SKODA'63 l De avonturen van MICKEY MOUSE _E|_ Start bollencorso dit niet in Lisse? jaar 612 Hectare meer voor Haarlem, minder gemeenten in Vechtstreek Inbrekersbende opgerold KORTE golf WUt u iets weten VRIJDAG 8 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 10 OMDAf SKODA l.ANHFR MSEC A AT DOOR IIIT70NDERU IKE DFGFLIJKHFID onverwoestbare motor' - 1089 cc 43 pk - 125 km/u cersterk buisliggerchassis- knikweerstanrj 70.000 kg B.gehèel stalen carrosserie van 1 nim dikke staalplaat G^hael compleet v n f 5250. Octavia Combi v a. 6475.-- een veilige keuze H. ENGLEBERT N V DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (0t717) 2010 DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L. C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 (Advertentie) MEN WEET GEEN WEG MET DE NIEUWE ROUTE TIEN JAAR KLOOSTER „POKROF" TE VOORBURG In verband met het tienjarig be staan van het Pofcrof-klooster te Voorburg wordt op zaterdag 30 maart strekken, omdat men zelf nog niet een studiebijeenkomst gehouden. Het goed weet hoe het zal gaan. Desge- Prokrof-klooster werd m 1953 ge vraagd deelde men ons wèl mede, f3 centrum voor het Oosters dat het plan om de karavaan in Lisse ^eF der paters Capucijnen in Ne- van start te zenden, min of meer op derland. De studiedag begint s mor- losse schroeven is komen te staan, gens om. 10 uur met de viering van de Slavische Liturgie in de Byzan- Snelle beslissing nodig $ns<! kape! aan het O"?115™?® 100' Daarna volgt een voordracht over Volgens het comité zou het Een bes]uit zal echter gauw moeten het onderwerp „prthodoxie en Oecu- bollencorso 1963 in Lisse starten, vallen. De grote persconferentie, die 2?eP1?!r,he,TBeJw®8lnS ,d°°r Pa'er dr- Daar had men op de gedempte jaarlijks door de burgemeesters der Gabriel. Na de lunch behandelt pater haven de ruimte daar had men bollengemeenten wordt belegd - en thema „De oecumeni- naven ae ruirrue, aaai naa men startdatum van sche betekenis van de Katholieke de grote hallen van de bloembol- het bolbloemenseizoen wordt gezien - kerken van de Oosterse ritus". De lenveilmgen bij de hand, daar zal worden gehouden op dinsdag daS wordt om half vijf besloten met zou men tijdens de terugtocht ook 26 maart in het gemeentehuis van d? viering van de Slavische Vesper- nnn7prpn TIp m'piiwp rnntp - an- Voorhout. Daar zullen uiteraard ook dienst. pauzeren. De nieuwe route an de nodige bijzonderheden over het Zij, die aan deze dag wensen deel ders startte het corso altijd in cQrs0 aan de openbaarheid worden te nemen, kunnen zich schriftelijk Sassenheim - viel zeer in de prijsgegeven en vóór die datum zal melden bij de Overste van het Oos- smaak, vooral omdat men hier- het corso-comité beslist moeten heb- ters Werk der paters Capucijnen, mee voorkwam, dat men de praal- bJ^Oosteinde 100. Voorburg. wagens 's morgens vroeg naar Sassenheim moest brengen en omdat voorheen de rustpauze in Bennebroek nog al eens moeilijk heden opleverde. Het is echter lang niet zeker, dat men deze nieuwe route ook zal kun nen rijden. Er zijn, zo vernemen we van welingelichte zijde, enkele ver keerstechnische problemen gerezen ue Tweede Kamer heeft goedkeu- Hiermee is men ten achter gebleven en die heeft men (nog) niet kunnen gehecht aan herindeling van de bij de omvang van Haarlems uitbrei- oplossen. Men is nog druk aan het Vechtstreek. Hiermee is het bestaan ding, die twee jaar geleden minister onderhandelen en het bestuderen geëindigd van de gemeenten Vree- Toxopeus op het oog had. van de mogelijkheden. Van de zijde land, Ru wiel en Loenersloot. Het oorspronkelijke plan was de l-x :u_ gemeenten Haarlemmerliede eri Het „oudste forensengebied van Spaarnwoude te verdelen tussen Nederland" heeft thans nog acht ge- Haarlem en Amsterdam. Men moest meenten, waarvan vijf met minder een kleine groen' bufferruimte hou- dan tweeduizend inwoners. Vreeland den tussen de twee grote steden, zal geheel aan Loenen worden toe- Haarlem krijgt er nu 612 hectare bij; gevoegd; Ruwel en Loenersloot wor- ook Amsterdam krijgt nog een deel, den verdeeld tussen Breukelen en maar de gemeente Haarlemmerliede- Kockengen. Loenen krijgt ook nog Spaarnwoude blijft bestaan. Het be- een stuk. kende stukje landschapsschoon Gisteren ziin er noe twee militaire Nigtevecht is buiten de wijziging „Mooie Nel" blijft bij de genoemde vlieetuieen od Ameland eeland Acht gebleven, omdat dit afgelegen plaats- gemeente met de dubbele naam. m^^dèsweri^nvan het eiland af- ie een plaats krijgt in een recon- Aan d- stemmen die meenden dat eevoerd en drie aangevoerd. Vracht- structieplan voor het Noordhollandse „Mooie Nel" aan Haarlem toegewe- vfStoln kuiLTmb! mir on het gedeelte van deze streek. Breukelen zen diende te worden is geen ge- vliegveM te Ballum landen wegens van Loenersloot de buurt- hoor gegeven. Het blijft een gemeen- deTassigeheideTodat «en mldï happen Oukoop en Nieuwer-Ter schappelijk recreatie-oord in deze ren meer door de' lucht kunnen wor- Aa. Ernstige bezwaren tegen deze dichtbevolkte streek van Holland. den aangevoerd. grenswijzigingen maakte alleen De Friese kust eit nog vol ijs, waar- Staatkundig Gereformeerde door ook de veerboot nog niet kan vaardigde Kodde, varen. Men hoopt, dat de aanwakke rende wind een hoger watergetij ten Haarlem gevolge zal hebben, zodat het ijs van de Friese kust zal wegdrijven Wat betreft Haarlem heeft de Twee- en het vaarwater Nes-Holwerd zal de Kamer gistermiddag zeshonderd vrijmaken. hectare aan deze gemeente gegund. goed schip leveren en het enthou siasme van de Amerikaan valt dan ook te begrijpen. Droomschip Het schip heeft een lengte van 33,50 meter, een breedte van 6,75 meter en een diepgang van 2 meter. Het heeft een gewicht van 140 ton en wordt voortbewogen door twee 455 pk dieselmotoren, waardoor.het een kruissnelheid kan bereiken van 25 km per uur. Aan boord bevindt zich onder meer een installatie om van zout water zoet water te maken. Behalve de hutten voor de beman ning zijn er een hut voor de eigenaar en twee gasthutten. De badkamer is voorzien van gouden kranen. In de keukens bevinden zich twee gewone koelkasten en een diepvries-koelkast en een volautomatische wasmachine. De hutten en salons worden beschil derd door een Fransman die zegt zijn verf met bier te mengen om het schilderwerk een verweerde indruk te geven. Na afloop van het bezoek aan de scheepswerf gebruikte Henry Ford H de Innch bij Tante Kee aan de over van de Kagerplas. Grenswijzigingen in Tweede Kamer van het corso-comité wilde men nog geen nadere bijzonderheden ver- Vrachtvervoer naar Ameland niet mogelijk Mond- en klauwzeer in Barneveld Op een bedrijf te Barneveld is ondier varkens mond- en klauwzeer geconstateerd. De directeur van de veeartsenij kundige dienst heeft in verband hiermede een met borden langs de wegen aangeduid vervoers- verbod van varkens en herkauwers in deze gemeente uitgevaardigd. De Engelse verslaggever Reginald Foster van de „Daily Sketch", die tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld is wegens het weigeren bronnen te noemen van zijn verklaringen in het proces Vasall, is gisteren naar de gevangenis vertrokken om zijn straf uit te zitten. Zo te zien vrolijk en wel, aan het begin van de weg naar de gevangenis (telefoto) afge- NEDERLANDS SCHIP REDT OPVARENDEN VAN FRANSE BOOT Het Nederlandse vrachtschip „Stad Delft" heeft in de afgelopen nacht de bemanning aan boord genomen van de Franse vrachtboot „Manéah", die bijna een etmaal tevoren bij het eiland Boa Vista één der Kaap Verdische Eilanden op de kust was gelopen. Verwacht werd dat 't Franse schip, dat nu geheel verlaten is, spoedig zal breken. De boot (2.676 ton) is eigendom van de Compagnie de Navigation Fruitiere te Nantes. De „Stad Delft" (8.786 ton) be hoort aan de Halcyon Lijn in Rot terdam. De Nederlandse sleepboot „Loire" is in de omgeving. Jacht bekijken HENRY FORD II WAS IN KAAGDORP Henry Ford H, de grote Ameri kaanse automagnaat, direkteur van het enorme Ford-concern, is gisteren in Kaagdorp geweest. Hij kwam daar kijken naar het jacht, dat bij de fa. C. van Lente en Zoon voor hem in aanbonw is. 's Morgens was hij met e« i chartertoestel op Schiphol aan gekomen en direkt daarna vertrok hij naar Kaagdorp. In de montagehal, waar zijn schip in aanbouw is, toonde de heer Ford zich zeer enthousiast. Het jacht zal 2Yz miljoen gulden gaan kosten. Voor dit bedrag kan de firma zeker een De Amsterdamse Centrale Recher che heeft in de afgelopen twee maan den een inbrekersbende opgerold, die voor vele tienduizenden gulden aan textielgoederen en bontjassen moet hebben gestolen. In totaal zijn thans elf personen aangehouden, van wie de expeditieknecht J. van E., de drie gebroeders H. en de chauffeur H. P. allen uit Amsterdam, van diefstal worden verdacht. Wegens heling zijn in arrest gesteld de 38-jarige Amster damse caféhouder D. de L., de 25-ja- rige vertegenwoordiger H. G. en zijn 32-jarige collega M. van S. beiden uit Enschede, de 38-jarige confectionair J. R., de 45-jarige koopman D. C. en de 29-jarige handelaar J. D., allen uit Amsterdam. De zaak is aan het rollen gebracht toen begin januari kostbare bontjas sen in Amsterdam tegen bijzonder la ge prijzen werden verkocht. Tijdens het onderzoek bleek, dat de echtgeno te van de Amsterdamse caféhouder een der bij een groot magazijn in Amsterdam gestolen bontjassen droeg. Al spoedig bekende de café houder dat hij dertien bontmantels had gekocht van de 45-jarige koop man D. C., die inmiddels in de ge vangenis te Arnhem bleek te zitten voor heling van horloges. Hij bekende spoedig de bontmantels te hebben ge kocht van J. van E. De sneeuwbal rolde voort en bracht de politie op het spoor van de twee vertegenwoordigers uit Enschede, die twaalf bontjassen hadden gekocht en intussen ook al weer verkocht, waar van drie naar Duitsland. Bij deze vertegenwoordigers werd ook een grote partij textiel aangetroffen, die zij ook van de caféhouder hadden betrokken. Deze gaf toe de textiel van diverse „leveranciers" te hebben ontvangen. In totaal is nu al voor een bedrag van ruim zeventig duizend gulden aan gestolen goederen achterhaald. In het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam zal van donderdag 21 maart tot en met zondag 31 maart a.s. voor de tweede maal de interna tionale watersport-, kampeer- en ca ravantentoonstelling Hiswa - Goed Kamp worden gehouden. Tijdens een hevige ruzie heeft een 23-jarige plaatwerker C. C. uit Delft in de Ambonstraat zijn 42-ja rige straatgenoot J. S. en diens vrouw door bijten en rukken zware ver wondingen toegebracht. Hij beet S. een oor af en beet in wilde woede ook bijna de duim van mevr. S. af. S. is in het ziekenhuis geopereerd. De dokters hebben goede hoop dat hij zijn oor zal kunnen behouden. C. is door de politie in arrest gesteld. Op het zebrapad in Amsterdam- Zuid is gisterochtend de 6-jarige Ro salie Lagerwaard door een bus van gemeentevervoerbedrijf aangereden. Het meisje is met onbekend Letsel in het Wilhelmina-gasthuis opgeno men. Oorzaak van de anrijding is waarschijnlijk onopletendheid van de buschauffeur geweest. Aan een ernstig hoofdletsel is gisteren overleden de 23-jarige drag line-machinist E. J. Jonkers uit Was senaar. Toen J. in een garage in Den Haag zijn dragline aan het repareren was is hij er afgevallen en op een betonnen vloer terecht gekomen. Hjj werd naar de Ursula-kliniek te Was senaar vervoerd. De Gruyter opent 44 nieuwe supermarkten De Gruyter is voornemens de ver koop in ons land op nieuwe leest te schoeien. In het kader hiervan zullen in d'e eerst-volgende twee ja ren 44 nieuwe supermarkten worden geopend, waarvan 17 beneden de gro te rivieren. Met deze plannen zal een bedrag van ongeveer 35 miljoen zijn gemoeid. De vestiging van nieuwe super markten betekent niet dat De Gruy ter afgestapt is van het vestigen van zgn. wijkwinkels. Nog steeds gaat de bouw van deze winkels in de mees te gevallen zelfbedieningswinkels door. Nauw verbonden met de nieuwe verkoopactiviteiten is een decentrali satie van de verkoopleiding, die thans nog in Den Bosch zetelt. Er zullen in ons land in de toekomst drie ver koopkantoren zijn, te weten één in Zuid-Nederland, één in de Randstad Holland en één in Noord-Nederland. Het nieuwe verkoopkantoor voor Zuid-Nederland, dat te Tilburg is gevestigd, is inmiddels in gebruik genomen. De Gruyter is van plan met de verkoop van artikelen, die niet be horen tot het levensmiddelenpakket, door te gaan. Bijverdienen. Hoeveel mag een vrouw per week bijverdienen? aldus mevr. H. Antwoord: Een gehuwde vrouw mag per week belastingvrij een be drag van f 11,50 verdienen. Indien zij normaal in loondienst is, zal er aan loonbelasting 15 pet worden in gehouden. Deze loonbelasting wordt berekend over het brutoloon minus een bedrag van f 11,50 per week, dat is samengesteld uit een aftrek van f 100,- verwervingskosten per jaar en een bedrag- van f 500,- per jaar dat een-gehuwde vrouw per jaar vrij mag verdienen. U krijgt wel een aanslagbiljet inkomstenbelasting waarop u het gezamenlijk inkomen moet opgeven. Eventueel moet het verschil worden bijbetaald. Wat uw man belastingvrij mag verdienen kunnen wij u zonder verdere gege vens niet zeggen. Is hij zelfstandig of in loondienst, hebt u kinderen, zo ja, hoeveel, hoe oud is uw man, enz. Vrije dag. Mevr. J. stelt ons een vraag betreffende een vrije dag voor een sterfgeval. Antwoord: Indien u naar de begra fenis moet van een familielid kunt u een vrije dag krijgen, op bepaalde voorwaarden zoals beschreven in uw c.a.o. Deze dag wordt uitsluitend ge geven voor de begrafenis en voor niets anders. Uw schoonvader staat dus juridisch in zijn recht. Motten. Ik heb een paar „zotte van motte" in mijn matras wonen, aldus mevr. C. v. d. M. Antwoord: Zoals u de situatie be schrijft is hier naar onze mening toch wel degelijk sprake van motschade. Als de motten zich eenmaal genesteld hebben in de wollen vulling, dan helnt besnuiting van tijk met Nou- rycid niet afdoende. Tijdens het be waren hebben de motteneitjes alle gelegenheid gehad rustig uit te ko men. Het is goed, dat u het bed laat behandelen, door een firma die hier in gespecialiseerd is, want zelf zoudt u deze mottenplaag niet uit de ma tras kunnen verwijderen en dit kan een gevaar bliiven vormen voor al uw andere kleding en beddengoed. Buitenlandse zenders. Over wel ke buitenlandse zenders (geen Spaanse) worden uitzendingen in het Spaans verzorgd? schrijft A. B. Antwoord: Bijna alle Europese zenders hebben wel uitzendingen in het Spaans. Onze wereldomroep in de eerste plaats en u kunt de tijden in de gids vinden. Verder zenden de BBC, Moskou, het Vaticaan en de V.S. in het Spaans uit. Voor de juiste tijden en golflengten moeten wij u echter verwijzen naar de ambassa des (resp. voorlichtingsdiensten) van de betreffende landen. Er is hier geen gids die al deze gegevens bevat. Voor de adressen van de ambassades kijkt u in de telefoongids van Den Haag. De hoofdredakteur van het Russische regeringsblad „Izwestia", Alexei Adzjoebei, schoon-zoon van premier Chroesjtsjov, heeft met rijn echtgenote een audiëntie bijgewoond, welke door Z.H. Paus Johannes XXm voor journalisten werd gehouden. Na afloop hiervan werd het echtpaar door de paus in de particuliere bibliotheek ontvangen. Foto: Alexei Adzjoebei met zijn echtgenote Rada bij aankomst voor de audiëntie. (telefoto)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10