HET RIJMENDE PAARD het geheim van de blauwe trein MAANDAG 4 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA Districtswedstrijden EHBO Zuid-Holland KORTE GOLF Ploeg uit Voorhout kampioen bij junioren Zondag werden in de St. Jozefzaal te Alphen aan den Rijn de EHBO- wedstrijden gehouden van het dis trict Zuid-Holland. En al is het orga niseren van wedstrijden voor de EHBO'ers niet het eerste en voor naamste doel van hun opleiding, toch moet dit voor een goede oefe ning en een stimulans tot oefening als een lofwaardige gewoonte wor den beschouwd. Want de problemen die men op een wedstrijd krijgt voor gelegd, zijn niet altijd eenvoudig. Dit bleek wel zondagavond bij de senioren. Voor de wedstrijden waren van de verschillende rayons in Zuid-Holland afgevaardigden gestuurd. Zo kwa men bij de senioren ploegen uit Lei den, Poeldijk, Reeuwijk, Nieuwveen, Rotterdam, Roelofarendsveen en Overschie. Het probleem was voor hen twee dronken zeelui te behan delen, nadat zij bij een taxi-stand plaats op de weg waren gevallen. De juiste diagnose was hier het moei lijkst, omdat de patiënten knap aan geschoten waren en dit goed lieten merken ook. Trok men de juiste con clusies. dan wist men een hersenlet sel bij de een en een kaakfraetuur bij de ander te onderscheiden. Beslist niet elke groep kwam hierachter, met gevolg dat de behandeling dien overeenkomstig fout of niet voldoen de was. De beoordeling, dorr een deskun dige jury. bracht aan het slot aan het licht dat men zich eventueel in Poel dijk wel dronkenschap kan veroor loven, want de EHBO-ploeg uit deze plaats wist deze dronken mannen de beste hulp te verlenen. Zij zagen dit beloond met de eerste prijs, een (niet aanwezige) wisselbeker en een applaus van de aanwezigen. Bij de junioren lagen de problemen niet in de gevolgen van drankmis bruik, maar zocht men het in een sportzaal, alwaar een ongeluk was gebeurd bij het paardspringen. Ook hier was het stellen van de juiste diagnose van zeer groot belang. Want daaruit bleek men te doen te heb ben met een patiënt met een inwen dige bloeding in de buik. Dit vond men bij onderzoek doordat de patiënt een plank-harde buik had. (Een stuk karton onder de kleren bezorgde dit plank-effect). De andere patiënt lag op de grond met een gebroken knie schijf en een wond een paar centime- FAKKELTOCHT OP VELUWEMEER Zaterdagavond is vanuit Kampen en Elburg een fakkeltocht gemaakt over het Veluwemeer bij Oostelijk- Flevoland. Om half acht vertrokken de burgemeesters van Kampen en El- burg per arreslee uit hun gemeen ten, omringd door duizenden schaat senrijders met fakkels. Over de-Ring dijk van Oostelijk-Flevoland reed 'n lange file auto's van waaruit men de lichtstoet gade sloeg. Bij een vogeleiland in het Velu wemeer had de ontmoeting plaats tussen de burgemeester van Kampen, dr. W. P. Berghuis en zijn amtge- noot uit Elburg, de heer P. Bode. Beide burgemeesters hielden 'n kor te toespraak, waarin zij er hun blijd schap over uitspraken, dat de twee plaatsen op deze zeldzame wijze op het ijs van de voormalige Zuiderzee met elkaar in contact konden komen. Tot slot werden enkele geschen ken uitgewisseld. ters boven deze plaats van de knie. De gevaarlijkste van deze twee was uiteraard de buikpatiënt met de in wendige bloeding en daarbij een steeds erger optredende shock. Uit de nabeschouwing door dokter Kort- mann bleek, dat men soms niet vol doende aandacht had besteed aan de ze ernstig verwonde, en dat men meer de aandacht wijdde aan de pa tiënt met de knieschijfbreuk, en knie- schijfbreuk, die door sommigen ech ter werd aangezien voor boven- of onderbeenbreuk. De afd. Voorhout van het rayon Leiden wist aan deze patiënten de beste eerste hulp te verlenen, wat ook hier een beker en een medaille opleverde. De commandant van Voor hout, de heer J. H. Zwetsloot, be haalde tevens in deze groep de com- mandantsprijs. De volledige uitslag luidt: Senioren: 1. Poeldijk 186 p. (van de 300), commandant 37 p. (max. 70); 2. Roelofarendsveen 179 p., cdt. 42; 3. Nieuwveen 163 p.. cdt. 40; 4. Rot terdam 154 p., cdt. 40; 5. Overschie 144 p., cdt. 32; 6. Reeuwijk 138 p., cdt. 34; 7. Leiden 136 p., cdt. 36. Junioren: (max. groep 300, cdt. 80) 1. Voorhout 193 p., cdt. 52; 2. Poel dijk 181 p., cdt. 37: 3. Leiden 172 p., cdt. 51; 4. Reeuwijk 148 p.. cdt. 40; 5. Nieuwveen 118 p.. cdt. 37; 6. Rot terdam 116 p., cdt. 31. Na afloop van het geheel bracht de districtsvoorzitter dank aan jury, patiënten, grimeur en aan de afdeling Alphen a. d. Rijn voor de organisatie. Op 23 maart zullen te Roosendaal de landelijke wedstrijden plaats vin den. Hiervoor zullen door Zuid-Hol land worden afgevaardigd de senio ren uit Poeldijk en de junioren uit Voorhout. Eindhovens Dagblad antwoordt staatssecretaris Zaterdag heeft het Eindihovens Dagblad volgens zijn mening voldaan aan het verzoek van staatssecretaris Calmeyer die in een hernieuw pro testtelegram verklaarde noch de „roomse rotstreek", „roomse rel", noch een andere uitdrukking van die strekking te hebben gebezigd en waarin hij om rectifica tie vroeg. ,Wij nemen er acte van", aldus het blad, „dat de staatssecre taris dus ook het subsidiair door ons aangevoerde ontkent". Omdat ons ter ore was gekomen, zo ging het blad verder, heeft in ons blad van 14 februari onze parlemen taire redacteur zijn samenvatting van het verloop der zaak „het pleitver- bod" tot die datum besloten met ee alinea waarin hij uitdrukkelijk stelde dat het ons er niet om te doen was een rel te maken, maar dat de rechts zekerheid de drijfveer van onze be schouwing was geweest. Dat is ze nog, aldus het Eindhovens Dagblad. De 15.000ste auto heeft zondag middag om half vijf de tocht over de Gouwzee gewaagd. De bestuur der van de auto, de heer Beemster- boer uit Warmenhuizen (N.H.), werd toegesproken door de burgemeester van Monnikendam, mr. J. F. de Groot. Deze bood de gelukkige een geldbedrag en een aantal poppen im klederdracht aan. De kunstschilder H. F. Boot is op 86-jarige leeftijd te Haarlem over leden. 27 BIGGEN VAN EEN ZEUG Een zeug van de landbouwer, de heer Lenderink in Vorden. heeft 27 biggen geworpen, eën zeldzaamheid in de varkenswereld. Openstelling nieuwe invalsweg Breda De zuidelijke rondweg bij Breda wordt vandaag in zoverre voor snel verkeer opengesteld, dat automobi listen vanuit de richting Utrecht via Gorkum en Oosterhout rechtstreeks het centrum van Breda kunnen be reiken. Het betreft hier een deel van rijksweg 28, die vanuit Oosterhout met viaducten over de spoorlijn Bre- da-Tilburg en de oude rijksweg Bre- da-Tiiburg wordt geleid. De nieuwe rondweg is ook vanaf de oude rijks weg te bereiken via opritten bij het viaduct. Tot aan het seminarie „IJpelaar" waar aansluiting wordt verkregen op een invalsweg naar Breda-Centrum, is de weg nu geheel gereed. De twee de fase zal de aanleg van een ver keersplein nabij het seminarie en van vijf kunstwerken behelzen, waardoor o.m. een rechtstreekse ver binding Utrecht-Antwerp en v.v. wordt verkregen. Twee zware jongens op heterdaad betrapt De Amsterdamse politie heeft za terdagavond een goede vangst ge daan. Twee „oude bekenden", de 32- jarige schilder A. K. en de 33-jarige transportarbeider G. A. W werden op heterdaad betrapt bij een inbraak in een verffabriek in de Plancius- straat. De alarmschei aan de voor zijde van het gebouw was afgegaan, doch het tweetal had dit niet ge hoord. Toen de politiemannen bin- nenkwamen liep een van de zware jongens met een grote zak met in brekerswerktuigen en een geldkist, die overigens leeg was, en de ander met een papieren zak met 14 gulden. Het tweetal was pas kort geleden uit de gevangenis ontslagen. De schilder heeft nog 21 maanden ge vangenisstraf tegoed en zijn maat 20 maanden. nooit eerder zoveel vragen goed wa ren beantwoord als nu tussen de ploegen uit Arnhem en Maastricht. Beider optreden werd gelardeerd met telkens een uitbundig applaus door de talrijke supporters. Alleen reeds de Maastrichtenaren hadden er een goede honderd meegebracht, maar ze konden het niet winnen van de Arnhemmers, die nu voor de der de en laatste maal terugkomen. Brigitte Bardot zingt Hebben de eer Eerder hebben we aangekondigd, dat de KRO wel niet met „Stadhuis op stelten" zal terugkeren, maar dat toch een soortgelijk zondagavond amusement zal worden uitgezonden. In de tussenperiode lag een dialoog van Alfred Sutro „Hebben de eer U kennis te geven met IJda An drea en Henk van Ulsen. De vrou welijke rol was die van 'n jong meis je, dat allerlei bals afloopt, in de hoop een passende levensgezel te vinden. Nadat het stuk wat was uit gediept, kwam een niet meer zo jon ge men ten tonele. Uiteindelijk leid de het verhaal tot bezinning en waar dering voor wat goed en eerlijk is. De intrige was ongecompliceerd en niet moeilijk te verwerken en de re gie van Frans 't Hoen was van een zelfde allure als het geroutineerde spel van beide gelieven. Het Amster dams Kunstmaandorkest, dat dezer dagen in het nieuws is geweest we gens het behalen van een onderschei ding, heeft de Mozartserie met succes voortgezet. Tot slot ging 'n film uit communistisch China, een documen taire van de Amerikaanse t.v., waar in opnamen waren verwerkt van de Zwitserse cineast Fernand Gigon, die met de camera enige tijd in de Chinese volksrepubliek mocht wer ken. Henk Neuman wist heel wat toe te voegen over het onderwerp „De rode dynastie". Johan Heesters-show Voor de derde maal heeft de in Amersfoort geboren Duitser Johan Heesters een interessante show ge geven, waarin hij zich niet slechts openbaarde als operettezanger, maar ook als acteur en conferencier. Het beste moment was wel zijn gesprekje met Vico Toriano, die onlangs in ons land is opgetreden en er toen wat Nederlands heeft gesproken. Dat ge schiedde opnieuw toen beiden „Die mooie molen" voor de microfoon brachten. Verder had Heesters een fleurige entourage opgebouwd, com pleet met een groep danseres sen. We dachten, dat niet alle so listen even trefzeker waren; kwam dat door het toepassen van play back? In zijn nieuwe „Wereldwijs" kon Theo Eerdmans constateren, dat Bij auto-ongeluk man verdronken Na uren dreggen is de Amster damse politie er gistermiddag in ge slaagd een personenauto, die in de afgelopen nacht de Oostelijke Han delskade afreed en in het IJ terecht kwam, op te takelen uit het twaalf meter diepe water Bij dit ongeluk is de 49-jarige fabrieksarbeider M. A. C. v. Gestel uit Mijdrecht om 't leven gekomen. Zijn stoffelijk over schot werd in de auto aangetroffen. De chauffeur van de wagen, die des nachts om half vijf pardoes te water in reed, de 27-jarige timmer man T. O. uit Wilnis, werd direct na het ongeluk gered. Agenten, die toe vallig ir de buurt waren, wisten de man uit het ijskoude water te trek ken. Volgens de politie zou de chauf feur sterke drank hebben gebruikt. Japanse schadevergoeding aan Nederland Nederland en Japan hebben over eenstemming bereikt over de aan spraken op schadevergoeding, die Nederland gedaan heeft na het tot zinken brengen van een Nederlands hospitaalschip door Japan, onmiddel lijk na de oorlog, zo is in Tokio za terdag bekend gemaakt. Japan zal als smartegeld honderd miljoen jen betalen (ongeveer een miljoen gul den). De formele overeenkomst zal midden april in Tokio worden gete kend. Dit zal wellicht samenvallen met het bezoek van prinses Beatrix. Het incident „Op ten Noord" da teert van februari 1942, toen de Ja panse vloot onwettig beslag legde op het 6.076 ton metende Nederlandse hospitaalschip „Op ten Noord" bij Java. Japan gebruikte het als trans portschip onder de naam Tenno Ma- ru. Twee dagen na het einde van de tweede wereldoorlog bracht de Ja panse marine het schip in de Japanse zee tot zinken om bewijzen van on wettige inbeslagneming te vernieti gen. De onderhandelingen tussen Ne derland en Japan hebben dertien jaar geduurd. Nederland had aan vankelijk 700 miljoen jen gevraagd. juicht. In een vraaggesprek met Siebe van de Zee kondigde zij aan, in de wedstrijden te zullen doorgaan. Vóór de huldiging hebben we geno ten van fraaie demonstraties, een twist op de schaats inbegrepen. Aetherklanken DINSDAG. HILVERSUM I, 402 M. Het sex-symbool Brigitte Bardot is mid-dels de Franse t.v. ook voor de Vara opgetreden, maar op een gans andere manier als die men van haar zou verwachten, namelijks als chan- sonnière. Een grootse zangstem heeft B B. bepaald niet, nochtans heeft ze haar mimisch filmraffinement be paald wel binnen de huiskamers gebracht. Dat was dan visueel, maar auditief vroeg ze evenzeer de aan dacht, in deze zin, dat soms gewaag de kledij samenging met wat ondeu gende liedteksten. Vooraf ging de" nieuwe Vara-rubriek „Reactie op re acties". De andere Omroepen kun nen zich daaraan spiegelen, want het betreft hier een soort ingezonden stukken-rubriek, met het zwaarte punt op de antwoorden. Dit in tegen stelling met de krant. Komende uitzendingen De Italiaanse film „Het dak", die vanavond wordt vertoond, is 'n pro duct van De Sica en Zavattini, een belangrijk werk, dat we graag ter bezichtiging aanbevelen. Dinsdag komt de NCRV met van allps wat en met een nieuw forum onder lei ding van professor Diepenhorst, deze keer over de vraag, of de welvaart in ons land wel gelijk verdeeld is. De Avr heeft woensdag populaire liedjes onder de verzameltitel „Bel ami"; verder een literair programma uit Suriname en een nieuwe afleve ring van Rondo sinfonico. Het toneel stuk van donderdag heeft Tripp's laatste balans", aangekondigd als spannend amusement. Sjoukje op het podium We hebben het aan de Belgen te dan ken. dat de voetbalwedstrijd tussen Nederland en België zondag niet op het scherm is gekomen. Onze zuider buren vreesden, dat men dan niet naar regionale wedstrijden zou gaan kijken. Geluk bij ongeluk was 't feit. dat de solt reportage en zelfs anderhalf uur langer, uit Cortina d'Ampezzo met onze schaatskampioene Sjoukje Dijkstra onaangetast kon blijven, 't Was daar in Noord-Italië een luister rijke afsluiting van een serie t.v.- reportages in de vorige avonden. Hoe de prijzen zijn gevallen, kan men in onze sportrubriek lezen; maar op deze plaats mag toch wel worden op gemerkt, dat men visueel de span ning op de koude ijsbaan heeft mee beleefd, dat de laatste loodjes het zwaarst wogen, want Sjouk had de concurrenten dicht op de hielen. Zij kwam opnieuw als wereldkampioene op het erepodium, beladen met prij zen en bloemen, en uitbundig toege AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.20 Lichte gram- mofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Pro gramma-overzicht. Aansluitend: lich te grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 De Groen teman. 9.15 Gewijde muziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwij ding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht instrumentaal sextet en zang solisten. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Metropole-orkest: amusementsmu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberich. 13.30 De Koninklijke Militaire Kapel. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Tenor en piano: klassieke en moderne liederen. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.15 Lichte grammofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Grammofoon platen voor de jeugd. 17.55 New York Calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Even tueel actueel. 18.20 Licht instrumen taal ensemble. 18.35 Lichte orkest muziek en zangsoliste. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 19.10 Fragmenten uit: II Trovatore, opera (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Re vue. 21.05 Klank-omrankte levens: muzikale biografie van grootmees ters der lichte muziek. 22.00 Piano spel a quatr'mains: klassieke en mo derne muziek. 22.30 Nieuws en me dedelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Venster op de hedendaagse muziek, muzikale lezing. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgen gebed. 7.15 Muziekprogramma, strip voor de jeugd en eventueel actuali teiten. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Moderne grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmu ziek. 11.50 Volaan vooruit, le zing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Licht instrumentaal kwartet met zangsolisten. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Draaiorgelklanken. 12.35 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13.30 Lichte grammofoon muziek. 14.05 Pianorecital: Moderne muziek. 14.35 Voor de plattelands vrouwen. 14.45 Tierelantijnen, geva rieerd programma. 15.45 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kabouters ne welpen, gidsen en verkenners. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Beursberichten. 17.50 Rege ringsuitzending: Kroniek van de culturele samenwerking met Suri name en de Nederlandse Antillen, door drs. M. D. Thijs. 18.00 Dansor- kest en zangsolisten. 18.30 Grammo foonmuziek voor de teenagers. 18.50 En nu mijn geval, vragenbeantwoor- ding. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.25 Lijdensmeditatie. 20.00 Cantemus Domino, beschouwing over Gregoriaanse gezangen. 20.20 Piano recital: klassieke en moderne mu ziek. 20.55 Klein taaigeding, 21.10 Kamerorkest en solist: klassieke mu ziek. 21.55 Kerkorgelconcert. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.10 Lichte Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.30 Internationaal Agra risch Nieuws. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Mamo. 20.35 Pas geperst. 21.05 Nigeria, documentaire reportage. 21.30 Is de welvaart gelijk verdeeld in Nederland?, forum. 22.10 Komt, laat ons juichen den Here zang en voordracht. NTS: 22.20—22.25 Journaal. 34) „Weer een nieuwe Rufus, Van Aldins secretaris. Je schijnt hier nogal indruk gemaakt te hebben. Eerst Derek Kettering en nu die jonge Knighton! Het aardigste van de zaak is dat ik me hem heel goed herinner. Hij heeft in het oorlogshos pitaal gelegen dat moeder hier in gericht had. Ik was toen nog maar een kind van een jaar of acht. Een schot in zijn been, als ik me wel her inner, nogal lelijk. Ik geloof dat de dokters het een beetje verknoeid hebben. Ze zeiden dat hij niet mank zou blijven of zo, maar toen hij het hospitaal verliet was hij een com plete hinkepoot". Lady Tamplin kwam naar buiten en trad op haar toe. „Heb je het aan Katherine ver- teid, Lenox, van majoor Knighton?" vroeg ze. „De brave kerel! Hele maal in het begin herinnerde ik me hem niet er waren er zoveel maar nu schiet alles me weer te binnen." „Hy was vroeger niet interessant genoeg om aan hem te denken." zei Lenox. „Nu hij de secretaris is van een Amerikaanse miljonair, is het een heel andere zaak." „Liefje!" zei Lady Tamplin op lichtelijk verwijtende toon. „Waarover belde majoor Knighton op?" vroeg Katherine. „Hij vroeg of je zin had vanmiddag te gaan tennissen. Zo ja, dan wilde hij je met de auto kom^n halen. Moe der en ik hebben met genoegen voor je geaccepteerd. Terwijl jij minne koost met een miljonairs-secretaris kon je mij weieens een kansje ge ven bij de miljonair, Katherine. Hy zal zowat zestig zijn, vermoed ik, zo dat hij waarschijnlijk aan het uit kijken is naar een aardig, lief jong ding zoals ik". „Ik zou mijnheer Van Aldin wei eens willen ontmoeten", zei Lady Tamplin ernstig. „We hebben zoveel van hem gehoord." „Majoor Knighton zei telkens weer dat het een uitnodiging van mijnheer Van Aldin was", zei Lenox. „Hij zei het zo vaak dat ik lont begon te rui ken. Jij en Knighton zouden een uit stekend paartje vormen, Katherine. Mijn zegen, kinderen!" Katherine lachte en ging naar bo ven om zich te verkleden. Knighton arriveerde spoedig na de lunch en doorstond manmoedig de herkenning door Lady Tamplin. „Ik ben blij dat u vandaag kon komen, miss Grey", zei Knighton, terwijl ze naar Cannes reden. ,Mr. Poirot komt ook. Wat een eigenaar dig mannetjes is dat toch. Kent u hem goed?" Katherine schudde het hoofd. „Ik ontmoette hem in de trein op weg naar hier. Ik las een detectiveroman en toen zei ik dat zulke dingen in het werkelijke leven niet voorkwa men. Ik had er natuurlek geen notie van wie hij was". ,Hy is een zeer merkwaardig man", zei Knighton, „en hij heeft enige heel opmerkelijke dingen gedaan. Ik her inner me dat ik in een huis te Yorks hire was en dat Lady Clanravons juwelen gestolen werden. Het leek eerst een gewone diefstal te zij;, maar de plaatselijke politie bracht er niets van terecht. Ik sprak er toen over Mercule Poirot erbij te halen en zei dat hjj de enige was, die hen kon helpen, maar zij zwoeren bij Scotland Yard". „En wat gebeurde er?" vroeg Ka therine nieuwsgierig. „De juwelen zijn nooit teruggevon den", antwoordde Knighton droog jes. „Hebt u werkelijk vertrouwen in hem?" „Zeker. Graaf de la Roche is er tot nog toe meestal doorgerold. Maar ik geloof dat hij nu zijn portuur heeft gevonden." „Graaf de la Roche!" zei Katherine nadenkend. ,Dus u denkt werkelijk dat hij het gedaan heeft?" „Natuurlijk". Knighton keek haar verbaasd aan „U dan niet?" „O ja", zei Katherine haastig, „dat wil zeggen, wanneer het tenminste geen gewone treinroof is geweest." „Dat zou natuurlijk kunnen", gaf de ander toe, „maar het komt me voor dat graaf de la Roche heel goed in de zaak past". ,En toch heeft hij een alibi." „Och, alibi's!" Knighton lachte; zijn gezicht werd verhelderd door zijn aantrekkelijke, jongensachtige lach. „In ieder geval zou ik, als ik een misdaad op Aijn geweten had niet graag achterna gezeten worden door Poirot". „Neen, ik ook niet", lachte Kathe rine. Toen ze aankwamen werden ze begroet door Poirot. Daar het warm was had hij een wit pak aan, met een witte camelia in zijn knoops gat. „Bonjour, mademoiselle", sprak hij. „Ik zie er helemaal Engels mit, nietwaar?" „U ziet er schitterend uit", zei Katherine tactvol. „U spot een beetje met me", zei Poirot, „maar dat geeft hiet. Papa Poirot lacht altijd het laatst." „Waar is mr. Van Aldin?" vroeg Knighton. „Hij zit daargins op ons te wach ten. Om u de waarheid te zeggen, mon ami, hij is niet erg over my te spreken. O, die Amerikanen ze kennen niet de rust, de kalmte. De heer Van Aldin zou willen dat ik door alle achterbuurten van Nice misdadigers achterna zat." „Ik zou denken dat dit nog niet zo verkeerd zou zijn", meende Knigh ton. „U hebt het mis", zei Poirot, „in een dergelijke aangelegenheid heeft men geen energie nodig, maar op merkingsgave. Op het tennisveld ontmoet men iedereen. Dat is van zeer veel belang. Ah, daar is mon sieur Kettering". Derek kwam naar hen toe. Hij zag er verstoord uit. Hij en Knigh ton groetten elakar nogal koel. Poi rot alleen praeette allergezelligst en trachtte allen op hun gemak te stel len. Hij deelde complimentjes uit. „Het is wonderbaarlijk, monsieur Kettering, hoe goed u Frans spreekt", merkte hij op, „zo goed dat u voor een Fransman zou kunnen doorgaan als u dat wilde. Dat komt bij Engel sen niet veel voor". „Ik wou dat ik het ook kon", zei Katherine. „Ik weet maar al te goed dat mijn Frans verschrikkelijk En gels klinkt". Zij bereikten hun zitplaatsen en gingen zitten. Bijna op hetzelfde ogenblik bemerkte Kinghton mr. Van Aldin, die hem van de andere zij de van het veld wenkte, en hy ging naar hem toe. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2