len volgen. Een geanimeerde rond vraag besloot vervolgens de verga dering. (Zie ook elders in dit blad het ar tikel uitbreidingsplannen veiling.) Tussen Leiden en Utrecht Ook dit weekeinde wordt er op de lijn Leiden-Utrecht nog een beperkte dienst onderhouden door de spoor wegen in verband met het transport van kolen. Op zaterdag en tot zon dagavond is er slechts om de twee uur een treinverbinding tussen deze twee plaatsen. Op de stations is aan gegeven welke treinen uitvallen. Ale Othello em ale Minister Hozebaar kei enfant terrible KO VAN DDK is smds jsmi bet enfant terrible van ons vaderlands toneel. Deze 45-jarige acteur, die op zijn zestiende jaar al op de planken stond, ziet kans de ene dag een indrukwekkende Othello over bot voetlicht te brengen en de andere dag een fontein van Humor te ajn in een kolderprogramma zoals A.V.R.O.'s „Koek en ei". KO VAM DIJK's leve naloop is typisch die van een kunstenaar, maar tegelijkertijd ook die van de bezielde mens, die onverzettelijk ten strijde gaat voor wat hem als opgave voor ogen staat. Door zijn allround-vakmanschap verwierf hij zich in brede kring reputatie en is hij ongetwijfeld een der populairste acteurs van ons land ge worden. ENERGIEKE PERSOONLIJKHEID. VEELZIJDIG TALENT Ko van Dijk is een man met een tomeloze energie. Zijn vitali teit verwarmt iedereen als een blakerend vuur. Hij beschikt onte genzeggelijk over zeer beminnelij ke karaktertrekken. Zijn joviali teit is niet voorgewend, onder zijn vrienden en -olleg. 'c staat hij bekend als iemand die „ltijd be reid is iets voor een ander te doen, en tegenover zijn gasten is hij zeer voorkomend en open hartig, zodat men onmiddellijk 't gevoel heeft met hem op vertrou welijke voet te verkeren. Ondanks zijn puntige ironie, waarmee hij zo fijntjes bepaalde toestanden weet te kritiseren, is Ko van Dijk een ee - udige, iet wat jongensachtige figuur. In een gesprek schijnt hij weinig na te denken, maar toch weet hij bij elke gelegenheid, als door een diepe genade, een nauwkeurig uitgebalanceerd rdeel over al lerlei kwesties ^even. Hij houdt er kennelijk van af en toe op badinerende wijze over van al les en nog wat te spreken, maar hij doet dit bijna argeloos, altijd spontaan, volkomen grootmoedig, even oprecht als zijn liefde voor rondborstige eerlijkheid, die hij zelf in zulk een hoge mate be zit en die hij in anderen ook weet te waarderen. Bokser en koning. Onze misschien wel meest po pulaire toneelspeler, heeft een merkwaardige carrière achter de rug. Hij schitterde in allerlei dra matische rollen (ook voor tele visie, waar men hem zag als bokser in o.a. „Requiem van een zwaargewicht", als Herodes in „De Idealist" en o.a. n „De Va der" en „De veroora^ Me"), maar hij verwierf ook een grote repu tatie door zijn medewerking aan allerlei lichte programma's zoals destijds Vara's zaterdagavondpro gramma „Mimoza", Avro's „Koek en ei" en als gast in „Pension Hommels." Die medewerking aan op zich zeer verdienstelijke amusements- programme's is Ko van Dijk vaak verweten. Deze kritiek heeft hem echter nooit tot een terug 'ocht naar de ivoren toneel-toren kun nen dwingen, "n waarom ook?. Hij is een groot kunstenaar, die altijd kans ziet zijn persoonlijk heid aan te passen aan de rol die hij moet spelen. Hij besteedt aan een „lollige -ol" evenveel zorg en toewijding als aan een „zware". En zo goed als een groot opera zanger als Taut van een op zich banaal liedje nog een cabinet - stukje wist te mak»n, zo vermag een begaafd kunstenaar els Ko van Dijk van een vrij onbeteke nend rolletje nog een werkelijke creatie te maken. Inderdaad zijn er hoogernstige en serieuze to neelspelers, die bewerer zich voor miljoenen nog. niet to zulke rollen te 'illen verlagen. Maar het is helemaal niet ondenkbaar dat zij die houding aannemen om dat zij het niet kunnen. Rijke earrière Ko van Dijk Jr. zoon van toneelspeler Ko van Dijk sr., stond op ziin 16e jaar al op de plan ken. En ofschoon hij driemaal zakte voor het toelatingsexamen voor de toneelsch >1. speelde hij op zijn wi: *>gste jaar gro te rollen in diverse drama's en blijspelen. Vele jaren was Ko ver. bonden aag het Centraal Theater te Amsterdam een van de meest bekendste vooroorlogse toneelge zelschappen, waaraan o.a. Jan van Ees, Louis de Bree, Cor Hermus meewerkten en wae.rvoo^ niemand minder dan Eduard Verkade de regie voerde. Bij „Het Vrolijke Toneel", een blijspelrezelschap, deed Ko ervaring op als komiek. Zijn eerste grote sukses boekte hij als driaan in „Airiaan en O- livier" (naar het bekende boek van Leonard Huizinga) In de vooroorlogse wen was hii ver bonden aan het Centraal Thea ter, waar Mary Dresselhui* (ge huwd met de vliegenier-schrijver Viruly) zijn regelmatige partne- rin was. Na de oorlog was Ko van Dijk o.a. verbonden aan 't Rotterdams Toneel. Hij vierde hier vooral triomfen, als Bram in Jan de Hartogs „Het hemelbed", ramen met Lily Bouwmeester. Dit stuk werd liefst 15r maal door hen opgevoerd. Inmiddels konden de Nederlandse radioluisteraars Ko van Dijk elke zaterdag bewonde ren als minister Louis Ph. Hoze baar in Eli Asser's kolderstrip „Mimoza". Vernederende onderscheiding Sinds 1955 is Ko van E.jlt ver" bonden aan de Nederlandse Co- medie te Ams4 -dam, een van onze beste toneelgezelschappen. Hier kwam hij tot een serie unie ke kreaties. Wij noemen slechts Othello, Hendrikde Vierde (Pi randello), Tartaffe (Molière), Van de Brug af gezien (Acher Miller) De Vader Wndberg) en Oom Wan ja (Ts f). In 1957 kwam am Ko van Dijk op de vooi na's van de kranten, toen hij de 'oor de Vere niging van Schouwburgdirekteu- ren toegewezen Louis d'Or wei gerde. In het jury-rapport stond namenlijk, dat de verdiensten van Ko van Dijk niet zozeer op het gebied van de dramatische toneelkunst lagen maar meer op het terrein der „onmiddellijke herkenbare sentimenten". Deze onderscheiding hièld dus feite lijk een bepaald onverdiende dis- kwalifikatie in. Ze getuigde van weinig inzicht in 't talent van de ze acteur, die in de meest uit eenlopende rollen immers blijk had gegeven van zijn uitzonderlijk grote gaven. In zijn toneelloopbaan heeft Ko van Diik tot dusver s/ndei min stens 30 regisseurs gespeeld in 180 rollen. Kreatief Ko va-n Dijk weet uiteraard pre cies wet toneel verlangt. Altijd heeft hij er naar gestreefd om zo natuurlijk mogelijk, levensecht spel te geven. Hij heeft zich steeds verzet tegen alles wat gefor ceerd en aangeleerd was. De taak van de kunstenaar is de emotie tot ontroering te laten sublimeren. De uitbootsing moet geboetseerd zijn in aandoeningen. „Deze acteur heeft zich niet, zoals veel collega's, achter ver standelijkheid en cynisme ver schanst. Voor hem is toneel niet uitsluitend een mimische bezig heid, ook niet alleen 'n vakkundig releveren van de tekst, maar het is in de allereerste pla:«T5 het werk van de geest. De kreativiteit staat voorop. Het gaat Ko van Dijk steeds om het mysterieuze om de achtergronden. Voor hem is het fundament van de toneelkunst altijd de uitbeelding van de mens op hoevele manieren die verder ook geschieden kan. Daarom is elke kreatie voor Ko van Dijk een getuigenis. Daarom komt Ko van Dijk tot prestaties, waarvan de betekenis ver uitreikt boven een door de tijd min of meer ver vluchtigde acteursprestatie. Hij kleurt elke rol die h\j speelt met de hypnotiserende' wer king van zijn sterke persoonlijk heid en weet daardoor zijn publiek te fascineren, meermalen te ont roeren ook. En dit alles stempelt hem tot een toneelspeler van groot allure, die zich in allerlei komische r.llen vermoedelii' be vrijdt van de spanningen, die het „ernstige" werk bij hem oproept, roept. H. T. M. i (Nadruk verboden). Interessante bijeenkomst van de VIRO Gisteravond heeft de afdeling LeidenOegstgeest van de Vereni ging voor Internationale Rechtsorde in het Juridisch Centrum te Leiden, in samenwerking met het Unesco Centrum Nederland te Amsterdam een bijeenkomst georganiseerd, die men met^ recht leerzaam mag noe men. In Verband met het feit, dat de bijeenkomst te elfder ure van het gebouw van de Nationale Levens verzekeringsbank aan het Rapenburg verplaatst moest worden naar het Juridisch Centrum, begon de avond ruim een half uur te laat. De spre ker op deze avond, de heer S. Mutal, die voor zijn onderwerp „Bolivia, een arm-rijk land" had gekozen en zijn lezing in het Engels hield, begon met een algemeen overzicht van de sociale, economische en culturele si tuatie in Zuid-Amerika, waarbij hij met nadruk wees op het feit, dat de bevolking van Zuid-Amerika bestaat uit vele naar uiterlijk en geaardheid onderscheiden groepen. De autoch tone bevolking, de Indianen, is in de loop der eeuwen steeds meer door de binnendringende Europeanen verdrongen, en het is deze laatste bevolkingsgroep, die allengs het roer in handen heeft genomen. Vervolgens zijn beschouwing tot Bolivia be perkend, gaf spreker zijn auditorium de raad, zich niet blind te staren op de van weelde en rijkdom schitteren de fagade, waarachter dit land pleegt schuil te gaan. Bolivia is een land van tegenstel lingen: tegenover een zeer kleine, zeer rijke bovenlaag staat een enor me massa straatarme proletariërs. Een andere tegenstelling is die van militair-burger. Vooral uiterlijk ver toont de militair veel overeenkomst met de eveneens op uiterlijk vertoon verzotte Nazi-militair. Geven deze beide aspekten aanleiding tot schrij nende sociale misstanden, het mono- producing system", dat door bijna alle Zuidamerikaanse landen gehul digd wordt, heeft reeds vele malen een economische crisis tot gevolg ge had. Vele landen hebben zich na melijk toegelegd op de produktie en export van slechts één produkt. Dat dit bij prijsveranderingen op de in ternationale markt funeste gevolgen heeft, lijdt geen twijfel. Van groot belang is tevens het feit, dat ruim 70 procent van de be volking jonger is dan 30 jaar. Bo-i livia is dus een jong land, en mede in verband met het feit, dat het on derwijs in geheel Zuid-Amerika no dig reorganisatie behoeft, is dit land een ideale voedingsbodem voor al lerlei revolutionaire stromingen op economisch, sociaal en politiek ter rein. Hier ligt dus een enorm werk terrein voor de Unesco, welke orga nisatie zich tot doel heeft gesteld verbetering te brengen in de opvoe ding en het onderwijs van de jeugd, waar dat ook nodig mocht zijn. Dat echter ook op sociaal en economisch terrein reorganisatie nodig is, spreekt voor zichzelf. Aan de hand van vele schitterende kleurendia's lichtte de heer S. Mutal zijn ervaringen duide lijk toe. Ouderavond R.K. Stichting Bijz. Gezinswerk en Jeugdzorg De R.K. Stichting voor Bijzonder Gezinswerk en Jeugdzorg heeft op de gisteravond gehouden ouderavond voor de clubs van de „Spreeuwpot" en het „Honk Surinamestraat" veel bijval geoogst. Deze stichting die sinds verleden jaar ook in Leiden-Noord 'n groeien de belangstelling geniet, schotelde een vol St. Anthonius Clubhuis een afwisselend en boeiend programma voor. „De Leidse Nachtegalen", o.l.v. de heer Vlasveld, deden hun naam alle eer aan. De toneelgroep bracht een bewerking van de middeleeuw se klucht „Nu Noch" en de teenagers gaven onder het motto „Let's twist again" een enthousiaste twistdemon- stratie. „The Rocking Kids", 't jong ste bandje van de stichting, luidde met het liedje „kost maar een kwart je, 25 cent" de pauze in, waarin on der motto „U bouwt toch ook mee aan onze nieuwe Blink" bouwstenen in de vorm van penniewafels wer den verkocht. De opbrengst hiervan was pl.m. 150,-. Hoogtepunten van deze avond vormden ongetwijfeld het met veel fantasie ingestudeerde balletstukje „Assèpoester" en de gecostumeerde opvóering van het populaire liedje „Ik ben met Katootje naar de boter markt gegaan 't Koor besloot deze gegaan Het koor besloot deze geslaagde avond, waarop bestuur, leidsters en leiders met voldoening kunnen terugzien. KOUDEKERK Geboren: Eimert Pieter Nicolaas z.v. De Leeuw, Marinus Willem en Uithol, Jozina Levina. Voor de schoonmaak is een handige STOFZUIGER onmisbaar. HOLLAND-ELECTRO EXCELSIOR TOMADO ERRES JUMBO PHILIPS vanaf ƒ45. Mag. 'T HOEKJE BREESTRAAT 120 Vergadering StCosmas-Leiden In de vergadering van de Katho lieke Bond van Kapperspatroons St. Cosmas, afd. Leiden, is de CAO ter sprake gebracht. Nadat er in prin cipe overeenstemming is gekomen tussen de onderhandelaars zal de nieuwe Collectieve Arbeidsovereen komst in mei a.s. in werking treden. Na de toelichting door de voorzitter, de heer J. van Tongeren, en bonds voorzitter de heer Storkenboom, wa ren de vergaderden het er over eens, dat men met het bereikte al weer een stapje verder is in verbetering van de positie van het kappersperso neel. WONINGRUIL GEVRAAGD van Sassenheim naar Lei den of directe omgeving. Bev. 4 kamers, keuken, bijkeuken, douche en tuin. Gevraagd: soortgelijke wo ning, lipfst in nieuwbouw. Brieven' onder no. 8836 bu reau van dit blad. Zeer aktueel was voor de verga derden de vijfdaagse werkweek en het feit, dat men ook in Leiden wil komen tot een vrije maandag. „St. Cosmas"-Leiden zal het verzoek aan Leidens b. en w. om de vrije tijd van de kappers van de dinsdagmid dag naar de maandag te verplaatsen ondersteunen. Enige dames-leden maaken, zij het geen overwegende, bezwaren tegen de maandag. Ook de vakantietoeslag, die van 2 op 3 procent is gebracht en de loonsverhoging oplopend tot drie gulden per week kon de instemming van da vergadering verwerven. Het psychiatrisch zieken huis „Sancta Maria" te Noordwijkerhout vraagt voor spoedige indiensttre ding R.K. MEISJES vanaf 16 jaar voor huis houdelijke diensten in de bedrijven en paviljoenen, in- of extern. Inlichtingen omtrent salaris, werktij den, vakantieregeling, enz. bij en sollicitaties te rich ten aan Eerw. Moeder Overste. Zaterdagmarkt. De laatste gemoltonneerde darectoirs tot 52, nu 2.98. Gemolton neerde borstrokken, lange mouw, van 7.98 nu 3.98. He ren flanellen dubbele borst, niu 3.75. Korenbrugsteeg over Muziekhandel Servaas. Japie. ^2* Bedrijfskleding. Heren, bakkers, slagers, kruideniers, k ppers, groente- en melk- handelaren koopt bij ons uw vakkleding. Beter en goed koper. Zichtzending vryblij- ve.id. Leune, Janvossensteèg 67. telef. 22415—32256. tg Herenkostuums f 29.00, f 49.00. f 69 00, 89.00 l 100.- Ook grote maten. Prima kwaliteit. Leune, Janvossen- steeg 62, tel. 22415—32256. tg Jongensbroeken f 7.95. f 11.75 f 14.75, f 17.50 He- lana dames- en kinderbroe ken, blauw groen, grijs /an- af f 8.95 tot f 29.75. Leune, Janvossensteeg 62, tel. 22415 -32256. tg Damesvesten en pullovers truien f 7.50, t 12.50, f 15.00, 17.50 t 20.00. Alles moder ne kleuren en modellen. Profiteert ervan. Leune, Jan vossensteeg 62. tel. 22415 32256 fè. Wollen Heienvesten 9.75, /12.50, 17.50, 32.50, Werktrui- ee\, Spoil uien Jongens- t uier 7.50, 2.50, 17.50. Leu ne, Janvossensteeg 62, Telef. 45—32256. tg Kolberts 19.75, 29.50, f 37.50, f 49.00 Bijpassende broeken Terlenk? enz. 14.75, 19 75, 24.75 32.50. 39.00. Leu ne Janvossensteeg 62, Tel. 22415—32256. 10 Rijlessen a 60 minuten voor 55.in Peugeot 403. Erkende bondsautorij school Joop Groenendijk, Spoor laan 17, tel. 02532—8611, Voor hout; Morsweg 135, Leidien, tel. 31283. tg Plastic mottenzakkenü! Drie stuks 59 ct. Voor het op bergen van uw kleding, enz. Motvrij, stofvrij, vochtvrij Grote maat. Alleen met adv. 3 stuks 59 ct. IVA, Haarl.str. 48, Nova, Noor deinde 43, Leiden. tg Winterjassen 27.50, 49.—, 65.-, 89.—; Jekkers f 35.00, f 55,0Q, f 65.00; Kinderjasjes f 14.50 f 19.75, f 24.75, f 29.75 Leuine, Janvossensteeg 62, tel. 22415—32256. Kredieten tot 4000.- voor aankoop meubelen, wo ningtextiel. Vraagt gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Post bus 1083. Rotterdam. tg Prachtige theebeurs 4.98 Prima vulling en overtrok ken met fraai gebloemd plas tic (afwasbaar) Div. fraaie decors. Voor deze prijs koopt U alleen bij IVA, Haarlem merstraat 48, Nova Noordein de 43. Leiden. tg Roelofarendsveen. De ze week: lever 0.60 pei 100 gr.; plockworst 0.37 per 100 gr. J. Wijsman, Noord einde 96. Metalen strijkplank, ver stelbaar, zwaar buismateriaal nu 12.95. Plastic pedaalem mer, sterke uitvoering 4.95. Emaille pannen, eerste keus emaille, per nest, 5 stuks 17.95. Een-pits oliestel ƒ5.95. Victorie-mag. Hogewoerd 22. tg Speciale aanbieding. He renschoenen met dikke rub berzooi 12.95. Italiaans mo del vanaf 16.95. Kinderschoe nen 21—23 5.95, 24—26 6.95, 27—31 7.95, 32—35 8.95. Voor jongens de bekende oerste- vige stapper 28—31 11.25, 32 -35 12.50, 36-40 13.75. Schoen- hamdel Brafbant,, Noordeimde 36, Leiden. v tg Toiletspiegel 5.98, com pleet met glasplaat met me talen rand om toiletartike len op te zetten. Spiegel gr. formaat 40x30 cm. IVA Haarlemmerstr. 48. NOVA, Noordeinde 43, Leiden. Breng sfeer in uw inte rieur met behang van v. d. Klugt. Sinds 1901 altijd de beste collectie. Haarl.straat 256258 bij de Haven, Lei den. Vraag «taalboeken op zicht. tg Dameswintermantels 50 59— 69.00, Meisjes- mcntels 25.00. 35.00, Meisjes- en dames-lange ^roeken 4.99 Haast u. Leune, Janvossen steeg 82. rel. 224153255 tg Te koop aangeboden En gelse kinderwagen, kinder stoel en box. Bij Holst, Os en Paardenlaam 3, Leiden. "g Gevraagd net dagmeisje. Zelfst. kunnende werken. Meerdere hulp aanwezig. Aanmelden 's avonds 78 uur of tel. 50597. Mevr. Kroes Terweepark 5 (bij achteruit gang station). tg 12 Lesuren voor 49. Modern lesmateriaal, geddpl. instructeurs. Halen en bren gen gratis. Theorieavonden met lichtbeelden. Erkende bondsautorij school De Cen trale, Veerstraat 31, Leiden, tel. 24600 (na 19 uur). tg Wie wil mijn hond heb ben, een bastaart herder reu, ingeënt tegen hondsdolheid. Tevens gevraagd een werk ster een maal per week en een huisnaaister eens in d« 14 dagen. Heerenweg 63, Warmond. tg Zaterdagmarkt. Losse da mes pyama jasjes tot en met maat 50, nu alle maten 3.98. Losse heren pyama jasjes, alle maten 3.98. Nachtjapon nen 4.98. Korenbrugsteeg over muziekhandel Servaas. Japie. Zaterdagmarkt. Lange on derbroeken en borstrokken 2.98, twee stuks 5 gulden. Kinderondergoed 50 ct. Charmeuae onderjurken, alle kleuren, van 4.98 nu 2.88. Ko renbrugsteeg over muziek handel Servaas. Japie. tg Zaterdagmarkt. Leuke jongens- en meisjespyama'» vanaf 1.98. Vlotte dames- en herenpyama's, nu alle maten 5.98. Leuke trappelzakken 1.49. Nylon# 1.25. Korenbrug steeg over muziekhandel Ser vaas. Japie.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5