^^oSLm^TAD iWSLMüGAT WELKE FILM DEZE WEEK? Fa. H. L. v. KAMPENHOUT EN ZN. Weerbericht Het weer in Europs Nieuwe uitgaven BETREURDE EN BILLIJK E WIJZIGING VAN BOUWPROGRAMMA ZATERDAG 23 FEBRUARI 1963 DE LEIPSCHE COURANT PAGINA 3 m SCHOENHERSTKLLERS TELEFOON 29668 Hoewel de bekende Leidse amateur-de kennis te bezitten op het gebied cineast Joop Piëete wegens ziekte he- (Advertentie) van lichte muziek in het algemeen t laas verhinderd zal zijn, maandag- en vormen van jazz in het bijzonder, avond a.s. zijn aangekondigde causerie te houden, maakt het bestuur van de Leidse Amateur-Fotografenvereniging langs deze weg de LAFV-leden bekend, dat de bijeenkomst in „De Doelen" nor- Ten overstaan van notaris M. P. heid heeft geleerd en dat hy zowel in het tekening-lezen als bij de uit voering weet wat hij te doen heeft. Daarom uitte spr. zijn bijzonder respect voor hetgeen de jubilaris in die jaren heeft gedaan, terwijl hij ATJEHSTRAAT 73 BONAIRESTRAAT 17 BACHSTRAAT 818 besloot met de wens, dat hij ook in komende jaren al zijn krachten aan de zaak zou willen wijden. Als stof felijk aandenken bood spr hem twee fauteuils en een klok voor zijn wo ning aan. De heer J. den Holder overhan digde de jubilaris vervolgens de zil veren medaille van det afd. Leiden van de Mij. voor Nijverheid en Handel met bijbehorende oorkonde, waarmee de jubilaris zichtbaar ver- GEVEILDE PERCELEN Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer A. Frèrejean, secretaris van de ondernemersraad van het be drijf, die de heer v. d. Zon dankte voor de steeds ondervonden prettige maal doorgang zal vinden. Te elfder Kaptein te Leiden is heden geveild samenwerking, ten bewijze waarvan jj| «jmBBBrnn ure vond men namelijk dr. A. Kruyt Woonhuis Lammenschansweg 123 jn ^ij hem namens het gehele personeel uit Haarlem bereid een lezing te hou- bod: 41.000; koper: B. Raaphorst te een armbandhorloge met inscriptie Zilveren jubileum j, B. v. d. Zon bij Den Holder, Leiden ten geschenke aanbood. Mede namens zijn echtgenote dank te de heer v. d. Zon hierna voor de hartelijke bewijzen van meeleven, welke hij van allen had mogen on dervinden. Kringwedstrijd van de EHBO In de grote zaal van het Leidse Volkshuis werd gisteravond onder Ned. Ver. voor EHBO gehouden. De ploeg van de afdeling Oegst- Automobilisten Denk aan de voetganger bij de dooiptassen langs de trottoirs. den over macro-fotografie zowel in Leiden voor 41.001 zwart-wit als in kleuren, visueel toe gelicht met een aantal bijzondere pro jecties. Daar dr. Kruyt op het gebied van de macro-fotografie een bekend specialist is, en verschediene malen prijswin naar werd in de nationale „Focus- kleurenwedstrijd" rekent het bestuur op een grote opkomst der leden. Gistermiddag herdacht de heer J. In de nacht van 20 op 21 febr. jl. B;. van der Zon> voorman-draaier Werd de zeer exclusieve deurknop bü de Machinefabriek Den Holder, van de fa. Wolfslag, Vulpenkliniek, Rooseveltstraat 10 te Leiden zijn Breestraat weggenomen. Deze deur- vijf en twintigjarig jubileum in knop, die bestond uit een echte 70 dienstbetrekking. Eigenlijk was hij cm grote vulpenhouder en waarvan al veel langer in dienst, maar nadat grote belangstelling de jaarlijkse on er in Nederland maar twee te vinden hij er negen jaar had gewerkt, werd derlinge Kringwedstrijd van de Kon. zijn, vertegenwoordigt een waarde de dienstbetrekking afgebroken, van ongeveer f 300,-. Geen wonder, waarna hij in 1938 terug kwam. dat de betreffende firma, deze, zoals d6 heef L den Holder die de geest (leider W. v. d. Sleet) heeft de recherche het uitdrukte „stilden- jubilaris en zijn echtgenote', die per 172 pt voorlopig radicaal de tengrap», (kostbaar grapje) moeilijk aut0 yan huis waren gehaa,d in de leiding genomen. loaiaic U«.B v«« uc« ucoiJiPii u Hn? a*k*nnneür I'LrtiTLpr lïïüït cantine der fabriek toesprak, sprak De volledige uitslag werd: afdeling rast met een koersherstel voor de J\de scheepvaartsektor was de han- f LI n over e€n bijzonder jubileum, maar Oegstgeest (172) leider W. v. d. Sleet internationale waarden. Dit herstel zeer kalm. De koersen weken een nieuwe bestellen duurt maanden. ketr0k negen eerste jaren gaarne (54); afdeling Leiden (150) leider L. vond plaats bij zeer kalme handel jV®f af by de slotkoersen van in het totaal. Hij wees erop, dat de F. Gilles (62); afd. Sassenheim II mede in verband met het feit, dat Sr*™*".Xu"....f. BELRSOVERZICHT VAN VRIJDAG Internationals in herstel na een opening op 150,70. Unilevers circa veertig cent hoger bij een no tering op 142,10. Kon. Olie, welk fonds gisteren min of meer een gun stige uitschieter was, kon zich hand haven op 164,80. De president van Venezuela heeft in Washington ver klaard, dat het niet de bedoeling van zijn land is buitenlandse oliemaat schappijen te nationaliseren. Het in voeren van nieuwe belastingen voor genoemde maatschappijen wordt evenmin overwogen. Na eerst te zijn ingezakt op het in cident bij Florida, heeft Wall Street donderdag later op de dag een flink koersherstel te zien gegeven. Hier door kwamen de slotkoersen boven die van de vorige dag te liggen. De Nederlandse hoofdfondsen onder gingen er weinig verandering. Ook op de overige Europese beurzen ge beurde vandaag geen dingen van bij zondere betekenis. Gedurende de verdere beursduur liepen de koersen voor de meeste hoofdfondsen vfat op als gevolg van lichte lokale speculatieve vraag. Philips bijvoorbeeld steeg tot 151,40 en Unilever tot 142,20 na 141,80, terwijl Hoogovens uitliepen tot 525. De vooruitzichten voor dit concern worden wat optimistischer gezien dan voor een week geleden. Ver geleken met de slotkoers van de vorige week daalde AKU deze beurs- week circa 17 punten, Hoogovens circa 17 punten lager. Philips ver- Medegedeeld door het KNMI geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt to 11.15 uur. OVERWEGEND ZONNIG WEER Over het algemeen weinig be wolking en droog weer. In de nacht en vroege ochtend mati ge tot strenge vorst, weinig wind en hier en daar mist. Mid den op de dag temperaturen gedurende enkele uren oni het vriespunt en zwakke tot ma tige wind tussen zuid en oost. laatste dag van deze beurs week ver- ?n OÜe bijna één gulden. jubilaris van thans al die'jaren al (148) leidster mej. F. Dekker (51) de New Yorkse beurs vandaag, we- nvA affl wat ver oeterem ver wonend aan de Bernhardstraat heeft zün krachten aan de zaak hepft pppp- afdeling Voorschoten (142) leidster gens Washington's Birthday, de tifreaten Dedi werden iets hoger ge- mevr. G. v. Oooyen-Brouwer (54); poorter gesloten houdt. Het herstel ^rd. staatsfondsenhoek was gistermiddag de langste weg geko zen, hoewel het de snelste leek. Om met een zending nieuwe boeken (Leids Boekhuis aan de Breestraat) kon HVA zich wat verbeteren. Cer- zijn krachten aan de zaak heeft gege ven, dat hij tot een der steunpila ren kon worden gerekend en dat afd. Leiderdorp II (124) leidster me- was zeer welkom temeer, daar de dl, mede door zijn werk de zaak naam vrouw W. Leune (34); afd. Hillegom voorgaande beursdagen, deze week voor ae nieuwe *A proceni lening. den zakte hij er door met fiets en al. De zending boeken ging verloren, maar met hulp van omwonenden konden jongen en fiets in veiligheid worden gebracht. Jongeren uit zes steden hebben in de afgelopen weken deelgenomen aan een quizz met (vrij moeilijke) vragen op het gebied van de jazzmuziek. Quizzmaster was de musicus Cees Slinger, wiens Diamond Five aan dit programma deelnam. In de grote zaal van het Dakpavil joen van het Groothandelsgebouw wordt zaterdag 2 maart om 14.30 uur de finale opgenomen van dit pro- ploma's zijn vak in al zijn veelziidig- N. de Muijnck (49). ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM Het Damrak heeft vandaag voor de LUXEMBURG BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME AJACCIÖ MADRID MALLORCA LISSABON doorelkaar aan de vaste kant vooral den door de stemming van vandaag seerd. De laatstgedane koers was 500. gereduceerd. Hoogovens haalden op Dit bedrijf stelt een onveranderd di- 520 het grootste gedeelte van het vident van negen procent voor over gisteren verloren gegane terrein in 1962. In aandelen De Lint's industrie- met een koerswinst van 7Ve punt. en handel-maatschappij werd op ver- AKU vier punten hoger op 440. Dit zoek van het beursbestuur geen no- herstel was minder overtuigend. Phi- tering opgemaakt in verband met lips verbeterde zeventig cent tot f 151 een te verwachten communiqué. „Paniek op Manhatten", door Ellery Queen. Uitgave Het Spectrum, Uttecht. Voor honderd procent een Ellery gramma, dat wordt uitgezonden door Queen story Een verhaal, zo geraf- Radio Veronica. fineerd van opzet, met een zo fan- In deze finale komen tegen elkaar tastische ontknoping als alleen dit uit een team, gevormd door leerlin- schijversduo kan produceren, gen van het Chr. lyceum te Leiden se archeologie volkomen woord kan bevredigen. „De engel met het vlam mende zwaard", door Klaus Hellmer. Uitgave Ad. M. C. Stok Den Haag. RAAD VAN VOORSCHOTEN tegen een team gevormd uit leerlin gen van het Gem. lyceum te Rijswijk. Het belooft een spannende strijd te worden, waarvan de afloop moeilijk te voorzien is. Dit te meer, omdat de deelnemende jongelui (gemiddelde leeftijd 16 a 17 jaar) er reeds blijk van hebben gegeven een verbluffen- Verschenen Plattegrond van Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest 4e diruk 2.25. Verkrijgbaar in de boekhandel. Uitgave van J. B. DE KLER, LEIDEN „Wij zullen zeker niet karig zijn grond gelegen is heeft cultuurhisto- bij de vaststelling van de prestatie- rische waarde koudetoeslag voor het gemeenteper- Op vragen van de heer Fortanier. Een uitstekende roman, uit het soneel", antwoordde burgemeester deelde het college mede, dat het Duits vertaald en goed, door L. de Kool, op een vraag van de heer fietsen in het Burg. van der Hoe- G. M. Schoep - Bavinck. Pels (pvda) in de vrijdag te Voor- venpark nog niet zal worden ver- Hellmer weet spanning te schep- schoten gehouden raadsvergadering, boden en dat reeds overleg is ge pen in deze huwelijksroman. Een De raadsleden waren overigens pleegd en overeenstemming is goed idee heeft hij voortreffelijk deze avond wel wat karig met hun reikt met het r.k. kerkbestuur van uitgewerk. Van harte aanbevolen, woorden, daar de meeste ingekomen de nieuwe parochie, dat een gedeel- stukken en mededelingen en voor- te van de openbare begraafplaats „De slavenhandel in deie stellen onder een roffelende hamer zal worden bestemd voor r.k. be lijd", door Sean O'Callaghan. doorgingen. De agenda bevatte over- Uitgave Nijgh en Van wegend voorstellen tot verstrekking Ditmar, Den Haag. van voorschotten en het verlenen -= Het is bekend dat er zich in het -^'werking »p grond van de Dr. Franken had in 1960 de leiding midden-Oosten ook nu nog vreemde VfX-J kiLJ3 van de eerste Nederlandse opgra- zaken afspelen rond de persoonlijke hebben blijken te vingsexpeditie naar het voormalige vrijheid van vele mensen. Wat deze Palestina. Hij mag dus als een com- schrijver echter in dit boek wereld- petent schrijver voor dit onderwerp kundig maakt, heeft ons verbijsterd. teHan op een betere"prognose en 'n ™rs: worden gezien. Er is een grote vraag Hy verzekert zyn lezers, dat ieder TXlimere planning in de toekomst, trek woord waar is. In dat geval is deze naar aanleiding van het feit, dat de „Van aartsvaders tot profe ten", door dr. H. J. Fran ken. Uitgave A. J. Streng- holt, Amsterdam. De schrijver van dit oorspronke lijke populair-wetenschappelijk werk lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden in de Palestijnse Oudheid kunde - publiceert hetgeen door de archeologie bekend is geworden over de kuituur van het Oude Israël. De heer Huizinga (pc) drong ech- Leidse Agenda ZATERDAG 23 FEBRUARI Kon. Ned. Nat. Hlst. Ver. Ex cursie Dierenpark. Wassenaar. Ver- ek 13 10 uur van Stationsplein. Litteris Sacrum „Graniet". 8 slavenhandel in de twintigste eeuw speelpU^T^eï^de '^wiSstal- uu£ jn Le,',dse Schouwburg. Een gevaar bestaat daarby, dat min- een van de ergste smetten op onze nng van de chr ULO-school thans *n Vermaak Karnavalsvie der met de feiten bekend zijnde samenleving, die alleen door een uitgebreid moeten worden en dat ring' 9 uur- Den Burcht- schrijvers - om die leeshonger te organisatie als de UNO kan worden het natuurkundelokaal wegens ge- stillen - zich aan deze moeilijke stof uitgewist. Wanneer men dat behoor- brek aan ruimte moet 'worden inge- bij het lezerspubliek naar de ge schiedenis van het Bijbelse Israël. zondag 24 februari wagen. Dr. Franken heeft een gaaf lijk wil aanpakken, werk geleverd, waarin vooral de leek Wij moeten dit boek wel reserve- (Advertentie) zijn belangstelling voor de Palestijn- ren voor volwassenen. Lldo Misschien had het in die hier verteld wordt. De K.F.C. keurde flitsende en wat gerekte sinistere beel- richt als leslokaal. Rijksmuseum voor Volkenkunde Wethouder Schrama bracht echter „Steen komt tot Leven", een film over het feit in herinnering, dat niemand Eskimo-kunst, ingeleid door dr. T. Zui- zeven jaar geleden verwacht zou dema, conservator van de afd. Amerika, hebben, dat Voorschoten in deze ze- Aanvang 3 uur. ven jaren drie ULO-scholen zou moeten bouwen, welke thans reeds maandag 25 februari overbevolkt zyn. K. en O. Dimrtri, de clown van Tot leden van de rekening-com- Ascona. 8 uur nam. Schouwburg. worden benoemd de heren Foto-amateurs 8 uur nam. Doelen. „Hochzeitsnacht im Paradis", ook zonder deze film met groot voorbehoud verhaal kunnen stellen. Muziek, zang en volwassenen, diains waren voldoende geweest om ken nis te nemen van een nieuw grapje aan het zo op het oog wolkeloze firmament „spanning van het griezelige" wil onder- raffinement is uitgevoerd, van de Weense operettefilmproduktie. gaan, kan deze week terecht in Trianan den. Die spanning wordt ai direct het begin voelbaar door een cameraspel van af en aanrijdende autolichten in de heerlijk de duistere stad, een spel. dat met groot missie Fortanier, Dr Pels, Drs Vaandrager en Dr Kamminga. Op voorstel van de heer Fortanier, werd de heer Pels benoemd als voorz. van deze commissie. r nam. Museum DINSDAG 28 FEBRUARI Sted. KAV Jaarvergadering, Kleine Edoch, er was een verhaal, dat zich waar de film „De stem in het Duister" evenwel in enkele woorden laat vertel- met Glenn Ford de kijker-met-zulk-een- len. Ene dr. Hansen zegt het artisten- intentie volledig aan zijn trekken doet Een mislukking is het filmgedeelte, waarin een tipgever ten tonele komt, nl. In een bioscooptheatertje, waar oude smijt- en gooifilms worden vertoond, Vrije sectorbouw. Burcht, 8 uur nam. Beroepententoonstelling De raad was even onthutst toen 14-30 uur Reg- Werkplaats, zij, op een vraag van de heer de !LÏ_ «beteken ïïèr "Je <7vV. va, d^cor, huwelijksbootje, dat in Venetië ronddob- Amerikaanse roman „Operation Terror' bert, maar lek gestoten dreigt te wor- en dan ook op den door een „oude" liefde van de zan- met schietpartijen achtervolgingen ger-doctor. Natuurlijk bereikt het vaar- per helikopter uitgebeeld, tuigje der liefde tenslotte veilig de le- Het is echter niet maar alleen een venszee-voor-twee. Peter Alexander spannende film door de gebeurtenissen, a_.-_.i_ ..op het verder prachtig volgehouden vernam, dat 23 van de 43 woningen Toonkunstkoor Jeanne d'Arc au A*n«r"taanse wyrc ritme van de film. Overigens zijn de op- behorende tot het complex in Vliet- Bücher o.l.v. Istoar Aribo. 20.15 uur namen van de verschillende episoden wijk 2, inmiddels in de vrije sector- Stadsgehoorzaal, zeer voorzichtig en met terughoudend- bouw zijn uitgevoerd, in plaats van heid verbeeld. Veel wordt zelfs niet ge- de premie-bouw, zoals oorspronke- toond doch slechts gesuggereerd, wat lijk het plan was goedgekeurd. D. ringt dat het een lust is «Maril« Rökfc hel ook «n MMach-ewte rolprent WK.r een bepaald element to> da, Pels betreurde deze gang van zaken tot de spanning meewerkt. Een goede ten zeerste, doch kon gezien het hui is nog steeds zo attractief als paprika geworden, behoudens dan een enkele, dat voor velen is. Voor luchtige, onbe- naar ons gevoelen overbodige inlas, die zorgde romantiek kan men deze week het filmritme geweld aandoet. film, uitstekend „im Paradies" terecht. Voor alle leeftijden. BIOSCOPEN De films in de week van 22 febr. tot Het is het verhaal van een vrouwe- Caslno „Jazzk el der-jeugd" is een film over ontaarde jongeren. Door de verveling zijn zij naar een niveau af gegleden, waar geen enkele waarde meer in tel is. Probeer zo voordelig mo- gelijk te leven en maak je verder maar Vaamee"» Mmen^dont nergens druk om. De wereld der vol- waarblj de wassenen is al niet veel beter, wanneer zal terugschrikken we regisseur Geza Radvanyi tenminste willen geloven. Een jongeman, die beter wil komt contact met zijn a-morele leeftijdgeno- die 18-jarigen mogen gaan zien. dige bouwbeleid in het algemeten, deze wijziging wel begrijren. Rex „Cartouche" is de naam van De burgemeester wees echter op 1 mrt. zijn door de KFC als volgt ge lijke bankbediende die, wanneer zij op een zakkenroller, maar geen gewone. Het twee belangrijke voordelen in dit k&urd: een avond thuiskomt, in haar garage gewone lot van een zakken rolletje is: opzicht, namelijk, dat met de bouw Casino: van achteren overvallen wordt door een gepakt worden en enige jaren brom- niet behoefde gewacht te worden man met een asthmatische stem en deze men. Cartouche echter beleeft heel an- tot de premie-beschikking zou zijn man, die zij niet te zien krijgt, prest haar dere avonturen. Hij beleeft gevechten verleend, en dat de woningen thans mee te werken aan een bankroof op in het leger en raakt verliefd op een niet zijn bestemd voor de verkoop, straffe van represailles op haarzelf en schone zigeunerin. Intussen rolt hij zak- doch voor de verhuur, en wel aan T ken en de zigeunerin is er mooi mee. Voorschotense ingezetenen. 1 waarbij de overvaller niet voor moord Alles zou goed gegaan zijn, als hij zich bij de zigeunerin gehouden had, maar De heer Veldhuis betreurde het, hij wil een zekere Isabelle er ook bij dat het voorstel tot afkoop van de Het meisje stelt zich echter toch in en dat wordt hem noodlottig. Althans pacht niet tegelijkertijd kon worden Luxor: verbinding met de F.B.I.. die de vrou- bijna noodlottig, want de zigeunerin behandeld met het voorstel tot aan Studio: na veel moeilijkheden en enkele redt hem ten koste van haar leven. Dan koop van de grond van de heer Ver ten. Hij vindt niet veel plezier in die „vergissingen", inclusief wraakmoorden wordt Cartouche zó boos, dat hij in het min in het plan Bosohgeest. De prijs door de misdadiger, van het noodlot groot gaat beginnen met alle rijke lua 45.000.vond hij aan de hoge weet te bevrijden en daarmee ook de van hum overtollig goud te ontdoen. In kant, voor de grond met opstal, Tenslotte merkt hij, dat zelfs zijn vader bank vrijwaart van een beroving. Na een een film gaat dat. Toegang 14 jaar. groot 1.12.40 ha. spannende achtervolging door een leger Luxor heeft thans voor de vijfde week Wethouder Dekker deelde mede, van politiemannen en een helikopter de lange oorlogsfilm „De langste dag" dat de aankoop van de grond en de geprolongeerd. Toegang 14 jaar. afkoop van de pacht in dit geval Studio heeft eveneens de Nederlandse twee afzonderlijke zaken zijn, die Rex: verhaal eindigt zoals het begonnen is. De film heeft de spanning van het verzetsfllm „De Overval" nog op het zelden tegelijkertijd worden behan- Het is geen opbeurende geschiedenis, verhaal goed gevolgd in afwisselend programma staan. Toegang alle leeft. deld. De woning, welke op dit «tuk „Jazzkelder-jeugd" volw. (Dónderd.: „La Notte", vol wassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00, 9 15 u. „Hochzeitsnacht im Para dis", alle leeftijden. Dgl. 2 30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 u. „De langste dag". 14 jaar. Dgl. 2.30 en 8 uur „De overval", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Trianon: „De -Jem in het duister", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u. „Cartouche", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.16 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. HET WEER De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI geh. bew. 9 20 STOCKHOLM geh. bew. 4 —16 OSLO mist 2 —11 KOPENHAGEN mist 3—3 onbew. 7 7 geh. bew. 4 2 onbew. 1 14 onbew. 1 8 1. bew. 10 1 onbew. 0 10 zw. bew. 5 4 geh. bew. 2 3 zw. bew. 8 2 h. bew. 3 16 onbew. 2 16 sneeuw 4 7 geh. bew. 3 6 hagelbui 1 3 geh. bew. 6 6 onbew. 2 9 geh. bew. 0 7 zw. bew. 5 8 zw. bew. 9 1 zw. bew. 6 onbew. 9 1 1. bew. 11 5 onbew. 23 4 PAUZE Morgen: Quinquagesima (de „vijf tigste" dag voor Pasen). Mis: „Esto mihi wees, God, mij een bescher mer en een burcht". (Uit psalm 30). Herdenking van de apostel Matthias, patroon van Warmond. MééR ETEN IN DE VASTEN! Kwin-kwa-gesima! het lykt eon carnavalsliedje en voor we er op be dacht zijn, duiken we onder in de vasten. De vasten bestaat niet meer, meneer! Ruiterlijk zij bekend, dat ook wij van de beperking in voedsel en vermaak slechts een schijntje te recht brengen, en dan nog met zuch ten en weeklagen. Het is de bedoe ling van de Kerk, door de verplich ting „op zonde" weg te nemen, ieder een vrij te laten in de manier van vasten. Een van die manieren is méér eten dan gewoonlijk. Het is een wijze van vasten, die bovendien door onze Moeder de H. Kerk luid ruchtig wordt aangeprezen. Er zit een ongewilde onhoffelijkheid in, het eten van de Tafel des Heren als een versterving op te vatten. Maar de moeite, die men zich moet getroos ten,, is (blijkbaar) een opoffering. Een moeite, overmatig de moeite waard. PUZZEL Oplossing no. 530 Hor.: 1. smaed, 6. Aar, 7 nor, 8. toe, 9. Lee, 10. loene. Vert.: 2. Markelo, 3. annalen, 4. Dante, 5. kreet. PUIST ,En dan had ik graag nog een paar kinderpostzegels van u. WASSENAAR GEEN HOGER BOUWVOLUME VOOR BEJAARDENHUISVESTING B. en w. hebben ernstige pogingen gedaan een extra bouwvolume te verkrijgen voor het bouwen van een aantal bejaarden woningen. Bij brief van 30 januari hebben Gedeputeerde Staten het gemeentebestuur echter medegedeeld, dat voor huisvesting van bejaarden slechts extra bouw volume kan worden toegewezen, in. dien de bouw voorzien zal in een streekbehoefte. Ter voorziening in de plaatselijke woningbehoefte kan geen extra toewijzing worden ver leend. Het verzoek van b. en w. i« om deze reden afgewezen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3