MAANDAG 4 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA I Verkeerd parkeren op de Breestraat eindigde met vechtpartij in het Leids politiebureau Verbalisant sommeerde tevergeefs Naar hij in een bericht in een der landelijke ochtendbladen Het mede delen zal de heer C, Berg uit Noord- wijkerhout een aanklacht wegens mishandeling tegen de Leidse politie indienen. Uit gegevens die wij van de Leidse politie ontvingen blijkt, dat in eerste instantie de aanleiding tot krachtig optreden van de politie in de hal van het politiebureau aan de Zonneveldstraat, zaterdagmiddag om streeks kwart voor zes ivas, het ver keerd parkeren van een kennis van de heer Berg, de heer JA. v. Gin- neken, Da Costastraat, uit Leiden. Deze maakte gebruik van een wagen van de heer Berg. De heer v. Gin- neken is autoverhuurder. Hij had de wagen op de Breestraat in het deel tuisen Ketelboetersteeg en Steen- schuur verkeerd neergezet. Terugkomend trof hij het bekende bonnetje achter een ruitenwisser aan. Verbalisant was nog aanwezig en deze vroeg aan de heer Berg, die met zijn vrouw al in de auto zat, of hij 'n schikking wilde (ineens beta len) of een procesverbaal. De heer Van Ginneken koos het proces-ver baal, weigerde echter zijn naam op te geven en ook zijn rijbewijs en an dere autopapieren te overhandigen. De verbalisant is daarna om as sistentie gaan vragen. Vijf minuten later waren de heer en mevrouw Van Ginneken op het bureau. Daar weigerde deze nog steeds al zijn autopapieren te overleggen. Hij vroeg de verbalisant of hij wat pa pieren aan zijn vrouw mocht geven. „Alleen als er geen autopapieren bij zitten" aldus het antwoord. In tussen was de heer Berg, eigenaar van de auto, in de hal van het poli tiebureau gearriveerd. Deze nam 't pakje met papieren van mevr. Berg over, hetgeen de verbalisant ver dacht voorkwam. Hij eiste de stuk ken dan ook terug. Toen aan deze sommare geen gevolg werd gegeven, ontrukte hij Berg de papieren. Hier na heeft de heer Berg een aanvals- houding aangenomen, zelfs getrapt in de richting van de verbalisant, 'n Vechtpartij ontstond, waarbij pok de andere dienstdoende agenten een handje hielpen. Berg is daarna naar het grote wachtlokaal overgebracht en na twintig minuten heengezonden. Naar de hoofdinspecteur, die ons in lichtte desgevraagd meedeelde, is tegen de hefer Berg geen proces-ver baal opgemaakt. Wel zal de heer v. Ginneken zich te verantwoorden hebben wegens belemmering- en ver zet. Volgens de lezing van de heer Van Ginneken, die afging op de le zing van de heer Berg, welke bij hem Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor dé examens: kand. ex. Ned. Taal: de heer R. P. Baron- ner, Den Haag; doctoraal Rechten: mej. M. Nuyten, Den Haag; docto raal Not. studier.: de heren H. H. Kleine, Amsterdam, en E. J. Schwar- ze, Haarlem. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld: „Een onderzoek naar de resultaten v. dubbelzijdige longresecties in één tempo bij tuberculose" de heer J. G. A. Kortlandt, geboren te Maastricht in 1926 en thans wonende te Utrecht. Promotor was prof. dr. A. B. Brom. Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld: „Kritische onder vraging van de fenomenologische rede „de heer J. v. d. Hoeven, gebo ren te Rotterdam in 1932 en thans wonende te Den Haag Promotor was prof. dr. F. L. R. Sassen. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift geti teld: „Optokinetische nystagmus en aandacht", de heer C. Buis, geboren te Voorburg in 1914 en thans wonen de te Poortugaal. Promotor was prof. dr. J. W. G. ter Braak. Aan de Rijksuniversiteit te Lei den zijn geslaagd voor de examens: kandidaats Frans: mej. A. J. Varke- visser, Katwijk a. Zee, en de heer M. MargiticLeiden. Wilt U iets weten Het oude vierde Bestaat deze vereniging van reünisten 4RI infan terie te Leiden nog? Wat is het con tactadres? Het antwoord moeten we helaas schuldig blijven. Weet een van onze lezers het? Dan graag briefje aan de redactie. Scheepsberichten Amstelkroon 2 ter hoogte van Lis sabon, nr. Rotterdam; Archimedes 2, vn. Calao, 3 te Matarani; Bengkalis 1 vn. Seattle nr. Portland; Billiton 2 vn. Chittagong nr. Penang; Cartago 2 te Puerto Armuelles; Dahomeykust 2 te Abidjan; Delft 3 vn. Curacao nr. Guanta; Hermes 1 vn. Matarani nr. Pisco; Hollands dreef 2 vn. Sydney nr. China; Katelysia-t 2 vn. New York nr. Punt a Cardon; Lelykerk 2 te Kuwait; Medon 3 vn. Aruba nr. La Güaira; Palamedes 3 te Mobile 3 vn. Mobile nr. Port Arthur; Papendrecht-t p 2 Bosporus nr. Wismar; Serooskerk 2 vn. Melbourne nr. Christobal; Staten dam 1 vn. New York nr. de Bahamas; Van Riebeeck 4 te Khotramshar; Wa terman 3 te Tahiti. thuis verpleegd werd, daar deze ver schillende kwetsuren had opgelopen, traden politiebeambten al handtas telijk tegen Berg op, nog vóór hij goed en wel wist waarover 't ging. Hij kreeg klappen nog vóór hij de papieren had gekregen. Vanmorgen was nog geen officiële klacht tegen de politie ingediend. Vanmiddag zou de heer Van Ginneken en gesprek hebben met de commissaris van po litie, waarbij hij een officiële klacht wegens mishandeling zou indienen. Anderhalf jaar voor verduistering Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend de 57-jarige ex-penning meester van de plaatstelijke Centrale Utrecht van de KAB J. C. M. uit de Domstad wegens verduistering van ruim f 23.000 ten nadele van deze Centrale conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van ander half jaar met aftrek van het voor arrest. De verduisteringen waren ge pleegd tussen juni 1961, toen M. als penningmeester was gekozen, en au gustus 1962. De man heeft van het geld goede sier gemaakt. Penningmeester „breekt in" In de afgelopen nacht heeft de 40- jarige penningmeester van de voet balclub Ripperda H. K. in Haarlem zich tot de politie gewend met de mededeling, dat ongewenste bezoe kers zich toegang tot zijn woning hadden verschaft in Haarlem-noord. Uit de geldkist van de voetbalclub zou een bedrag van 2270 gulden ge stolen zijn. De geldkist stond geopend op tafel. D'e „dieven" hadden gemakkelijk het huis binnen kunnen komen omdat er een touwtje in de brievenbus zat. De recherche stelde een onderzoek in en kwam tot de conclusie, dat de penningmeester de inbraak in scène heeft gezet. Hij zou het geld voor andere doelen gebruikt hebben. Woensdag zou er kascontrole zijn. Wandeltocht over wad Van heinde en verre zijn gisteren mensen naar Pieterburen bij Een rum gekomen om te wandelen over het wad. Voor deze wandeltocht gin gen ongeveer 300 deelnemers van start. De Vereniging Dorpsbelangen te Pieterburen en de Groninger WV kunnen op een geslaagd experiment terugzien. De rijkspolitie ging mee met de wandelaars en de EHBO van Pieterburen was op haar post. doch behoefde geen dienst te doen. Na afloop van de tocht maakte men zich in Pieterburen ernstig ongerust over mevrouw T. Nijenhuis, die met haar zoontje en dochtertje deelnam aan de uandeling. Het drietal kwam niet thuis te Pieterburen. De organi satoren belden daarop alle boerde rijen in de polders af tot zij verna men. dat mevrouw Nijenhuis na het beëindigen van de tocht in een van de boerderijen aan de rand van het dorp op theevisite was gegaan. HAZERSWOUDF, Donderdagavond hebben de drie teams van de tafeltennisvereniging „Slagvaardig" een inhaalprogramma afgewerkt, dat slechts het eerste herendrietal het gewenste succes op leverde. Jacob de Jong, Egbert van Bennekom en Eric Pietersz versloe gen de Nieuwveense Tennico-tegen- standers n.l. elk tweemaal, terwijl beide eerstgenoemden ook het dub belspel voor zich opeisten. Het damesteam verloor met 7-3 van het Alphens Baronie. Greet Boers wist tweemaal te zegevieren, terwijl zij, mét Ans van Velzen, ook voor het derde Groenendijkse punt zorgde. Het tweede herenteam kwam tegen Play Fair uit Rijnsaterwoude niet aan bod. De einduitslag was 0—10 Zaterdagmiddag treden de junio ren aan in Leiden tegen Docos. St. Bernardus Woensdagavond zal de training voor alle categorieën wor den hervat. Om zeven uur worden de adspiranten in het Groenendijks paro chiehuis verwacht; junioren en senioren vatten de training om acht uur aah. Donderdagavond wordt in café Groe nendijk een contactbijeenkomst gehou den. Hoofdprogramma vormt een kaart- wedstrijd. De derde mededeling: lief hebbers voor een plaatsbewijs van de interland Nederland-Frankrijk dienen zich te vervoegen bij de penningmees ter. de heer Joh. van Wijk. Kortebaan voor vrouwen Zater dagmiddag heeft de Hazerswoudse IJs club op de veldijsbaan aan de Voor weg kortebaanwedstrijden voor vrou wen georganiseerd. Winnares -werd Nel. Feijken uit Krommenie. Willy Burg- meijer uit Nieurwveen, Leny Kuier uit Aalsmeer, Ria Lamoree uit Alphen aan dén Rijn en Puck Zuiderdiiin uit Pols broek legdten beslag op de andere ere plaatsen. In de verliezersronde gingen Bets Bruine de Bruin uit Aalsmeer, Elia Nederend uit Oudewater, mevr. de Redelijkheid eh Tooe Koot uit Hözérs- woude met dé prijzen strijken. LEIMUIDEN Gros Ujsts temming De uitslag van de Groslijststemming voor de KVP, die zondag gehouden werd voor Leimuiden en Rijnsaterwoude. had de volgende uit slag. G. M. J. Veldkamp 11; C. J. v. d. Ploeg 9; P. J. M. Aaliberse 4; A. C. M. Weysters 1; E. J. M. Kolfschoten 21; W. J. Schuit 1; S. Menken 6; mevr. A. M. C. Groensmit v. d. Kallen 1; P. J. Verhoef 2 en M. P. v. Weyden 5. Totaal 161. On geldige stemmen geen. LTJ op de prikslee De jonge da mes van LTJ voelden er veel voor om zondagmorgen zich op het ijs in een lekker zonnetje eens te ontspannen. Daarom hield men voor de verande ring eens een wedstrijd op de prikslee. De races waren spannend en sportief, zodat zowel het publiek als de leden zelf plezier hadden. Annie Mooren bleek tenslotte de sterkste, no. 2 werd Lida v. d. Salm, ge volgd door Leny van Haaster. Onder het genot van een verfrissing en een stukje muziek reikte voorzitster Plonie in café De Keyzer dé prijzen uit. NIEUWE-WETERING „De Gladde Ijzers". De prik- sledeclub „De Gladde IJzers" hebben met het organiseren van diverse wed strijden wederom bewezen in deze ijsperiode zeer actief werkzaam te willen zijn. Allereerst was er de es tafette-wedstrijd op de prikslede in koppels van twee, waarbij de wisse ling aan het keerpunt plaats had. Dit leverde zeer spannende ritten op met als uitslag: le pr. N. Struive en H. Brink: 2. J. Hogenboom en Th. Möllers; 3. G. Bouwmeester en P. Möllers: 4. Huub Struive en J. van Hameren. Voor de kinderen van de leden was er een niet minder interessante wedstrijd waarbij vinnig werd ge streden om de uitgeloofde geldprij zen te verdienen. De uitslag werd, kinderen 6 tot en met 9 jaar: 1. Tonnie en Corrie Bouwme°stpr: 2 Gerard Bouwmeester en Ineke Hogenboom; 3. Marjan Zoetendaal en Ria van Veen. Kinderen van 10 tot 15 jaar: 1. Jan en Piet Bouwmeester; 2. Joop Zoe tendaal en Tonnie van Veen; 3. Ton van Haastrecht en Anneke van Eg- mond; 4. Leo van Hameren en Nico Bouwmeester. Voor de dames werd het een wed strijd in hardprikken met hindernis sen. De uitslag werd: 1. mevr. P. Vis; 2. mevr. P. Möllers: 3. mevr. N. Bouwmeester: 4. mevr. J. Hogen boom; 5. mej. Trees Kouwenhoven. Met een woord van gelukwens werd in café L. Hogenboom door voorz. Ant. Bouwmeester de prijzen uitge reikt. Vermelden wij tenslotte nog, dat een viertal leden van „De Gladde IJzers" deelnamen aan een nationale oriksledewedstrijd te De Kwakel. Hier verschenen 22 deelnemers aan de start, waarbij de twee eerste prij zen naar Nieuwe Wetering gingen ril. I. Th. van Haastrecht, f 40,-; 2. Huub Struive, f 30,-. RITPWETFPnVO Uitslag prijsjassen Het vorige pr.'js- jassen had de volgende uitslag: Kruisjassen: 1 mevr. Duivenvoorden - v. Santen 3843 punten;2 J. Wolvers 3537 p.; 3 R. Straathof 3508 p. Klaverjassen: 1 H. Straathof 5342 p.; 2 J. Vonderbank 5248 p.; 3 B. v. Haas- tregt 5132 p.: 4 B v. d. Meer 5121 p: 5 N. Willemsen 5090 p.; 6 mej. R Straat hof 4972 p.: 7 A Verstegen 4957 p.: 8 Ant. Spring in 't Veld 4927 p.; 9 C. Zoe temelk 4912 p. Deze week vindt het prijsjassen plaats hedenavond in café „Rustoord". Er wordt weer op een grote deelname gerekend! Zie ook de advertentie in dit blad! Contact-avond RKVV „Rijpwetering" Donderdagavond j.l. werd in café „Rust oord" de vierde contactavond gehouden voor de leden en ondersteunende leden met dames van de RKVV „Rijpwetering". De organisatie was, zoals gewoonlijk, weer in goede handen van de contact en ontspanningscommissie der vereni ging. Op de gebruikelijke wijze opende de voorzitter, de heer A. Disseldorp, deze avond met een hartelijk welkom en hij toonde zich verheugd over de grote be langstelling. Voorts propageerde hij een binnengekomen schrijven van de Nederl. Kath. Sportbond betreffende een verzoek te willen medewerken aan een groot scheepse missie-actie, waarvan de gelden ten goede komen aan de wel uitermate armzalige hulpbehoevende missiepost van pater A. ten Have in de Belgische Kongo. Het beroep van de voorzitter op de offervaardigheid van de aanwezigen voor dit goede doel, leverde bij de ge houden collecte het mooie bedrag op van 45,20. De avond werd vervolgens doorgebracht met kruis- en klaverjassen om smakelijke vleesprijzen o.l.v. de heer C. v. d. Star. Enkele schrikaanjagende ontploffingeh in de grote kachel mochten niet verhinderen, dat het prijsjassen op een vlotte en gezellige wijze verliep. De uitslag was als volgt: Kruisjassen: 1 mej. Zoetemelk: 2 C Borst; 3 mevr. Bouwmeester-Schoonderwoerd. Klaverjassen: 1 J. Zandvliet: 2 C. Zoetemelk: 3 W. Weenink; 4 mej. J. v. Hameren: 5 N. Borst: 6 Jac. v. d. Bosch: 7 L. v. d Zwet; 8 P. v. Emmerik: 9 J. Verstegen: 10 Cor Zoetemelk; 11 Th. Hogenboom: 12 W Wolvers: 13 N. Wil lemsen: 14 A. v. Haastregt Az. Na afloop reikte voorzitter Disseldorp onder gelukwensen de prijzen uit. De volgende contactavond is men voorne mens te houden op zaterdag 30 maart a s. WOTTRFFTOOF AfValwedstrijden Als slotstuk van de vele schaatswedstrijden, or ganiseerde het bestuur van de ijs- vereniging zaterdagmiddag afval- wedstrijden op een baan, even bui ten het dorp op de Heimanswetering. Ondanks het slechte ijs, veroorzaakt door de flinke doos, schreven een 28-tal liefhebbers in. Dank zij het uitloven van tussentijdse premies werden het geanimeerde en span nende wedstrijden. De uitslag was: 1 Joop Wolvers. 2 Arie Vtolijk, 3 ïéUn VSil itijn, 6n 4 Arie Kastelijn. DE KAAG AUTOCROS8 OP HET US Zaterdagmiddag had de ijschtb „Kagermeer" in samenwerking met de auto-cross-verenigimg „Aalsmeer" een autocross op het ijs van het Ka germeer georganiseerd. 21 Wagens verschenen, onder buitengewone weersomstandigheden aan de start, ten aanschouwen van duizenden toe schouwers. Er werd gereden in 4 manches; als winnaars kwamen nr. 1 J. v. Mas- bergen, Nw. Vennep; nr. 2 De Gier, Nw. Vennep; nr. 3 J. v. d. Velden, Beverwijk. Als prijswinnaars van 'n afvalrace: nr. 1 Van Leeuwen, Aals meer; nr. 2 Jan Hoogenboom, Nw. Vennep; nr. 3 v. Veen, Rotterdam. Honderden auto's waren op het ijs geparkeerd. Zondag was het zo druk met auto's en wandelaars op het Kagermeer, dat het aantal aut i's in de zomer op het eiland geen parkeerruimte zou kun nen vinden. Een stalhouder uit Voorhout or ganiseerde met een span paarden voor een met sleden uitgeruste wa gen tochtjes, waarvan veel gebruik gemaakt werd. Op de terrassen za ten de mensen volop te zonnen. VOORHOUT Wijziging in bestuur „Foreholte" Alle leden der sportvereniging „Fo reholte" waren bijeengeroepen in hun eigen kantine voor het houden van een algemene ledenvergadering, Re glementair was het bestuur hiertoe gedwongen, daar een 25-tal leden zich in een oppositie had bijeenge schaard en een motie van afkeuring op een zeker punt van het beleid van het bestuur had ingediend, waarin o.m. werd geëist het heen gaan van drie bestuursleden en het De schrijver Godfried Bomans heeft in Bloemendaal zijn vijftigste ver jaardag gevierd. Op de foto bewondert de schrijver een Abraham van een bakker uit Purmerend. zenuwde enkele persoonlijk gerichte terugkomen van de afgetreden voor- °PP<>sitie m ,r°tmde het fitter E Roman Een 80 leden woon. ,Wfk V3n de d"e genoemde bestuurs- leden. Uit de vergadering kwamen meer dere ideëen om deze vergadering te schorsen en een bemiddelingscom- zitter E. Homan. Een 80 leden woon den de avond bij. De secretaris J. v. d. Hoeven voor. Op een vraag uit de vergade^ ring, waarom de voorzitter E. Ho- man niet aanwezig was. werd geant- missie te benoemen. Tijdens een lam woord, dat deze op 10 jan. 1.1. gezegd Pa^ze Drie bommenwerpers botsten boven Frankrijk Drie viermotorige B-26 bommen werpers van de Franse luchtmacht, 'confereerden"het "«turn- ?ie. ltordt;,uxJ als. basis hadden, zijn had geen voorzitter* meer te willen zijn. Dit naar aanleiding van een be en enkele ondertekenaars hierom heden, maandag, ten zuiden van deze ;tuur7b«iu« waarin was besloten. stf"™ng °nd™ben Door de heer P. van Dijk werd be- trent, met als uitslag dat de motie met *lkaar botsing gekomen dat het dagelijks bestuur in de toe komst geen beslissingen meer zou mogen nemen van financiële en an Volgens de eerste berichten, ztjn vijf bemanningsleden om 't leven vestigend geantwoord op een vraag sak<""«". er vijf werden ge- of de heer Homan zijn voorzitter- dere aard zonder medeweten van het ^hap weer zou aanvaarden, wan- gehele bestuur. Later bleek, dat dit besluit was genomen buiten de aan wezigheid van de voorzitter en dit „nam" deze niet. neer de motie werd aangenomen. Stemming. wond. De drie bommenwerpers hadden 'n formatiê-oefenvlucht uitgevoerd. De vlieger van een van de toestellen heeft klaarblijkelijk op een gegeven De stemming bracht als uitslag 38 ogenblik de macht over zyn vlieg voor, 33 tegen en 3 blanco. plaatsvervangend voorzitter tuig verloren. Dit kwam in bot sing met een tweede bommenwerper. Hierna was het de heer P. van Dijk bestuur te moeten danken voor hun die namens de oppositie uit leden functie. „Het bestuur weet dat gij uw zeide het nu een onprettige taak te die op zijn beurt met de derde moeten noemen, drie leden van het botsing kwam een motie voorlas, welke ih hoofd zaak hierop neer kwam, dat het be- Twee van de bommenwerpers zijn - - op bebost terrein neergestort, waar- werk goed hebt gedaan De heer P. d00r bosbranden ontstonden. De der- D«k onderstreepte dit ook. maar dc kwam in een veld neer In dit stuur ondanks de huidige winter de oppositie meende, geheel in het stel deed zich een ontplofflng v00r niets had laten zien van enige aktivi- belang der vereniging, dat er andere loen (let de Brond raajcte teit. Voor de onderlinge verstandhou- personen zouden zijn die het huns - ding werd dit niet goed geacht. De inziens beter zouden doen. De bestuurder van een van de toe- ondertekenaars grieven hadden ook geen DeheerV A Unevendeelde n„ stellen' die het met een valscherm De heer v. d. Hoeven deelde nu ...i<f „„..wt u„.. wist te verlaten, moest met een her senschudding in een ziekenhuis wor- tegen het gehele bestuur, mede dat, door het hahnemen der mo maar tegen een drie-tal, de heren Fl. tiê, bij enkele candidaatstelling den ^opgenomen Verhaegen, G. Peters en P. v. d. Lans waren herkozen in het bestuur de Hzn. (penningmeester). vijf nog zittende en de drie aanbevo- Ook betreurden zij het ten zeerste len nieuwe, benevens ook de voor dat de voorzitter heeft bedankt. Ge- zitter. Het nieuwe bestuur zal er als np ONTVOFRivr. vav iprnrn zien zijn grote kwaliteiten voor de volgt uitzien: J. v. d. Hoeven. H. Go- «wivufcKlNG VAN ARGOUD vereniging thans en reeds gedaan in djjn, P. Vester. H. Zwetsloot, W. De Westduitse minister van ju- de achterliggende periode, wensten Prins (oud) en H. Homan, L. Voeke stitie heeft medegedeeld de mede- de opposanten hem onvoorwaardelijk en J. Langeveld (nieuW), voorts als werking van de Franse justitie te (oud-nieuw) M. E. Homan (voorma- zullen inroepen om opheldering te verkrijgen over de ontvoering van ex-kolonel Argoud uit Müunchen. Met name verlangt de Westduitse justitie dat Argoud zal worden ver terug. I De voorzitter J. v. d. Hoeven ont- lig voorzitter). DE KRO EN BOND ZONDER NAAM Naar aanleiding van het bericht zamenlijke overleg, de Lichtbakens hoord over de omstandigheden van van het bestuur van de Bond zonder blijven verzorgen zonder inkorting zÜn vertrek uit Duitsland. Naam, dat pater Knibbelér het Licht- van de voor het Lichtbaken gebrui- :-- baken niet langer kan verzorgen, kelijke zendtijd van 10 minuten (met geeft de KRO de volgende uiteen- een herhaling op dinsdag). De KR0 betreurt dat de Bond Reeds 111 augustus 1962 is by een zonder Naam op djt zjjns jnzjens a]_ leszins redelijke voorstel niet is in gegaan. op initiatief van de KRO belegde be spreking tussen de KRO en de Bond zonder Naam afgesproken, dat in het kader van de vernieuwing van ver schillende KRO-programma's te zij ner tijd de verzorging van het Licht baken aan een ander zou worden toevertrouwd. De Bond zonder Naam heeft, de verantwoordelijkheid van de KRO voor zijn programma's volledig er kennend. zich toen reeds bereid ver klaard in het najaar var 1962 aan de KRO kandidaten voor de verzor ging van het Lichtbaken voor te dragen. Een enige weken nadien door de Bond zonder Naam voorgedragen kandidaat werd door de KRO als ra diospreker onvoldoende geschikt ge acht. Vervolgens is van de iijde van de KRO een tweetal namen genoemd van priesters, die de KRO als radio sprekers acceptabel voorkwamen, De KRO deed daarbij de suggéstie, dat de Bond zonder Naam desgewenst één van deze priesters met pater Knibbeler tezamen het werk van de bond zou laten behartigen. Begin februari 1963 ontving de KRO bericht van de Bond zonder Naam, dat de bond op de van KRO- zijde gedane suggesties niet kon in gaan. De botid deed toen zijnerzijds het voorstel pater Knibbeler als ra diospreker te handhaven, nlaar zijn zendtijd met de helft in te korten. De KRO heeft hierop enkele dagen geleden doen Wéten, dat hij gaarne bereid was de Bond zonder Naatn De Westduitse regering kan ont voeringen als de onderhavige niet toestaan, ongeacht de daarbij betrok ken personen of landen, aldus de Westduitse minister. De kwestie-Argoud zal woensdag a.s. in de Bondsdag ter sprake komen, als gevolg van een interpellatie van socialistische zijde. ZUl'R VOOR KON.NJIN ELIZABETH In Sydney werd zaterdagavond iedere beschikbare politiewagen naar een terrein in Sydney gestuurd waar koningin Elizabeth van Engeland op een massabijeenkomst zou verschij nen, omdat er telefonisch was ge waarschuwd, dat de koningin met een scherp zuür zou worden over goten. De man aan de lijn zei, dat dit zou gebeuren bij haar binnen komst in een open auto. Koningin Elizabeth en haar gemaal. Prins Philip, maken een tocht door Austra lië. Politiemannen in uniform en in burgerkleding haastten zich door de ingang en hadden binnen enige mi nuten een sterke bewaking van het terrein .ingesteld. De koninklijke wagen kwam tien minuten te laat. Een rechercheur zei later, dat er maar weinig menfcen waren gezien, „en zeker geen scherp zuur". Zaterdag is een deel van eeh Spaanse school voor lager onderwijs ingestort. Er zijn drie kinderen om gekomen, 53 kinderen werden ge jond. De kinderen waren allen alsnog enige maanden de tijd te gé- De Bélglsche ambassadeur, baton F. tussen drie en zeven jaar oud. Het veil, teheinde ophieuw met kandida- X. M. van der Straten-Waillet, heeft ongeluk gebeurde tijdens reparatie ten voor het Lichtbaken te komen. gisteren in zijn Haagse ambtswoning werkzaamheden. De arbeiders, die Pater Knibbeler kon, in afwach- de onderscheiding van officier in de hiermee bezig waren, begonnen on- ting Van het resultaat vah het ver- kroonorde uitgereikt aan dr. Victor E. middellijk de kinderen onder het dere door de KRO voorgestelde ge- van Friesland. pum weg te trokken.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11