Neem het er even van-steek 'n NORTH STATE op! mo Winterschade overtreft overstromingsramp UiWaDAG 5 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA T MM (Advertentie) Negen jaar „public relations"-werk voor Katholieke Kerk in Nederland 50.000STE CURSIST betekent, aldus pater Van Doornik, dat wij op heden meer dan 100.000 KRTICT VOORTJCHTING mensen een dieper en beter inzicht JVIXIJVFA tv/viu.iv.11111 in he, katholieke geloof hebben ge- r« aaa geven, want meer dan de helft der Vandaag heeft zich de 50.000ste ge- cursisten bestuderen de brochures gadigde aangemeld voor de cursus, mej anderen samen, vaak echtgeno- waarmee de Una Sancta van de Mu- ten en hun kinderen, sionarissen van het H. Hart voorlich ting geven over het katholieke ge- Succes loof. Dr. N. G. M. van Doornik MSC heeft met zijn vier-mans-team dit j}e cursus van de Una Sancta is resultaat bereikt na negen jaar van een onomstreden succes. 90 Procent hard werken, waarin hij tonnen heeft der cursisten schreef, dat zij door besteed aan advertenties in de niet- deze gespecialiseerde voorlichting 'n katholieke pers van Nederland. duidelijker inzicht hadden gekregen in het katholieke geloof. Eenzelfde De cursus is bedoeld als een soort percentage prijst de irenische toon. public relations werk voor de Kerk Ruim 60 procent van de cursisten met het doel vooral de niet-katho- «verklaren bovendien, dat z(j tal van lieken juist inzicht te geven in het vooroordelen waren kwijt geraakt en vaak met allerlei vooroordelen en on- dat zij nu veel sympathieker tegen- juiste opvattingen omgeven katho- over het katholicisme stonden, lieke geloof. De cursus wordt door pater Van Doornik gezien als een eerste stap in de oecumenische ont moeting: de kennismaking met el kaar. De niet-katholiek ziet de cur sus als een service van de Katholieke Kerk. In 1954 plaatste hij zijn eerste ad vertentie in het Parool. Aan het ein- VOORBODE VAN LENTE In Noord wijk zijn weer kie vieten gezien, hetgeen mis schien een teken is dat de vorst definitief geweken is en het voorjaar zijn intrede doet. De kievieten lijken dit jaar vroeger te zijn dan andere ja ren. Vorig jaar werden bij Noordwijk de eerste op 8 maart gesignaleerd, in 1961 op 9 maart en in 1960 pas op 11 maart. Ameland nog steeds geïsoleerd Gisteren is wederom een patiënt van Ameland per vliiegtuig naar Leeuwarden overgebracht. De 12-ja- rige Leo Nobel uit Hollum was de zesde bewoner van dit eiland, die als gevolg van de strenge winter per vliegtuig naar de vaste wal moest worden overgebracht om in 'n zie kenhuis te worden opgenomen. Ver der werden vandaag per „Beaver" nog 26 personen naar en 35 van het eiland gebracht. Onder deze laatsten waren veel leerlingen, die het week einde thuis hadden vertoefd. Ame land, dat nog steeds door het ijs is geïsoleerd, is reeds 65 dagen aange wezen op de luchtbrug van de Ko ninklijke Luchtmacht. Na urenlang dreggen is gister morgen het lijkje gevonden van de 9-jarige Pierre Brouwers die zon dagmiddag vermoedelijk bij het spe len in de IJserbeek te Simpelveld was gevallen. Zondagavond werd het knaapje vermist. Politie en brand weer zijn toen aan het dreggen ge gaan. Lang Kerstweekend voor ambtenaren Gisteren heeft de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxo- peus besloten alle overheidsdiensten op vrijdag 27 december van dit jaar te sluiten. Deze beslissing heeft tot Aan de gevolgen van een ver keersongeval is gisteren in het zie kenhuis te Sittard de 17-jarige rrtej. v. Erp uit Gelcen overleden. Zondag gevolg, dat alle rijks- en gemeente was de scooter, waarop zij als duo- ambtenaren dit jaar vijf dagen, van passagiere meereed, tengevolge van woensdag 25 tot en met zondag 29 de gladheid geslipt. december, vrijaf zullen hebben. Nederlandse industrie moet op televisiescherm „All-star Festival" voor minister Kloinpé Gisteren nam, op haar eerste werk dag na terugkeer van haar reis naar de West, dr. M. A. M. Klompé in ontvangst de langspeelplaat „All- star Festival", uit handen van mr. C. Brouwer, vertegenwoordiger van de Hoge Commissaris der Verenigde Na ties voor vluchtelingen. De plaat blijkt het in Nederland de^an^heT jaar ^verzond^hij aan e<332 Het Verbond van Nederlandse Werk- go€*l cursisten ziin 20 eeiRustreerde bro- Severs acht het van belang, dat de ™«r5?n reads v®rkocht- Naar ver" chures, een aan deze tijd aangepaste Nederlandse industrie de gelegenheid wor.velkMp beïon - het rondgang door de Kerk. De belang- produkten op de te- JJ* ™d^de «Apop stelling nam met sprongen toe. Het levisiescnermen aan te oeveien, zo unnnot ninot eerste lustrum in 1959 werd afgslo- heeft de voorzitter van het verbond, ten met ruim 23.000 cursisten, of- de ^eer H. J. de Koster, maandag- schoon de jaren 1957 - 1959, waar- middag tijdens een conferentie mee- schijnlijk wegens de massale opkomst gedeeld. van de televisie, tamelijk stabiel ble- Hij wees er daarbij op, dat de Ne ven derlandse bedrijven in het oosten van het land thans reeds een achterstand Sindsdien is de lijn weer scherp hebben op de Duitse bedrij ven, waar- opgaande tot aan de mijlpaal van de van de reclame in geheel Oost-Ne- 50.000, die vandaag bereikt is. Dit derland intens gevolgd wordt. De heer De Koster stelde drie voor waarden voor de toelating van re clame in de televisie: De opbrengst van de plaat komt, zoals bekend, ten goede aan de Vluch telingenhulp in en buiten Europa. Eendensterfte in Goudse singels De Zweedse boer op de foto, die zijn land in de omgeving van Malmö heeft, is blij dat de winter is geweken. Nu nadert het voorjaar werkelijk, dacht de fotograaf, toen hij een olifant voor de ploeg zag lopen. De olifant „Nik- ko", die van het circus na de koude ook weer eens in de buitenlucht kwam, vond het een uitje en de boer, hij ploegde voort. Inbraak juwelierszaak: buit 25 mille Bij een inbraak in een juweliers zaak in de Roelof Hartstraat in Am sterdam-Zuid, gisternacht gepleegd, hebben inbrekers gouden sieraden en horloges meegenomen voor een geschatte winkelwaarde van 25.000 gld. Via een ruit aan de achterzijde 16 men binnengekomen. De zoon des huizes, die sliep in een-aan de winkel grenzende zijkamer, waarvan de deur open stond, heeft niets gemerkt. De inbrekers zijn tot op ca. 2 meter Nadat al een paar eenden gestor ven waren is een bedrijf uit Rotter - Ook de kleine en middelgrote dam gisteravond begonnen, met een bedrijven moeten aan de re- door de gemeente Gouda geleverde clame kunnen deelnemen, b.v. tankauto, 4000 liter water vermengd doordat regionale zendingen met een emulgator onder hoge druk worden georganiseerd. 0p de laag olie in een der singels De vorm van de reclame moet bij de gasfabriek te Gouda te spuiten, zodanig zijn dat zowel bedrijfs- Het bedrijf handelt in opdracht van leven als consument er het een oliemaatschappij, waarvan een volste vertrouwen in kunnen tankwagen enige weken geleden bij hebben. Daarvoor is een sa- de gasfabriek olie heeft gelost, menbundeling van alle belang- Daarbij moet een hoeveelheid olie VREES VOOR ERNSTIGE RECESSIE De heer De Koster voorzag dan ook, dat in de komende periode de moeilijkheden op de bouwmarkt het eerste probleem zullen vormen. In dit verband wees hij er op dat de voor rang van de woningbouw voor de in dustriële projecten wel eens blijvende nadelen zou kunnen hebben. De moei lijkheid om vergunning voor indus- De schade die de winter aan de verwachting uit, dat de schade zeer triële bouw te krijgen zou er in som- Nederlandse nationale economie heeft hoog zal oplopen en mogelijk een gevallen wel eens toe kunnen RB 4 -XX, leiden, dat ondernemers voor hun hebbende groeperingen nodig, ^ijn gemorst. Door het onder een druk toegebracht is nog niet te kwalifice- omvang zal aannemen, die de mate- nieuwe projecten zullen moeten gaan De pers zal hierin mede een van 60 a 70 atmosfeer op de olie spui- ren, zo heeft de algemeen voorzitter riële schade van de overstromings- uitzien naar mogelijkheden om over hehh"nriike invloed moeten teil van schoon water roet de emul- van het yerbond van Nederlandse ramp gaat overtreffen, onze grenzen te bouwen. Wat de conjuncturele situatie be- rDe winter heeft overal toegesla- treft zeide de heer De Koster, dat op hebben. gator wordit d.e olie gebroken en ver- De heer De Koster achtte het niet liest deze de kleef kracht. Vandaag Werkgevers, de heer H. J. de Koster, afstand van hem geweest. Uit de se- juist, dat t.v.-reclame tenslotte door wilde men dit werk voltooien. Een gistermiddag in een persbijeenkomst lectieve wijze, waarop de inbrekers de kijker betaald zal moeten wor- aantal vogels, die ernstig van de olie hi(n buit bijeen geigaard hebben, den. Grotere afzet tengevolge yan de te lijden hebben gehad, is overge maakt men op dat het bepaald geen reclame zou de prijs van vele pro- bracht naar het vogelopvangcentrum amateurs geweest zijn, die de in- dukten kunnen doen verlagen, zo te Lekkerkerk. Vele vogels zijn ver braak hebben gepleegd. meende hij. jaagd. medegedeeld. Hij sprak evenwel de fchatte°metdnamende achters^'and'ta het °genbl,k «ker nog voor een ern-, de bouwnijverheid op een periode stige recessie gevreesd behoeft te -van drie en een halve maand. Door worden. Hij wees er op, dat Neder - de vorst is in deze bedrijfstak de pro- land overigens door de vormen van komf6 hef^verlies^door —werking van regering, werk- met de bouwcapaciteit van een maand nemers en werkgevers de mogelyk- overeen zal komen. heid heeft een recessie op te vangen. Soldaat slachtoffer van de vorst De 19-jarige uit Arnhem afkom stige militair G. M. M. J. Janssen is dood aangetroffen in een in aanbouw zijnde flat in Hannover. Werd aanvankelijk aan zelfmoord gedacht, thans staat vast dat J. door bevriezing is omgekomen. J. was be gin vorige week niet van zijn week eind-verlof teruggekeerd bij zijn on derdeel op de vliegbasis Twente. De militair die naar zijn meisje in Han nover was gegaan schijnt daar geen onderdak te hebben kunnen vinden en zijn toevlucht te hebben gezocht in de flat, waar hij de koude niet heeft kunnen doorstaan. Raad zeurde door: de pers vertrok Vanavond zal de voorzitter van de Dinteloordse gemeenteraad zich er eerst van overtuigen, dat de pers aan wezig is, alvorens met de vergade ring te beginnen. De raad zal ove rigens maar één agendapunt behande len. Zij had dit vorige week al moe ten doen, maar de heren bleven over een onbelangrijke kwestie drie uur lang zeuren. De persmensen vonden het toen welletjes en vertrokken. Het daarop volgende rapport vond de bur gemeester zo belangrijk, dat de pers DISTRICTSWEDSTRIJDEN E.H.B.O. IN ALPHEN AAN DEN RIJN De waarnemend gouverneur van Suriname, de heer A. Currie, is maandagmiddag op Schiphol aangekomen bi.- aanwezig moest ziin daar- Het ziet er naar uit, maar het viel in werkelijkheid mee. Een foto van a_ j. j. ii. li..—j j. «i..a» a. runa a voor een bezoek aan Nederland. Op de foto wordt de heer Currie verwelkomd door de vice-premier drs H. A. Korthals. Links de echtgenote van de waarnemend gouverneur. verdaagde hij toen d)e vergadering d* EHBO-distriktswedstryden# welke sendag in Alphen a.d. Rijn werden tot hedenavond. gehouden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7