LAD A Weerbericht VRIJDAG 22 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 Sijthoff schenkt archief aan bibliotheek Leidse universiteit Correspondentie met dichters en schrijvers In verband met de schenking van het correspondentie-archief van de Leidse uitgeverij A. W. Sijthoff aan de universiteitsbibliotheek, had gis termiddag een kleine plechtigheid in de kamer van de direkteur dezer bibliotheek plaats. Ter symbolisering van deze schen king overhandigde de heer G. de Flines, direkteur van uitgeverij Sijt hoff, een dossier uit dit archief aan de direkteur van de universiteits bibliotheek, mr. J. R. de Groot. Bij 50 Jaar samenwerking van woninginrichters De vereniging van Leidse woning inrichters Samenwerking" heeft gis termiddag in restaurant Van der Heijden het gouden feest gevierd. Het initiatief tot samenwerking ging in 1913 uit van de heren Hogen- doorn, Van Bemmel, Carree, De Graaff, Van Ewijck, Kerckhoff, Splin ter en J. en D. C. v.d. Wilk. De eer ste voorzitter gedurende de eerste jaren was de heer D. Pander. „Samenwerking" is in de loop der jaren uitgegroeid tot een reële bun deling van krachten. Tijdens de ge animeerde receptie waren behalve leden, oud-leden, zakenrelaties en vrienden ook vertegenwoordigers aanwezig van zuster-organisaties. De Leidse Middenstands Centrale werd vertegenwoordigd door de heer J. H. van der Kloot. De huidige voor zitter, de heer A. Kettenis, mocht ook de felicitaties in ontvangst ne men van de Nederlandse Bond van Woninginrichters, waarbij het Leidse „Samenwerking" is aangesloten. WERELDGEBEDSDAG VOOR VROUWEN IN „ZUID-WEST" In overleg met het Dames-Kontakt van de St. Antoniusp-arochie wordt op 1 maart a.s., behalve in enkele andere protestants-christelijke ker ken in de stad, in de Bevrijdingskerk aan de Montgomerystraat in „Zuid- West" te 8 uur een dienst gehouden als gebedsbijdrage in de Wereldge bedsdag voor Vrouwen. Het is een internationale gebeds-actie voor de noden van de wereld, in het bijzon der om het behoud van de vrede af te smeken. BEIJRSOVERZICHT VAN VRIJDAG Internationals in herstel Het Damrak heeft vandaag voor de laatste dag van deze beursweek ver rast met een koersherstel voor de internationale waarden. Dit herstel vond plaats bij zeer kalme handel mede in verband met het feit, dat de New Yorkse beurs vandaag, we gens Washington's Birthday, de poorten gesloten houdt. Het herstel was zeer welkom temeer, daar de voorgaande beursdagen, deze week aanhoudend koersafbrokkelingen hadden te zien gegeven. De totale koersverliezen van deze week wer den door de stemming van vandaag gereduceerd. Hoogovens haalden op 520 het grootste gedeelte van het gisteren verloren gegane terrein in met een koerswinst van 7Vs punt. AKU vier punten hoger op 440. Dit herstel was minder overtuigend. Phi lips verbeterde zeventig cent tot f151 na een opening op 150,70. Unilevers circa veertig cent hoger bij een no tering op 142,10. Kon. Olie, welk fonds gisteren min of meer een gun stige uitschieter was, kon zich hand haven op 164,80. De president van Venezuela heeft in Washington ver klaard, dat het niet de bedoeling van zijn land is buitenlandse oliemaat schappijen te nationaliseren. Het in voeren van nieuwe belastingen voor genoemde maatschappijen wordt evenmin overwogen. Na eerst te zijn ingezakt op het in cident bij Florida, heeft Wall Street donderdag later op de dag een flink koersherstel te zien gegeven. Hier door kwamen de slotkoersen boven die van de vorige dag te liggen. De Nederlandse hoofdfondsen onder gingen er weinig verandering. Ook op de overige Europese beurzen ge beurde vandaag geen dingen van bij zondere betekenis. Gedurende de verdere beursduur liepen de koersen voor de meeste hoofdfondsen wat op als gevolg van lichte lokale speculatieve vraag. Philips bijvoorbeeld steeg tot 151,40 en Unilever tot 142,20 na 141,80, terwijl Hoogovens uitliepen tot 525. De vooruitzichten voor dit concern worden wat optimistischer gezien dan voor een week geleden. Ver geleken met de slotkoers van de vorige week daalde AKU deze beurs week circa 17 punten, Hoogovens circa 17 punten lager. Philips ver loor circa drie, Unilevers ruim twee en Kon. Olie bijna één gulden. In de scheepvaartsektor was de han del zeer kalm. De koersen weken niet veel af bij de slotkoersen van donderdag. Van de leidende cultures kon HVA zich wat verbeteren. Cer tificaten Deli werden iets hoger ge adviseerd. De staatsfondsenhoek was doorelkaar aan de vaste kant vooral voor de nieuwe 4 V< procent lening. In de lokale afdelingen werden aandelen Parkhotel wederom tien punten lager op 460 laten geadvi seerd. De laatstgedane koers was 500. Dit bedrijf stelt een onveranderd di- vident van negen procent voor over 1962. In aandelen De Lint's industrie- en handel-maatschappij werd op ver zoek van het beursbestuur geen no tering opgemaakt in verband met een te verwachten communiqué. deze plechtigheid waren voorts aan wezig de heren G. J. van der Lek en J. H. Landwehr, resp. direktie- sekretaris en direktie-assistent van de firma Sijthoff, en dr. P. C. Boe ren. hoofd van de afdeling westerse handschriften, en diens medewerker drs. P. F. J. Obbema. Belangwekkend Het correspondentie-archief dat loopt over de periode 1851 (het jaar van oprichting) tot 1924, doch geheel volledig is tot 1910, bevat onder meer brieven van verscheidene dich ters en literatoren als dr. J. H. Leo pold, J. A. der Mouw. Pol de Mont, dr. L. A. J. Burgersdijk en dr. Johan Dyserinck. Voorts treft men aan cor respondentie van vooraanstaande geleerden en hoogleraren, bijv. van de graecus prof. dr. J. van Leeuwen, de neerlandicus prof. dr. J. H. Kern en de historicus prof. dr. G. W. Kern kamp. Aparte vermelding verdienen de brieven van prof. dr. S. G. de Vries, aanvankelijk conservator, van 1897 tot 1923 bibilothecaris van deze universiteitsbibliotheek, inzake de facsimile-uitgave van de handschrif ten der Leidse universiteitsbiblio theek. De inventarisatie van deze aan winst - vijf strekkende meter lang - zal plaats hebben op de bibliotheek. De genoemde firma zal daarna de inventarislijsten in druk brengen. Husqvarna Zweedse naaimachines Mdtiernc Zweedse vormgeving. 7 Typen vanaf ƒ285.-. Vraag demonstratie - het verplicht U tot niets. (Advertentie) WOUBRUGGE UIT DE RAADSSTUKKEN Op maandag 26 februari zal de raad de volgende voorstellen van b. en w. te behandelen krijgen: Benoeming van één der volgende sollicitanten voor de tijdelijke be trekking van incasseerder by de dienst gemeentewerken (vacature J. den Ouden): J. van Oostende te Woubrugge, N. Brunt en B. T. A. van Beek te Alphen a d. Rijn. Nu de plannen voor een nieuwe brug over de Does te Hoogmade steeds meer verwezenlijkt schijnen te worden, verzoeken b. en w. de raad de daardoor ontstane nieuwe situatie ten westen van de oude brug op te willen nemen in een ge wijzigd uitbxeidingsplan Hoogmade- Zuid. Zo zullen onder meer drie, reeds aangekochte, woningen in de Kerkstraat afgebroken moeten wor den, terwijl ook de zuidelijke oprit in westelijke richting verlegd dient te worden. De aankoop van een strookje grond, groot 40 ca, langs de Van Ilemessenkade 42, van de heer G. Philips uit Voorburg voor de prijs van één gulden. Laatste Berichten VIER JAAR VOOR VERWAARLOZING VAN KNECHT De rechtbank in Maastricht heeft vanmorgen de 51-jarige weduwe A. G. H. C.-M. uit Thulle-Schinnen tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens opzettelijke verwaar lozing van haar hulpbehoevende knecht, de 67-jarige Theo Otten. Deze overleed op 11 september van het vorige jaar in het ziekenhuis te Sittard tengevolge van maanden lange lichamelijke uitputting en on dervoeding en door het gemis van verpleging en verzorging. De vrouw gaat in hoger beroep. Zig-zag naaimachines Alléén BREESTRAAT 171 SCHADEPOST VOOR LEIDEN „Ik zie wel aankomen, dat we een behoorlijk schadepostje krijgen als gevolg van de vorst", zei ons van morgen desge/raagd wethouder van openbare werken in Leiden, de heer C. J. Piena. Overal zijn in het weg dek van de Leidse wegen en straten diepe kuilen, scheuren en golven ontstaan. Allemaal als gevolg van de strenge en langdurige vorst. „En wat zal er gebeuren als straks de dooi werkelijk inzet, en „de hal uit de grond komt" zegt de wethouder be zorgd. Ik kom vier keer per dag over de Hoge Rijndijk en houd mijn hart vast. De weg is nog maar pas be straat, r aar zoals zij er nu uitziet zou zij al weer aan een nieuwe be strating toe zijn." Om nog een voor beeld te noemen, in de Morsweg zijn diepe kuilen gevallen, in het asfalt van de Churchill-Iaan (waar we w trots op waren) loopt een scheur van vele honderden meters. „Als ik de landelijke cijfers van de ANWB hoor, zegt wethouder Piena, die in de mil joenen loopt, houd ik mijn hart vast." De kookcursus vooi bejaarden van de Huishoudelijke en Gezins voorlichting zal beginnen op dins dagmorgen 26 februari a.s. te 10 uur, in de keuken van het gebouw „De Hoeksteen", Levendaal 1. Allen die belangstelling >*oor deze cursus heb ben zijn welkom. Burgerlijke Stand Geboren: Dea S. d.v. A. J. Breddels en M. H. H. de Jong; Maartje W. d.v. L. den Hollander en C. van Rijn; Wij nand L. z.v. J. Aandewiel en J. Harte- veld; Charles z.v. L. Gottenkieny en E. Farnsteiner; Jacqueline S. M. d.v. C. L. Leijendekker en H. P. Gimberg; Hen drik z.v. J. Teske en A. v. d. Mee; Jaco- ba d.v. C. E. Teljeur en G. J. Roest. Gehuwd: P. J. Kuiters en J. M. Wid- dicombe; H. W.van der Weijden en H. C. van den Berg; J. J. P. Paats en J. M. Bavelaar; H. Groesz en J. Kanbier. Overleden: A. J. F. Vinkesteln, 82 jr., e.v. A. P. Aniba; H. J. de Groot, 87 jr., man; A. T. H. van Grieken, 51 jr., e.v. F. C de Hosson; J de Geus, 70 jaar, Landman, 74 jr, man; P. T. Waasdorp. 96 jr., man. G. Landman, 74 jr., man. LEIMUIDEN PETROLEUMWAGEN IN BRAND Gisteravond omstreeks zes uur is de brandweer uitgerukt naar Tuin dorp, waar de motorcarrier van de petroleum-handelaar C. Kroon in brand stond. Omwonenden wisten het vuur te blussen, zodat de brand weer niet behoefde te spuiten. De oorzaak was gelegen in het feit, dat de heer Kroon met vuur de sneeuw, waarin de wagen was vastgelopen, trachtte te smelten. HAZERSWOUDE Rectificatie Naar de voorzitter van de KAB-afdeling uit het dorp, de heer P. Lammers, dezer dagen meedeelde, is er in geen geval spra ke van, dat de afdeling het jaar 1962 afsloot met een nadelig saldo. Dit meldden wij in het verslag van j.l. zaterdag, verwarringwekkend als het financieel verslag bleek te zijn. Koppelwedstrijd Zaterdagmid dag organiseert de Hazerswoudse IJsclub op de veldijsbaan aan de Voorweg koppel wedstrijden op de schaats. Aanvang: twee uur. De heer Korenhof Kon. onderscheiden De heer J. B. Korenhof te Leiden (Beatrixstraat 41) heeft gisteren zijn veertigjarig jubileum bij de groot handel in eieren D. Warring en Zn. gevierd. Hij werd gehuldigd tijdens een bijeenkomst in een der zalen van de Koningskerk. Een van zijn pa troons, de heer J. Warring, sprak „Jan", zoals hij hem noemde, har telijk toe. Hij gewaagde met veel waardering v?.n alles wat de jubilaris in het bedrijf heeft gedaan, terwijl hij ook stilstond bij de activiteiten van de heer Korenhof op kerkelijk gebied en in het verenigingsleven. De heer Warring bood de jubilaris ten slotte een enveloppe met inhoud aan, waarna wethouder S. Menken opmerkte, dat het niet alleen een verdienste van de jubilaris is, dat hij veertig jaar bij één bedrijf werkte, maar minstens zo belangrijk moet het werk worden geacht, dat de heer Korenhof buiten het bedrijf verricht te ten dienste van kerk en vereni gingen. Vooral de volkstuinvereni ging „Ons buiten" heeft veel aan de heer Korenhof te danken Het deed wethouder Menken daarom genoegen de heer Korenhof de bronzen me daille, behorend bij 'de orde van Oranje-Nassau, op te kunnen spelden. In zijn dankwoord deelde de heer Korenhof mede, dat dit jubileum te vens het afscheid van de firma War ring voor hem is, aangezien hij zijn krachten nu op een ander terrein wil gaan ontplooien. TIEN JAAR TOONKUNSTKOOR IN LEIDEN Op 27 februari a.s. zal het Leids Toonkunstkoor zijn lustrumconcert geven, de eerste uitvoering te Lei den van het oratorium Jeanne d'Arc au Bücher van Arthur Honegger en Paul Claudel. Het Gemengd Toon kunstkoor is tien jaar geleden ont staan uit het Leids a Cappellakoor, dat na de oorlog opgericht werd met als dirigent Iskar Aribo. Aanvanke lijk werden van'tijd tot tijd concer ten gegeven voor liefdadige doelein den maar naarmate het koor „ouder" werd, trad het meer voor betalend publiek op. Het Leids a Capellakoor werd hel Leids Gemengd Toonkunst- koor. In 1953 werd een uitvoering gege ven van Bachs „Hohe Messe", waar aan twee jaar harde studie vooraf was gegaan. Voor het eerst in de geschiedenis van Leiden werd door een Leids koor met Leidse dirigent de Hohe Messe uitgevoerd. In 1954 werd de Hohe Messe in de Hoog landse kerk uitgevoerd met begelei ding van het volledige Concertge bouworkest, dit, terwijl bekend is dat 't gerenommeerde orkest buiten haar eigen gebouw in Amsterdam, geen begeleidingen op zioh neemt. In de tien jaren van zijn bestaan heeft het koor onder leiding van di rigent Aribo zeventien concerten ge geven. Het aantal bezoekers bedroeg 17702. In de jaren 1955 tot heden werden vele concerten gegeven waar bij enkele premières, o.a. „Le Roi David" van Honegger, „St. Joris" van Sem Dresden, Missa Solemnis van Ludwig von Beethoven, en zeker niet in het minst de jaarlijkse uit voering van de „Hohe Messe" in het kader van het Holland Festival. Lei den mag trots zijn op dit grootse koor. Ondanks de toegangsprijs van 6.50 was het concert spoedig uitverkocht. Daarom heeft het bestuur besloten op 26 februari a.s. een voor-uitvoe ring met gereduceerde toegangsprij zen te geven. Imenexco-familiefeest in Den Burcht In de tot de laatste plaats bezette grote zaal van „Den Burcht" vond gisteravond het jaarlijkse Imenexco- familiefeest plaats, dat de personeels leden, genodigden en relaties werd aangeboden door de personeelsver eniging „ICO". In een kort openingswoord sprak de directeur van Imenexco en ere voorzitter van P.V. „ICO", de heer J. W. Stoffels, zijn grote vreugde uit over het feit, dat de belangstelling voor deze jaarlijkse feestavond weer zo bijzonder groot was, hetgeen, al dus spreker, als een afspiegeling kon worden gezien van de prettige onder linge verhoudingen tussen de direc tie, het personeel en Imenexco's za kenrelatie waardoor ook het achter liggende jaar weer gekenmerkt werd. De voorzitter van de P.V. „ICO", de heer C. A. van Schagen, sprak hierna een hartelijk woord van wel kom tot de feestgangers(sters), in het bijzonder tot de heer Stoffels en echtgenote. Namens alle personeels leden bracht spreker de directie weer hulde en dank voor haar daadwerke lijke steun inzake de organisatie van het ICO-winterprogramma 1962-1963 en bracht deze dank meer stoffelijk tot uitdrukking door mevr. Stoffels 'een fraaie veelkleurige ruiker aan te bieden. Het feestprogramma bood weer voor „elck wat wils"en bracht onder auspi ciën van Charles Aarts en onder het motto „Radioterie" een aantal beken de radio- en tv-artiesten voor het voet licht, die de aanwezigen enige uren zeer aangenaam hebben bezig gehou den. Na een inleidend praatje van de be kende conferencier Frans Vrolijk, bracht Cor van Veen met zijn accor deon, de nodige stemming erin en lie ten de feestgenoten zioh in een dave rende meezing-potpourri niet onbe tuigd. Vel succes oogstte hiera even eens de internationaal bekende goo- cheLshow, die Ted Alton op voortref felijke wijze wist te presenteren. De Marions de twee zingende zusjes met gitaar ondervonden met hun internatio naal zangrepertoire de nodige bijval, in het bijzonder bij de jongeren, terwijl hierna het meer klassieke genre werd vertegenwoordigd door tenor Charles Aerts, die op sublieme wijze enige operafragmenten ten gehore bracht. Zowel voor als na de pauze zorg den de Kamé's en Pipo en Koko met hun clownerie- en koldernummers voor een aantal vrolijke intermezzo's. Honderdjarige in Warmond Op 4 maart gaat mevr. Kassner- Roestel in Warmond haar 100ste ver jaardag vieren. Sophie Augusta Roestel werd op 4 maart 1863 geboren te Kernein in Duitsland. Na een groot gedeelte van haar leven in Duitsland te hebben doorgebracht, waar haar echtgenoot op 30 augustus 1922 te Soest over leed, vestigde zij zich op 8 november 1952 in het kasteel „Huys te War mond", ten huize van haar schoon zoon, de heer Adriaan Krantz. Zij bewoont thans een der bijgebouwen van het in restauratie zijnde kasteel. Mevr. Kassner geniet van een uit stekende gezondheid en maakt nog vaak een wandelingetje door 't dorp. Leidse Agenda VRIJDAG 23 FEBRUARI K O „Het strafproces", opvoe ring van een rechtzitting, o.l.v. prof dr. J. M. v. Bemmelen, 8 uur, Kan tongerecht. ZATERDAG 23 FEBRUARI Kon. Ned. Nat. Hist. Ver. Ex cursie Dierenpark, Wassenaar. Ver trek 13 iO uur van Stationsplein. Litteris Sacrum „Graniet", 8 uur, in Leidse Schouwburg. Nut en Vermaak Karnavalsvie- ring, 9 uur. Den Burcht. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. v. Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. BIOSCOPEN De films in de week van 22 febr. tot 1 mrt. zijn door de KFC als volgt ge keurd: Casino: „Jazzkelder-jeugd", volw. (Donderd.: „La Notte", vol wassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Lido: „Hochzeitsnacht im Para dis", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: „De langste dag", 14 jaar. Dgl. 2.30 en 8 uur. Studio: „De overval", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Trianon: „De -.tem in het duister", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u. Rex: „Cartouche", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Marktberichten UTRECHT, 22 febr. Kaas. Op de Utrechtse kaasmarkt is vandaag geen aanvoer geweest. LEIDEN, 22-2. Groente Kroten, gekookt 70; piei 2.10-2.16; rabarber 1.10-1.20; stoof sla 1.00-1.50; spruiten 60-2.00; uien, middelfijn 32.40; idem middelgrof 31.00; id. grof 32.10; wit lof 1.05-1.37; sla 24-56. LEIDEN, 22 febr. Kaas. Geen aan voer i.v.m. slechte weer. LEIDEN, 22 febr. Vee. Stieren 3; melkkoeien 45, 7.00-1000, rustig; vette melkkoeien 340, 2.30-300, redelijk; vare melkkoeien 35, 450-850, matig; pinken 4; vette kalveren 51, 2.30-2.80, matig; nuchtere kalveren 186, 0.90-1.10, stroef; vette schapen 490, 135-195, goed, fok schapen 45, 130-160-190, rustig; zeugen 18, 250-325, redelijk; schrammen 103, 70-90 redelijk; biggen 668 45-50-52 redelijk; geiten 10; lammeren 6; totale aanvoer 2004. R-A.-VEEN, 21 febr. Bloemen Anemonen 1.75—1.95; Blauwe Druifjes 2550; Narcissen: Early Glory 68—92, King Alfred 7395; Buxton 60—75; l'lnnooense 6871, Semper Avanti 64 72; Fortune 7085 per bos; Tulpen: Preludium 1.12—1.36; Lustige Witwe 1.081.42; Apeldoorn 1.80—2.50; Rose Copland 1.311.71; v. d. Eerden 1.24 1.57;. Wintergold 0.90—1.28; White Sail 1.00—1.44; Beliona 1.30—1.66; Br. Star 0.680.88; Purper Copland 1.211.49; Golden Harvest 1.47—1.73; Krelage 1.021.17; Karel Doorman l.SO-^—1.90; Edith Eddy 1.281.41; Prominence 1.46 —1.51; Crater 1.22—1.30, Roland 1.52 —1.55 per bos. Am. Anjers Rose sim 4862, Rode sim 4560; Witte sim 57 —64 per stuk. LEIDSCHENDAM, 21 febr. Eieren Aangevoerd waren 62441 kipeieren. Ge noteerd werd voor 4400 eieren no. 0 17.80—18.15; 9600 no. 1 16.75—17.50; 26100 no. 2 16.15—16.95; 14300 no. 3 15.85—16.40; 10900 no. 4 15.30—15.65; 1900 no. 5 15.10—15.35; 300 no. 6 14.50 —14.90; 41 no. 7 13.65; 700 kneus I 14.3014.50; 200 II 15.00, (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). MATIGE TOT STRENGE VORST Overwegend droog weer met enkele overdrijvende wolken velden en in de nacht en och tend plaatselijk mist. Vannacht matige tot strenge vorst, mor genmiddag overwegend lichte vorst. Zwakke wind. Het weer in Europa 5 —21 —6 —17 —6 —17 1 —15 —2 —10 —3 —10 1 —8 De weerrapporten van gen 7 uur luiden: HELSINKI sneeuw STOCKHOLM onbew OSLO vrijw. onbew. KOPENHAGEN mis' ABERDEEN zw. bew. LONDEN sneeuw AMSTERDAM mist BRUSSEL vrijw. onbew. LUXEMBURG zw. bew. PARIJS onbew. BORDEAUX 1. bew. GRENOBLE sneeuw NICE geh. bew. BERLIJN onbew. FRANKFORT onbew. MüNCHEN sneeuw ZURICH geh. bew. GENèVE sneeuw LOCARNO geh. bew. WENEN h. bew. INNSBRUCK zw. bew. BELGRADO geh. bew. ROME iw. bew. AJACCIO zw. bew. MADRID vrijw. onbew. MALLORCA h. bew. LISSABON onbew. PAUZE GROOTVADERS STOEL. Hij is langzamerhand wrak gewor den, grootvaders „luie stoel". Vroe ger dreven zulke vergane glories met de vier pootjes omhoog in de kristallen wateren van het Leven daal. Daar is nu geen mogelijke uit vaart meer. Bovendien zou het ons hartzeer bezorgen. Drie geslachten hebben in de warme omhelzing van de krakende „crapaud" uitgerust. Drie geslachten hebben hem be schouwd als de vader uit de gelijke nis, die zijn armen uitstrekt naar de verloren zoon. Drie geslachten heb ben 's avonds de verloren zoon nage zegd: „Ik zal opstaan en naar mijn Vader gaan". Zij knielden voor de stoel neer, gleden tussen de vader lijke armen en verborgen hun hoofd aan zijn ruige borst. Zo'n „gemak kelijke stoel", waar je je zorgen en je zonden kwijt kunt, is een groot gemak, vrienden! Er is overal 's avonds wel zo'n stoel te vinden, die geschikt is als zit- en als bid- stoel. Je behoeft je alleen maar om te keren om tot bekering te komen! PUZZEL No. 530. Horizontaal; 1 hooi, 6 rivier in Zwitserland, 7 gevangenis, 8 gesloten, 9 water in Z.H., 10 een weinig scheel. Vertikaal 2 gem. in Over., 3 jaar boeken, 4 bekend It. dichter, 5 gil. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 528 Horizontaal: 1 sofa, 5 mees, 8 markant 11 stand, 13 grein, 15 eed, 17 Ee, 18 sté, 20 le, 21 nis. 23 email, 25 manen, 27 ver slag, 29 vete, 30 Tiel. Vertikaal: 2 om, 3 fase, 4 artis, 5 man, 6 ende, 7 et, 9 Kantens, 10 agent, 12 edele, 14 rei, 16 Eli, 19 emelt, 22 smet, 24 Anai, 26 are, 27 v.e., 28 ge. PUIST „Mevrouw, als ervaren psycholoog kan lk u wel vertellen, dat er geen onopgevoede kinderen z(jn

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3