50.000.000,00 Knutselaars lijmen met VELPONvan Ceta-Bever "§|gr grote tube. DR. L. DIJKSTRA IN CONFLICT MET SCHAATSINSTRUCTRICE WOENSDAG 20 FEBRUARI 1863 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 7 (Advertentie) ■t Jeanmaire tijdens een wandeling door het koude Helsinki, waar zij moest optreden. Een leuke ervaring om door jezelf gegroet te worden, al is het maar van een aanplakbiljet. BESCHULDIGD VAN MISHANDELING De vraag of de voorzitter van de Kunstrijdersclub Amsterdam (KCA), dr. L. Dijkstra uit Amstelveen, de vader van Sjoukje Dijkstra, kortge leden hardhandig is opgetreden te gen een Amsterdamse schaatsinstruc- trice, die daarna zonder te zijn ge hoord voorlopig werd geschorst als lid van de Kunstrijdersclub Amster dam (KCA), was gisterochtend de inzet van een kort geding, dat diende voor de president van de Amster damse Rechtbank. De schaatsinstructrice, mevr. U. A. Huisman-Boehnke, voelde zich door deze handelingen in haar positie ge schaad en verlangde van de presi dent van de rechtbank" een verbod tot geweldplegingen en de opdracht, dat zij binnen twee dagen na de uit spraak door het bestuur moet worden gehoord over de voorlopige schor sing. Dit onder een dwanesom van f 100 voor elke dag dat het bestuur in gpbreke blijft. 'Vreemde schorsing Volgens de dagvaarding werd me vrouw Huisman eerst op 26 januari en daarna nog eens op 2 februari met geweld door dr. Dijkstra van de JaaD Edenbaan in Amsterdam ver wijderd. De eerste keer gebeurde dat met de mededeling dat mevr. Huis man geschorst zou zijn. Ze was zich evenwel van geen kwaad bewust, tot dat ze een aan alle KCA - leden gerichte circulaire ont ving, waarin werd medegedeeld, dat mevr. Huisman met drie andere le den voorlopig was geschorst. Een dag later kreeg mevr. Huisman een op 21 januari gedateerde en op 28 janu ari gestempelde brief van het be stuur, waarin haar werd verweten, dat zij getracht zou hebben met en kele andere vrouwen een nieuwe kunstrijdersclub op te richten. Ob structie tegen het bestuur werd dit volgens de brief „ter ore gekomen" feit genoemd. Mishandeling Mevr. Huisman kreeg bij de K.N. S.B. te horen, dat ze normaal gebruik van de ijsbaan kon blijven maken, maar toen ze dit op 2 februari wilde proberen, wachtte dr. Dijkstra haar opnieuw op. Ze zou een blauwe plek van een klap op haar borst hebben overgehouden. Een dierenarts, die 't voor mevr. Huisman opnam, kreeg een stomp in het gezicht. Dr. Dijk stra gaf de laatste mishandeling toe, maar hij zei mevr. Huisman niet te hebben aangeraakt. „Maar niks" De rechtbankpresident mr. U. W. H. Stheeman liet blijken, dat hij de schorsingsbrief „maar niks" vond, omdat daarin sprake was van iets dat het bestuur „ter ore" was ge komen. „Daarom kan je iemand toch niet van de baan verwijderen?", vond mr. Stheeman, die zei dat dit het zelfde is als wanneer iemand wordt geschorst omdat het geen mooi weer is Hoe hij over de vorderingen in de dagvaarding denkt, zal 26 februari blijken, want dan doet mr. Stheeman uitspraak. Op 1 mei hoopt de Sociale Verze keringsbank gereed te zijn met alle betaalbaarstellingen van de nieuwe uitkeringen, waarop ongeveer 80.000 invaliden aanspraak maken op grond van de op 1 januari jl. van kracht geworden initerimwet invaliditeits- rentetrekkers. In de loop van maart zal voor alle gehuwden in deze cate gorie het juiste uitkeringsbedrag be rekend zijn en betaalbaar worden gesteld. In de eerste helft van april volgen die resterende groepen, met uitzondering van diegenen die pen sioen, verlengd ziekengeld of inko men uit arbeid hebben. Deze laatsten ontvangen de uitkering vóór 1 mei. NEKKRAMP IN KLEUTERSCHOOL De G.G.D. in Zwolle heeft vorige week besloten om een kleuterschool voor enkele weken te sluiten in ver band met twee gevallen van nek kramp. De twee patiëntjes zijn in middels aan de beterende hand. Men hoopt volgende week de school weer te kunnen openstellen. Deze ziekte, in de twintiger jaren vaak met dode lijke afloop, komt nog maar heel sporadisch voor. Prinses Beatrix nam intrek in „Drakesteyn" Prinses Beatrix heeft, naar door haar secretariaat is medegedeeld, pro visorisch haar intrek genomen in ahar nieuwe huis „Drakensteyn" in Baarn. De prinses hoopt, dat de in richting van „Drakesteyn" omstreeks half maart zal zijn voltooid. „Men kan geen sneeuw meer zien Nu reeds grote belangstelling voor zomerreizen Vergeleken met het vorige jaar is er sprake van een daling van de belangstelling voor wintersportrei zen. Zowel de reisbureaus, die spe ciale wintersportreizen laten rijden, als de Nederlandse Spoorwegen zijn deze mening toegedaan. „Men kan geen sneeuw meer zien", zei ons een directeur van een groot reisbureau. Grotere belangstelling ondervindt de Franse Touristen Service, die de vijf- en meerdaagse reizen naar Pa trijs organiseert. Ondanks hel feit, dat men zich genoodzaakt heeft gezien na tien jaar af te stappen van de populaire prijs van 98 (vijf dagen Parijs), overschrijdt het aantal boe kingen dit jaar alweer dat van het vorige jaar. Men heeft de prijs moe ten verhogen in verband met de stij gende kosten in Frankrijk. Voor een pijnlijke verrassing zorg de het Spaanse hotel- en restaurant- wezen. Terwijl men de programma's reeds in Nederland gereed had voor reizen naar Spanje, kwam de mede deling, dat men in Spanje gedwongen was de hotel- en logiesprijzen met 25 procent te verhogen. De Nederlandse Spoorwegen, die reeds jaren in Frankrijk ijveren voor reizen naar ons land en daarvoor aantrekkelijke programma's hebben samengesteld, zien hun propaganda ook beloond. Het vorige jaar was er reeds sprake van een aanzienlijke stijging van deze reizen. Thans wordt op het Parijse kantoor van de Neder landse Spoorwegen dagelijks voor tochten naar Nederland geboekt. Men verwacht deze zomer enkele duizen den Fransen in ons land. Het treinverkeer tussen Roer- gen niet verder dan Roermond, mond en Eindhoven lag vanmorgen Later werd het treinverkeer tus- stil doordat een locomotief tussen sen Eindhoven en Roermond onder zeven uur en half acht ter hoogte houden door een pendeldienst met van Baexem de bovenleiding had ver- treinstellen, nield. De treinen uit Maastricht gin- Een beeld van het bezoek, dat H.K.H. prinses Margriet gisteren aan het Koninklijk Militair Invalidenhuis Bronbeek heeft gebracht: bij haar aan komst kreeg de prinses een boeket bloemen van Siska en Willem Jekel, kleinkinderen van een van de bewoners van Bronbeek. VEERPERSONEEL IN HET ZONNETJE Het uit 26 personen bestaande per soneel vain de veerboten der Rotter damse Tramwegmaatschappij op de dienst Zijpe-Anna Jacoba-polder, die voorkomen hebben, dat het eiland Schouwen-Duiveland in deze harde winter werd geisoleerd zullen van middag daarvoor worden gehuldigd. Er zal hun een oorkonde en een en veloppe met inhoud worden uitge reikt. Dit zal namens de gezamenlij ke gemeentebesturen op het eiland gebeuren _door mr. F. Th. Dijckmees- ter, burgemeester van Zierikzee. De gemeentebesturen en het bedrijfsle ven hebben hiervoor gezamenlijk 'n bedrag bijeen gebracht. Een beeld uit de grote carnavalsoptocht in Nice, tijdens welke meer d/a vijf ton oonfetti werd gestrooid.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 7