p A rij-s 19 63 DINSDAG 26 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT Links boven: „Cyril" - een ensemble van Jacques Heim met een strakke japon van gele wol, met een grote strik op de taille. De kleur van de cein tuur en de strik is olijfgroen. Het vest is van de zelfde wollen stof als de japon, heeft driekwart mouwen en is kraagloos; het wordt gesloten met een enkele knoop. Bij het ensemble hoort een grote bolle hoed met brede rand. Links midden: Franse voorjaars-zomermode van Yves Saint Laurent. Een witte etamine avond japon, bezaaid met veldbloemen. Midden: de grote zonnehoed in het midden duidt op de overmaat van zon die in Franse mode kringen voor deze zomer verwacht wordt. Midden: „Amalia" is een creatie van Jules- Frangois Grahay voor de collectie van Nina Ricci. Het is een pakje van ruwe, parelgrijze zijde. Het jakje is een variant op de „boerenblouse-stijl"de rok is eenvoudig en strak. De bijbehorende hoed valt op door de grote rand van stijf netwerk, welke aan de achterzijde omhoog gevouwen is. Rechts boven: „Laura" is een cock tailjapon uit de collectie van Jacques Heim, vervaardigd van bedrukte stof in groen en bordeaux. De mouwen zijn kort en zeer wijd. Het halsje is eenvoudig en rond. Het hoedje is van bordeauxkleurige zijde. Rechts middeneen jeugdig pakje uit de collectie van Jean Desses van rose tweed. Het gemakkelijk zittende, korte jasje, heeft korte splitjes aan de voor- en achterzijde en wordt met 3 knopen gesloten. Voor het contrast zorgt het hoedje van korenbloem blauw stro. Rechts onder: deze fraaie avond japon, „Eventail" van Carven, is ge maakt van zwarte ruwe zijden stof (faille), met daaroverheen wit gaas met bloemenmotiefhet gaas is bo ven aan de japon omhooggeslagen en reikt daar tot halverwege het gelaat.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10